2019-08-18   09:49:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Forårs Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Forårscup 2019    Udskriftsdato  04 maj 2019   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:05   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 maj 2019         
 
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1969-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            34.21   
Liva Mayland  2006  Næstved IF            35.30   
Leonora Franck  2006  Næstved IF            37.11   
Emma Riis  2005  Albertslund IF            42.61   
Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF            42.75   
Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            43.06   
Freja Katrine Raunholt  2006  Næstved IF            DNS   
Merle Holmgaard  2005  Næstved IF            DSQ  Mavelig. v25m 
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub            36.18   
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            36.71   
Mathilde Pedersen  2007  Køge Svømmeklub            36.79   
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømmeklub            36.83   
Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            38.75   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            39.49   
Amalie Haack  2007  Køge Svømmeklub            45.20   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømmeklub            45.36   
Merle Dahlmann  2007  Næstved IF            46.70   
10  Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby            46.81   
11  Helena Fritz Larsen  2007  Albertslund IF            48.05   
12  Silke Holmgaard  2007  Næstved IF            50.66   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømmeklub            DSQ  Ej berøring v25m 
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby            40.97   
Marie Munk  2008  Albertslund IF            42.84   
Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby            43.25   
Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby            43.88   
Josefine Nyegaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.86   
Mille Bækmark  2008  Albertslund IF            45.94   
Helena Gagnér  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            47.25   
Liva Yri  2008  Vest-Brøndby            49.91   
Frederikke Schwaner-Hanse  2008  Køge Svømmeklub            51.34   
10  Sally Anna Usinger  2008  Vest-Brøndby            52.64   
11  Madeleine Schou  2008  Haslev Svømmeklub            52.82   
12  Caroline Damhøj Andersen  2008  Greve Svømmeklub            53.66   
13  Edith Seedorff  2008  Haslev Svømmeklub            54.91   
Jensine Højmark Skaaning  2008  Albertslund IF            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømmeklub            DSQ  EFB v.25m 
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sarah Rindum  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.16   
Luna Madrid Poulsen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            46.67   
Caroline Stefansen  2009  Vest-Brøndby            49.86   
Sofia Linnea B. Pedersen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            50.39   
Sarah Budolph Olsen  2009  Greve Svømmeklub            50.62   
Josephine Madsen  2009  Greve Svømmeklub            51.32   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømmeklub            51.40   
Cecilia Janning  2009  Vest-Brøndby            51.49   
Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømmeklub            51.75   
10  Bettina M. V. Olsen  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            51.80   
11  Natalie Meyer  2009  Glostrup Svømmeklub            52.06   
12  Mathilde Dithmar  2009  Greve Svømmeklub            52.37   
13  Mynte Skovager Sveigaard  2009  Køge Svømmeklub            52.49   
14  Frida Christoffersen  2009  Vest-Brøndby            52.82   
15  Thilde Bødiker  2009  Glostrup Svømmeklub            53.85   
16  Tilde Kjærsgaatd Jensen  2009  Køge Svømmeklub            56.26   
17  Kira Weiss  2009  Ishøj Svømme Klub            57.50   
18  Linoy Bitton  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:00.73   
Clara Munkholm Larsen  2009  Næstved IF            DNS   
Mia Kristensen  2009  Vest-Brøndby            DNS   
Sofia Lund Østergaard  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Josefine Jaakkonen Nielsen  2009  Næstved IF            DSQ  Afsl. på mave 
Victoria Sinding Vetlov  2009  Vest-Brøndby            DSQ  Afsl. på mave 
                     
 
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Frida Kirkegaard  2010  Tune I.F. Svømmeafdeling            46.42   
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            48.74   
Nora Rosenkrantz  2010  Glostrup Svømmeklub            49.11   
Nia Sommer  2010  Køge Svømmeklub            49.84   
Maja Lund Nielsen  2010  Næstved IF            52.75   
Caroline Engsbro  2010  Greve Svømmeklub            53.57   
Mie Neergaard  2010  Tune I.F. Svømmeafdeling            54.26   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømmeklub            56.90   
Ingrid Schultz  2010  Albertslund IF            58.14   
10  Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            58.34   
11  Dicte Thaysen Højberg  2010  Glostrup Svømmeklub            1:00.34   
12  Lissie Murphy  2010  Vest-Brøndby            1:03.09   
13  Ronja B Hansen  2010  Greve Svømmeklub            1:03.82   
14  Ina Højsteen  2010  Vest-Brøndby            1:03.90   
15  Tilde Jespersen Trangbæk  2011  Vest-Brøndby            1:05.23   
16  Carmen Grønkjær Thomsen  2011  Glostrup Svømmeklub            1:05.75   
17  Milla Djupnes  2010  Vest-Brøndby            1:05.92   
18  Vera Juel Øllgaard  2011  Glostrup Svømmeklub            1:08.20   
19  Alba Mayland  2010  Næstved IF            1:13.18   
20  Sofie Nygaard Kofoed  2010  Albertslund IF            1:13.50   
21  Victoria Christensen  2011  Glostrup Svømmeklub            1:16.19   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 maj 2019 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark