Results for Glostrup Forårs Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 34.21 | ||||||
2 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 35.30 | ||||||
3 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 37.11 | ||||||
4 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 42.61 | ||||||
5 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 42.75 | ||||||
6 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 43.06 | ||||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | DSQ | Mavelig. v25m | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 36.18 | ||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 36.71 | ||||||
3 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.79 | ||||||
4 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 36.83 | ||||||
5 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.75 | ||||||
6 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 39.49 | ||||||
7 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.20 | ||||||
8 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 45.36 | ||||||
9 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 46.70 | ||||||
10 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 46.81 | ||||||
11 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 48.05 | ||||||
12 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 50.66 | ||||||
- | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v25m | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 40.97 | ||||||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 42.84 | ||||||
3 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 43.25 | ||||||
4 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 43.88 | ||||||
5 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.86 | ||||||
6 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 45.94 | ||||||
7 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.25 | ||||||
8 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 49.91 | ||||||
9 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 51.34 | ||||||
10 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 52.64 | ||||||
11 | Madeleine Schou | 2008 | Haslev Svømmeklub | 52.82 | ||||||
12 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | Greve Svømmeklub | 53.66 | ||||||
13 | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svømmeklub | 54.91 | ||||||
- | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | EFB v.25m | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.16 | ||||||
2 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.67 | ||||||
3 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 49.86 | ||||||
4 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.39 | ||||||
5 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 50.62 | ||||||
6 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 51.32 | ||||||
7 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.40 | ||||||
8 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 51.49 | ||||||
9 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.75 | ||||||
10 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.80 | ||||||
11 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 52.06 | ||||||
12 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 52.37 | ||||||
13 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 52.49 | ||||||
14 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.82 | ||||||
15 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 53.85 | ||||||
16 | Tilde Kjærsgaatd Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 56.26 | ||||||
17 | Kira Weiss | 2009 | Ishøj Svømme Klub | 57.50 | ||||||
18 | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.73 | ||||||
- | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Sofia Lund Østergaard | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | DSQ | Afsl. på mave | |||||
- | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | Afsl. på mave | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.42 | ||||||
2 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 48.74 | ||||||
3 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.11 | ||||||
4 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 49.84 | ||||||
5 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 52.75 | ||||||
6 | Caroline Engsbro | 2010 | Greve Svømmeklub | 53.57 | ||||||
7 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 54.26 | ||||||
8 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 56.90 | ||||||
9 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 58.14 | ||||||
10 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 58.34 | ||||||
11 | Dicte Thaysen Højberg | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.34 | ||||||
12 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.09 | ||||||
13 | Ronja B Hansen | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:03.82 | ||||||
14 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.90 | ||||||
15 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 1:05.23 | ||||||
16 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:05.75 | ||||||
17 | Milla Djupnes | 2010 | Vest-Brøndby | 1:05.92 | ||||||
18 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.20 | ||||||
19 | Alba Mayland | 2010 | Næstved IF | 1:13.18 | ||||||
20 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 1:13.50 | ||||||
21 | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:16.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |