2020-02-27   00:49:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Mora Cup 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 28/4 Klockan 14.30 (Insim kl. 13.00-14.15)

Document
Resultat
Mora Cup 2019
Arrangör:
Plats: Mora Simhall Simsällskapet Mora
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 28 apr 2019 till den 28 apr 2019
Gren 16, 100m Frisim Herrar D 12 oy - Final
Klass A 50.75 Per Johansson Borlänge SS 1986-04-01
Klass B 54.46 Joakim Hvalgren Södertörns SS 2009-04-04
Klass C 57.19 Joakim Hvalgren Harnäs-Skutskärs SS 2007-04-01
Klass D 1:03.78 Bærumsvømmerne 2015-04-11
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver  Axelsson 2007 Borlänge Simsällskap 174 1:20.43
50m: 38.09
100m: 1:20.43
(42.34)
2 Eric Viker 2008 Falu Simsällskap 154 1:23.82 +3.39
50m: 39.60
100m: 1:23.82
(44.22)
Grenen officiell:  2019-04-28 15:20:07
Gren 16, 100m Frisim Herrar B 15-16 - Final
Klass A 50.75 Per Johansson Borlänge SS 1986-04-01
Klass B 54.46 Joakim Hvalgren Södertörns SS 2009-04-04
Klass C 57.19 Joakim Hvalgren Harnäs-Skutskärs SS 2007-04-01
Klass D 1:03.78 Bærumsvømmerne 2015-04-11
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Grell 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb 453 58.49
50m: 28.66
100m: 58.49
(29.83)
2 Viggo Reit 2003 Hudiksvalls Simsällskap 413 1:00.31 +1.82
50m: 28.70
100m: 1:00.31
(31.61)
3 Daniel Ruijs 2004 Borlänge Simsällskap 382 1:01.92 +3.43
50m: 29.99
100m: 1:01.92
(31.93)
4 Tobias Flykt 2004 Hedemora Simsällskap 356 1:03.40 +4.91
50m: 30.99
100m: 1:03.40
(32.41)
5 Malte Svärd 2003 Falu Simsällskap 340 1:04.38 +5.89
50m: 30.41
100m: 1:04.38
(33.97)
6 Quintin Bröms 2003 Simsällskapet Mora 336 1:04.64 +6.15
50m: 32.07
100m: 1:04.64
(32.57)
7 Alvin Daniels 2004 Rättviks simförening 270 1:09.49 +11.00
50m: 33.84
100m: 1:09.49
(35.65)
Grenen officiell:  2019-04-28 15:20:07
Gren 16, 100m Frisim Herrar C 13-14 - Final
Klass A 50.75 Per Johansson Borlänge SS 1986-04-01
Klass B 54.46 Joakim Hvalgren Södertörns SS 2009-04-04
Klass C 57.19 Joakim Hvalgren Harnäs-Skutskärs SS 2007-04-01
Klass D 1:03.78 Bærumsvømmerne 2015-04-11
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Humling 2005 Sandvikens Sim o Hoppklubb 393 1:01.33
50m: 29.94
100m: 1:01.33
(31.39)
2 Linus von Hofsten 2006 Falu Simsällskap 303 1:06.85 +5.52
50m: 32.49
100m: 1:06.85
(34.36)
3 Erik Sundman 2005 Söderhamns Simsällskap 265 1:09.92 +8.59
50m: 34.50
100m: 1:09.92
(35.42)
4 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap 163 1:22.16 +20.83
50m: 37.91
100m: 1:22.16
(44.25)
5 Sebastian Svensson 2006 Härjedalens Simklubb 129 1:28.73 +27.40
50m: 42.51
100m: 1:28.73
(46.22)
6 Joacim Nilsson 2005 Hedemora Simsällskap 92 1:39.42 +38.09
50m: 46.87
100m: 1:39.42
(52.55)
- Joel Wahlqvist 2006 Falu Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-04-28 15:20:07
Gren 16, 100m Frisim Herrar A 17 oä - Final
Klass A 50.75 Per Johansson Borlänge SS 1986-04-01
Klass B 54.46 Joakim Hvalgren Södertörns SS 2009-04-04
Klass C 57.19 Joakim Hvalgren Harnäs-Skutskärs SS 2007-04-01
Klass D 1:03.78 Bærumsvømmerne 2015-04-11
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rick Sol 2001 Elverum Svømming 416 1:00.17
50m: 29.42
100m: 1:00.17
(30.75)
2 Martin Kregnes Søstuen 2002 Elverum Svømming 406 1:00.68 +0.51
50m: 30.19
100m: 1:00.68
(30.49)
3 Geirr Nome 1985 Elverum Svømming 345 1:04.06 +3.89
50m: 30.23
100m: 1:04.06
(33.83)
- Johan Werkmästar 2002 Falu Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-04-28 15:20:07
2019-04-28 15:20:48 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner