2019-10-20   09:29:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden 2019, Kungsbacka

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:05   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 1, 200m Medley Fl 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap    36.29  1:19.77  2:04.87    2:41.50   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    36.39  1:20.27  2:07.26    2:43.09   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    36.22  1:18.78  2:07.81    2:45.06   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    38.28  1:22.51  2:11.83    2:49.22   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    38.83  1:21.38  2:12.38    2:52.73   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.97  1:25.86  2:17.40    2:56.82   
Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen    38.54  1:25.69  2:19.67    3:01.41   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    40.98  1:31.54  2:24.19    3:03.55   
Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    40.67  1:29.35  2:24.06    3:08.12   
10  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.32  1:35.44  2:30.85    3:14.86   
11  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.36  1:36.95  2:38.08    3:19.59   
12  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    47.39  1:42.97  2:34.76    3:19.69   
13  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    44.42  1:35.98  2:37.09    3:23.28   
14  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    48.33  1:36.74  2:37.47    3:28.58   
15  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.24  1:45.59  2:45.75    3:33.41   
16  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    52.16  1:48.06  2:49.32    3:37.20   
17  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    52.45  1:45.90  2:49.31    3:37.75   
18  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    48.05  1:41.42  2:47.44    3:38.49   
19  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen    55.08  1:55.05  2:50.09    3:38.69   
Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  16:05 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 2, 200m Medley Po 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    32.88  1:14.45  1:59.08    2:33.82   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    34.83  1:15.34  1:59.81    2:36.98   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    33.62  1:14.59  2:01.86    2:38.71   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    35.68  1:18.51  2:06.70    2:43.39   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    36.46  1:18.67  2:07.36    2:43.79   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    37.69  1:18.52  2:09.53    2:47.12   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    39.58  1:25.88  2:13.22    2:52.21   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.26  1:24.56  2:13.38    2:52.84   
Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    41.27  1:31.69  2:23.49    3:03.24   
10  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.84  1:28.76  2:23.67    3:03.41   
11  Elias Lai  2006  Göteborg Sim    40.58  1:31.73  2:27.88    3:09.55   
12  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    41.45  1:28.94  2:25.24    3:11.16   
13  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    57.72  1:54.73  2:54.14    3:46.73   
Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Jonathan Mattiasson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Fl 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    33.31  1:11.55  1:50.32    2:27.28   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    34.67  1:13.28  1:52.76    2:31.06   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    33.65  1:12.76  1:53.13    2:32.44   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    34.57  1:15.25  1:56.67    2:35.84   
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap    38.24  1:19.86  2:00.78    2:39.31   
Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim    38.08  1:20.51  2:04.85    2:48.63   
Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    36.69  1:18.81  2:04.07    2:48.68   
Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap    38.91  1:23.04  2:07.50    2:49.80   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim    38.58  1:22.94  2:08.70    2:50.99   
10  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim    38.86  1:22.94  2:09.18    2:52.40   
11  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap    36.99  1:21.93  2:08.75    2:55.06   
12  Livia Ek  2007  Göteborg Sim    37.69  1:22.83  2:11.18    2:57.84   
13  Stella Isaksson  2007  Simklubben Laxen    39.49  1:26.00  2:14.71    3:00.25   
14  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim    42.57  1:29.39  2:16.58    3:00.40   
15  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen    39.81  1:27.29  2:16.25    3:00.81   
16  Stella Geigel  2007  Varberg Sim    39.78  1:26.16  2:15.23    3:01.07   
17  Tilja Wennesjö  2007  Kungsbacka Simsällskap    42.58  1:30.38  2:21.86    3:10.17   
18  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim    42.51  1:32.82  2:22.79    3:10.63   
19  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim    41.97  1:31.26  2:22.41    3:11.88   
20  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap    41.66  1:32.95  2:26.66    3:13.72   
21  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap    42.38  1:33.70  2:26.08    3:14.66   
22  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap    40.82  1:29.58  2:23.20    3:14.76   
23  Fanny Niklasson  2007  Varberg Sim    43.05  1:37.13  2:35.23    3:28.54   
24  Alma Göransson  2007  Varberg Sim    45.56  1:41.14  2:40.37    3:37.46   
25  Lo Almqvist  2007  Göteborg Sim    45.02  1:40.66  2:41.45    3:40.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:13   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Po 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap    31.90  1:10.49  1:49.23    2:26.04   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    34.26  1:13.96  1:55.39    2:35.59   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap    36.87  1:17.93  1:59.17    2:40.25   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim    37.57  1:19.46  2:02.25    2:42.85   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap    36.16  1:18.47  2:03.17    2:45.27   
Jakub Bober  2007  Göteborg Sim    38.42  1:22.31  2:06.76    2:49.99   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap    37.45  1:22.38  2:08.26    2:51.46   
Valdemar Alström  2007  Varberg Sim    38.10  1:23.75  2:11.21    2:54.82   
Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen    37.90  1:22.93  2:11.22    2:55.96   
10  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim    40.36  1:26.46  2:13.33    2:56.07   
11  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap    39.30  1:24.66  2:12.60    2:57.02   
12  William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    41.72  1:29.57  2:17.72    3:03.83   
13  Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap    40.87  1:30.49  2:20.55    3:04.85   
14  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap    43.31  1:32.77  2:20.70    3:07.12   
15  Simon Tellander  2007  Simklubben Laxen    43.79  1:37.40  2:31.66    3:21.12   
16  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap    44.76  1:36.81  2:31.27    3:24.07   
17  Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim    45.29  1:39.51  2:35.82    3:27.61   
18  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen    44.35  1:39.65  2:34.86    3:30.97   
19  Malte Plan  2007  Kungsbacka Simsällskap    45.30  1:41.85  2:39.27    3:35.32   
Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  10:13 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  09:13   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Fl 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            41.58   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            41.80   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            44.34   
Agnes Lööf  2008  Simklubben Laxen            44.40   
Isabelle Keen  2008  Göteborg Sim            44.75   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            45.99   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            46.26   
Kerstin Saalman  2008  Göteborg Sim            46.63   
Nathalie Ceveryd  2008  Varberg Sim            46.91   
10  Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            48.38   
11  Nova Bergqvist  2008  Simklubben Laxen            49.01   
12  Julia Holle Granat  2008  Göteborg Sim            49.04   
13  Emelie Hedström  2008  Falkenbergs Simklubb            50.24   
14  Julia Blomqvist  2008  Göteborg Sim            51.06   
15  Linn Korskulle  2008  Varberg Sim            51.29   
16  Molly Sjursen  2008  Göteborg Sim            51.43   
17  Sophie Blomqvist  2008  Göteborg Sim            52.38   
18  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            53.49   
19  Diona Rrhmani  2008  Falkenbergs Simklubb            56.46   
20  Evelina Berlin  2008  Göteborg Sim            57.26   
21  Tindra Lidbäck  2008  Varberg Sim            57.81   
22  Freja Krus  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:04.59   
Vanessa Simsek  2008  Simklubben Laxen            DNS   
Donya Rovik  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Fl 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            43.37   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            47.35   
Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            47.59   
Ebba Johansson  2009  Varberg Sim            49.12   
Filippa Oom  2010  Kungsbacka Simsällskap            50.54   
Hilma Andersson  2009  Falkenbergs Simklubb            52.12   
Perla Bruhn  2009  Simklubben Laxen            52.87   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            53.05   
Noomi Hullegård  2009  Simklubben Laxen            53.95   
10  Thea Emmertz  2010  Kungsbacka Simsällskap            54.03   
11  Molly Antonsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            55.31   
12  Liv Blomdahl  2009  Varberg Sim            56.54   
13  Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            57.30   
14  Liv Olesen  2009  Kungsbacka Simsällskap            58.40   
15  Moa Adebahr  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:00.88   
16  Ella Lövenkjaer  2010  SK Stimmet            1:06.94   
17  Greta Gustavsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:09.48   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            DNS   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Filippa Bovie  2010  SK Stimmet            DSQ   
Smilla Nitzsche  2010  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Vera Malm  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  09:13 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  09:22   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Po 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            40.20   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            40.81   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            43.75   
Hans Feng  2008  Göteborg Sim            44.98   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            45.06   
Hannes Johnsson  2008  Kungsbacka Simsällskap            48.04   
Oscar Heden Carlsson  2008  Göteborg Sim            49.44   
Måns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsällskap            50.11   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen            51.20   
10  Hjalmar Hoshino  2008  Göteborg Sim            52.71   
11  Max Johansson  2008  Kungsbacka Simsällskap            54.49   
12  Vincent Bjurinder Sundsten  2008  Kungsbacka Simsällskap            54.59   
13  Tim Damberg  2008  Göteborg Sim            58.04   
14  Felix Lamb  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:01.84   
15  Valdemar Fredriksson  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:01.95   
16  Simon Allguren  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:10.20   
17  Wilhelm Ek  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:14.07   
Aron Wihäll Prejer  2008  Varberg Sim            DSQ   
Eric Fredgren  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Po 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            40.47   
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            41.57   
Alexander Stegmark  2009  Simklubben Laxen            43.60   
Julius Röhrle  2009  Simklubben Laxen            45.91   
Olle Norling  2009  Simklubben Laxen            46.86   
Jakob Högstedt  2009  Göteborg Sim            48.35   
William Janver  2009  Simklubben Laxen            51.38   
Axel Knoblock  2009  Göteborg Sim            51.39   
Olle Salomonsson  2009  Simklubben Laxen            51.50   
10  Noah Mcadam  2009  Falkenbergs Simklubb            53.30   
11  Elias Bengtsson  2009  Simklubben Laxen            54.55   
12  Antonio Poller  2009  Kungsbacka Simsällskap            55.96   
13  Alexéy Shishkin  2009  Kungsbacka Simsällskap            57.40   
14  Vilhelm Wallroth  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:01.92   
15  Victor Stålnacke  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:02.47   
August Pärlö  2010  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Elias Magnusson  2010  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Måns Bergdahl  2009  Simklubben Laxen            DSQ   
Viggo Kanen  2010  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  09:22 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:28   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    37.08        1:15.77   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    37.18        1:17.33   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap    38.18        1:18.80   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    40.43        1:22.71   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    41.58        1:24.81   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    40.93        1:25.09   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    41.73        1:26.35   
Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    41.89        1:26.47   
Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.84        1:28.07   
10  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    43.10        1:29.51   
11  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.96        1:31.24   
12  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    46.72        1:31.93   
13  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    47.22        1:35.20   
14  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    45.58        1:38.79   
15  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    48.77        1:40.81   
16  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.13        1:42.04   
17  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.34        1:43.59   
18  Felicia Thuen  2006  Falkenbergs Simklubb    50.08        1:44.00   
19  Diba Mobini  2006  Göteborg Sim    49.87        1:44.13   
20  Maja Duzman  2006  Falkenbergs Simklubb    57.26        1:56.59   
21  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen    58.11        1:56.72   
Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim            DNS   
Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNF   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    38.63        1:19.18   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    38.92        1:20.81   
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap    39.78        1:22.72   
Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    40.61        1:25.02   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    42.53        1:27.16   
Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap    43.15        1:27.80   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap    43.68        1:28.22   
Sophia Röhrle  2007  Simklubben Laxen    42.88        1:28.78   
Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap    45.03        1:31.52   
10  Nova Niemi  2007  Varberg Sim    45.55        1:31.70   
11  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap    46.31        1:33.35   
12  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim    45.47        1:35.45   
13  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap    46.71        1:36.80   
14  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim    48.51        1:38.13   
15  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim    49.05        1:38.34   
16  Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim    49.09        1:40.04   
17  Stella Isaksson  2007  Simklubben Laxen    49.08        1:40.13   
18  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim    51.92        1:44.30   
19  Johanna Sandell  2007  Göteborg Sim    51.60        1:47.26   
20  Linnea Torin  2007  Simklubben Laxen    52.05        1:47.86   
21  Tyra Fredlund  2007  Göteborg Sim    53.84        1:53.45   
22  Tilja Wennesjö  2007  Kungsbacka Simsällskap    55.49        1:53.91   
23  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap    54.42        1:54.88   
24  Olivia Lund  2007  Kungsbacka Simsällskap    55.67        1:57.55   
25  Alma Göransson  2007  Varberg Sim    58.60        1:59.67   
26  Lo Almqvist  2007  Göteborg Sim    57.91        2:00.10   
27  Fanny Niklasson  2007  Varberg Sim    1:02.09        2:03.27   
28  Alva Vestergren Lindroth  2007  Göteborg Sim    1:00.28        2:04.63   
Alice Carlqvist  2007  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  11:28 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:46   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    36.15        1:12.77   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    36.27        1:13.54   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    36.29        1:15.29   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    39.96        1:21.93   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    39.70        1:21.98   
Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    42.06        1:24.83   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    41.93        1:25.08   
Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen    40.24        1:25.33   
Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    42.58        1:29.62   
10  Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    47.12        1:38.97   
11  Axel Smith  2006  Göteborg Sim    48.23        1:39.40   
12  Leo Andersson  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.57        1:43.37   
13  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.67        1:43.90   
14  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.73        1:45.82   
15  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    56.05        1:54.43   
16  Brian Rauch  2006  Göteborg Sim    54.50        1:56.55   
17  Leo Dilberovic  2006  Göteborg Sim    56.97        1:57.55   
Max Jilek  2006  Varberg Sim            DNS   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim            DNS   
Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Harry Sjöström  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Jonathan Mattiasson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap    38.57        1:20.49   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    39.52        1:22.14   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    1:23.01        1:23.01   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim    41.64        1:25.54   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen    41.51        1:26.88   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap    44.69        1:29.22   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap    44.13        1:30.01   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    45.26        1:31.31   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb    46.18        1:34.09   
10  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap    46.87        1:34.17   
11  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap    46.71        1:34.91   
12  Jakub Bober  2007  Göteborg Sim    46.94        1:36.61   
13  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim    48.55        1:37.94   
14  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap    51.22        1:44.21   
15  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap    52.00        1:45.92   
16  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap    51.84        1:46.16   
17  Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap    52.91        1:46.41   
18  Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim    52.19        1:47.96   
19  Malte Öhlen  2007  Varberg Sim    50.80        1:51.89   
Ludvig Kulin  2007  Göteborg Sim            DNS   
Malte Plan  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  11:46 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Fl 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            42.28   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            45.13   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            46.64   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            49.25   
Kerstin Saalman  2008  Göteborg Sim            49.45   
Agnes Lööf  2008  Simklubben Laxen            51.31   
Nathalie Ceveryd  2008  Varberg Sim            51.54   
Julia Blomqvist  2008  Göteborg Sim            51.74   
Nova Bergqvist  2008  Simklubben Laxen            53.40   
10  Julia Holle Granat  2008  Göteborg Sim            54.89   
11  Linn Korskulle  2008  Varberg Sim            55.34   
12  Isabelle Keen  2008  Göteborg Sim            55.75   
13  Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            56.18   
14  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            57.60   
15  Evelina Berlin  2008  Göteborg Sim            57.91   
16  Emelie Hedström  2008  Falkenbergs Simklubb            58.11   
17  Tindra Lidbäck  2008  Varberg Sim            1:00.66   
18  Freja Krus  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:01.73   
19  Donya Rovik  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:02.82   
20  Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            1:05.08   
Elvira Jönsson  2008  Varberg Sim            DNS   
Vanessa Simsek  2008  Simklubben Laxen            DNS   
Diona Rrhmani  2008  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Molly Sjursen  2008  Göteborg Sim            DSQ   
Sophie Blomqvist  2008  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Fl 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            51.90   
Ebba Johansson  2009  Varberg Sim            54.59   
Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            54.72   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            55.66   
Liv Blomdahl  2009  Varberg Sim            56.15   
Felicia Skogholm Pihl  2010  Kungsbacka Simsällskap            58.79   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            59.85   
Noomi Hullegård  2009  Simklubben Laxen            1:00.84   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            1:01.20   
10  Hilma Andersson  2009  Falkenbergs Simklubb            1:01.22   
11  Thea Emmertz  2010  Kungsbacka Simsällskap            1:02.46   
12  Vera Malm  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:02.50   
13  Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:02.53   
14  Liv Olesen  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:03.63   
15  Moa Adebahr  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:04.03   
16  Filippa Bovie  2010  SK Stimmet            1:07.03   
17  Ella Lövenkjaer  2010  SK Stimmet            1:11.25   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            DNS   
Filippa Oom  2010  Kungsbacka Simsällskap            DNF   
Greta Gustavsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Molly Antonsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:09   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Po 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hans Feng  2008  Göteborg Sim            44.97   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            45.94   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            48.68   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            49.83   
Hjalmar Hoshino  2008  Göteborg Sim            51.06   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            53.67   
Hannes Johnsson  2008  Kungsbacka Simsällskap            54.46   
Aron Wihäll Prejer  2008  Varberg Sim            55.28   
Oscar Heden Carlsson  2008  Göteborg Sim            55.49   
10  Vincent Bjurinder Sundsten  2008  Kungsbacka Simsällskap            58.42   
11  Max Johansson  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:01.65   
12  William Hedman  2008  Simklubben Laxen            1:02.85   
13  Måns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:05.19   
Eric Fredgren  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Felix Lamb  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Simon Allguren  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Tim Damberg  2008  Göteborg Sim            DSQ   
Wilhelm Ek  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Po 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            44.35   
Julius Röhrle  2009  Simklubben Laxen            51.70   
August Andersson  2010  Varberg Sim            54.18   
Jakob Högstedt  2009  Göteborg Sim            56.26   
Joel Stenström  2009  Varberg Sim            58.54   
Elias Bengtsson  2009  Simklubben Laxen            1:00.78   
Axel Knoblock  2009  Göteborg Sim            1:01.58   
Olle Salomonsson  2009  Simklubben Laxen            1:01.95   
Hugo Samuelsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:04.87   
10  Noah Mcadam  2009  Falkenbergs Simklubb            1:04.94   
11  Viggo Kanen  2010  Kungsbacka Simsällskap            1:05.31   
12  Alexéy Shishkin  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:06.46   
13  Måns Bergdahl  2009  Simklubben Laxen            1:08.35   
14  Antonio Poller  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:16.07   
15  Filip Friman  2011  Kungsbacka Simsällskap            1:29.86   
16  Victor Stålnacke  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:33.78   
Holger Bergendahl  2010  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
August Pärlö  2010  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            DSQ   
Elias Magnusson  2010  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Olle Norling  2009  Simklubben Laxen            DSQ   
Vilhelm Wallroth  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
William Janver  2009  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  10:09 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap    38.23        1:21.85   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    39.11        1:22.84   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    40.35        1:26.95   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    41.64        1:28.09   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    42.04        1:29.58   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.37        1:29.68   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.14        1:31.05   
Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen    44.36        1:33.12   
Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen    44.70        1:34.41   
10  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.41        1:35.54   
11  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    45.36        1:37.23   
12  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap    46.35        1:39.39   
13  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    47.47        1:40.25   
14  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.07        1:41.58   
15  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim    48.07        1:42.30   
16  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.66        1:44.70   
17  Felicia Thuen  2006  Falkenbergs Simklubb    48.37        1:45.48   
18  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen    49.86        1:45.79   
19  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap    50.91        1:46.27   
20  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    52.70        1:50.26   
21  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    51.41        1:50.88   
22  Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim    52.44        1:53.09   
23  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    52.71        1:53.10   
24  Diba Mobini  2006  Göteborg Sim    53.78        1:53.68   
25  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    53.89        1:55.57   
Ingrid Nilsson  2006  Göteborg Sim            DNS   
Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap    44.37        1:32.57   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    46.25        1:34.32   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    45.13        1:35.05   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    45.80        1:35.42   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim    46.23        1:38.04   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap    47.09        1:40.20   
Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap    46.74        1:40.38   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim    48.27        1:41.10   
Sophia Röhrle  2007  Simklubben Laxen    48.21        1:41.12   
10  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim    48.70        1:42.68   
11  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    49.22        1:43.79   
12  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap    48.39        1:44.05   
13  Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim    50.21        1:44.71   
14  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap    49.00        1:45.42   
15  Johanna Sandell  2007  Göteborg Sim    49.83        1:45.70   
16  Tilja Wennesjö  2007  Kungsbacka Simsällskap    50.06        1:45.89   
17  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen    50.68        1:46.74   
18  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim    51.30        1:46.92   
19  Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap    50.96        1:47.71   
20  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim    52.78        1:48.16   
21  Livia Ek  2007  Göteborg Sim    51.60        1:48.94   
22  Stella Förstberg  2007  Varberg Sim    50.36        1:49.59   
23  Tyra Fredlund  2007  Göteborg Sim    51.93        1:51.81   
24  Lo Almqvist  2007  Göteborg Sim    52.73        1:51.83   
25  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim    54.28        1:54.94   
26  Fanny Niklasson  2007  Varberg Sim    59.14        2:04.92   
27  Alma Göransson  2007  Varberg Sim    59.04        2:06.63   
28  Alice Carlqvist  2007  Varberg Sim    57.24        2:06.66   
29  Alva Vestergren Lindroth  2007  Göteborg Sim    1:00.31        2:08.58   
Olivia Lund  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Tilde Nilsson  2007  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 12, 100m Bröstsim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    38.92        1:21.28   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    38.64        1:21.45   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    38.98        1:21.66   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.57        1:27.08   
Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    41.39        1:27.14   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.81        1:27.19   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    41.73        1:28.57   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    41.81        1:30.08   
Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.97        1:35.01   
10  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    45.08        1:35.23   
11  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    45.40        1:38.46   
12  Elias Lai  2006  Göteborg Sim    46.96        1:40.18   
13  Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    49.39        1:44.13   
14  Jonathan Mattiasson  2006  Kungsbacka Simsällskap    49.40        1:50.03   
15  Leo Dilberovic  2006  Göteborg Sim    50.60        1:51.21   
16  Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap    51.24        1:51.53   
17  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    54.01        1:54.27   
18  Axel Smith  2006  Göteborg Sim    56.60        1:58.52   
19  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap    56.41        1:58.86   
20  Harry Sjöström  2006  Göteborg Sim    58.78        2:08.03   
Max Jilek  2006  Varberg Sim            DNS   
Brian Rauch  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap    42.84        1:32.18   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    44.29        1:32.22   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim    45.36        1:34.76   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    47.37        1:38.89   
Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap    47.76        1:39.56   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb    47.42        1:41.25   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    48.29        1:41.56   
Valdemar Alström  2007  Varberg Sim    48.72        1:43.63   
Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim    49.57        1:44.00   
10  Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap    50.22        1:44.75   
11  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap    50.64        1:45.79   
12  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap    51.64        1:47.37   
13  Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap    51.32        1:48.33   
14  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim    52.81        1:50.34   
15  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap    53.73        1:51.73   
16  Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap    55.94        1:58.46   
17  Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim    56.83        1:59.07   
18  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap    56.06        1:59.41   
19  Malte Plan  2007  Kungsbacka Simsällskap    56.28        2:01.80   
20  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen    1:00.71        2:09.84   
Ludvig Kulin  2007  Göteborg Sim            DNS   
Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 13, 4X50m Frisim Mixed 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Föreningen Varbergs Sim Lag 1  2008  Varberg Sim            2:27.21   
  Axel Lambertsson  2008      35.06        35.06   
  Hugo Svensson  2008      35.92        1:10.98   
  Johan Balslev  2008      36.29        1:47.27   
  Nathalie Ceveryd  2008      39.94        2:27.21   
                     
Göteborg Sim Star Team Lag 1  2008  Göteborg Sim            2:30.15   
  Hannes Aminoff  2009      35.12        35.12   
  Christopher Calek  2009      35.23        1:10.35   
  Kerstin Saalman  2008      38.26        1:48.61   
  Isabelle Keen  2008      41.54        2:30.15   
                     
Kbss Hajar  Kungsbacka Simsällskap            2:37.73   
  Måns Blomberg  2008      43.45        43.45   
  Elin Billström  2008      36.82        1:20.27   
  Elsa Gentzel  2008      38.50        1:58.77   
  Hannes Johnsson  2008      38.96        2:37.73   
                     
Simklubben Laxen  Simklubben Laxen            2:40.88   
  Anton Ekstrand  2008      36.72        36.72   
  William Hedman  2008      40.83        1:17.55   
  Alexander Stegmark  2009      44.00        2:01.55   
  Agnes Lööf  2008      39.33        2:40.88   
                     
Göteborg Sim Star Team Lag 2  2008  Göteborg Sim            2:44.80   
  Hans Feng  2008      36.54        36.54   
  Jakob Högstedt  2009      38.51        1:15.05   
  Julia Holle Granat  2008      45.19        2:00.24   
  Julia Blomqvist  2008      44.56        2:44.80   
                     
Simklubben Laxen Lag 2  Simklubben Laxen            2:47.38   
  Julius Röhrle  2009      41.65        41.65   
  Wilma Augustsson  2008      38.71        1:20.36   
  Emmie Fransson  2009      43.18        2:03.54   
  Elias Bengtsson  2009      43.84        2:47.38   
                     
Falkenbergs Simklubb Mix  2008  Falkenbergs Simklubb            2:50.79   
  Alva Gustafsson  2009      43.53        43.53   
  Emelie Hedström  2008      46.79        1:30.32   
  Noah Mcadam  2009      45.94        2:16.26   
  Adiyat Coles  2008      34.53        2:50.79   
                     
Föreningen Varbergs Sim Lag 2  2008  Varberg Sim            2:55.79   
  Tindra Leijon  2008      44.27        44.27   
  Linn Korskulle  2008      45.12        1:29.39   
  Tindra Lidbäck  2008      43.69        2:13.08   
  Joel Stenström  2009      42.71        2:55.79   
                     
Simklubben Laxen Lag 3  Simklubben Laxen            2:58.67   
  Olle Norling  2009      48.43        48.43   
  Mahmoud Kurdi  2008      41.22        1:29.65   
  Noomi Hullegård  2009      44.94        2:14.59   
  Måns Bergdahl  2009      44.08        2:58.67   
                     
10  Kbss Rockor  Kungsbacka Simsällskap            3:03.90   
  Max Johansson  2008      41.97        41.97   
  Adina Hilmersson  2009      45.82        1:27.79   
  Donya Rovik  2008      50.95        2:18.74   
  Vincent Bjurinder Sundsten  2008      45.16        3:03.90   
                     
11  Göteborg Sim Star Team Lag 3  2008  Göteborg Sim            3:07.38   
  Oscar Heden Carlsson  2008      43.14        43.14   
  Hjalmar Hoshino  2008      45.22        1:28.36   
  Evelina Berlin  2008      48.45        2:16.81   
  Sophie Blomqvist  2008      50.57        3:07.38   
                     
12  Simklubben Laxen Lag 4  Simklubben Laxen            3:09.04   
  Olle Salomonsson  2009      48.96        48.96   
  William Janver  2009      45.92        1:34.88   
  Perla Bruhn  2009      51.46        2:26.34   
  Nova Bergqvist  2008      42.70        3:09.04   
                     
13  Kbss Maneter  Kungsbacka Simsällskap            3:27.53   
  Eric Fredgren  2008      53.13        53.13   
  Valdemar Fredriksson  2008      59.97        1:53.10   
  Filippa Oom  2010      44.07        2:37.17   
  Thea Emmertz  2010      50.36        3:27.53   
                     
14  Kbss Räkor  Kungsbacka Simsällskap            3:41.09   
  Molly Antonsson  2009      52.28        52.28   
  Antonio Poller  2009      48.82        1:41.10   
  Greta Gustavsson  2009      1:11.27        2:52.37   
  Hugo Samuelsson  2009      48.72        3:41.09   
                     
15  Kbss Ålar  Kungsbacka Simsällskap            3:42.41   
  Vilhelm Wallroth  2009      58.32        58.32   
  Smilla Nitzsche  2010      49.99        1:48.31   
  August Pärlö  2010      46.26        2:34.57   
  Felicia Skogholm Pihl  2010      1:07.84        3:42.41   
                     
16  Kbss Sälar  Kungsbacka Simsällskap            3:49.63   
  Eric Fredgren  2008      1:06.73        1:06.73   
  Felix Lamb  2008      53.65        2:00.38   
  Freja Krus  2008      58.21        2:58.59   
  Moa Adebahr  2009      51.04        3:49.63   
                     
17  Kbss Grodor  Kungsbacka Simsällskap            4:31.38   
  Elias Magnusson  2010      53.33        53.33   
  Liv Olesen  2009      52.94        1:46.27   
  Wilhelm Ek  2008      1:53.55        3:39.82   
  Vera Malm  2009      51.56        4:31.38   
                     
Föreningen Varbergs Sim Lag 3  2008  Varberg Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  12:37   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 14, 4X50m Frisim Mixed 13 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simklubben Laxen  Simklubben Laxen            1:56.13   
  Emil Wannem  2006      28.71        28.71   
  Jonah Hullegård  2006      28.77        57.48   
  Georgie Reljanovic  2006      29.14        1:26.62   
  Olivia Laaksonen  2006      29.51        1:56.13   
                     
Kbss Hajar  Kungsbacka Simsällskap            2:00.48   
  Anton Windeman  2006      29.90        29.90   
  Ella Johannesson  2006      30.07        59.97   
  Alejandro Poller  2007      29.98        1:29.95   
  Sigrid Hildebrand  2006      30.53        2:00.48   
                     
Föreningen Varbergs Sim Lag 1  2006  Varberg Sim            2:03.24   
  Filippa Sjögren  2006      29.23        29.23   
  Måns Bengtsson  2006      29.85        59.08   
  Ronja Gustafsson  2006      31.92        1:31.00   
  Stella Geigel  2007      32.24        2:03.24   
                     
Kbss Rockor  Kungsbacka Simsällskap            2:04.47   
  Gustav Freiholtz  2006      31.54        31.54   
  Max Törnqvist  2006      31.11        1:02.65   
  Febe Westerdahl  2006      30.67        1:33.32   
  Olivia Staafgård  2007      31.15        2:04.47   
                     
Simklubben Laxen Lag 2  Simklubben Laxen            2:05.84   
  Gustav Karlsson  2007      30.53        30.53   
  Isa Persson  2006      30.92        1:01.45   
  Maja Ljungdahl  2006      30.56        1:32.01   
  Hanne Nielsen  2006      33.83        2:05.84   
                     
Falkenbergs Simklubb Mix  2006  Falkenbergs Simklubb            2:10.30   
  Maja Gustafsson  2007      31.22        31.22   
  Vilgot Andersson  2007      35.00        1:06.22   
  Maja Mcadam  2006      34.03        1:40.25   
  Elise Dahlberg  2006      30.05        2:10.30   
                     
Göteborg Sim Golden Team Lag 1  2006  Göteborg Sim            2:12.00   
  Jonathan Larsson  2006      31.32        31.32   
  Elias Lai  2006      31.51        1:02.83   
  Ines Norlander  2006      32.61        1:35.44   
  Elsie Nysten  2006      36.56        2:12.00   
                     
Simklubben Laxen Lag 3  Simklubben Laxen            2:12.00   
  Stina Holmqvist  2006      33.47        33.47   
  Marcus Kvarnhäll  2006      33.54        1:07.01   
  Aaron Hullegård  2007      33.22        1:40.23   
  Josephine Andersson  2007      31.77        2:12.00   
                     
Kbss Sälar  Kungsbacka Simsällskap            2:14.21   
  Emil Magnusson  2006      33.17        33.17   
  Albin Amrén  2006      33.46        1:06.63   
  Ida Ivarsson  2006      33.17        1:39.80   
  Linnéa Samuelsson  2006      34.41        2:14.21   
                     
10  SK Stimmet  2006  SK Stimmet            2:16.31   
  Samuel Nilsson  2006      35.81        35.81   
  Clara Lövenkjaer  2006      35.27        1:11.08   
  Signe Nilsson  2008      35.17        1:46.25   
  Simona Gunnarsson  2007      30.06        2:16.31   
                     
11  Föreningen Varbergs Sim Lag 2  2006  Varberg Sim            2:23.42   
  Ingrid Josefson  2007      36.53        36.53   
  Nova Niemi  2007      34.59        1:11.12   
  Valdemar Alström  2007      34.89        1:46.01   
  Liv Eklöv  2007      37.41        2:23.42   
                     
12  Kbss Räkor  Kungsbacka Simsällskap            2:24.11   
  Maximilian Thorsell  2007      34.14        34.14   
  Victor Lindgren  2006      34.93        1:09.07   
  Julia Håkansson  2007      33.83        1:42.90   
  Alexander Alvstrand  2007      41.21        2:24.11   
                     
13  Kbss Maneter  Kungsbacka Simsällskap            2:25.29   
  Max Andersson  2007      35.76        35.76   
  Bardiya Karimi Damavandi  2006      39.59        1:15.35   
  Irma Stefansson  2006      35.88        1:51.23   
  Zoe Kanen  2007      34.06        2:25.29   
                     
14  Kbss Grodor  Kungsbacka Simsällskap            2:26.22   
  Måns Leijon  2007      41.87        41.87   
  Emrik Hammar  2007      32.84        1:14.71   
  Isa Simonsson  2006      34.60        1:49.31   
  Freja Håkansson  2007      36.91        2:26.22   
                     
15  Göteborg Sim Golden Team Lag 2  2006  Göteborg Sim            2:27.94   
  Jakub Bober  2007      35.62        35.62   
  Viktor de Jonge  2007      37.94        1:13.56   
  Alma Mellegård Fastén  2006      36.06        1:49.62   
  Sofia Isberg  2006      38.32        2:27.94   
                     
16  Föreningen Varbergs Sim Lag 3  2006  Varberg Sim            2:32.26   
  Melva Eriksson  2006      38.37        38.37   
  Lukas Hedberg  2007      36.81        1:15.18   
  Elin Mårtensson  2007      38.94        1:54.12   
  Agnes Bengtsson  2006      38.14        2:32.26   
                     
17  Kbss Sjöstjärnor  Kungsbacka Simsällskap            2:32.89   
  Elin Linders  2007      39.35        39.35   
  Ludvig Henriksson  2007      34.52        1:13.87   
  Kajsa Adebahr  2006      40.08        1:53.95   
  Julius Boman  2007      38.94        2:32.89   
                     
18  Kbss Ålar  Kungsbacka Simsällskap            2:34.16   
  William Hörgren  2007      38.27        38.27   
  Jonathan Mattiasson  2006      36.24        1:14.51   
  Rebecka Hohensee  2006      40.55        1:55.06   
  Filippa Sundqvist  2007      39.10        2:34.16   
                     
19  Kbss Havstulpaner  Kungsbacka Simsällskap            2:37.56   
  Liam Mumford  2006      36.65        36.65   
  Filip Kalin  2007      40.38        1:17.03   
  Tilja Wennesjö  2007      40.69        1:57.72   
  Miriam Schedvin  2007      39.84        2:37.56   
                     
Föreningen Varbergs Sim Lag 5  2007  Varberg Sim            DNS   
  Malte Öhlen  2007                 
  Fanny Niklasson  2007                 
  Alma Göransson  2007                 
  Stella Förstberg  2007              DNS   
                     
Föreningen Varbergs Sim Lag 4  2006  Varberg Sim            DSQ   
                     
Göteborg Sim Golden Team Lag 3  2007  Göteborg Sim            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  12:37 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  09:21   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 15, 400m Frisim Fl 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    1:13.24  2:32.27  3:49.55    5:04.03   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    1:13.55  2:33.58  3:54.06    5:12.20   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    1:14.00  2:34.22  3:55.69    5:13.50   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:14.03  2:34.80  3:56.24    5:13.77   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    1:14.31  2:34.43  3:55.56    5:14.24   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    1:14.97  2:36.93  3:59.61    5:16.08   
Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:17.26  2:39.22  4:00.82    5:16.08   
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim    1:13.16  2:35.06  3:59.32    5:21.61   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    1:18.61  2:42.32  4:06.00    5:26.62   
10  Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    1:17.11  2:40.75  4:05.46    5:31.24   
11  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    1:23.29  2:52.40  4:23.46    5:48.44   
12  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:25.52  2:59.96  4:34.57    6:03.52   
13  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    1:26.52  3:03.01  4:38.40    6:07.75   
14  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet    1:29.28  3:05.53  4:41.42    6:11.05   
15  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    1:27.08  3:04.25  4:42.00    6:12.00   
16  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:28.89  3:05.43  4:43.30    6:15.92   
17  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    1:33.83  3:17.77  4:57.68    6:30.76   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  09:21 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  09:43   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 16, 400m Frisim Po 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    1:08.43  2:22.67  3:35.47    4:46.66   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    1:09.37  2:23.93  3:39.07    4:52.88   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:09.23  2:25.49  3:46.04    5:07.14   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    1:10.86  2:29.61  3:51.22    5:13.20   
Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:13.25  2:35.46  3:58.27    5:17.45   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    1:14.87  2:40.75  4:08.11    5:25.10   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    1:15.28  2:39.29  4:05.23    5:25.99   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:17.09  2:41.20  4:08.07    5:30.83   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:14.63  2:41.67  4:08.63    5:32.21   
10  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:18.32  2:49.03  4:20.33    5:49.15   
11  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen    1:19.98  2:50.68  4:21.99    5:50.79   
12  Elias Lai  2006  Göteborg Sim    1:19.46  2:53.06  4:29.51    6:00.48   
13  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:33.12  3:19.36  5:08.54    6:53.00   
14  Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:37.27  3:29.26  5:22.77    7:05.32   
15  Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    1:42.26  3:38.70  5:32.49    7:21.76   
16  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    1:43.48  3:40.75  5:39.94    7:34.23   
Max Jilek  2006  Varberg Sim            DNS   
Victor Josarp  2006  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  09:43 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:18   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 17, 100m Medley Fl 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap    36.72        1:19.44   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen    36.65        1:19.81   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    38.65        1:20.66   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    37.38        1:21.02   
Sophia Röhrle  2007  Simklubben Laxen    40.47        1:27.17   
Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap    42.50        1:27.38   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim    39.18        1:27.53   
Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim    41.16        1:27.95   
Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    40.88        1:28.20   
10  Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap    40.75        1:28.41   
11  Nova Niemi  2007  Varberg Sim    42.24        1:29.60   
12  Livia Ek  2007  Göteborg Sim    42.49        1:31.43   
13  Stella Isaksson  2007  Simklubben Laxen    42.49        1:32.27   
14  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim    45.76        1:32.60   
15  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim    46.14        1:34.85   
16  Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim    46.25        1:35.00   
17  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap    46.37        1:39.61   
18  Tilja Wennesjö  2007  Kungsbacka Simsällskap    49.27        1:40.67   
19  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap    50.22        1:40.71   
20  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap    49.17        1:41.38   
21  Stella Förstberg  2007  Varberg Sim    50.53        1:43.77   
22  Tilde Nilsson  2007  Varberg Sim    49.58        1:43.82   
23  Linnea Torin  2007  Simklubben Laxen    51.71        1:45.92   
24  Tyra Fredlund  2007  Göteborg Sim    49.89        1:46.59   
25  Johanna Sandell  2007  Göteborg Sim    53.30        1:47.20   
26  Olivia Lund  2007  Kungsbacka Simsällskap    52.68        1:53.72   
Alice Carlqvist  2007  Varberg Sim            DSQ   
Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            DSQ   
Fanny Niklasson  2007  Varberg Sim            DSQ   
Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            DSQ   
Lo Almqvist  2007  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  16:18 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 18, 100m Medley Po 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap    36.36        1:19.25   
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    36.86        1:20.07   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    37.91        1:22.88   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim    39.97        1:24.73   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    40.73        1:26.99   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap    40.95        1:28.52   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap    41.04        1:28.55   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb    41.89        1:29.83   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap    41.37        1:30.32   
10  Valdemar Alström  2007  Varberg Sim    41.74        1:30.53   
11  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap    43.25        1:33.24   
12  Jakub Bober  2007  Göteborg Sim    45.79        1:33.71   
13  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen    44.16        1:36.63   
14  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim    50.03        1:41.21   
15  Simon Tellander  2007  Simklubben Laxen    48.16        1:43.18   
16  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap    54.09        1:45.23   
17  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap    51.27        1:45.46   
18  Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap    50.96        1:47.11   
19  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap    51.60        1:48.53   
20  Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim    53.71        1:50.88   
21  Sander Rosén  2007  Simklubben Laxen    55.00        1:55.64   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen            DNS   
Ludvig Kulin  2007  Göteborg Sim            DNS   
Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim            DSQ   
Malte Plan  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:32   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 19, 50m Frisim Fl 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            34.56   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            35.91   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            36.50   
Agnes Lööf  2008  Simklubben Laxen            37.10   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            38.23   
Kerstin Saalman  2008  Göteborg Sim            38.33   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            40.23   
Isabelle Keen  2008  Göteborg Sim            41.92   
Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            42.93   
10  Nathalie Ceveryd  2008  Varberg Sim            43.70   
11  Tindra Lidbäck  2008  Varberg Sim            44.53   
12  Nova Bergqvist  2008  Simklubben Laxen            44.79   
13  Linn Korskulle  2008  Varberg Sim            44.95   
14  Julia Blomqvist  2008  Göteborg Sim            45.55   
15  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            45.98   
16  Evelina Berlin  2008  Göteborg Sim            46.23   
17  Emelie Hedström  2008  Falkenbergs Simklubb            46.40   
18  Diona Rrhmani  2008  Falkenbergs Simklubb            46.77   
19  Julia Holle Granat  2008  Göteborg Sim            47.55   
20  Molly Sjursen  2008  Göteborg Sim            49.09   
21  Donya Rovik  2008  Kungsbacka Simsällskap            49.90   
22  Sophie Blomqvist  2008  Göteborg Sim            53.50   
23  Freja Krus  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:00.33   
Elvira Jönsson  2008  Varberg Sim            DNS   
Vanessa Simsek  2008  Simklubben Laxen            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Fl 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            40.84   
Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            41.51   
Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            41.70   
Ebba Johansson  2009  Varberg Sim            42.06   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            44.65   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            46.36   
Noomi Hullegård  2009  Simklubben Laxen            46.73   
Hilma Andersson  2009  Falkenbergs Simklubb            46.87   
Filippa Oom  2010  Kungsbacka Simsällskap            47.59   
10  Smilla Nitzsche  2010  Kungsbacka Simsällskap            48.54   
11  Perla Bruhn  2009  Simklubben Laxen            48.92   
12  Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            49.96   
13  Molly Antonsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            49.97   
14  Thea Emmertz  2010  Kungsbacka Simsällskap            50.13   
15  Liv Olesen  2009  Kungsbacka Simsällskap            52.90   
16  Vera Malm  2009  Kungsbacka Simsällskap            53.24   
17  Liv Blomdahl  2009  Varberg Sim            53.79   
18  Moa Adebahr  2009  Kungsbacka Simsällskap            57.11   
19  Ella Lövenkjaer  2010  SK Stimmet            57.21   
20  Filippa Bovie  2010  SK Stimmet            1:09.39   
Greta Gustavsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  11:32 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:42   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 20, 50m Frisim Po 11, 10 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            35.41   
Hans Feng  2008  Göteborg Sim            35.62   
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            36.61   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            36.76   
Hannes Johnsson  2008  Kungsbacka Simsällskap            39.11   
William Hedman  2008  Simklubben Laxen            40.96   
Max Johansson  2008  Kungsbacka Simsällskap            41.26   
Mahmoud Kurdi  2008  Simklubben Laxen            42.28   
Måns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsällskap            43.35   
10  Oscar Heden Carlsson  2008  Göteborg Sim            43.53   
11  Vincent Bjurinder Sundsten  2008  Kungsbacka Simsällskap            45.35   
12  Hjalmar Hoshino  2008  Göteborg Sim            45.98   
13  Tim Damberg  2008  Göteborg Sim            54.60   
14  Felix Lamb  2008  Kungsbacka Simsällskap            55.01   
15  Valdemar Fredriksson  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:00.05   
16  Eric Fredgren  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:10.18   
17  Simon Allguren  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:13.83   
18  Wilhelm Ek  2008  Kungsbacka Simsällskap            1:15.95   
Aron Wihäll Prejer  2008  Varberg Sim            DNS   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Po 11, 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            34.91   
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            35.55   
Jakob Högstedt  2009  Göteborg Sim            39.29   
Julius Röhrle  2009  Simklubben Laxen            40.34   
Joel Stenström  2009  Varberg Sim            42.85   
Axel Knoblock  2009  Göteborg Sim            43.55   
Alexander Stegmark  2009  Simklubben Laxen            43.58   
Måns Bergdahl  2009  Simklubben Laxen            45.10   
Elias Bengtsson  2009  Simklubben Laxen            46.75   
10  Olle Norling  2009  Simklubben Laxen            47.05   
11  William Janver  2009  Simklubben Laxen            47.10   
12  August Pärlö  2010  Kungsbacka Simsällskap            47.69   
13  Noah Mcadam  2009  Falkenbergs Simklubb            47.75   
14  August Andersson  2010  Varberg Sim            49.24   
15  Olle Salomonsson  2009  Simklubben Laxen            50.39   
16  Viggo Kanen  2010  Kungsbacka Simsällskap            52.30   
17  Hugo Samuelsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            54.10   
18  Elias Magnusson  2010  Kungsbacka Simsällskap            54.47   
19  Antonio Poller  2009  Kungsbacka Simsällskap            55.50   
20  Victor Stålnacke  2009  Kungsbacka Simsällskap            1:13.44   
21  Filip Friman  2011  Kungsbacka Simsällskap            1:36.17   
Vilhelm Wallroth  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  11:42 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  15:21   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 21, 100m Frisim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen    32.15        1:06.02   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen    32.23        1:06.57   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap    32.48        1:06.71   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb    32.75        1:08.06   
Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsällskap    33.28        1:08.38   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen    33.78        1:10.15   
Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen    34.22        1:11.24   
Ronja Gustafsson  2006  Varberg Sim    34.51        1:12.36   
Ines Norlander  2006  Göteborg Sim    35.31        1:12.94   
10  Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen    35.54        1:12.96   
11  Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb    35.11        1:14.14   
12  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap    35.18        1:14.50   
13  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen    35.14        1:14.59   
14  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen    37.23        1:18.21   
15  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    37.84        1:19.40   
16  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap    37.81        1:19.53   
17  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim    40.32        1:21.50   
18  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap    38.52        1:21.99   
19  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim    40.19        1:23.92   
20  Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim    39.66        1:24.01   
21  Melva Eriksson  2006  Varberg Sim    40.35        1:25.35   
22  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim    41.57        1:25.41   
23  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim    40.34        1:27.21   
24  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap    42.87        1:31.42   
25  Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.91        1:31.50   
26  Isabelle Johansson  2006  Falkenbergs Simklubb    42.72        1:32.05   
27  Diba Mobini  2006  Göteborg Sim    46.42        1:39.30   
28  Maja Duzman  2006  Falkenbergs Simklubb    50.22        1:46.86   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap    33.18        1:08.35   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen    34.32        1:09.96   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb    34.52        1:10.30   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    34.64        1:10.92   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap    35.34        1:15.62   
Hilda Andersson  2007  Varberg Sim    35.87        1:15.72   
Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim    36.76        1:17.30   
Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap    37.96        1:17.60   
Nova Niemi  2007  Varberg Sim    37.81        1:18.65   
10  Livia Ek  2007  Göteborg Sim    37.54        1:19.54   
11  Ingrid Josefson  2007  Varberg Sim    38.40        1:19.56   
12  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap    37.40        1:19.97   
13  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim    38.12        1:21.57   
14  Stella Geigel  2007  Varberg Sim    38.85        1:23.98   
15  Maya Möllborn  2007  Simklubben Laxen    40.48        1:25.01   
16  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim    42.21        1:25.14   
17  Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim    42.12        1:27.68   
18  Tilja Wennesjö  2007  Kungsbacka Simsällskap    42.14        1:28.85   
19  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap    42.19        1:28.95   
20  Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim    42.98        1:29.42   
21  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap    42.86        1:29.83   
22  Stella Förstberg  2007  Varberg Sim    43.06        1:31.50   
23  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap    43.93        1:33.43   
24  Tilde Nilsson  2007  Varberg Sim    45.89        1:34.01   
25  Linnea Torin  2007  Simklubben Laxen    44.71        1:34.53   
26  Johanna Sandell  2007  Göteborg Sim    45.65        1:35.26   
27  Lo Almqvist  2007  Göteborg Sim    45.90        1:36.99   
28  Tyra Fredlund  2007  Göteborg Sim    46.12        1:38.12   
29  Fanny Niklasson  2007  Varberg Sim    48.15        1:40.35   
30  Alice Carlqvist  2007  Varberg Sim    49.78        1:46.45   
31  Olivia Lund  2007  Kungsbacka Simsällskap    50.95        1:48.55   
32  Alva Vestergren Lindroth  2007  Göteborg Sim    51.73        1:54.73   
Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  15:21 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  15:33   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 22, 100m Frisim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen    30.36        1:03.08   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap    30.50        1:03.37   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen    30.84        1:04.03   
Georgie Reljanovic  2006  Simklubben Laxen    31.38        1:05.02   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim    32.23        1:06.59   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap    33.42        1:09.01   
Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim    33.21        1:09.48   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap    33.37        1:09.80   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen    34.67        1:11.76   
10  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap    34.77        1:12.02   
11  Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen    35.86        1:13.64   
12  Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen    34.91        1:13.73   
13  Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap    35.19        1:14.92   
14  Elias Lai  2006  Göteborg Sim    35.28        1:15.61   
15  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    36.95        1:21.00   
16  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap    38.11        1:23.71   
17  Jonathan Mattiasson  2006  Kungsbacka Simsällskap    40.74        1:27.21   
18  Leo Andersson  2006  Kungsbacka Simsällskap    44.52        1:32.32   
19  Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap    43.91        1:34.83   
20  Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim    44.25        1:36.56   
21  Harry Sjöström  2006  Göteborg Sim    44.79        1:36.89   
22  Leo Dilberovic  2006  Göteborg Sim    47.77        1:39.65   
23  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap    47.16        1:41.37   
24  Axel Smith  2006  Göteborg Sim    48.51        1:42.59   
25  Brian Rauch  2006  Göteborg Sim    51.83        1:49.69   
Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen    33.81        1:06.66   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap    32.58        1:07.43   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen    34.02        1:10.77   
Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap    34.40        1:12.42   
Otto Lövdahl  2007  Simklubben Laxen    34.81        1:12.96   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen    35.39        1:13.28   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap    36.84        1:15.31   
Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim    37.20        1:17.36   
Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb    37.26        1:17.45   
10  Valdemar Alström  2007  Varberg Sim    36.61        1:17.69   
11  Jakub Bober  2007  Göteborg Sim    37.91        1:19.34   
12  Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap    37.91        1:19.38   
13  Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen    38.28        1:19.55   
14  Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim    38.32        1:20.96   
15  Elias Väinölä  2007  Kungsbacka Simsällskap    38.54        1:21.03   
16  William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap    40.11        1:23.87   
17  Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap    40.26        1:24.92   
18  Viktor de Jonge  2007  Göteborg Sim    40.71        1:25.12   
19  Filip Kalin  2007  Kungsbacka Simsällskap    42.57        1:28.12   
20  Alexander Alvstrand  2007  Kungsbacka Simsällskap    46.74        1:37.36   
21  Måns Leijon  2007  Kungsbacka Simsällskap    47.42        1:39.15   
22  Victor Rudolfsson  2007  Göteborg Sim    46.87        1:39.28   
23  Malte Plan  2007  Kungsbacka Simsällskap    45.75        1:40.67   
24  Malte Öhlen  2007  Varberg Sim    46.93        1:42.59   
Linus Hedström  2007  Simklubben Laxen            DNS   
Ludvig Kulin  2007  Göteborg Sim            DNS   
Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Simon Tellander  2007  Simklubben Laxen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  15:33 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:24   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Fl 11, 10oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            18.08   
Adiyat Coles  2008  Falkenbergs Simklubb            18.57   
Agnes Lööf  2008  Simklubben Laxen            18.81   
Elsa Gentzel  2008  Kungsbacka Simsällskap            19.65   
Elin Billström  2008  Kungsbacka Simsällskap            19.91   
Isabelle Keen  2008  Göteborg Sim            20.17   
Wilma Augustsson  2008  Simklubben Laxen            20.21   
Kerstin Saalman  2008  Göteborg Sim            20.64   
Nova Bergqvist  2008  Simklubben Laxen            21.40   
10  Tindra Leijon  2008  Varberg Sim            22.59   
11  Julia Blomqvist  2008  Göteborg Sim            22.95   
12  Nathalie Ceveryd  2008  Varberg Sim            23.66   
13  Alva Holmgren  2008  Simklubben Laxen            24.42   
14  Emelie Hedström  2008  Falkenbergs Simklubb            24.96   
15  Sophie Blomqvist  2008  Göteborg Sim            25.77   
16  Diona Rrhmani  2008  Falkenbergs Simklubb            25.95   
17  Donya Rovik  2008  Kungsbacka Simsällskap            26.40   
18  Julia Holle Granat  2008  Göteborg Sim            26.75   
19  Tindra Lidbäck  2008  Varberg Sim            28.37   
20  Evelina Berlin  2008  Göteborg Sim            28.57   
21  Linn Korskulle  2008  Varberg Sim            28.58   
22  Freja Krus  2008  Kungsbacka Simsällskap            32.60   
Vanessa Simsek  2008  Simklubben Laxen            DNS   
Molly Sjursen  2008  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Fjärilsim Fl 11, 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmie Fransson  2009  Simklubben Laxen            19.52   
Ebba Johansson  2009  Varberg Sim            20.72   
Noomi Hullegård  2009  Simklubben Laxen            22.09   
Hilma Andersson  2009  Falkenbergs Simklubb            22.27   
Adina Hilmersson  2009  Kungsbacka Simsällskap            22.30   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            25.70   
Alva Gustafsson  2009  Falkenbergs Simklubb            27.12   
Hedda Bergendorff  2009  SK Stimmet            27.14   
Liv Blomdahl  2009  Varberg Sim            27.50   
10  Filippa Oom  2010  Kungsbacka Simsällskap            27.59   
11  Liv Olesen  2009  Kungsbacka Simsällskap            28.05   
12  Vera Malm  2009  Kungsbacka Simsällskap            28.07   
13  Moa Adebahr  2009  Kungsbacka Simsällskap            28.39   
14  Thea Emmertz  2010  Kungsbacka Simsällskap            28.65   
Ella Lövenkjaer  2010  SK Stimmet            DNS   
Greta Gustavsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Klara Levin  2009  SK Stimmet            DNS   
Molly Antonsson  2009  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Ella Franvin  2009  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  11:24 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  05 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  11:47   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Po 11, 10oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ekstrand  2008  Simklubben Laxen            17.51   
Johan Balslev  2008  Varberg Sim            18.91   
Axel Lambertsson  2008  Varberg Sim            19.32   
Hugo Svensson  2008  Varberg Sim            19.38   
Hans Feng  2008  Göteborg Sim            20.32   
Måns Blomberg  2008  Kungsbacka Simsällskap            21.73   
Hannes Johnsson  2008  Kungsbacka Simsällskap            22.06   
Oscar Heden Carlsson  2008  Göteborg Sim            22.32   
Max Johansson  2008  Kungsbacka Simsällskap            22.40   
10  Mahmoud Kurdi  2008  Simklubben Laxen            22.45   
11  Hjalmar Hoshino  2008  Göteborg Sim            22.58   
12  William Hedman  2008  Simklubben Laxen            24.45   
13  Aron Wihäll Prejer  2008  Varberg Sim            34.08   
14  Eric Fredgren  2008  Kungsbacka Simsällskap            34.86   
Felix Lamb  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Simon Allguren  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Tim Damberg  2008  Göteborg Sim            DSQ   
Wilhelm Ek  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Vincent Bjurinder Sundsten  2008  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Fjärilsim Po 11, 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Calek  2009  Göteborg Sim            16.88   
Hannes Aminoff  2009  Göteborg Sim            17.71   
Julius Röhrle  2009  Simklubben Laxen            20.83   
William Janver  2009  Simklubben Laxen            20.93   
Jakob Högstedt  2009  Göteborg Sim            20.96   
Olle Norling  2009  Simklubben Laxen            22.10   
August Andersson  2010  Varberg Sim            22.39   
Måns Bergdahl  2009  Simklubben Laxen            22.77   
Axel Knoblock  2009  Göteborg Sim            22.90   
10  Noah Mcadam  2009  Falkenbergs Simklubb            24.77   
11  Olle Salomonsson  2009  Simklubben Laxen            25.33   
12  Elias Bengtsson  2009  Simklubben Laxen            27.21   
13  Antonio Poller  2009  Kungsbacka Simsällskap            34.06   
Holger Bergendahl  2010  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Viggo Kanen  2010  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Alexander Stegmark  2009  Simklubben Laxen            DSQ   
August Pärlö  2010  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Elias Magnusson  2010  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Vilhelm Wallroth  2009  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  05 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  11:47 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  14:43   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Fl 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Sjögren  2006  Varberg Sim            33.34   
Linnéa Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            33.34   
Olivia Laaksonen  2006  Simklubben Laxen            33.40   
Elise Dahlberg  2006  Falkenbergs Simklubb            33.48   
Febe Westerdahl  2006  Kungsbacka Simsällskap            34.37   
Nicol Bertic  2006  Simklubben Laxen            34.98   
Maja Mcadam  2006  Falkenbergs Simklubb            35.10   
Isa Persson  2006  Simklubben Laxen            35.42   
Maja Ljungdahl  2006  Simklubben Laxen            35.59   
10  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsällskap            36.75   
11  Ines Norlander  2006  Göteborg Sim            37.08   
12  Stina Holmqvist  2006  Simklubben Laxen            37.42   
13  Clara Lövenkjaer  2006  SK Stimmet            38.02   
14  Nellie Lindell  2006  Simklubben Laxen            39.56   
15  Wilma Ekdahl  2006  Göteborg Sim            39.69   
16  Hanne Nielsen  2006  Simklubben Laxen            40.14   
17  Sofia Isberg  2006  Göteborg Sim            40.81   
18  Ida Ivarsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            43.01   
19  Elsie Nysten  2006  Göteborg Sim            43.99   
20  Isa Simonsson  2006  Kungsbacka Simsällskap            44.02   
21  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.32   
22  Lovisa Lidén  2006  Varberg Sim            46.43   
23  Kajsa Adebahr  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.54   
24  Alma Mellegård Fastén  2006  Göteborg Sim            47.33   
25  Agnes Bengtsson  2006  Varberg Sim            47.99   
26  Gertrud Gustafsson  2006  Simklubben Laxen            51.38   
Saga Bengtsson  2006  Simklubben Laxen            DNS   
Diba Mobini  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Melva Eriksson  2006  Varberg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Fl 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Staafgård  2007  Kungsbacka Simsällskap            34.39   
Alice Fransson  2007  Simklubben Laxen            35.30   
Maja Gustafsson  2007  Falkenbergs Simklubb            35.48   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            36.24   
Sophia Röhrle  2007  Simklubben Laxen            38.86   
Stella Geigel  2007  Varberg Sim            39.81   
Josephine Andersson  2007  Simklubben Laxen            39.88   
Julia Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            39.90   
Livia Ek  2007  Göteborg Sim            40.13   
10  Nova Niemi  2007  Varberg Sim            40.47   
11  Zoe Kanen  2007  Kungsbacka Simsällskap            40.82   
12  Elin Johannesson  2007  Göteborg Sim            40.91   
13  Freja Håkansson  2007  Kungsbacka Simsällskap            41.36   
14  Liv Eklöv  2007  Varberg Sim            42.35   
15  Elin Linders  2007  Kungsbacka Simsällskap            42.42   
15  Tuva Johannesson  2007  Göteborg Sim            42.42   
17  Hilda Andersson  2007  Varberg Sim            43.04   
18  Stella Isaksson  2007  Simklubben Laxen            43.50   
19  Elin Mårtensson  2007  Varberg Sim            45.06   
19  Sofia Tikotska  2007  Göteborg Sim            45.06   
21  Tilja Wennesjö  2007  Kungsbacka Simsällskap            46.06   
22  Stella Förstberg  2007  Varberg Sim            47.74   
23  Miriam Schedvin  2007  Kungsbacka Simsällskap            48.76   
24  Tyra Fredlund  2007  Göteborg Sim            49.81   
25  Linnea Torin  2007  Simklubben Laxen            50.11   
26  Tilde Nilsson  2007  Varberg Sim            50.82   
27  Johanna Sandell  2007  Göteborg Sim            51.73   
28  Lo Almqvist  2007  Göteborg Sim            54.26   
29  Filippa Sundqvist  2007  Kungsbacka Simsällskap            57.98   
Alice Carlqvist  2007  Varberg Sim            DSQ   
Beatrice Stucinskas  2007  Göteborg Sim            DSQ   
Olivia Lund  2007  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  04 maj 2019 
Licensierad till: Kungsbacka Simsällskap  Utskriftstid  14:43 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden 2019    Utskriftsdatum  04 maj 2019   
  Tävlingsort  Kungsbacka    Utskriftstid  14:56   
  Arrangör  VSSF & Kungsbacka SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 maj 2019         
 
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Po 13, 12, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Wannem  2006  Simklubben Laxen            31.08   
Anton Windeman  2006  Kungsbacka Simsällskap            31.49   
Jonah Hullegård  2006  Simklubben Laxen            32.55   
Marcus Kvarnhäll  2006  Simklubben Laxen            32.59   
Elias Chawki  2006  Simklubben Laxen            34.74   
Gustav Freiholtz  2006  Kungsbacka Simsällskap            35.50   
Måns Bengtsson  2006  Varberg Sim            35.62   
Max Törnqvist  2006  Kungsbacka Simsällskap            37.17   
Emil Magnusson  2006  Kungsbacka Simsällskap            37.27   
10  Jonathan Larsson  2006  Göteborg Sim            37.69   
11  Elias Lai  2006  Göteborg Sim            37.82   
12  Albin Amrén  2006  Kungsbacka Simsällskap            38.66   
13  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            40.58   
14  Victor Lindgren  2006  Kungsbacka Simsällskap            46.58   
15  Nils Lindblad  2006  Göteborg Sim            48.89   
16  Liam Mumford  2006  Kungsbacka Simsällskap            49.55   
17  Bardiya Karimi Damavandi  2006  Kungsbacka Simsällskap            50.82   
18  Jonathan Mattiasson  2006  Kungsbacka Simsällskap            52.98   
19  Filip Lindquist  2006  Kungsbacka Simsällskap            57.83   
20  Axel Smith  2006  Göteborg Sim            58.46   
21  Harry Sjöström  2006  Göteborg Sim            59.97   
Brian Rauch  2006  Göteborg Sim            DSQ   
Edvin Viktorsson  2006  Simklubben Laxen            DSQ   
Leo Dilberovic  2006  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
Gren 26, 50m Fjärilsim Po 13, 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Karlsson  2007  Simklubben Laxen            34.77   
Simon Meuller  2007  Simklubben Laxen            35.62   
Aaron Hullegård  2007  Simklubben Laxen            36.06   
Alejandro Poller  2007  Kungsbacka Simsällskap            36.40   
Ludvig Henriksson  2007  Kungsbacka Simsällskap            37.43   
Max Andersson  2007  Kungsbacka Simsällskap            37.90   
Isac Dolck  2007  Simklubben Laxen            40.42   
Valdemar Alström  2007  Varberg Sim            40.43   
Emrik Hammar  2007  Kungsbacka Simsällskap            40.87   
10  Vilgot Andersson  2007  Falkenbergs Simklubb            41.02   
11  Calvin Lindén  2007  Göteborg Sim            41.05   
12  Maximilian Thorsell  2007  Kungsbacka Simsällskap            41.49   
13  Lukas Hedberg  2007  Varberg Sim            44.86   
14  Simon Tellander  2007  Simklubben Laxen            46.47   
15  William Hörgren  2007  Kungsbacka Simsällskap            47.81   
16  Julius Boman  2007  Kungsbacka Simsällskap