2019-10-17   08:40:35
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La-Aamu

Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  10:48   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 4, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät 0 v ja vanhemmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    608  34.06  1:11.33  1:49.46    2:26.37   
  Oulun Uinti 1906  2:22.24                 
                     
Martta Nygård  2003    585  33.78  1:10.36  1:49.44    2:28.26   
  Oulun Uinti 1906  2:23.30                 
                     
Petra Heikkinen  2002    564  34.97  1:12.86  1:52.12    2:30.13   
  Oulun Uinti 1906  2:30.15                 
                     
Minttu Paalanen  2003    555  35.50  1:13.58  1:52.60    2:30.94   
  Lahden Uimaseura  2:28.73                 
                     
Liina Salin  2002    554  35.18  1:13.94  1:52.85    2:30.97   
  Kokkolan Uimaseura  2:29.22                 
                     
Emma Nieminen  1996    550  35.43  1:13.58  1:51.78    2:31.38   
  Swimming Jyväskylä  2:25.04                 
                     
Aada Rissanen  2004    547  35.97  1:14.08  1:53.30    2:31.64   
  Cetus Espoo  2:27.47                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    545  35.20  1:13.55  1:52.93    2:31.81   
  Oulun Uinti 1906  2:19.49                 
                     
Iris Hanski  2003    537  34.67  1:12.73  1:52.95    2:32.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:26.23                 
                     
10  Saana Yritys  2003    535  35.06  1:14.17  1:54.16    2:32.80   
  Uinti Hyvinkää  2:30.16                 
                     
11  Noora Kukkonen  1999    535  34.77  1:13.16  1:53.40    2:32.81   
  TaTu Tampere  2:27.82                 
                     
12  Kukka Kangas  2005    532  35.73  1:15.11  1:54.99    2:33.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.29                 
                     
13  Marilla Parhiala  2000    530  35.98  1:13.79  1:53.63    2:33.22   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.42                 
                     
14  Maija Nurmi  2003    518  35.61  1:14.49  1:54.87    2:34.39   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.08                 
                     
15  Kerttu Nurmi  2003    515  36.23  1:15.31  1:55.53    2:34.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:31.54                 
                     
16  Paula Peltola  2001    505  35.89  1:14.79  1:55.51    2:35.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:19.73                 
                     
17  Maura Bergström  2005    501  36.57  1:15.97  1:55.82    2:36.12   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.08                 
                     
18  Peppi Pinomäki  2002    489  36.79  1:15.58  1:56.92    2:37.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.52                 
                     
19  Tilda Aaltonen  2006    486  36.19  1:16.53  1:58.02    2:37.69   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.91                 
                     
20  Roosa Kärkkäinen  2003    474  36.32  1:16.73  1:58.78    2:39.07   
  Oulun Lohet  2:31.29                 
                     
21  Enna Eho  2004    468  35.49  1:16.25  1:58.40    2:39.68   
  Uinti Tampere  2:43.99                 
                     
22  Noora Poutanen  1999    455  36.13  1:16.56  1:58.99    2:41.23   
  TaTu Tampere  2:38.88                 
                     
23  Ronja Myllykallio  2003    445  36.95  1:17.89  2:00.19    2:42.46   
  Uinti Tampere  2:37.10                 
                     
24  Enni Kinnunen  2005    444  35.96  1:16.30  1:59.86    2:42.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:39.06                 
                     
25  Eevi Peltonen  2004    435  36.98  1:18.14  2:00.91    2:43.64   
  Uimaseura Aquila  2:39.82                 
                     
26  Ronja Hellberg  2003    432  38.62  1:20.38  2:03.16    2:43.99   
  Riihimäen Uimaseura  2:42.65                 
                     
27  Aino Lepola  2005    431  36.24  1:17.05  2:00.42    2:44.16   
  TaTu Tampere  2:41.14                 
                     
28  Siiri Välimaa  2002    424  38.78  1:20.46  2:03.29    2:45.11   
  Tuusulan Uimaseura  2:39.90                 
                     
29  Sini Korin  2003    419  37.75  1:19.81  2:03.15    2:45.77   
  Uinti Tampere  2:35.98                 
                     
30  Aino Kuusisto  2006    405  40.26  1:22.67  2:06.06    2:47.61   
  Nurmijärven Uinti  2:41.09                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  10:48 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner