2019-10-24   02:33:22
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La-Aamu

Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  13:09   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 3, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Topias Nygård  2000    637  31.14  1:04.92  1:38.93    2:10.07   
  Oulun Uinti 1906  2:04.13                 
                     
Jesper Lietzén  2002    619  31.33  1:04.33  1:37.71    2:11.30  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:09.79                 
                     
Niki Karlsson  2000    615  30.19  1:03.38  1:37.04    2:11.55   
  Helsingfors Simsällskap  2:04.30                 
                     
Veeti Haikonen  2001    539  32.44  1:06.87  1:42.11    2:17.44   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.92                 
                     
Kasper Envalds  2001    538  32.75  1:07.52  1:43.24    2:17.58   
  Vanders  2:15.52                 
                     
Niklas Hatakka  2003    529  32.62  1:07.67  1:43.38    2:18.38  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Cetus Espoo  2:15.40                 
                     
Ossi Kleimola  2001    508  32.92  1:08.62  1:44.83    2:20.18   
  Kouvolan Uimarit  2:15.99                 
                     
Rasmus Söderholm  2002    502  32.33  1:08.22  1:45.27    2:20.74   
  Helsingfors Simsällskap  2:11.32                 
                     
Atte Pennanen  2001    497  32.97  1:08.58  1:45.00    2:21.24   
  Lahden Uimaseura  2:21.85                 
                     
10  Joakim Harjaks  2002    490  32.04  1:07.71  1:44.80    2:21.91   
  Oulun Uinti 1906  2:22.01                 
                     
11  Tiitus Taskila  2001    485  32.19  1:07.72  1:45.24    2:22.40   
  Oulun Uinti 1906  2:13.42                 
                     
12  Risto Martikainen  2003    479  32.43  1:08.89  1:46.47    2:23.02   
  Kouvolan Uimarit  2:21.35                 
                     
13  Miro Birkstedt  2004    476  32.46  1:08.87  1:47.09    2:23.32   
  TaTu Tampere  2:21.61                 
                     
14  Toni Lipponen  2003    469  32.18  1:07.92  1:46.36    2:23.99   
  Kemin Uimaseura  2:28.77                 
                     
15  Teemu Annala  2001    465  34.21  1:10.43  1:47.57    2:24.45   
  Cetus Espoo  2:17.09                 
                     
16  Paavo Erkinaro  2003    462  33.71  1:10.63  1:47.84    2:24.68   
  Oulun Uinti 1906  2:24.07                 
                     
17  Nooa Lehtoniemi  2003    453  33.67  1:10.26  1:48.28    2:25.65   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:25.67                 
                     
18  Wäinö Koskinen  2002    439  32.98  1:09.44  1:48.37    2:27.20   
  Uinti Tampere  2:24.50                 
                     
19  Hugo Mattola  2001    434  33.11  1:10.62  1:49.86    2:27.78   
  Kokkolan Uimaseura  2:24.97                 
                     
20  Petteri Lepola  2003    431  34.16  1:11.61  1:51.09    2:28.16   
  TaTu Tampere  2:29.92                 
                     
21  Taavi Backman  2004    425  34.88  1:11.86  1:50.57    2:28.82   
  Lahden Uimaseura  2:20.92                 
                     
22  Jaakko Pihlava  2004    411  34.73  1:12.52  1:51.81    2:30.43   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.46                 
                     
23  Jere Kekola  2000    405  33.25  1:10.67  1:50.88    2:31.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:26.34                 
                     
24  Urho Lyytinen  2003    396  33.41  1:12.18  1:52.48    2:32.38   
  Uinti Tampere  2:30.54                 
                     
25  Erblin Latifi  2005    360  36.56  1:15.96  1:56.79    2:37.26   
  Oulun Uinti 1906  2:34.30                 
                     
26  Oskar Tuominen  2004    359  35.44  1:14.83  1:57.12    2:37.45   
  Uinti Tampere  2:35.51                 
                     
27  Leevi Korpinen  2001    354  35.08  1:14.70  1:57.06    2:38.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.06                 
                     
Emil Hanski  1999              DNF   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:10.81                 
                     
Juuso Rahikainen  2003              DNF   
  Tuusulan Uimaseura  2:31.05                 
                     
Oliver Kela  2002              DNF   
  Swimming Club Rovaniemi  2:22.24                 
                     
Roni Kallström  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  2:03.74                 
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  13:09 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner