2019-08-23   05:20:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La-Aamu

Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  15:35   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 23, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Niko Mäkelä  1998    780          24.36   
  Riihimäen Uimaseura  23.83                 
Anton Herrala  1993    728          24.93   
  TaTu Tampere  23.96                 
Kalle Mäkinen  2002    682          25.47   
  Vanders  25.57                 
Kalle Pyykkönen  1996    674          25.58   
  Uinti Tampere  25.61                 
Miro Vasko  1993    648          25.91   
  Oulun Uinti 1906  25.87                 
Tony Eriksson  1995    647          25.93  Ei osallistu loppukilpailuun 
  TaTu Tampere  25.03                 
Janne Markus Markkanen  1994    642          25.99  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Swimming Jyväskylä  24.88                 
Mikael Laakso  1997    639          26.03   
  Hyvinkään Uimaseura  25.72                 
Toni Knuutila  1993    612          26.41   
  Porin Uimaseura  25.90                 
10  Arttu Erkinaro  1992    591          26.72   
  Oulun Uinti 1906  25.29                 
11  Leevi Lehti  2000    587          26.78   
  Helsingfors Simsällskap  26.53                 
12  Eemil Kylmä  2001    580          26.89   
  Cetus Espoo  26.97                 
12  Efim Romanov  2002    580          26.89   
  TaTu Tampere  26.83                 
14  Werner Heräjärvi  1999    577          26.93   
  Kampuksen Plaani  26.75                 
15  Tatu Hörkkö  2001    573          27.00   
  Uinti Tampere  27.00                 
16  Alexander Kislitsyn  2001    569          27.06   
  Swimming Jyväskylä  26.65                 
17  Miika Tolvanen  1996    568          27.07   
  Joensuun Uimaseura  26.60                 
18  Marcus Forsel  2003    564          27.14   
  Helsingfors Simsällskap  26.28                 
19  Petri Lampela  1996    562          27.17   
  Kemin Työväen Uimarit  27.04                 
20  Ville Korpilähde  2002    561          27.19   
  Swimming Club Rovaniemi  27.32                 
21  Tatu Peltonen  1989    557          27.25   
  TaTu Tampere  26.05                 
22  Jasu Ovaskainen  2002    554          27.30   
  Lahden Uimaseura  27.36                 
23  Joona Korhonen  2000    551          27.35   
  Uinti Tampere  26.98                 
24  Isak Gramén  2001    550          27.36   
  Cetus Espoo  26.69                 
25  Martti Tervanen  2000    547          27.41   
  Järvenpään Uintiklubi  26.37                 
26  Elias Saarinen  2002    542          27.51   
  Riihimäen Uimaseura  26.92                 
27  Arttu Vänttinen  1996    539          27.56   
  Uinti Hyvinkää  26.80                 
27  Joonas Maaranen  2004    539          27.56   
  Hyvinkään Uimaseura  27.49                 
27  Tuomas Ylipelkonen  2000    539          27.56   
  Seinäjoen Uimarit-58  27.50                 
30  Elias Laine  2002    537          27.58   
  TaTu Tampere  27.85                 
31  Matias Tyry  1993    532          27.68   
  TaTu Tampere  26.84                 
32  Elmo Kiuru  1997    529          27.73   
  Uinti Hyvinkää  26.87                 
33  Lauri Törmä  2000    524          27.82   
  Porin Uimaseura  27.72                 
34  Anssi Hätälä  1994    515          27.97   
  Oulun Uinti 1906  27.45                 
35  Leo Mikkonen  2002    514          27.99   
  Cetus Espoo  27.76                 
36  Jesse Anttila  2002    514          28.00   
  Kokkolan Uimaseura  28.36                 
36  Onni Äijälä  2004    514          28.00   
  Hyvinkään Uimaseura  27.98                 
38  Timi Torkkel  2001    509          28.08   
  Hämeenlinnan Uimaseura  27.47                 
39  Santeri Herpola  2003    509          28.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.61                 
40  Eetu Malvela  2000    508          28.11   
  Kampuksen Plaani  27.65                 
41  Lari Tumanoff  2003    506          28.14   
  Helsingfors Simsällskap  26.84                 
42  Veeti Veijonen  2001    505          28.15   
  Swimming Jyväskylä  28.04                 
43  Ohto Pihlajamäki  2001    505          28.16   
  Kuopion Uimaseura  27.23                 
44  Walentin Koskinen  2000    501          28.23   
  Uinti Tampere  27.67                 
45  Leevi Luhtanen  2000    501          28.24   
  Porin Uimaseura  27.19                 
46  Pirkka Perkola  2001    497          28.30   
  TaTu Tampere  28.14                 
47  Joona Ruuskanen  2000    490          28.44   
  Cetus Espoo  27.48                 
48  Niklas Hatakka  2003    483          28.58   
  Cetus Espoo  29.12                 
49  Lasse Pulkkinen  2002    482          28.59   
  Oulun Uinti 1906  28.35                 
50  Oskari Ovaskainen  2000    479          28.66   
  Porin Uimaseura  28.57                 
51  Niilo Kilpeläinen  2004    474          28.75   
  TaTu Tampere  28.33                 
52  Taavi Backman  2004    470          28.84   
  Lahden Uimaseura  29.28                 
53  Kasperi Koskinen  2001    469          28.86   
  Swimming Jyväskylä  29.51                 
54  Manu Ursin  2002    468          28.87   
  Kouvolan Uimarit  29.31                 
55  Nico Peltonen  2005    465          28.95   
  Hyvinkään Uimaseura  29.35                 
56  Mio Harju  2002    464          28.97   
  TaTu Tampere  29.26                 
57  Konsta Kallio  2004    456          29.12   
  Uinti Tampere  29.37                 
58  Hugo Mattola  2001    456          29.14   
  Kokkolan Uimaseura  29.06                 
59  Jere Kekola  2000    455          29.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  29.08                 
60  Jari Mäkäläinen  1986    451          29.23   
  Helsingin Uimarit  29.70                 
61  Oliver Kela  2002    450          29.26   
  Swimming Club Rovaniemi  29.13                 
62  Jonni Aho  1999    446          29.34   
  Cetus Espoo  28.63                 
63  Joakim Harjaks  2002    442          29.44   
  Oulun Uinti 1906  29.44                 
64  Lucas Lydman  2005    437          29.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.29                 
65  Leevi Korpinen  2001    431          29.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.61                 
66  Antti Latikka  1990    428          29.76   
  Swimming Club Rovaniemi  28.81                 
67  Eetu Einto  2001    423          29.87   
  Vanders  28.26                 
68  Jeremia Varonen  2004    421          29.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.45                 
69  Elmeri Aho  2004    419          29.97   
  Seinäjoen Uimarit-58  30.86                 
69  Urho Lyytinen  2003    419          29.97   
  Uinti Tampere  30.26                 
71  Joel Tarvainen  1998    415          30.07   
  Kokkolan Uimaseura  28.75                 
72  Henri Naarajärvi  2002    401          30.41   
  Uinti Tampere  30.40                 
73  Otto Ahvonen  2003    372          31.18   
  Hämeenlinnan Uimaseura  30.22                 
73  Tudor Ratiu  2003    372          31.18   
  Swimming Club Rovaniemi  30.15                 
75  Jon Byskov  2000    364          31.39   
  Nurmijärven Uinti  30.42                 
76  Sihan Yu  2003    363          31.43   
  Oulun Uinti 1906  30.90                 
77  Lenni Lehtonen  2004    362          31.46   
  Uinti Tampere  30.97                 
Oskar Turunen  2003              DNS   
  Riihimäen Uimaseura  28.25                 
Veeti Ruohtula  2001              DNF   
  Joensuun Uimaseura  25.77                 
Aapo Kinnunen  2004              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  15:35 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner