2019-10-24   00:10:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Mora Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 28/4 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30-08.45)

Document
Resultat
Mora Cup 2019
Arrangör:
Plats: Mora Simhall Simsällskapet Mora
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar D 12 oy - Final
Klass A 29.18 Edvin Persson SS Mora 2016-04-09
Klass B 30.20 Edvin Persson SS Mora 2015-04-11
Klass C 32.52 Lukas Hill SS Mora 2013-04-06
Klass D 32.34 Bærumsvømmerne 2015-04-11
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver  Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap 144 42.37
2 Melvin Bergman 2009 Borlänge Simsällskap 86 50.18 +7.81
- Eric Viker 2008 Falu Simsällskap DSQ
- Algot Daniels 2010 Rättviks simförening DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 11:20:45
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar C 13-14 - Final
Klass A 29.18 Edvin Persson SS Mora 2016-04-09
Klass B 30.20 Edvin Persson SS Mora 2015-04-11
Klass C 32.52 Lukas Hill SS Mora 2013-04-06
Klass D 32.34 Bærumsvømmerne 2015-04-11
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Westman 2005 Falu Simsällskap 224 36.55
2 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap 217 36.93 +0.38
3 Erik Sundman 2005 Söderhamns Simsällskap 198 38.10 +1.55
4 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap 155 41.34 +4.79
5 Sebastian Svensson 2006 Härjedalens Simklubb 99 47.97 +11.42
6 Joacim Nilsson 2005 Hedemora Simsällskap 60 56.60 +20.05
Grenen officiell:  2019-04-28 11:20:45
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar B 15-16 - Final
Klass A 29.18 Edvin Persson SS Mora 2016-04-09
Klass B 30.20 Edvin Persson SS Mora 2015-04-11
Klass C 32.52 Lukas Hill SS Mora 2013-04-06
Klass D 32.34 Bærumsvømmerne 2015-04-11
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tobias Flykt 2004 Hedemora Simsällskap 294 33.39
2 Malte Svärd 2003 Falu Simsällskap 279 33.97 +0.58
3 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap 266 34.51 +1.12
4 Quintin Bröms 2003 Simsällskapet Mora 193 38.43 +5.04
5 Endre Stenbakken Andersen 2004 Elverum Svømming 188 38.72 +5.33
6 Alvin Daniels 2004 Rättviks simförening 178 39.47 +6.08
- Julius Grell 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 11:20:45
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar A 17 oä - Final
Klass A 29.18 Edvin Persson SS Mora 2016-04-09
Klass B 30.20 Edvin Persson SS Mora 2015-04-11
Klass C 32.52 Lukas Hill SS Mora 2013-04-06
Klass D 32.34 Bærumsvømmerne 2015-04-11
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Martin Kregnes Søstuen 2002 Elverum Svømming 326 32.26
2 Nicklas Evaldsson 2001 Hedemora Simsällskap 272 34.26 +2.00
3 Johan Werkmästar 2002 Falu Simsällskap 240 35.72 +3.46
4 Robin Boisen 1999 Kungsbacka Simsällskap 90 49.50 +17.24 S5
Grenen officiell:  2019-04-28 11:20:45
2019-04-28 11:22:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner