2019-08-23   09:48:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Forårs Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Forårscup 2019    Udskriftsdato  04 maj 2019   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 maj 2019         
 
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby    38.82  1:21.23  2:04.75    2:46.84   
Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømmeklub    41.13  1:25.56  2:10.93    2:56.52   
Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby    43.46  1:32.01  2:20.09    3:12.52   
Sofie Riis  2005  Albertslund IF    45.35  1:36.74  2:28.24    3:19.53   
Laura Buchmann  2004  Albertslund IF    45.23  1:37.24  2:30.24    3:22.25   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    48.56  1:41.04  2:33.83    3:27.29   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    41.56  1:27.15  2:12.86    2:57.51   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømmeklub    41.72  1:28.47  2:15.85    3:02.95   
Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    44.45  1:33.82  2:22.86    3:11.00   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF    43.18  1:33.24  2:23.20    3:15.32   
Mejse Jakobsen  2007  Køge Svømmeklub    44.70  1:34.91  2:25.39    3:15.37   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømmeklub    47.75  1:42.37  2:37.60    3:31.34   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby    49.96  1:44.67  2:39.63    3:32.24   
Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby    50.30  1:45.76  2:40.42    3:32.69   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømmeklub    49.82  1:44.32  2:39.82    3:33.44   
10  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    49.41  1:45.74  2:41.47    3:34.74   
11  Sofie Kohave Sørensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.63  1:48.36  2:47.49    3:45.97   
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømmeklub    48.10  1:42.13  2:37.76    3:32.47   
Vica Lucie Axen  2008  Køge Svømmeklub    53.51  1:52.89  2:54.41    3:53.60   
Ida Hinchely  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup    56.78  1:57.39  2:59.38    4:00.66   
Liva Friche Christensen  2008  Glostrup Svømmeklub            DSQ  esb v50m 
                     
 
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømmeklub    57.75  2:00.84  3:04.50    4:06.43   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømmeklub    59.80  2:07.40  3:13.09    4:16.44   
Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømmeklub    59.13  2:06.03  3:13.85    4:19.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 maj 2019 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark