Resultater for Glostrup Forårs Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 29.96 | ||||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 30.08 | ||||||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 31.12 | ||||||
4 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 31.30 | ||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 31.62 | ||||||
6 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 31.98 | ||||||
7 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 32.69 | ||||||
8 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 32.79 | ||||||
9 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 33.65 | ||||||
10 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 33.88 | ||||||
11 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 34.36 | ||||||
12 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 35.65 | ||||||
13 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 36.13 | ||||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Nellie Fisker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 29.71 | ||||||
2 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 30.31 | ||||||
3 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 31.57 | ||||||
4 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 31.85 | ||||||
5 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.93 | ||||||
6 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 31.98 | ||||||
7 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.25 | ||||||
8 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.49 | ||||||
9 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.37 | ||||||
10 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 35.21 | ||||||
11 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 35.42 | ||||||
12 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 35.66 | ||||||
13 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 36.37 | ||||||
14 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 37.15 | ||||||
15 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 37.22 | ||||||
16 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 40.92 | ||||||
17 | Isabella Lindgreen | 2007 | Albertslund IF | 42.52 | ||||||
- | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 33.72 | ||||||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 34.83 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.16 | ||||||
4 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.93 | ||||||
5 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 36.16 | ||||||
6 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.40 | ||||||
7 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 37.72 | ||||||
8 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.40 | ||||||
9 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 38.69 | ||||||
10 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 40.25 | ||||||
11 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.01 | ||||||
12 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.68 | ||||||
13 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 43.11 | ||||||
14 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | Greve Svømmeklub | 44.02 | ||||||
15 | Madeleine Schou | 2008 | Haslev Svømmeklub | 45.86 | ||||||
16 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 47.03 | ||||||
17 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 50.51 | ||||||
- | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 35.02 | ||||||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 37.48 | ||||||
3 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.90 | ||||||
4 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 38.57 | ||||||
5 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.61 | ||||||
6 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.42 | ||||||
7 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | 43.02 | ||||||
8 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.32 | ||||||
9 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.41 | ||||||
10 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 43.50 | ||||||
11 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.58 | ||||||
12 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.72 | ||||||
13 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 44.14 | ||||||
14 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 44.56 | ||||||
15 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 45.87 | ||||||
16 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.52 | ||||||
17 | Kira Weiss | 2009 | Ishøj Svømme Klub | 46.93 | ||||||
18 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 49.19 | ||||||
19 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 54.23 | ||||||
20 | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.71 | ||||||
- | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Sofia Lund Østergaard | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | DSQ | sw4.4. tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.52 | ||||||
2 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 40.00 | ||||||
3 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 40.71 | ||||||
4 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 41.82 | ||||||
5 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 44.66 | ||||||
6 | Caroline Engsbro | 2010 | Greve Svømmeklub | 45.55 | ||||||
7 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 45.57 | ||||||
8 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 48.04 | ||||||
9 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.57 | ||||||
10 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 53.10 | ||||||
11 | Alba Mayland | 2010 | Næstved IF | 54.56 | ||||||
12 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 56.51 | ||||||
13 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 56.75 | ||||||
14 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 58.77 | ||||||
15 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 58.90 | ||||||
16 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.89 | ||||||
17 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:01.56 | ||||||
18 | Milla Djupnes | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.13 | ||||||
19 | Ronja B Hansen | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:04.99 | ||||||
20 | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.49 | ||||||
- | Dicte Thaysen Højberg | 2010 | Glostrup Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:00 |