2019-08-17   20:21:01
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La-Aamu

Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  14:28   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 19, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät 17 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tapio Junninen  1995    746  30.82        1:04.44  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Vanders  1:04.16                 
                     
Erik Nurmi  2001    729  30.13        1:04.95   
  Vanders  1:04.94                 
                     
Kalle Pyykkönen  1996    723  30.40        1:05.12   
  Uinti Tampere  1:04.45                 
                     
Miika Tolvanen  1996    663  31.25        1:07.01   
  Joensuun Uimaseura  1:04.91                 
                     
Atte Kulmala  1998    661  31.46        1:07.10   
  Uinti Tampere  1:06.27                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002    656  31.98        1:07.26   
  Cetus Espoo  1:06.53                 
                     
Matias Hjelm  2002    649  31.11        1:07.49   
  Vanders  1:07.23                 
                     
Lauri Elomaa  2000    644  32.05        1:07.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.23                 
                     
Eerikki Laitala  2001    625  31.92        1:08.34   
  Cetus Espoo  1:06.76                 
                     
10  Petri Lampela  1996    616  32.04        1:08.70   
  Kemin Työväen Uimarit  1:08.43                 
                     
11  Jyri Lähde  1996    615  31.07        1:08.73   
  TaTu Tampere  1:07.08                 
                     
12  Lasse Pulkkinen  2002    599  32.52        1:09.32   
  Oulun Uinti 1906  1:09.22                 
                     
13  Walentin Koskinen  2000    579  32.51        1:10.10   
  Uinti Tampere  1:07.41                 
                     
14  Eetu Malvela  2000    574  32.65        1:10.31   
  Kampuksen Plaani  1:09.27                 
                     
15  Miika Pentti  1997    572  31.92        1:10.40   
  Cetus Espoo  1:06.50                 
                     
16  Jakob Sievers  2000    572  31.83        1:10.41   
  Uinti Tampere  1:07.78                 
                     
17  Robin Söderholm  2002    570  33.21        1:10.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:10.57                 
                     
18  Joel Knaapi  2001    558  32.27        1:11.00   
  Cetus Espoo  1:11.10                 
                     
19  Henrik Siltari  2002    552  33.25        1:11.24   
  Kemin Uimaseura  1:13.93                 
                     
20  Aleksi Rajaniemi  2002    547  33.76        1:11.47   
  Oulun Uinti 1906  1:11.99                 
                     
21  Valtteri Taskinen  2002    545  33.28        1:11.55   
  Oulun Uinti 1906  1:11.21                 
                     
22  Atte Moilanen  2001    542  32.69        1:11.67   
  Oulun Uinti 1906  1:07.24                 
                     
23  Julius Nyberg  2002    542  32.50        1:11.69   
  Kampuksen Plaani  1:12.76                 
                     
24  Juho Eerola  1995    542  33.27        1:11.70   
  TaTu Tampere  1:11.33                 
                     
25  Anton Nuottajärvi  2000    539  33.48        1:11.83   
  Cetus Espoo  1:08.54                 
                     
26  Jonni Aho  1999    533  33.22        1:12.08   
  Cetus Espoo  1:09.91                 
                     
27  Tiitus Taskila  2001    532  33.85        1:12.12   
  Oulun Uinti 1906  1:11.24                 
                     
28  Antti Leppänen  2002    529  33.83        1:12.24   
  Lahden Uimaseura  1:10.52                 
                     
29  Eetu Nyrhinen  2000    511  33.15        1:13.11   
  Uinti Tampere  1:10.29                 
                     
30  Timi Torkkel  2001    474  33.90        1:14.97   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:11.11                 
                     
31  Jasper Pullinen  1999    470  35.77        1:15.14   
  Riihimäen Uimaseura  1:13.32                 
                     
32  Jere Kekola  2000    453  34.86        1:16.07   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.21                 
                     
33  Oskari Ovaskainen  2000    446  34.93        1:16.47   
  Porin Uimaseura  1:12.37                 
                     
34  Jon Byskov  2000    400  36.00        1:19.30   
  Nurmijärven Uinti  1:19.45                 
                     
35  Mikael Nurmela  2002    397  37.17        1:19.51   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.92                 
                     
36  Eetu Einto  2001    390  34.39        1:19.96   
  Vanders  1:13.85                 
                     
37  Harald Åström  2001    390  36.80        1:19.98   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.95                 
                     
Atte Pennanen  2001              DSQ   
  Lahden Uimaseura  1:09.29                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  14:28 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner