2019-08-23   09:44:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Mora Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 28/4 Klockan 09.00 (Insim kl. 07.30-08.45)

Document
Resultat
Mora Cup 2019
Arrangör:
Plats: Mora Simhall Simsällskapet Mora
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 11, 50m Bröstsim Damer D 12 oy - Final
Klass A 37.55 Amanda Persson Filipstads SF 2013-04-06
Klass B 34.64 Saga Boråker 2004 SWE Mora Simhall SWE 2019-04-28
Klass C 38.78 Hilda Sander Falu SS 2016-04-09
Klass D 39.77 Linnéa Englund Deje SS 2014-04-12
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Nyström 2007 Falu Simsällskap 304 42.58
2 Moa Sjödin 2007 Leksands Simförening 242 45.94 +3.36
3 Emma Mathea Kulmala 2007 Elverum Svømming 208 48.28 +5.70
4 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap 202 48.80 +6.22
5 Olivia Eriksson 2007 Falu Simsällskap 196 49.28 +6.70
6 Carla Karsberg 2007 Falu Simsällskap 187 50.05 +7.47
7 Alva Brandt 2007 Söderhamns Simsällskap 171 51.52 +8.94
8 Isabella Ihrlund 2007 Falu Simsällskap 169 51.72 +9.14
9 Linn Sterkenburg 2009 Borlänge Simsällskap 166 52.02 +9.44
10 Josefin Zetterberg 2008 Falu Simsällskap 155 53.25 +10.67
11 Milena Voskanyn 2007 Hedemora Simsällskap 145 54.42 +11.84
12 Ronja Koij 2007 Falu Simsällskap 144 54.56 +11.98
13 Mira Björkman 2010 Hedemora Simsällskap 140 55.04 +12.46
14 Mathilda Flyckt 2008 Hedemora Simsällskap 138 55.34 +12.76
15 Kajsa Särnholm 2009 Falu Simsällskap 132 56.16 +13.58
16 Elina Skogsmark 2007 Falu Simsällskap 125 57.27 +14.69
17 Alice Jämte Lindholm 2008 Borlänge Simsällskap 117 58.43 +15.85
18 Sara Hydén 2008 Borlänge Simsällskap 100 1:01.70 +19.12
19 Melly Lindberg Sköld 2008 Sandvikens Sim o Hoppklubb 93 1:03.15 +20.57
20 Elin Finn Mossberg 2008 Simsällskapet Mora 61 1:12.41 +29.83
- Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap DSQ
- Molly Larsson 2008 Simsällskapet Mora DSQ
- Märta Karlsson 2007 Söderhamns Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 11:38:00
Gren 11, 50m Bröstsim Damer C 13-14 - Final
Klass A 37.55 Amanda Persson Filipstads SF 2013-04-06
Klass B 34.64 Saga Boråker 2004 SWE Mora Simhall SWE 2019-04-28
Klass C 38.78 Hilda Sander Falu SS 2016-04-09
Klass D 39.77 Linnéa Englund Deje SS 2014-04-12
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Strömsöe 2006 Falu Simsällskap 368 39.96
2 Agnes Sundqvist 2005 Söderhamns Simsällskap 337 41.13 +1.17
3 Ellen Lundin 2005 Falu Simsällskap 321 41.82 +1.86
4 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap 312 42.19 +2.23
5 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap 286 43.43 +3.47
6 Olivia Nyström 2006 Borlänge Simsällskap 280 43.73 +3.77
7 Hennie Harviken 2006 Elverum Svømming 277 43.90 +3.94
8 Karin Sadeghi 2005 Falu Simsällskap 271 44.21 +4.25
9 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap 259 44.89 +4.93
10 Thea Klingberg 2006 Falu Simsällskap 237 46.22 +6.26
11 Moa Öhlund 2005 Falu Simsällskap 231 46.66 +6.70
12 Ida Karlsson 2005 Söderhamns Simsällskap 220 47.41 +7.45
13 Edith Trapp-Östling 2006 Simsällskapet Mora 210 48.15 +8.19
14 Ida Tengvall Williams 2005 Falu Simsällskap 207 48.36 +8.40
15 Helena Tholen 2005 Rättviks simförening 196 49.27 +9.31
16 Lovisa Morén 2006 Falu Simsällskap 192 49.63 +9.67
17 Tindra Ahlgren 2006 Simsällskapet Mora 175 51.20 +11.24
18 Carolin Zetterberg 2006 Falu Simsällskap 157 52.99 +13.03
19 Olga Helldal 2006 Falu Simsällskap 156 53.15 +13.19
20 Emma Dolan 2006 Hedemora Simsällskap 148 54.09 +14.13
21 Emma Nilsson 2006 Falu Simsällskap 140 55.04 +15.08
22 Tindra  Nyström 2005 Hedemora Simsällskap 123 57.55 +17.59
23 Ronja Norgren 2006 Söderhamns Simsällskap 105 1:00.55 +20.59
- Emma Färlin 2006 Falu Simsällskap DSQ
- Matilda Jonsson 2006 Härjedalens Simklubb DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 11:38:00
Gren 11, 50m Bröstsim Damer B 15-16 - Final
Klass A 37.55 Amanda Persson Filipstads SF 2013-04-06
Klass B 34.64 Saga Boråker 2004 SWE Mora Simhall SWE 2019-04-28
Klass C 38.78 Hilda Sander Falu SS 2016-04-09
Klass D 39.77 Linnéa Englund Deje SS 2014-04-12
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Boråker 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb 565 34.64 Klass B
2 Louise Haglöv 2003 Borlänge Simsällskap 518 35.66 +1.02
3 Liv Jonsson 2004 Simsällskapet Mora 455 37.21 +2.57 Klass B
4 Alva Viker 2003 Falu Simsällskap 367 39.98 +5.34
5 Eline Søfting Svarstad 2004 Elverum Svømming 326 41.58 +6.94
6 Linn Roos 2003 Borlänge Simsällskap 276 43.97 +9.33
7 Elena Mortazavi 2004 Borlänge Simsällskap 267 44.47 +9.83
8 Ingrid Vie 2003 Elverum Svømming 241 45.97 +11.33
9 Anna Sisell 2003 Simsällskapet Mora 216 47.69 +13.05
10 Emmy Nilsson 2003 Hedemora Simsällskap 196 49.23 +14.59
11 Emelie Ekvall 2003 Falu Simsällskap 193 49.53 +14.89
12 Emilia Nordin 2003 Hedemora Simsällskap 181 50.56 +15.92
Grenen officiell:  2019-04-28 11:38:00
Gren 11, 50m Bröstsim Damer A 17 oä - Final
Klass A 37.55 Amanda Persson Filipstads SF 2013-04-06
Klass B 34.64 Saga Boråker 2004 SWE Mora Simhall SWE 2019-04-28
Klass C 38.78 Hilda Sander Falu SS 2016-04-09
Klass D 39.77 Linnéa Englund Deje SS 2014-04-12
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Aurora Harviken 2002 Elverum Svømming 418 38.29
2 Maja  Wikström 2002 Sandvikens Sim o Hoppklubb 257 45.02 +6.73
3 Hanne Rugsveen 2002 Elverum Svømming 198 49.10 +10.81
Grenen officiell:  2019-04-28 11:38:00
2019-04-28 11:38:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner