2019-08-20   04:00:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:36   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m VUV Miehet (SM), Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatu Tampere Ry 1  1992    732          1:34.11   
  TaTu Tampere  1:34.02                 
  Anton Herrala  1993      23.45        23.45   
  Tony Eriksson  1995      23.42        46.87   
  Teemu Viitanen  1992      23.49        1:10.36   
  Matias Tyry  1993      23.75        1:34.11   
                     
Vanders  2001    699          1:35.60   
  Vanders  1:39.76                 
  Kalle Mäkinen  2002      23.40        23.40   
  Matias Hjelm  2002      23.84        47.24   
  Erik Nurmi  2001      23.88        1:11.12   
  Kasper Envalds  2001      24.48        1:35.60   
                     
Cetus Espoo I  1989    680          1:36.47   
  Cetus Espoo  1:33.80                 
  Sergey Kuznetsov  2000      24.04        24.04   
  Eetu Alitalo  1999      23.81        47.85   
  Roni Kallström  2001      24.90        1:12.75   
  Tatu Waltari  1987      23.72        1:36.47   
                     
Tatu Tampere Ry 2  1989    666          1:37.12   
  TaTu Tampere  1:38.71                 
  Roope Kastarinen  1994      24.34        24.34   
  Juho Eerola  1995      23.65        47.99   
  Tatu Peltonen  1989      24.37        1:12.36   
  Jyri Lähde  1996      24.76        1:37.12   
                     
Joensuun Uimaseura  1996    664          1:37.22   
  Joensuun Uimaseura  1:40.16                 
  Veeti Ruohtula  2001      24.44        24.44   
  Miika Tolvanen  1996      23.95        48.39   
  Miiro Vartiainen  2001      24.46        1:12.85   
  Akseli Kontiainen  2002      24.37        1:37.22   
                     
Oulun Uinti 1  1992    656          1:37.62   
  Oulun Uinti 1906  1:38.58                 
  Miro Vasko  1993      24.39        24.39   
  Sami Aaltomaa  1992      24.11        48.50   
  Arttu Erkinaro  1992      24.29        1:12.79   
  Noa Mäkelä  2001      24.83        1:37.62   
                     
Uita 1  1989    645          1:38.16   
  Uinti Tampere  1:37.74                 
  Jakob Sievers  2000      24.16        24.16   
  Atte Kulmala  1998      24.83        48.99   
  Kalle Pyykkönen  1996      24.01        1:13.00   
  Tatu Hörkkö  2001      25.16        1:38.16   
                     
Helsingfors Simsällskap  2000    644          1:38.24   
  Helsingfors Simsällskap  1:40.64                 
  Lari Tumanoff  2003      24.94        24.94   
  Leevi Lehti  2000      24.27        49.21   
  Marcus Forsel  2003      24.50        1:13.71   
  Veeti Haikonen  2001      24.53        1:38.24   
                     
Swimming Jyväskylä  1994    632          1:38.87   
  Swimming Jyväskylä  1:39.32                 
  Janne Markus Markkanen  1994      24.59        24.59   
  Alexander Kislitsyn  2001      25.67        50.26   
  Veeti Veijonen  2001      25.94        1:16.20   
  Teemu Vuorela  1994      22.67        1:38.87   
                     
10  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1999    618          1:39.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:39.45                 
  Wilhelm Suominen  1999      24.95        24.95   
  Santeri Herpola  2003      24.56        49.51   
  Lauri Elomaa  2000      25.28        1:14.79   
  Jesper Lietzén  2002      24.81        1:39.60   
                     
11  Lahden Uimaseura  2000    611          1:39.96   
  Lahden Uimaseura  1:43.70                 
  Santeri Hulkko  2000      25.73        25.73   
  Antti Leppänen  2002      24.64        50.37   
  Jasu Ovaskainen  2002      24.80        1:15.17   
  Atte Pennanen  2001      24.79        1:39.96   
                     
12  Cetus Espoo Iii  2001    589          1:41.20   
  Cetus Espoo  1:42.33                 
  Leo Mikkonen  2002      25.30        25.30   
  Daniel Rinne  2002      25.07        50.37   
  Anton Nuottajärvi  2000      25.74        1:16.11   
  Tuomas Jokinen  2001      25.09        1:41.20   
                     
13  Oulun Uinti 2  1994    573          1:42.14   
  Oulun Uinti 1906  1:43.79                 
  Atte Moilanen  2001      26.27        26.27   
  Topias Nygård  2000      24.72        50.99   
  Olli-Pekka Pietarila  2003      25.08        1:16.07   
  Anssi Hätälä  1994      26.07        1:42.14   
                     
14  Pus  1993    562          1:42.81   
  Porin Uimaseura  1:42.94                 
  Toni Knuutila  1993      24.89        24.89   
  Lauri-Luukas Jäntti  2002      26.15        51.04   
  Leevi Luhtanen  2000      25.29        1:16.33   
  Lauri Törmä  2000      26.48        1:42.81   
                     
14  Uita 2  1998    562          1:42.81   
  Uinti Tampere  1:43.42                 
  Eero Rautaporras  2005      25.84        25.84   
  Akseli Hakala  2003      25.39        51.23   
  Joona Korhonen  2000      25.82        1:17.05   
  Walentin Koskinen  2000      25.76        1:42.81   
                     
16  Uita 3  2000    527          1:45.03   
  Uinti Tampere  1:45.44                 
  Visa Kotiniitty  2003      26.72        26.72   
  Jere Broman  2002      26.14        52.86   
  Eemeli Leinonen  2002      26.00        1:18.86   
  Konsta Kallio  2004      26.17        1:45.03   
                     
Cetus Espoo Ii  1992              DSQ   
  Cetus Espoo  1:40.10                 
  Eemil Kylmä  2001      24.87        24.87   
  Miika Pentti  1997      24.49        49.36   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:36 
 
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:06   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 1, 4X50m VUV Miehet (SM), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tatu Tampere Ry 1  1992    752          1:33.28   
  TaTu Tampere  1:34.02                 
  Anton Herrala  1993      22.99        22.99   
  Tony Eriksson  1995      23.19        46.18   
  Teemu Viitanen  1992      23.59        1:09.77   
  Matias Tyry  1993      23.51        1:33.28   
                     
Cetus Espoo I  1989    734          1:34.04   
  Cetus Espoo  1:33.80                 
  Sergey Kuznetsov  2000      24.01        24.01   
  Eetu Alitalo  1999      23.98        47.99   
  Tatu Waltari  1987      24.09        1:12.08   
  Ari-Pekka Liukkonen  1989      21.96        1:34.04   
                     
Vanders  2001    697          1:35.68   
  Vanders  1:39.76                 
  Kalle Mäkinen  2002      23.54        23.54   
  Matias Hjelm  2002      23.73        47.27   
  Erik Nurmi  2001      23.98        1:11.25   
  Kasper Envalds  2001      24.43        1:35.68   
                     
Tatu Tampere Ry 2  1989    678          1:36.56   
  TaTu Tampere  1:38.71                 
  Roope Kastarinen  1994      24.46        24.46   
  Juho Eerola  1995      23.31        47.77   
  Tatu Peltonen  1989      24.15        1:11.92   
  Jyri Lähde  1996      24.64        1:36.56   
                     
Joensuun Uimaseura  1996    672          1:36.86   
  Joensuun Uimaseura  1:40.16                 
  Veeti Ruohtula  2001      24.34        24.34   
  Miika Tolvanen  1996      23.71        48.05   
  Miiro Vartiainen  2001      24.58        1:12.63   
  Akseli Kontiainen  2002      24.23        1:36.86   
                     
Oulun Uinti 1  1992    658          1:37.55   
  Oulun Uinti 1906  1:38.58                 
  Miro Vasko  1993      24.17        24.17   
  Sami Aaltomaa  1992      24.28        48.45   
  Arttu Erkinaro  1992      24.08        1:12.53   
  Noa Mäkelä  2001      25.02        1:37.55   
                     
Uita 1  1989    657          1:37.60   
  Uinti Tampere  1:37.74                 
  Jakob Sievers  2000      24.12        24.12   
  Atte Kulmala  1998      24.52        48.64   
  Tatu Hörkkö  2001      25.08        1:13.72   
  Kalle Pyykkönen  1996      23.88        1:37.60   
                     
Helsingfors Simsällskap  2000    653          1:37.80   
  Helsingfors Simsällskap  1:40.64                 
  Leevi Lehti  2000      24.67        24.67   
  Marcus Forsel  2003      24.43        49.10   
  Lari Tumanoff  2003      24.65        1:13.75   
  Veeti Haikonen  2001      24.05        1:37.80   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:06 
 
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:43   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m VUV Naiset (SM), Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kampuksen Plaani 1  1994    771          1:45.32   
  Kampuksen Plaani  1:47.14                 
  Selma Soininen  1999      27.05        27.05   
  Susanne Hirvonen  1997      26.34        53.39   
  Mimosa Jallow  1994      25.28        1:18.67   
  Sonja Pentti  1999      26.65        1:45.32   
                     
Helsingfors Simsällskap  1993    744          1:46.56   
  Helsingfors Simsällskap  1:47.92                 
  Laura Kurki  1994      26.75        26.75   
  Kaisla Kollanus  1993      26.43        53.18   
  Laura Lahtinen  2003      26.13        1:19.31   
  Vilma Oura  2001      27.25        1:46.56   
                     
Cetus Espoo I  1999    719          1:47.81   
  Cetus Espoo  1:48.54                 
  Sini Koivu  1999      27.47        27.47   
  Ronja Riihinen  2000      26.65        54.12   
  Peppi Siirtola  2002      26.50        1:20.62   
  Sohvi Nenonen  1999      27.19        1:47.81   
                     
Uita 1  1995    708          1:48.35   
  Uinti Tampere  1:48.81                 
  Hanna Hammar  1998      27.45        27.45   
  Kanerva Kinnunen  2004      27.80        55.25   
  Fanny Grönvall  2000      26.47        1:21.72   
  Nea Norismaa  1995      26.63        1:48.35   
                     
Åsk 1  2000    702          1:48.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.68                 
  Ida Konkka  2000      26.62        26.62   
  Sini Silvennoinen  2002      26.32        52.94   
  Oona Laakso  2002      28.12        1:21.06   
  Minka Halava  2001      27.59        1:48.65   
                     
Tatu Tampere Ry 1  1992    680          1:49.84   
  TaTu Tampere  1:49.59                 
  Ida Hulkko  1998      27.82        27.82   
  Aino Puomila  1992      27.41        55.23   
  Amanda Suihkonen  1995      26.93        1:22.16   
  Ella Lammi  1998      27.68        1:49.84   
                     
Oulun Uinti 1  1999    668          1:50.49   
  Oulun Uinti 1906  1:51.15                 
  Petra Ansaranta  2004      27.56        27.56   
  Minja Lukkari  2003      28.34        55.90   
  Iida-Maria Laine  2001      27.99        1:23.89   
  Reetta Kanervo  1999      26.60        1:50.49   
                     
Cetus Espoo Ii  1995    658          1:51.06   
  Cetus Espoo  1:51.80                 
  Laura Kellberg  2003      28.27        28.27   
  Tanja Ruohoniemi  1995      27.63        55.90   
  Ida Slöör  2001      28.04        1:23.94   
  Lyydia Kalenius  2000      27.12        1:51.06   
                     
Uita 2  1999    651          1:51.42   
  Uinti Tampere  1:53.27                 
  Frida Ekman  2004      28.36        28.36   
  Siiri Arjanmaa  2004      27.64        56.00   
  Mila Manner  2001      27.69        1:23.69   
  Roosa Mäkinen  1999      27.73        1:51.42   
                     
10  Joensuun Uimaseura 1  1995    635          1:52.34   
  Joensuun Uimaseura  1:54.53                 
  Melinda Moilanen  2000      28.73        28.73   
  Veera Venäläinen  1995      26.82        55.55   
  Aino Mononen  2001      29.06        1:24.61   
  Maria Korkalainen  2005      27.73        1:52.34   
                     
11  Oulun Uinti 2  2002    629          1:52.74   
  Oulun Uinti 1906  1:54.97                 
  Petra Heikkinen  2002      28.31        28.31   
  Reeta Ollonen  2006      27.94        56.25   
  Lotta Moilanen  2006      28.26        1:24.51   
  Madeleine Hiltunen  2003      28.23        1:52.74   
                     
12  Nurmijärven Uinti 1  1997    623          1:53.07   
  Nurmijärven Uinti  1:55.77                 
  Alina Katajisto  1998      28.56        28.56   
  Claudia Åvist  1997      28.22        56.78   
  Aino Koskelo  2005      28.70        1:25.48   
  Alina Antila  2004      27.59        1:53.07   
                     
13  Uita 3  1999    621          1:53.21   
  Uinti Tampere  1:54.61                 
  Heini Hammar  1999      28.63        28.63   
  Emma von Dickoff  2002      27.48        56.11   
  Armi Auvinen  2000      28.32        1:24.43   
  Enni Lahtinen  2002      28.78        1:53.21   
                     
14  Pus  1999    618          1:53.39   
  Porin Uimaseura  1:54.29                 
  Anniina Murto  2001      27.98        27.98   
  Janina Ollikainen  2000      28.76        56.74   
  Heta Koivuluoma  1999      28.52        1:25.26   
  Heta Känkänen  2001      28.13        1:53.39   
                     
15  Cetus Espoo Iii  1999    615          1:53.54   
  Cetus Espoo  1:54.14                 
  Siri Auvinen  2002      28.35        28.35   
  Charlotte Ingberg  2002      29.81        58.16   
  Aino Otava  1999      27.39        1:25.55   
  Tuuli Pippuri  2005      27.99        1:53.54   
                     
16  Kampuksen Plaani 2  1997    589          1:55.19   
  Kampuksen Plaani  1:57.00                 
  Jenni Moisio  2002      27.30        27.30   
  Vivian Heräjärvi  2001      28.94        56.24   
  Ella Uusitalo  2003      29.04        1:25.28   
  Saana Järvinen  2003      29.91        1:55.19   
                     
17  Oulun Lohet  2001    587          1:55.31   
  Oulun Lohet  1:58.90                 
  Inka Elamaa  2004      28.98        28.98   
  Roosa Kärkkäinen  2003      28.63        57.61   
  Pauliina Lohilahti  2002      28.13        1:25.74   
  Emma Pajuluoma  2001      29.57        1:55.31   
                     
18  Uita 4  2004    577          1:56.02   
  Uinti Tampere  1:57.70                 
  Adeliina Kaarlenkaski  2004      29.12        29.12   
  Aino Välimaa  2006      28.53        57.65   
  Emmi Manninen  2004      29.27        1:26.92   
  Noora Kylmämetsä  2004      29.10        1:56.02   
                     
19  Riihimäen Uimaseura Naiset 1  2001    564          1:56.87   
  Riihimäen Uimaseura  1:59.56                 
  Maija Hinkkala  2005      29.62        29.62   
  Mikaela Kulmala  2001      28.42        58.04   
  Annukka Pihkamäki  2004      29.64        1:27.68   
  Aida Pasma  2003      29.19        1:56.87   
                     
20  Joensuun Uimaseura 2  2002    530          1:59.36   
  Joensuun Uimaseura  2:00.60                 
  Oona Parviainen  2002      29.92        29.92   
  Elina Gavrilov  2004      29.83        59.75   
  Vilhelmiina Wegelius  2002      29.66        1:29.41   
  Minna Kinnunen  2003      29.95        1:59.36   
                     
21  Kampuksen Plaani 3  1999    497          2:01.92   
  Kampuksen Plaani  2:01.98                 
  Anni-Maria Laakso  2003      30.18        30.18   
  Jessika Lampinen  2006      30.51        1:00.69   
  Inna Pajuluoma  1999      30.72        1:31.41   
  Karoliina Hirvelä  2006      30.51        2:01.92   
                     
Uinti Hyvinkää  2002              DSQ   
  Uinti Hyvinkää  2:01.27                 
  Saana Yritys  2003      28.54        28.54   
  Aino Kontiainen  2002      30.33        58.87   
  Taiga Yritys  2003      30.51        1:29.38   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  05 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:43 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:22   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 2, 4X50m VUV Naiset (SM), Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kampuksen Plaani 1  1994    776          1:45.08   
  Kampuksen Plaani  1:47.14                 
  Selma Soininen  1999      26.88        26.88   
  Susanne Hirvonen  1997      26.70        53.58   
  Mimosa Jallow  1994      25.00        1:18.58   
  Sonja Pentti  1999      26.50        1:45.08   
                     
Helsingfors Simsällskap  1993    756          1:46.04   
  Helsingfors Simsällskap  1:47.92                 
  Laura Kurki  1994      26.95        26.95   
  Vilma Oura  2001      26.91        53.86   
  Laura Lahtinen  2003      26.90        1:20.76   
  Kaisla Kollanus  1993      25.28        1:46.04   
                     
Cetus Espoo I  1999    728          1:47.36   
  Cetus Espoo  1:48.54                 
  Sini Koivu  1999      27.33        27.33   
  Ronja Riihinen  2000      26.36        53.69   
  Peppi Siirtola  2002      26.57        1:20.26   
  Sohvi Nenonen  1999      27.10        1:47.36   
                     
Åsk 1  2000    727          1:47.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:48.68                 
  Sini Silvennoinen  2002      26.63        26.63   
  Ida Konkka  2000      25.82        52.45   
  Minka Halava  2001      27.23        1:19.68   
  Paula Peltola  2001      27.71        1:47.39   
                     
Tatu Tampere Ry 1  1992    706          1:48.46   
  TaTu Tampere  1:49.59                 
  Ida Hulkko  1998      27.65        27.65   
  Aino Puomila  1992      27.23        54.88   
  Amanda Suihkonen  1995      26.67        1:21.55   
  Ella Lammi  1998      26.91        1:48.46   
                     
Oulun Uinti 1  1999    697          1:48.94   
  Oulun Uinti 1906  1:51.15                 
  Petra Ansaranta  2004      27.48        27.48   
  Minja Lukkari  2003      27.68        55.16   
  Iida-Maria Laine  2001      27.46        1:22.62   
  Reetta Kanervo  1999      26.32        1:48.94   
                     
Cetus Espoo Ii  1995    682          1:49.72   
  Cetus Espoo  1:51.80                 
  Laura Kellberg  2003      27.86        27.86   
  Tanja Ruohoniemi  1995      27.20        55.06   
  Ida Slöör  2001      27.66        1:22.72   
  Lyydia Kalenius  2000      27.00        1:49.72   
                     
Uita 1  1995              DSQ   
  Uinti Tampere  1:48.81                 
  Hanna Hammar  1998      27.21        27.21   
  Kanerva Kinnunen  2004      27.50        54.71   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:22 
 
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:09   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Nygård  2000    637  31.14  1:04.92  1:38.93    2:10.07   
  Oulun Uinti 1906  2:04.13                 
                     
Jesper Lietzén  2002    619  31.33  1:04.33  1:37.71    2:11.30  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.79                 
                     
Niki Karlsson  2000    615  30.19  1:03.38  1:37.04    2:11.55   
  Helsingfors Simsällskap  2:04.30                 
                     
Veeti Haikonen  2001    539  32.44  1:06.87  1:42.11    2:17.44   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.92                 
                     
Kasper Envalds  2001    538  32.75  1:07.52  1:43.24    2:17.58   
  Vanders  2:15.52                 
                     
Niklas Hatakka  2003    529  32.62  1:07.67  1:43.38    2:18.38  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  2:15.40                 
                     
Ossi Kleimola  2001    508  32.92  1:08.62  1:44.83    2:20.18   
  Kouvolan Uimarit  2:15.99                 
                     
Rasmus Söderholm  2002    502  32.33  1:08.22  1:45.27    2:20.74   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.32                 
                     
Atte Pennanen  2001    497  32.97  1:08.58  1:45.00    2:21.24   
  Lahden Uimaseura  2:21.85                 
                     
10  Joakim Harjaks  2002    490  32.04  1:07.71  1:44.80    2:21.91   
  Oulun Uinti 1906  2:22.01                 
                     
11  Tiitus Taskila  2001    485  32.19  1:07.72  1:45.24    2:22.40   
  Oulun Uinti 1906  2:13.42                 
                     
12  Risto Martikainen  2003    479  32.43  1:08.89  1:46.47    2:23.02   
  Kouvolan Uimarit  2:21.35                 
                     
13  Miro Birkstedt  2004    476  32.46  1:08.87  1:47.09    2:23.32   
  TaTu Tampere  2:21.61                 
                     
14  Toni Lipponen  2003    469  32.18  1:07.92  1:46.36    2:23.99   
  Kemin Uimaseura  2:28.77                 
                     
15  Teemu Annala  2001    465  34.21  1:10.43  1:47.57    2:24.45   
  Cetus Espoo  2:17.09                 
                     
16  Paavo Erkinaro  2003    462  33.71  1:10.63  1:47.84    2:24.68   
  Oulun Uinti 1906  2:24.07                 
                     
17  Nooa Lehtoniemi  2003    453  33.67  1:10.26  1:48.28    2:25.65   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:25.67                 
                     
18  Wäinö Koskinen  2002    439  32.98  1:09.44  1:48.37    2:27.20   
  Uinti Tampere  2:24.50                 
                     
19  Hugo Mattola  2001    434  33.11  1:10.62  1:49.86    2:27.78   
  Kokkolan Uimaseura  2:24.97                 
                     
20  Petteri Lepola  2003    431  34.16  1:11.61  1:51.09    2:28.16   
  TaTu Tampere  2:29.92                 
                     
21  Taavi Backman  2004    425  34.88  1:11.86  1:50.57    2:28.82   
  Lahden Uimaseura  2:20.92                 
                     
22  Jaakko Pihlava  2004    411  34.73  1:12.52  1:51.81    2:30.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.46                 
                     
23  Jere Kekola  2000    405  33.25  1:10.67  1:50.88    2:31.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:26.34                 
                     
24  Urho Lyytinen  2003    396  33.41  1:12.18  1:52.48    2:32.38   
  Uinti Tampere  2:30.54                 
                     
25  Erblin Latifi  2005    360  36.56  1:15.96  1:56.79    2:37.26   
  Oulun Uinti 1906  2:34.30                 
                     
26  Oskar Tuominen  2004    359  35.44  1:14.83  1:57.12    2:37.45   
  Uinti Tampere  2:35.51                 
                     
27  Leevi Korpinen  2001    354  35.08  1:14.70  1:57.06    2:38.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.06                 
                     
Emil Hanski  1999              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.81                 
                     
Juuso Rahikainen  2003              DNF   
  Tuusulan Uimaseura  2:31.05                 
                     
Oliver Kela  2002              DNF   
  Swimming Club Rovaniemi  2:22.24                 
                     
Roni Kallström  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  2:03.74                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:09 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:34   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Nygård  2000    682  29.64  1:01.96  1:34.81    2:07.13   
  Oulun Uinti 1906  2:04.13                 
                     
Niki Karlsson  2000    642  30.09  1:02.60  1:36.88    2:09.67   
  Helsingfors Simsällskap  2:04.30                 
                     
Veeti Haikonen  2001    548  31.89  1:05.66  1:41.63    2:16.71   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.92                 
                     
Rasmus Söderholm  2002    525  31.59  1:06.79  1:43.18    2:18.70   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.32                 
                     
Atte Pennanen  2001    517  32.67  1:07.96  1:44.35    2:19.40   
  Lahden Uimaseura  2:21.85                 
                     
Kasper Envalds  2001    507  32.38  1:07.32  1:44.46    2:20.33   
  Vanders  2:15.52                 
                     
Ossi Kleimola  2001    503  32.04  1:07.90  1:44.50    2:20.68   
  Kouvolan Uimarit  2:15.99                 
                     
Joakim Harjaks  2002    483  32.99  1:08.76  1:45.96    2:22.59   
  Oulun Uinti 1906  2:22.01                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:34 
 
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:48   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 4, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    608  34.06  1:11.33  1:49.46    2:26.37   
  Oulun Uinti 1906  2:22.24                 
                     
Martta Nygård  2003    585  33.78  1:10.36  1:49.44    2:28.26   
  Oulun Uinti 1906  2:23.30                 
                     
Petra Heikkinen  2002    564  34.97  1:12.86  1:52.12    2:30.13   
  Oulun Uinti 1906  2:30.15                 
                     
Minttu Paalanen  2003    555  35.50  1:13.58  1:52.60    2:30.94   
  Lahden Uimaseura  2:28.73                 
                     
Liina Salin  2002    554  35.18  1:13.94  1:52.85    2:30.97   
  Kokkolan Uimaseura  2:29.22                 
                     
Emma Nieminen  1996    550  35.43  1:13.58  1:51.78    2:31.38   
  Swimming Jyväskylä  2:25.04                 
                     
Aada Rissanen  2004    547  35.97  1:14.08  1:53.30    2:31.64   
  Cetus Espoo  2:27.47                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    545  35.20  1:13.55  1:52.93    2:31.81   
  Oulun Uinti 1906  2:19.49                 
                     
Iris Hanski  2003    537  34.67  1:12.73  1:52.95    2:32.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.23                 
                     
10  Saana Yritys  2003    535  35.06  1:14.17  1:54.16    2:32.80   
  Uinti Hyvinkää  2:30.16                 
                     
11  Noora Kukkonen  1999    535  34.77  1:13.16  1:53.40    2:32.81   
  TaTu Tampere  2:27.82                 
                     
12  Kukka Kangas  2005    532  35.73  1:15.11  1:54.99    2:33.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.29                 
                     
13  Marilla Parhiala  2000    530  35.98  1:13.79  1:53.63    2:33.22   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.42                 
                     
14  Maija Nurmi  2003    518  35.61  1:14.49  1:54.87    2:34.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.08                 
                     
15  Kerttu Nurmi  2003    515  36.23  1:15.31  1:55.53    2:34.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.54                 
                     
16  Paula Peltola  2001    505  35.89  1:14.79  1:55.51    2:35.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.73                 
                     
17  Maura Bergström  2005    501  36.57  1:15.97  1:55.82    2:36.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.08                 
                     
18  Peppi Pinomäki  2002    489  36.79  1:15.58  1:56.92    2:37.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.52                 
                     
19  Tilda Aaltonen  2006    486  36.19  1:16.53  1:58.02    2:37.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.91                 
                     
20  Roosa Kärkkäinen  2003    474  36.32  1:16.73  1:58.78    2:39.07   
  Oulun Lohet  2:31.29                 
                     
21  Enna Eho  2004    468  35.49  1:16.25  1:58.40    2:39.68   
  Uinti Tampere  2:43.99                 
                     
22  Noora Poutanen  1999    455  36.13  1:16.56  1:58.99    2:41.23   
  TaTu Tampere  2:38.88                 
                     
23  Ronja Myllykallio  2003    445  36.95  1:17.89  2:00.19    2:42.46   
  Uinti Tampere  2:37.10                 
                     
24  Enni Kinnunen  2005    444  35.96  1:16.30  1:59.86    2:42.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:39.06                 
                     
25  Eevi Peltonen  2004    435  36.98  1:18.14  2:00.91    2:43.64   
  Uimaseura Aquila  2:39.82                 
                     
26  Ronja Hellberg  2003    432  38.62  1:20.38  2:03.16    2:43.99   
  Riihimäen Uimaseura  2:42.65                 
                     
27  Aino Lepola  2005    431  36.24  1:17.05  2:00.42    2:44.16   
  TaTu Tampere  2:41.14                 
                     
28  Siiri Välimaa  2002    424  38.78  1:20.46  2:03.29    2:45.11   
  Tuusulan Uimaseura  2:39.90                 
                     
29  Sini Korin  2003    419  37.75  1:19.81  2:03.15    2:45.77   
  Uinti Tampere  2:35.98                 
                     
30  Aino Kuusisto  2006    405  40.26  1:22.67  2:06.06    2:47.61   
  Nurmijärven Uinti  2:41.09                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:48 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:34   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 4, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    620  34.14  1:11.29  1:48.98    2:25.45   
  Oulun Uinti 1906  2:22.24                 
                     
Martta Nygård  2003    597  33.95  1:11.28  1:49.52    2:27.31   
  Oulun Uinti 1906  2:23.30                 
                     
Liina Salin  2002    590  34.95  1:11.92  1:50.52    2:27.86   
  Kokkolan Uimaseura  2:29.22                 
                     
Petra Heikkinen  2002    582  34.42  1:11.51  1:50.24    2:28.55   
  Oulun Uinti 1906  2:30.15                 
                     
Aada Rissanen  2004    578  34.95  1:12.05  1:50.77    2:28.90   
  Cetus Espoo  2:27.47                 
                     
Minttu Paalanen  2003    544  35.61  1:14.51  1:54.06    2:31.95   
  Lahden Uimaseura  2:28.73                 
                     
Emma Nieminen  1996    536  35.16  1:14.19  1:53.92    2:32.66   
  Swimming Jyväskylä  2:25.04                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    519  35.97  1:14.87  1:55.47    2:34.37   
  Oulun Uinti 1906  2:19.49                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:34 
 
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:58   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti P-14, Alkuerät 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Rautaporras  2005    527  27.61        58.05   
  Uinti Tampere  57.13                 
                     
Nico Peltonen  2005    508  27.52        58.79   
  Hyvinkään Uimaseura  1:01.19                 
                     
Miklas Pikkuhuhta  2005    481  28.22        59.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.35                 
                     
Lucas Lydman  2005    458  29.08        1:00.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.52                 
                     
Ivan Chupakhin  2005    449  29.29        1:01.24   
  Uinti Tampere  1:03.20                 
                     
Eero Mäenpää  2005    439  29.30        1:01.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.19                 
                     
Luka Laaksonen  2005    432  29.48        1:02.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.84                 
                     
Roni Heikkinen  2005    423  29.75        1:02.46   
  Oulun Uinti 1906  1:02.81                 
                     
Joonas Arponen  2005    410  30.57        1:03.12   
  Rauman Uimaseura  1:03.21                 
                     
10  Aapo Tuhkanen  2005    410  30.92        1:03.13   
  Tuusulan Uimaseura  1:04.92                 
                     
11  Oliver Aspholm  2005    402  30.08        1:03.54   
  Uinti Tampere  1:03.33                 
                     
12  Aarni Linderborg  2005    398  30.97        1:03.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.37                 
                     
13  Samuel Sainio  2005    396  30.95        1:03.88   
  Uinti Tampere  1:07.04                 
                     
14  Lauri Siurua  2005    387  30.89        1:04.33   
  Oulun Uinti 1906  1:04.35                 
                     
15  Erblin Latifi  2005    374  30.57        1:05.10   
  Oulun Uinti 1906  1:04.79                 
                     
16  Juho Törmä  2005    373  30.68        1:05.12   
  Porin Uimaseura  1:06.34                 
                     
17  Akseli Liukkonen  2005    370  30.98        1:05.34   
  Uinti Tampere  1:08.22                 
                     
18  Joni Routamo  2005    360  30.92        1:05.93   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:07.54                 
                     
19  Julius Sandelin  2005    356  31.52        1:06.14   
  Rauman Uimaseura  1:09.13                 
                     
20  Adam Björkstrand  2005    356  31.85        1:06.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.51                 
                     
21  Miko Saukkonen  2006    347  31.66        1:06.70   
  Kemin Uimaseura  1:06.64                 
                     
22  Kasper Kainonen  2005    339  31.24        1:07.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.10                 
                     
23  Daniel Kontula  2005    335  32.08        1:07.49   
  Uinti Tampere  1:07.60                 
                     
24  Väinö Pitkänen  2006    328  31.33        1:07.97   
  Uinti Tampere  1:08.47                 
                     
25  Matias Leiwo  2006    324  32.02        1:08.26   
  Uinti Tampere  1:10.60                 
                     
26  Sami Schrader  2006    322  33.19        1:08.41   
  Uinti Tampere  1:07.98                 
                     
27  Miro Järvinen  2005    318  32.29        1:08.70   
  Kouvolan Uimarit  1:10.25                 
                     
28  Erik Peuhkuri  2006    312  32.49        1:09.12   
  Oulun Uinti 1906  1:08.53                 
                     
29  Markus Koskinen  2005    308  32.87        1:09.41   
  TaTu Tampere  1:10.59                 
                     
30  André Salmi  2006    302  33.62        1:09.89   
  Simmis Grani  1:10.86                 
                     
31  Eetu Autio  2007    294  33.95        1:10.48   
  Uimaseura Aquila  1:10.93                 
                     
32  Urho Käkelä  2005    291  33.88        1:10.76   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.21                 
                     
33  Patrik Reiman  2005    286  34.42        1:11.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.10                 
                     
34  Veeti Valdolin  2005    284  34.69        1:11.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.66                 
                     
35  Juho Rosenström  2007    278  34.55        1:11.86   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:10.95                 
                     
36  Albert Laakkonen  2007    277  33.69        1:11.91   
  Uinti Tampere  1:14.70                 
                     
37  Leevi Luoma  2005    273  34.27        1:12.27   
  Uinti Tampere  1:13.31                 
                     
38  Sebastian Sojolin  2006    271  34.20        1:12.45   
  TaTu Tampere  1:12.89                 
                     
39  Joona Talja  2007    270  34.66        1:12.56   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.69                 
                     
40  Tomas Laine  2006    270  34.20        1:12.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.36                 
                     
41  Väinö Hinkka  2007    266  35.53        1:12.91   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.12                 
                     
42  Henrik Leinonen  2005    265  35.25        1:13.03   
  Uinti Tampere  1:12.79                 
                     
43  Georg Aspholm  2008    253  35.10        1:14.16   
  Uinti Tampere  1:14.45                 
                     
44  Pirkka Pyry Pyykkö  2006    252  35.24        1:14.18   
  Uinti Tampere  1:15.09                 
                     
45  Severi Muje  2005    247  34.75        1:14.70   
  TaTu Tampere  1:12.54                 
                     
Lev Vlasov  2007              DSQ   
  TaTu Tampere  1:08.45                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Valtteri Pellinen  2007              DSQ   
  Uinti Tampere  1:12.51                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:58 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:35   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 5, 100m Vapaauinti P-14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Rautaporras  2005    558  27.40        56.96   
  Uinti Tampere  57.13                 
                     
Nico Peltonen  2005    504  27.95        58.93   
  Hyvinkään Uimaseura  1:01.19                 
                     
Lucas Lydman  2005    467  28.29        1:00.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:00.52                 
                     
Miklas Pikkuhuhta  2005    464  28.56        1:00.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.35                 
                     
Eero Mäenpää  2005    448  29.25        1:01.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.19                 
                     
Roni Heikkinen  2005    441  29.02        1:01.59   
  Oulun Uinti 1906  1:02.81                 
                     
Luka Laaksonen  2005    440  29.48        1:01.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.84                 
                     
Ivan Chupakhin  2005    426  29.81        1:02.32   
  Uinti Tampere  1:03.20                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:35 
 
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:08   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti T-13, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    590  29.68        1:02.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.93                 
                     
Lotta Moilanen  2006    586  30.45        1:02.19   
  Oulun Uinti 1906  1:02.41                 
                     
Aino Välimaa  2006    580  30.37        1:02.42   
  Uinti Tampere  1:02.53                 
                     
Reeta Ollonen  2006    563  30.42        1:03.04   
  Oulun Uinti 1906  1:04.09                 
                     
Janina Granberg  2006    536  30.92        1:04.08   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.55                 
                     
Miina Torvikoski  2006    514  31.17        1:05.00   
  Kemin Uimaseura  1:05.35                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006    493  32.03        1:05.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.86                 
                     
Kerttu Rantanen  2007    483  31.86        1:06.32   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.28                 
                     
Helmi Käkelä  2006    470  31.93        1:06.95   
  Tuusulan Uimaseura  1:09.78                 
                     
10  Daniela Lietzén  2006    469  32.61        1:06.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:08.47                 
                     
11  Isla Leinonen  2006    467  31.80        1:07.11   
  Uinti Tampere  1:06.68                 
                     
12  Milana Virtanen  2006    466  31.97        1:07.12   
  Uinti Tampere  1:08.21                 
                     
13  Anni Turunen  2006    460  32.78        1:07.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.38                 
                     
14  Hanni Koski  2007    450  32.72        1:07.93   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.45                 
                     
15  Elli Kenttälä  2006    438  32.66        1:08.56   
  Uinti Tampere  1:09.98                 
                     
16  Wilma Turpeinen  2006    436  33.09        1:08.64   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.42                 
                     
17  Jessika Lampinen  2006    433  33.09        1:08.81   
  Kampuksen Plaani  1:13.33                 
                     
18  Nea Elomaa  2006    429  32.91        1:08.99   
  Uinti Tampere  1:09.24                 
                     
19  Piia Lahtinen  2006    425  32.70        1:09.24   
  Uinti Tampere  1:07.65                 
                     
20  Joanna Salonen  2006    421  33.18        1:09.46   
  Uinti Tampere  1:10.08                 
                     
21  Karoliina Hirvelä  2006    416  33.55        1:09.74   
  Kampuksen Plaani  1:13.23                 
                     
22  Ines Pälviranta  2007    414  33.00        1:09.83   
  Uinti Tampere  1:09.96                 
                     
23  Tilda Aaltonen  2006    413  33.30        1:09.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.23                 
                     
24  Heli Kuisma  2006    393  33.43        1:11.05   
  Hyvinkään Uimaseura  1:15.06                 
                     
25  Ippi Ranta  2006    390  33.83        1:11.24   
  Uinti Tampere  1:15.06                 
                     
26  Lila Niskala  2006    389  33.59        1:11.29   
  Uinti Tampere  1:10.44                 
                     
26  Silva Salonniemi  2006    389  33.73        1:11.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:13.12                 
                     
28  Anna Hynönen  2006    389  33.69        1:11.31   
  Uinti Tampere  1:11.87                 
                     
29  Emilia Pakkanen  2006    375  34.05        1:12.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.51                 
                     
30  Hertta Nieminen  2007    375  34.76        1:12.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.55                 
                     
31  Anna Selin  2006    373  34.46        1:12.32   
  Uinti Tampere  1:13.97                 
                     
32  Mathilda Heikiö  2006    372  33.78        1:12.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:10.96                 
                     
33  Auri Korpaeus  2006    369  33.98        1:12.56   
  Tuusulan Uimaseura  1:13.16                 
                     
34  Nella Kortteinen  2007    364  34.47        1:12.87   
  Uinti Tampere  1:15.06                 
                     
35  Liisa Peetsu  2007    359  34.38        1:13.23   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:11.70                 
                     
36  Oona Lipponen  2006    358  34.05        1:13.32   
  Kemin Uimaseura  1:15.51                 
                     
37  Saaga Keränen  2006    351  34.74        1:13.80   
  Uinti Tampere  1:15.91                 
                     
38  Milja Korhonen  2006    340  34.34        1:14.57   
  Nurmijärven Uinti  1:16.31                 
                     
39  Julia Jurttila  2006    331  35.35        1:15.27   
  Uinti Tampere  1:17.05                 
                     
40  Veera Nurmikolu  2007    325  35.37        1:15.67   
  Uinti Tampere  1:16.63                 
                     
41  Tytti Rantanen  2006    317  36.05        1:16.30   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:16.20                 
                     
42  Aino Ruottinen  2007    313  36.56        1:16.64   
  Uinti Tampere  1:16.06                 
                     
43  Veera Rantala  2006    313  35.42        1:16.69   
  Uinti Tampere  1:15.46                 
                     
44  Essi Pyykkö  2006    307  35.62        1:17.16   
  Salon Uimarit  1:15.06                 
                     
45  Emma Tissari  2007    302  36.86        1:17.56   
  Nurmijärven Uinti  1:16.61                 
                     
46  Malva Salmelin  2006    295  37.12        1:18.17   
  Salon Uimarit  1:15.25                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:08 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:41   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 6, 100m Vapaauinti T-13, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Moilanen  2006    589  30.41        1:02.09   
  Oulun Uinti 1906  1:02.41                 
                     
Aino Välimaa  2006    589  30.04        1:02.10   
  Uinti Tampere  1:02.53                 
                     
Janina Granberg  2006    580  30.34        1:02.43   
  Helsingfors Simsällskap  1:03.55                 
                     
Ellen Kaituri  2006    569  30.05        1:02.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.93                 
                     
Reeta Ollonen  2006    556  30.00        1:03.29   
  Oulun Uinti 1906  1:04.09                 
                     
Miina Torvikoski  2006    525  30.97        1:04.54   
  Kemin Uimaseura  1:05.35                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006    486  31.90        1:06.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:08.86                 
                     
Kerttu Rantanen  2007    482  31.60        1:06.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.28                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:41 
 
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:29   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Vapaauinti P-16, Alkuerät 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lari Tumanoff  2003    652  26.02        54.09   
  Helsingfors Simsällskap  53.47                 
                     
Aleksi Koprinen  2003    625  26.60        54.85  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  55.65                 
                     
Lassi Haimi  2003    624  26.84        54.87   
  Helsingfors Simsällskap  54.14                 
                     
Luukas Vainio  2003    612  27.07        55.25  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  56.62                 
                     
Marcus Forsel  2003    586  26.74        56.03   
  Helsingfors Simsällskap  54.32                 
                     
Lassi Niemi  2004    578  26.85        56.29   
  TaTu Tampere  56.12                 
                     
Jami Ihalainen  2003    569  27.00        56.60  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  56.59                 
                     
Santeri Herpola  2003    563  27.45        56.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.72                 
                     
Risto Martikainen  2003    559  27.36        56.92   
  Kouvolan Uimarit  57.13                 
                     
10  Olli-Pekka Pietarila  2003    547  27.56        57.35   
  Oulun Uinti 1906  56.69                 
                     
11  Arttu Mäenpää  2003    544  28.01        57.45  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  57.70                 
                     
12  Onni Äijälä  2004    539  27.15        57.63   
  Hyvinkään Uimaseura  56.92                 
                     
13  Pavel Pankratov  2004    520  28.42        58.31   
  TaTu Tampere  58.13                 
                     
14  Elmeri Aho  2004    518  28.17        58.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:00.09                 
                     
15  Aapo Kinnunen  2004    513  27.87        58.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  58.50                 
                     
16  Akseli Hakala  2003    512  27.60        58.60   
  Uinti Tampere  56.63                 
                     
17  Visa Kotiniitty  2003    499  27.81        59.11   
  Uinti Tampere  58.85                 
                     
18  Konsta Kallio  2004    474  28.32        1:00.15   
  Uinti Tampere  59.27                 
                     
19  Rasmus Koskela  2004    474  29.37        1:00.16   
  Oulun Uinti 1906  1:00.42                 
                     
20  Matias Rasinmäki  2003    467  28.42        1:00.43   
  Cetus Espoo  58.43                 
                     
21  Riccardo Castagno  2004    465  28.87        1:00.53   
  Uinti Tampere  1:01.55                 
                     
22  Jeremia Varonen  2004    458  29.08        1:00.85   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.74                 
                     
23  Urho Lyytinen  2003    456  28.97        1:00.92   
  Uinti Tampere  1:00.85                 
                     
24  Kalle Haavisto  2003    453  28.75        1:01.04   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.02                 
                     
25  Jaakko Pihlava  2004    453  28.64        1:01.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:00.00                 
                     
26  Petteri Lepola  2003    435  29.83        1:01.89   
  TaTu Tampere  1:01.45                 
                     
27  Sebastian Rasimus  2004    433  28.88        1:01.97   
  Uinti Tampere  1:00.84                 
                     
28  Aarne Eskelinen  2004    433  29.90        1:02.00   
  Uinti Tampere  1:04.95                 
                     
29  Akseli Kotti  2004    432  30.13        1:02.04   
  TaTu Tampere  1:02.83                 
                     
30  Ilja Syrjä  2004    431  29.94        1:02.08   
  Uinti Tampere  1:02.09                 
                     
31  Tudor Ratiu  2003    430  29.81        1:02.15   
  Swimming Club Rovaniemi  1:02.43                 
                     
32  Antte Säilä  2004    425  29.46        1:02.35   
  Uinti Tampere  1:02.44                 
                     
32  Max Nikkari  2004    425  30.21        1:02.35   
  Uinti Tampere  1:05.78                 
                     
34  Joona Saloniemi  2004    423  30.27        1:02.47   
  TaTu Tampere  1:01.76                 
                     
35  Joona Kortteinen  2003    422  29.90        1:02.52   
  Uinti Tampere  1:03.75                 
                     
36  Miko Vaikkola  2003    418  29.65        1:02.69   
  TaTu Tampere  1:02.65                 
                     
37  Tatu Kivimäki  2004    409  29.97        1:03.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:06.27                 
                     
38  Karlo Kilpinen  2003    402  29.03        1:03.55   
  Kemin Uimaseura  1:03.54                 
                     
39  Olli Havia  2004    401  29.89        1:03.60   
  Salon Uimarit  1:03.80                 
                     
40  Eero Asikainen  2004    400  30.09        1:03.62   
  Tuusulan Uimaseura  1:02.16                 
                     
41  Oskar Tuominen  2004    400  30.06        1:03.63   
  Uinti Tampere  1:02.26                 
                     
42  Jeremy Valkeavuori  2004    397  30.65        1:03.82   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.52                 
                     
43  Otto Ahvonen  2003    395  29.83        1:03.91   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:03.94                 
                     
44  Leevi Lehtonen  2003    379  31.11        1:04.78   
  Uinti Tampere  1:06.05                 
                     
45  Olavi Männistö  2003    371  30.98        1:05.23   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.44                 
                     
46  Lenni Lehtonen  2004    365  31.42        1:05.63   
  Uinti Tampere  1:05.31                 
                     
47  Niko Akkanen  2003    364  31.66        1:05.64   
  Riihimäen Uimaseura  1:04.94                 
                     
48  Joonatan Kuivalainen  2003    355  31.05        1:06.23   
  Riihimäen Uimaseura  1:06.88                 
                     
49  Sakari Gummerus  2003    331  31.47        1:07.75   
  Uinti Tampere  1:06.24                 
                     
50  Alexander Nyman  2004    330  32.30        1:07.85   
  Hyvinkään Uimaseura  1:06.88                 
                     
Atte Nieminen  2004              DSQ   
  TaTu Tampere  1:04.56                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  15:29 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:46   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m Vapaauinti P-16, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lari Tumanoff  2003    651  26.15        54.10   
  Helsingfors Simsällskap  53.47                 
                     
Lassi Haimi  2003    638  26.93        54.49   
  Helsingfors Simsällskap  54.14                 
                     
Marcus Forsel  2003    592  26.97        55.84   
  Helsingfors Simsällskap  54.32                 
                     
Santeri Herpola  2003    574  27.02        56.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.72                 
                     
Risto Martikainen  2003    573  26.81        56.46   
  Kouvolan Uimarit  57.13                 
                     
Lassi Niemi  2004    567  27.29        56.65   
  TaTu Tampere  56.12                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    567  27.28        56.65   
  Oulun Uinti 1906  56.69                 
                     
Onni Äijälä  2004    527  27.20        58.04   
  Hyvinkään Uimaseura  56.92                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:46 
 
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:37   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Vapaauinti T-15, Alkuerät 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    685  28.66        59.04   
  Kouvolan Uimarit  58.55                 
                     
Aino Hinkka  2005    634  29.20        1:00.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:00.76                 
                     
Helmi Jouhten  2004    625  29.67        1:00.87   
  Kempeleen Pyrintö  59.91                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    616  29.76        1:01.17   
  Cetus Espoo  1:00.73                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    600  30.09        1:01.72   
  Uinti Tampere  1:01.38                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    588  29.71        1:02.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.09                 
                     
Kira Lindroos  2005    587  30.03        1:02.17   
  Cetus Espoo  1:01.45                 
                     
Sofia Ellonen  2004    579  29.99        1:02.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.83                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    575  31.01        1:02.59   
  Oulun Uinti 1906  1:01.51                 
                     
10  Inka Elamaa  2004    565  30.55        1:02.96   
  Oulun Lohet  1:02.55                 
                     
11  Nelli Rauhanen  2005    558  30.19        1:03.24   
  Raision Urheilijat  1:04.19                 
                     
12  Frida Ekman  2004    556  30.28        1:03.31   
  Uinti Tampere  1:01.74                 
                     
13  Aino Rantala  2004    548  30.31        1:03.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.11                 
                     
14  Fiona Laakso  2005    545  30.31        1:03.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.84                 
                     
15  Santra Nieminen  2004    544  30.53        1:03.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:02.83                 
                     
16  Veera Välivainio  2005    543  30.28        1:03.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.19                 
                     
17  Kanerva Kinnunen  2004    543  30.02        1:03.81   
  Uinti Tampere  1:00.43                 
                     
18  Greta Beszteri  2004    539  30.84        1:03.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.74                 
                     
19  Adeliina Kaarlenkaski  2004    537  30.88        1:04.06   
  Uinti Tampere  1:03.58                 
                     
20  Matilda Holmlund  2005    536  31.18        1:04.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.35                 
                     
21  Aino Koskelo  2005    530  30.87        1:04.31   
  Nurmijärven Uinti  1:04.08                 
                     
22  Vlada Guljajeva  2004    526  30.73        1:04.49   
  Hyvinkään Uimaseura  1:06.21                 
                     
23  Emmi Manninen  2004    522  31.02        1:04.63   
  Uinti Tampere  1:02.48                 
                     
24  Laura Markuksela  2004    522  31.23        1:04.65   
  Oulun Uinti 1906  1:04.51                 
                     
25  Pinja Taskila  2004    520  31.49        1:04.72   
  Oulun Uinti 1906  1:03.81                 
                     
26  Ella Suominen  2005    520  31.32        1:04.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.91                 
                     
27  Anniina Ahonen  2005    504  31.02        1:05.40   
  Hyvinkään Uimaseura  1:05.84                 
                     
28  Maiju Huttunen  2005    500  30.95        1:05.59   
  Swimming Club Rovaniemi  1:12.14                 
                     
29  Enni Kinnunen  2005    499  31.32        1:05.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.54                 
                     
30  Noora Kylmämetsä  2004    498  31.64        1:05.69   
  Uinti Tampere  1:04.70                 
                     
31  Minttu Kiili  2005    497  31.20        1:05.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.85                 
                     
32  Emma-Lotta Ahola  2005    492  31.70        1:05.92   
  Järvenpään Uintiklubi  1:06.12                 
                     
33  Emma Hakala  2004    489  31.21        1:06.09   
  Helsingin Uimarit  1:04.82                 
                     
34  Pihla Äkkinen  2005    487  32.39        1:06.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.16                 
                     
35  Gitta Nukala  2004    484  31.43        1:06.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.08                 
                     
36  Inka Karjalainen  2004    483  32.76        1:06.34   
  Oulun Uinti 1906  1:05.92                 
                     
36  Salla Rantala  2004    483  32.04        1:06.34   
  Uinti Tampere  1:06.74                 
                     
38  Lotta Nurminen  2005    483  32.13        1:06.35   
  Tuusulan Uimaseura  1:07.32                 
                     
39  Ilona Niemi  2005    481  31.96        1:06.44   
  Uinti Tampere  1:05.85                 
                     
40  Ella Nihtilä  2004    481  31.12        1:06.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.97                 
                     
41  Melissa Virtanen  2004    479  32.01        1:06.51   
  Uinti Tampere  1:06.08                 
                     
42  Aada Suotula  2004    477  32.02        1:06.60   
  Oulun Uinti 1906  1:06.10                 
                     
43  Tilde Löfqvist  2004    475  31.81        1:06.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.08                 
                     
44  Siiri Konkka  2004    475  31.06        1:06.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.01                 
                     
45  Mandi Vuoristo  2005    473  32.01        1:06.80   
  Oulun Lohet  1:06.59                 
                     
46  Elina Gavrilov  2004    468  31.79        1:07.05   
  Joensuun Uimaseura  1:05.13                 
                     
47  Siiri Reinonen  2004    466  32.59        1:07.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.01                 
                     
48  Julianna Kurkela  2005    463  31.28        1:07.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.12                 
                     
49  Aada Hakala  2004    462  31.94        1:07.33   
  Uinti Tampere  1:08.60                 
                     
50  Katariina Koivuranta  2005    460  32.26        1:07.43   
  Oulun Uinti 1906  1:06.00                 
                     
51  Laura Sofia Oksakari  2005    457  32.95        1:07.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.57                 
                     
51  Sonila Selimi  2005    457  31.69        1:07.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.75                 
                     
53  Viivi Lehtonen  2004    452  32.22        1:07.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.43                 
                     
54  Nelli Lehmijoki  2005    450  32.73        1:07.91   
  Nokian Pyry  1:07.78                 
                     
55  Amanda Riuttanen  2005    450  33.09        1:07.94   
  Oulun Uinti 1906  1:10.74                 
                     
56  Inger Isaksen  2005    449  33.03        1:07.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.15                 
                     
57  Vilma Utriainen  2005    449  32.78        1:07.99   
  Kempeleen Pyrintö  1:09.37                 
                     
58  Essi Turkki  2004    447  31.92        1:08.06   
  Uinti Tampere  1:07.92                 
                     
59  Milla Marttila  2005    442  33.31        1:08.34   
  Kempeleen Pyrintö  1:09.58                 
                     
60  Kristina Grimbaum  2005    442  32.67        1:08.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.74                 
                     
61  Aino Kunelius  2005    441  32.83        1:08.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.50                 
                     
62  Siiri Rahikkala  2004    435  33.27        1:08.68   
  Oulun Uinti 1906  1:07.65                 
                     
63  Ida Ekebohm  2005    433  33.15        1:08.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.02                 
                     
64  Kaisu Leinonen  2005    433  32.61        1:08.80   
  Uinti Tampere  1:09.46                 
                     
65  Iida Heiko  2004    432  33.04        1:08.83   
  Oulun Uinti 1906  1:07.58                 
                     
66  Essi Vilhelmiina Virta  2005    429  32.78        1:09.00   
  Kempeleen Pyrintö  1:08.80                 
                     
67  Vilma Kiviniemi  2005    427  33.33        1:09.11   
  Oulun Uinti 1906  1:07.81                 
                     
68  Beata Niskanen  2004    425  32.97        1:09.24   
  Tuusulan Uimaseura  1:08.75                 
                     
69  Heidi Helenius  2005    424  32.76        1:09.29   
  Uinti Tampere  1:07.89                 
                     
69  Noora Kekola  2004    424  32.31        1:09.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.62                 
                     
71  Noora Pätiälä  2004    422  32.96        1:09.40   
  Uinti Tampere  1:08.42                 
                     
72  Emmi Lapikisto  2005    422  33.23        1:09.41   
  Uinti Tampere  1:09.64                 
                     
73  Saara Heinänen  2005    414  33.39        1:09.81   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.07                 
                     
74  Iida Savulahti  2004    414  33.29        1:09.84   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.12                 
                     
75  Saana Keskinen  2005    411  33.17        1:09.99   
  Uinti Tampere  1:11.84                 
                     
76  Vilma Niskanen  2004    409  33.37        1:10.12   
  Oulun Lohet  1:10.12                 
                     
77  Sini Salmi  2004    406  32.68        1:10.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.09                 
                     
78  Henni Halme  2005    405  33.59        1:10.33   
  Uinti Tampere  1:12.10                 
                     
79  Siiri Levonoja  2004    404  34.17        1:10.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.93                 
                     
80  Bettina Sandelin  2005    399  33.92        1:10.68   
  Rauman Uimaseura  1:10.35                 
                     
81  Venla Hauska  2004    396  34.10        1:10.89   
  Järvenpään Uintiklubi  1:09.77                 
                     
82  Veera Viskari  2005    395  34.13        1:10.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.74                 
                     
83  Kiia Alenius  2005    391  34.17        1:11.20   
  TaTu Tampere  1:11.25                 
                     
84  Vilja Saarinen  2005    390  33.92        1:11.24   
  Riihimäen Uimaseura  1:10.47                 
                     
85  Enni Halttunen  2005    387  34.00        1:11.40   
  Uinti Tampere  1:12.73                 
                     
86  Elena Surakka  2005    387  34.69        1:11.42   
  Uinti Tampere  1:08.56                 
                     
87  Saana Perkkiö  2005    387  34.33        1:11.45   
  Riihimäen Uimaseura  1:07.40                 
                     
88  Lotta Kaarre  2005    384  33.82        1:11.61   
  Kempeleen Pyrintö  1:11.41                 
                     
89  Petra Laukkanen  2004    383  34.46        1:11.69   
  Oulun Lohet  1:11.57                 
                     
90  My Laverman  2004    382  34.51        1:11.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.04                 
                     
91  Elina Syvänne  2004    379  34.34        1:11.93   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.79                 
                     
92  Hanna-Maria Korpilähde  2004    372  33.81        1:12.34   
  Rovaniemen Uimaseura  1:11.34                 
                     
93  Emma Lähteenmäki  2004    370  33.92        1:12.52   
  Uinti Tampere  1:12.05                 
                     
94  Sani Nätynki  2005    360  34.56        1:13.16   
  Swimming Club Rovaniemi  1:12.74                 
                     
95  Aada Lehtoniemi  2005    333  34.89        1:15.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:11.79                 
                     
96  Eeva Toroi  2005    331  35.53        1:15.27   
  Uinti Tampere  1:12.35                 
                     
97  Enni Huttunen  2005    314  35.79        1:16.58   
  Rauman Uimaseura  1:11.68                 
                     
Aada Taiponen  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.82                 
                     
Jessika Liimatta  2004              DSQ   
  TaTu Tampere  1:08.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:37 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  18:50   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Vapaauinti T-15, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    673  28.63        59.40   
  Kouvolan Uimarit  58.55                 
                     
Helmi Jouhten  2004    658  29.16        59.86   
  Kempeleen Pyrintö  59.91                 
                     
Aino Hinkka  2005    646  29.14        1:00.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:00.76                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    632  29.50        1:00.67   
  Cetus Espoo  1:00.73                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    619  29.65        1:01.08   
  Uinti Tampere  1:01.38                 
                     
Sofia Ellonen  2004    604  29.54        1:01.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.83                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    591  29.83        1:02.02   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.09                 
                     
Kira Lindroos  2005    580  29.88        1:02.41   
  Cetus Espoo  1:01.45                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  18:50 
 
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:07   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 9, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    753  24.95        51.56  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  49.64                 
                     
Teemu Vuorela  1994    734  25.19        52.00   
  Swimming Jyväskylä  50.47                 
                     
Kalle Mäkinen  2002    727  25.04        52.16   
  Vanders  52.50                 
                     
Anton Herrala  1993    713  25.36        52.49   
  TaTu Tampere  50.17                 
                     
Teemu Viitanen  1992    687  25.55        53.16   
  TaTu Tampere  52.10                 
                     
Tony Eriksson  1995    672  25.90        53.54   
  TaTu Tampere  51.83                 
                     
Jakob Sievers  2000    666  25.62        53.70   
  Uinti Tampere  53.91                 
                     
Eemil Kylmä  2001    652  26.15        54.09   
  Cetus Espoo  54.83                 
                     
Matias Tyry  1993    651  25.95        54.12  Ei osallistu loppukilpailuun 
  TaTu Tampere  52.84                 
                     
10  Wilhelm Suominen  1999    635  26.43        54.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.16                 
                     
11  Oscar Skjäl  2002    632  26.70        54.66   
  Cetus Espoo  54.55                 
                     
12  Juho Eerola  1995    623  26.39        54.91   
  TaTu Tampere  53.04                 
                     
12  Mihail Khanoukaev  2002    623  26.41        54.91   
  Cetus Espoo  56.19                 
                     
14  Niki Karlsson  2000    621  26.25        54.97   
  Helsingfors Simsällskap  53.83                 
                     
14  Tapio Junninen  1995    621  26.42        54.97   
  Vanders  54.68                 
                     
16  Leo Mikkonen  2002    621  26.99        54.98   
  Cetus Espoo  55.46                 
                     
17  Eetu Alitalo  1999    620  25.89        55.00   
  Cetus Espoo  53.51                 
                     
17  Martti Tervanen  2000    620  26.26        55.00   
  Järvenpään Uintiklubi  54.39                 
                     
19  Miika Pentti  1997    609  26.52        55.34   
  Cetus Espoo  54.16                 
                     
20  Jasu Ovaskainen  2002    604  26.74        55.47   
  Lahden Uimaseura  55.31                 
                     
21  Oskari Aalto  2002    604  27.20        55.48   
  Helsingfors Simsällskap  54.72                 
                     
22  Robin Söderholm  2002    603  26.92        55.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.17                 
                     
23  Jesper Lietzén  2002    598  27.19        55.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.86                 
                     
24  Topi Lukkarinen  2000    589  26.93        55.94   
  Swimming Club Rovaniemi  55.68                 
                     
25  Santeri Hulkko  2000    582  27.39        56.17   
  Lahden Uimaseura  56.11                 
                     
26  Tuomas Jokinen  2001    581  27.33        56.19   
  Cetus Espoo  55.44                 
                     
27  Werner Heräjärvi  1999    580  26.67        56.22   
  Kampuksen Plaani  53.34                 
                     
28  Anssi Hätälä  1994    577  26.91        56.34   
  Oulun Uinti 1906  57.16                 
                     
29  Jere Broman  2002    576  27.44        56.35   
  Uinti Tampere  58.09                 
                     
30  Riku Ylikärppä  1998    575  26.68        56.40   
  Kemin Uimaseura  54.86                 
                     
31  Noa Mäkelä  2001    573  27.21        56.46   
  Oulun Uinti 1906  56.30                 
                     
32  Tuomas Ylipelkonen  2000    566  27.49        56.68   
  Seinäjoen Uimarit-58  55.71                 
                     
33  Joel Knaapi  2001    562  27.69        56.82   
  Cetus Espoo  56.68                 
                     
34  Jere Kekola  2000    555  27.70        57.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.80                 
                     
35  Antti Leppänen  2002    551  27.57        57.19   
  Lahden Uimaseura  55.39                 
                     
36  Jesse Anttila  2002    550  27.53        57.23   
  Kokkolan Uimaseura  57.35                 
                     
37  Daniel Rinne  2002    548  27.53        57.32   
  Cetus Espoo  56.21                 
                     
38  Aaro Tähtivuori  1998    547  27.17        57.35   
  Helsingfors Simsällskap  54.99                 
                     
39  Lauri-Luukas Jäntti  2002    536  27.77        57.72   
  Porin Uimaseura  58.07                 
                     
40  Timi Torkkel  2001    535  26.69        57.75   
  Hämeenlinnan Uimaseura  56.27                 
                     
41  Julius Nyberg  2002    535  27.58        57.76   
  Kampuksen Plaani  59.00                 
                     
42  Anton Nuottajärvi  2000    532  27.62        57.86   
  Cetus Espoo  55.84                 
                     
43  Elias Juntunen  2002    530  28.05        57.93   
  Oulun Uinti 1906  57.69                 
                     
44  Elias Saarinen  2002    525  27.42        58.12   
  Riihimäen Uimaseura  57.09                 
                     
45  Axel Olander  2002    522  28.21        58.23   
  TaTu Tampere  57.79                 
                     
46  Janne Tyni  2000    518  28.19        58.39   
  Oulun Uinti 1906  58.45                 
                     
47  Ville Korpilähde  2002    515  27.84        58.50   
  Swimming Club Rovaniemi  57.99                 
                     
48  Manu Ursin  2002    512  27.92        58.60   
  Kouvolan Uimarit  58.26                 
                     
49  Eerikki Laitala  2001    496  28.58        59.25   
  Cetus Espoo  58.02                 
                     
50  Antti Latikka  1990    495  28.41        59.28   
  Swimming Club Rovaniemi  58.88                 
                     
50  Henrik Siltari  2002    495  28.06        59.28   
  Kemin Uimaseura  59.08                 
                     
52  Leevi Luhtanen  2000    493  27.84        59.35   
  Porin Uimaseura  57.83                 
                     
53  Juho Porkkala  2001    492  27.97        59.39   
  Seinäjoen Uimarit-58  56.06                 
                     
54  Ohto Pihlajamäki  2001    479  27.77        59.92   
  Kuopion Uimaseura