Resultat för Triton Open 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 439 | 1:26.03 | 2:48.69 | 4:27.95 | 5:50.38 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:50.36 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 306 | 1:34.36 | 3:16.69 | 5:07.13 | 6:35.08 | |||
Ringsted Svømme Klub | 6:27.10 | |||||||||
2 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 280 | 1:43.35 | 3:18.86 | 5:14.55 | 6:46.82 | |||
Ringsted Svømme Klub | 6:47.59 | |||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 483 | 1:16.58 | 2:48.31 | 4:23.47 | 5:39.28 | |||
Roskilde Svømning | 5:25.95 | |||||||||
2 | Josephine Frederiksen | 2005 | 457 | 1:13.55 | 2:40.06 | 4:23.40 | 5:45.73 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:35.36 | |||||||||
3 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 446 | 1:17.26 | 2:46.32 | 4:28.33 | 5:48.45 | |||
Køge Svømmeklub | 5:38.92 | |||||||||
4 | Liv Salhauge | 2005 | 428 | 1:19.02 | 2:53.08 | 4:32.39 | 5:53.17 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:40.74 | |||||||||
5 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 355 | 1:31.52 | 3:04.84 | 4:53.15 | 6:16.06 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebekka Roed | 2007 | 354 | 1:32.90 | 3:08.84 | 4:55.42 | 6:16.30 | |||
Køge Svømmeklub | 6:18.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:17 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 17:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erling Johansen | 2000 | 456 | 1:08.67 | 2:31.85 | 4:07.49 | 5:16.72 | |||
Nakskov Svømme Klub | 5:03.93 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 455 | 1:13.73 | 2:38.81 | 4:07.92 | 5:16.91 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:08.37 | |||||||||
2 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 424 | 1:13.73 | 2:41.17 | 4:06.31 | 5:24.43 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:13.90 | |||||||||
3 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 260 | 1:28.87 | 3:13.15 | 5:01.54 | 6:21.98 | |||
Ringsted Svømme Klub | 6:21.68 | |||||||||
- | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | DSQ | efb. v150m | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 5:46.60 | |||||||||
- | Philip H. Christensen | 2004 | DSQ | Afslut på mave v200m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Victor Hemmingsen | 2006 | 261 | 1:29.80 | 3:19.39 | 4:59.52 | 6:21.47 | |||
Ringsted Svømme Klub | 6:25.33 | |||||||||
Løb 2, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 203 | 3:22.07 | 5:21.57 | 6:54.86 | ||||
Køge Svømmeklub | 6:38.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 17:27 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Strandby | 2001 | 477 | 31.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.32 | |||||||||
2 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 444 | 32.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.26 | |||||||||
3 | Mikkeline Mentz | 2001 | 369 | 34.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.03 | |||||||||
4 | Ida Larsen | 2000 | 350 | 34.65 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.45 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 502 | 30.72 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.09 | |||||||||
2 | Olivia Augustinus | 2004 | 480 | 31.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
3 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 441 | 32.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.67 | |||||||||
4 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 435 | 32.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.97 | |||||||||
5 | Selma Skipper | 2004 | 431 | 32.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.52 | |||||||||
6 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 429 | 32.38 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.11 | |||||||||
7 | Josefine Krumbak | 2004 | 429 | 32.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.38 | |||||||||
8 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 426 | 32.45 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | |||||||||
9 | Sophia Christensen | 2003 | 422 | 32.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.21 | |||||||||
10 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 404 | 33.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.13 | |||||||||
11 | Mie Mørkedal | 2003 | 371 | 33.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.54 | |||||||||
12 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 335 | 35.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.58 | |||||||||
13 | Malou Hansen | 2004 | 292 | 36.80 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 38.50 | |||||||||
14 | Mathilde Lund | 2004 | 226 | 40.05 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.55 | |||||||||
15 | Kristine Erringsø | 2004 | 178 | 43.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 44.29 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Frederiksen | 2005 | 438 | 32.16 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.38 | |||||||||
1 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 438 | 32.16 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.20 | |||||||||
3 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 434 | 32.26 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.80 | |||||||||
4 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 430 | 32.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.80 | |||||||||
5 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 413 | 32.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
6 | Malene Reynolds | 2005 | 412 | 32.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.65 | |||||||||
7 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 411 | 32.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
8 | Klara Frida Johansen | 2005 | 396 | 33.24 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.27 | |||||||||
9 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 361 | 34.30 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.94 | |||||||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 356 | 34.46 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
10 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 356 | 34.46 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.32 | |||||||||
12 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 355 | 34.48 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.92 | |||||||||
13 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 335 | 35.17 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.41 | |||||||||
14 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 319 | 35.72 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.63 | |||||||||
15 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 316 | 35.83 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 37.31 | |||||||||
15 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 316 | 35.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 36.39 | |||||||||
17 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 309 | 36.11 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.74 | |||||||||
18 | Daniella Anderson | 2006 | 288 | 36.99 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.90 | |||||||||
19 | Astrid Kruuse | 2005 | 251 | 38.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 39.03 | |||||||||
20 | Emilie Larsen | 2005 | 246 | 38.94 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 38.30 | |||||||||
21 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 237 | 39.45 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 43.62 | |||||||||
22 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 223 | 40.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.14 | |||||||||
23 | Caroline Bluhm | 2006 | 178 | 43.41 | ||||||
Roskilde Svømning | 43.82 | |||||||||
- | Josefine Meng Langhorn | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Syd | 33.80 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Steen Petersen | 2007 | 322 | 35.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.70 | |||||||||
2 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 311 | 36.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 311 | 36.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.42 | |||||||||
4 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 293 | 36.76 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 38.86 | |||||||||
5 | Amanda Liechti | 2008 | 279 | 37.35 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
6 | Ida Hinchely | 2008 | 80 | 56.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.61 | |||||||||
- | Vica Lucie Axen | 2008 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 48.32 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 189 | 42.55 | ||||||
Køge Svømmeklub | 44.00 | |||||||||
2 | Eva de Maeyer | 2009 | 174 | 43.72 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 44.82 | |||||||||
3 | Sarah Rindum | 2009 | 78 | 57.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.02 | |||||||||
4 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 56 | 1:03.64 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
5 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 54 | 1:04.42 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.14 | |||||||||
6 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 50 | 1:06.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.76 | |||||||||
- | Caroline Milling | 2009 | DSQ | Asynk arme | ||||||
Solrød Svømmeklub | 49.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:29 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkeline Mentz | 2001 | 377 | 33.79 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.03 | |||||||||
2 | Ida Larsen | 2000 | 325 | 35.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.45 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 492 | 30.94 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.09 | |||||||||
2 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 465 | 31.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.97 | |||||||||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | 442 | 32.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.38 | |||||||||
4 | Olivia Augustinus | 2004 | 438 | 32.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.87 | |||||||||
5 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 425 | 32.48 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.24 | |||||||||
6 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 425 | 32.49 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.67 | |||||||||
7 | Selma Skipper | 2004 | 424 | 32.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.52 | |||||||||
8 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 403 | 33.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.11 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 458 | 31.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.20 | |||||||||
2 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 434 | 32.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.05 | |||||||||
3 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 433 | 32.27 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.80 | |||||||||
4 | Malene Reynolds | 2005 | 432 | 32.31 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.65 | |||||||||
5 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 422 | 32.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.98 | |||||||||
6 | Josephine Frederiksen | 2005 | 413 | 32.79 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.38 | |||||||||
7 | Klara Frida Johansen | 2005 | 372 | 33.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.27 | |||||||||
8 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 355 | 34.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.94 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 348 | 34.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.42 | |||||||||
2 | Anna Steen Petersen | 2007 | 316 | 35.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.70 | |||||||||
3 | Amanda Liechti | 2008 | 304 | 36.32 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
4 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 302 | 36.40 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.68 | |||||||||
5 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 293 | 36.75 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 38.86 | |||||||||
6 | Ida Hinchely | 2008 | 70 | 59.14 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.61 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 186 | 42.76 | ||||||
Køge Svømmeklub | 44.00 | |||||||||
2 | Sarah Rindum | 2009 | 88 | 54.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.02 | |||||||||
3 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 71 | 58.80 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 57.64 | |||||||||
4 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 58 | 1:02.84 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.76 | |||||||||
5 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 45 | 1:08.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:29 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 581 | 26.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.38 | |||||||||
2 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 544 | 27.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.81 | |||||||||
3 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 512 | 28.02 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.56 | |||||||||
4 | Christoffer Jensen | 2002 | 446 | 29.35 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 31.84 | |||||||||
5 | Affou Adlouni | 2002 | 420 | 29.93 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 29.87 | |||||||||
6 | Mathias Petersen | 1999 | 363 | 31.42 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.48 | |||||||||
7 | Andreas Hausner | 1999 | 314 | 32.97 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 33.17 | |||||||||
8 | Morten Kilhof | 2000 | 313 | 33.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.07 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Kaavé | 2004 | 479 | 28.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.08 | |||||||||
2 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 438 | 29.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.46 | |||||||||
3 | Oliver Schultz | 2004 | 436 | 29.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
4 | Alexander Slente | 2004 | 435 | 29.59 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 29.67 | |||||||||
5 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 407 | 30.25 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.10 | |||||||||
6 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 407 | 30.26 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.25 | |||||||||
7 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 376 | 31.05 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 33.82 | |||||||||
8 | Silas Waterval | 2004 | 374 | 31.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.02 | |||||||||
9 | Sebastian H. Petersen | 2003 | 370 | 31.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.44 | |||||||||
10 | Oliver Gadegaard | 2003 | 364 | 31.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.41 | |||||||||
11 | Valdemar Jensen | 2004 | 363 | 31.43 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 35.69 | |||||||||
12 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 356 | 31.62 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.91 | |||||||||
13 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 352 | 31.75 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.03 | |||||||||
14 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 352 | 31.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.22 | |||||||||
15 | Mikkel Christiansen | 2004 | 340 | 32.13 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 32.69 | |||||||||
16 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 337 | 32.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.02 | |||||||||
17 | Bertram Nyegaard | 2004 | 333 | 32.36 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.37 | |||||||||
18 | August K Madsen | 2004 | 327 | 32.53 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 34.35 | |||||||||
19 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 285 | 34.08 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.57 | |||||||||
20 | Nicklas Hampe | 2004 | 119 | 45.56 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 54.02 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 552 | 27.33 | ||||||
Roskilde Svømning | 27.77 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 407 | 30.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 30.34 | |||||||||
3 | Furkan Guler | 2005 | 363 | 31.44 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.59 | |||||||||
4 | William Breuner | 2005 | 356 | 31.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 32.18 | |||||||||
5 | Joachim Poulsen | 2006 | 348 | 31.87 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.33 | |||||||||
6 | Zacharias Houman | 2006 | 334 | 32.31 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.18 | |||||||||
7 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 328 | 32.51 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 31.90 | |||||||||
8 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 295 | 33.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 34.09 | |||||||||
9 | Victor Hemmingsen | 2006 | 271 | 34.63 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 36.81 | |||||||||
10 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 257 | 35.26 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.95 | |||||||||
11 | Alexander Nørby | 2006 | 252 | 35.51 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.32 | |||||||||
12 | Anders Andresen | 2006 | 250 | 35.58 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 37.63 | |||||||||
13 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 223 | 36.95 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 39.62 | |||||||||
14 | Martin Daniele | 2006 | 213 | 37.55 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.38 | |||||||||
15 | Simon Kristoffersen | 2005 | 193 | 38.78 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 42.37 | |||||||||
16 | Noah Sanchez | 2006 | 190 | 38.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.64 | |||||||||
17 | Laurits Poulsen | 2006 | 181 | 39.63 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.51 | |||||||||
18 | Jakob Stærmose | 2005 | 178 | 39.82 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 41.38 | |||||||||
- | Calvin Christian Axen | 2006 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 38.15 | |||||||||
- | Philip Rindum | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.48 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 269 | 34.74 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.32 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 245 | 35.80 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.04 | |||||||||
3 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 214 | 37.49 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.52 | |||||||||
4 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 203 | 38.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | 37.75 | |||||||||
5 | Mikkel Skoubo | 2008 | 176 | 40.02 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.66 | |||||||||
6 | William Bjørnsteen | 2008 | 175 | 40.06 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 40.05 | |||||||||
7 | Noa Riis | 2008 | 171 | 40.34 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 43.51 | |||||||||
8 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 153 | 41.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | 40.17 | |||||||||
9 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 153 | 41.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.75 | |||||||||
10 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 148 | 42.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | 42.59 | |||||||||
11 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 141 | 43.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | 46.34 | |||||||||
12 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | 120 | 45.40 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 51.57 | |||||||||
13 | Pelle Christian Severin | 2008 | 92 | 49.65 | ||||||
Køge Svømmeklub | 54.32 | |||||||||
14 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | 69 | 54.43 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:12.24 | |||||||||
- | Viktor Lange | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mathias Drygaard | 2008 | DSQ | Asynk arme | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.80 | |||||||||
- | Oscar David Morthorst | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.81 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | 225 | 36.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.78 | |||||||||
2 | Marcus Albjerg | 2009 | 76 | 52.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.18 | |||||||||
- | Silas Argueta Andersen | 2010 | DSQ | Starter med crawl | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.46 | ||||||
2 | Christoffer Jensen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 29.91 | ||||||
3 | Mathias Petersen | 1999 | Solrød Svømmeklub | 30.51 | ||||||
4 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 33.79 | ||||||
5 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 33.99 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 28.68 | ||||||
2 | Oliver Schultz | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.73 | ||||||
3 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.80 | ||||||
4 | Silas Waterval | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.99 | ||||||
5 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 30.12 | ||||||
6 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.15 | ||||||
7 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.21 | ||||||
8 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.56 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 30.98 | ||||||
2 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 31.50 | ||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 31.61 | ||||||
4 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 31.71 | ||||||
5 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 31.97 | ||||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.76 | ||||||
7 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 35.10 | ||||||
- | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | DSQ | Neddyk over 15m | |||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.46 | ||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 35.28 | ||||||
3 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 36.20 | ||||||
4 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.93 | ||||||
5 | William Bjørnsteen | 2008 | Svømmeklubben Syd | 38.18 | ||||||
6 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 39.36 | ||||||
7 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 39.73 | ||||||
8 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.60 | ||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 37.99 | ||||||
2 | Marcus Albjerg | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Pedersen | 2001 | 501 | 34.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.47 | |||||||||
2 | Line Strandby | 2001 | 483 | 34.47 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.74 | |||||||||
3 | Camilla Hougaard | 2002 | 477 | 34.62 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.39 | |||||||||
4 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 442 | 35.50 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.68 | |||||||||
5 | Josephine Wismann | 2002 | 378 | 37.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.97 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 523 | 33.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.97 | |||||||||
2 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 455 | 35.18 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.82 | |||||||||
2 | Selma Skipper | 2004 | 455 | 35.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.31 | |||||||||
4 | Olivia Augustinus | 2004 | 450 | 35.29 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | 420 | 36.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.16 | |||||||||
6 | Sophia Christensen | 2003 | 389 | 37.06 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.67 | |||||||||
7 | Ida Kjølby | 2003 | 381 | 37.32 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 36.14 | |||||||||
8 | Signe Bagge Møller | 2004 | 325 | 39.32 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 38.60 | |||||||||
9 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 310 | 39.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.18 | |||||||||
10 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 263 | 42.22 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 41.45 | |||||||||
11 | Mille Dige From | 2004 | 248 | 43.03 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.01 | |||||||||
12 | Kristine Erringsø | 2004 | 210 | 45.52 | ||||||
Roskilde Svømning | 48.55 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 462 | 34.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.18 | |||||||||
2 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 441 | 35.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.52 | |||||||||
3 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 433 | 35.76 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.54 | |||||||||
4 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 393 | 36.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 36.00 | |||||||||
5 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 387 | 37.12 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 36.90 | |||||||||
6 | Asta Palmund | 2005 | 382 | 37.29 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.98 | |||||||||
7 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 372 | 37.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.97 | |||||||||
8 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 364 | 37.87 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.50 | |||||||||
9 | Jaqueline Haack | 2006 | 359 | 38.05 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 38.29 | |||||||||
10 | Klara Frida Johansen | 2005 | 346 | 38.51 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.78 | |||||||||
11 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 336 | 38.91 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.64 | |||||||||
12 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 325 | 39.35 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
13 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 321 | 39.48 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.77 | |||||||||
14 | Annette Toft | 2006 | 310 | 39.95 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.99 | |||||||||
15 | Daniella Li West | 2006 | 302 | 40.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.30 | |||||||||
16 | Emma Spang | 2006 | 298 | 40.48 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.64 | |||||||||
17 | Katrine Drygaard | 2005 | 293 | 40.70 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.59 | |||||||||
18 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 267 | 41.99 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.05 | |||||||||
19 | Cecilie Møller | 2005 | 263 | 42.21 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 44.62 | |||||||||
20 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 257 | 42.53 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 40.21 | |||||||||
21 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 222 | 44.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.86 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 372 | 37.60 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.83 | |||||||||
2 | Mathilde Pedersen | 2007 | 325 | 39.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.64 | |||||||||
3 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 247 | 43.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.81 | |||||||||
4 | Anna Høyer | 2007 | 217 | 44.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 45.21 | |||||||||
5 | Thea Emilia Andersen | 2007 | 201 | 46.13 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.99 | |||||||||
6 | Ella Palmund | 2008 | 171 | 48.67 | ||||||
Roskilde Svømning | 53.89 | |||||||||
7 | Ida Hinchely | 2008 | 143 | 51.68 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.62 | |||||||||
- | Vica Lucie Axen | 2008 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 46.37 | |||||||||
- | Victoria Haslund Mourier | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 43.18 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Eva de Maeyer | 2009 | 180 | 47.89 | ||||||
Roskilde Svømning | 49.01 | |||||||||
2 | Caroline Milling | 2009 | 169 | 48.90 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 49.31 | |||||||||
3 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 134 | 52.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.95 | |||||||||
4 | Sarah Rindum | 2009 | 132 | 53.07 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.14 | |||||||||
5 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 102 | 57.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.52 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 34.11 | ||||||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 34.42 | ||||||
3 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.15 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | Viborg Svømme Klub | 33.53 | ||||||
2 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 34.77 | ||||||
3 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 34.80 | ||||||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.07 | ||||||
5 | Ida Kjølby | 2003 | Svømmeklubben Syd | 35.91 | ||||||
6 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.08 | ||||||
7 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.15 | ||||||
8 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.84 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.55 | ||||||
2 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.28 | ||||||
3 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 35.71 | ||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.76 | ||||||
5 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 36.22 | ||||||
6 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 36.70 | ||||||
7 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.88 | ||||||
8 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 38.44 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.47 | ||||||
2 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.75 | ||||||
3 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.00 | ||||||
4 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.04 | ||||||
5 | Thea Emilia Andersen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.37 | ||||||
6 | Ella Palmund | 2008 | Roskilde Svømning | 49.32 | ||||||
7 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.42 | ||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 48.48 | ||||||
2 | Caroline Milling | 2009 | Solrød Svømmeklub | 48.54 | ||||||
3 | Karoline Koch Juhl | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.89 | ||||||
4 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.00 | ||||||
5 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:36 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Aasberg | 2001 | 405 | 32.47 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.62 | |||||||||
2 | Morten Kilhof | 2000 | 333 | 34.68 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 439 | 31.61 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.78 | |||||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | 430 | 31.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.61 | |||||||||
3 | Mikkel Roed | 2004 | 423 | 32.00 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
4 | Tobias Mølbak | 2004 | 396 | 32.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.48 | |||||||||
5 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 380 | 33.17 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
6 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 357 | 33.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.69 | |||||||||
7 | Mikkel Nielsen | 2004 | 348 | 34.16 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.73 | |||||||||
8 | Bertram Nyegaard | 2004 | 313 | 35.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.13 | |||||||||
9 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 308 | 35.57 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.69 | |||||||||
10 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 289 | 36.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.59 | |||||||||
11 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 241 | 38.58 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.34 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 408 | 32.41 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.90 | |||||||||
2 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 361 | 33.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.20 | |||||||||
3 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 341 | 34.39 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.16 | |||||||||
4 | Oscar Svensson | 2005 | 340 | 34.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.05 | |||||||||
5 | Andreas Mølbak | 2006 | 334 | 34.62 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.26 | |||||||||
6 | Zacharias Houman | 2006 | 332 | 34.69 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.74 | |||||||||
7 | William Breuner | 2005 | 272 | 37.08 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.78 | |||||||||
8 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 262 | 37.53 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.51 | |||||||||
9 | Philip Rindum | 2005 | 255 | 37.90 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.79 | |||||||||
10 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 196 | 41.38 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.87 | |||||||||
11 | Noah Sanchez | 2006 | 194 | 41.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.24 | |||||||||
12 | Simon Kristoffersen | 2005 | 167 | 43.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 41.29 | |||||||||
13 | Mads Borch | 2006 | 113 | 49.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 54.57 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | 241 | 38.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.26 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 222 | 39.65 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.73 | |||||||||
3 | William Bjørnsteen | 2008 | 204 | 40.82 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 40.79 | |||||||||
4 | Noa Riis | 2008 | 197 | 41.28 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 41.11 | |||||||||
5 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 192 | 41.67 | ||||||
Roskilde Svømning | 41.58 | |||||||||
6 | Viktor Lange | 2007 | 145 | 45.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 44.79 | |||||||||
7 | Kristian Kjørup | 2007 | 112 | 49.85 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mathias Drygaard | 2008 | 99 | 51.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.44 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Vedtofte | 2009 | 116 | 49.24 | Deltager ikke i finalen | |||||
Solrød Svømmeklub | 49.56 | |||||||||
2 | Storm Hyllegaard Schwebs | 2009 | 99 | 51.95 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 58.24 | |||||||||
3 | Marcus Albjerg | 2009 | 91 | 53.35 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.04 | |||||||||
4 | Silas Argueta Andersen | 2010 | 67 | 59.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:17 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten Kilhof | 2000 | 351 | 34.06 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.33 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Østerballe | 2003 | 472 | 30.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.61 | |||||||||
2 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 460 | 31.13 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.78 | |||||||||
3 | Mikkel Roed | 2004 | 433 | 31.77 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.94 | |||||||||
4 | Tobias Mølbak | 2004 | 403 | 32.54 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.48 | |||||||||
5 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 358 | 33.85 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.57 | |||||||||
6 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 354 | 33.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.69 | |||||||||
7 | Mikkel Nielsen | 2004 | 336 | 34.56 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 34.73 | |||||||||
8 | Bertram Nyegaard | 2004 | 321 | 35.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.13 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 381 | 33.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.90 | |||||||||
2 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 363 | 33.70 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.20 | |||||||||
3 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 362 | 33.73 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.16 | |||||||||
4 | Oscar Svensson | 2005 | 344 | 34.29 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.05 | |||||||||
5 | Andreas Mølbak | 2006 | 341 | 34.40 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.26 | |||||||||
6 | Zacharias Houman | 2006 | 329 | 34.79 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.74 | |||||||||
7 | William Breuner | 2005 | 270 | 37.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 35.78 | |||||||||
8 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 256 | 37.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 38.51 | |||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | 255 | 37.91 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.26 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 246 | 38.34 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.73 | |||||||||
3 | William Bjørnsteen | 2008 | 204 | 40.81 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 40.79 | |||||||||
4 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 197 | 41.28 | ||||||
Roskilde Svømning | 41.58 | |||||||||
4 | Noa Riis | 2008 | 197 | 41.28 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 41.11 | |||||||||
6 | Mathias Drygaard | 2008 | 129 | 47.52 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.44 | |||||||||
7 | Viktor Lange | 2007 | 121 | 48.51 | ||||||
Roskilde Svømning | 44.79 | |||||||||
8 | Kristian Kjørup | 2007 | 99 | 51.87 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Albjerg | 2009 | 98 | 52.05 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.04 | |||||||||
2 | Storm Hyllegaard Schwebs | 2009 | 89 | 53.66 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 58.24 | |||||||||
- | Silas Argueta Andersen | 2010 | DSQ | Neddykkrt v 50m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.33 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:39 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 447 | 38.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.58 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 435 | 38.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.77 | |||||||||
2 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 418 | 39.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.37 | |||||||||
3 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 401 | 39.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.81 | |||||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | 393 | 40.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.26 | |||||||||
5 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 381 | 40.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.29 | |||||||||
6 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 372 | 40.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.05 | |||||||||
7 | Majken Haarup | 2004 | 324 | 42.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.88 | |||||||||
8 | Wilma Anker | 2004 | 311 | 43.37 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 40.03 | |||||||||
9 | Kristine Erringsø | 2004 | 223 | 48.45 | ||||||
Roskilde Svømning | 48.03 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 435 | 38.78 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 434 | 38.82 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.76 | |||||||||
3 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 431 | 38.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 426 | 39.06 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.50 | |||||||||
5 | Annette Toft | 2006 | 374 | 40.78 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.69 | |||||||||
6 | Emilie Larsen | 2005 | 373 | 40.81 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 41.11 | |||||||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 343 | 41.97 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
8 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 332 | 42.42 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.12 | |||||||||
9 | Klara Frida Johansen | 2005 | 320 | 42.97 | ||||||
Roskilde Svømning | 43.09 | |||||||||
10 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 308 | 43.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.04 | |||||||||
11 | Daniella Li West | 2006 | 305 | 43.66 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.77 | |||||||||
12 | Asta Palmund | 2005 | 304 | 43.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 45.59 | |||||||||
13 | Daniella Anderson | 2006 | 302 | 43.81 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.34 | |||||||||
14 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 299 | 43.93 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 42.82 | |||||||||
15 | Astrid Kruuse | 2005 | 268 | 45.56 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 43.26 | |||||||||
16 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 226 | 48.23 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 47.81 | |||||||||
17 | Caroline Bluhm | 2006 | 152 | 55.07 | ||||||
Roskilde Svømning | 55.21 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 282 | 44.81 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 46.47 | |||||||||
2 | Emilie Dommer | 2007 | 281 | 44.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.64 | |||||||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 269 | 45.51 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.93 | |||||||||
4 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 250 | 46.66 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 49.71 | |||||||||
5 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 247 | 46.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | 55.97 | |||||||||
6 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 171 | 52.93 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 52.61 | |||||||||
7 | Mia Højer Poulsen | 2007 | 165 | 53.54 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 55.33 | |||||||||
8 | Ida Hinchely | 2008 | 161 | 53.95 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.18 | |||||||||
9 | Thea Emilia Andersen | 2007 | 121 | 59.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.59 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 125 | 58.71 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 59.76 | |||||||||
2 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 68 | 1:11.79 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 445 | 38.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.77 | |||||||||
2 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 418 | 39.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.29 | |||||||||
3 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 404 | 39.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.81 | |||||||||
4 | Olivia Mammen | 2003 | 392 | 40.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.26 | |||||||||
5 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 377 | 40.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.37 | |||||||||
6 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 362 | 41.22 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.05 | |||||||||
7 | Majken Haarup | 2004 | 343 | 41.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.88 | |||||||||
8 | Kristine Erringsø | 2004 | 239 | 47.33 | ||||||
Roskilde Svømning | 48.03 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 469 | 37.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
2 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 454 | 38.25 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.93 | |||||||||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 434 | 38.83 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.76 | |||||||||
4 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 427 | 39.03 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.50 | |||||||||
5 | Annette Toft | 2006 | 418 | 39.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.69 | |||||||||
6 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 369 | 40.97 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
7 | Emilie Larsen | 2005 | 357 | 41.44 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 41.11 | |||||||||
8 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 343 | 41.96 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 42.12 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 305 | 43.65 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 46.47 | |||||||||
2 | Emilie Dommer | 2007 | 286 | 44.60 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 44.64 | |||||||||
3 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 267 | 45.65 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.93 | |||||||||
4 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 259 | 46.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | 55.97 | |||||||||
5 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 237 | 47.48 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 49.71 | |||||||||
6 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 182 | 51.87 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 52.61 | |||||||||
7 | Mia Højer Poulsen | 2007 | 164 | 53.64 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 55.33 | |||||||||
8 | Ida Hinchely | 2008 | 151 | 55.16 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.18 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Riff Skiltefabrik |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 137 | 57.02 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 59.76 | |||||||||
- | Bettina M. V. Olsen | 2009 | DSQ | Fl. flyben ved start | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 16:10 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Andersen | 1992 | 448 | 33.89 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.55 | |||||||||
2 | Magnus Aasberg | 2001 | 371 | 36.09 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.30 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 434 | 34.27 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 33.70 | |||||||||
2 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 433 | 34.28 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.40 | |||||||||
3 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 417 | 34.73 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.67 | |||||||||
4 | Mikkel Nielsen | 2004 | 356 | 36.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.71 | |||||||||
5 | Sebastian H. Petersen | 2003 | 354 | 36.65 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 35.95 | |||||||||
6 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 339 | 37.21 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 37.22 | |||||||||
7 | Bertram Nyegaard | 2004 | 277 | 39.77 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.24 | |||||||||
8 | Philip H. Christensen | 2004 | 259 | 40.68 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.91 | |||||||||
9 | August K Madsen | 2004 | 236 | 41.97 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 43.06 | |||||||||
10 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 218 | 43.07 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 41.25 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 534 | 31.98 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.69 | |||||||||
2 | Illia Bulba | 2005 | 374 | 35.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.93 | |||||||||
3 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 351 | 36.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 36.17 | |||||||||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | 346 | 36.93 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 37.33 | |||||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 324 | 37.78 | Deltager ikke i finalen | |||||
Roskilde Svømning | 36.82 | |||||||||
6 | William Breuner | 2005 | 297 | 38.86 | ||||||
Roskilde Svømning | 36.84 | |||||||||
7 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 269 | 40.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 41.21 | |||||||||
8 | Laurits Poulsen | 2006 | 261 | 40.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 41.70 | |||||||||
9 | August Larsen | 2005 | 191 | 45.03 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 46.05 | |||||||||
10 | Simon Kristoffersen | 2005 | 191 | 45.05 | Deltager ikke i finalen | |||||
Ringsted Svømme Klub | 47.93 | |||||||||
11 | Noah Sanchez | 2006 | 171 | 46.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.25 | |||||||||
- | Jakob Bagge Møller | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Syd | 51.77 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar David Morthorst | 2007 | 212 | 43.49 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.67 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 165 | 47.24 | ||||||
Roskilde Svømning | 49.19 | |||||||||
3 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | 150 | 48.76 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 49.68 | |||||||||
4 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | 105 | 54.91 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 52.96 | |||||||||
- | Kristian Kjørup | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Dion Veliqi | 2008 | DSQ | Arm til hofte | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:08.93 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silas Argueta Andersen | 2010 | 62 | 1:05.34 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 16:10 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Andersen | 1992 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.15 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 33.91 | ||||||
2 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 34.30 | ||||||
3 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | Solrød Svømmeklub | 35.11 | ||||||
4 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | Hørsholm Svømmeforening | 36.61 | ||||||
5 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 36.67 | ||||||
6 | Mikkel Nielsen | 2004 | Holbæk Svømme Klub | 36.96 | ||||||
7 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 37.72 | ||||||
8 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 38.98 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 31.64 | ||||||
2 | Illia Bulba | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 35.54 | ||||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 36.89 | ||||||
4 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 39.23 | ||||||
5 | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 39.80 | ||||||
6 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svømme Klub | 45.19 | ||||||
7 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.20 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.74 | ||||||
2 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 46.57 | ||||||
3 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 46.99 | ||||||
4 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | Solrød Svømmeklub | 53.19 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Argueta Andersen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 519 | 29.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.63 | |||||||||
2 | Mikkeline Mentz | 2001 | 463 | 30.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.45 | |||||||||
3 | Ida Larsen | 2000 | 451 | 30.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.98 | |||||||||
4 | Josephine Wismann | 2002 | 425 | 31.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.23 | |||||||||
5 | Pernille Pedersen | 2001 | 400 | 32.12 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.19 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 544 | 28.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.87 | |||||||||
2 | Mie Mørkedal | 2003 | 531 | 29.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 30.40 | |||||||||
3 | Olivia Augustinus | 2004 | 507 | 29.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
4 | Sophia Christensen | 2003 | 501 | 29.79 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.27 | |||||||||
5 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 500 | 29.82 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.23 | |||||||||
6 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 487 | 30.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.55 | |||||||||
7 | Wilma Anker | 2004 | 457 | 30.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.71 | |||||||||
8 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 448 | 30.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.68 | |||||||||
9 | Olivia Mammen | 2003 | 446 | 30.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.72 | |||||||||
10 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 442 | 31.06 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 31.17 | |||||||||
11 | Maya Baltser | 2004 | 438 | 31.15 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 31.32 | |||||||||
12 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 438 | 31.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.21 | |||||||||
13 | Josefine Krumbak | 2004 | 420 | 31.60 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.59 | |||||||||
14 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 411 | 31.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.89 | |||||||||
15 | Signe Bagge Møller | 2004 | 392 | 32.34 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.37 | |||||||||
16 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 374 | 32.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.12 | |||||||||
17 | Kristine Erringsø | 2004 | 369 | 32.99 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.19 | |||||||||
18 | Line Høj | 2004 | 361 | 33.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 32.15 | |||||||||
19 | Mathilde Lund | 2004 | 316 | 34.73 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.23 | |||||||||
20 | Mille Dige From | 2004 | 300 | 35.33 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.38 | |||||||||
21 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 297 | 35.44 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.56 | |||||||||
22 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 253 | 37.42 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 36.87 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 497 | 29.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.97 | |||||||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 490 | 30.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.99 | |||||||||
3 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 486 | 30.09 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.71 | |||||||||
4 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 471 | 30.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.46 | |||||||||
5 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 458 | 30.70 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.51 | |||||||||
6 | Malene Reynolds | 2005 | 451 | 30.85 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.19 | |||||||||
7 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 449 | 30.90 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 30.58 | |||||||||
8 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 444 | 31.02 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.23 | |||||||||
9 | Klara Frida Johansen | 2005 | 441 | 31.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.26 | |||||||||
10 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 440 | 31.12 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.74 | |||||||||
11 | Asta Palmund | 2005 | 438 | 31.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.83 | |||||||||
12 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 437 | 31.19 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 31.42 | |||||||||
13 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 432 | 31.31 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.95 | |||||||||
14 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 427 | 31.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.81 | |||||||||
15 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 412 | 31.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.84 | |||||||||
16 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 408 | 31.89 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 31.58 | |||||||||
17 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 408 | 31.90 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.14 | |||||||||
18 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 406 | 31.94 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.08 | |||||||||
19 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 406 | 31.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.40 | |||||||||
20 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 394 | 32.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.99 | |||||||||
21 | Jaqueline Haack | 2006 | 381 | 32.63 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.42 | |||||||||
22 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 379 | 32.68 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 33.91 | |||||||||
23 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 364 | 33.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 32.71 | |||||||||
24 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 363 | 33.16 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.88 | |||||||||
25 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 353 | 33.47 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.27 | |||||||||
26 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 342 | 33.83 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.75 | |||||||||
27 | Emma Spang | 2006 | 330 | 34.25 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
28 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 324 | 34.46 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.67 | |||||||||
29 | Astrid Kruuse | 2005 | 317 | 34.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 34.40 | |||||||||
30 | Cecilie Møller | 2005 | 313 | 34.84 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 35.46 | |||||||||
31 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 308 | 35.03 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.83 | |||||||||
32 | Katrine Drygaard | 2005 | 300 | 35.33 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.46 | |||||||||
33 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | 281 | 36.13 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 35.91 | |||||||||
34 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 279 | 36.20 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 34.28 | |||||||||
35 | Caroline Bluhm | 2006 | 235 | 38.34 | ||||||
Roskilde Svømning | 37.46 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 425 | 31.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 31.53 | |||||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | 394 | 32.27 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.23 | |||||||||
3 | Anna Steen Petersen | 2007 | 366 | 33.08 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.40 | |||||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | 350 | 33.56 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.61 | |||||||||
5 | Rebekka Roed | 2007 | 341 | 33.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.67 | |||||||||
6 | Mathilde Pedersen | 2007 | 336 | 34.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.41 | |||||||||
7 | Emilie Dommer | 2007 | 268 | 36.68 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.71 | |||||||||
8 | Anna Høyer | 2007 | 243 | 37.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 228 | 38.69 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 41.23 | |||||||||
10 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 204 | 40.17 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
11 | Mia Højer Poulsen | 2007 | 183 | 41.69 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.97 | |||||||||
12 | Thea Emilia Andersen | 2007 | 180 | 41.91 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.29 | |||||||||
13 | Ida Hinchely | 2008 | 176 | 42.17 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.36 | |||||||||
14 | Ella Palmund | 2008 | 153 | 44.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 43.15 | |||||||||
- | Victoria Haslund Mourier | 2007 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | 35.48 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 269 | 36.64 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.67 | |||||||||
2 | Eva de Maeyer | 2009 | 203 | 40.23 | ||||||
Roskilde Svømning | 41.49 | |||||||||
3 | Caroline Milling | 2009 | 151 | 44.38 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 43.52 | |||||||||
4 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | 134 | 46.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 46.82 | |||||||||
5 | Karoline Koch Juhl | 2009 | 134 | 46.22 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.13 | |||||||||
6 | Sarah Rindum | 2009 | 127 | 47.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.24 | |||||||||
7 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 93 | 52.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.32 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:45 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkeline Mentz | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 30.44 | ||||||
2 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.52 | ||||||
3 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 30.68 | ||||||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 31.03 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martha Hjuler Britze | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 28.77 | ||||||
2 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 29.30 | ||||||
3 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 29.81 | ||||||
4 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.83 | ||||||
5 | Mie Mørkedal | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 30.14 | ||||||
6 | Sophia Christensen | 2003 | Køge Svømmeklub | 30.15 | ||||||
7 | Olivia Mammen | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.79 | ||||||
8 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 30.93 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 29.50 | ||||||
2 | Isabella El-Nagdy | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 29.97 | ||||||
3 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 30.28 | ||||||
4 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 30.33 | ||||||
5 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 30.46 | ||||||
6 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 30.51 | ||||||
7 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | Solrød Svømmeklub | 30.72 | ||||||
8 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 31.25 | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.17 | ||||||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.64 | ||||||
3 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.76 | ||||||
4 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.21 | ||||||
5 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.47 | ||||||
6 | Amanda Liechti | 2008 | Solrød Svømmeklub | 34.10 | ||||||
7 | Anna Høyer | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.44 | ||||||
- | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 37.04 | ||||||
2 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 40.14 | ||||||
3 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.38 | ||||||
4 | Caroline Milling | 2009 | Solrød Svømmeklub | 41.71 | ||||||
5 | Amalie Vogt Monberg | 2010 | Solrød Svømmeklub | 45.59 | ||||||
6 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:16 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Vang | 1994 | 567 | 25.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 24.41 | |||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 521 | 25.98 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.28 | |||||||||
3 | Christoffer Jensen | 2002 | 511 | 26.15 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.06 | |||||||||
4 | Erling Johansen | 2000 | 498 | 26.38 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 25.52 | |||||||||
5 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 496 | 26.41 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.78 | |||||||||
6 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 468 | 26.93 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.57 | |||||||||
7 | Oscar Rundqvist | 2000 | 434 | 27.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.50 | |||||||||
8 | Morten Kilhof | 2000 | 405 | 28.26 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
9 | Affou Adlouni | 2002 | 384 | 28.76 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.54 | |||||||||
10 | Mathias Petersen | 1999 | 380 | 28.86 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
11 | Andreas Hausner | 1999 | 322 | 30.49 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.64 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Slente | 2004 | 476 | 26.77 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 27.07 | |||||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | 470 | 26.88 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.81 | |||||||||
3 | Mikkel Roed | 2004 | 443 | 27.41 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
4 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 433 | 27.63 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.59 | |||||||||
5 | Lucas Kaavé | 2004 | 419 | 27.93 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.87 | |||||||||
6 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 417 | 27.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
7 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 416 | 28.00 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.18 | |||||||||
8 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 415 | 28.02 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
9 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 405 | 28.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.03 | |||||||||
10 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 404 | 28.28 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 28.53 | |||||||||
11 | Oliver Gadegaard | 2003 | 403 | 28.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.81 | |||||||||
12 | Tobias Mølbak | 2004 | 399 | 28.39 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.24 | |||||||||
13 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 392 | 28.57 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.75 | |||||||||
14 | Oliver Schultz | 2004 | 389 | 28.62 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.09 | |||||||||
15 | Silas Waterval | 2004 | 382 | 28.80 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.15 | |||||||||
16 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 381 | 28.83 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 28.93 | |||||||||
17 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 366 | 29.22 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.53 | |||||||||
18 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 345 | 29.80 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.74 | |||||||||
19 | Valdemar Jensen | 2004 | 340 | 29.93 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 31.15 | |||||||||
20 | Bertram Nyegaard | 2004 | 338 | 30.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 30.43 | |||||||||
21 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 305 | 31.03 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.77 | |||||||||
22 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 270 | 32.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.94 | |||||||||
23 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 267 | 32.47 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 32.09 | |||||||||
24 | Nicklas Hampe | 2004 | 171 | 37.66 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 39.17 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 483 | 26.65 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.66 | |||||||||
2 | Furkan Guler | 2005 | 376 | 28.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.23 | |||||||||
3 | William Breuner | 2005 | 376 | 28.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.20 | |||||||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 369 | 29.15 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.20 | |||||||||
5 | Illia Bulba | 2005 | 360 | 29.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.57 | |||||||||
6 | Zacharias Houman | 2006 | 348 | 29.71 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.60 | |||||||||
7 | Joachim Poulsen | 2006 | 344 | 29.82 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
8 | Oscar Svensson | 2005 | 344 | 29.84 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.16 | |||||||||
9 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 343 | 29.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.88 | |||||||||
10 | Laurits Poulsen | 2006 | 329 | 30.27 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.98 | |||||||||
11 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 317 | 30.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.85 | |||||||||
12 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 307 | 30.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | 30.39 | |||||||||
13 | Alexander Nørby | 2006 | 297 | 31.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 30.63 | |||||||||
14 | Jakob Stærmose | 2005 | 285 | 31.77 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 31.38 | |||||||||
15 | Victor Hemmingsen | 2006 | 284 | 31.78 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 32.10 | |||||||||
16 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 282 | 31.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.15 | |||||||||
17 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 281 | 31.90 | ||||||
Roskilde Svømning | 31.27 | |||||||||
18 | Philip Rindum | 2005 | 280 | 31.94 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.25 | |||||||||
19 | Anders Andresen | 2006 | 272 | 32.27 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 32.75 | |||||||||
20 | Simon Kristoffersen | 2005 | 244 | 33.46 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 33.65 | |||||||||
21 | Jakob Bagge Møller | 2006 | 215 | 34.90 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 36.14 | |||||||||
22 | Martin Daniele | 2006 | 212 | 35.02 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 35.32 | |||||||||
23 | Noah Sanchez | 2006 | 204 | 35.50 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.45 | |||||||||
24 | Mads Borch | 2006 | 188 | 36.48 | ||||||
Roskilde Svømning | 40.58 | |||||||||
- | Calvin Christian Axen | 2006 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
- | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | 45.62 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | 300 | 31.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 257 | 32.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.27 | |||||||||
3 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 253 | 33.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
4 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 248 | 33.26 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.08 | |||||||||
5 | Mikkel Skoubo | 2008 | 230 | 34.10 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
6 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 229 | 34.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
7 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 229 | 34.16 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.09 | |||||||||
8 | William Bjørnsteen | 2008 | 223 | 34.47 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.41 | |||||||||
9 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 193 | 36.13 | ||||||
Køge Svømmeklub | 36.63 | |||||||||
10 | Pelle Christian Severin | 2008 | 173 | 37.46 | ||||||
Køge Svømmeklub | 39.62 | |||||||||
11 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 168 | 37.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | 38.79 | |||||||||
12 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | 167 | 37.97 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 38.65 | |||||||||
13 | Viktor Lange | 2007 | 158 | 38.60 | ||||||
Roskilde Svømning | 38.99 | |||||||||
14 | Oscaar Opperfeldt | 2008 | 152 | 39.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 40.81 | |||||||||
15 | Kristian Kjørup | 2007 | 144 | 39.83 | ||||||
Roskilde Svømning | 48.82 | |||||||||
16 | Dion Veliqi | 2008 | 126 | 41.69 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 41.12 | |||||||||
17 | Mathias Drygaard | 2008 | 73 | 49.87 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.18 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2019 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | 215 | 34.89 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
2 | Storm Hyllegaard Schwebs | 2009 | 113 | 43.16 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.43 | |||||||||
3 | Frederik Vedtofte | 2009 | 105 | 44.28 | Deltager ikke i finalen | |||||
Solrød Svømmeklub | 43.80 | |||||||||
4 | Marcus Albjerg | 2009 | 101 | 44.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.59 | |||||||||
5 | Silas Argueta Andersen | 2010 | 82 | 48.02 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer Jensen | 2002 | 508 | 26.20 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 27.06 | |||||||||
2 | Erling Johansen | 2000 | 491 | 26.49 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 25.52 | |||||||||
3 | Oscar Rundqvist | 2000 | 439 | 27.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.50 | |||||||||
4 | Morten Kilhof | 2000 | 406 | 28.22 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.09 | |||||||||
5 | Mathias Petersen | 1999 | 369 | 29.14 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 29.17 | |||||||||
6 | Andreas Hausner | 1999 | 342 | 29.88 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 30.64 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Slente | 2004 | 459 | 27.09 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 27.07 | |||||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | 458 | 27.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.81 | |||||||||
3 | Lucas Kaavé | 2004 | 456 | 27.16 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.87 | |||||||||
4 | Mikkel Roed | 2004 | 451 | 27.26 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
5 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 438 | 27.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 28.18 | |||||||||
6 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 431 | 27.68 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 27.59 | |||||||||
7 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 425 | 27.80 | ||||||
Køge Svømmeklub | 28.74 | |||||||||
8 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 407 | 28.20 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 483 | 26.64 | ||||||
Roskilde Svømning | 26.66 | |||||||||
2 | Illia Bulba | 2005 | 438 | 27.53 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.57 | |||||||||
3 | William Breuner | 2005 | 399 | 28.40 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.20 | |||||||||
4 | Furkan Guler | 2005 | 395 | 28.48 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.23 | |||||||||
5 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 391 | 28.58 | ||||||
Roskilde Svømning | 29.20 | |||||||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | 385 | 28.74 | ||||||
Køge Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
7 | Zacharias Houman | 2006 | 367 | 29.19 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.60 | |||||||||
8 | Oscar Svensson | 2005 | 348 | 29.70 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 29.16 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | 309 | 30.92 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.49 | |||||||||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 294 | 31.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 32.75 | |||||||||
3 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 271 | 32.31 | ||||||
Roskilde Svømning | 33.27 | |||||||||
4 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 255 | 32.96 | ||||||
Roskilde Svømning | 34.09 | |||||||||
5 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 245 | 33.41 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.08 | |||||||||
6 | Mikkel Skoubo | 2008 | 239 | 33.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | 33.96 | |||||||||
7 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 231 | 34.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | 35.30 | |||||||||
8 | William Bjørnsteen | 2008 | 229 | 34.16 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 34.41 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | 226 | 34.29 | ||||||
Køge Svømmeklub | 34.80 | |||||||||
2 | Marcus Albjerg | 2009 | 114 | 43.01 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.59 | |||||||||
3 | Storm Hyllegaard Schwebs | 2009 | 104 | 44.33 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 48.43 | |||||||||
4 | Silas Argueta Andersen | 2010 | 77 | 49.03 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 11, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mai Pallvi | 2000 | 598 | 9:35.42 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 9:28.47 | |||||||||
2 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 493 | 10:13.52 | ||||||
Køge Svømmeklub | 9:42.18 | |||||||||
3 | Cathrine Wismann | 2002 | 478 | 10:19.68 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 10:17.43 | |||||||||
Løb 11, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Kjølby | 2003 | 441 | 10:36.59 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 10:49.35 | |||||||||
2 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 392 | 11:01.90 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 10:55.65 | |||||||||
Løb 11, 800m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 538 | 9:55.77 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 10:05.43 | |||||||||
2 | Asta Palmund | 2005 | 454 | 10:30.74 | ||||||
Roskilde Svømning | 10:12.43 | |||||||||
3 | Malene Reynolds | 2005 | 451 | 10:31.72 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 10:33.45 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:05 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 05 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 12, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oscar Rundqvist | 2000 | 483 | 1:07.84 | 2:20.27 | 3:33.55 | 5:24.34 | 18:29.45 | ||
Viborg Svømme Klub | 18:02.50 | 6:37.80 | 7:52.31 | 9:07.01 | 10:59.79 | |||||
12:15.21 | 13:29.95 | 14:45.25 | 16:00.87 | |||||||
17:15.85 | 18:29.45 | |||||||||
Løb 12, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Stefan Rasmussen | 2004 | 504 | 1:09.80 | 2:22.95 | 3:35.64 | 4:48.95 | 18:14.11 | ||
Svømmeklubben Syd | 18:04.67 | 6:02.61 | 7:15.71 | 8:28.94 | 9:42.70 | |||||
10:56.47 | 12:09.82 | 13:23.09 | 14:36.34 | |||||||
15:49.18 | 17:02.81 | |||||||||
2 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 451 | 1:11.59 | 2:27.35 | 3:43.98 | 5:00.18 | 18:54.98 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:16.67 | 7:32.91 | 8:49.08 | 10:05.25 | ||||||
11:22.25 | 12:38.92 | 13:56.00 | 15:12.47 | |||||||
16:28.08 | 17:43.61 | |||||||||
3 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 408 | 1:11.92 | 2:29.45 | 3:47.59 | 5:06.56 | 19:33.44 | ||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 6:25.46 | 7:44.07 | 9:02.85 | 10:22.01 | ||||||
11:40.83 | 13:00.39 | 14:19.66 | 15:39.09 | |||||||
16:58.90 | 18:17.32 | |||||||||
Løb 12, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | Anmtid | Code | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 535 | 1:05.61 | 2:16.31 | 3:26.72 | 4:37.53 | 17:52.53 | ||
Svømmeklubben Syd | 17:34.94 | 5:47.97 | 6:58.37 | 8:09.24 | 9:19.82 | |||||
10:30.38 | 11:41.16 | 12:51.69 | 14:02.59 | |||||||
15:16.04 | 16:36.36 | |||||||||
2 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 388 | 1:14.36 | 2:32.81 | 3:51.97 | 5:11.31 | 19:53.47 | ||
Svømmeklubben Syd | 20:27.33 | 6:32.66 | 7:54.39 | 9:14.37 | 10:37.12 | |||||
11:57.60 | 13:17.45 | 14:38.27 | 15:56.47 | |||||||
17:17.44 | 18:35.92 | |||||||||
3 | Jakob Stærmose | 2005 | 363 | 1:15.48 | 2:36.98 | 3:58.96 | 5:21.83 | 20:20.90 | ||
Ringsted Svømme Klub | 19:42.71 | 6:43.58 | 8:05.87 | 9:28.28 | 10:50.01 | |||||
12:12.17 | 13:34.23 | 14:55.84 | 16:18.15 | |||||||
17:41.31 | 19:02.21 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 09:37 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Pedersen | 2001 | 494 | 36.72 | 1:15.87 | 1:56.47 | 2:36.91 | |||
Køge Svømmeklub | 2:25.61 | |||||||||
2 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 476 | 37.58 | 1:17.79 | 1:59.30 | 2:38.78 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.61 | |||||||||
3 | Josephine Wismann | 2002 | 365 | 39.53 | 1:23.02 | 2:07.47 | 2:53.58 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:50.75 | |||||||||
4 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 323 | 41.51 | 2:14.31 | 3:00.78 | ||||
Solrød Svømmeklub | 2:48.59 | |||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Augustinus | 2004 | 459 | 38.50 | 1:18.58 | 2:00.11 | 2:40.78 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.78 | |||||||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | 440 | 37.71 | 1:18.74 | 2:01.50 | 2:43.10 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.95 | |||||||||
3 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 412 | 37.96 | 1:19.29 | 2:02.48 | 2:46.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:39.60 | |||||||||
4 | Selma Skipper | 2004 | 398 | 38.51 | 1:20.65 | 2:05.66 | 2:48.52 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:28.02 | |||||||||
5 | Ida Kjølby | 2003 | 393 | 41.20 | 1:23.67 | 2:07.37 | 2:49.28 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:41.66 | |||||||||
6 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 373 | 38.63 | 1:22.82 | 2:07.26 | 2:52.29 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:46.19 | |||||||||
7 | Signe Bagge Møller | 2004 | 328 | 42.25 | 1:28.55 | 2:15.98 | 2:59.78 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:58.24 | |||||||||
8 | Maya Baltser | 2004 | 293 | 43.37 | 1:33.95 | 2:21.84 | 3:06.77 | |||
Nakskov Svømme Klub | 3:04.72 | |||||||||
9 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 274 | 44.11 | 1:34.82 | 2:23.11 | 3:10.79 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:05.83 | |||||||||
10 | Mathilde Lund | 2004 | 261 | 43.88 | 1:34.95 | 2:26.25 | 3:13.93 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristine Erringsø | 2004 | 170 | 49.74 | 1:45.77 | 2:45.44 | 3:43.69 | |||
Roskilde Svømning | 3:55.00 | |||||||||
- | Line Høj | 2004 | DSQ | efb. v150m | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:53.50 | |||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 462 | 37.84 | 1:20.09 | 2:02.64 | 2:40.46 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.28 | |||||||||
2 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 457 | 37.05 | 1:18.33 | 2:00.00 | 2:41.00 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:36.57 | |||||||||
3 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 433 | 38.53 | 1:19.96 | 2:03.19 | 2:43.86 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:41.65 | |||||||||
4 | Josephine Frederiksen | 2005 | 433 | 38.65 | 1:19.24 | 2:02.17 | 2:43.92 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:36.36 | |||||||||
5 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 411 | 38.94 | 1:21.96 | 2:05.25 | 2:46.73 | |||
Roskilde Svømning | 2:42.99 | |||||||||
6 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 406 | 39.89 | 1:22.42 | 2:04.67 | 2:47.43 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.22 | |||||||||
7 | Alba Seneca | 2005 | 405 | 41.24 | 1:23.48 | 2:07.17 | 2:47.67 | |||
Kalundborg SK | 2:50.77 | |||||||||
8 | Jaqueline Haack | 2006 | 391 | 40.04 | 1:22.52 | 2:07.31 | 2:49.63 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:46.22 | |||||||||
9 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 373 | 38.99 | 1:21.85 | 2:06.82 | 2:52.24 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:46.86 | |||||||||
10 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 366 | 41.89 | 1:28.35 | 2:10.78 | 2:53.42 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:38.14 | |||||||||
11 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 355 | 41.60 | 1:25.72 | 2:11.60 | 2:55.10 | |||
Køge Svømmeklub | 3:03.12 | |||||||||
12 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 353 | 40.14 | 1:25.83 | 2:28.53 | 2:55.41 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:56.89 | |||||||||
13 | Frederikke Olsen | 2006 | 306 | 43.05 | 1:30.36 | 2:18.79 | 3:03.94 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 298 | 43.26 | 1:32.40 | 2:21.21 | 3:05.63 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:03.00 | |||||||||
15 | Dina Shapley | 2006 | 286 | 45.51 | 1:34.77 | 2:23.66 | 3:08.16 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:00.14 | |||||||||
16 | Katrine Drygaard | 2005 | 283 | 42.38 | 1:30.31 | 2:20.48 | 3:08.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:05.74 | |||||||||
17 | Emma Spang | 2006 | 271 | 45.49 | 1:36.18 | 2:25.51 | 3:11.49 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:13.79 | |||||||||
18 | Astrid Kruuse | 2005 | 240 | 1:03.72 | 1:38.46 | 2:29.11 | 3:19.54 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:25.47 | |||||||||
19 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 139 | 54.70 | 1:57.36 | 2:59.55 | 3:59.49 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Signe Munk Hvid | 2006 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | DSQ | efb. v150m | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:45.96 | |||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 371 | 40.01 | 1:25.07 | 2:09.73 | 2:52.52 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.63 | |||||||||
2 | Mathilde Pedersen | 2007 | 329 | 42.97 | 1:29.19 | 2:32.67 | 2:59.53 | |||
Køge Svømmeklub | 3:08.45 | |||||||||
3 | Anna Steen Petersen | 2007 | 318 | 43.80 | 1:30.22 | 2:16.78 | 3:01.68 | |||
Køge Svømmeklub | 3:08.48 | |||||||||
4 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 306 | 44.98 | 1:31.50 | 2:20.50 | 3:03.99 | |||
Nakskov Svømme Klub | 3:01.17 | |||||||||
5 | Molly Borchorst | 2007 | 302 | 43.60 | 1:31.21 | 2:18.17 | 3:04.83 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:16.31 | |||||||||
6 | Mathilde Kristensen | 2007 | 279 | 45.29 | 1:33.29 | 2:23.80 | 3:09.84 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:12.89 | |||||||||
7 | Helene Heegaard | 2007 | 239 | 48.74 | 1:39.49 | 2:31.61 | 3:19.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:22.73 | |||||||||
8 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 237 | 46.79 | 1:37.89 | 2:30.10 | 3:20.19 | |||
Roskilde Svømning | 3:14.69 | |||||||||
9 | Lærke Jensen | 2008 | 232 | 47.44 | 1:37.70 | 2:32.07 | 3:21.73 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Vica Lucie Axen | 2008 | 232 | 46.32 | 1:37.90 | 2:32.33 | 3:21.87 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 216 | 48.74 | 1:40.62 | 2:34.41 | 3:26.57 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:33.18 | |||||||||
12 | Caroline Terney | 2007 | 200 | 48.60 | 1:42.39 | 2:38.66 | 3:31.79 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:31.61 | |||||||||
13 | Julia Vincentz | 2007 | 191 | 50.31 | 2:42.45 | 3:35.40 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
14 | Emma Brøndum | 2007 | 190 | 1:24.74 | 1:47.11 | 2:43.57 | 3:35.51 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:45.49 | |||||||||
15 | Laura Krogsgaard | 2007 | 187 | 50.52 | 1:44.13 | 2:42.55 | 3:36.84 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:41.71 | |||||||||
16 | Johanne Lund Bro | 2007 | 172 | 51.16 | 1:47.34 | 3:43.02 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Pauline Munk-Hansen | 2008 | DSQ | Svøm på mave v45m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:35.19 | |||||||||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Nørskov | 2009 | 195 | 54.24 | 1:49.40 | 2:43.55 | 3:33.78 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 173 | 51.77 | 1:47.85 | 2:45.27 | 3:42.30 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Halskov | 2009 | 166 | 52.11 | 1:49.68 | 2:47.74 | 3:45.50 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 09:37 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:15 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erling Johansen | 2000 | 542 | 2:05.10 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:01.65 | |||||||||
2 | Oscar Rundqvist | 2000 | 519 | 2:06.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 2:06.10 | |||||||||
3 | Christoffer Jensen | 2002 | 479 | 2:10.29 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:10.52 | |||||||||
4 | Morten Kilhof | 2000 | 407 | 2:17.63 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:14.90 | |||||||||
5 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 379 | 2:20.84 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:08.99 | |||||||||
6 | Mathias Petersen | 1999 | 378 | 2:21.01 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:18.73 | |||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | 509 | 2:07.67 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:11.42 | |||||||||
2 | Mikkel Roed | 2004 | 488 | 2:09.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:07.84 | |||||||||
3 | Julian Birch | 2004 | 487 | 2:09.59 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:09.33 | |||||||||
4 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 454 | 2:12.62 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:14.05 | |||||||||
5 | Stefan Rasmussen | 2004 | 451 | 2:12.93 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:13.81 | |||||||||
6 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 431 | 2:15.00 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:12.22 | |||||||||
7 | Valdemar Jensen | 2004 | 414 | 2:16.80 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:20.47 | |||||||||
8 | Philip H. Christensen | 2004 | 408 | 2:17.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:19.97 | |||||||||
9 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 407 | 2:17.61 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:14.26 | |||||||||
10 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 389 | 2:19.66 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:14.35 | |||||||||
11 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 388 | 2:19.82 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:27.00 | |||||||||
12 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 379 | 2:20.90 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:23.58 | |||||||||
13 | August K Madsen | 2004 | 376 | 2:21.30 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:24.58 | |||||||||
14 | Alexander Slente | 2004 | 369 | 2:22.19 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:11.41 | |||||||||
15 | Mikkel Christiansen | 2004 | 367 | 2:22.40 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:28.84 | |||||||||
16 | Kasper Milton Smith | 2003 | 364 | 2:22.81 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:24.25 | |||||||||
17 | Mikkel Nielsen | 2004 | 347 | 2:25.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:22.78 | |||||||||
18 | Bertram Nyegaard | 2004 | 337 | 2:26.44 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:22.46 | |||||||||
19 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 336 | 2:26.71 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 2:25.45 | |||||||||
20 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 328 | 2:27.90 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:24.99 | |||||||||
21 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 283 | 2:35.18 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:34.77 | |||||||||
22 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 234 | 2:45.45 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.94 | |||||||||
23 | Nicklas Hampe | 2004 | 131 | 3:20.44 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:30.43 | |||||||||
- | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:19.21 | |||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 480 | 2:10.26 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:06.07 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 460 | 2:12.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:35.52 | |||||||||
3 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 414 | 2:16.77 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:19.86 | |||||||||
4 | Illia Bulba | 2005 | 394 | 2:19.07 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:19.09 | |||||||||
5 | Alexander Halken | 2005 | 392 | 2:19.36 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:20.82 | |||||||||
6 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 380 | 2:20.74 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:17.61 | |||||||||
7 | Philip Rindum | 2005 | 370 | 2:22.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:23.36 | |||||||||
8 | Andreas Mølbak | 2006 | 367 | 2:22.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:30.61 | |||||||||
9 | William Breuner | 2005 | 357 | 2:23.77 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:22.36 | |||||||||
10 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 346 | 2:25.19 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:26.62 | |||||||||
11 | Zacharias Houman | 2006 | 341 | 2:25.99 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:25.49 | |||||||||
12 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 340 | 2:26.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:20.88 | |||||||||
13 | Jakob Stærmose | 2005 | 338 | 2:26.39 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 2:23.01 | |||||||||
14 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 337 | 2:26.50 | ||||||
Kalundborg SK | 2:24.84 | |||||||||
15 | Oscar Svensson | 2005 | 325 | 2:28.26 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:22.35 | |||||||||
16 | Furkan Guler | 2005 | 320 | 2:28.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.51 | |||||||||
17 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 315 | 2:29.81 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:29.09 | |||||||||
18 | Laurits Poulsen | 2006 | 306 | 2:31.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:40.43 | |||||||||
19 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 284 | 2:35.00 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:29.87 | |||||||||
20 | Anders Andresen | 2006 | 276 | 2:36.64 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:40.14 | |||||||||
21 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 273 | 2:37.18 | ||||||
Kalundborg SK | 2:32.16 | |||||||||
22 | Jonas Rask | 2006 | 265 | 2:38.67 | ||||||
Kalundborg SK | 2:39.21 | |||||||||
23 | August Larsen | 2005 | 244 | 2:43.03 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:56.28 | |||||||||
24 | Cilas Skafte | 2005 | 222 | 2:48.39 | ||||||
Kalundborg SK | 2:44.75 | |||||||||
25 | Jakob Bagge Møller | 2006 | 189 | 2:57.59 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:54.49 | |||||||||
26 | Emil Weien Ege | 2006 | 178 | 3:01.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:09.83 | |||||||||
27 | Mads Borch | 2006 | 136 | 3:18.05 | ||||||
Roskilde Svømning | 3:36.81 | |||||||||
28 | Morten Hemmingsen | 2006 | 108 | 3:33.74 | ||||||
Roskilde Svømning | 3:25.25 | |||||||||
- | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | 3:20.99 | |||||||||
- | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:28.32 | |||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 293 | 2:33.50 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:32.38 | |||||||||
2 | Magnus Dreyer | 2007 | 284 | 2:35.03 | ||||||
Kalundborg SK | 2:39.62 | |||||||||
3 | Storm Melgaard | 2007 | 281 | 2:35.57 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:51.06 | |||||||||
4 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 250 | 2:41.71 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:56.30 | |||||||||
5 | William Bjørnsteen | 2008 | 248 | 2:42.22 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:44.20 | |||||||||
6 | Noa Riis | 2008 | 243 | 2:43.37 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 2:51.17 | |||||||||
7 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 241 | 2:43.88 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:43.47 | |||||||||
8 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 240 | 2:43.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.22 | |||||||||
9 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 234 | 2:45.35 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:11.15 | |||||||||
10 | Thor Andersen | 2007 | 233 | 2:45.54 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:41.76 | |||||||||
11 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 226 | 2:47.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:55.04 | |||||||||
12 | Mikkel Skoubo | 2008 | 221 | 2:48.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 2:59.49 | |||||||||
13 | Oscar David Morthorst | 2007 | 216 | 2:49.85 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:40.97 | |||||||||
14 | Mads Bruhn Aaby | 2008 | 216 | 2:49.95 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:02.90 | |||||||||
15 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 201 | 2:54.07 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:53.71 | |||||||||
16 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 195 | 2:55.78 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:56.46 | |||||||||
17 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 185 | 2:58.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:26.13 | |||||||||
18 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 185 | 2:58.97 | ||||||
Kalundborg SK | 3:05.43 | |||||||||
19 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | 179 | 3:00.80 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 3:04.50 | |||||||||
20 | Nicolai Hertz | 2007 | 163 | 3:06.64 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:12.12 | |||||||||
21 | Adam Østergaard Holst | 2007 | 160 | 3:07.80 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:07.03 | |||||||||
22 | Johan Paaske | 2007 | 158 | 3:08.31 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:07.19 | |||||||||
23 | Pelle Christian Severin | 2008 | 158 | 3:08.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:32.03 | |||||||||
24 | Sebastian Birk Bundgaard | 2008 | 156 | 3:09.43 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:03.22 | |||||||||
25 | Noah Pettersen | 2007 | 153 | 3:10.53 | ||||||
Kalundborg SK | 3:26.03 | |||||||||
26 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 140 | 3:16.05 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Viktor Lange | 2007 | 129 | 3:21.69 | ||||||
Roskilde Svømning | 3:12.40 | |||||||||
28 | Dion Veliqi | 2008 | 121 | 3:26.18 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 3:28.86 | |||||||||
29 | Kristian Kjørup | 2007 | 80 | 3:56.13 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:05.45 | |||||||||
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | 222 | 2:48.38 | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:01.08 | |||||||||
2 | Carl August Scheel | 2009 | 145 | 3:13.99 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:07.38 | |||||||||
- | August Drucker | 2009 | DSQ | Ingen berøring v100m | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:31.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:15 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 486 | 38.38 | 1:21.53 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.14 | |||||||||
2 | Julia Harpøth | 2002 | 463 | 38.99 | 1:22.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.68 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Buck | 2004 | 492 | 38.30 | 1:21.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:21.48 | |||||||||
2 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 417 | 40.86 | 1:25.82 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.85 | |||||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | 405 | 41.18 | 1:26.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.28 | |||||||||
4 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 390 | 41.97 | 1:27.73 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.00 | |||||||||
5 | Anna Marott Hansen | 2004 | 386 | 41.62 | 1:28.07 | |||||
Kalundborg SK | 1:27.23 | |||||||||
6 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 347 | 43.32 | 1:31.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.26 | |||||||||
7 | Majken Haarup | 2004 | 346 | 43.66 | 1:31.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.14 | |||||||||
8 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 343 | 43.58 | 1:31.56 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:31.64 | |||||||||
9 | Malou Hansen | 2004 | 276 | 46.56 | 1:38.49 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:37.49 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | 483 | 39.97 | 1:21.73 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:19.80 | |||||||||
2 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 458 | 39.40 | 1:23.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.96 | |||||||||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 427 | 40.37 | 1:25.10 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.60 | |||||||||
4 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 410 | 40.68 | 1:26.26 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:31.99 | |||||||||
5 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 408 | 40.50 | 1:26.42 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.73 | |||||||||
6 | Frederikke Larsen | 2005 | 386 | 41.76 | 1:28.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.76 | |||||||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 384 | 40.82 | 1:28.16 | |||||
Kalundborg SK | 1:26.81 | |||||||||
8 | Annette Toft | 2006 | 384 | 41.45 | 1:28.22 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:25.34 | |||||||||
9 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 371 | 42.57 | 1:29.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.31 | |||||||||
10 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 358 | 42.00 | 1:30.25 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.97 | |||||||||
11 | Liv Salhauge | 2005 | 350 | 43.95 | 1:30.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.45 | |||||||||
12 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 315 | 43.52 | 1:34.25 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:35.33 | |||||||||
13 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 313 | 43.03 | 1:34.38 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:30.87 | |||||||||
14 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 310 | 44.69 | 1:34.74 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.79 | |||||||||
15 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 309 | 43.50 | 1:34.80 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.51 | |||||||||
16 | Asta Palmund | 2005 | 309 | 43.36 | 1:34.85 | |||||
Roskilde Svømning | 1:37.54 | |||||||||
17 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 306 | 43.71 | 1:35.12 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:42.21 | |||||||||
18 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 305 | 43.90 | 1:35.21 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:34.81 | |||||||||
19 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 303 | 44.56 | 1:35.38 | |||||
Kalundborg SK | 1:39.28 | |||||||||
20 | Klara Frida Johansen | 2005 | 297 | 43.64 | 1:36.11 | |||||
Roskilde Svømning | 1:39.95 | |||||||||
21 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 293 | 44.06 | 1:36.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:33.88 | |||||||||
22 | Astrid Kruuse | 2005 | 288 | 46.68 | 1:37.03 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:33.03 | |||||||||
23 | Daniella Anderson | 2006 | 283 | 46.38 | 1:37.67 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:29.69 | |||||||||
24 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | 276 | 46.08 | 1:38.44 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:39.05 | |||||||||
25 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 276 | 46.86 | 1:38.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:42.83 | |||||||||
26 | Daniella Li West | 2006 | 267 | 46.85 | 1:39.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:40.35 | |||||||||
27 | Dina Shapley | 2006 | 261 | 46.99 | 1:40.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:40.38 | |||||||||
28 | Fanny Grange | 2006 | 246 | 43.35 | 1:42.32 | |||||
Roskilde Svømning | 1:39.72 | |||||||||
29 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | 243 | 48.14 | 1:42.76 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:49.39 | |||||||||
30 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 236 | 48.61 | 1:43.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:48.51 | |||||||||
31 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 209 | 51.91 | 1:48.05 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:55.86 | |||||||||
32 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 179 | 54.70 | 1:53.70 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:45.22 | |||||||||
33 | Shauli Mortensen | 2006 | 174 | 53.86 | 1:54.82 | |||||
Kalundborg SK | 1:54.77 | |||||||||
34 | Caroline Bluhm | 2006 | 160 | 55.39 | 1:57.98 | |||||
Roskilde Svømning | 2:00.82 | |||||||||
35 | Cecilie Amalie Holst Sørensen | 2006 | 154 | 54.47 | 1:59.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:23.42 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 317 | 44.95 | 1:33.99 | |||||
Kalundborg SK | 1:42.52 | |||||||||
2 | Amanda Liechti | 2008 | 296 | 46.24 | 1:36.15 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:40.34 | |||||||||
3 | Emilie Dommer | 2007 | 288 | 45.62 | 1:37.09 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:35.26 | |||||||||
4 | Andrea Strandby | 2007 | 281 | 45.73 | 1:37.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.83 | |||||||||
5 | Helene Heegaard | 2007 | 268 | 48.56 | 1:39.37 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:44.46 | |||||||||
6 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 257 | 48.86 | 1:40.83 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:43.64 | |||||||||
7 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 251 | 47.71 | 1:41.58 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:38.00 | |||||||||
8 | Mathilde Pedersen | 2007 | 238 | 47.79 | 1:43.34 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:42.12 | |||||||||
9 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 238 | 47.74 | 1:43.35 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:44.92 | |||||||||
10 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 238 | 48.21 | 1:43.41 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:42.68 | |||||||||
11 | Mathilde Kristensen | 2007 | 206 | 53.00 | 1:48.46 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:57.98 | |||||||||
12 | Anna Høyer | 2007 | 205 | 51.43 | 1:48.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:54.95 | |||||||||
13 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 202 | 50.48 | 1:49.26 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:57.36 | |||||||||
14 | Laura Krogsgaard | 2007 | 199 | 51.24 | 1:49.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:51.03 | |||||||||
15 | Helena Gagnér | 2008 | 192 | 51.46 | 1:51.04 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:56.05 | |||||||||
16 | Ida Hinchely | 2008 | 186 | 54.14 | 1:52.29 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.02 | |||||||||
17 | Julia Vincentz | 2007 | 185 | 52.19 | 1:52.43 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Mia Højer Poulsen | 2007 | 173 | 54.67 | 1:54.98 | |||||
Solrød Svømmeklub | 2:01.26 | |||||||||
19 | Lærke Jensen | 2008 | 166 | 54.47 | 1:56.56 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Caroline Terney | 2007 | 162 | 52.54 | 1:57.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:50.37 | |||||||||
21 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | 160 | 57.11 | 1:57.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:59.19 | |||||||||
- | Anna Steen Petersen | 2007 | DSQ | Ej samt. berør v50m | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:34.20 | |||||||||
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Halskov | 2009 | 190 | 53.81 | 1:51.47 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:54.89 | |||||||||
2 | Augusta Bollmann | 2009 | 166 | 54.55 | 1:56.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:56.59 | |||||||||
3 | Emma Nørskov | 2009 | 124 | 1:01.85 | 2:08.55 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 2:15.73 | |||||||||
4 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 118 | 1:00.33 | 2:10.53 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 2:13.32 | |||||||||
5 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 84 | 1:09.50 | 2:26.28 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erling Johansen | 2000 | 460 | 30.06 | 1:04.52 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.11 | |||||||||
2 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 356 | 30.69 | 1:10.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.45 | |||||||||
3 | Mathias Petersen | 1999 | 339 | 32.45 | 1:11.44 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.32 | |||||||||
4 | Andreas Hausner | 1999 | 295 | 33.20 | 1:14.80 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:13.94 | |||||||||
5 | Morten Kilhof | 2000 | 257 | 35.02 | 1:18.35 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.90 | |||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | 438 | 30.64 | 1:05.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.89 | |||||||||
2 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 410 | 31.58 | 1:07.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.77 | |||||||||
3 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 396 | 30.81 | 1:07.83 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.82 | |||||||||
4 | Alexander Slente | 2004 | 384 | 31.63 | 1:08.50 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:05.12 | |||||||||
5 | Lucas Kaavé | 2004 | 383 | 31.96 | 1:08.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.58 | |||||||||
6 | Silas Waterval | 2004 | 381 | 31.76 | 1:08.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.00 | |||||||||
7 | Oliver Schultz | 2004 | 372 | 30.94 | 1:09.23 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.45 | |||||||||
8 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 369 | 32.43 | 1:09.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.87 | |||||||||
9 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 365 | 32.34 | 1:09.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.20 | |||||||||
10 | Oliver Gadegaard | 2003 | 360 | 32.59 | 1:10.02 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.27 | |||||||||
11 | Julian Birch | 2004 | 352 | 32.49 | 1:10.50 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.09 | |||||||||
12 | Tobias Mølbak | 2004 | 333 | 32.11 | 1:11.83 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.47 | |||||||||
13 | Sebastian H. Petersen | 2003 | 321 | 32.44 | 1:12.74 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:09.79 | |||||||||
14 | Mikkel Christiansen | 2004 | 307 | 33.57 | 1:13.85 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:14.94 | |||||||||
15 | Kasper Milton Smith | 2003 | 303 | 34.05 | 1:14.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.38 | |||||||||
16 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 295 | 33.09 | 1:14.80 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:11.14 | |||||||||
17 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 290 | 33.70 | 1:15.19 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.44 | |||||||||
18 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 288 | 34.43 | 1:15.44 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.98 | |||||||||
19 | Sebastian Alexander West | 2004 | 276 | 33.80 | 1:16.46 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:17.73 | |||||||||
20 | Bertram Nyegaard | 2004 | 257 | 35.66 | 1:18.29 | |||||
Roskilde Svømning | 1:27.31 | |||||||||
21 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 240 | 35.57 | 1:20.09 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:14.78 | |||||||||
22 | Emil Gudum Larsen | 2004 | 240 | 34.96 | 1:20.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.65 | |||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 388 | 31.46 | 1:08.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
2 | Alexander Halken | 2005 | 329 | 32.35 | 1:12.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:16.65 | |||||||||
3 | Joachim Poulsen | 2006 | 303 | 32.27 | 1:14.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.96 | |||||||||
4 | Furkan Guler | 2005 | 292 | 33.62 | 1:15.08 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:12.30 | |||||||||
5 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 287 | 35.10 | 1:15.46 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.78 | |||||||||
6 | Zacharias Houman | 2006 | 274 | 34.28 | 1:16.69 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:18.26 | |||||||||
7 | Philip Rindum | 2005 | 273 | 34.59 | 1:16.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:12.71 | |||||||||
8 | William Breuner | 2005 | 254 | 35.30 | 1:18.57 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.76 | |||||||||
9 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 242 | 37.77 | 1:19.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.16 | |||||||||
10 | Victor Hemmingsen | 2006 | 228 | 38.34 | 1:21.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.72 | |||||||||
11 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 218 | 35.69 | 1:22.67 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.78 | |||||||||
12 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 209 | 37.59 | 1:23.94 | |||||
Kalundborg SK | 1:20.63 | |||||||||
13 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 208 | 39.15 | 1:24.05 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:42.62 | |||||||||
14 | Anders Andresen | 2006 | 186 | 40.30 | 1:27.19 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:28.77 | |||||||||
15 | Calvin Christian Axen | 2006 | 174 | 41.04 | 1:29.22 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.22 | |||||||||
16 | Jonas Rask | 2006 | 171 | 40.95 | 1:29.60 | |||||
Kalundborg SK | 1:37.79 | |||||||||
17 | Martin Daniele | 2006 | 166 | 39.42 | 1:30.57 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.68 | |||||||||
18 | Jakob Stærmose | 2005 | 157 | 40.98 | 1:32.35 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:36.13 | |||||||||
19 | Cilas Skafte | 2005 | 106 | 44.65 | 1:45.06 | |||||
Kalundborg SK | 1:35.82 | |||||||||
20 | Morten Hemmingsen | 2006 | 72 | 53.45 | 1:59.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 224 | 37.89 | 1:21.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:30.89 | |||||||||
2 | Thor Andersen | 2007 | 221 | 37.91 | 1:22.29 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.31 | |||||||||
3 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 209 | 39.08 | 1:23.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.27 | |||||||||
4 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 204 | 37.04 | 1:24.57 | |||||
Roskilde Svømning | 1:25.83 | |||||||||
5 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 193 | 39.81 | 1:26.20 | |||||
Roskilde Svømning | 1:29.30 | |||||||||
6 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 131 | 45.87 | 1:37.92 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 130 | 47.10 | 1:38.30 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:36.54 | |||||||||
8 | David Larsen | 2007 | 89 | 50.66 | 1:51.20 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | 72 | 48.66 | 1:59.44 | |||||
Svømmeklubben Syd | 2:03.17 | |||||||||
10 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 72 | 54.21 | 1:59.61 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Viktor Lange | 2007 | 38 | 59.63 | 2:26.94 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | DSQ | Bryst ben ved 55m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | 175 | 42.20 | 1:29.03 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 17, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 516 | 1:09.35 | 2:25.01 | 3:41.52 | 4:54.76 | |||
Køge Svømmeklub | 4:47.83 | |||||||||
2 | Cathrine Wismann | 2002 | 490 | 1:10.88 | 2:25.83 | 3:42.87 | 4:59.78 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:53.88 | |||||||||
3 | Mikkeline Mentz | 2001 | 471 | 1:11.88 | 2:28.45 | 3:46.24 | 5:03.89 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:50.72 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Nielsen | 2003 | 516 | 1:09.12 | 2:24.15 | 3:39.88 | 4:54.69 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:48.93 | |||||||||
2 | Josephine Larsen | 2004 | 497 | 1:14.18 | 2:27.69 | 3:42.21 | 4:58.35 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:57.71 | |||||||||
3 | Mie Mørkedal | 2003 | 459 | 1:12.00 | 2:30.03 | 3:48.69 | 5:06.35 | |||
Holbæk Svømme Klub | 5:11.61 | |||||||||
4 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 458 | 1:10.82 | 2:29.63 | 3:49.29 | 5:06.73 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:02.69 | |||||||||
5 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 438 | 1:13.93 | 2:33.09 | 3:52.74 | 5:11.33 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:11.15 | |||||||||
6 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 397 | 1:15.75 | 2:37.87 | 3:59.91 | 5:21.48 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:15.02 | |||||||||
7 | Maya Baltser | 2004 | 370 | 1:17.00 | 2:43.19 | 4:09.96 | 5:29.33 | |||
Nakskov Svømme Klub | 5:22.90 | |||||||||
8 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 303 | 1:24.05 | 2:54.19 | 4:25.98 | 5:51.83 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 257 | 1:27.12 | 3:02.41 | 4:38.77 | 6:11.47 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kristine Erringsø | 2004 | 233 | 1:27.10 | 3:07.70 | 4:48.60 | 6:23.97 | |||
Roskilde Svømning | 6:16.04 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 557 | 1:08.10 | 2:20.03 | 3:34.04 | 4:47.36 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:52.27 | |||||||||
2 | Malene Reynolds | 2005 | 474 | 1:10.97 | 2:27.79 | 3:46.18 | 5:03.27 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:03.03 | |||||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 460 | 1:09.39 | 2:28.28 | 3:48.64 | 5:06.24 | |||
Roskilde Svømning | 4:56.27 | |||||||||
4 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 455 | 1:13.93 | 2:32.72 | 3:51.62 | 5:07.38 | |||
Køge Svømmeklub | 5:14.29 | |||||||||
5 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 445 | 1:11.30 | 2:30.53 | 3:51.06 | 5:09.52 | |||
Solrød Svømmeklub | 5:06.45 | |||||||||
6 | Emilie Larsen | 2005 | 391 | 1:16.44 | 2:40.12 | 4:03.83 | 5:23.25 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:24.98 | |||||||||
7 | Alba Seneca | 2005 | 389 | 1:16.00 | 2:38.99 | 4:02.92 | 5:23.69 | |||
Kalundborg SK | 5:25.70 | |||||||||
8 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 345 | 1:18.99 | 2:45.38 | 4:11.35 | 5:37.02 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:31.89 | |||||||||
9 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 332 | 1:20.31 | 2:48.73 | 4:17.22 | 5:41.35 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:41.04 | |||||||||
10 | Cecilie Møller | 2005 | 269 | 1:26.34 | 3:00.80 | 4:35.08 | 6:05.89 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederikke Olsen | 2006 | 268 | 1:24.42 | 2:59.31 | 4:35.52 | 6:06.46 | |||
Roskilde Svømning | 6:01.24 | |||||||||
12 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 157 | 1:40.66 | 3:33.44 | 5:28.23 | 7:18.16 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Signe Munk Hvid | 2006 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 5:42.04 | |||||||||
Løb 17, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebekka Roed | 2007 | 376 | 1:20.37 | 2:44.78 | 4:07.75 | 5:27.55 | |||
Køge Svømmeklub | 5:43.70 | |||||||||
2 | Molly Borchorst | 2007 | 363 | 1:16.55 | 2:40.05 | 4:05.85 | 5:31.24 | |||
Søllerød Svømmeklub | 5:35.12 | |||||||||
3 | Mejse Jakobsen | 2007 | 297 | 1:24.23 | 2:54.00 | 4:25.43 | 5:54.23 | |||
Køge Svømmeklub | 6:03.52 | |||||||||
4 | Mathilde Pedersen | 2007 | 289 | 1:26.18 | 3:00.33 | 4:33.75 | 5:57.64 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 234 | 1:29.01 | 3:09.43 | 4:47.93 | 6:23.37 | |||
Roskilde Svømning | 6:15.82 | |||||||||
6 | Vica Lucie Axen | 2008 | 213 | 1:32.42 | 3:13.57 | 4:56.52 | 6:35.72 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Brøndum | 2007 | 208 | 1:34.55 | 3:17.54 | 5:01.41 | 6:38.67 | |||
Søllerød Svømmeklub | 6:28.18 | |||||||||
8 | Johanne Lund Bro | 2007 | 185 | 1:30.92 | 3:17.23 | 5:06.05 | 6:54.33 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:56 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 477 | 35.20 | 1:16.63 | 1:59.25 | 2:42.08 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:37.37 | |||||||||
2 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 430 | 37.56 | 1:21.10 | 2:04.27 | 2:47.73 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:42.71 | |||||||||
3 | Mikkel Nielsen | 2004 | 372 | 40.75 | 1:25.63 | 2:11.60 | 2:56.05 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:54.88 | |||||||||
4 | Sebastian Alexander West | 2004 | 332 | 42.18 | 1:28.96 | 2:16.92 | 3:02.77 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:07.84 | |||||||||
5 | Philip H. Christensen | 2004 | 332 | 41.61 | 1:27.84 | 2:15.12 | 3:02.88 | |||
Køge Svømmeklub | 2:58.10 | |||||||||
6 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 321 | 41.80 | 1:30.32 | 2:16.99 | 3:05.00 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:57.71 | |||||||||
7 | Sebastian H. Petersen | 2003 | 318 | 39.55 | 1:26.73 | 2:15.09 | 3:05.40 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emil Gudum Larsen | 2004 | 272 | 43.94 | 1:34.98 | 2:25.99 | 3:15.39 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:08.78 | |||||||||
9 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 267 | 45.28 | 1:35.09 | 2:26.77 | 3:16.60 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:21.33 | |||||||||
10 | August K Madsen | 2004 | 250 | 43.85 | 1:35.38 | 2:29.05 | 3:20.83 | |||
Nakskov Svømme Klub | 3:27.95 | |||||||||
- | Oliver Schultz | 2004 | DSQ | Flyben i bryst | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:01.74 | |||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 499 | 34.14 | 1:15.86 | 1:58.44 | 2:39.66 | |||
Roskilde Svømning | 2:33.41 | |||||||||
2 | Alexander Halken | 2005 | 350 | 39.58 | 1:26.55 | 2:13.15 | 2:59.58 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:54.41 | |||||||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | 348 | 40.23 | 1:26.70 | 2:13.68 | 3:00.07 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:59.31 | |||||||||
4 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 330 | 40.87 | 1:28.34 | 2:17.03 | 3:03.28 | |||
Roskilde Svømning | 3:21.09 | |||||||||
5 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 317 | 39.67 | 1:25.54 | 2:15.88 | 3:05.77 | |||
Roskilde Svømning | 2:59.34 | |||||||||
6 | Victor Hemmingsen | 2006 | 293 | 42.96 | 1:33.69 | 2:21.57 | 3:10.55 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:15.84 | |||||||||
7 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 289 | 42.83 | 1:31.06 | 2:22.66 | 3:11.59 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Laurits Poulsen | 2006 | 260 | 44.34 | 1:34.48 | 2:27.00 | 3:18.26 | |||
Køge Svømmeklub | 3:11.43 | |||||||||
9 | Jonas Rask | 2006 | 237 | 45.73 | 1:37.99 | 2:32.45 | 3:24.56 | |||
Kalundborg SK | 3:19.12 | |||||||||
10 | Emil Weien Ege | 2006 | 160 | 55.99 | 1:55.06 | 2:55.74 | 3:53.25 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:07.23 | |||||||||
- | Illia Bulba | 2005 | DSQ | 2 flyben ved start | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 2:44.91 | |||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar David Morthorst | 2007 | 269 | 45.53 | 1:35.91 | 2:25.91 | 3:16.13 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:26.72 | |||||||||
2 | Magnus Dreyer | 2007 | 254 | 45.38 | 1:36.28 | 2:28.29 | 3:19.95 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | 198 | 50.54 | 1:46.17 | 2:43.47 | 3:37.28 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:49.20 | |||||||||
4 | Mikkel Skoubo | 2008 | 196 | 52.03 | 1:47.55 | 2:45.43 | 3:37.97 | |||
Køge Svømmeklub | 3:40.50 | |||||||||
5 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 184 | 50.22 | 1:50.55 | 2:45.26 | 3:42.39 | |||
Køge Svømmeklub | 3:38.99 | |||||||||
6 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 183 | 49.14 | 1:48.69 | 2:46.04 | 3:42.90 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:47.86 | |||||||||
7 | Storm Melgaard | 2007 | 179 | 49.08 | 1:47.90 | 2:46.18 | 3:44.39 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 166 | 50.62 | 1:48.73 | 2:50.25 | 3:50.04 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 160 | 54.06 | 1:54.96 | 2:56.82 | 3:53.29 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Noah Pettersen | 2007 | 154 | 54.32 | 1:54.22 | 2:57.10 | 3:56.15 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
11 | Pelle Christian Severin | 2008 | 131 | 56.17 | 2:00.73 | 3:05.24 | 4:09.17 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Adam Østergaard Holst | 2007 | 128 | 1:00.35 | 2:03.81 | 3:10.86 | 4:11.28 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:17.71 | |||||||||
13 | Nicolai Hertz | 2007 | 128 | 58.85 | 2:02.67 | 3:09.56 | 4:11.33 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:21.72 | |||||||||
14 | Sebastian Birk Bundgaard | 2008 | 115 | 1:00.08 | 2:09.40 | 3:14.65 | 4:19.97 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | David Larsen | 2007 | 111 | 59.75 | 2:08.84 | 3:15.47 | 4:23.55 | |||
Køge Svømmeklub | 4:13.49 | |||||||||
16 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 100 | 1:01.52 | 2:10.94 | 3:23.96 | 4:32.68 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johan Paaske | 2007 | 88 | 1:03.67 | 2:19.43 | 3:32.18 | 4:44.38 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:42.36 | |||||||||
- | Mads Bruhn Aaby | 2008 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 4:02.61 | |||||||||
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | 177 | 52.13 | 1:50.58 | 2:47.26 | 3:45.26 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | August Drucker | 2009 | 135 | 55.87 | 2:01.03 | 3:04.37 | 4:06.91 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Carl August Scheel | 2009 | 119 | 59.90 | 2:07.30 | 3:12.30 | 4:17.52 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:18.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Darlem Brandt | 2001 | 584 | 32.38 | 1:12.52 | 1:56.68 | 2:30.82 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:28.66 | |||||||||
2 | Alberte Fie Petersen | 2002 | 486 | 32.50 | 1:14.78 | 2:04.39 | 2:40.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:40.45 | |||||||||
3 | Julia Harpøth | 2002 | 475 | 35.30 | 1:19.84 | 2:04.46 | 2:41.53 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.77 | |||||||||
4 | Pernille Pedersen | 2001 | 450 | 34.70 | 1:17.82 | 2:03.42 | 2:44.52 | |||
Køge Svømmeklub | 2:34.27 | |||||||||
5 | Mikkeline Mentz | 2001 | 432 | 36.18 | 1:22.06 | 2:10.16 | 2:46.81 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:32.43 | |||||||||
6 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 411 | 38.59 | 1:19.28 | 2:09.62 | 2:49.54 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:42.87 | |||||||||
7 | Ida Larsen | 2000 | 371 | 37.21 | 1:24.12 | 2:16.28 | 2:55.40 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:49.76 | |||||||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Buck | 2004 | 481 | 36.19 | 1:19.23 | 2:04.04 | 2:40.91 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:42.02 | |||||||||
2 | Mie Mørkedal | 2003 | 436 | 37.01 | 1:21.45 | 2:09.48 | 2:46.30 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:44.86 | |||||||||
3 | Anna Marott Hansen | 2004 | 430 | 35.39 | 1:21.17 | 2:08.68 | 2:47.09 | |||
Kalundborg SK | 2:46.12 | |||||||||
4 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 413 | 36.31 | 1:18.82 | 2:10.50 | 2:49.31 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.93 | |||||||||
5 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 388 | 37.48 | 1:22.36 | 2:13.24 | 2:52.85 | |||
Holbæk Svømme Klub | 3:02.72 | |||||||||
6 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 360 | 37.55 | 1:25.50 | 2:16.15 | 2:57.28 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:56.45 | |||||||||
7 | Malou Hansen | 2004 | 295 | 39.73 | 1:34.28 | 2:26.59 | 3:09.39 | |||
Nakskov Svømme Klub | 3:07.45 | |||||||||
8 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 294 | 41.96 | 1:33.56 | 2:27.48 | 3:09.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:07.84 | |||||||||
9 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 232 | 50.70 | 1:41.39 | 2:40.15 | 3:25.10 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:15.49 | |||||||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | 496 | 34.08 | 1:16.29 | 2:02.69 | 2:39.24 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:35.56 | |||||||||
2 | Josephine Frederiksen | 2005 | 460 | 34.15 | 1:16.32 | 2:05.74 | 2:43.32 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:42.22 | |||||||||
3 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 456 | 35.45 | 1:21.43 | 2:07.29 | 2:43.82 | |||
Roskilde Svømning | 2:37.24 | |||||||||
4 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 447 | 34.73 | 1:15.75 | 2:09.11 | 2:44.83 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:40.80 | |||||||||
5 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 424 | 35.32 | 1:22.40 | 2:09.23 | 2:47.79 | |||
Køge Svømmeklub | 2:45.97 | |||||||||
6 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 416 | 35.77 | 1:22.49 | 2:09.78 | 2:48.87 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.69 | |||||||||
7 | Liv Salhauge | 2005 | 415 | 37.11 | 1:22.43 | 2:10.93 | 2:48.96 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:44.77 | |||||||||
8 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 414 | 34.71 | 1:17.02 | 2:11.80 | 2:49.10 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:47.97 | |||||||||
9 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 413 | 34.74 | 1:19.54 | 2:08.88 | 2:49.27 | |||
Kalundborg SK | 2:48.87 | |||||||||
10 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 411 | 37.79 | 1:22.06 | 2:10.42 | 2:49.51 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:43.97 | |||||||||
11 | Jaqueline Haack | 2006 | 406 | 38.91 | 1:22.92 | 2:11.52 | 2:50.20 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:48.14 | |||||||||
12 | Frederikke Larsen | 2005 | 404 | 36.94 | 1:25.59 | 2:10.99 | 2:50.58 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:46.78 | |||||||||
13 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 386 | 39.35 | 1:24.70 | 2:15.46 | 2:53.21 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:51.89 | |||||||||
14 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 382 | 37.05 | 1:22.45 | 2:14.69 | 2:53.80 | |||
Køge Svømmeklub | 2:55.30 | |||||||||
15 | Malene Reynolds | 2005 | 372 | 35.89 | 1:23.49 | 2:17.25 | 2:55.25 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:51.21 | |||||||||
16 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 358 | 34.38 | 1:20.70 | 2:17.54 | 2:57.61 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:57.00 | |||||||||
17 | Alba Seneca | 2005 | 356 | 39.17 | 1:24.22 | 2:17.17 | 2:57.86 | |||
Kalundborg SK | 2:53.88 | |||||||||
18 | Emilie Larsen | 2005 | 352 | 39.61 | 1:29.89 | 2:19.47 | 2:58.48 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:56.11 | |||||||||
19 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 341 | 37.14 | 1:26.22 | 2:18.86 | 3:00.47 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:03.23 | |||||||||
20 | Daniella Anderson | 2006 | 335 | 39.99 | 1:25.60 | 2:21.48 | 3:01.51 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:59.03 | |||||||||
21 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 317 | 41.37 | 1:28.80 | 2:26.94 | 3:04.87 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:07.34 | |||||||||
22 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 317 | 42.55 | 1:32.80 | 2:27.49 | 3:04.91 | |||
Kalundborg SK | 3:03.67 | |||||||||
23 | Klara Frida Johansen | 2005 | 310 | 37.47 | 1:26.39 | 2:21.53 | 3:06.25 | |||
Roskilde Svømning | 3:05.29 | |||||||||
24 | Astrid Kruuse | 2005 | 297 | 40.78 | 1:33.52 | 2:26.09 | 3:08.98 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:05.37 | |||||||||
25 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 294 | 39.15 | 1:28.88 | 2:27.68 | 3:09.52 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:03.62 | |||||||||
26 | Asta-Marie Mailund Clan | 2006 | 279 | 44.80 | 1:34.10 | 2:30.72 | 3:12.89 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:22.07 | |||||||||
27 | Katrine Drygaard | 2005 | 267 | 41.30 | 1:29.66 | 2:30.40 | 3:15.64 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.00 | |||||||||
28 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | 257 | 44.49 | 1:40.38 | 2:34.44 | 3:18.20 | |||
Nakskov Svømme Klub | 3:22.50 | |||||||||
29 | Cecilie Møller | 2005 | 240 | 47.33 | 1:39.28 | 2:41.34 | 3:22.84 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:14.91 | |||||||||
- | Signe Munk Hvid | 2006 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.89 | |||||||||
- | Sophie Lærke Sandell | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:51.72 | |||||||||
- | Fanny Grange | 2006 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Roskilde Svømning | 3:21.44 | |||||||||
- | Shauli Mortensen | 2006 | DSQ | Afslut ryg på maven | ||||||
Kalundborg SK | 3:43.05 | |||||||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 381 | 38.53 | 1:23.69 | 2:16.60 | 2:53.91 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:52.68 | |||||||||
2 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 370 | 36.60 | 1:22.00 | 2:16.38 | 2:55.59 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:58.94 | |||||||||
3 | Rebekka Roed | 2007 | 368 | 40.48 | 1:26.35 | 2:18.79 | 2:55.89 | |||
Køge Svømmeklub | 3:01.09 | |||||||||
4 | Anna Steen Petersen | 2007 | 344 | 40.14 | 1:29.01 | 2:21.55 | 2:59.88 | |||
Køge Svømmeklub | 3:05.31 | |||||||||
5 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 311 | 40.71 | 1:29.39 | 2:25.10 | 3:05.99 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 309 | 40.78 | 1:29.57 | 2:24.28 | 3:06.47 | |||
Nakskov Svømme Klub | 3:07.72 | |||||||||
7 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 272 | 44.60 | 1:33.03 | 2:32.61 | 3:14.43 | |||
Køge Svømmeklub | 3:16.50 | |||||||||
8 | Mejse Jakobsen | 2007 | 265 | 52.57 | 1:42.23 | 2:35.61 | 3:16.32 | |||
Køge Svømmeklub | 3:12.84 | |||||||||
9 | Anna Høyer | 2007 | 237 | 47.71 | 1:39.25 | 2:37.54 | 3:23.54 | |||
Køge Svømmeklub | 3:29.50 | |||||||||
Løb 19, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Milling | 2009 | 147 | 55.95 | 1:53.53 | 3:00.86 | 3:58.69 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
- | Augusta Bollmann | 2009 | DSQ | Fl. flyben ef. 100m | ||||||
Køge Svømmeklub | 3:24.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 384 | 33.62 | 1:11.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.53 | |||||||||
2 | Christoffer Jensen | 2002 | 345 | 37.49 | 1:13.92 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:12.66 | |||||||||
3 | Oscar Rundqvist | 2000 | 341 | 36.46 | 1:14.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Morten Kilhof | 2000 | 310 | 37.58 | 1:16.58 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.13 | |||||||||
5 | Emil Andersen | 1992 | 270 | 39.31 | 1:20.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.83 | |||||||||
- | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | DSQ | Ej berør v.50m | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:19.88 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 462 | 32.74 | 1:07.07 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:08.45 | |||||||||
2 | Daniel Østerballe | 2003 | 456 | 32.74 | 1:07.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.45 | |||||||||
3 | Silas Waterval | 2004 | 429 | 33.62 | 1:08.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.77 | |||||||||
4 | Julian Birch | 2004 | 417 | 33.87 | 1:09.39 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.46 | |||||||||
5 | Mikkel Roed | 2004 | 409 | 34.14 | 1:09.83 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.18 | |||||||||
6 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 391 | 35.66 | 1:10.88 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.40 | |||||||||
7 | Tobias Mølbak | 2004 | 369 | 35.85 | 1:12.26 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.30 | |||||||||
8 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 364 | 35.49 | 1:12.60 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.51 | |||||||||
9 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 353 | 35.75 | 1:13.30 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
10 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 346 | 35.32 | 1:13.82 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.76 | |||||||||
11 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 328 | 37.39 | 1:15.18 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.72 | |||||||||
12 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 327 | 35.76 | 1:15.19 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.74 | |||||||||
13 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 324 | 37.37 | 1:15.42 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.04 | |||||||||
14 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 318 | 37.00 | 1:15.94 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.21 | |||||||||
15 | Stefan Rasmussen | 2004 | 317 | 37.83 | 1:16.00 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.57 | |||||||||
16 | Valdemar Jensen | 2004 | 317 | 37.34 | 1:16.03 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:16.19 | |||||||||
17 | Kasper Milton Smith | 2003 | 314 | 37.69 | 1:16.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
18 | Oliver Schultz | 2004 | 295 | 37.99 | 1:17.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.25 | |||||||||
19 | Bertram Nyegaard | 2004 | 290 | 37.69 | 1:18.31 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.42 | |||||||||
20 | Lucas Kaavé | 2004 | 285 | 39.43 | 1:18.78 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:13.22 | |||||||||
21 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 280 | 40.28 | 1:19.25 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
22 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 264 | 39.41 | 1:20.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.34 | |||||||||
23 | Mikkel Christiansen | 2004 | 259 | 39.25 | 1:21.27 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:22.81 | |||||||||
24 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 200 | 44.45 | 1:28.62 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.82 | |||||||||
- | Nicklas Hampe | 2004 | DSQ | Svøm på mave ef. 50m | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:46.90 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 389 | 35.53 | 1:11.00 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.56 | |||||||||
2 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 387 | 34.24 | 1:11.09 | |||||
Roskilde Svømning | 1:07.80 | |||||||||
3 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 358 | 35.18 | 1:12.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
4 | Zacharias Houman | 2006 | 345 | 36.08 | 1:13.89 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.73 | |||||||||
5 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 344 | 36.59 | 1:13.96 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.87 | |||||||||
6 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 336 | 36.76 | 1:14.58 | |||||
Kalundborg SK | 1:13.18 | |||||||||
7 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 321 | 37.83 | 1:15.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.29 | |||||||||
8 | Oscar Svensson | 2005 | 310 | 37.85 | 1:16.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:13.28 | |||||||||
9 | Joachim Poulsen | 2006 | 309 | 38.54 | 1:16.62 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.82 | |||||||||
10 | Andreas Mølbak | 2006 | 284 | 39.39 | 1:18.79 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:14.15 | |||||||||
11 | William Breuner | 2005 | 251 | 39.08 | 1:22.16 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.59 | |||||||||
12 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 247 | 40.97 | 1:22.61 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:21.27 | |||||||||
13 | Malthe Lorin Rasmussen | 2005 | 245 | 39.38 | 1:22.84 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.19 | |||||||||
14 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | 238 | 40.85 | 1:23.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.43 | |||||||||
15 | Jakob Stærmose | 2005 | 224 | 42.73 | 1:25.30 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.54 | |||||||||
16 | Calvin Christian Axen | 2006 | 213 | 42.57 | 1:26.79 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:29.41 | |||||||||
17 | Cilas Skafte | 2005 | 212 | 41.28 | 1:26.83 | |||||
Kalundborg SK | 1:24.13 | |||||||||
18 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 206 | 42.12 | 1:27.70 | |||||
Roskilde Svømning | 1:25.61 | |||||||||
19 | August Larsen | 2005 | 203 | 43.69 | 1:28.17 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:35.40 | |||||||||
20 | Noah Sanchez | 2006 | 198 | 44.72 | 1:28.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.49 | |||||||||
21 | Martin Daniele | 2006 | 165 | 46.07 | 1:34.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:26.87 | |||||||||
22 | Jakob Bagge Møller | 2006 | 151 | 48.52 | 1:37.25 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:37.34 | |||||||||
23 | Emil Weien Ege | 2006 | 138 | 51.98 | 1:40.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:46.72 | |||||||||
24 | Mads Borch | 2006 | 102 | 54.17 | 1:50.82 | |||||
Roskilde Svømning | 2:15.30 | |||||||||
- | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:57.26 | |||||||||
- | Morten Hemmingsen | 2006 | DSQ | Svøm på mave ef.50m | ||||||
Roskilde Svømning | 1:58.35 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian R. Bjerg | 2007 | 263 | 40.28 | 1:20.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:20.10 | |||||||||
2 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 253 | 41.00 | 1:21.90 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.40 | |||||||||
3 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 253 | 41.04 | 1:21.93 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.02 | |||||||||
4 | Storm Melgaard | 2007 | 222 | 40.79 | 1:25.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.64 | |||||||||
5 | Thor Andersen | 2007 | 210 | 41.85 | 1:27.10 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.26 | |||||||||
6 | Mathias Garset Petersen | 2007 | 210 | 41.92 | 1:27.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:33.34 | |||||||||
7 | Magnus Dreyer | 2007 | 208 | 43.06 | 1:27.39 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.99 | |||||||||
8 | Noa Riis | 2008 | 203 | 44.93 | 1:28.21 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:29.08 | |||||||||
9 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 200 | 43.65 | 1:28.61 | |||||
Roskilde Svømning | 1:25.96 | |||||||||
10 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 191 | 45.84 | 1:29.97 | |||||
Roskilde Svømning | 1:29.22 | |||||||||
11 | William Bjørnsteen | 2008 | 183 | 44.03 | 1:31.17 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:28.62 | |||||||||
12 | Oscar David Morthorst | 2007 | 174 | 45.95 | 1:32.79 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:32.32 | |||||||||
13 | Noah Pettersen | 2007 | 171 | 46.63 | 1:33.39 | |||||
Kalundborg SK | 1:39.39 | |||||||||
14 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 170 | 46.36 | 1:33.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.98 | |||||||||
15 | Johan Lykkebo Larsen | 2007 | 167 | 46.55 | 1:34.09 | |||||
Kalundborg SK | 1:34.81 | |||||||||
16 | Mikkel Skoubo | 2008 | 164 | 44.95 | 1:34.54 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.84 | |||||||||
17 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 164 | 46.97 | 1:34.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:35.67 | |||||||||
18 | Pelle Christian Severin | 2008 | 163 | 48.04 | 1:34.89 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:35.78 | |||||||||
19 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 156 | 48.09 | 1:36.13 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:34.74 | |||||||||
20 | Nicolai Hertz | 2007 | 154 | 47.02 | 1:36.73 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.35 | |||||||||
21 | Adam Østergaard Holst | 2007 | 150 | 48.48 | 1:37.41 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:41.18 | |||||||||
22 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 146 | 48.87 | 1:38.45 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:36.54 | |||||||||
23 | Johan Paaske | 2007 | 144 | 48.16 | 1:38.74 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.80 | |||||||||
24 | Viktor Lange | 2007 | 133 | 49.72 | 1:41.44 | |||||
Roskilde Svømning | 1:52.48 | |||||||||
25 | Sebastian Birk Bundgaard | 2008 | 126 | 50.74 | 1:43.40 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:43.32 | |||||||||
26 | David Larsen | 2007 | 123 | 51.11 | 1:44.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:57.58 | |||||||||
27 | Mathias Drygaard | 2008 | 113 | 54.59 | 1:46.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:50.16 | |||||||||
28 | Kristian Kjørup | 2007 | 82 | 57.49 | 1:59.13 | |||||
Roskilde Svømning | 2:10.52 | |||||||||
29 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | 62 | 2:10.75 | 2:10.75 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
- | Mads Bruhn Aaby | 2008 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Dion Veliqi | 2008 | DSQ | Svøm på mave ef. 50m | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:52.52 | |||||||||
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl August Scheel | 2009 | 118 | 52.71 | 1:45.58 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 2:00.11 | |||||||||
2 | August Drucker | 2009 | 109 | 53.54 | 1:48.51 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:53.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 15:10 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cathrine Wismann | 2002 | 471 | 1:06.44 | 1:06.44 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.54 | |||||||||
2 | Mikkeline Mentz | 2001 | 464 | 32.55 | 1:06.75 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.68 | |||||||||
3 | Ida Larsen | 2000 | 445 | 32.81 | 1:07.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.37 | |||||||||
4 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 435 | 32.83 | 1:08.23 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.01 | |||||||||
5 | Josephine Wismann | 2002 | 426 | 32.85 | 1:08.68 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.84 | |||||||||
6 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 392 | 33.19 | 1:10.64 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.80 | |||||||||
- | Julie Darlem Brandt | 2001 | 28.90 | 59.76 | EXTRA | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 560 | 30.54 | 1:02.73 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.24 | |||||||||
2 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 544 | 30.47 | 1:03.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:04.02 | |||||||||
3 | Mikala Ravn Borch | 2003 | 518 | 30.83 | 1:04.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.08 | |||||||||
4 | Mathilde Nielsen | 2003 | 513 | 31.26 | 1:04.58 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:04.20 | |||||||||
5 | Mie Mørkedal | 2003 | 486 | 32.25 | 1:05.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.19 | |||||||||
6 | Olivia Augustinus | 2004 | 484 | 31.63 | 1:05.84 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.14 | |||||||||
7 | Olivia Mammen | 2003 | 469 | 31.94 | 1:06.54 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.29 | |||||||||
8 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 468 | 31.75 | 1:06.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.65 | |||||||||
9 | Wilma Anker | 2004 | 452 | 32.34 | 1:07.35 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.28 | |||||||||
10 | Josefine Krumbak | 2004 | 451 | 32.38 | 1:07.39 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.95 | |||||||||
11 | Maja Buck | 2004 | 451 | 33.06 | 1:07.41 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.85 | |||||||||
12 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 448 | 33.13 | 1:07.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:07.54 | |||||||||
13 | Anna Marott Hansen | 2004 | 442 | 32.55 | 1:07.88 | |||||
Kalundborg SK | 1:07.51 | |||||||||
14 | Sophia Christensen | 2003 | 440 | 31.40 | 1:07.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.29 | |||||||||
15 | Maya Baltser | 2004 | 432 | 33.26 | 1:08.36 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:08.02 | |||||||||
16 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 431 | 32.82 | 1:08.41 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.17 | |||||||||
17 | Signe Bagge Møller | 2004 | 421 | 32.74 | 1:08.98 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:11.17 | |||||||||
18 | Emma M. Andersen | 2003 | 416 | 32.70 | 1:09.24 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.12 | |||||||||
19 | Ida Kjølby | 2003 | 412 | 33.63 | 1:09.48 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:09.15 | |||||||||
20 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 408 | 33.39 | 1:09.70 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.18 | |||||||||
21 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 403 | 33.79 | 1:09.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.08 | |||||||||
22 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 396 | 34.08 | 1:10.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.24 | |||||||||
23 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 393 | 33.67 | 1:10.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.70 | |||||||||
24 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 371 | 34.88 | 1:11.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.85 | |||||||||
25 | Line Høj | 2004 | 364 | 34.00 | 1:12.41 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:13.84 | |||||||||
26 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 342 | 35.43 | 1:13.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.83 | |||||||||
27 | Mathilde Lund | 2004 | 317 | 35.78 | 1:15.81 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.84 | |||||||||
28 | Malou Hansen | 2004 | 317 | 36.34 | 1:15.83 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:15.42 | |||||||||
29 | Kristine Erringsø | 2004 | 307 | 36.15 | 1:16.58 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.08 | |||||||||
30 | Majken Haarup | 2004 | 307 | 36.52 | 1:16.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.88 | |||||||||
31 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 298 | 37.37 | 1:17.41 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:18.20 | |||||||||
32 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 233 | 40.44 | 1:23.98 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:19.69 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 496 | 31.65 | 1:05.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.41 | |||||||||
2 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 478 | 32.05 | 1:06.13 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.79 | |||||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 477 | 32.05 | 1:06.15 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.41 | |||||||||
4 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 463 | 32.60 | 1:06.84 | |||||
Roskilde Svømning | 1:03.75 | |||||||||
5 | Ida Marie Platzer | 2005 | 459 | 32.60 | 1:06.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:04.70 | |||||||||
6 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 456 | 33.38 | 1:07.18 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.89 | |||||||||
7 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 455 | 33.15 | 1:07.20 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.45 | |||||||||
8 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 448 | 32.49 | 1:07.56 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:06.97 | |||||||||
9 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 445 | 32.12 | 1:07.71 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:07.92 | |||||||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 431 | 33.48 | 1:08.44 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.11 | |||||||||
11 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 428 | 32.96 | 1:08.57 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:06.71 | |||||||||
12 | Klara Frida Johansen | 2005 | 423 | 33.10 | 1:08.84 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.48 | |||||||||
13 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 418 | 34.36 | 1:09.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:08.66 | |||||||||
14 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 417 | 33.88 | 1:09.19 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.10 | |||||||||
15 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 416 | 32.87 | 1:09.23 | |||||
Roskilde Svømning | 1:06.65 | |||||||||
16 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 411 | 33.79 | 1:09.50 | |||||
Kalundborg SK | 1:11.01 | |||||||||
17 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 409 | 32.66 | 1:09.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:07.83 | |||||||||
18 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 390 | 33.74 | 1:10.76 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.34 | |||||||||
19 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 389 | 33.71 | 1:10.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
20 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 388 | 34.71 | 1:10.89 | |||||
Kalundborg SK | 1:09.45 | |||||||||
21 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 387 | 33.66 | 1:10.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:10.24 | |||||||||
22 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 382 | 34.47 | 1:11.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.11 | |||||||||
23 | Frederikke Larsen | 2005 | 380 | 35.06 | 1:11.38 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.75 | |||||||||
24 | Liv Salhauge | 2005 | 378 | 34.01 | 1:11.48 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.58 | |||||||||
25 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 376 | 35.53 | 1:11.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.18 | |||||||||
26 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 375 | 33.51 | 1:11.70 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
27 | Annette Toft | 2006 | 368 | 35.04 | 1:12.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.49 | |||||||||
28 | Cecilie Amalie Holst Sørensen | 2006 | 347 | 34.27 | 1:13.52 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
29 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 347 | 35.14 | 1:13.54 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.91 | |||||||||
30 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 343 | 35.49 | 1:13.82 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:14.98 | |||||||||
31 | Frederikke Olsen | 2006 | 343 | 34.96 | 1:13.87 | |||||
Roskilde Svømning | 1:13.66 | |||||||||
32 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 340 | 35.55 | 1:14.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.48 | |||||||||
33 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 337 | 34.89 | 1:14.30 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.02 | |||||||||
34 | Dina Shapley | 2006 | 328 | 35.37 | 1:14.92 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.61 | |||||||||
35 | Daniella Li West | 2006 | 323 | 35.18 | 1:15.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.48 | |||||||||
36 | Emma Spang | 2006 | 320 | 37.04 | 1:15.53 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
37 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 315 | 36.00 | 1:15.96 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:14.09 | |||||||||
38 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 304 | 36.95 | 1:16.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:16.65 | |||||||||
39 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 291 | 37.90 | 1:17.97 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:17.69 | |||||||||
40 | Isabella Koch Juhl | 2006 | 286 | 37.29 | 1:18.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.20 | |||||||||
41 | Cecilie Møller | 2005 | 253 | 39.52 | 1:21.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:18.39 | |||||||||
42 | Caroline Bluhm | 2006 | 245 | 38.81 | 1:22.55 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.29 | |||||||||
43 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | 241 | 39.68 | 1:23.07 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:21.37 | |||||||||
44 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 178 | 42.11 | 1:31.78 | |||||
Roskilde Svømning | 1:35.24 | |||||||||
45 | Shauli Mortensen | 2006 | 151 | 46.06 | 1:37.04 | |||||
Kalundborg SK | 1:32.72 | |||||||||
- | Fanny Grange | 2006 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 1:15.13 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andrea Strandby | 2007 | 390 | 33.88 | 1:10.72 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.35 | |||||||||
2 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 370 | 34.66 | 1:11.98 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.02 | |||||||||
3 | Molly Borchorst | 2007 | 357 | 35.21 | 1:12.84 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:15.14 | |||||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | 348 | 34.87 | 1:13.48 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:13.49 | |||||||||
5 | Mejse Jakobsen | 2007 | 333 | 36.48 | 1:14.60 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.01 | |||||||||
6 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | 323 | 34.75 | 1:15.30 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.96 | |||||||||
7 | Mathilde Kristensen | 2007 | 306 | 36.51 | 1:16.70 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.95 | |||||||||
8 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 273 | 38.03 | 1:19.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.96 | |||||||||
9 | Emilie Dommer | 2007 | 262 | 37.58 | 1:20.79 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.69 | |||||||||
10 | Helene Heegaard | 2007 | 253 | 1:21.72 | 1:21.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.72 | |||||||||
11 | Lærke Jensen | 2008 | 250 | 39.54 | 1:22.01 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.42 | |||||||||
12 | Anna Høyer | 2007 | 226 | 41.02 | 1:24.84 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.54 | |||||||||
13 | Laura Krogsgaard | 2007 | 225 | 38.35 | 1:24.99 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.85 | |||||||||
14 | Emma Brøndum | 2007 | 216 | 40.50 | 1:26.15 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.59 | |||||||||
15 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 213 | 39.34 | 1:26.57 | |||||
Roskilde Svømning | 1:22.50 | |||||||||
15 | Vica Lucie Axen | 2008 | 213 | 42.32 | 1:26.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:26.65 | |||||||||
17 | Helena Gagnér | 2008 | 201 | 41.60 | 1:28.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:31.86 | |||||||||
18 | Caroline Terney | 2007 | 200 | 41.79 | 1:28.37 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.42 | |||||||||
19 | Katrine Bruhn Aaby | 2007 | 199 | 42.63 | 1:28.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.26 | |||||||||
20 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | 198 | 41.06 | 1:28.62 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:34.41 | |||||||||
21 | Pauline Munk-Hansen | 2008 | 193 | 41.75 | 1:29.43 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.99 | |||||||||
22 | Filippa Tvistholm Jørgens | 2008 | 184 | 43.18 | 1:30.88 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:30.24 | |||||||||
23 | Mia Højer Poulsen | 2007 | 171 | 44.14 | 1:33.02 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.19 | |||||||||
24 | Thea Emilia Andersen | 2007 | 163 | 44.57 | 1:34.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Ida Hinchely | 2008 | 105 | 48.32 | 1:49.36 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:46.32 | |||||||||
- | Johanne Lund Bro | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 1:37.49 | |||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 243 | 38.41 | 1:22.81 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:20.68 | |||||||||
2 | Emma Nørskov | 2009 | 238 | 39.94 | 1:23.36 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:26.58 | |||||||||
3 | Mia Halskov | 2009 | 227 | 39.41 | 1:24.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:32.96 | |||||||||
4 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | 211 | 43.11 | 1:26.82 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:36.16 | |||||||||
5 | Caroline Milling | 2009 | 132 | 47.27 | 1:41.40 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:38.91 | |||||||||
6 | Sarah Rindum | 2009 | 119 | 48.74 | 1:44.86 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:44.81 | |||||||||
7 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 72 | 54.66 | 2:03.90 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 15:10 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 15:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erling Johansen | 2000 | 419 | 33.27 | 1:11.58 | 1:50.27 | 2:28.93 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:16.34 | |||||||||
2 | Andreas Hausner | 1999 | 290 | 34.49 | 1:15.71 | 1:59.97 | 2:48.39 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Petersen | 1999 | 282 | 34.10 | 1:16.67 | 2:01.64 | 2:49.90 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:49.05 | |||||||||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | August K Madsen | 2004 | 370 | 34.92 | 1:15.81 | 1:56.84 | 2:35.20 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:47.95 | |||||||||
2 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 360 | 35.13 | 1:16.43 | 1:58.84 | 2:36.73 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:30.14 | |||||||||
3 | Oliver Gadegaard | 2003 | 349 | 33.27 | 1:13.79 | 1:55.96 | 2:38.32 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.77 | |||||||||
4 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 347 | 36.72 | 1:16.97 | 1:58.06 | 2:38.57 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:42.47 | |||||||||
5 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 312 | 33.92 | 1:15.25 | 2:00.43 | 2:44.28 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:53.33 | |||||||||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Rindum | 2005 | 288 | 34.98 | 1:19.38 | 2:04.24 | 2:48.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.90 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 283 | 35.58 | 1:19.15 | 2:05.56 | 2:49.80 | |||
Roskilde Svømning | 2:51.55 | |||||||||
3 | Victor Hemmingsen | 2006 | 201 | 41.90 | 1:31.86 | 2:23.10 | 3:10.14 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:16.38 | |||||||||
4 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 174 | 40.40 | 1:30.71 | 2:23.80 | 3:19.62 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Calvin Christian Axen | 2006 | 160 | 44.42 | 1:38.64 | 2:34.80 | 3:25.31 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 144 | 42.15 | 1:38.26 | 2:36.08 | 3:32.64 | |||
Køge Svømmeklub | 3:21.81 | |||||||||
2 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 119 | 49.55 | 1:46.23 | 2:49.43 | 3:46.43 | |||
Køge Svømmeklub | 3:37.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 15:17 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 23, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vs Piger 1 | 2002 | 493 | 4:52.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:49.25 | |||||||||
Selma Skipper | 2004 | 37.44 | 1:16.98 | 1:16.98 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 39.02 | 1:23.13 | 2:40.11 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 34.25 | 1:09.51 | 3:49.62 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 30.42 | 1:03.33 | 4:52.95 | ||||||
2 | Køge Damer 1 | 2000 | 449 | 5:02.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:47.52 | |||||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 36.47 | 1:14.08 | 1:14.08 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 39.08 | 1:24.52 | 2:38.60 | ||||||
Olivia Lildballe Møller | 2004 | 34.64 | 1:16.39 | 3:54.99 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 31.81 | 1:07.33 | 5:02.32 | ||||||
3 | Holbæk Damer | 2001 | 441 | 5:04.09 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:53.17 | |||||||||
Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 38.68 | 1:20.47 | 1:20.47 | ||||||
Maja Buck | 2004 | 38.67 | 1:22.80 | 2:43.27 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2003 | 34.23 | 1:16.09 | 3:59.36 | ||||||
Mie Mørkedal | 2003 | 30.55 | 1:04.73 | 5:04.09 | ||||||
4 | Køge Damer 2 | 2003 | 425 | 5:07.81 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:07.47 | |||||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 36.65 | 1:17.64 | 1:17.64 | ||||||
Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 38.77 | 1:26.20 | 2:43.84 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 34.69 | 1:17.06 | 4:00.90 | ||||||
Sophia Christensen | 2003 | 30.43 | 1:06.91 | 5:07.81 | ||||||
5 | Skjoldmøer 1 | 2005 | 420 | 5:09.18 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:58.02 | |||||||||
Klara Frida Johansen | 2005 | 43.52 | 1:27.29 | 1:27.29 | ||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 40.29 | 1:24.12 | 2:51.41 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 33.47 | 1:13.10 | 4:04.51 | ||||||
Asta Palmund | 2005 | 30.08 | 1:04.67 | 5:09.18 | ||||||
6 | Red Stags | 0 | 404 | 5:13.00 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 36.27 | 1:16.11 | 1:16.11 | ||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 43.12 | 1:37.91 | 2:54.02 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 33.71 | 1:16.28 | 4:10.30 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 29.46 | 1:02.70 | 5:13.00 | ||||||
7 | Lf-Swim 1 | 2003 | 396 | 5:15.14 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 5:02.63 | |||||||||
Ida Kjølby | 2003 | 40.29 | 1:21.87 | 1:21.87 | ||||||
Emilie Larsen | 2005 | 42.32 | 1:29.60 | 2:51.47 | ||||||
Josephine Frederiksen | 2005 | 32.73 | 1:12.30 | 4:03.77 | ||||||
Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 33.39 | 1:11.37 | 5:15.14 | ||||||
8 | Vs Piger 2 | 2004 | 362 | 5:24.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:08.38 | |||||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 39.82 | 1:22.30 | 1:22.30 | ||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 41.57 | 1:29.12 | 2:51.42 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 37.75 | 1:20.68 | 4:12.10 | ||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 34.85 | 1:12.77 | 5:24.87 | ||||||
9 | Triton Piger | 2005 | 338 | 5:32.12 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:00.00 | |||||||||
Andrea Strandby | 2007 | 39.09 | 1:22.33 | 1:22.33 | ||||||
Liv Salhauge | 2005 | 42.25 | 1:31.76 | 2:54.09 | ||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 35.23 | 1:57.32 | 4:51.41 | ||||||
Daniella Li West | 2006 | 40.71 | 40.71 | 5:32.12 | ||||||
10 | Køge Kids - 1 | 2007 | 309 | 5:42.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:38.30 | |||||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 41.51 | 1:25.14 | 1:25.14 | ||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 47.33 | 1:41.13 | 3:06.27 | ||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 38.32 | 1:23.92 | 4:30.19 | ||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 33.87 | 1:12.24 | 5:42.43 | ||||||
11 | Red Stags 2 | 0 | 291 | 5:49.04 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 41.84 | 1:23.72 | 1:23.72 | ||||||
Emilie Dommer | 2007 | 46.51 | 1:38.78 | 3:02.50 | ||||||
Isabella El-Nagdy | 2005 | 42.09 | 1:37.02 | 4:39.52 | ||||||
Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 33.67 | 1:09.52 | 5:49.04 | ||||||
12 | Køge Kids - 2 | 2007 | 220 | 6:23.09 | ||||||
Køge Svømmeklub | 6:16.99 | |||||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 47.35 | 1:34.31 | 1:34.31 | ||||||
Anna Høyer | 2007 | 53.83 | 1:54.09 | 3:28.40 | ||||||
Rebekka Roed | 2007 | 41.38 | 1:30.95 | 4:59.35 | ||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 38.68 | 1:23.74 | 6:23.09 | ||||||
13 | Skjoldmøer 2 | 2007 | 216 | 6:25.45 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 45.86 | 1:38.30 | 1:38.30 | ||||||
Fanny Grange | 2006 | 44.49 | 2:23.04 | 4:01.34 | ||||||
Frederikke Olsen | 2006 | 59.89 | 1:37.30 | 5:38.64 | ||||||
Johanne Lund Bro | 2007 | 46.81 | 46.81 | 6:25.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 06 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 15:57 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 24, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lf-Swim 1 | 2000 | 503 | 3:56.56 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 3:55.15 | |||||||||
Erling Johansen | 2000 | 28.10 | 57.92 | 57.92 | ||||||
Alexander Slente | 2004 | 28.37 | 59.74 | 1:57.66 | ||||||
Christoffer Jensen | 2002 | 28.07 | 58.84 | 2:56.50 | ||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 28.51 | 1:00.06 | 3:56.56 | ||||||
2 | Holbæk Herrer | 2002 | 453 | 4:05.07 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:17.66 | |||||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 28.48 | 57.97 | 57.97 | ||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 28.66 | 1:01.48 | 1:59.45 | ||||||
Mikkel Nielsen | 2004 | 30.33 | 1:03.81 | 3:03.26 | ||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 29.51 | 1:01.81 | 4:05.07 | ||||||
3 | Køge Herrer 1 | 2003 | 447 | 4:06.18 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:08.19 | |||||||||
Oliver Schultz | 2004 | 29.16 | 1:02.34 | 1:02.34 | ||||||
Mikkel Roed | 2004 | 27.94 | 59.24 | 2:01.58 | ||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 28.73 | 1:02.61 | 3:04.19 | ||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 29.98 | 1:01.99 | 4:06.18 | ||||||
4 | Triton Drenge | 2004 | 432 | 4:09.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:05.00 | |||||||||
Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 29.80 | 1:02.03 | 1:02.03 | ||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 30.82 | 1:04.61 | 2:06.64 | ||||||
Silas Waterval | 2004 | 29.37 | 1:00.99 | 3:07.63 | ||||||
Mathias Toft Nørskov | 2003 | 29.48 | 1:01.37 | 4:09.00 | ||||||
5 | Lf-Swim 2 | 2001 | 416 | 4:12.03 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 4:08.94 | |||||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 29.61 | 1:02.21 | 1:02.21 | ||||||
Sebastian H. Petersen | 2003 | 29.88 | 1:02.72 | 2:04.93 | ||||||
Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 29.13 | 1:02.34 | 3:07.27 | ||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 30.16 | 1:04.76 | 4:12.03 | ||||||
6 | Vikinger 1 | 2004 | 399 | 4:15.54 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:11.02 | |||||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 27.26 | 58.00 | 58.00 | ||||||
William Breuner | 2005 | 30.58 | 1:05.47 | 2:03.47 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 31.22 | 1:06.28 | 3:09.75 | ||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 30.59 | 1:05.79 | 4:15.54 | ||||||
7 | Red Stags | 0 | 392 | 4:16.99 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 31.47 | 1:04.17 | 1:04.17 | ||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 30.18 | 1:02.95 | 2:07.12 | ||||||
Illia Bulba | 2005 | 30.39 | 1:02.44 | 3:09.56 | ||||||
Marcus Elkjær Samson | 2003 | 32.27 | 1:07.43 | 4:16.99 | ||||||
8 | Køge Kids - 1 | 2006 | 283 | 4:46.53 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:39.06 | |||||||||
Storm Melgaard | 2007 | 33.18 | 1:11.89 | 1:11.89 | ||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 37.32 | 1:22.34 | 2:34.23 | ||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 31.17 | 1:07.41 | 3:41.64 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 30.10 | 1:04.89 | 4:46.53 | ||||||
9 | Køge Kids - 2 | 2006 | 210 | 5:16.56 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:08.17 | |||||||||
Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 36.46 | 1:17.02 | 1:17.02 | ||||||
Mikkel Skoubo | 2008 | 37.72 | 1:21.56 | 2:38.58 | ||||||
Calvin Christian Axen | 2006 | 37.12 | 1:18.74 | 3:57.32 | ||||||
Malthe Sommer | 2009 | 39.02 | 1:19.24 | 5:16.56 | ||||||
10 | Vikinger 2 | 2007 | 205 | 5:18.81 | ||||||
Roskilde Svømning | 5:17.23 | |||||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 33.60 | 1:10.78 | 1:10.78 | ||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 36.27 | 1:16.89 | 2:27.67 | ||||||
Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 38.79 | 1:22.53 | 3:50.20 | ||||||
Viktor Lange | 2007 | 42.69 | 1:28.61 | 5:18.81 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 15:57 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 09:24 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 370 | 36.45 | 1:16.03 | 1:56.45 | 2:35.88 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:24.54 | |||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Østerballe | 2003 | 438 | 34.43 | 1:12.20 | 1:49.57 | 2:27.35 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:21.07 | |||||||||
2 | Mikkel Roed | 2004 | 424 | 34.95 | 1:13.44 | 1:51.70 | 2:28.96 | |||
Køge Svømmeklub | 2:25.10 | |||||||||
3 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 388 | 35.18 | 1:14.58 | 1:53.73 | 2:33.41 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:29.41 | |||||||||
4 | Kasper Milton Smith | 2003 | 357 | 37.48 | 1:16.35 | 1:57.93 | 2:37.69 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:35.81 | |||||||||
5 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 353 | 37.13 | 1:16.40 | 1:58.71 | 2:38.24 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:37.77 | |||||||||
6 | August K Madsen | 2004 | 349 | 37.06 | 1:18.27 | 1:58.96 | 2:38.96 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:47.35 | |||||||||
7 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 337 | 36.26 | 1:16.70 | 1:59.22 | 2:40.72 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:37.22 | |||||||||
8 | Bertram Nyegaard | 2004 | 301 | 38.48 | 1:20.97 | 2:05.20 | 2:46.97 | |||
Roskilde Svømning | 2:37.37 | |||||||||
9 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 287 | 39.97 | 1:24.02 | 2:08.20 | 2:49.64 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:57.03 | |||||||||
10 | Lucas Kaavé | 2004 | 280 | 41.48 | 1:25.91 | 2:11.35 | 2:50.92 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:52.95 | |||||||||
- | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 2:34.44 | |||||||||
- | Simon Rytter Eliasen | 2003 | DSQ | efb. ved 50m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:28.47 | |||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 383 | 36.80 | 1:15.53 | 1:55.94 | 2:34.09 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:40.72 | |||||||||
2 | Zacharias Houman | 2006 | 357 | 37.51 | 1:17.06 | 1:58.71 | 2:37.63 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:34.25 | |||||||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | 331 | 39.69 | 1:22.24 | 2:03.31 | 2:41.73 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:37.52 | |||||||||
4 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 320 | 37.56 | 1:19.41 | 2:02.18 | 2:43.61 | |||
Kalundborg SK | 2:40.44 | |||||||||
5 | Joachim Poulsen | 2006 | 303 | 38.89 | 1:21.05 | 2:04.86 | 2:46.54 | |||
Køge Svømmeklub | 3:11.55 | |||||||||
6 | Oscar Svensson | 2005 | 292 | 39.10 | 1:21.02 | 2:06.99 | 2:48.62 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:45.92 | |||||||||
7 | Philip Rindum | 2005 | 276 | 40.54 | 1:24.45 | 2:07.46 | 2:51.73 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.93 | |||||||||
8 | Jakob Stærmose | 2005 | 267 | 1:26.97 | 2:10.10 | 2:53.67 | ||||
Ringsted Svømme Klub | 3:17.78 | |||||||||
9 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 251 | 41.38 | 1:26.32 | 2:12.41 | 2:57.36 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:48.61 | |||||||||
10 | August Larsen | 2005 | 228 | 43.13 | 1:29.62 | 2:17.58 | 3:03.13 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
11 | Cilas Skafte | 2005 | 223 | 43.42 | 1:29.21 | 2:19.52 | 3:04.37 | |||
Kalundborg SK | 2:58.91 | |||||||||
12 | Calvin Christian Axen | 2006 | 219 | 43.64 | 1:30.59 | 2:20.09 | 3:05.61 | |||
Køge Svømmeklub | 3:19.14 | |||||||||
- | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 289 | 40.62 | 1:23.57 | 2:06.89 | 2:49.24 | |||
Roskilde Svømning | 2:50.93 | |||||||||
2 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 246 | 41.54 | 1:28.81 | 2:14.50 | 2:58.48 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:12.91 | |||||||||
3 | Storm Melgaard | 2007 | 242 | 41.98 | 1:28.51 | 2:16.60 | 2:59.55 | |||
Køge Svømmeklub | 3:16.62 | |||||||||
4 | Noa Riis | 2008 | 220 | 43.94 | 1:32.08 | 2:19.80 | 3:05.30 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:11.50 | |||||||||
5 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 210 | 43.28 | 1:31.93 | 2:19.98 | 3:08.21 | |||
Roskilde Svømning | 3:02.95 | |||||||||
6 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 190 | 46.78 | 1:35.47 | 2:27.80 | 3:14.59 | |||
Køge Svømmeklub | 3:09.26 | |||||||||
7 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 172 | 46.45 | 1:37.28 | 3:20.95 | ||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Pelle Christian Severin | 2008 | 172 | 47.38 | 1:40.72 | 2:32.28 | 3:21.22 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
9 | William Echardt | 2008 | 132 | 51.43 | 2:45.93 | 3:39.37 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Mathias Drygaard | 2008 | 130 | 2:48.37 | 3:40.62 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Dion Veliqi | 2008 | 108 | 57.89 | 1:57.93 | 2:58.62 | 3:54.88 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
12 | Kristian Kjørup | 2007 | 89 | 3:08.00 | 4:10.63 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kalle Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 09:24 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 09:57 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 517 | 32.61 | 1:08.43 | 1:44.86 | 2:20.74 | |||
Køge Svømmeklub | 2:19.58 | |||||||||
2 | Cathrine Wismann | 2002 | 508 | 33.07 | 1:09.38 | 1:45.63 | 2:21.59 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:19.12 | |||||||||
3 | Mikkeline Mentz | 2001 | 456 | 34.54 | 1:11.84 | 1:49.75 | 2:26.75 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:17.98 | |||||||||
4 | Josephine Wismann | 2002 | 427 | 34.56 | 1:11.39 | 1:50.71 | 2:29.98 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:19.39 | |||||||||
5 | Ida Larsen | 2000 | 411 | 35.61 | 1:14.20 | 1:54.25 | 2:31.85 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:28.06 | |||||||||
6 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 391 | 34.32 | 1:13.89 | 1:54.66 | 2:34.50 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:27.10 | |||||||||
- | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | DNS | |||||||
Solrød Svømmeklub | 2:32.70 | |||||||||
- | Sofie Hertzberg | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:18.66 | |||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Josephine Larsen | 2004 | 503 | 32.65 | 1:09.17 | 1:45.58 | 2:22.02 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:20.01 | |||||||||
2 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 497 | 32.00 | 1:07.65 | 1:44.64 | 2:22.61 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:21.19 | |||||||||
3 | Olivia Augustinus | 2004 | 491 | 32.20 | 1:07.39 | 1:45.08 | 2:23.21 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | 2:23.08 | |||||||||
4 | Mie Mørkedal | 2003 | 477 | 33.74 | 1:10.16 | 1:47.70 | 2:24.57 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:23.58 | |||||||||
5 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 445 | 33.53 | 1:10.86 | 1:50.07 | 2:27.96 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:33.56 | |||||||||
6 | Anna Marott Hansen | 2004 | 442 | 33.79 | 1:11.45 | 1:50.34 | 2:28.23 | |||
Kalundborg SK | 2:29.75 | |||||||||
7 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 415 | 34.55 | 1:13.23 | 1:52.99 | 2:31.35 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:29.39 | |||||||||
8 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 413 | 34.49 | 1:13.57 | 1:52.04 | 2:31.63 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:32.79 | |||||||||
9 | Ida Kjølby | 2003 | 408 | 35.07 | 1:13.75 | 1:53.65 | 2:32.24 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:27.32 | |||||||||
10 | Maya Baltser | 2004 | 407 | 34.34 | 1:14.42 | 1:55.37 | 2:32.38 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:31.91 | |||||||||
11 | Thea Kaiser | 2004 | 395 | 34.26 | 1:12.58 | 1:53.75 | 2:33.89 | |||
Kalundborg SK | 2:21.89 | |||||||||
12 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 394 | 35.11 | 1:14.19 | 1:55.19 | 2:34.05 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:36.79 | |||||||||
13 | Emma M. Andersen | 2003 | 389 | 34.84 | 1:14.27 | 1:54.71 | 2:34.74 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.31 | |||||||||
14 | Signe Bagge Møller | 2004 | 376 | 34.21 | 1:14.12 | 1:55.97 | 2:36.53 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:34.27 | |||||||||
15 | Line Høj | 2004 | 374 | 35.54 | 1:15.55 | 1:56.07 | 2:36.72 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:37.62 | |||||||||
16 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 369 | 36.52 | 1:16.22 | 1:56.99 | 2:37.46 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.80 | |||||||||
17 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 348 | 36.55 | 1:16.44 | 1:59.14 | 2:40.54 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.20 | |||||||||
18 | Mathilde Lund | 2004 | 323 | 36.98 | 1:18.36 | 2:02.64 | 2:44.62 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:47.59 | |||||||||
19 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 321 | 37.24 | 1:18.37 | 2:02.58 | 2:45.00 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:46.08 | |||||||||
20 | Malou Hansen | 2004 | 317 | 37.64 | 1:19.31 | 2:03.23 | 2:45.64 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:45.84 | |||||||||
21 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 274 | 39.06 | 1:23.52 | 2:09.75 | 2:53.75 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:54.06 | |||||||||
22 | Kristine Erringsø | 2004 | 248 | 37.92 | 1:23.02 | 2:11.35 | 2:59.65 | |||
Roskilde Svømning | 2:51.06 | |||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 458 | 34.29 | 1:12.73 | 1:50.84 | 2:26.53 | |||
Køge Svømmeklub | 2:29.61 | |||||||||
2 | Asta Palmund | 2005 | 455 | 32.55 | 1:09.15 | 1:47.85 | 2:26.82 | |||
Roskilde Svømning | 2:19.64 | |||||||||
3 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 451 | 34.18 | 1:10.57 | 1:49.07 | 2:27.22 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:23.02 | |||||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 449 | 33.93 | 1:11.43 | 1:49.87 | 2:27.49 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:26.20 | |||||||||
5 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 447 | 33.48 | 1:11.03 | 1:49.54 | 2:27.71 | |||
Køge Svømmeklub | 2:26.66 | |||||||||
6 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 439 | 34.16 | 1:11.34 | 1:50.74 | 2:28.63 | |||
Roskilde Svømning | 2:28.74 | |||||||||
7 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 437 | 32.76 | 1:09.98 | 1:49.55 | 2:28.78 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:24.48 | |||||||||
8 | Frederikke Larsen | 2005 | 434 | 34.80 | 1:12.76 | 1:51.69 | 2:29.17 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:38.14 | |||||||||
9 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 413 | 34.86 | 1:13.77 | 1:53.42 | 2:31.64 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:32.63 | |||||||||
10 | Emilie Larsen | 2005 | 406 | 35.00 | 1:13.95 | 1:54.51 | 2:32.47 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:34.51 | |||||||||
11 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 400 | 35.53 | 1:14.13 | 1:55.31 | 2:33.28 | |||
Køge Svømmeklub | 2:37.98 | |||||||||
12 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | 393 | 35.64 | 1:16.66 | 1:55.88 | 2:34.13 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:28.90 | |||||||||
13 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 384 | 34.67 | 1:14.22 | 1:56.22 | 2:35.31 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:30.04 | |||||||||
14 | Jaqueline Haack | 2006 | 379 | 34.97 | 1:14.16 | 1:56.17 | 2:36.05 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:33.76 | |||||||||
15 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 366 | 35.87 | 1:17.00 | 1:59.13 | 2:37.81 | |||
Kalundborg SK | 2:33.47 | |||||||||
16 | Daniella Anderson | 2006 | 365 | 35.31 | 1:16.02 | 1:59.10 | 2:38.02 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:39.38 | |||||||||
17 | Annette Toft | 2006 | 362 | 35.94 | 1:16.24 | 1:57.81 | 2:38.44 | |||
Køge Svømmeklub | 2:40.43 | |||||||||
18 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 361 | 34.29 | 1:14.62 | 1:57.08 | 2:38.55 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:32.16 | |||||||||
19 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 360 | 35.40 | 1:15.62 | 1:57.63 | 2:38.79 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:35.14 | |||||||||
20 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 359 | 35.43 | 1:16.78 | 1:58.66 | 2:38.83 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:47.39 | |||||||||
21 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 359 | 36.73 | 1:17.53 | 1:59.28 | 2:38.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:42.77 | |||||||||
22 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 357 | 37.20 | 1:19.21 | 2:00.27 | 2:39.12 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:50.08 | |||||||||
23 | Emma Spang | 2006 | 331 | 37.79 | 1:19.57 | 2:01.91 | 2:43.19 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:56.54 | |||||||||
24 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 329 | 36.56 | 1:21.47 | 2:05.59 | 2:43.65 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
25 | Dina Shapley | 2006 | 320 | 36.90 | 1:19.69 | 2:03.28 | 2:45.01 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:47.74 | |||||||||
26 | Frederikke Olsen | 2006 | 320 | 36.85 | 1:18.39 | 2:03.08 | 2:45.09 | |||
Roskilde Svømning | 2:40.67 | |||||||||
27 | Fanny Grange | 2006 | 319 | 35.45 | 1:19.29 | 2:03.63 | 2:45.18 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 301 | 36.70 | 1:18.90 | 2:03.31 | 2:48.50 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:50.68 | |||||||||
29 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 295 | 36.09 | 1:19.34 | 2:04.45 | 2:49.65 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:53.08 | |||||||||
30 | Cecilie Møller | 2005 | 277 | 38.74 | 1:23.01 | 2:08.78 | 2:53.14 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:54.08 | |||||||||
31 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 276 | 39.34 | 1:23.78 | 2:11.51 | 2:53.36 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:52.70 | |||||||||
32 | Katrine Drygaard | 2005 | 269 | 37.72 | 1:22.29 | 2:09.59 | 2:54.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:11.13 | |||||||||
33 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | 256 | 39.48 | 1:25.02 | 2:11.68 | 2:57.81 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:52.60 | |||||||||
34 | Caroline Bluhm | 2006 | 214 | 40.84 | 1:29.78 | 2:18.73 | 3:08.82 | |||
Roskilde Svømning | 3:00.13 | |||||||||
35 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 176 | 43.02 | 2:31.66 | 3:21.42 | 3:21.42 | |||
Roskilde Svømning | 3:27.22 | |||||||||
- | Signe Munk Hvid | 2006 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 2:41.39 | |||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Liechti | 2008 | 359 | 36.63 | 1:16.68 | 1:58.91 | 2:38.83 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:46.16 | |||||||||
2 | Anna Steen Petersen | 2007 | 357 | 36.20 | 1:17.50 | 1:59.76 | 2:39.24 | |||
Køge Svømmeklub | 2:51.18 | |||||||||
3 | Andrea Strandby | 2007 | 354 | 36.02 | 1:16.71 | 1:59.43 | 2:39.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:32.50 | |||||||||
4 | Mejse Jakobsen | 2007 | 329 | 36.94 | 1:19.30 | 2:02.73 | 2:43.57 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.08 | |||||||||
5 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 313 | 38.02 | 1:19.92 | 2:03.75 | 2:46.32 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:54.63 | |||||||||
6 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 269 | 40.33 | 1:25.60 | 2:11.23 | 2:54.91 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:49.61 | |||||||||
7 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 248 | 38.33 | 1:23.13 | 2:12.79 | 2:59.73 | |||
Roskilde Svømning | 2:59.13 | |||||||||
8 | Lærke Jensen | 2008 | 246 | 39.17 | 1:25.24 | 2:15.53 | 3:00.16 | |||
Kalundborg SK | 3:02.11 | |||||||||
9 | Anna Høyer | 2007 | 236 | 40.99 | 1:29.26 | 3:02.72 | 3:02.72 | |||
Køge Svømmeklub | 3:09.34 | |||||||||
10 | Julia Vincentz | 2007 | 181 | 42.76 | 1:33.75 | 2:28.18 | 3:19.69 | |||
Roskilde Svømning | 3:18.75 | |||||||||
11 | Johanne Lund Bro | 2007 | 175 | 42.53 | 1:35.53 | 2:28.88 | 3:21.91 | |||
Roskilde Svømning | 3:20.55 | |||||||||
12 | Ella Palmund | 2008 | 143 | 46.50 | 1:45.17 | 2:41.66 | 3:35.67 | |||
Roskilde Svømning | 3:30.89 | |||||||||
- | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kalundborg SK | 3:11.27 | |||||||||
Løb 26, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 281 | 38.08 | 1:22.50 | 2:09.52 | 2:52.43 | |||
Køge Svømmeklub | 3:14.67 | |||||||||
2 | Eva de Maeyer | 2009 | 202 | 45.21 | 1:37.68 | 2:26.97 | 3:12.48 | |||
Roskilde Svømning | 3:16.83 | |||||||||
3 | Sarah Rindum | 2009 | 138 | 47.25 | 1:43.96 | 2:41.99 | 3:38.61 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 09:57 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 286 | 39.54 | 1:26.63 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:22.64 | |||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 433 | 34.76 | 1:15.49 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:12.10 | |||||||||
2 | Julian Birch | 2004 | 410 | 35.97 | 1:16.86 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:12.94 | |||||||||
3 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 376 | 38.01 | 1:19.14 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:17.11 | |||||||||
4 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 361 | 37.57 | 1:20.20 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.84 | |||||||||
5 | Mikkel Nielsen | 2004 | 339 | 38.96 | 1:21.90 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:20.57 | |||||||||
6 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 336 | 38.56 | 1:22.11 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:20.49 | |||||||||
7 | Tobias Mølbak | 2004 | 336 | 37.63 | 1:22.15 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.72 | |||||||||
8 | Sebastian H. Petersen | 2003 | 314 | 38.31 | 1:24.00 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:19.84 | |||||||||
9 | Sebastian Alexander West | 2004 | 311 | 40.94 | 1:24.28 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.01 | |||||||||
10 | Philip H. Christensen | 2004 | 304 | 39.73 | 1:24.96 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
11 | Emil Gudum Larsen | 2004 | 281 | 40.12 | 1:27.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.19 | |||||||||
12 | Oliver Schultz | 2004 | 278 | 41.39 | 1:27.53 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
13 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 271 | 40.75 | 1:28.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.87 | |||||||||
14 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 244 | 42.92 | 1:31.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:28.60 | |||||||||
15 | Mikkel Christiansen | 2004 | 192 | 47.92 | 1:38.98 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:39.78 | |||||||||
16 | Nicklas Hampe | 2004 | 69 | 1:04.03 | 2:18.80 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 506 | 33.25 | 1:11.65 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.48 | |||||||||
2 | Illia Bulba | 2005 | 355 | 37.64 | 1:20.62 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.31 | |||||||||
3 | Alexander Halken | 2005 | 337 | 38.21 | 1:22.02 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.40 | |||||||||
4 | Andreas Mølbak | 2006 | 316 | 39.00 | 1:23.87 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.95 | |||||||||
5 | William Breuner | 2005 | 274 | 39.59 | 1:27.90 | |||||
Roskilde Svømning | 1:20.37 | |||||||||
6 | Laurits Poulsen | 2006 | 271 | 42.32 | 1:28.23 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.14 | |||||||||
7 | Victor Hemmingsen | 2006 | 254 | 42.16 | 1:30.14 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:33.93 | |||||||||
8 | Jonas Rask | 2006 | 212 | 45.05 | 1:35.68 | |||||
Kalundborg SK | 1:33.71 | |||||||||
9 | August Larsen | 2005 | 164 | 50.02 | 1:44.26 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:46.23 | |||||||||
10 | Jakob Bagge Møller | 2006 | 137 | 49.68 | 1:50.64 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:48.64 | |||||||||
- | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | 2:22.13 | |||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar David Morthorst | 2007 | 234 | 44.20 | 1:32.67 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:35.21 | |||||||||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 188 | 47.87 | 1:39.70 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:43.54 | |||||||||
3 | Mikkel Skoubo | 2008 | 185 | 49.01 | 1:40.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:43.96 | |||||||||
4 | Storm Melgaard | 2007 | 180 | 47.54 | 1:41.03 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:45.97 | |||||||||
5 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 172 | 50.00 | 1:42.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:42.85 | |||||||||
6 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | 172 | 49.37 | 1:42.72 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:49.50 | |||||||||
7 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 142 | 52.74 | 1:49.37 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:52.48 | |||||||||
8 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 134 | 55.33 | 1:51.57 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:51.70 | |||||||||
9 | Pelle Christian Severin | 2008 | 104 | 58.35 | 2:01.44 | |||||
Køge Svømmeklub | 2:01.18 | |||||||||
10 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 101 | 57.90 | 2:02.46 | |||||
Køge Svømmeklub | 2:04.95 | |||||||||
11 | David Larsen | 2007 | 90 | 59.79 | 2:07.04 | |||||
Køge Svømmeklub | 2:02.62 | |||||||||
12 | William Echardt | 2008 | 65 | 1:03.70 | 2:21.58 | |||||
Roskilde Svømning | 2:11.47 | |||||||||
- | Kalle Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 27, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | 151 | 51.33 | 1:47.07 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:50.43 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 471 | 32.05 | 1:11.27 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:10.66 | |||||||||
2 | Emilie Nyegaard | 2001 | 469 | 32.54 | 1:11.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.42 | |||||||||
3 | Julie Bak | 1997 | 385 | 32.82 | 1:16.26 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.41 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 415 | 35.14 | 1:14.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.93 | |||||||||
2 | Olivia Augustinus | 2004 | 414 | 33.90 | 1:14.42 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.72 | |||||||||
3 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 413 | 34.31 | 1:14.48 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.31 | |||||||||
4 | Selma Skipper | 2004 | 408 | 34.85 | 1:14.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:15.49 | |||||||||
5 | Josefine Krumbak | 2004 | 407 | 32.99 | 1:14.84 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.20 | |||||||||
6 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 364 | 33.86 | 1:17.67 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:18.40 | |||||||||
7 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 336 | 35.86 | 1:19.76 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.93 | |||||||||
8 | Line Høj | 2004 | 323 | 37.13 | 1:20.78 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:30.48 | |||||||||
9 | Thea Kaiser | 2004 | 280 | 37.57 | 1:24.78 | |||||
Kalundborg SK | 1:17.29 | |||||||||
10 | Malou Hansen | 2004 | 230 | 41.60 | 1:30.55 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:30.28 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | 486 | 33.41 | 1:10.54 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:09.45 | |||||||||
2 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 483 | 33.42 | 1:10.70 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.75 | |||||||||
3 | Josephine Frederiksen | 2005 | 452 | 32.99 | 1:12.29 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:10.93 | |||||||||
4 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 427 | 33.72 | 1:13.65 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.76 | |||||||||
5 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 398 | 35.42 | 1:15.39 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.43 | |||||||||
6 | Malene Reynolds | 2005 | 389 | 35.86 | 1:15.95 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.50 | |||||||||
7 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 389 | 35.02 | 1:15.96 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.60 | |||||||||
8 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 385 | 35.18 | 1:16.21 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.32 | |||||||||
9 | Liv Salhauge | 2005 | 367 | 36.34 | 1:17.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.15 | |||||||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 362 | 36.18 | 1:17.84 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:14.87 | |||||||||
11 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 357 | 35.77 | 1:18.16 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:14.52 | |||||||||
12 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 329 | 34.58 | 1:20.34 | |||||
Kalundborg SK | 1:18.92 | |||||||||
13 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 310 | 37.04 | 1:21.91 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.87 | |||||||||
14 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 299 | 37.53 | 1:22.95 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.13 | |||||||||
15 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 294 | 34.31 | 1:23.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:17.31 | |||||||||
16 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 292 | 39.09 | 1:23.62 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.03 | |||||||||
17 | Klara Frida Johansen | 2005 | 279 | 38.79 | 1:24.85 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 279 | 38.84 | 1:24.87 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:22.43 | |||||||||
19 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 268 | 38.16 | 1:25.97 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:29.91 | |||||||||
20 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 240 | 40.30 | 1:29.17 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:32.37 | |||||||||
21 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 211 | 43.63 | 1:33.15 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:51.31 | |||||||||
22 | Frederikke Olsen | 2006 | 167 | 44.15 | 1:40.73 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Cecilie Møller | 2005 | 146 | 47.55 | 1:45.16 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 62 | 1:06.04 | 2:19.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 304 | 38.12 | 1:22.45 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.35 | |||||||||
2 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 279 | 38.73 | 1:24.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.70 | |||||||||
3 | Rebekka Roed | 2007 | 273 | 40.70 | 1:25.48 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:29.44 | |||||||||
4 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 263 | 39.05 | 1:26.58 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:28.58 | |||||||||
5 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 216 | 44.25 | 1:32.44 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Pedersen | 2007 | 202 | 40.94 | 1:34.40 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:49.66 | |||||||||
7 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 174 | 42.92 | 1:39.20 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Vica Lucie Axen | 2008 | 138 | 49.74 | 1:47.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:53.68 | |||||||||
9 | Julia Vincentz | 2007 | 90 | 52.52 | 2:03.76 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Johanne Lund Bro | 2007 | 50 | 58.86 | 2:30.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:35 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Rundqvist | 2000 | 542 | 1:04.73 | 2:13.43 | 3:21.79 | 4:29.86 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:30.77 | |||||||||
2 | Morten Kilhof | 2000 | 405 | 1:06.86 | 2:22.69 | 3:40.39 | 4:57.31 | |||
Solrød Svømmeklub | 4:45.41 | |||||||||
3 | Frederik Pedersen | 2002 | 372 | 1:12.11 | 2:31.21 | 3:52.31 | 5:05.99 | |||
Holbæk Svømme Klub | 4:47.48 | |||||||||
4 | Andreas Hausner | 1999 | 367 | 1:08.33 | 2:27.98 | 3:47.23 | 5:07.28 | |||
Nakskov Svømme Klub | 5:03.62 | |||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Elsborg | 2003 | 554 | 1:04.39 | 2:13.54 | 3:21.75 | 4:27.92 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:30.43 | |||||||||
2 | Mikkel Roed | 2004 | 501 | 1:06.18 | 2:15.59 | 3:26.03 | 4:37.07 | |||
Køge Svømmeklub | 4:29.21 | |||||||||
3 | Stefan Rasmussen | 2004 | 497 | 1:07.84 | 2:19.09 | 3:29.28 | 4:37.73 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:37.67 | |||||||||
4 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 473 | 1:08.44 | 2:21.18 | 3:33.21 | 4:42.44 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:49.16 | |||||||||
5 | Valdemar Jensen | 2004 | 463 | 1:06.89 | 2:18.71 | 3:32.26 | 4:44.39 | |||
Nakskov Svømme Klub | 4:50.39 | |||||||||
6 | Silas Waterval | 2004 | 458 | 1:07.61 | 2:20.82 | 3:34.23 | 4:45.39 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:38.13 | |||||||||
7 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 457 | 1:08.17 | 2:20.63 | 3:33.77 | 4:45.51 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:38.11 | |||||||||
8 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 438 | 1:09.23 | 2:25.13 | 3:38.74 | 4:49.68 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:43.56 | |||||||||
9 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 424 | 1:09.24 | 2:23.75 | 3:39.21 | 4:52.74 | |||
Søllerød Svømmeklub | 4:49.23 | |||||||||
10 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 390 | 1:09.88 | 2:26.31 | 3:43.62 | 5:01.12 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 5:02.61 | |||||||||
11 | Alexander Slente | 2004 | 388 | 1:10.76 | 2:27.69 | 3:45.77 | 5:01.51 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:42.98 | |||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 553 | 1:04.00 | 2:12.70 | 3:21.17 | 4:28.03 | |||
Svømmeklubben Syd | 4:23.31 | |||||||||
2 | Jakob Stærmose | 2005 | 381 | 1:13.31 | 2:31.02 | 3:48.37 | 5:03.40 | |||
Ringsted Svømme Klub | 4:56.68 | |||||||||
3 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 377 | 1:12.82 | 2:31.30 | 3:50.08 | 5:04.43 | |||
Svømmeklubben Syd | 5:05.45 | |||||||||
4 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 377 | 1:11.32 | 2:28.90 | 3:47.50 | 5:04.58 | |||
Køge Svømmeklub | 4:59.29 | |||||||||
5 | Victor Hemmingsen | 2006 | 323 | 1:15.32 | 2:37.21 | 3:59.87 | 5:20.65 | |||
Ringsted Svømme Klub | 5:17.49 | |||||||||
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicholas Castella | 2007 | 402 | 1:09.38 | 2:25.37 | 3:42.01 | 4:57.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:50.76 | |||||||||
2 | Kristian Kjørup | 2007 | 84 | 1:55.61 | 4:03.76 | 6:16.16 | 8:20.72 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Bak | 1997 | 529 | 38.31 | 1:22.15 | 2:07.48 | 2:52.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:41.08 | |||||||||
2 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 420 | 42.48 | 1:29.47 | 2:18.86 | 3:05.73 | |||
Køge Svømmeklub | 2:53.47 | |||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Marott Hansen | 2004 | 410 | 42.91 | 1:31.25 | 2:19.91 | 3:07.16 | |||
Kalundborg SK | 3:07.06 | |||||||||
2 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 405 | 42.29 | 1:29.58 | 2:18.43 | 3:08.01 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:05.38 | |||||||||
3 | Olivia Mammen | 2003 | 403 | 41.39 | 1:29.71 | 2:18.58 | 3:08.33 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:00.85 | |||||||||
4 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 370 | 43.88 | 1:33.80 | 2:24.86 | 3:13.61 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:06.84 | |||||||||
5 | Majken Haarup | 2004 | 367 | 43.15 | 1:32.97 | 2:22.95 | 3:14.25 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:11.42 | |||||||||
6 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 347 | 44.22 | 1:34.42 | 2:26.44 | 3:17.88 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:11.91 | |||||||||
7 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 268 | 48.38 | 1:42.83 | 2:39.82 | 3:35.60 | |||
Ringsted Svømme Klub | 3:43.72 | |||||||||
8 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 235 | 51.38 | 1:48.68 | 2:47.15 | 3:45.40 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Platzer | 2005 | 508 | 39.27 | 1:25.36 | 2:10.42 | 2:54.25 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:50.57 | |||||||||
2 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 478 | 41.51 | 1:26.52 | 2:12.79 | 2:57.91 | |||
Roskilde Svømning | 2:45.40 | |||||||||
3 | Frederikke Larsen | 2005 | 437 | 40.71 | 1:28.08 | 2:15.26 | 3:03.21 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:58.93 | |||||||||
4 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 411 | 42.57 | 1:29.45 | 2:17.96 | 3:07.05 | |||
Søllerød Svømmeklub | 3:01.75 | |||||||||
5 | Annette Toft | 2006 | 408 | 41.50 | 1:28.60 | 2:18.29 | 3:07.45 | |||
Køge Svømmeklub | 3:00.79 | |||||||||
6 | Emilie Larsen | 2005 | 388 | 42.47 | 1:31.95 | 2:21.14 | 3:10.69 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:10.47 | |||||||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 384 | 43.13 | 1:32.06 | 2:21.85 | 3:11.25 | |||
Kalundborg SK | 3:12.17 | |||||||||
8 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 380 | 44.58 | 1:33.01 | 2:22.82 | 3:12.01 | |||
Køge Svømmeklub | 3:08.38 | |||||||||
9 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 367 | 43.63 | 1:34.42 | 2:24.49 | 3:14.14 | |||
Køge Svømmeklub | 3:19.83 | |||||||||
10 | Liv Salhauge | 2005 | 352 | 46.71 | 1:37.17 | 2:27.51 | 3:16.97 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:10.52 | |||||||||
11 | Josephine N. Østergaard | 2005 | 312 | 46.79 | 1:38.89 | 2:32.64 | 3:25.10 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:20.24 | |||||||||
12 | Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 302 | 46.68 | 1:41.54 | 2:34.67 | 3:27.24 | |||
Køge Svømmeklub | 3:31.62 | |||||||||
13 | Daniella Anderson | 2006 | 298 | 46.81 | 1:39.41 | 2:34.94 | 3:28.17 | |||
Solrød Svømmeklub | 3:12.76 | |||||||||
14 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 289 | 46.59 | 1:42.03 | 2:37.18 | 3:30.32 | |||
Kalundborg SK | 3:24.24 | |||||||||
15 | Daniella Li West | 2006 | 263 | 47.25 | 1:42.63 | 2:41.64 | 3:36.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:36.18 | |||||||||
16 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | 242 | 51.13 | 1:47.57 | 2:45.82 | 3:42.95 | |||
Nakskov Svømme Klub | 3:46.98 | |||||||||
17 | Fanny Grange | 2006 | 231 | 45.80 | 1:44.23 | 2:45.06 | 3:46.68 | |||
Roskilde Svømning | 3:40.43 | |||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Steen Petersen | 2007 | 338 | 47.50 | 1:38.71 | 2:30.17 | 3:19.63 | |||
Køge Svømmeklub | 3:34.37 | |||||||||
2 | Rebekka Roed | 2007 | 332 | 46.59 | 1:40.50 | 2:31.60 | 3:20.74 | |||
Køge Svømmeklub | 3:45.23 | |||||||||
3 | Mejse Jakobsen | 2007 | 281 | 48.41 | 1:42.88 | 2:39.25 | 3:32.23 | |||
Køge Svømmeklub | 3:27.39 | |||||||||
4 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 250 | 51.47 | 1:47.92 | 2:45.78 | 3:40.63 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 237 | 50.07 | 1:46.30 | 2:45.67 | 3:44.63 | |||
Køge Svømmeklub | 3:34.19 | |||||||||
6 | Vica Lucie Axen | 2008 | 183 | 55.88 | 1:59.61 | 3:02.57 | 4:04.80 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Høyer | 2007 | 182 | 54.87 | 1:58.82 | 3:02.02 | 4:05.46 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lærke Jensen | 2008 | 179 | 55.84 | 1:58.60 | 3:04.59 | 4:06.58 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 157 | 54.49 | 2:01.71 | 3:07.35 | 4:17.62 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 185 | 56.55 | 2:01.78 | 3:02.20 | 4:03.79 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:27 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 577 | 28.14 | 1:04.28 | 1:46.29 | 2:16.89 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:17.50 | |||||||||
2 | Erling Johansen | 2000 | 440 | 30.35 | 1:08.91 | 1:55.62 | 2:29.78 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:20.42 | |||||||||
3 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 396 | 31.09 | 1:10.54 | 1:58.52 | 2:35.20 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:35.90 | |||||||||
4 | Emil Andersen | 1992 | 387 | 34.03 | 1:17.08 | 2:00.72 | 2:36.32 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:25.38 | |||||||||
5 | Morten Kilhof | 2000 | 344 | 34.54 | 1:17.56 | 2:05.68 | 2:42.60 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:36.08 | |||||||||
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Lystlund | 2003 | 507 | 30.12 | 1:08.88 | 1:49.17 | 2:22.89 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:29.12 | |||||||||
2 | Mikkel Roed | 2004 | 421 | 31.31 | 1:11.36 | 1:58.87 | 2:32.03 | |||
Køge Svømmeklub | 2:30.20 | |||||||||
3 | Alexander Slente | 2004 | 412 | 33.09 | 1:14.50 | 2:00.24 | 2:33.11 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:29.48 | |||||||||
4 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 412 | 32.16 | 1:10.71 | 1:57.56 | 2:33.16 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:38.47 | |||||||||
5 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 404 | 33.73 | 1:15.71 | 1:57.98 | 2:34.18 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:35.78 | |||||||||
6 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 397 | 30.83 | 1:11.78 | 2:01.48 | 2:35.07 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:31.32 | |||||||||
7 | Stefan Rasmussen | 2004 | 390 | 33.98 | 1:17.05 | 2:01.85 | 2:36.03 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:41.52 | |||||||||
8 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 385 | 33.12 | 1:15.65 | 2:01.95 | 2:36.67 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.63 | |||||||||
9 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 377 | 31.53 | 1:14.93 | 2:02.22 | 2:37.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:33.10 | |||||||||
10 | Mikkel Nielsen | 2004 | 376 | 35.08 | 1:15.95 | 2:01.63 | 2:37.86 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:41.55 | |||||||||
11 | August K Madsen | 2004 | 370 | 33.47 | 1:14.64 | 2:04.94 | 2:38.66 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:45.08 | |||||||||
12 | Valdemar Jensen | 2004 | 370 | 34.76 | 1:15.53 | 2:05.79 | 2:38.74 | |||
Nakskov Svømme Klub | 2:43.29 | |||||||||
13 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 364 | 33.72 | 1:18.21 | 2:02.84 | 2:39.65 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:38.89 | |||||||||
14 | Philip H. Christensen | 2004 | 360 | 36.63 | 1:18.20 | 2:05.44 | 2:40.14 | |||
Køge Svømmeklub | 2:38.61 | |||||||||
15 | Kasper Milton Smith | 2003 | 354 | 33.05 | 1:14.05 | 2:02.52 | 2:41.14 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:41.72 | |||||||||
16 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 353 | 34.68 | 1:18.75 | 2:06.76 | 2:41.23 | |||
Hørsholm Svømmeforening | 2:36.30 | |||||||||
17 | Sebastian Alexander West | 2004 | 350 | 34.01 | 1:17.21 | 2:04.11 | 2:41.72 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:44.27 | |||||||||
18 | Oliver Schultz | 2004 | 343 | 31.63 | 1:16.55 | 2:06.02 | 2:42.81 | |||
Køge Svømmeklub | 2:36.84 | |||||||||
19 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 328 | 33.27 | 1:14.19 | 2:06.38 | 2:45.20 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:58.47 | |||||||||
20 | Bertram Nyegaard | 2004 | 314 | 35.76 | 1:20.62 | 2:09.01 | 2:47.62 | |||
Roskilde Svømning | 2:42.12 | |||||||||
21 | Emil Gudum Larsen | 2004 | 288 | 34.14 | 1:21.46 | 2:11.49 | 2:52.60 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:53.54 | |||||||||
22 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 268 | 37.89 | 1:26.02 | 2:18.03 | 2:56.71 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:57.72 | |||||||||
23 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 266 | 35.50 | 1:21.91 | 2:18.97 | 2:57.09 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:47.87 | |||||||||
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 520 | 27.64 | 1:06.11 | 1:46.62 | 2:21.73 | |||
Roskilde Svømning | 2:21.82 | |||||||||
2 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 375 | 35.10 | 1:16.35 | 2:01.80 | 2:37.96 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.68 | |||||||||
3 | Andreas Mølbak | 2006 | 358 | 36.59 | 1:18.49 | 2:05.12 | 2:40.55 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:39.80 | |||||||||
4 | Zacharias Houman | 2006 | 352 | 34.81 | 1:17.73 | 2:05.87 | 2:41.38 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:41.79 | |||||||||
5 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 346 | 35.09 | 1:17.26 | 2:07.10 | 2:42.34 | |||
Kalundborg SK | 2:38.52 | |||||||||
6 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 339 | 34.17 | 1:15.83 | 2:07.52 | 2:43.48 | |||
Søllerød Svømmeklub | 2:54.72 | |||||||||
7 | Joachim Poulsen | 2006 | 334 | 33.14 | 1:17.41 | 2:06.61 | 2:44.23 | |||
Køge Svømmeklub | 2:44.34 | |||||||||
8 | Philip Rindum | 2005 | 323 | 33.80 | 1:17.54 | 2:09.70 | 2:46.10 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:48.67 | |||||||||
9 | William Breuner | 2005 | 308 | 35.92 | 1:21.04 | 2:10.86 | 2:48.69 | |||
Roskilde Svømning | 2:44.13 | |||||||||
10 | Jakob Stærmose | 2005 | 271 | 42.59 | 1:28.69 | 2:18.20 | 2:56.12 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:53.53 | |||||||||
11 | Laurits Poulsen | 2006 | 259 | 41.44 | 1:28.91 | 2:19.43 | 2:58.67 | |||
Køge Svømmeklub | 2:53.90 | |||||||||
12 | Furkan Guler | 2005 | 252 | 35.98 | 1:22.34 | 2:20.10 | 3:00.40 | |||
Holbæk Svømme Klub | 2:50.69 | |||||||||
13 | Jonas Rask | 2006 | 248 | 39.26 | 1:29.32 | 2:19.81 | 3:01.32 | |||
Kalundborg SK | 3:13.50 | |||||||||
14 | Anders Andresen | 2006 | 247 | 38.20 | 1:29.62 | 2:22.66 | 3:01.61 | |||
Svømmeklubben Syd | 3:05.74 | |||||||||
15 | Noah Sanchez | 2006 | 206 | 42.05 | 1:31.88 | 2:30.13 | 3:12.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:15.38 | |||||||||
- | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | DSQ | ESB. ved 150m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 2:50.93 | |||||||||
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 266 | 38.46 | 1:22.69 | 2:18.42 | 2:57.25 | |||
Roskilde Svømning | 2:59.03 | |||||||||
2 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 242 | 38.07 | 1:24.57 | 2:21.42 | 3:02.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:03.13 | |||||||||
3 | Oscar David Morthorst | 2007 | 221 | 45.57 | 1:33.65 | 2:25.81 | 3:08.38 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 3:04.98 | |||||||||
4 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 219 | 44.09 | 1:32.91 | 2:30.36 | 3:08.94 | |||
Køge Svømmeklub | 3:11.76 | |||||||||
5 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 218 | 40.58 | 1:30.52 | 2:29.77 | 3:09.16 | |||
Roskilde Svømning | 3:08.51 | |||||||||
6 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 211 | 43.64 | 1:34.22 | 2:32.38 | 3:11.35 | |||
Køge Svømmeklub | 3:20.27 | |||||||||
7 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 202 | 46.16 | 1:35.74 | 2:34.28 | 3:14.11 | |||
Køge Svømmeklub | 3:21.73 | |||||||||
8 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 195 | 45.16 | 1:33.78 | 2:31.94 | 3:16.29 | |||
Køge Svømmeklub | 3:14.85 | |||||||||
9 | Mikkel Skoubo | 2008 | 193 | 45.58 | 1:37.39 | 2:33.23 | 3:17.07 | |||
Køge Svømmeklub | 3:10.83 | |||||||||
10 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 157 | 45.86 | 1:38.85 | 2:43.30 | 3:30.97 | |||
Køge Svømmeklub | 3:33.04 | |||||||||
11 | David Larsen | 2007 | 119 | 54.48 | 1:53.37 | 3:02.70 | 3:51.47 | |||
Køge Svømmeklub | 3:51.57 | |||||||||
Løb 31, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Arne Stubbe Automobiler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | 218 | 41.72 | 1:29.84 | 2:28.51 | 3:09.39 | |||
Køge Svømmeklub | 3:13.78 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anne-Sofie P. Clausen | 2002 | 496 | 36.18 | 1:13.36 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.76 | |||||||||
2 | Pernille Pedersen | 2001 | 494 | 36.35 | 1:13.49 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
3 | Emilie Nyegaard | 2001 | 445 | 37.03 | 1:16.05 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:16.43 | |||||||||
4 | Julia Harpøth | 2002 | 386 | 38.52 | 1:19.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.12 | |||||||||
5 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | 376 | 39.49 | 1:20.43 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:16.44 | |||||||||
6 | Cathrine Wismann | 2002 | 368 | 39.38 | 1:21.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.52 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Houe Andersen | 2003 | 513 | 35.75 | 1:12.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.81 | |||||||||
2 | Martha Hjuler Britze | 2004 | 468 | 36.70 | 1:14.81 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:14.90 | |||||||||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | 452 | 37.65 | 1:15.68 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.20 | |||||||||
4 | Olivia Augustinus | 2004 | 417 | 39.11 | 1:17.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.12 | |||||||||
5 | Selma Skipper | 2004 | 402 | 38.77 | 1:18.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.46 | |||||||||
6 | Johanne Jonstrup Liisberg | 2003 | 399 | 38.17 | 1:18.89 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:16.05 | |||||||||
7 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 395 | 39.14 | 1:19.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.23 | |||||||||
8 | Ida Kjølby | 2003 | 389 | 38.91 | 1:19.58 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:16.17 | |||||||||
9 | Sophia Christensen | 2003 | 384 | 37.52 | 1:19.93 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.86 | |||||||||
10 | Thea Kaiser | 2004 | 383 | 38.81 | 1:20.00 | |||||
Kalundborg SK | 1:13.40 | |||||||||
11 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 370 | 39.25 | 1:20.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.65 | |||||||||
12 | Olivia Lildballe Møller | 2004 | 354 | 40.21 | 1:22.07 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.85 | |||||||||
13 | Anna Marott Hansen | 2004 | 352 | 42.02 | 1:22.23 | |||||
Kalundborg SK | 1:23.28 | |||||||||
14 | Signe Bagge Møller | 2004 | 339 | 40.73 | 1:23.29 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:22.89 | |||||||||
15 | Ida-Marie Frydenlund | 2003 | 325 | 41.82 | 1:24.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:23.29 | |||||||||
16 | Line Høj | 2004 | 318 | 41.90 | 1:25.10 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:22.56 | |||||||||
17 | Maya Baltser | 2004 | 315 | 40.33 | 1:25.33 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:25.77 | |||||||||
18 | Emma M. Andersen | 2003 | 297 | 41.54 | 1:26.99 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:21.36 | |||||||||
19 | Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 269 | 43.14 | 1:29.98 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:27.03 | |||||||||
20 | Sara Juul-Andersen | 2004 | 260 | 45.20 | 1:30.92 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:31.89 | |||||||||
21 | Mathilde Lund | 2004 | 252 | 44.43 | 1:31.94 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.90 | |||||||||
22 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | 232 | 45.62 | 1:34.53 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:32.53 | |||||||||
23 | Kristine Erringsø | 2004 | 181 | 1:42.56 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:50.45 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 460 | 36.48 | 1:15.26 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:12.85 | |||||||||
2 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | 448 | 36.35 | 1:15.91 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:13.39 | |||||||||
3 | Julie Brix Østergaard | 2006 | 435 | 37.84 | 1:16.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:12.30 | |||||||||
4 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 433 | 37.54 | 1:16.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:15.17 | |||||||||
5 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 425 | 38.10 | 1:17.26 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.63 | |||||||||
6 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | 414 | 38.33 | 1:17.92 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.56 | |||||||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | 391 | 39.30 | 1:19.39 | |||||
Kalundborg SK | 1:16.74 | |||||||||
8 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 388 | 39.60 | 1:19.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:14.76 | |||||||||
9 | Sofie Lykke Petersen | 2005 | 374 | 38.71 | 1:20.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:16.45 | |||||||||
10 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 369 | 40.62 | 1:20.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.87 | |||||||||
11 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 368 | 38.58 | 1:21.06 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:24.03 | |||||||||
12 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 366 | 39.90 | 1:21.20 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.47 | |||||||||
13 | Jaqueline Haack | 2006 | 364 | 40.28 | 1:21.37 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:18.48 | |||||||||
14 | Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | 360 | 40.35 | 1:21.61 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
15 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | 354 | 40.53 | 1:22.06 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:25.62 | |||||||||
16 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 353 | 39.88 | 1:22.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:22.46 | |||||||||
17 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 344 | 39.34 | 1:22.86 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:19.18 | |||||||||
18 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 333 | 41.33 | 1:23.76 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.77 | |||||||||
19 | Astrid Hjuler Britze | 2006 | 331 | 39.79 | 1:23.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:27.16 | |||||||||
20 | Asta Palmund | 2005 | 326 | 39.89 | 1:24.40 | |||||
Roskilde Svømning | 1:18.14 | |||||||||
21 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | 323 | 41.37 | 1:24.66 | |||||
Kalundborg SK | 1:25.86 | |||||||||
22 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 322 | 41.46 | 1:24.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:22.17 | |||||||||
23 | Daniella Li West | 2006 | 314 | 41.35 | 1:25.41 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:33.62 | |||||||||
24 | Dina Shapley | 2006 | 307 | 42.25 | 1:26.06 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.81 | |||||||||
25 | Frederikke Olsen | 2006 | 301 | 42.10 | 1:26.68 | |||||
Roskilde Svømning | 1:26.66 | |||||||||
26 | Isabella El-Nagdy | 2005 | 292 | 41.88 | 1:27.49 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:26.58 | |||||||||
27 | Thilde Hjortshøj | 2006 | 292 | 43.23 | 1:27.53 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:29.98 | |||||||||
28 | Frederikke Larsen | 2005 | 286 | 43.50 | 1:28.13 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.50 | |||||||||
29 | Katrine Drygaard | 2005 | 283 | 43.69 | 1:28.49 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:28.00 | |||||||||
30 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | 277 | 44.77 | 1:29.12 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:27.68 | |||||||||
31 | Klara Frida Johansen | 2005 | 276 | 42.89 | 1:29.20 | |||||
Roskilde Svømning | 1:21.98 | |||||||||
32 | Emma Spang | 2006 | 268 | 44.42 | 1:30.07 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.67 | |||||||||
33 | Cecilie Møller | 2005 | 223 | 46.91 | 1:35.72 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:35.33 | |||||||||
34 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | 193 | 49.15 | 1:40.40 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:33.25 | |||||||||
35 | Caroline Bluhm | 2006 | 191 | 48.59 | 1:40.73 | |||||
Roskilde Svømning | 1:42.93 | |||||||||
36 | Fanny Grange | 2006 | 177 | 48.79 | 1:43.42 | |||||
Roskilde Svømning | 1:40.22 | |||||||||
37 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 133 | 56.77 | 1:53.62 | |||||
Roskilde Svømning | 1:56.22 | |||||||||
- | Annette Toft | 2006 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | 1:23.86 | |||||||||
- | Signe Munk Hvid | 2006 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:25.38 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 355 | 40.64 | 1:21.99 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.07 | |||||||||
2 | Mathilde Pedersen | 2007 | 346 | 39.50 | 1:22.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.51 | |||||||||
3 | Anna Steen Petersen | 2007 | 300 | 43.28 | 1:26.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.12 | |||||||||
4 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 293 | 43.82 | 1:27.40 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:35.84 | |||||||||
5 | Andrea Strandby | 2007 | 289 | 40.94 | 1:27.84 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.27 | |||||||||
6 | Amanda Liechti | 2008 | 273 | 42.94 | 1:29.50 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:29.89 | |||||||||
7 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 260 | 42.60 | 1:30.96 | |||||
Roskilde Svømning | 1:31.84 | |||||||||
8 | Lærke Jensen | 2008 | 256 | 44.17 | 1:31.43 | |||||
Kalundborg SK | 1:48.32 | |||||||||
9 | Anna Bruun-Møller | 2007 | 253 | 45.02 | 1:31.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:34.05 | |||||||||
10 | Mejse Jakobsen | 2007 | 243 | 46.29 | 1:33.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:33.76 | |||||||||
11 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 241 | 47.33 | 1:33.25 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:31.92 | |||||||||
12 | Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 239 | 1:33.61 | 1:33.61 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:30.05 | |||||||||
13 | Vica Lucie Axen | 2008 | 232 | 46.56 | 1:34.47 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:40.73 | |||||||||
14 | Anna Høyer | 2007 | 201 | 49.42 | 1:39.08 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:41.20 | |||||||||
15 | Johanne Lund Bro | 2007 | 177 | 49.51 | 1:43.38 | |||||
Roskilde Svømning | 1:48.35 | |||||||||
16 | Julia Vincentz | 2007 | 166 | 49.58 | 1:45.61 | |||||
Roskilde Svømning | 1:46.47 | |||||||||
17 | Ella Palmund | 2008 | 158 | 52.49 | 1:47.36 | |||||
Roskilde Svømning | 1:57.00 | |||||||||
18 | Ida Hinchely | 2008 | 143 | 55.01 | 1:51.02 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:51.07 | |||||||||
19 | Caroline Fobian Hvidberg | 2008 | 138 | 56.00 | 1:52.17 | |||||
Kalundborg SK | 1:40.48 | |||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: ML VVS & Naturgas Service |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 199 | 48.00 | 1:39.50 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:34.02 | |||||||||
2 | Caroline Milling | 2009 | 165 | 1:45.88 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:48.67 | |||||||||
3 | Eva de Maeyer | 2009 | 164 | 53.61 | 1:46.10 | |||||
Roskilde Svømning | 1:45.32 | |||||||||
4 | Sarah Rindum | 2009 | 152 | 53.09 | 1:48.73 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | 101 | 1:00.61 | 2:04.61 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | 609 | 26.44 | 55.33 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 55.26 | |||||||||
2 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 551 | 27.15 | 57.21 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.78 | |||||||||
3 | Frederik Pedersen | 2002 | 492 | 28.54 | 59.39 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 58.10 | |||||||||
4 | Oscar Rundqvist | 2000 | 474 | 29.00 | 1:00.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | 58.82 | |||||||||
5 | Christoffer Jensen | 2002 | 436 | 29.42 | 1:01.86 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 59.26 | |||||||||
6 | Alexander E. Pedersen | 2002 | 431 | 30.05 | 1:02.10 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.66 | |||||||||
7 | Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 425 | 30.01 | 1:02.37 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 59.84 | |||||||||
8 | Morten Kilhof | 2000 | 404 | 29.36 | 1:03.45 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:00.50 | |||||||||
9 | Mathias Petersen | 1999 | 400 | 30.62 | 1:03.66 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:02.17 | |||||||||
10 | Andreas Hausner | 1999 | 353 | 31.59 | 1:06.36 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:07.10 | |||||||||
- | Erling Johansen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 56.21 | |||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | 535 | 27.64 | 57.75 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.66 | |||||||||
2 | Oliver Lystlund | 2003 | 523 | 28.57 | 58.22 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.18 | |||||||||
3 | Alfred Balslev Jørgensen | 2004 | 487 | 28.58 | 59.60 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
4 | Julian Birch | 2004 | 484 | 28.71 | 59.72 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:00.10 | |||||||||
5 | Daniel Østerballe | 2003 | 478 | 28.55 | 59.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.13 | |||||||||
6 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 459 | 29.49 | 1:00.81 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
7 | Silas Waterval | 2004 | 450 | 29.63 | 1:01.18 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.14 | |||||||||
8 | Oliver Gadegaard | 2003 | 438 | 30.36 | 1:01.76 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.59 | |||||||||
9 | Sebastian H. Petersen | 2003 | 422 | 29.94 | 1:02.53 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.23 | |||||||||
10 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 422 | 30.02 | 1:02.54 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.12 | |||||||||
11 | Lucas Kaavé | 2004 | 421 | 30.72 | 1:02.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:01.52 | |||||||||
12 | Oliver Schultz | 2004 | 412 | 30.18 | 1:03.00 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:01.77 | |||||||||
13 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 411 | 30.12 | 1:03.06 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:03.08 | |||||||||
14 | Magnus Ravn Borch | 2003 | 409 | 30.34 | 1:03.19 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.60 | |||||||||
15 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 406 | 31.02 | 1:03.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.50 | |||||||||
16 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 403 | 30.67 | 1:03.50 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.53 | |||||||||
17 | Stefan Rasmussen | 2004 | 402 | 31.25 | 1:03.52 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:02.72 | |||||||||
18 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 393 | 31.07 | 1:04.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.66 | |||||||||
19 | Bertram Grøn Brandelev | 2004 | 393 | 30.47 | 1:04.01 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.02 | |||||||||
20 | Tobias Mølbak | 2004 | 391 | 30.68 | 1:04.14 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:02.47 | |||||||||
21 | Philip H. Christensen | 2004 | 389 | 30.65 | 1:04.24 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.51 | |||||||||
22 | Mikkel Christiansen | 2004 | 386 | 30.82 | 1:04.38 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:06.72 | |||||||||
23 | Mikkel Nielsen | 2004 | 372 | 31.27 | 1:05.21 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:05.26 | |||||||||
24 | Marcus Elkjær Samson | 2003 | 360 | 31.55 | 1:05.89 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.32 | |||||||||
25 | Bertram Nyegaard | 2004 | 347 | 32.02 | 1:06.75 | |||||
Roskilde Svømning | 1:05.82 | |||||||||
26 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 340 | 32.10 | 1:07.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:08.90 | |||||||||
27 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 329 | 32.84 | 1:07.93 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:11.33 | |||||||||
28 | Sebastian Alexander West | 2004 | 314 | 32.48 | 1:08.97 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.91 | |||||||||
29 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | 273 | 34.77 | 1:12.28 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:10.71 | |||||||||
30 | Nicklas Hampe | 2004 | 150 | 41.67 | 1:28.11 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:28.10 | |||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 508 | 27.51 | 58.76 | |||||
Roskilde Svømning | 57.36 | |||||||||
2 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 457 | 29.68 | 1:00.88 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:01.06 | |||||||||
3 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | 439 | 29.94 | 1:01.68 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.53 | |||||||||
4 | Alexander Halken | 2005 | 414 | 30.10 | 1:02.90 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:05.91 | |||||||||
5 | Furkan Guler | 2005 | 402 | 30.90 | 1:03.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:03.11 | |||||||||
6 | Illia Bulba | 2005 | 393 | 30.68 | 1:04.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.00 | |||||||||
7 | Zacharias Houman | 2006 | 385 | 31.67 | 1:04.45 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:05.79 | |||||||||
8 | Joachim Poulsen | 2006 | 378 | 30.69 | 1:04.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:04.97 | |||||||||
9 | William Breuner | 2005 | 372 | 31.30 | 1:05.21 | |||||
Roskilde Svømning | 1:02.33 | |||||||||
10 | Patrick Skov Vinding | 2005 | 369 | 31.18 | 1:05.35 | |||||
Kalundborg SK | 1:04.03 | |||||||||
11 | Oscar Svensson | 2005 | 366 | 31.16 | 1:05.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:05.70 | |||||||||
12 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 364 | 32.12 | 1:05.69 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:06.67 | |||||||||
13 | Teodor Roed Schøning | 2005 | 349 | 32.27 | 1:06.62 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:10.96 | |||||||||
14 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 325 | 32.97 | 1:08.19 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:07.83 | |||||||||
15 | Jakob Stærmose | 2005 | 314 | 33.29 | 1:09.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.10 | |||||||||
16 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 305 | 33.80 | 1:09.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:09.39 | |||||||||
17 | Victor Hemmingsen | 2006 | 303 | 33.74 | 1:09.77 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.19 | |||||||||
18 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 296 | 33.45 | 1:10.35 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:06.77 | |||||||||
19 | Anders Andresen | 2006 | 265 | 35.75 | 1:12.97 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:13.33 | |||||||||
20 | Cilas Skafte | 2005 | 261 | 35.02 | 1:13.32 | |||||
Kalundborg SK | 1:14.96 | |||||||||
21 | Jonas Rask | 2006 | 258 | 36.03 | 1:13.62 | |||||
Kalundborg SK | 1:13.37 | |||||||||
22 | Calvin Christian Axen | 2006 | 249 | 36.74 | 1:14.56 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.59 | |||||||||
23 | August Larsen | 2005 | 222 | 36.99 | 1:17.44 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:20.06 | |||||||||
24 | Noah Sanchez | 2006 | 216 | 37.40 | 1:18.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.65 | |||||||||
25 | Jakob Bagge Møller | 2006 | 215 | 37.26 | 1:18.27 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:20.36 | |||||||||
- | Rasmus Hofmann Peterse | 2006 | DNS | |||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:33.84 | |||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | 315 | 31.52 | 1:08.89 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.03 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 290 | 34.09 | 1:10.80 | |||||
Roskilde Svømning | 1:10.67 | |||||||||
3 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | 273 | 35.74 | 1:12.31 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.42 | |||||||||
4 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 251 | 33.88 | 1:14.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
5 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 247 | 36.31 | 1:14.73 | |||||
Roskilde Svømning | 1:15.70 | |||||||||
6 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 242 | 37.28 | 1:15.21 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.94 | |||||||||
7 | William Bjørnsteen | 2008 | 233 | 36.15 | 1:16.21 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:15.78 | |||||||||
8 | Mikkel Skoubo | 2008 | 229 | 37.28 | 1:16.59 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:16.66 | |||||||||
9 | Noa Riis | 2008 | 226 | 37.99 | 1:16.90 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:20.36 | |||||||||
10 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 208 | 38.87 | 1:19.10 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:19.94 | |||||||||
11 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 164 | 40.59 | 1:25.65 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:29.54 | |||||||||
12 | Pelle Christian Severin | 2008 | 157 | 42.38 | 1:26.89 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:28.03 | |||||||||
13 | David Larsen | 2007 | 153 | 42.98 | 1:27.70 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:31.32 | |||||||||
14 | William Echardt | 2008 | 152 | 41.35 | 1:27.74 | |||||
Roskilde Svømning | 1:34.65 | |||||||||
15 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 145 | 42.13 | 1:29.14 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:27.91 | |||||||||
16 | Kristian Kjørup | 2007 | 99 | 47.18 | 1:41.24 | |||||
Roskilde Svømning | 1:49.46 | |||||||||
17 | Mathias Drygaard | 2008 | 92 | 51.15 | 1:43.56 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:59.39 | |||||||||
18 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | 79 | 1:49.23 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:50.63 | |||||||||
- | Kalle Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:37.03 | |||||||||
- | Dion Veliqi | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:35.17 | |||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2019 |
Sponsor: Dit Udviklingshus |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | 230 | 36.83 | 1:16.51 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:17.98 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Sofie Hertzberg | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:31.18 | |||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | 480 | 36.74 | 1:15.46 | 1:55.48 | 2:35.47 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:33.18 | |||||||||
2 | Josephine Frederiksen | 2005 | 407 | 34.50 | 1:14.88 | 1:58.23 | 2:44.24 | |||
Svømmeklubben Syd | 2:38.03 | |||||||||
3 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 384 | 36.61 | 1:18.62 | 2:03.85 | 2:47.49 | |||
Køge Svømmeklub | 2:46.98 | |||||||||
4 | Malene Reynolds | 2005 | 348 | 36.81 | 1:19.82 | 2:06.04 | 2:53.04 | |||
Ringsted Svømme Klub | 2:51.90 | |||||||||
5 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 296 | 36.77 | 1:23.88 | 2:12.75 | 3:02.60 | |||
Solrød Svømmeklub | 2:48.05 | |||||||||
6 | Lara W. S. Olsen | 2006 | 252 | 42.58 | 1:33.95 | 2:23.98 | 3:12.62 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: pattegrise.dk |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rebekka Roed | 2007 | 212 | 43.97 | 1:39.51 | 2:34.72 | 3:24.10 | |||
Køge Svømmeklub | 3:20.37 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 13:52 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 35, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Sponsor: PH-EL & Sikring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Triton Drenge | 2004 | 491 | 4:22.67 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:35.00 | |||||||||
Silas Waterval | 2004 | 32.40 | 1:07.38 | 1:07.38 | ||||||
Frederik Taubert Løgager | 2004 | 37.04 | 1:22.43 | 2:29.81 | ||||||
Daniel Berg Wenk | 2000 | 27.38 | 59.36 | 3:29.17 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 24.83 | 53.50 | 4:22.67 | ||||||
2 | Holbæk Herrer | 2002 | 477 | 4:25.15 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 4:35.67 | |||||||||
Simon Rytter Eliasen | 2003 | 33.18 | 1:07.22 | 1:07.22 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 33.20 | 1:10.72 | 2:17.94 | ||||||
Alexander E. Pedersen | 2002 | 31.19 | 1:08.24 | 3:26.18 | ||||||
Frederik Pedersen | 2002 | 28.51 | 58.97 | 4:25.15 | ||||||
3 | Lf-Swim 1 | 2000 | 456 | 4:29.23 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 4:23.39 | |||||||||
Tobias Bjørnsteen | 2005 | 34.78 | 1:11.32 | 1:11.32 | ||||||
Tue Vestergaard Jürs | 2004 | 34.37 | 1:15.33 | 2:26.65 | ||||||
Erling Johansen | 2000 | 29.15 | 1:03.36 | 3:30.01 | ||||||
Alexander Slente | 2004 | 28.11 | 59.22 | 4:29.23 | ||||||
4 | Køge Herrer 1 | 2003 | 360 | 4:51.28 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:41.80 | |||||||||
Mikkel Roed | 2004 | 34.19 | 1:11.71 | 1:11.71 | ||||||
Oliver Gadegaard | 2003 | 40.00 | 1:26.13 | 2:37.84 | ||||||
Oliver Schultz | 2004 | 31.08 | 1:39.38 | 4:17.22 | ||||||
Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 34.06 | 34.06 | 4:51.28 | ||||||
5 | Red Stags | 0 | 335 | 4:58.23 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Oscar Svensson | 2005 | 36.56 | 1:15.86 | 1:15.86 | ||||||
Carl-Johan Bødtker | 2003 | 37.97 | 1:22.58 | 2:38.44 | ||||||
Lucas Kaavé | 2004 | 33.00 | 1:13.32 | 3:51.76 | ||||||
Marcus Elkjær Samson | 2003 | 32.00 | 1:06.47 | 4:58.23 | ||||||
6 | Vikinger 1 | 2004 | 326 | 5:01.08 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:34.74 | |||||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 36.66 | 1:17.74 | 1:17.74 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 33.02 | 1:12.78 | 2:30.52 | ||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 39.78 | 1:27.01 | 3:57.53 | ||||||
William Breuner | 2005 | 30.03 | 1:03.55 | 5:01.08 | ||||||
7 | Lf-Swim 2 | 2001 | 320 | 5:02.82 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 4:48.26 | |||||||||
Stefan Rasmussen | 2004 | 38.02 | 1:58.09 | 1:58.09 | ||||||
Valdemar Piihl Hansen | 2001 | 45.31 | 1:19.64 | 3:17.73 | ||||||
Sebastian H. Petersen | 2003 | 40.57 | 1:11.29 | 4:29.02 | ||||||
Christoffer Jensen | 2002 | 33.80 | 33.80 | 5:02.82 | ||||||
8 | Køge Kids - 1 | 2006 | 242 | 5:32.32 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:28.97 | |||||||||
Storm Melgaard | 2007 | 38.98 | 1:24.30 | 1:24.30 | ||||||
Laurits Poulsen | 2006 | 41.23 | 1:30.45 | 2:54.75 | ||||||
Calvin Christian Axen | 2006 | 41.24 | 2:02.41 | 4:57.16 | ||||||
Joachim Poulsen | 2006 | 35.16 | 35.16 | 5:32.32 | ||||||
9 | Køge Kids - 2 | 2006 | 157 | 6:23.50 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Mikkel Skoubo | 2008 | 46.88 | 1:35.16 | 1:35.16 | ||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | 53.55 | 1:51.88 | 3:27.04 | ||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 45.13 | 1:40.16 | 5:07.20 | ||||||
Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 36.90 | 1:16.30 | 6:23.50 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:17 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Triton Open 2019 | Udskriftsdato | 07 april 2019 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 14:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 05 april 2019 |
Løb 36, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Sponsor: Riff Skilte |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Skjoldmøer 1 | 2005 | 508 | 4:23.86 | ||||||
Roskilde Svømning | 4:22.29 | |||||||||
Asta Palmund | 2005 | 31.92 | 1:06.63 | 1:06.63 | ||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 31.23 | 1:04.30 | 2:10.93 | ||||||
Klara Frida Johansen | 2005 | 31.29 | 1:06.86 | 3:17.79 | ||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | 30.42 | 1:06.07 | 4:23.86 | ||||||
2 | Vs Piger 1 | 2002 | 493 | 4:26.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:26.62 | |||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 31.03 | 1:03.50 | 1:03.50 | ||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 33.50 | 1:09.72 | 2:13.22 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 31.23 | 1:05.62 | 3:18.84 | ||||||
Josephine Larsen | 2004 | 31.29 | 1:07.79 | 4:26.63 | ||||||
3 | Køge Damer 1 | 2000 | 491 | 4:26.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:22.36 | |||||||||
Olivia Lildballe Møller | 2004 | 31.89 | 1:06.85 | 1:06.85 | ||||||
Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 32.21 | 1:06.64 | 2:13.49 | ||||||
Pernille Pedersen | 2001 | 33.15 | 1:09.39 | 3:22.88 | ||||||
Julie Brix Østergaard | 2006 | 30.73 | 1:04.11 | 4:26.99 | ||||||
4 | Red Stags | 0 | 489 | 4:27.31 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Isabella El-Nagdy | 2005 | 33.05 | 1:09.57 | 1:09.57 | ||||||
Martha Hjuler Britze | 2004 | 29.00 | 1:02.69 | 2:12.26 | ||||||
Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 32.78 | 1:08.87 | 3:21.13 | ||||||
Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 31.02 | 1:06.18 | 4:27.31 | ||||||
5 | Køge Damer 2 | 2003 | 482 | 4:28.61 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:34.15 | |||||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 32.00 | 1:06.49 | 1:06.49 | ||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 31.76 | 1:07.14 | 2:13.63 | ||||||
Agnes Dalgas Frederiksen | 2005 | 31.45 | 1:09.25 | 3:22.88 | ||||||
Sophia Christensen | 2003 | 30.35 | 1:05.73 | 4:28.61 | ||||||
6 | Lf-Swim 1 | 2003 | 422 | 4:40.79 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 4:34.37 | |||||||||
Ida Marie Bundgaard Ravn | 2004 | 34.20 | 1:11.57 | 1:11.57 | ||||||
Josephine Frederiksen | 2005 | 32.53 | 1:08.79 | 2:20.36 | ||||||
Ida Kjølby | 2003 | 33.60 | 1:10.63 | 3:30.99 | ||||||
Signe Bagge Møller | 2004 | 33.12 | 1:09.80 | 4:40.79 | ||||||
7 | Triton Piger | 2005 | 412 | 4:43.08 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:30.00 | |||||||||
Emilie Wilms Jensen | 2006 | 32.76 | 1:07.85 | 1:07.85 | ||||||
Amalie Carlsen Risager | 2006 | 35.49 | 1:13.74 | 2:21.59 | ||||||
Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 33.11 | 1:09.18 | 3:30.77 | ||||||
Andrea Strandby | 2007 | 34.16 | 1:12.31 | 4:43.08 | ||||||
8 | Vs Piger 2 | 2004 | 409 | 4:43.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:44.04 | |||||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 1:09.71 | 1:44.07 | 1:44.07 | ||||||
Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 39.36 | 1:12.87 | 2:56.94 | ||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 37.30 | 1:10.56 | 4:07.50 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 36.22 | 36.22 | 4:43.72 | ||||||
9 | Red Stags 2 | 0 | 343 | 5:00.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | 34.69 | 1:12.54 | 1:12.54 | ||||||
Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | 34.11 | 1:10.69 | 2:23.23 | ||||||
Clara Katharina Sederholm | 2006 | 38.49 | 1:20.60 | 3:43.83 | ||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | 35.46 | 1:16.81 | 5:00.64 | ||||||
10 | Køge Kids - 1 | 2007 | 333 | 5:03.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 4:56.60 | |||||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 36.15 | 1:14.72 | 1:14.72 | ||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 37.67 | 1:18.70 | 2:33.42 | ||||||
Rebekka Roed | 2007 | 36.82 | 1:17.78 | 3:51.20 | ||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 34.23 | 1:12.66 | 5:03.86 | ||||||
11 | Køge Kids - 2 | 2007 | 251 | 5:33.88 | ||||||
Køge Svømmeklub | 5:25.16 | |||||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 36.06 | 1:16.03 | 1:16.03 | ||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 42.94 | 1:31.18 | 2:47.21 | ||||||
Amalie Mønster Birk | 2007 | 38.75 | 1:21.45 | 4:08.66 | ||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 39.18 | 1:25.22 | 5:33.88 | ||||||
12 | Skjoldmøer 2 | 2007 | 193 | 6:04.00 | ||||||
Roskilde Svømning | 6:02.84 | |||||||||
Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | 37.41 | 1:23.37 | 1:23.37 | ||||||
Johanne Lund Bro | 2007 | 39.93 | 1:29.35 | 2:52.72 | ||||||
Julia Vincentz | 2007 | 44.73 | 1:37.29 | 4:30.01 | ||||||
Augusta Anemone Friis | 2006 | 45.67 | 1:33.99 | 6:04.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 07 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 14:31 |