2019-09-23   09:48:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Tampereen Avoimet Mestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La-Aamu

Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Avoimet Mestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Tampere    Tulostusaika  11:37   
  Järjestäjä  Tampereen Uinnin Tuki Ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  04 toukokuu 2019         
 
 
Laji 8, 100m Vapaauinti T-15, Alkuerät 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    685  28.66        59.04   
  Kouvolan Uimarit  58.55                 
                     
Aino Hinkka  2005    634  29.20        1:00.60   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:00.76                 
                     
Helmi Jouhten  2004    625  29.67        1:00.87   
  Kempeleen Pyrintö  59.91                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    616  29.76        1:01.17   
  Cetus Espoo  1:00.73                 
                     
Siiri Arjanmaa  2004    600  30.09        1:01.72   
  Uinti Tampere  1:01.38                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    588  29.71        1:02.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:03.09                 
                     
Kira Lindroos  2005    587  30.03        1:02.17   
  Cetus Espoo  1:01.45                 
                     
Sofia Ellonen  2004    579  29.99        1:02.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:01.83                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    575  31.01        1:02.59   
  Oulun Uinti 1906  1:01.51                 
                     
10  Inka Elamaa  2004    565  30.55        1:02.96   
  Oulun Lohet  1:02.55                 
                     
11  Nelli Rauhanen  2005    558  30.19        1:03.24   
  Raision Urheilijat  1:04.19                 
                     
12  Frida Ekman  2004    556  30.28        1:03.31   
  Uinti Tampere  1:01.74                 
                     
13  Aino Rantala  2004    548  30.31        1:03.62   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:02.11                 
                     
14  Fiona Laakso  2005    545  30.31        1:03.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:01.84                 
                     
15  Santra Nieminen  2004    544  30.53        1:03.77   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:02.83                 
                     
16  Veera Välivainio  2005    543  30.28        1:03.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.19                 
                     
17  Kanerva Kinnunen  2004    543  30.02        1:03.81   
  Uinti Tampere  1:00.43                 
                     
18  Greta Beszteri  2004    539  30.84        1:03.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:02.74                 
                     
19  Adeliina Kaarlenkaski  2004    537  30.88        1:04.06   
  Uinti Tampere  1:03.58                 
                     
20  Matilda Holmlund  2005    536  31.18        1:04.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:05.35                 
                     
21  Aino Koskelo  2005    530  30.87        1:04.31   
  Nurmijärven Uinti  1:04.08                 
                     
22  Vlada Guljajeva  2004    526  30.73        1:04.49   
  Hyvinkään Uimaseura  1:06.21                 
                     
23  Emmi Manninen  2004    522  31.02        1:04.63   
  Uinti Tampere  1:02.48                 
                     
24  Laura Markuksela  2004    522  31.23        1:04.65   
  Oulun Uinti 1906  1:04.51                 
                     
25  Pinja Taskila  2004    520  31.49        1:04.72   
  Oulun Uinti 1906  1:03.81                 
                     
26  Ella Suominen  2005    520  31.32        1:04.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:03.91                 
                     
27  Anniina Ahonen  2005    504  31.02        1:05.40   
  Hyvinkään Uimaseura  1:05.84                 
                     
28  Maiju Huttunen  2005    500  30.95        1:05.59   
  Swimming Club Rovaniemi  1:12.14                 
                     
29  Enni Kinnunen  2005    499  31.32        1:05.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:04.54                 
                     
30  Noora Kylmämetsä  2004    498  31.64        1:05.69   
  Uinti Tampere  1:04.70                 
                     
31  Minttu Kiili  2005    497  31.20        1:05.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.85                 
                     
32  Emma-Lotta Ahola  2005    492  31.70        1:05.92   
  Järvenpään Uintiklubi  1:06.12                 
                     
33  Emma Hakala  2004    489  31.21        1:06.09   
  Helsingin Uimarit  1:04.82                 
                     
34  Pihla Äkkinen  2005    487  32.39        1:06.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.16                 
                     
35  Gitta Nukala  2004    484  31.43        1:06.31   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:06.08                 
                     
36  Inka Karjalainen  2004    483  32.76        1:06.34   
  Oulun Uinti 1906  1:05.92                 
                     
36  Salla Rantala  2004    483  32.04        1:06.34   
  Uinti Tampere  1:06.74                 
                     
38  Lotta Nurminen  2005    483  32.13        1:06.35   
  Tuusulan Uimaseura  1:07.32                 
                     
39  Ilona Niemi  2005    481  31.96        1:06.44   
  Uinti Tampere  1:05.85                 
                     
40  Ella Nihtilä  2004    481  31.12        1:06.45   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.97                 
                     
41  Melissa Virtanen  2004    479  32.01        1:06.51   
  Uinti Tampere  1:06.08                 
                     
42  Aada Suotula  2004    477  32.02        1:06.60   
  Oulun Uinti 1906  1:06.10                 
                     
43  Tilde Löfqvist  2004    475  31.81        1:06.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.08                 
                     
44  Siiri Konkka  2004    475  31.06        1:06.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.01                 
                     
45  Mandi Vuoristo  2005    473  32.01        1:06.80   
  Oulun Lohet  1:06.59                 
                     
46  Elina Gavrilov  2004    468  31.79        1:07.05   
  Joensuun Uimaseura  1:05.13                 
                     
47  Siiri Reinonen  2004    466  32.59        1:07.14   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.01                 
                     
48  Julianna Kurkela  2005    463  31.28        1:07.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:06.12                 
                     
49  Aada Hakala  2004    462  31.94        1:07.33   
  Uinti Tampere  1:08.60                 
                     
50  Katariina Koivuranta  2005    460  32.26        1:07.43   
  Oulun Uinti 1906  1:06.00                 
                     
51  Laura Sofia Oksakari  2005    457  32.95        1:07.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.57                 
                     
51  Sonila Selimi  2005    457  31.69        1:07.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:05.75                 
                     
53  Viivi Lehtonen  2004    452  32.22        1:07.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:07.43                 
                     
54  Nelli Lehmijoki  2005    450  32.73        1:07.91   
  Nokian Pyry  1:07.78                 
                     
55  Amanda Riuttanen  2005    450  33.09        1:07.94   
  Oulun Uinti 1906  1:10.74                 
                     
56  Inger Isaksen  2005    449  33.03        1:07.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.15                 
                     
57  Vilma Utriainen  2005    449  32.78        1:07.99   
  Kempeleen Pyrintö  1:09.37                 
                     
58  Essi Turkki  2004    447  31.92        1:08.06   
  Uinti Tampere  1:07.92                 
                     
59  Milla Marttila  2005    442  33.31        1:08.34   
  Kempeleen Pyrintö  1:09.58                 
                     
60  Kristina Grimbaum  2005    442  32.67        1:08.35   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.74                 
                     
61  Aino Kunelius  2005    441  32.83        1:08.39   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:09.50                 
                     
62  Siiri Rahikkala  2004    435  33.27        1:08.68   
  Oulun Uinti 1906  1:07.65                 
                     
63  Ida Ekebohm  2005    433  33.15        1:08.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.02                 
                     
64  Kaisu Leinonen  2005    433  32.61        1:08.80   
  Uinti Tampere  1:09.46                 
                     
65  Iida Heiko  2004    432  33.04        1:08.83   
  Oulun Uinti 1906  1:07.58                 
                     
66  Essi Vilhelmiina Virta  2005    429  32.78        1:09.00   
  Kempeleen Pyrintö  1:08.80                 
                     
67  Vilma Kiviniemi  2005    427  33.33        1:09.11   
  Oulun Uinti 1906  1:07.81                 
                     
68  Beata Niskanen  2004    425  32.97        1:09.24   
  Tuusulan Uimaseura  1:08.75                 
                     
69  Heidi Helenius  2005    424  32.76        1:09.29   
  Uinti Tampere  1:07.89                 
                     
69  Noora Kekola  2004    424  32.31        1:09.29   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:09.62                 
                     
71  Noora Pätiälä  2004    422  32.96        1:09.40   
  Uinti Tampere  1:08.42                 
                     
72  Emmi Lapikisto  2005    422  33.23        1:09.41   
  Uinti Tampere  1:09.64                 
                     
73  Saara Heinänen  2005    414  33.39        1:09.81   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.07                 
                     
74  Iida Savulahti  2004    414  33.29        1:09.84   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.12                 
                     
75  Saana Keskinen  2005    411  33.17        1:09.99   
  Uinti Tampere  1:11.84                 
                     
76  Vilma Niskanen  2004    409  33.37        1:10.12   
  Oulun Lohet  1:10.12                 
                     
77  Sini Salmi  2004    406  32.68        1:10.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:07.09                 
                     
78  Henni Halme  2005    405  33.59        1:10.33   
  Uinti Tampere  1:12.10                 
                     
79  Siiri Levonoja  2004    404  34.17        1:10.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:09.93                 
                     
80  Bettina Sandelin  2005    399  33.92        1:10.68   
  Rauman Uimaseura  1:10.35                 
                     
81  Venla Hauska  2004    396  34.10        1:10.89   
  Järvenpään Uintiklubi  1:09.77                 
                     
82  Veera Viskari  2005    395  34.13        1:10.94   
  Hämeenlinnan Uimaseura  1:12.74                 
                     
83  Kiia Alenius  2005    391  34.17        1:11.20   
  TaTu Tampere  1:11.25                 
                     
84  Vilja Saarinen  2005    390  33.92        1:11.24   
  Riihimäen Uimaseura  1:10.47                 
                     
85  Enni Halttunen  2005    387  34.00        1:11.40   
  Uinti Tampere  1:12.73                 
                     
86  Elena Surakka  2005    387  34.69        1:11.42   
  Uinti Tampere  1:08.56                 
                     
87  Saana Perkkiö  2005    387  34.33        1:11.45   
  Riihimäen Uimaseura  1:07.40                 
                     
88  Lotta Kaarre  2005    384  33.82        1:11.61   
  Kempeleen Pyrintö  1:11.41                 
                     
89  Petra Laukkanen  2004    383  34.46        1:11.69   
  Oulun Lohet  1:11.57                 
                     
90  My Laverman  2004    382  34.51        1:11.71   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:09.04                 
                     
91  Elina Syvänne  2004    379  34.34        1:11.93   
  Tuusulan Uimaseura  1:11.79                 
                     
92  Hanna-Maria Korpilähde  2004    372  33.81        1:12.34   
  Rovaniemen Uimaseura  1:11.34                 
                     
93  Emma Lähteenmäki  2004    370  33.92        1:12.52   
  Uinti Tampere  1:12.05                 
                     
94  Sani Nätynki  2005    360  34.56        1:13.16   
  Swimming Club Rovaniemi  1:12.74                 
                     
95  Aada Lehtoniemi  2005    333  34.89        1:15.12   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:11.79                 
                     
96  Eeva Toroi  2005    331  35.53        1:15.27   
  Uinti Tampere  1:12.35                 
                     
97  Enni Huttunen  2005    314  35.79        1:16.58   
  Rauman Uimaseura  1:11.68                 
                     
Aada Taiponen  2004              DNF   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.82                 
                     
Jessika Liimatta  2004              DSQ   
  TaTu Tampere  1:08.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  04 toukokuu 2019 
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat  Tulostusaika  11:37 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner