Results for Glostrup Forårs Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 29.96 | ||||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 30.08 | ||||||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 31.12 | ||||||
4 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 31.30 | ||||||
5 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 31.62 | ||||||
6 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 31.98 | ||||||
7 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 32.69 | ||||||
8 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 32.79 | ||||||
9 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 33.65 | ||||||
10 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 33.88 | ||||||
11 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 34.36 | ||||||
12 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 35.65 | ||||||
13 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 36.13 | ||||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Nellie Fisker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 29.71 | ||||||
2 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 30.31 | ||||||
3 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 31.57 | ||||||
4 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 31.85 | ||||||
5 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.93 | ||||||
6 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 31.98 | ||||||
7 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.25 | ||||||
8 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.49 | ||||||
9 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.37 | ||||||
10 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 35.21 | ||||||
11 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 35.42 | ||||||
12 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 35.66 | ||||||
13 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 36.37 | ||||||
14 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 37.15 | ||||||
15 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 37.22 | ||||||
16 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 40.92 | ||||||
17 | Isabella Lindgreen | 2007 | Albertslund IF | 42.52 | ||||||
- | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 33.72 | ||||||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 34.83 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.16 | ||||||
4 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.93 | ||||||
5 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 36.16 | ||||||
6 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.40 | ||||||
7 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 37.72 | ||||||
8 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.40 | ||||||
9 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 38.69 | ||||||
10 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 40.25 | ||||||
11 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.01 | ||||||
12 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.68 | ||||||
13 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 43.11 | ||||||
14 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | Greve Svømmeklub | 44.02 | ||||||
15 | Madeleine Schou | 2008 | Haslev Svømmeklub | 45.86 | ||||||
16 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 47.03 | ||||||
17 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 50.51 | ||||||
- | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 35.02 | ||||||
2 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 37.48 | ||||||
3 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 37.90 | ||||||
4 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 38.57 | ||||||
5 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.61 | ||||||
6 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.42 | ||||||
7 | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | 43.02 | ||||||
8 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.32 | ||||||
9 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.41 | ||||||
10 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 43.50 | ||||||
11 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.58 | ||||||
12 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.72 | ||||||
13 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 44.14 | ||||||
14 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 44.56 | ||||||
15 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 45.87 | ||||||
16 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.52 | ||||||
17 | Kira Weiss | 2009 | Ishøj Svømme Klub | 46.93 | ||||||
18 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 49.19 | ||||||
19 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 54.23 | ||||||
20 | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 54.71 | ||||||
- | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Sofia Lund Østergaard | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | DSQ | sw4.4. tyvstart | |||||
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.52 | ||||||
2 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 40.00 | ||||||
3 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 40.71 | ||||||
4 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 41.82 | ||||||
5 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 44.66 | ||||||
6 | Caroline Engsbro | 2010 | Greve Svømmeklub | 45.55 | ||||||
7 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 45.57 | ||||||
8 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 48.04 | ||||||
9 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.57 | ||||||
10 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 53.10 | ||||||
11 | Alba Mayland | 2010 | Næstved IF | 54.56 | ||||||
12 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 56.51 | ||||||
13 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 56.75 | ||||||
14 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 58.77 | ||||||
15 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 58.90 | ||||||
16 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.89 | ||||||
17 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:01.56 | ||||||
18 | Milla Djupnes | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.13 | ||||||
19 | Ronja B Hansen | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:04.99 | ||||||
20 | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.49 | ||||||
- | Dicte Thaysen Højberg | 2010 | Glostrup Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 26.20 | ||||||
2 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 27.93 | ||||||
3 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 27.99 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 27.81 | ||||||
2 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 29.39 | ||||||
3 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 30.08 | ||||||
4 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 30.55 | ||||||
5 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.09 | ||||||
6 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 32.21 | ||||||
7 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.54 | ||||||
8 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.57 | ||||||
9 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.86 | ||||||
10 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.90 | ||||||
11 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 33.71 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 30.24 | ||||||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.02 | ||||||
3 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.84 | ||||||
4 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.62 | ||||||
5 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 34.30 | ||||||
6 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 35.99 | ||||||
7 | David Larsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.78 | ||||||
8 | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svømmeklub | 41.37 | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.74 | ||||||
2 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.85 | ||||||
3 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 35.76 | ||||||
4 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 38.09 | ||||||
5 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.28 | ||||||
6 | William Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.36 | ||||||
7 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.41 | ||||||
8 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.24 | ||||||
9 | Shai Bitton | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.55 | ||||||
10 | William Kongslev | 2008 | Haslev Svømmeklub | 45.46 | ||||||
11 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.91 | ||||||
12 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 49.09 | ||||||
- | Mathias Henriksen | 2008 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 31.96 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 37.89 | ||||||
3 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 39.16 | ||||||
4 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.57 | ||||||
5 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 41.24 | ||||||
6 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 41.74 | ||||||
7 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.79 | ||||||
8 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 45.29 | ||||||
9 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | Greve Svømmeklub | 46.23 | ||||||
10 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.43 | ||||||
11 | Emil Boye Bank | 2009 | Køge Svømmeklub | 46.97 | ||||||
12 | Mikkel Olsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.80 | ||||||
13 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 48.74 | ||||||
14 | Alfred Klie Holde | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.94 | ||||||
15 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.55 | ||||||
16 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 50.35 | ||||||
17 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 50.99 | ||||||
18 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.49 | ||||||
19 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 56.67 | ||||||
20 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 57.75 | ||||||
21 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 57.95 | ||||||
22 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.79 | ||||||
23 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:08.89 | ||||||
- | Filip Nielsen | 2010 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 36.92 | 1:18.05 | |||||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 39.85 | 1:23.19 | |||||
3 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 41.41 | 1:27.26 | |||||
4 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 41.69 | 1:27.65 | |||||
5 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 42.70 | 1:28.59 | |||||
6 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 42.46 | 1:28.70 | |||||
7 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 43.98 | 1:33.17 | |||||
8 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 47.28 | 1:38.80 | |||||
9 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 49.15 | 1:46.24 | |||||
10 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 52.23 | 1:49.25 | |||||
11 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 56.80 | 1:59.54 | |||||
12 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 56.54 | 1:59.66 | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 38.65 | 1:22.30 | |||||
2 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 39.69 | 1:23.06 | |||||
3 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 42.76 | 1:29.91 | |||||
4 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.74 | 1:30.54 | |||||
5 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 41.90 | 1:31.73 | |||||
6 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.87 | 1:37.51 | |||||
7 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 46.95 | 1:37.97 | |||||
8 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 45.95 | 1:38.05 | |||||
9 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 46.82 | 1:38.93 | |||||
10 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 47.53 | 1:40.14 | |||||
11 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 47.37 | 1:40.43 | |||||
12 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 48.75 | 1:41.42 | |||||
13 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.38 | 1:47.51 | |||||
14 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 54.65 | 1:56.27 | |||||
- | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | ESB v.25m | |||||
- | Isabella Lindgreen | 2007 | Albertslund IF | DSQ | asyn. arm v15m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 47.03 | 1:37.58 | |||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 47.38 | 1:39.64 | |||||
3 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 48.43 | 1:40.35 | |||||
4 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 47.77 | 1:41.50 | |||||
5 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 48.62 | 1:45.88 | |||||
6 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.89 | 1:52.11 | |||||
7 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.90 | 1:52.91 | |||||
8 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 57.18 | 2:04.75 | |||||
- | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v. 25m | |||||
- | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 50.53 | 1:47.70 | |||||
2 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 51.82 | 1:50.06 | |||||
3 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.29 | 1:52.60 | |||||
4 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.88 | 1:54.76 | |||||
5 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 56.17 | 1:56.68 | |||||
6 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 56.89 | 1:58.39 | |||||
7 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 56.60 | 1:59.25 | |||||
8 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 25.13 | 1:59.78 | |||||
9 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 56.75 | 2:02.56 | |||||
10 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.22 | 2:04.15 | |||||
11 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 1:01.96 | 2:06.82 | |||||
12 | Tilde Kjærsgaatd Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 59.83 | 2:08.68 | |||||
13 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:02.76 | 2:10.33 | |||||
14 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:04.42 | 2:17.36 | |||||
15 | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.81 | 2:18.20 | |||||
16 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 1:04.99 | 2:19.32 | |||||
- | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | DSQ | Asyn. ben v25m | |||||
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 53.16 | 1:53.06 | |||||
2 | Caroline Engsbro | 2010 | Greve Svømmeklub | 57.87 | 2:03.66 | |||||
3 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 59.11 | 2:04.08 | |||||
4 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 58.66 | 2:09.48 | |||||
5 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:09.46 | 2:32.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:56 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:01 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 37.57 | 1:18.29 | |||||
2 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 40.25 | 1:22.35 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 37.64 | 1:19.25 | |||||
2 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 45.04 | 1:33.51 | |||||
3 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.91 | 1:33.52 | |||||
4 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 44.19 | 1:35.21 | |||||
5 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 46.49 | 1:39.06 | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 50.21 | 1:46.85 | |||||
- | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | Fl. flyben v. 75m | |||||
- | David Larsen | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v.25m | |||||
- | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | DSQ | ESB v50m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 47.41 | 1:37.98 | |||||
2 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 50.59 | 1:45.39 | |||||
3 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 57.37 | 1:55.64 | |||||
4 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 54.46 | 1:55.70 | |||||
5 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 57.12 | 2:00.39 | |||||
6 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.50 | 2:02.41 | |||||
7 | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:05.83 | 2:19.53 | |||||
8 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 1:20.04 | 2:46.11 | |||||
- | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v 25m | |||||
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 49.32 | 1:41.47 | |||||
2 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.35 | 1:51.42 | |||||
3 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 56.72 | 1:57.56 | |||||
4 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 59.75 | 2:05.28 | |||||
5 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 1:02.35 | 2:08.02 | |||||
6 | Mikkel Olsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 59.90 | 2:08.10 | |||||
7 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.95 | 2:12.20 | |||||
8 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:06.28 | 2:17.75 | |||||
9 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:07.84 | 2:23.77 | |||||
10 | Alfred Klie Holde | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:06.80 | 2:26.82 | |||||
11 | Emil Boye Bank | 2009 | Køge Svømmeklub | 1:10.64 | 2:29.30 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:01 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 34.83 | 1:10.37 | |||||
2 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 36.66 | 1:15.12 | |||||
3 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 38.10 | 1:18.97 | |||||
4 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 38.75 | 1:19.18 | |||||
5 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 38.77 | 1:19.97 | |||||
6 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 38.71 | 1:20.10 | |||||
7 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 38.79 | 1:20.44 | |||||
8 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 41.44 | 1:22.64 | |||||
9 | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | 48.32 | 1:39.23 | |||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Nellie Fisker | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 37.06 | 1:17.03 | |||||
2 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.31 | 1:17.82 | |||||
3 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.19 | 1:19.99 | |||||
4 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 39.41 | 1:21.25 | |||||
5 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 39.83 | 1:22.96 | |||||
6 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 44.50 | 1:32.90 | |||||
7 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 47.83 | 1:37.99 | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 43.00 | 1:29.63 | |||||
2 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 43.89 | 1:30.63 | |||||
3 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 45.37 | 1:31.84 | |||||
4 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 48.13 | 1:35.89 | |||||
5 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 48.43 | 1:37.20 | |||||
6 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 51.04 | 1:44.86 | |||||
7 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.84 | 1:45.56 | |||||
8 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 56.60 | 1:55.92 | |||||
9 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:00.72 | 1:59.50 | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.11 | 1:33.64 | |||||
2 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 46.36 | 1:34.97 | |||||
3 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 50.43 | 1:42.26 | |||||
4 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 52.03 | 1:45.85 | |||||
5 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 52.36 | 1:46.76 | |||||
6 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.34 | 1:49.28 | |||||
7 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 53.19 | 1:49.55 | |||||
8 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.09 | 1:49.60 | |||||
9 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 52.62 | 1:51.41 | |||||
- | Kira Weiss | 2009 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | EFB v.75m | |||||
- | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | Afslutn. på mave | |||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.25 | 1:41.21 | |||||
2 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 57.27 | 1:55.87 | |||||
3 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 57.18 | 1:57.46 | |||||
4 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.30 | 2:00.87 | |||||
5 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 1:01.66 | 2:04.88 | |||||
6 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.54 | 2:07.46 | |||||
7 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:01.88 | 2:09.20 | |||||
8 | Dicte Thaysen Højberg | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:02.23 | 2:11.08 | |||||
9 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 1:04.58 | 2:14.03 | |||||
10 | Ronja B Hansen | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:07.86 | 2:15.63 | |||||
11 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:07.92 | 2:23.81 | |||||
12 | Milla Djupnes | 2010 | Vest-Brøndby | 1:09.45 | 2:26.87 | |||||
13 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.55 | 2:27.50 | |||||
14 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 1:17.79 | 2:38.53 | |||||
15 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 1:20.82 | 2:39.49 | |||||
- | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.56 | 1:06.28 | |||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 34.49 | 1:10.12 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 34.21 | 1:10.20 | |||||
2 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 36.79 | 1:17.74 | |||||
3 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 38.41 | 1:18.69 | |||||
4 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 39.41 | 1:21.19 | |||||
5 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.37 | 1:25.94 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.27 | 1:19.95 | |||||
2 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.94 | 1:22.56 | |||||
3 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.32 | 1:28.67 | |||||
4 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 42.56 | 1:29.96 | |||||
5 | Lucas Sibbern-Larsen | 2007 | Næstved IF | 46.55 | 1:36.92 | |||||
6 | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svømmeklub | 52.98 | 1:49.99 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 45.38 | 1:32.29 | |||||
2 | William Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 43.75 | 1:32.94 | |||||
3 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 47.17 | 1:36.22 | |||||
4 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 49.42 | 1:40.23 | |||||
5 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 53.77 | 1:48.26 | |||||
6 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.55 | 1:48.64 | |||||
7 | Shai Bitton | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.83 | 1:48.89 | |||||
8 | William Kongslev | 2008 | Haslev Svømmeklub | 54.91 | 1:56.33 | |||||
- | Mathias Henriksen | 2008 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 49.04 | 1:40.19 | |||||
2 | Gustav Jørgensen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.79 | 1:40.23 | |||||
3 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:50.82 | ||||||
4 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 54.53 | 1:51.72 | |||||
5 | Filip Nielsen | 2010 | Albertslund IF | 1:54.18 | ||||||
6 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 53.87 | 1:55.64 | |||||
7 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 58.44 | 2:01.97 | |||||
8 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.15 | 2:09.54 | |||||
9 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:03.69 | 2:13.19 | |||||
10 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 1:05.51 | 2:16.78 | |||||
11 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 1:08.05 | 2:17.20 | |||||
12 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 2:21.51 | ||||||
- | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:02 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Mix - Mini Kids | 2008 | Køge Svømmeklub | 2:40.16 | ||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 43.21 | 43.21 | |||||||
Mikkel Skoubo | 2008 | 45.92 | 1:29.13 | |||||||
Malthe Sommer | 2009 | 37.79 | 2:06.92 | |||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 33.24 | 2:40.16 | |||||||
2 | Gsk Helte 1 | 2008 | VG 17 | 2:40.71 | ||||||
Tristan Nygaard | 2008 | 41.00 | 41.00 | |||||||
Klara Rasmussen | 2008 | 45.11 | 1:26.11 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 37.63 | 2:03.74 | |||||||
Anders Koch Jensen | 2008 | 36.97 | 2:40.71 | |||||||
- | Gsk Helte 2 | 2008 | VG 17 | DSQ | Tyvstart 4. sv. | |||||
Peter Emil Dyhr | 2008 | 46.44 | 46.44 | |||||||
Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 53.07 | 1:39.51 | |||||||
Nynne Bugge | 2008 | 40.13 | 2:19.64 | |||||||
- | Gsk Helte 3 | 2008 | VG 17 | DSQ | ESB v 100m | |||||
Lisa Koerver Schmidt | 2009 | 51.53 | 51.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:02 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1969-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsk Mix 1 | 2006 | VG 17 | 2:15.33 | ||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 34.78 | 34.78 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 36.72 | 1:11.50 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | 33.25 | 1:44.75 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 30.58 | 2:15.33 | |||||||
2 | Gsk Mix 2 | 2006 | VG 17 | 2:21.49 | ||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 1:17.52 | 1:17.52 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 33.86 | 1:51.38 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 30.11 | 2:21.49 | |||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 2:21.49 | ||||||||
3 | AIF Mix | 2000 | Albertslund IF | 2:22.54 | ||||||
Sofie Riis | 2005 | 40.66 | 40.66 | |||||||
Emil Strandquist | 2005 | 37.93 | 1:18.59 | |||||||
Laura Buchmann | 2004 | 38.46 | 1:57.05 | |||||||
Mikkel Salmansen | 2000 | 25.49 | 2:22.54 | |||||||
4 | Køge Kids - Mix 1 | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:27.03 | ||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 42.58 | 1:19.66 | |||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 37.04 | 1:56.70 | |||||||
Storm Melgaard | 2007 | 30.33 | 2:27.03 | |||||||
5 | Køge Kids - Mix 2 | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:36.00 | ||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | 48.48 | 1:27.14 | |||||||
Rebekka Roed | 2007 | 36.70 | 2:03.84 | |||||||
Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 32.16 | 2:36.00 | |||||||
6 | Triton Matadormix | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:38.36 | ||||||
Helena Gagnér | 2008 | 45.34 | 45.34 | |||||||
Oscar David Morthorst | 2007 | 39.90 | 1:25.24 | |||||||
Jonas Wilms Jensen | 2007 | 34.65 | 1:59.89 | |||||||
Ida Hinchely | 2008 | 38.47 | 2:38.36 | |||||||
7 | Gsk Mix 3 | 2006 | VG 17 | 2:41.34 | ||||||
Anton Serizawa | 2006 | 43.33 | 43.33 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 41.51 | 1:24.84 | |||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 41.17 | 2:06.01 | |||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 35.33 | 2:41.34 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:53 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 34.19 | 1:10.52 | 1:47.30 | 2:22.48 | |||
2 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 33.77 | 1:10.12 | 1:47.09 | 2:24.21 | |||
3 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 35.29 | 1:12.40 | 1:49.94 | 2:24.64 | |||
4 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 33.97 | 1:11.48 | 1:49.53 | 2:26.00 | |||
5 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 35.03 | 1:12.76 | 1:51.19 | 2:28.84 | |||
6 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 36.45 | 1:16.37 | 1:56.47 | 2:34.64 | |||
7 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 36.39 | 1:17.76 | 2:00.60 | 2:42.24 | |||
8 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 36.95 | 1:20.42 | 2:04.57 | 2:46.98 | |||
9 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 43.43 | 1:33.03 | 2:25.04 | 3:16.87 | |||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 33.09 | 1:10.12 | 1:48.61 | 2:26.44 | |||
2 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 34.07 | 1:13.70 | 1:54.48 | 2:33.57 | |||
3 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 34.54 | 1:13.98 | 1:55.15 | 2:35.25 | |||
4 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.90 | 1:17.52 | 1:58.10 | 2:35.41 | |||
5 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 36.84 | 1:18.41 | 2:01.23 | 2:41.40 | |||
6 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 38.63 | 1:22.38 | 2:07.98 | 2:52.03 | |||
7 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 38.68 | 1:23.59 | 2:09.40 | 2:56.00 | |||
8 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 39.89 | 1:25.15 | 2:12.31 | 2:57.81 | |||
9 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 38.91 | 1:24.05 | 2:11.74 | 2:58.34 | |||
10 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 40.67 | 1:27.08 | 2:14.81 | 3:01.04 | |||
11 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 40.89 | 1:28.39 | 2:18.71 | 3:07.19 | |||
12 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.90 | 1:35.51 | 2:27.66 | 3:18.50 | |||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 38.18 | 1:21.23 | 2:04.71 | 2:47.22 | |||
2 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 40.57 | 1:23.78 | 2:06.90 | 2:50.65 | |||
3 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 41.45 | 1:27.18 | 2:15.03 | 2:59.77 | |||
4 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 42.42 | 1:31.66 | 2:23.24 | 3:11.05 | |||
5 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.52 | 1:39.56 | 2:33.16 | 3:19.25 | |||
6 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 45.32 | 1:39.04 | 2:35.45 | 3:23.97 | |||
7 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 49.82 | 1:45.54 | 2:43.65 | 3:36.97 | |||
8 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 49.53 | 1:50.65 | 2:53.04 | 3:52.84 | |||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 38.95 | 1:23.22 | 2:08.38 | 2:52.12 | |||
2 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.05 | 1:30.37 | 2:20.25 | 3:06.84 | |||
3 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 41.80 | 1:32.82 | 2:25.23 | 3:12.97 | |||
4 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 46.12 | 1:36.73 | 2:27.59 | 3:13.32 | |||
5 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.70 | 1:36.87 | 2:29.54 | 3:19.30 | |||
6 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.18 | 1:40.86 | 2:34.68 | 3:25.52 | |||
7 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.79 | 1:39.36 | 2:33.55 | 3:25.64 | |||
8 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 45.71 | 1:42.16 | 2:37.14 | 3:27.42 | |||
9 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 47.98 | 1:41.81 | 2:35.41 | 3:27.53 | |||
10 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 45.48 | 1:39.87 | 2:36.36 | 3:29.46 | |||
11 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 46.59 | 1:41.24 | 2:37.96 | 3:30.56 | |||
12 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 50.03 | 1:47.00 | 2:46.48 | 3:46.86 | |||
13 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 50.43 | 1:51.06 | 2:53.66 | 3:55.49 | |||
14 | Tilde Kjærsgaatd Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 55.33 | 1:58.73 | 3:02.97 | 4:04.58 | |||
15 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 54.37 | 1:59.21 | 3:07.45 | 4:14.06 | |||
- | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:53 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:57 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 33.88 | 1:10.41 | 1:47.51 | 2:23.14 | |||
2 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 35.01 | 1:14.29 | 1:53.82 | 2:34.23 | |||
3 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 36.73 | 1:18.49 | 2:01.77 | 2:42.88 | |||
4 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 35.68 | 1:18.05 | 2:01.70 | 2:43.97 | |||
- | Alexander Oxenbøll | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.21 | 1:12.62 | 1:53.02 | 2:28.79 | |||
2 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 38.05 | 1:20.39 | 2:05.54 | 2:50.51 | |||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 37.88 | 1:20.48 | 2:02.68 | 2:41.86 | |||
2 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 39.37 | 1:26.46 | 2:15.10 | 3:02.49 | |||
3 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 46.29 | 1:36.58 | 2:26.79 | 3:14.65 | |||
4 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.62 | 1:33.87 | 2:23.67 | 3:14.67 | |||
5 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 45.81 | 1:36.63 | 2:28.04 | 3:14.70 | |||
6 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.43 | 1:33.46 | 2:26.93 | 3:17.77 | |||
7 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 48.61 | 1:41.70 | 2:36.45 | 3:28.60 | |||
8 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 49.86 | 1:44.68 | 2:39.93 | 3:30.80 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:57 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 32.27 | 1:08.01 | |||||
2 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 34.44 | 1:12.68 | |||||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 36.78 | 1:17.69 | |||||
4 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 38.28 | 1:26.88 | |||||
5 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 48.61 | 1:47.18 | |||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 38.05 | 1:25.47 | |||||
2 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 41.58 | 1:31.67 | |||||
- | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v100m | |||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 39.42 | 1:25.21 | |||||
2 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.93 | 1:35.58 | |||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 43.42 | 1:41.77 | |||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 49.90 | 1:48.15 | |||||
2 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.18 | 1:55.03 | |||||
3 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 52.62 | 1:55.74 | |||||
- | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 31.94 | 1:08.60 | |||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 32.81 | 1:08.92 | |||||
3 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 33.54 | 1:13.94 | |||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 33.92 | 1:13.82 | |||||
2 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 33.89 | 1:14.66 | |||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 34.25 | 1:15.55 | |||||
4 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 35.26 | 1:16.29 | |||||
5 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 36.58 | 1:21.22 | |||||
6 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.65 | 1:25.85 | |||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.17 | 1:20.42 | |||||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.13 | 1:26.66 | |||||
3 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.24 | 1:32.21 | |||||
4 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.29 | 1:33.26 | |||||
5 | David Larsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 53.50 | 1:58.83 | |||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 39.82 | 1:26.54 | |||||
2 | Gustav Jørgensen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.80 | 1:48.58 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:38 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 38.82 | 1:21.23 | 2:04.75 | 2:46.84 | |||
2 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 41.13 | 1:25.56 | 2:10.93 | 2:56.52 | |||
3 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 43.46 | 1:32.01 | 2:20.09 | 3:12.52 | |||
4 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 45.35 | 1:36.74 | 2:28.24 | 3:19.53 | |||
5 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 45.23 | 1:37.24 | 2:30.24 | 3:22.25 | |||
6 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 48.56 | 1:41.04 | 2:33.83 | 3:27.29 | |||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 41.56 | 1:27.15 | 2:12.86 | 2:57.51 | |||
2 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 41.72 | 1:28.47 | 2:15.85 | 3:02.95 | |||
3 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.45 | 1:33.82 | 2:22.86 | 3:11.00 | |||
4 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | Næstved IF | 43.18 | 1:33.24 | 2:23.20 | 3:15.32 | |||
5 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.70 | 1:34.91 | 2:25.39 | 3:15.37 | |||
6 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 47.75 | 1:42.37 | 2:37.60 | 3:31.34 | |||
7 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 49.96 | 1:44.67 | 2:39.63 | 3:32.24 | |||
8 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 50.30 | 1:45.76 | 2:40.42 | 3:32.69 | |||
9 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 49.82 | 1:44.32 | 2:39.82 | 3:33.44 | |||
10 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 49.41 | 1:45.74 | 2:41.47 | 3:34.74 | |||
11 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.63 | 1:48.36 | 2:47.49 | 3:45.97 | |||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 48.10 | 1:42.13 | 2:37.76 | 3:32.47 | |||
2 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 53.51 | 1:52.89 | 2:54.41 | 3:53.60 | |||
3 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.78 | 1:57.39 | 2:59.38 | 4:00.66 | |||
- | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | esb v50m | |||||
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 57.75 | 2:00.84 | 3:04.50 | 4:06.43 | |||
2 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 59.80 | 2:07.40 | 3:13.09 | 4:16.44 | |||
3 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 59.13 | 2:06.03 | 3:13.85 | 4:19.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:38 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 40.88 | 1:25.41 | 2:10.06 | 2:53.51 | |||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 39.74 | 1:24.02 | 2:08.87 | 2:52.07 | |||
2 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 46.44 | 1:38.64 | 2:31.20 | 3:22.57 | |||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.87 | 1:33.80 | 2:24.46 | 3:13.83 | |||
Løb 14, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 49.35 | 1:44.71 | 2:39.82 | 3:32.51 | |||
- | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | ESB v 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 34.21 | ||||||
2 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 35.30 | ||||||
3 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 37.11 | ||||||
4 | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | 42.61 | ||||||
5 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 42.75 | ||||||
6 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 43.06 | ||||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Merle Holmgaard | 2005 | Næstved IF | DSQ | Mavelig. v25m | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 36.18 | ||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 36.71 | ||||||
3 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.79 | ||||||
4 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 36.83 | ||||||
5 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.75 | ||||||
6 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 39.49 | ||||||
7 | Amalie Haack | 2007 | Køge Svømmeklub | 45.20 | ||||||
8 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 45.36 | ||||||
9 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 46.70 | ||||||
10 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 46.81 | ||||||
11 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 48.05 | ||||||
12 | Silke Holmgaard | 2007 | Næstved IF | 50.66 | ||||||
- | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | Ej berøring v25m | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 40.97 | ||||||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 42.84 | ||||||
3 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 43.25 | ||||||
4 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 43.88 | ||||||
5 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.86 | ||||||
6 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 45.94 | ||||||
7 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.25 | ||||||
8 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 49.91 | ||||||
9 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 51.34 | ||||||
10 | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | 52.64 | ||||||
11 | Madeleine Schou | 2008 | Haslev Svømmeklub | 52.82 | ||||||
12 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | Greve Svømmeklub | 53.66 | ||||||
13 | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svømmeklub | 54.91 | ||||||
- | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
- | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | EFB v.25m | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.16 | ||||||
2 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.67 | ||||||
3 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 49.86 | ||||||
4 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.39 | ||||||
5 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 50.62 | ||||||
6 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 51.32 | ||||||
7 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.40 | ||||||
8 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 51.49 | ||||||
9 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.75 | ||||||
10 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.80 | ||||||
11 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 52.06 | ||||||
12 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 52.37 | ||||||
13 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 52.49 | ||||||
14 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.82 | ||||||
15 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 53.85 | ||||||
16 | Tilde Kjærsgaatd Jensen | 2009 | Køge Svømmeklub | 56.26 | ||||||
17 | Kira Weiss | 2009 | Ishøj Svømme Klub | 57.50 | ||||||
18 | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.73 | ||||||
- | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Sofia Lund Østergaard | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Josefine Jaakkonen Nielsen | 2009 | Næstved IF | DSQ | Afsl. på mave | |||||
- | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | DSQ | Afsl. på mave | |||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 46.42 | ||||||
2 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 48.74 | ||||||
3 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 49.11 | ||||||
4 | Nia Sommer | 2010 | Køge Svømmeklub | 49.84 | ||||||
5 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 52.75 | ||||||
6 | Caroline Engsbro | 2010 | Greve Svømmeklub | 53.57 | ||||||
7 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 54.26 | ||||||
8 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 56.90 | ||||||
9 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 58.14 | ||||||
10 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 58.34 | ||||||
11 | Dicte Thaysen Højberg | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.34 | ||||||
12 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.09 | ||||||
13 | Ronja B Hansen | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:03.82 | ||||||
14 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:03.90 | ||||||
15 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 1:05.23 | ||||||
16 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:05.75 | ||||||
17 | Milla Djupnes | 2010 | Vest-Brøndby | 1:05.92 | ||||||
18 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.20 | ||||||
19 | Alba Mayland | 2010 | Næstved IF | 1:13.18 | ||||||
20 | Sofie Nygaard Kofoed | 2010 | Albertslund IF | 1:13.50 | ||||||
21 | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:16.19 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 36.02 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 32.57 | ||||||
2 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 35.28 | ||||||
3 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 35.40 | ||||||
4 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 35.93 | ||||||
5 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 37.01 | ||||||
6 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 37.87 | ||||||
7 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 39.09 | ||||||
8 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 42.76 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 43.12 | ||||||
2 | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svømmeklub | 51.33 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 42.68 | ||||||
2 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.87 | ||||||
3 | William Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.75 | ||||||
4 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 46.30 | ||||||
5 | Mathias Drygaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.93 | ||||||
6 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 47.06 | ||||||
7 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 47.51 | ||||||
8 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 48.73 | ||||||
9 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 48.99 | ||||||
10 | Shai Bitton | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.98 | ||||||
11 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 52.76 | ||||||
12 | William Kongslev | 2008 | Haslev Svømmeklub | 54.57 | ||||||
13 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 59.00 | ||||||
14 | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:01.08 | ||||||
- | Mathias Henriksen | 2008 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 46.09 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.10 | ||||||
3 | Mikkas Skoubo | 2010 | Køge Svømmeklub | 51.48 | ||||||
4 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 51.65 | ||||||
5 | Alfred Klie Holde | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.86 | ||||||
6 | Filip Nielsen | 2010 | Albertslund IF | 52.43 | ||||||
7 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 52.49 | ||||||
8 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.15 | ||||||
9 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 53.17 | ||||||
10 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 53.20 | ||||||
11 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 53.41 | ||||||
12 | Kasper Granlund Thomsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.80 | ||||||
13 | Emil Boye Bank | 2009 | Køge Svømmeklub | 54.15 | ||||||
14 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 56.69 | ||||||
15 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 57.94 | ||||||
16 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 1:02.88 | ||||||
17 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:03.68 | ||||||
18 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 1:05.79 | ||||||
19 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:06.00 | ||||||
20 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 1:06.86 | ||||||
21 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:09.07 | ||||||
- | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:46 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 34.29 | 1:15.88 | 1:58.96 | 2:34.63 | |||
2 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 37.06 | 1:16.34 | 2:00.00 | 2:35.39 | |||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 37.33 | 1:21.67 | 2:08.10 | 2:42.92 | |||
4 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 36.65 | 1:21.05 | 2:09.32 | 2:47.56 | |||
5 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 38.50 | 1:23.76 | 2:10.28 | 2:48.27 | |||
6 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 35.86 | 1:21.53 | 2:17.52 | 2:58.30 | |||
7 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 43.06 | 1:29.99 | 2:18.22 | 2:59.28 | |||
8 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 40.12 | 1:26.31 | 2:21.18 | 3:01.86 | |||
9 | Sofie Riis | 2005 | Albertslund IF | 42.26 | 1:33.04 | 2:25.28 | 3:10.02 | |||
- | Emma Riis | 2005 | Albertslund IF | DSQ | Flere flyben eft.100 | |||||
- | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | ESB v50m | |||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.32 | 1:22.74 | 2:14.51 | 2:52.00 | |||
2 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 36.35 | 1:23.05 | 2:14.15 | 2:53.95 | |||
3 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 39.90 | 1:25.24 | 2:14.81 | 2:54.18 | |||
4 | Amalie Mønster Birk | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.85 | 1:27.20 | 2:21.68 | 3:03.26 | |||
5 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 39.20 | 1:25.81 | 2:27.46 | 3:12.04 | |||
6 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 43.98 | 1:34.12 | 2:29.77 | 3:16.47 | |||
7 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 52.81 | 1:46.04 | 2:40.40 | 3:25.19 | |||
8 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 46.48 | 1:39.62 | 2:40.67 | 3:26.70 | |||
9 | Isabella Lindgreen | 2007 | Albertslund IF | 57.14 | 1:51.40 | 2:59.09 | 3:49.19 | |||
- | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | DSQ | Asynk flyarme v20m | |||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.02 | 1:34.92 | 2:30.65 | 3:13.23 | |||
2 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 47.30 | 1:36.88 | 2:35.19 | 3:21.54 | |||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 53.55 | 1:44.75 | 2:41.99 | 3:26.68 | |||
4 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 46.90 | 1:39.90 | 2:40.00 | 3:26.98 | |||
5 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 47.52 | 1:40.39 | 2:43.12 | 3:29.09 | |||
6 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.81 | 2:01.67 | 3:04.26 | 3:56.64 | |||
- | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | 2 flyb. v ven 100m | |||||
- | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | Ryg ej afsluttet | |||||
- | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | Asynk ben v140m | |||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 46.76 | 1:39.62 | 2:40.08 | 3:29.22 | |||
2 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 51.58 | 1:44.77 | 2:46.36 | 3:33.29 | |||
3 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.85 | 1:50.40 | 2:58.02 | 3:46.02 | |||
4 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.27 | 1:48.43 | 2:59.54 | 3:51.40 | |||
5 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.90 | 1:52.61 | 3:05.02 | 3:57.84 | |||
6 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 56.07 | 1:55.95 | 3:03.71 | 3:57.85 | |||
7 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.92 | 2:01.36 | 3:08.22 | 4:03.99 | |||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 50.11 | 1:47.83 | 2:51.65 | 3:42.63 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:46 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:55 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 2:29.70 | ||||||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 2:33.59 | ||||||
3 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 2:41.95 | ||||||
4 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 2:45.49 | ||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 2:29.99 | ||||||
2 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.76 | 1:22.94 | 2:16.56 | 2:59.80 | |||
3 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 40.65 | 1:29.91 | 2:24.95 | 3:05.75 | |||
4 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.97 | 1:28.25 | 2:25.95 | 3:08.06 | |||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.04 | 1:27.93 | 2:19.64 | 3:01.17 | |||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 3:05.45 | ||||||
3 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.93 | 1:29.10 | 2:25.09 | 3:06.19 | |||
4 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.22 | 1:32.81 | 2:28.36 | 3:09.22 | |||
5 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 46.76 | 1:35.73 | 2:34.03 | 3:17.59 | |||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 43.07 | 1:34.18 | 2:25.41 | 3:11.79 | |||
2 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 46.38 | 1:37.79 | 2:35.30 | 3:20.38 | |||
3 | William Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.47 | 1:37.57 | 2:44.07 | 3:33.38 | |||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.32 | 2:07.22 | 3:12.52 | 4:09.30 | |||
2 | Mikkel Olsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.11 | 2:09.73 | 3:19.59 | 4:26.18 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:55 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:38 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 29.51 | ||||||
2 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 29.83 | ||||||
3 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 30.59 | ||||||
4 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 30.77 | ||||||
5 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 30.90 | ||||||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 30.94 | ||||||
7 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 30.96 | ||||||
8 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 30.99 | ||||||
9 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 31.05 | ||||||
10 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 31.10 | ||||||
10 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 31.10 | ||||||
12 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 31.14 | ||||||
13 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 31.19 | ||||||
14 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 31.26 | ||||||
15 | Liva Mayland | 2006 | Næstved IF | 31.32 | ||||||
16 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 31.58 | ||||||
17 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 31.68 | ||||||
18 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 31.73 | ||||||
19 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 31.80 | ||||||
20 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 32.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:38 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:37 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 20, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.37 | ||||||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.39 | ||||||
3 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.93 | ||||||
4 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.38 | ||||||
5 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.56 | ||||||
6 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.58 | ||||||
7 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.59 | ||||||
8 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.61 | ||||||
9 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.62 | ||||||
10 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 32.67 | ||||||
11 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 32.70 | ||||||
12 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 33.01 | ||||||
13 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 33.14 | ||||||
14 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.18 | ||||||
15 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 33.51 | ||||||
16 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 33.52 | ||||||
17 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.68 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:37 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:14 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 36.66 | ||||||
2 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 40.76 | ||||||
3 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 41.44 | ||||||
4 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 41.55 | ||||||
5 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.58 | ||||||
6 | Briet Natalia Tomasdottir | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.93 | ||||||
7 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.12 | ||||||
8 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.21 | ||||||
9 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 43.79 | ||||||
10 | Hannah Vestergaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.80 | ||||||
11 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.28 | ||||||
12 | Emiline Kodal | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.58 | ||||||
13 | Andrea Mathilde Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.86 | ||||||
14 | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.04 | ||||||
15 | Linnea Nielsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.58 | ||||||
16 | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.88 | ||||||
17 | Freja Max Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.25 | ||||||
18 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 54.48 | ||||||
19 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 55.32 | ||||||
20 | Rose Gram Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.40 | ||||||
- | Alma Aabenhus | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anna Obel | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Fl. flyben eft start | |||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 36.73 | ||||||
2 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 37.77 | ||||||
3 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 39.99 | ||||||
4 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 41.94 | ||||||
5 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 41.99 | ||||||
6 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 45.50 | ||||||
7 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 45.55 | ||||||
8 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 45.60 | ||||||
9 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 46.42 | ||||||
10 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 46.48 | ||||||
11 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 46.71 | ||||||
12 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 48.26 | ||||||
13 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 51.29 | ||||||
14 | Ida Englund Kickbusch | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.09 | ||||||
15 | Nanna Toft | 2007 | Næstved IF | 55.44 | ||||||
16 | Nora L. Budtz Haller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 56.85 | ||||||
17 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.54 | ||||||
18 | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.24 | ||||||
19 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 59.92 | ||||||
- | Isabella Lindgreen | 2007 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Caroline Bjørsted | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | 2 armt uv 25m | |||||
- | Sofia Samsøe Hinsby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Asynk ben eft. start | |||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 44.77 | ||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 45.21 | ||||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.83 | ||||||
4 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 47.37 | ||||||
5 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 47.58 | ||||||
6 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.98 | ||||||
7 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 49.20 | ||||||
8 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.30 | ||||||
9 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 52.67 | ||||||
10 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.81 | ||||||
11 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.06 | ||||||
12 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 54.34 | ||||||
13 | Caroline Sofie Sørensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 54.40 | ||||||
14 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 55.56 | ||||||
- | Candice Painvin | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | crawlarm u v eft sta | |||||
- | Charlotte Beck | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | ESB 25m | |||||
- | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v25m | |||||
- | Selma Lærkelund Hansen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Asynk ben v40m | |||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 51.11 | ||||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.65 | ||||||
3 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 54.39 | ||||||
4 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.52 | ||||||
5 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.88 | ||||||
6 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.81 | ||||||
7 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 59.48 | ||||||
8 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 59.70 | ||||||
9 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:00.57 | ||||||
10 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.08 | ||||||
11 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 1:01.09 | ||||||
12 | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.28 | ||||||
13 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.74 | ||||||
14 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 1:05.08 | ||||||
15 | Sirid M. W. Christiansen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.98 | ||||||
- | Sofia Lund Østergaard | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 1:00.33 | ||||||
2 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.49 | ||||||
3 | Amalie Pleidrup Johansen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.60 | ||||||
4 | Dicte Thaysen Højberg | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:03.24 | ||||||
5 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 1:11.34 | ||||||
6 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:11.98 | ||||||
7 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:17.75 | ||||||
8 | Milla Djupnes | 2010 | Vest-Brøndby | 1:36.57 | ||||||
- | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:14 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 35.85 | ||||||
2 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 38.52 | ||||||
3 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.92 | ||||||
4 | Carl Johan Zahll Larsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 46.27 | ||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 36.41 | ||||||
2 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 36.86 | ||||||
3 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 39.22 | ||||||
4 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 41.82 | ||||||
5 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.61 | ||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.53 | ||||||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 44.46 | ||||||
3 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.59 | ||||||
4 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 47.58 | ||||||
5 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 48.00 | ||||||
6 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 48.61 | ||||||
7 | David Larsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 53.14 | ||||||
8 | Esben Trærup Andersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.75 | ||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 42.51 | ||||||
2 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.17 | ||||||
3 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 48.32 | ||||||
4 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 51.95 | ||||||
5 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 1:05.83 | ||||||
6 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 1:19.05 | ||||||
- | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | DSQ | ESB v 25m | |||||
- | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | Fl flyben eft st | |||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 50.92 | ||||||
2 | Mikkel Olsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 55.59 | ||||||
3 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 56.46 | ||||||
4 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.96 | ||||||
5 | Henry Karll Jensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.63 | ||||||
6 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | Greve Svømmeklub | 1:03.45 | ||||||
7 | Mathias Kirkebæk Korgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:04.48 | ||||||
8 | Rasmus Kohave Sørensen | 2010 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:06.82 | ||||||
9 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.30 | ||||||
10 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.75 | ||||||
11 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 1:11.34 | ||||||
12 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:12.96 | ||||||
13 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 1:21.39 | ||||||
- | Alfred Klie Holde | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 23, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 39.02 | 1:24.33 | 2:11.50 | 3:00.83 | |||
Løb 23, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.95 | 1:32.50 | 2:19.08 | 3:05.07 | |||
2 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.20 | 1:29.18 | 2:20.36 | 3:08.15 | |||
3 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.83 | 1:36.80 | 2:33.09 | 3:29.10 | |||
Løb 23, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 39.41 | 1:26.89 | 2:18.92 | 3:11.11 | |||
2 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.80 | 1:49.93 | 2:53.65 | 3:58.05 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 10:21 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 24, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 35.71 | 1:20.94 | 2:10.64 | 2:58.90 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:21 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 31.27 | 1:04.17 | |||||
2 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 32.95 | 1:06.96 | |||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 33.08 | 1:07.50 | |||||
4 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 33.10 | 1:07.64 | |||||
5 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 33.42 | 1:07.70 | |||||
6 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.67 | 1:08.63 | |||||
7 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 33.48 | 1:09.09 | |||||
8 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 32.89 | 1:09.34 | |||||
9 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 33.84 | 1:10.60 | |||||
10 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.92 | 1:11.89 | |||||
11 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 35.61 | 1:14.28 | |||||
12 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 36.72 | 1:15.55 | |||||
13 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.61 | 1:17.01 | |||||
14 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 37.80 | 1:18.45 | |||||
15 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 38.47 | 1:20.37 | |||||
16 | Emiline Kodal | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.07 | 1:20.86 | |||||
17 | Hannah Vestergaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.87 | 1:21.75 | |||||
18 | Andrea Mathilde Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.62 | 1:23.27 | |||||
19 | Freja Max Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.33 | 1:28.25 | |||||
20 | Anna Obel | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.43 | 1:28.91 | |||||
21 | Linnea Nielsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.60 | 1:29.26 | |||||
22 | Camila Hansen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 42.93 | 1:33.80 | |||||
23 | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.58 | 1:36.41 | |||||
24 | Rose Gram Hansen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.64 | 1:46.56 | |||||
- | Alma Aabenhus | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Vilma Brix Dauberg | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 31.24 | 1:06.34 | |||||
2 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 32.25 | 1:08.20 | |||||
3 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 32.62 | 1:09.51 | |||||
4 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.04 | 1:10.71 | |||||
5 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 34.12 | 1:13.75 | |||||
6 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 35.46 | 1:14.43 | |||||
7 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 37.94 | 1:19.72 | |||||
8 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 38.87 | 1:20.27 | |||||
9 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 38.20 | 1:20.54 | |||||
10 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 38.72 | 1:20.75 | |||||
11 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.96 | 1:22.09 | |||||
12 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 40.57 | 1:25.15 | |||||
13 | Caroline Bjørsted | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.33 | 1:28.96 | |||||
14 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.63 | 1:31.92 | |||||
15 | Isolde B. W. Christensen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.52 | 1:34.94 | |||||
16 | Nanna Toft | 2007 | Næstved IF | 47.24 | 1:41.37 | |||||
17 | Ida Englund Kickbusch | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.15 | 1:48.70 | |||||
18 | Sofia Samsøe Hinsby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 52.22 | 1:56.19 | |||||
19 | Nora L. Budtz Haller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.84 | 1:58.00 | |||||
- | Isabella Lindgreen | 2007 | Albertslund IF | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.51 | 1:18.80 | |||||
2 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 38.27 | 1:20.12 | |||||
3 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.47 | 1:22.14 | |||||
4 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.16 | 1:22.56 | |||||
5 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 41.92 | 1:26.09 | |||||
6 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 41.88 | 1:28.59 | |||||
7 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 42.98 | 1:33.49 | |||||
8 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 47.01 | 1:34.94 | |||||
9 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | Greve Svømmeklub | 46.57 | 1:37.46 | |||||
10 | Caroline Sofie Sørensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 47.52 | 1:41.71 | |||||
11 | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | 49.93 | 1:46.69 | |||||
12 | Madeleine Schou | 2008 | Haslev Svømmeklub | 48.21 | 1:47.26 | |||||
13 | Selma Lærkelund Hansen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.11 | 1:50.89 | |||||
14 | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svømmeklub | 51.47 | 1:52.79 | |||||
15 | Candice Painvin | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.99 | 2:11.70 | |||||
16 | Charlotte Beck | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:19.08 | ||||||
- | Sally Anna Usinger | 2008 | Vest-Brøndby | DNF | ||||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 38.29 | 1:19.68 | |||||
2 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.14 | 1:23.44 | |||||
3 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 40.78 | 1:27.89 | |||||
4 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 40.11 | 1:30.88 | |||||
5 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.51 | 1:34.03 | |||||
6 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 44.34 | 1:34.49 | |||||
7 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 46.64 | 1:37.22 | |||||
8 | Karoline Koch Juhl | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.38 | 1:41.36 | |||||
9 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 47.88 | 1:41.52 | |||||
10 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 49.19 | 1:45.08 | |||||
11 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 50.09 | 1:45.34 | |||||
12 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.32 | 1:50.13 | |||||
13 | Sirid M. W. Christiansen | 2009 | Hovedstadens Svømmeklub | 53.92 | 1:59.77 | |||||
14 | Victoria Sinding Vetlov | 2009 | Vest-Brøndby | 57.26 | 2:05.26 | |||||
- | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.24 | 1:30.13 | |||||
2 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 42.38 | 1:33.92 | |||||
3 | Caroline Engsbro | 2010 | Greve Svømmeklub | 46.60 | 1:41.74 | |||||
4 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 48.36 | 1:44.66 | |||||
5 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 48.60 | 1:46.91 | |||||
6 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 51.53 | 1:47.34 | |||||
7 | Ingrid Schultz | 2010 | Albertslund IF | 54.24 | 1:59.88 | |||||
8 | Amalie Pleidrup Johansen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 52.34 | 2:00.25 | |||||
9 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 57.87 | 2:11.09 | |||||
10 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:06.82 | 2:17.73 | |||||
11 | Milla Djupnes | 2010 | Vest-Brøndby | 1:00.05 | 2:19.94 | |||||
12 | Ronja B Hansen | 2010 | Greve Svømmeklub | 1:07.00 | 2:22.32 | |||||
13 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.67 | 2:25.99 | |||||
- | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Dicte Thaysen Højberg | 2010 | Glostrup Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 27.61 | 57.79 | |||||
2 | Carl Johan Zahll Larsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.41 | 1:10.51 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hugo Haakansson | 2006 | Vest-Brøndby | 29.63 | 1:02.15 | |||||
2 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 31.63 | 1:06.20 | |||||
3 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.62 | 1:07.11 | |||||
4 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 33.32 | 1:11.10 | |||||
5 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.43 | 1:11.63 | |||||
6 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 34.95 | 1:13.06 | |||||
7 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 35.13 | 1:14.31 | |||||
8 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.75 | 1:14.60 | |||||
9 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 34.94 | 1:15.21 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 31.99 | 1:06.82 | |||||
2 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.49 | 1:11.41 | |||||
3 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.15 | 1:14.27 | |||||
4 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.13 | 1:17.04 | |||||
5 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 37.03 | 1:17.73 | |||||
6 | Esben Trærup Andersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 41.07 | 1:27.44 | |||||
7 | David Larsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 43.55 | 1:30.99 | |||||
8 | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svømmeklub | 47.36 | 1:40.49 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 34.90 | 1:13.04 | |||||
2 | William Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.69 | 1:21.95 | |||||
3 | Niklas Aagaard Sørensen | 2008 | Haslev Svømmeklub | 39.19 | 1:24.28 | |||||
4 | Carl C Stenstrøm Skonberg | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.01 | 1:24.76 | |||||
5 | Alexander Gadeberg Buur | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.29 | 1:25.01 | |||||
6 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.93 | 1:26.92 | |||||
7 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.70 | 1:31.36 | |||||
8 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 43.25 | 1:31.38 | |||||
9 | Shai Bitton | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.91 | 1:38.58 | |||||
10 | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | 47.66 | 1:38.84 | |||||
11 | William Kongslev | 2008 | Haslev Svømmeklub | 47.66 | 1:47.00 | |||||
12 | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | 50.32 | 1:49.13 | |||||
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 35.34 | 1:11.45 | |||||
2 | Gustav Jørgensen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 39.81 | 1:22.27 | |||||
3 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.58 | 1:32.23 | |||||
4 | Oliver Christensen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 47.23 | 1:41.63 | |||||
5 | Mathias Kirkebæk Korgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 47.62 | 1:43.85 | |||||
6 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 47.47 | 1:44.41 | |||||
7 | Henry Karll Jensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 53.95 | 1:55.06 | |||||
8 | Mikkel Olsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 58.61 | 1:57.62 | |||||
9 | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | 53.04 | 1:58.45 | |||||
10 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 57.71 | 2:03.11 | |||||
11 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 58.05 | 2:03.53 | |||||
12 | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | 1:07.60 | 2:23.12 | |||||
13 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 59.34 | 2:23.87 | |||||
- | Alfred Klie Holde | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:44 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Køge Mix - Mini Kids | 2008 | Køge Svømmeklub | 2:18.85 | ||||||
Augusta Bollmann | 2009 | 34.66 | 34.66 | |||||||
Vica Lucie Axen | 2008 | 37.74 | 1:12.40 | |||||||
Kristoffer Fjeldsted | 2008 | 32.99 | 1:45.39 | |||||||
Malthe Sommer | 2009 | 33.46 | 2:18.85 | |||||||
2 | Gsk Helte 1 | 2008 | VG 17 | 2:25.31 | ||||||
Tristan Nygaard | 2008 | 37.13 | 37.13 | |||||||
Siena Serizawa | 2008 | 34.56 | 1:11.69 | |||||||
Nynne Bugge | 2008 | 36.02 | 1:47.71 | |||||||
Gustav Jørgensen | 2009 | 37.60 | 2:25.31 | |||||||
3 | Hovedstadens Mix 2 | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.56 | ||||||
Lea F. H. Jespersen | 2008 | 35.09 | 35.09 | |||||||
Carl C Stenstrøm Skonberg | 2008 | 36.64 | 1:11.73 | |||||||
Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | 38.66 | 1:50.39 | |||||||
Alexander Gadeberg Buur | 2008 | 36.17 | 2:26.56 | |||||||
4 | Gsk Helte 3 | 2008 | VG 17 | 2:50.19 | ||||||
Nora Rosenkrantz | 2010 | 41.57 | 41.57 | |||||||
Peter Emil Dyhr | 2008 | 39.82 | 1:21.39 | |||||||
Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | 47.46 | 2:08.85 | |||||||
Vega Deneke Kure | 2009 | 41.34 | 2:50.19 | |||||||
5 | Vest Minimix | 2008 | VG 17 | 3:49.16 | ||||||
Noah Kobbernagel | 2011 | 55.65 | 55.65 | |||||||
Lissie Murphy | 2010 | 1:00.04 | 1:55.69 | |||||||
Sally Anna Usinger | 2008 | 53.11 | 2:48.80 | |||||||
Ronas Cetinkaya | 2010 | 1:00.36 | 3:49.16 | |||||||
- | Hsk 3 | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:04.30 | EXTRA | |||||
Andrea Busk Strodtmann | 2008 | 39.67 | 39.67 | |||||||
Selma Lærkelund Hansen | 2008 | 49.08 | 1:28.75 | |||||||
Sirid M. W. Christiansen | 2009 | 57.19 | 2:25.94 | |||||||
Esben Trærup Andersen | 2007 | 38.36 | 3:04.30 | |||||||
- | Gsk Helte 2 | 2008 | VG 17 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Klara Rasmussen | 2008 | 36.45 | 36.45 | |||||||
William Bugge | 2008 | 39.45 | 1:15.90 | |||||||
Anders Koch Jensen | 2008 | 39.39 | 1:55.29 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:44 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 11:47 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 28, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1969-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Gsk Mix 1 | 2006 | VG 17 | 2:00.32 | ||||||
Alexander Oxenbøll | 2006 | 30.68 | 30.68 | |||||||
Malouca Laura Bruun | 2007 | 29.74 | 1:00.42 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 30.34 | 1:30.76 | |||||||
Xander Ravn Grønholt | 2006 | 29.56 | 2:00.32 | |||||||
2 | Gsk Mix 2 | 2006 | VG 17 | 2:05.86 | ||||||
Rasmus Egholm | 2006 | 31.18 | 31.18 | |||||||
Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 32.09 | 1:03.27 | |||||||
Mathilde Johansen | 2007 | 31.46 | 1:34.73 | |||||||
Isabell Hansen | 2007 | 31.13 | 2:05.86 | |||||||
3 | Køge Kids - Mix 1 | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:06.09 | ||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 32.13 | 1:04.43 | |||||||
Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 31.64 | 1:36.07 | |||||||
Storm Melgaard | 2007 | 30.02 | 2:06.09 | |||||||
4 | Hovedstadens Mix 1 | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:08.70 | ||||||
Finn Elbo Card | 2005 | 32.40 | 32.40 | |||||||
Agnete Høyer | 2005 | 33.85 | 1:06.25 | |||||||
Nanette Skou Clausen | 2005 | 32.22 | 1:38.47 | |||||||
Carl Johan Zahll Larsen | 2003 | 30.23 | 2:08.70 | |||||||
5 | Gsk Mix 3 | 2006 | VG 17 | 2:17.14 | ||||||
Anton Serizawa | 2006 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Oscar Serizawa | 2006 | 32.56 | 1:06.22 | |||||||
Ella Kjærebye | 2007 | 35.56 | 1:41.78 | |||||||
Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 35.36 | 2:17.14 | |||||||
6 | Køge Kids - Mix 2 | 2007 | Køge Svømmeklub | 2:17.82 | ||||||
Mathilde Pedersen | 2007 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Rebekka Roed | 2007 | 33.58 | 1:06.24 | |||||||
Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 34.74 | 1:40.98 | |||||||
Carl Gustav Christensen | 2007 | 36.84 | 2:17.82 | |||||||
- | Hsk 5 | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:42.99 | EXTRA | |||||
Clara Dam Lukowski | 2007 | 41.51 | 41.51 | |||||||
Freja Olsen | 2005 | 44.97 | 1:26.48 | |||||||
Ophelia Kuni Buccoliero | 2005 | 40.32 | 2:06.80 | |||||||
Alma Aabenhus | 2005 | 36.19 | 2:42.99 | |||||||
- | Hsk 6 | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.88 | EXTRA | |||||
Laura Kirsten Sørensen | 2005 | 36.03 | 36.03 | |||||||
Caroline Bjørsted | 2007 | 38.49 | 1:14.52 | |||||||
Vilma Helweg Hansen | 2004 | 36.21 | 1:50.73 | |||||||
Hannah Vestergaard | 2005 | 36.15 | 2:26.88 | |||||||
- | Hsk 7 | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:26.77 | EXTRA | |||||
Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Sophia Drauschke | 2005 | 34.33 | 1:10.92 | |||||||
Anna Obel | 2006 | 40.13 | 1:51.05 | |||||||
Andrea Mathilde Jensen | 2006 | 35.72 | 2:26.77 | |||||||
- | Hsk 8 | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.02 | EXTRA | |||||
Hannah Iversen Hellfach | 2006 | 36.30 | 36.30 | |||||||
Lotte Dyndgaard | 2003 | 35.15 | 1:11.45 | |||||||
Freja Max Andersen | 2003 | 40.73 | 1:52.18 | |||||||
Amalie Slot | 2003 | 34.84 | 2:27.02 | |||||||
- | Hsk 4 | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
Ida Englund Kickbusch | 2007 | |||||||||
Filippa T. Landschultz | 2007 | |||||||||
Isolde B. W. Christensen | 2007 | |||||||||
Andrea Andkjær Gantzhorn | 2007 | DNS | ||||||||
- | Triton Matadormix | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:47 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:09 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 37.38 | 1:17.87 | 1:58.23 | 2:37.17 | |||
2 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 38.84 | 1:20.12 | 2:02.46 | 2:44.58 | |||
3 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 39.44 | 1:23.62 | 2:08.95 | 2:52.08 | |||
4 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 43.28 | 1:29.44 | 2:15.09 | 2:58.46 | |||
5 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.76 | 1:29.75 | 2:16.55 | 3:00.72 | |||
6 | Amalie Slot | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.94 | 1:30.54 | 2:18.94 | 3:05.99 | |||
7 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.21 | 1:34.16 | 2:25.03 | 3:11.00 | |||
8 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 47.47 | 1:37.85 | 2:28.81 | 3:17.68 | |||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 39.97 | 1:23.28 | 2:06.58 | 2:48.79 | |||
2 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.74 | 1:24.16 | 2:08.51 | 2:50.79 | |||
3 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.24 | 1:26.87 | 2:11.89 | 2:54.09 | |||
4 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 42.29 | 1:28.19 | 2:14.02 | 2:57.74 | |||
5 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 44.51 | 1:32.95 | 2:22.48 | 3:12.19 | |||
6 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.36 | 1:38.53 | 2:29.89 | 3:18.52 | |||
- | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | EFB v. 125m | |||||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 43.47 | 1:30.19 | 2:18.04 | 3:02.25 | |||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 45.08 | 2:22.64 | 3:09.54 | ||||
3 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.93 | 1:36.29 | 2:30.34 | 3:16.01 | |||
4 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.24 | 1:42.15 | 2:38.45 | 3:31.34 | |||
5 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 51.49 | 1:46.91 | 2:43.88 | 3:36.29 | |||
Løb 29, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 51.42 | 1:45.34 | 2:39.96 | 3:29.54 | |||
2 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 55.70 | 1:54.52 | 2:55.21 | 3:50.82 | |||
3 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.62 | 1:56.28 | 2:55.28 | 3:54.13 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:09 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 35.86 | 1:13.94 | 1:52.35 | 2:28.41 | |||
2 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 37.50 | 1:15.32 | 1:53.07 | 2:30.03 | |||
3 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 40.48 | 1:24.36 | 2:07.57 | 2:48.90 | |||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 35.73 | 1:13.99 | 1:53.10 | 2:30.26 | |||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 39.12 | 1:21.02 | 2:03.91 | 2:43.80 | |||
3 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 42.03 | 1:24.17 | 2:07.48 | 2:49.46 | |||
4 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 40.86 | 1:25.68 | 2:11.00 | 2:53.86 | |||
5 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 45.67 | 1:36.03 | 2:28.03 | 3:17.64 | |||
Løb 30, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 48.50 | 1:40.33 | 2:31.43 | 3:22.28 | |||
2 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 51.94 | 3:36.93 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 33.30 | ||||||
2 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 33.74 | ||||||
3 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 34.54 | ||||||
4 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 35.34 | ||||||
5 | Amalie Slot | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.47 | ||||||
6 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.52 | ||||||
7 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 37.67 | ||||||
8 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 37.96 | ||||||
9 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 38.78 | ||||||
10 | Briet Natalia Tomasdottir | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.65 | ||||||
11 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 40.20 | ||||||
12 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.11 | ||||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 34.03 | ||||||
2 | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 36.13 | ||||||
3 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 36.74 | ||||||
4 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 37.01 | ||||||
5 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 37.96 | ||||||
6 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 43.21 | ||||||
7 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.57 | ||||||
8 | Caroline Bjørsted | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.95 | ||||||
9 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 46.05 | ||||||
10 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 46.16 | ||||||
11 | Ila Murphy | 2007 | Vest-Brøndby | 47.64 | ||||||
12 | Hannah Bjørneboe | 2007 | Vest-Brøndby | 50.73 | ||||||
13 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.81 | ||||||
14 | Katrine Jo Ernst | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 57.93 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 37.41 | ||||||
2 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.49 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.79 | ||||||
4 | Lea F. H. Jespersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.89 | ||||||
5 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.06 | ||||||
6 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 44.35 | ||||||
7 | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | 46.89 | ||||||
8 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 47.26 | ||||||
9 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 48.43 | ||||||
10 | Andrea Busk Strodtmann | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 49.91 | ||||||
11 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 51.01 | ||||||
12 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 51.97 | ||||||
13 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.83 | ||||||
14 | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svømmeklub | 57.83 | ||||||
15 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:00.60 | ||||||
- | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | SW4.4 Tyvstart | |||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 43.98 | ||||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 44.23 | ||||||
3 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.67 | ||||||
4 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.07 | ||||||
5 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.32 | ||||||
6 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 47.96 | ||||||
7 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 49.73 | ||||||
8 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 49.80 | ||||||
9 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 50.49 | ||||||
10 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.62 | ||||||
11 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 53.92 | ||||||
12 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 55.63 | ||||||
13 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 58.05 | ||||||
14 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.25 | ||||||
15 | Karoline Koch Juhl | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.80 | ||||||
16 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 1:10.34 | ||||||
- | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | ESB v50m | |||||
- | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | Synk arm eft strart | |||||
- | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | Asynk arm 40m | |||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.09 | ||||||
2 | Maja Lund Nielsen | 2010 | Næstved IF | 1:01.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 12:42 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theodor Møller | 2005 | Vest-Brøndby | 31.29 | ||||||
2 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 32.79 | ||||||
3 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.37 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 32.54 | ||||||
2 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.89 | ||||||
3 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 34.62 | ||||||
4 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.06 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 36.10 | ||||||
2 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.24 | ||||||
3 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 39.88 | ||||||
4 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 41.19 | ||||||
5 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.68 | ||||||
6 | Peter Damsø | 2007 | Vest-Brøndby | 46.35 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 41.30 | ||||||
2 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 41.52 | ||||||
3 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.42 | ||||||
4 | William Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.69 | ||||||
5 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 59.20 | ||||||
6 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 59.82 | ||||||
7 | Shai Bitton | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.10 | ||||||
8 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 1:01.00 | ||||||
9 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 1:07.43 | ||||||
- | Carl C Stenstrøm Skonberg | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Asynk arm eft start | |||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 37.94 | ||||||
2 | Gustav Jørgensen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 46.45 | ||||||
3 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 54.28 | ||||||
4 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 57.17 | ||||||
5 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 57.77 | ||||||
- | Alfred Klie Holde | 2009 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:42 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 1:11.29 | 2:26.90 | 3:40.28 | 4:52.17 | |||
2 | Leonora M Postgaard | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:13.90 | 2:29.38 | 3:44.65 | 4:57.92 | |||
3 | Natascha Packert-Frandsen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:14.72 | 2:31.32 | 3:48.04 | 5:03.38 | |||
4 | Rikke Therp | 2006 | Vest-Brøndby | 1:16.41 | 2:34.42 | 3:50.67 | 5:04.51 | |||
5 | Anna Blom Bygum | 2006 | Vest-Brøndby | 1:14.90 | 2:33.39 | 3:50.14 | 5:05.49 | |||
6 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:15.83 | 2:35.14 | 3:53.00 | 5:07.08 | |||
7 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 1:16.04 | 2:36.94 | 3:56.56 | 5:15.82 | |||
8 | Marie Nissov-Johansen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:16.85 | 2:38.37 | 3:59.00 | 5:18.29 | |||
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:17.11 | 2:38.10 | 3:57.87 | 5:14.76 | |||
2 | Malouca Laura Bruun | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 1:14.70 | 2:37.50 | 4:01.66 | 5:22.70 | |||
3 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 1:18.45 | 2:45.00 | 4:09.76 | 5:33.87 | |||
4 | Mejse Jakobsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 1:21.51 | 2:48.88 | 4:15.24 | 5:37.28 | |||
5 | Agnes Højsteen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:22.34 | 2:48.57 | 4:15.30 | 5:38.93 | |||
6 | Mikkeline H. Jacobsen | 2007 | Vest-Brøndby | 1:26.18 | 2:57.86 | 4:28.36 | 5:55.47 | |||
7 | Emilia Nielsen | 2007 | Albertslund IF | 1:26.88 | 3:03.19 | 4:41.55 | 6:24.03 | |||
Løb 33, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 1:25.01 | 2:55.95 | 4:26.89 | 5:50.34 | |||
2 | Asta Lund Nielsen | 2008 | Næstved IF | 1:24.99 | 2:58.71 | 4:34.58 | 6:07.86 | |||
3 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 1:25.90 | 3:02.72 | 4:40.32 | 6:15.92 | |||
4 | Alvilde Gemmer Hanghøj | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:39.45 | 3:24.68 | 5:11.41 | 6:52.24 | |||
5 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 1:43.98 | 3:42.45 | 5:42.94 | 8:14.00 | |||
- | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 13:33 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 1:06.36 | 2:16.67 | 3:26.68 | 4:35.58 | |||
2 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 1:12.48 | 2:28.95 | 3:44.62 | 4:58.49 | |||
3 | Mauritz Otzen | 2005 | Vest-Brøndby | 1:16.48 | 2:35.70 | 3:54.33 | 5:09.80 | |||
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | Vest-Brøndby | 1:08.82 | 2:23.52 | 3:39.34 | 4:53.37 | |||
2 | Magnus Rasmussen | 2006 | Vest-Brøndby | 1:11.28 | 2:27.88 | 3:42.90 | 4:56.37 | |||
3 | Rodi Cetinkaya | 2006 | Vest-Brøndby | 1:14.06 | 2:35.21 | 3:55.88 | 5:11.97 | |||
4 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 1:15.23 | 2:36.12 | 3:57.62 | 5:17.77 | |||
5 | Noah Sanchez | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.36 | 3:01.30 | 4:39.22 | 6:08.36 | |||
- | Alexander Oxenbøll | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Wilms Jensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.41 | 2:51.66 | 4:21.88 | 5:49.65 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:33 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1969-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freya Ry Nielsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 34.96 | 1:14.42 | |||||
2 | Mathilde U. Thorborg | 2005 | Vest-Brøndby | 39.46 | 1:18.24 | |||||
3 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | Næstved IF | 37.86 | 1:20.90 | |||||
4 | Nanette Skou Clausen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.35 | 1:21.23 | |||||
5 | Regitze Rosenkrantz | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 36.90 | 1:21.55 | |||||
6 | Laika Usinger | 2006 | Vest-Brøndby | 40.84 | 1:23.79 | |||||
7 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 41.34 | 1:23.95 | |||||
8 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 37.82 | 1:24.32 | |||||
9 | Agnete Høyer | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.03 | 1:25.46 | |||||
10 | Dicte Maar | 2006 | Næstved IF | 39.99 | 1:25.66 | |||||
11 | Masha Jul Pedersen | 2006 | Næstved IF | 40.95 | 1:27.85 | |||||
12 | Nelli Zsigri Dyndgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.61 | 1:27.95 | |||||
13 | Lotte Dyndgaard | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.82 | 1:28.63 | |||||
14 | Briet Natalia Tomasdottir | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.47 | 1:29.50 | |||||
15 | Sophia Drauschke | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.27 | 1:30.97 | |||||
16 | Amalie Slot | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.78 | 1:32.03 | |||||
17 | Emiline Kodal | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.34 | 1:33.13 | |||||
18 | Vilma Helweg Hansen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 43.55 | 1:35.50 | |||||
19 | Yasmin Thrane Kristensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 43.69 | 1:40.15 | |||||
20 | Freja Max Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 48.33 | 1:40.21 | |||||
21 | Freja Olsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.77 | 1:47.98 | |||||
- | Freja Katrine Raunholt | 2006 | Næstved IF | DNS | ||||||
- | Laura Kirsten Sørensen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Vilma Brix Dauberg | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Hannah Vestergaard | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Bryst eft. 75m | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maya Amstrup Riis | 2007 | Vest-Brøndby | 35.30 | 1:16.54 | |||||
2 | Isabell Hansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 35.66 | 1:18.47 | |||||
3 | Anna Steen Petersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 38.39 | 1:21.27 | |||||
4 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | Vest-Brøndby | 39.30 | 1:26.55 | |||||
5 | Mathilde Bendtsen | 2007 | Næstved IF | 41.92 | 1:30.57 | |||||
6 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 42.81 | 1:30.60 | |||||
7 | Clara Dam Lukowski | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 45.40 | 1:32.28 | |||||
8 | Ella Kjærebye | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 44.10 | 1:32.58 | |||||
9 | Emma Westarp Zornhagen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | 43.49 | 1:33.71 | |||||
10 | Kamilla Lindemann | 2007 | Næstved IF | 45.72 | 1:35.52 | |||||
11 | Helena Fritz Larsen | 2007 | Albertslund IF | 47.78 | 1:37.44 | |||||
12 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.34 | 1:37.90 | |||||
13 | Filippa T. Landschultz | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 50.19 | 1:48.37 | |||||
14 | Nanna Toft | 2007 | Næstved IF | 53.93 | 1:53.17 | |||||
- | Isabella Lindgreen | 2007 | Albertslund IF | DNS | ||||||
- | Mathilde Johansen | 2007 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | ESB v75m | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 41.44 | 1:28.40 | |||||
2 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.82 | 1:28.47 | |||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.26 | 1:28.90 | |||||
4 | Emma de Palo-Jonas | 2008 | Vest-Brøndby | 46.04 | 1:36.75 | |||||
5 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 47.44 | 1:40.81 | |||||
6 | Helena Gagnér | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.82 | 1:41.33 | |||||
7 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.32 | 1:45.77 | |||||
8 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 52.07 | 1:47.38 | |||||
9 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 53.03 | 1:48.09 | |||||
10 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 49.76 | 1:49.58 | |||||
11 | Caroline Damhøj Andersen | 2008 | Greve Svømmeklub | 56.30 | 1:58.60 | |||||
- | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v.75m | |||||
- | Lea F. H. Jespersen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Afsl på mave v50m | |||||
- | Merle Otzen | 2008 | Vest-Brøndby | DSQ | ESB v.75m | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 43.33 | 1:30.95 | |||||
2 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.53 | 1:36.06 | |||||
3 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 45.68 | 1:37.68 | |||||
4 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 45.78 | 1:38.07 | |||||
5 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 1:41.85 | ||||||
6 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.94 | 1:43.96 | |||||
7 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.53 | 1:44.95 | |||||
8 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.12 | 1:45.20 | |||||
9 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.85 | 1:46.06 | |||||
10 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 47.93 | 1:47.68 | |||||
11 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.95 | 1:50.90 | |||||
12 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 49.41 | 1:50.97 | |||||
13 | Cecilia Janning | 2009 | Vest-Brøndby | 51.29 | 1:51.35 | |||||
14 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.58 | 1:51.38 | |||||
15 | Maya Bøving-Gryberg | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 55.24 | 1:52.99 | |||||
16 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.14 | 1:55.02 | |||||
17 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 56.34 | 1:55.70 | |||||
18 | Milla Engsted Larsen | 2009 | Haslev Svømmeklub | 53.24 | 1:56.38 | |||||
19 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 58.65 | 1:56.80 | |||||
20 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 54.26 | 1:59.69 | |||||
21 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.65 | 2:03.58 | |||||
22 | Linoy Bitton | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:00.01 | 2:07.60 | |||||
Løb 35, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frida Kirkegaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 49.59 | 1:46.33 | |||||
2 | Caroline Engsbro | 2010 | Greve Svømmeklub | 55.17 | 1:52.15 | |||||
3 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 51.23 | 1:56.73 | |||||
4 | Rosalina M. Postgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 59.35 | 1:56.81 | |||||
5 | Mie Neergaard | 2010 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 58.39 | 2:06.90 | |||||
6 | Dicte Thaysen Højberg | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:07.14 | 2:14.16 | |||||
7 | Ronja B Hansen | 2010 | Greve Svømmeklub | 2:27.62 | ||||||
8 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:10.96 | 2:45.17 | |||||
- | Amalie Pleidrup Johansen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Victoria Christensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 14:41 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Axel Føns Voss | 2005 | Vest-Brøndby | 36.12 | 1:14.24 | |||||
2 | Finn Elbo Card | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.03 | 1:22.55 | |||||
3 | Carl Johan Zahll Larsen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.93 | 1:26.31 | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 37.15 | 1:18.91 | |||||
2 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.68 | 1:19.97 | |||||
3 | Josef Shukri | 2006 | Vest-Brøndby | 36.25 | 1:22.14 | |||||
4 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 40.29 | 1:23.62 | |||||
5 | Oscar Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 39.16 | 1:27.37 | |||||
6 | Anton Serizawa | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 40.92 | 1:27.38 | |||||
- | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | Aslutn. ryg på mave | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Storm Melgaard | 2007 | Køge Svømmeklub | 35.89 | 1:20.84 | |||||
2 | Oscar David Morthorst | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.65 | 1:23.60 | |||||
3 | Carl Gustav Christensen | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.24 | 1:27.87 | |||||
4 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | Køge Svømmeklub | 42.61 | 1:27.88 | |||||
5 | Jeppe Nielsen | 2007 | Næstved IF | 42.03 | 1:30.51 | |||||
6 | David Larsen | 2007 | Køge Svømmeklub | 47.83 | 1:39.95 | |||||
7 | Esben Trærup Andersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 51.45 | 1:45.13 | |||||
- | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | DSQ | Afslutn. ryg på mave | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 40.15 | 1:24.14 | |||||
2 | Kristoffer Fjeldsted | 2008 | Køge Svømmeklub | 42.92 | 1:28.28 | |||||
3 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 45.10 | 1:33.88 | |||||
4 | William Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 43.27 | 1:38.19 | |||||
5 | Oliver Hentzen Tordrup | 2008 | Vest-Brøndby | 51.50 | 1:45.05 | |||||
6 | Valdemar Rudolf Tvedskov | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 53.71 | 1:46.64 | |||||
7 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 49.63 | 1:49.73 | |||||
8 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 1:55.08 | ||||||
9 | Noah Nygaard | 2008 | Vest-Brøndby | 52.32 | 1:59.22 | |||||
10 | Shai Bitton | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.46 | 1:59.82 | |||||
11 | Andreas Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 1:03.17 | 2:02.29 | |||||
12 | Clint Schrøder | 2008 | Greve Svømmeklub | 1:05.33 | 2:07.10 | |||||
- | Rasmus Helmark | 2008 | Ishøj Svømme Klub | DSQ | Mavelign eft. 25m | |||||
Løb 36, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Malthe Sommer | 2009 | Køge Svømmeklub | 39.34 | 1:23.27 | |||||
2 | Gustav Jørgensen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 46.46 | 1:40.20 | |||||
3 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 49.33 | 1:44.65 | |||||
4 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 54.99 | 1:50.90 | |||||
5 | Mads Ulrik Larsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 57.82 | 1:55.92 | |||||
6 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 54.27 | 2:00.08 | |||||
7 | Mathias Kirkebæk Korgaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 57.50 | 2:01.96 | |||||
8 | Henry Karll Jensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.52 | 2:05.36 | |||||
9 | Semih Güven Karaibrahim | 2009 | Greve Svømmeklub | 1:00.23 | 2:05.94 | |||||
10 | Storm Bachman Holmtoft | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 59.67 | 2:06.77 | |||||
11 | Mikkel Olsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:01.64 | 2:09.94 | |||||
12 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:14.18 | 2:31.03 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:41 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 37, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 34.15 | ||||||
2 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 34.61 | ||||||
3 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 34.65 | ||||||
4 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 34.75 | ||||||
4 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 34.75 | ||||||
6 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 34.93 | ||||||
7 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 34.95 | ||||||
8 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.67 | ||||||
9 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 35.68 | ||||||
10 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.70 | ||||||
11 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.71 | ||||||
12 | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.73 | ||||||
13 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 35.80 | ||||||
14 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 36.06 | ||||||
15 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 36.35 | ||||||
16 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 36.37 | ||||||
17 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.43 | ||||||
18 | Nynne Bugge | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.47 | ||||||
19 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.75 | ||||||
20 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 37.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Glostrup Forårscup 2019 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 | |||
Stævne by | Glostrup | Udskriftstidspunkt | 15:00 | |||
Arrangør | Glostrup Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 maj 2019 |
Løb 38, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 26.33 | ||||||
2 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 26.47 | ||||||
3 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 27.96 | ||||||
4 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 29.00 | ||||||
5 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 29.32 | ||||||
6 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 29.45 | ||||||
7 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 30.07 | ||||||
8 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 30.69 | ||||||
9 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 30.74 | ||||||
10 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 31.25 | ||||||
11 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | Vest-Brøndby | 31.30 | ||||||
12 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 31.64 | ||||||
13 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 31.88 | ||||||
14 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 32.04 | ||||||
15 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.37 | ||||||
16 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.38 | ||||||
17 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.46 | ||||||
18 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.55 | ||||||
19 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 32.61 | ||||||
20 | Rasmus Egholm | 2006 | Glostrup Svømmeklub | 33.33 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 05 maj 2019 |
Licens til Glostrup Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:00 |