2019-08-23   01:15:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 1/6 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Document
Resultat
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar Senior - Final
DR MSSF 55.52 Erik  Gissén 1992 Karlstads SS Norrköping 2016-07-09
JDR MSSF 55.98 Johan Rydahl 2001 Karlstads SS Stockholm 2017-04-09
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Gissén 1992 Karlstads Simsällskap +0.63 680 56.64
50m: 26.15
100m: 56.64
(30.49)
2 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb +0.72 621 58.38 +1.74
50m: 27.72
100m: 58.38
(30.66)
3 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap +0.81 538 1:01.25 +4.61
50m: 29.00
100m: 1:01.25
(32.25)
4 Marcus Ålenius 2001 Gävle Simsällskap +0.73 532 1:01.45 +4.81
50m: 28.43
100m: 1:01.45
(33.02)
5 Oscar Wilhelmsson 2002 Örebro Simallians +0.67 531 1:01.49 +4.85
50m: 28.95
100m: 1:01.49
(32.54)
6 Gellert Szabo 2001 Västerås Simsällskap +0.70 528 1:01.62 +4.98
50m: 29.08
100m: 1:01.62
(32.54)
7 Jonathan Holmberg 2000 Västerås Simsällskap +0.64 502 1:02.67 +6.03
50m: 28.82
100m: 1:02.67
(33.85)
8 Anton Wallin 2000 Örebro Simallians +0.73 468 1:04.14 +7.50
50m: 29.96
100m: 1:04.14
(34.18)
9 Melker Rosengren 2003 Gävle Simsällskap +0.69 461 1:04.47 +7.83
50m: 28.71
100m: 1:04.47
(35.76)
10 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.65 454 1:04.79 +8.15
50m: 29.33
100m: 1:04.79
(35.46)
11 Julius Grell 2003 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.75 452 1:04.87 +8.23
50m: 29.95
100m: 1:04.87
(34.92)
12 Parsa Najafi 1999 Örebro Simallians +0.68 451 1:04.95 +8.31
50m: 29.55
100m: 1:04.95
(35.40)
13 Jakob Hanson 2002 Sala Simsällskap +0.69 442 1:05.36 +8.72
50m: 30.84
100m: 1:05.36
(34.52)
14 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.77 423 1:06.32 +9.68
50m: 30.19
100m: 1:06.32
(36.13)
15 Andreas  Savin 2003 Upsala Simsällskap +0.82 410 1:07.05 +10.41
50m: 31.95
100m: 1:07.05
(35.10)
16 Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening +0.76 404 1:07.35 +10.71
50m: 31.06
100m: 1:07.35
(36.29)
17 Carl Hansson 2003 Gävle Simsällskap +0.67 396 1:07.83 +11.19
50m: 29.86
100m: 1:07.83
(37.97)
18 Daniel Lithner 2001 Säffle Simsällskap +0.58 394 1:07.92 +11.28
50m: 30.51
100m: 1:07.92
(37.41)
19 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.76 388 1:08.26 +11.62
50m: 32.21
100m: 1:08.26
(36.05)
20 Botvid Wiell 2005 Sala Simsällskap +0.79 380 1:08.73 +12.09
50m: 31.85
100m: 1:08.73
(36.88)
21 Olle Wikholm 2004 Gävle Simsällskap +0.74 374 1:09.10 +12.46
50m: 30.82
100m: 1:09.10
(38.28)
22 Per Granlund 2002 Västerås Simsällskap +0.68 371 1:09.29 +12.65
50m: 31.10
100m: 1:09.29
(38.19)
23 Oskar Högqvist 2003 Karlskoga Simförening +0.71 337 1:11.56 +14.92
50m: 32.28
100m: 1:11.56
(39.28)
24 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.72 325 1:12.46 +15.82
50m: 32.92
100m: 1:12.46
(39.54)
25 Philip Löfbom 2003 Karlskoga Simförening +0.76 319 1:12.88 +16.24
50m: 31.91
100m: 1:12.88
(40.97)
26 Adrijan Danqi 2002 Örebro Simallians +0.65 313 1:13.34 +16.70
50m: 31.64
100m: 1:13.34
(41.70)
27 Tobias Klasson 2000 Säffle Simsällskap +0.74 245 1:19.52 +22.88
50m: 33.26
100m: 1:19.52
(46.26)
Grenen officiell:  2019-06-01 11:49:59
2019-06-01 11:50:53 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner