2019-10-19   05:16:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La-Aamu

Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:25   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 17, 100m Rintauinti P-16, Alkuerät 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    606  32.75        1:09.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.23                 
                     
Olli-Pekka Pietarila  2003    571  33.48        1:10.43   
  Oulun Uinti 1906  1:10.60                 
                     
Lassi Haimi  2003    541  34.31        1:11.74   
  Helsingfors Simsällskap  1:10.35                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    534  33.84        1:12.05   
  Oulun Uinti 1906  1:12.27                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    519  33.79        1:12.72   
  TaTu Tampere  1:12.84                 
                     
Joona Kortteinen  2003    510  34.84        1:13.14   
  Uinti Tampere  1:12.53                 
                     
Eemil Kankare  2003    500  35.12        1:13.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:12.47                 
                     
Pavel Pankratov  2004    489  35.40        1:14.20   
  TaTu Tampere  1:13.07                 
                     
Onni Äijälä  2004    484  35.24        1:14.43   
  Hyvinkään Uimaseura  1:15.79                 
                     
10  Sihan Yu  2003    447  35.53        1:16.43   
  Oulun Uinti 1906  1:14.14                 
                     
11  Taavi Backman  2004    441  35.46        1:16.76   
  Lahden Uimaseura  1:15.29                 
                     
12  Urho Lyytinen  2003    427  36.74        1:17.61   
  Uinti Tampere  1:16.69                 
                     
13  Joona Saloniemi  2004    426  36.65        1:17.66   
  TaTu Tampere  1:17.01                 
                     
14  Jaakko Pihlava  2004    407  36.40        1:18.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.94                 
                     
15  Akseli Hakala  2003    403  36.57        1:19.13   
  Uinti Tampere  1:14.71                 
                     
16  Visa Kotiniitty  2003    401  36.99        1:19.27   
  Uinti Tampere  1:22.08                 
                     
17  Olavi Männistö  2003    388  37.54        1:20.11   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.07                 
                     
18  Elmeri Aho  2004    386  37.55        1:20.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:20.28                 
                     
19  Riccardo Castagno  2004    382  36.68        1:20.56   
  Uinti Tampere  1:19.95                 
                     
20  Antte Säilä  2004    374  39.13        1:21.08   
  Uinti Tampere  1:22.29                 
                     
21  Lenni Lehtonen  2004    359  38.12        1:22.21   
  Uinti Tampere  1:23.32                 
                     
22  Karlo Kilpinen  2003    358  37.99        1:22.28   
  Kemin Uimaseura  1:22.21                 
                     
23  Tudor Ratiu  2003    347  38.35        1:23.19   
  Swimming Club Rovaniemi  1:21.99                 
                     
24  Sakari Gummerus  2003    344  37.31        1:23.40   
  Uinti Tampere  1:21.64                 
                     
25  Akseli Kotti  2004    337  38.81        1:23.97   
  TaTu Tampere  1:25.32                 
                     
26  Otto Ahvonen  2003    322  39.05        1:25.21   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:24.50                 
                     
27  Sohneel Mandpe  2004    320  40.73        1:25.39   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.90                 
                     
28  Olli Havia  2004    302  40.71        1:27.05   
  Salon Uimarit  1:27.34                 
                     
29  Lauri Mäkinen  2004    301  39.45        1:27.16   
  Uinti Tampere  1:26.44                 
                     
30  Niko Akkanen  2003    295  41.50        1:27.74   
  Riihimäen Uimaseura  1:25.80                 
                     
31  Jeremy Valkeavuori  2004    293  41.15        1:27.96   
  Riihimäen Uimaseura  1:28.39                 
                     
32  Jan Byskov  2004    293  40.72        1:27.99   
  Nurmijärven Uinti  1:26.29                 
                     
33  Ilja Syrjä  2004    290  42.11        1:28.22   
  Uinti Tampere  1:28.78                 
                     
34  Miko Vaikkola  2003    290  41.31        1:28.31   
  TaTu Tampere  1:29.80                 
                     
35  Onni Pajumäki  2004    284  41.94        1:28.91   
  Uinti Tampere  1:29.73                 
                     
36  Alexander Nyman  2004    284  41.70        1:28.93   
  Hyvinkään Uimaseura  1:29.34                 
                     
Akseli Maaranen  2004              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.67                 
                     
Oskar Turunen  2003              DNS   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.52                 
                     
Olli Paukola  2003              DSQ   
  Riihimäen Uimaseura  1:19.35                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:25 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner