Tulokset Vårsimiaden 2019, Kvissleby
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 25m Frisim Damer 0-9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wira Andersson |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
19.65 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
20.53 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Åberg |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.84 |
|
21.65 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Embla Holmvall |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
22.54 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Palin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
24.60 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nova Svensson |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
+0.59 |
|
25.58 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ellen Karlsson |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
26.12 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Molly Modin |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
30.16 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Bringmo |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
31.32 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alice Thungström |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
32.66 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marion Laurin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 09:13:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 09:23:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 25m Frisim Herrar 0-9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
27.89 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Nordin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.63 |
|
28.73 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Sjödin |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
31.71 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 09:14:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 09:24:03 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 0-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.76 |
|
49.80 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.44 |
|
50.92 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
50.98 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julie Bonnerud Dahlbom |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.95 |
|
51.08 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.78 |
|
51.12 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stina Jonsson |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.73 |
|
56.26 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.86 |
|
57.08 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Schön |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
1:02.30 |
+16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alicia Lönnberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
1:02.37 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.80 |
|
1:03.84 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
1:04.77 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erna-Stina Edholm Skanfors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.85 |
|
1:06.43 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 09:22:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 09:24:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar 0-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.73 |
|
58.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.81 |
|
58.32 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
1:02.00 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.80 |
|
1:04.75 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
1:09.74 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Ryd |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.69 |
|
1:35.59 |
+37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 09:26:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 09:26:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 100m Frisim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.87 |
|
1:15.11 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
1:16.53 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
|
1:18.44 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:21.79 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:22.32 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
1:22.36 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.60 |
|
1:25.64 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:25.82 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:35.37 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jennielee Oppgård |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:39.44 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.69 |
|
1:40.75 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisabeth Engberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:42.47 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.80 |
|
1:43.74 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:52.45 |
+37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:56.60 |
+42.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 09:37:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 09:37:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 100m Frisim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:31.82 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 09:44:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 09:44:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:17.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:20.96 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
1:21.24 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
1:23.00 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.54 |
|
1:23.94 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
|
1:25.98 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.79 |
|
1:29.16 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
1:31.16 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:33.26 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:34.44 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 09:49:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 09:49:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Hamberg |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:11.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.52 |
|
1:11.29 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:12.13 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Bringmo |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.87 |
|
1:30.07 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.86 |
|
1:32.88 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 09:51:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 09:51:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
5:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
5:29.65 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
5:46.90 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.96 |
|
5:51.32 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.89 |
|
6:51.96 |
+1:33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Evelina Hansson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 10:06:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 10:06:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.40 |
|
5:35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 10:11:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 10:11:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 25m Bröstsim Damer 0-9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
27.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
27.79 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebba Åberg |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
29.57 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Embla Holmvall |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
30.27 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nova Svensson |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
31.42 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Palin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
32.54 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mariette Wenzel |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
32.73 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Molly Modin |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
34.82 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tove Wester |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
37.01 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Bringmo |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
43.99 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ester Forberg |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marion Laurin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elina Antonsson |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Karlsson |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Thungström |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 10:19:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 10:19:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 25m Bröstsim Herrar 0-9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Nordin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
28.04 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 10:20:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 10:20:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Bröstsim Damer 0-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
53.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.87 |
|
53.83 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nathalie Eriksson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
54.40 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
54.60 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wira Andersson |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
56.55 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Schön |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
56.58 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
59.40 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erna-Stina Edholm Skanfors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
59.76 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Bonnerud Dahlbom |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:00.01 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.95 |
|
1:00.34 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
1:00.71 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
1:00.77 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Embla Holmvall |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:08.47 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alicia Lönnberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:13.80 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stina Jonsson |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 10:31:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 10:31:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar 0-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
1:01.49 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:16.32 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Ryd |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 10:36:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 10:39:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Bröstsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:37.44 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.70 |
|
1:39.47 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:47.81 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:51.19 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.66 |
|
1:53.53 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:54.55 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.66 |
|
1:58.99 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jennielee Oppgård |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
2:00.04 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
2:03.33 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ester Magnusdotter |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:07.70 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
2:16.34 |
+41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.94 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elisabeth Engberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 10:46:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 10:46:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:45.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 10:47:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 10:47:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Bröstsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:40.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:42.09 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:43.96 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
1:45.44 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:49.98 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:50.32 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:56.67 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:58.96 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:59.52 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:07:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 11:07:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:45.09 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Hamberg |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:49.08 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Bringmo |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:14:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 11:14:34 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Sjödin |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
1:30.77 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
|
1:31.46 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.56 |
|
1:31.56 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:34.66 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.78 |
|
1:38.29 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Olsen |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.59 |
|
1:39.81 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Evelina Hansson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:47.83 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.86 |
|
1:51.52 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vanja Brändfors |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandra Lekander |
2006 |
Härjedalens Simklubb |
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:44:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 12:48:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Svensson |
2006 |
Härjedalens Simklubb |
|
|
1:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Hägglund |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.93 |
|
1:51.86 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Ingelsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.89 |
|
1:59.81 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:38:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 11:38:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Medley Damer 0-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
1:52.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:43:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 11:43:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 100m Medley Herrar 0-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:44:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 11:44:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:24.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:25.30 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.59 |
|
1:26.38 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:32.49 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:36.64 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.39 |
|
1:36.92 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
|
1:38.41 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.60 |
|
1:38.60 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jennifer Carlén |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
2:03.22 |
+38.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juno Domeij |
2008 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jennielee Oppgård |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:53:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 11:53:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Medley Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.58 |
|
1:38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 11:54:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 11:54:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.76 |
|
3:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.89 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.76 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:00:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 12:00:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Medley Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
|
3:07.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.74 |
|
3:09.86 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:02:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 12:02:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:48.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Sjöberg |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.75 |
|
2:48.67 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:55.45 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Sjödin |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
|
3:07.32 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.54 |
|
3:15.79 |
+27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Olsen |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
|
3:27.82 |
+39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.87 |
|
3:39.38 |
+51.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:10:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 12:10:33 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 200m Medley Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
2:57.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Svensson |
2006 |
Härjedalens Simklubb |
+0.83 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 12:15:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 12:15:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 4x50m Frisim Mixed 0-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Njurunda Simsällskap lag 1 |
11 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Maja Modin |
2008 |
AG5408 |
|
34.80 |
|
|
|
|
34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bergqvist |
2008 |
AG7208 |
+0.30 |
34.38 |
|
|
|
|
1:09.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Larsson |
2008 |
AG9208 |
|
36.83 |
|
|
|
|
1:46.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elis Täljsten |
2008 |
AA8708 |
|
38.48 |
|
|
|
|
2:24.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sundsvalls Simsällskap |
11 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:25.76 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Milla Zell |
2008 |
AJ4608 |
+0.84 |
35.04 |
|
|
|
|
35.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Newsham |
2008 |
AI9808 |
+0.65 |
34.58 |
|
|
|
|
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily Utterberg |
2008 |
AT3808 |
+0.42 |
37.09 |
|
|
|
|
1:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Sagmo |
2008 |
AC0908 |
|
39.05 |
|
|
|
|
2:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 2 |
11 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:01.85 |
+37.36 |
|
|
|
|
|
Maja Henningsson |
2008 |
AA6808 |
|
40.05 |
|
|
|
|
40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Phoenix Stenling |
2010 |
AA6710 |
|
49.16 |
|
|
|
|
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Norgren |
2009 |
AH4709 |
+0.74 |
46.24 |
|
|
|
|
2:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
AB6011 |
|
46.40 |
|
|
|
|
3:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Njurunda Simsällskap lag 2 |
11 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:02.68 |
+38.19 |
|
|
|
|
|
Elma Neuman |
2008 |
AB2608 |
+0.65 |
37.92 |
|
|
|
|
37.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Meya Berg |
2009 |
AE8809 |
+0.71 |
44.18 |
|
|
|
|
1:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Linnér |
2009 |
AE2309 |
+0.81 |
55.82 |
|
|
|
|
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nathalie Eriksson |
2009 |
AE7809 |
|
44.76 |
|
|
|
|
3:02.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Njurunda Simsällskap lag 3 |
10 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Bonnerud Dahlbom |
2009 |
AF0209 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wira Andersson |
2010 |
AA1810 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Nordberg |
2009 |
AP3409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Olsson |
2009 |
AC9109 |
-0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Njurunda Simsällskap lag 4 |
10 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Haben Tsegay |
2009 |
AB2409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Loke Karlsson |
2009 |
AJ2309 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
AC4609 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Lönnberg |
2009 |
AM6409 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 12:20:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 4x100m Frisim Mixed 12-13 - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
SK Ägir |
13 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
4:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Arwen Wikström |
2006 |
AT0606 |
+0.73 |
34.14 |
1:11.15 |
|
|
|
1:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Meja Boson |
2006 |
AR7206 |
+0.14 |
34.17 |
1:13.43 |
|
|
|
2:24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Betzel |
2007 |
AI0207 |
|
38.29 |
1:18.47 |
|
|
|
3:43.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Svärd |
2007 |
AF4307 |
|
35.56 |
1:13.17 |
|
|
|
4:56.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Njurunda Simsällskap lag 1 |
13 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
4:56.32 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Evelina Hansson |
2006 |
AR5606 |
+0.85 |
36.16 |
1:17.32 |
|
|
|
1:17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilja Edin |
2006 |
AR0606 |
+0.56 |
36.04 |
1:18.03 |
|
|
|
2:35.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Täljsten |
2007 |
AC6507 |
+0.46 |
35.43 |
1:15.77 |
|
|
|
3:51.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joppe Berglin |
2006 |
AA8706 |
+0.44 |
15.57 |
1:05.20 |
|
|
|
4:56.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sundsvalls Simsällskap |
13 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:29.96 |
+33.74 |
|
|
|
|
|
Alva Norgren |
2006 |
AG7606 |
|
39.38 |
1:24.88 |
|
|
|
1:24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Sjödin |
2006 |
AG8806 |
|
38.49 |
1:20.67 |
|
|
|
2:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Noelia Frank |
2007 |
AN9607 |
+0.51 |
42.97 |
1:32.09 |
|
|
|
4:17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Hamberg |
2007 |
AA0707 |
|
33.65 |
1:12.32 |
|
|
|
5:29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 2 |
13 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Vendela Holmvall |
2007 |
AQ6207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Lidén |
2007 |
AF1107 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Hägglund |
2006 |
AN9106 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Ingelsson |
2006 |
AO2506 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Njurunda Simsällskap |
13 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Shewita Tsegay |
2006 |
AR7606 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa von Essen |
2007 |
BK0807 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Olsen |
2006 |
AR4806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Bringmo |
2007 |
AO5907 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 12:31:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 25m Ryggsim Damer 0-9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.71 |
|
22.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wira Andersson |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
22.38 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.73 |
|
23.28 |
+1.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mariette Wenzel |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
25.12 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tove Wester |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
26.30 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Åberg |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
|
26.73 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nova Svensson |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
|
27.92 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Embla Holmvall |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.89 |
|
28.18 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Molly Modin |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
+0.59 |
|
28.23 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ester Forberg |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
28.45 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marion Laurin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.51 |
|
28.91 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilly Palin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.73 |
|
29.36 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Karlsson |
2011 |
Härnösands Simsällskap |
+0.71 |
|
30.34 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alice Thungström |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
+0.42 |
|
33.08 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elina Antonsson |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
+0.92 |
|
38.05 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 15:12:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 15:12:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 25m Ryggsim Herrar 0-9 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.63 |
|
24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.67 |
|
29.59 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Nordin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.59 |
|
29.85 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Sjödin |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
38.73 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 15:13:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 15:13:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.69 |
|
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
|
|
1:08.92 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
|
1:13.55 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evelina Hansson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.56 |
|
1:17.44 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.78 |
|
1:17.80 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Sjödin |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.65 |
|
1:18.57 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Olsen |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
1:22.15 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.53 |
|
1:22.54 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:25.17 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 15:18:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 15:18:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 100m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Svensson |
2006 |
Härjedalens Simklubb |
+0.97 |
|
1:27.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Hägglund |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:31.12 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julius Johansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.80 |
|
1:34.83 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Ingelsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.95 |
|
1:35.87 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.82 |
|
1:46.47 |
+18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 15:19:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 15:19:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Frisim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.57 |
|
2:51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
2:57.42 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.83 |
|
3:02.20 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Freja Lorentzen |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
3:10.04 |
+18.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna-Klara Sundström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.86 |
|
3:10.50 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
3:14.38 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.99 |
|
3:18.35 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.82 |
|
3:24.26 |
+32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.77 |
|
3:27.01 |
+35.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 15:32:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 15:32:52 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 200m Frisim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
|
|
2:52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Hamberg |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
|
2:53.25 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.57 |
|
2:56.98 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lukas Bringmo |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.79 |
|
3:20.37 |
+27.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.57 |
|
3:30.89 |
+38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 15:37:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 15:37:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Ryggsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.76 |
|
1:26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.74 |
|
1:27.49 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.68 |
|
1:28.94 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elma Neuman |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.64 |
|
1:31.85 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.67 |
|
1:34.75 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Betzel |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.83 |
|
1:36.51 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
1:44.53 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Johansson |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.85 |
|
1:52.84 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jennielee Oppgård |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.86 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 15:44:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 15:44:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.70 |
|
1:35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Täljsten |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.69 |
|
1:38.27 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 15:46:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 15:46:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 50m Frisim Damer 0-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.70 |
|
43.09 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wira Andersson |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.76 |
|
43.42 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Bonnerud Dahlbom |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
43.56 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
43.99 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
45.18 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nathalie Eriksson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
45.64 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Schön |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.95 |
|
46.55 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
|
46.73 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Molly Hammarstedh |
2011 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
46.77 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stina Jonsson |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.70 |
|
49.03 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
53.53 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
55.30 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Embla Holmvall |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
56.04 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilly Palin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
58.16 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.92 |
|
58.61 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alicia Lönnberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
59.29 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:02.06 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Erna-Stina Edholm Skanfors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
1:03.48 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Modin |
2011 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marion Laurin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 15:58:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 15:59:01 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 50m Frisim Herrar 0-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isak Norgren |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
53.21 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.72 |
|
54.80 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
André Palmén |
2011 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
59.21 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Olsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:00.28 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Nordin |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.57 |
|
1:05.84 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Ryd |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
1:34.44 |
+47.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Loke Karlsson |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:02:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.65 |
|
1:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:22.89 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Olsen |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
1:45.21 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:05:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:05:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:15:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Fjärilsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
1:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:21:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:21:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 100m Fjärilsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Hamberg |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
|
1:34.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:23:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:23:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 50m Fjärilsim Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Modin |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
36.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
40.12 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Zell |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
40.22 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Bergqvist |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.55 |
|
41.82 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Newsham |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
44.00 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lily Utterberg |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
46.76 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Henningsson |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
48.24 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:26:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:26:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 50m Fjärilsim Herrar 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lukas Sagmo |
2008 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
51.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:27:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:27:47 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 25m Fjärilsim Damer 0-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meya Berg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.59 |
|
23.40 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moa Sjödin |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.84 |
|
24.43 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
24.52 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.55 |
|
24.52 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Magnusdotter |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
33.01 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erna-Stina Edholm Skanfors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stina Jonsson |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Schön |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:37:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:37:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 25m Fjärilsim Herrar 0-10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theo Linnér |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Phoenix Stenling |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
26.23 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Domeij |
2009 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:38:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:38:05 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.65 |
|
1:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Meja Boson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.77 |
|
1:23.76 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.67 |
|
1:26.99 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Evelina Hansson |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
|
1:28.52 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Norgren |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.70 |
|
1:31.83 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Sjödin |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
|
1:32.24 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Shewita Tsegay |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.86 |
|
1:37.62 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilia Olsen |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:42:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:42:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 100m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Svensson |
2006 |
Härjedalens Simklubb |
+0.82 |
|
1:40.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Johansson |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.91 |
|
1:44.85 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Hägglund |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.75 |
|
2:00.51 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dante Rombouts |
2006 |
Härnösands Simsällskap |
+0.62 |
|
2:01.25 |
+21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Ingelsson |
2006 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.89 |
|
2:03.56 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:45:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:45:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 100m Ryggsim Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.86 |
|
1:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Engström |
2007 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.86 |
|
1:37.42 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noelia Frank |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.72 |
|
1:39.49 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa von Essen |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.79 |
|
1:39.61 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Sundholm |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.83 |
|
1:40.20 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vendela Holmvall |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.86 |
|
1:47.36 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilly Utterström |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:55:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:55:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 100m Ryggsim Herrar 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Svärd |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.83 |
|
1:32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Täljsten |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.93 |
|
1:37.95 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonas Lidén |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.92 |
|
1:47.54 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Bringmo |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Hamberg |
2007 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-05-04 16:58:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 16:58:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 4x50m Medley Mixed 0-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Sundsvalls Simsällskap |
11 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
2:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Milla Zell |
2008 |
AJ4608 |
+0.86 |
40.11 |
|
|
|
|
40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Newsham |
2008 |
AI9808 |
+0.59 |
42.16 |
|
|
|
|
1:22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily Utterberg |
2008 |
AT3808 |
+0.40 |
42.49 |
|
|
|
|
2:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Sagmo |
2008 |
AC0908 |
|
38.73 |
|
|
|
|
2:43.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sundsvalls Simsällskap lag 2 |
11 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:18.41 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
Phoenix Stenling |
2010 |
AA6710 |
+0.61 |
55.10 |
|
|
|
|
55.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isak Norgren |
2009 |
AH4709 |
|
55.10 |
|
|
|
|
1:50.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Henningsson |
2008 |
AA6808 |
|
46.50 |
|
|
|
|
2:36.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jennielee Oppgård |
2008 |
AA4808 |
+0.35 |
41.71 |
|
|
|
|
3:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Njurunda Simsällskap lag 1 |
11 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
3:28.68 |
+45.19 |
|
|
|
|
|
Meya Berg |
2009 |
AE8809 |
+0.62 |
49.64 |
|
|
|
|
49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Nordberg |
2009 |
AP3409 |
|
1:01.42 |
|
|
|
|
1:51.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elsa Larsson |
2008 |
AG9208 |
|
41.85 |
|
|
|
|
2:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theo Linnér |
2009 |
AE2309 |
|
55.77 |
|
|
|
|
3:28.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Njurunda Simsällskap lag 2 |
11 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Elis Täljsten |
2008 |
AA8708 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elma Neuman |
2008 |
AB2608 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Modin |
2008 |
AG5408 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bergqvist |
2008 |
AG7208 |
-0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:03:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Njurundahallen |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 4 maj 2019 till den 4 maj 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 4x100m Medley Mixed 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Njurunda Simsällskap lag 1 |
13 |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
5:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Evelina Hansson |
2006 |
AR5606 |
+0.82 |
42.32 |
1:27.27 |
|
|
|
1:27.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Joel Täljsten |
2007 |
AC6507 |
+0.78 |
43.07 |
1:33.35 |
|
|
|
3:00.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilja Edin |
2006 |
AR0606 |
|
37.79 |
1:24.35 |
|
|
|
4:24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Joppe Berglin |
2006 |
AA8706 |
+0.58 |
31.16 |
1:06.69 |
|
|
|
5:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SK Ägir Lag 1 |
13 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
5:39.46 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Meja Boson |
2006 |
AR7206 |
+0.68 |
40.71 |
1:24.57 |
|
|
|
1:24.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linnea Betzel |
2007 |
AI0207 |
+0.56 |
49.76 |
1:45.30 |
|
|
|
3:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arwen Wikström |
2006 |
AT0606 |
+0.32 |
34.20 |
1:15.75 |
|
|
|
4:25.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Svärd |
2007 |
AF4307 |
|
34.84 |
1:13.84 |
|
|
|
5:39.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sundsvalls Simsällskap |
13 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Alva Norgren |
2006 |
AG7606 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vendela Holmvall |
2007 |
AQ6207 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Hamberg |
2007 |
AA0707 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Sjödin |
2006 |
AG8806 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SK Ägir Lag 2 |
13 |
Simklubben Ägir |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
Julius Johansson |
2006 |
AJ9306 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Lorentzen |
2007 |
BH5407 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Theresia Haraldsson |
2006 |
AT9606 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jasmine Rydefjord |
2007 |
AB7807 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-04 17:35:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.3 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|