2019-08-18   18:10:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Resultat
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 25, 200m Frisim Damer 20 och yngre - Final
DR MSSF 2:04.17 Frida Berggren 1994 Västerås SS Sundsvall 2015-07-01
JDR MSSF 2:05.44 Frida Berggren 1994 Västerås SS Pleasant Prairie 2012-03-08
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Maja Eriksson 2002 Eskilstuna Simklubb +0.72 649 2:10.46
50m: 31.02
100m: 1:04.66
(33.64)
150m: 1:38.32
(33.66)
200m: 2:10.46
(32.14)
2 Anna Eriksson 1999 Eskilstuna Simklubb +0.66 633 2:11.58 +1.12
50m: 30.88
100m: 1:04.80
(33.92)
150m: 1:39.07
(34.27)
200m: 2:11.58
(32.51)
3 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap +0.47 591 2:14.62 +4.16
50m: 30.14
100m: 1:03.86
(33.72)
150m: 1:39.49
(35.63)
200m: 2:14.62
(35.13)
4 Malin Eklund 2001 Västerås Simsällskap +0.76 578 2:15.61 +5.15
50m: 31.29
100m: 1:05.35
(34.06)
150m: 1:40.20
(34.85)
200m: 2:15.61
(35.41)
5 Frida Gustafsson 2001 Eskilstuna Simklubb +0.71 568 2:16.35 +5.89
50m: 31.48
100m: 1:05.87
(34.39)
150m: 1:41.05
(35.18)
200m: 2:16.35
(35.30)
6 Emelie Hellgren 2001 Västerås Simsällskap +0.75 559 2:17.13 +6.67
50m: 31.52
100m: 1:06.37
(34.85)
150m: 1:42.63
(36.26)
200m: 2:17.13
(34.50)
7 Wilma Wennerberg 2001 Eskilstuna Simklubb +0.69 545 2:18.29 +7.83
50m: 30.77
100m: 1:04.76
(33.99)
150m: 1:40.62
(35.86)
200m: 2:18.29
(37.67)
8 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.69 541 2:18.60 +8.14
50m: 31.46
100m: 1:06.76
(35.30)
150m: 1:43.24
(36.48)
200m: 2:18.60
(35.36)
9 Linnea Lindberg 2005 Karlstads Simsällskap +0.67 529 2:19.65 +9.19
50m: 32.03
100m: 1:07.41
(35.38)
150m: 1:43.74
(36.33)
200m: 2:19.65
(35.91)
10 Adelina Walldén 2002 Västerås Simsällskap +0.73 519 2:20.52 +10.06
50m: 31.73
100m: 1:07.30
(35.57)
150m: 1:44.13
(36.83)
200m: 2:20.52
(36.39)
11 Amanda Kullman 2000 Eskilstuna Simklubb +0.71 504 2:21.96 +11.50
50m: 32.80
100m: 1:09.35
(36.55)
150m: 1:46.36
(37.01)
200m: 2:21.96
(35.60)
12 Linnea Larsson 2005 Hallsberg Kumla Simklubb +0.72 503 2:22.02 +11.56
50m: 33.51
100m: 1:10.42
(36.91)
150m: 1:48.10
(37.68)
200m: 2:22.02
(33.92)
13 Amanda Jobs 2003 Falu Simsällskap +0.64 502 2:22.12 +11.66
50m: 32.72
100m: 1:08.80
(36.08)
150m: 1:45.63
(36.83)
200m: 2:22.12
(36.49)
14 Edith Engström 2002 Västerås Simsällskap +0.80 501 2:22.22 +11.76
50m: 32.20
100m: 1:08.72
(36.52)
150m: 1:45.57
(36.85)
200m: 2:22.22
(36.65)
15 Tilde Halldan 2005 Säffle Simsällskap +0.72 499 2:22.43 +11.97
50m: 32.97
100m: 1:09.06
(36.09)
150m: 1:46.15
(37.09)
200m: 2:22.43
(36.28)
16 Agnes Wilde 2005 Karlstads Simsällskap +0.64 495 2:22.76 +12.30
50m: 32.29
100m: 1:09.33
(37.04)
150m: 1:47.07
(37.74)
200m: 2:22.76
(35.69)
17 Felicia Maultasch 2003 Eskilstuna Simklubb +0.62 485 2:23.75 +13.29
50m: 31.96
100m: 1:08.09
(36.13)
150m: 1:46.51
(38.42)
200m: 2:23.75
(37.24)
18 Linnea Bergqvist 2003 Upsala Simsällskap +0.73 470 2:25.26 +14.80
50m: 32.28
100m: 1:08.52
(36.24)
150m: 1:46.91
(38.39)
200m: 2:25.26
(38.35)
19 Emilia Boberg 2002 Västerås Simsällskap +0.81 463 2:26.01 +15.55
50m: 32.96
100m: 1:11.36
(38.40)
150m: 1:49.80
(38.44)
200m: 2:26.01
(36.21)
20 Emelie Widhe 2001 Strängnäs Simklubb +0.80 462 2:26.08 +15.62
50m: 33.68
100m: 1:11.32
(37.64)
150m: 1:48.98
(37.66)
200m: 2:26.08
(37.10)
21 Emma Larsson 2002 Borlänge Simsällskap +0.82 462 2:26.13 +15.67
50m: 33.22
100m: 1:10.16
(36.94)
150m: 1:49.01
(38.85)
200m: 2:26.13
(37.12)
22 Linnéa Bruce-Holm 2005 Säffle Simsällskap +0.73 461 2:26.20 +15.74
50m: 34.13
100m: 1:11.40
(37.27)
150m: 1:49.21
(37.81)
200m: 2:26.20
(36.99)
23 Ella Sjöbom 2005 Grums Simsällskap +0.70 455 2:26.82 +16.36
50m: 32.11
100m: 1:08.97
(36.86)
150m: 1:48.23
(39.26)
200m: 2:26.82
(38.59)
24 Sanna Lekberg 2001 Karlskoga Simförening +0.72 453 2:27.06 +16.60
50m: 33.79
100m: 1:10.59
(36.80)
150m: 1:49.19
(38.60)
200m: 2:27.06
(37.87)
25 Matilda Olausson 2004 Västerås Simsällskap +0.68 448 2:27.59 +17.13
50m: 33.78
100m: 1:11.55
(37.77)
150m: 1:50.34
(38.79)
200m: 2:27.59
(37.25)
26 Astrid Engström 2004 Västerås Simsällskap +0.65 444 2:28.02 +17.56
50m: 33.50
100m: 1:10.87
(37.37)
150m: 1:50.17
(39.30)
200m: 2:28.02
(37.85)
27 Sofia Båvenäs 2002 Västerås Simsällskap +0.73 440 2:28.44 +17.98
50m: 33.51
100m: 1:11.35
(37.84)
150m: 1:50.68
(39.33)
200m: 2:28.44
(37.76)
28 Elsa Staaf 2003 Eskilstuna Simklubb +0.67 439 2:28.62 +18.16
50m: 33.14
100m: 1:12.03
(38.89)
150m: 1:50.75
(38.72)
200m: 2:28.62
(37.87)
29 Joanna Sundqvist 2005 Upsala Simsällskap +0.80 422 2:30.55 +20.09
50m: 34.64
100m: 1:13.52
(38.88)
150m: 1:52.38
(38.86)
200m: 2:30.55
(38.17)
30 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap +0.79 413 2:31.59 +21.13
50m: 34.61
100m: 1:13.51
(38.90)
150m: 1:53.45
(39.94)
200m: 2:31.59
(38.14)
31 Ebba Locken 2006 Säffle Simsällskap +0.76 405 2:32.64 +22.18
50m: 33.69
100m: 1:11.87
(38.18)
150m: 1:52.20
(40.33)
200m: 2:32.64
(40.44)
32 Amanda Orban 2005 Säffle Simsällskap +0.66 403 2:32.84 +22.38
50m: 33.40
100m: 1:12.21
(38.81)
150m: 1:52.89
(40.68)
200m: 2:32.84
(39.95)
33 Lisen Myrelid 2005 Upsala Simsällskap +0.61 384 2:35.36 +24.90
50m: 34.62
100m: 1:14.45
(39.83)
150m: 1:55.54
(41.09)
200m: 2:35.36
(39.82)
34 Juni  Rogström 2004 Gävle Simsällskap +0.84 375 2:36.63 +26.17
50m: 31.64
100m: 1:08.80
(37.16)
150m: 1:52.62
(43.82)
200m: 2:36.63
(44.01)
35 Moa Kvarnlöf 2004 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.76 371 2:37.22 +26.76
50m: 36.82
100m: 1:17.65
(40.83)
150m: 1:58.46
(40.81)
200m: 2:37.22
(38.76)
36 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap +0.74 362 2:38.48 +28.02
50m: 36.15
100m: 1:16.64
(40.49)
150m: 1:58.03
(41.39)
200m: 2:38.48
(40.45)
37 Sofie Leander 2005 Säffle Simsällskap +0.76 276 2:53.35 +42.89
50m: 38.40
100m: 1:22.65
(44.25)
150m: 2:08.63
(45.98)
200m: 2:53.35
(44.72)
Grenen officiell:  2019-06-02 10:07:00
2019-06-02 10:08:24 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner