2019-10-18   07:00:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Forårs Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Glostrup Forårscup 2019    Udskriftsdato  04 maj 2019   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:11   
  Arrangør  Glostrup Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 maj 2019         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            26.20   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF            27.93   
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømmeklub            27.99   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            27.81   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømmeklub            29.39   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømmeklub            30.08   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby            30.55   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømmeklub            32.09   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            32.21   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømmeklub            32.54   
Mads Emil Wohlfahrt  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.57   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømmeklub            32.86   
10  Noah Sanchez  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.90   
11  Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømmeklub            33.71   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Storm Melgaard  2007  Køge Svømmeklub            30.24   
Hjalte Lildballe Møller  2007  Køge Svømmeklub            31.02   
Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            32.84   
Oscar David Morthorst  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            33.62   
Jeppe Nielsen  2007  Næstved IF            34.30   
Lucas Sibbern-Larsen  2007  Næstved IF            35.99   
David Larsen  2007  Køge Svømmeklub            39.78   
Marius Sohnemann  2007  Haslev Svømmeklub            41.37   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Kristoffer Fjeldsted  2008  Køge Svømmeklub            32.74   
Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub            32.85   
Niklas Aagaard Sørensen  2008  Haslev Svømmeklub            35.76   
Pelle Christian Severin  2008  Køge Svømmeklub            38.09   
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømmeklub            38.28   
William Bugge  2008  Glostrup Svømmeklub            38.36   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømmeklub            38.41   
Peter Emil Dyhr  2008  Glostrup Svømmeklub            39.24   
Shai Bitton  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.55   
10  William Kongslev  2008  Haslev Svømmeklub            45.46   
11  Mathias Drygaard  2008  Svømmeklubben Triton Ballerup            45.91   
12  Andreas Lyngfeldt Boholm  2008  Haslev Svømmeklub            49.09   
Mathias Henriksen  2008  Haslev Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Sommer  2009  Køge Svømmeklub            31.96   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømmeklub            37.89   
Mikkas Skoubo  2010  Køge Svømmeklub            39.16   
Mads Ulrik Larsen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            39.57   
Alexander Juul Lorenzen  2009  Vest-Brøndby            41.24   
Kasper Granlund Thomsen  2009  Greve Svømmeklub            41.74   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømmeklub            43.79   
Maximilian Oxenbøll  2010  Glostrup Svømmeklub            45.29   
Semih Güven Karaibrahim  2009  Greve Svømmeklub            46.23   
10  Oliver Christensen  2009  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.43   
11  Emil Boye Bank  2009  Køge Svømmeklub            46.97   
12  Mikkel Olsen  2009  Tune I.F. Svømmeafdeling            47.80   
13  Noah Kobbernagel  2011  Vest-Brøndby            48.74   
14  Alfred Klie Holde  2009  Glostrup Svømmeklub            48.94   
15  Victor Schou  2010  Glostrup Svømmeklub            49.55   
16  Magnus Kleis  2010  Vest-Brøndby            50.35   
17  Jonas Packert-Frandsen  2009  Vest-Brøndby            50.99   
18  Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømmeklub            51.49   
19  Storm Bachman Holmtoft  2010  Glostrup Svømmeklub            56.67   
20  Oscar G. Lopez Nielsen  2010  Glostrup Svømmeklub            57.75   
21  Alexander Birk Lund  2010  Vest-Brøndby            57.95   
22  Ronas Cetinkaya  2010  Vest-Brøndby            1:03.79   
23  Rasmus Kohave Sørensen  2010  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:08.89   
Filip Nielsen  2010  Albertslund IF            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 maj 2019 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark