Results for Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Avoimet Mestaruusuinnit 2019 |
|
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
13:09 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uinnin Tuki Ry |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
637 |
31.14 |
1:04.92 |
1:38.93 |
|
2:10.07 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:04.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
619 |
31.33 |
1:04.33 |
1:37.71 |
|
2:11.30 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
615 |
30.19 |
1:03.38 |
1:37.04 |
|
2:11.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
539 |
32.44 |
1:06.87 |
1:42.11 |
|
2:17.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Envalds |
2001 |
|
538 |
32.75 |
1:07.52 |
1:43.24 |
|
2:17.58 |
|
|
Vanders |
2:15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
529 |
32.62 |
1:07.67 |
1:43.38 |
|
2:18.38 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:15.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
508 |
32.92 |
1:08.62 |
1:44.83 |
|
2:20.18 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Söderholm |
2002 |
|
502 |
32.33 |
1:08.22 |
1:45.27 |
|
2:20.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Atte Pennanen |
2001 |
|
497 |
32.97 |
1:08.58 |
1:45.00 |
|
2:21.24 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:21.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joakim Harjaks |
2002 |
|
490 |
32.04 |
1:07.71 |
1:44.80 |
|
2:21.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
485 |
32.19 |
1:07.72 |
1:45.24 |
|
2:22.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Risto Martikainen |
2003 |
|
479 |
32.43 |
1:08.89 |
1:46.47 |
|
2:23.02 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Miro Birkstedt |
2004 |
|
476 |
32.46 |
1:08.87 |
1:47.09 |
|
2:23.32 |
|
|
TaTu Tampere |
2:21.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
469 |
32.18 |
1:07.92 |
1:46.36 |
|
2:23.99 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teemu Annala |
2001 |
|
465 |
34.21 |
1:10.43 |
1:47.57 |
|
2:24.45 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Paavo Erkinaro |
2003 |
|
462 |
33.71 |
1:10.63 |
1:47.84 |
|
2:24.68 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
|
453 |
33.67 |
1:10.26 |
1:48.28 |
|
2:25.65 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
2:25.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Wäinö Koskinen |
2002 |
|
439 |
32.98 |
1:09.44 |
1:48.37 |
|
2:27.20 |
|
|
Uinti Tampere |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Hugo Mattola |
2001 |
|
434 |
33.11 |
1:10.62 |
1:49.86 |
|
2:27.78 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Petteri Lepola |
2003 |
|
431 |
34.16 |
1:11.61 |
1:51.09 |
|
2:28.16 |
|
|
TaTu Tampere |
2:29.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Taavi Backman |
2004 |
|
425 |
34.88 |
1:11.86 |
1:50.57 |
|
2:28.82 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:20.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jaakko Pihlava |
2004 |
|
411 |
34.73 |
1:12.52 |
1:51.81 |
|
2:30.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:31.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jere Kekola |
2000 |
|
405 |
33.25 |
1:10.67 |
1:50.88 |
|
2:31.22 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Urho Lyytinen |
2003 |
|
396 |
33.41 |
1:12.18 |
1:52.48 |
|
2:32.38 |
|
|
Uinti Tampere |
2:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Erblin Latifi |
2005 |
|
360 |
36.56 |
1:15.96 |
1:56.79 |
|
2:37.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Oskar Tuominen |
2004 |
|
359 |
35.44 |
1:14.83 |
1:57.12 |
|
2:37.45 |
|
|
Uinti Tampere |
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Leevi Korpinen |
2001 |
|
354 |
35.08 |
1:14.70 |
1:57.06 |
|
2:38.19 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Emil Hanski |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:31.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Oliver Kela |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:22.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roni Kallström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 |
Tulostuspäivämäärä |
04 toukokuu 2019 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
13:09 |
|