2019-09-23   05:49:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Lördag 1/6 Klockan 16.00 (Insim kl. 14.30)

Document
Resultat
DM-JDM (50m) 2019 Mellansvenska
Arrangör:
Plats: Munktellbadet Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2019 till den 2 jun 2019
Gren 20, 4x100m Medley Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Västerås Simsällskap lag 1 28 Västerås Simsällskap 561 4:11.21
Johan Brewitz 2001 AH2101 +0.58 31.77 1:06.50 1:06.50
Linus Kanth 1991 AP5991 +0.39 30.52 1:05.84 2:12.34
Jonathan Holmberg 2000 AT1300 28.24 1:02.09 3:14.43
Gellert Szabo 2001 AM6901 -0.03 26.96 56.78 4:11.21
2 Gävle Simsällskap 18 Gävle Simsällskap 554 4:12.24 +1.03
Jakob Källquist 2001 AC0901 +0.70 30.32 1:01.85 1:01.85
Melker Rosengren 2003 AR1903 +0.28 32.73 1:12.18 2:14.03
Marcus Ålenius 2001 AQ6901 +0.27 27.16 1:00.84 3:14.87
Adam Carlsson 2001 AK1901 +0.09 27.23 57.37 4:12.24
3 Karlstads Simsällskap 27 Karlstads Simsällskap 524 4:17.00 +5.79
Elias Sjölander 2003 AO3903 +0.65 33.09 1:08.64 1:08.64
Ludvig Mathisen 2003 AD7903 +0.14 31.96 1:10.46 2:19.10
Erik Gissén 1992 AL0992 +0.01 27.03 58.57 3:17.67
Marcus Bülund 2004 AE4304 +0.58 28.63 59.33 4:17.00
4 Örebro Simallians Lag 1 17 Örebro Simallians 495 4:21.95 +10.74
Hannes Börjel 2002 AO4502 +0.58 32.82 1:07.42 1:07.42
Anton Svennberg 2002 AV3702 +0.26 32.98 1:11.46 2:18.88
Oscar Wilhelmsson 2002 AM3902 +0.58 29.35 1:04.15 3:23.03
Adrijan Danqi 2002 AS2502 +0.22 27.56 58.92 4:21.95
5 Sala Simsällskap 19 Sala Simsällskap 482 4:24.31 +13.10
Edwin Nystrand 2002 AE8902 +0.81 32.48 1:05.87 1:05.87
Jonathan Douib 2000 AS8100 +0.41 32.67 1:12.42 2:18.29
Jakob Hanson 2002 AJ4902 +0.26 30.10 1:05.21 3:23.50
Max Antonsson 2004 AG6304 +0.40 27.96 1:00.81 4:24.31
6 Västerås Simsällskap lag 2 17 Västerås Simsällskap 477 4:25.24 +14.03
Lucas Sterling 2004 AC6704 +0.71 30.21 1:02.55 1:02.55
Tom Dijkhuizen 2003 AH5703 +0.17 33.18 1:12.83 2:15.38
Per Granlund 2002 AH9502 +0.14 30.01 1:08.28 3:23.66
Gustaf Walldén 2003 AE8503 -0.00 29.06 1:01.58 4:25.24
7 Upsala Simsällskap 16 Upsala Simsällskap 453 4:29.75 +18.54
Oskar Andersson 2003 AG6503 +0.78 33.88 1:09.58 1:09.58
Mikael Söderberg 2003 AA9303 +0.29 34.73 1:13.89 2:23.47
Adi Ramovic 2004 AG9304 +0.53 30.06 1:06.82 3:30.29
Danny Simaleza 2005 AE4905 +0.22 28.26 59.46 4:29.75
8 Örebro Simallians lag 2 20 Örebro Simallians 411 4:38.73 +27.52
William Forsström 2002 AM0902 +0.57 35.89 1:14.49 1:14.49
Parsa Najafi 1999 AY6399 +0.46 37.81 1:21.92 2:36.41
Anton Wallin 2000 AM7700 +0.25 29.24 1:04.04 3:40.45
Rudolfs Stupans 1999 AX0599 +0.33 27.36 58.28 4:38.73
9 Upsala Simsällskap lag 1 16 Upsala Simsällskap 407 4:39.64 +28.43
Ludvig Glantz 2006 AJ9906 +0.63 33.22 1:10.31 1:10.31
Felix Do 2004 AF4304 +0.31 35.58 1:16.72 2:27.03
Andreas  Savin 2003 AG9503 +0.36 31.52 1:09.74 3:36.77
Lukas  Höglund 2004 AK0904 +0.32 29.85 1:02.87 4:39.64
10 Västerås Simsällskap lag 3 17 Västerås Simsällskap 398 4:41.79 +30.58
Joel Brewitz 2005 AG2505 +0.66 34.03 1:11.29 1:11.29
Gustav Ulfvebrand 2003 AT4103 +0.28 36.47 1:18.34 2:29.63
Isak Rehnman 2004 AI5304 +0.34 33.49 1:12.78 3:42.41
Peter Khabarov 2002 AM6302 +0.03 27.91 59.38 4:41.79
11 Eskilstuna Simklubb lag 2 15 Eskilstuna Simklubb 395 4:42.49 +31.28
Carl Roos 2004 AB8104 +0.58 35.10 1:11.77 1:11.77
Samuel Paulson 2004 AG3504 +0.10 36.76 1:22.50 2:34.27
Fredrik Karlsson 2004 AB7104 +0.23 31.07 1:08.70 3:42.97
Henrik Tran 2004 AC0704 +0.21 27.82 59.52 4:42.49
- Eskilstuna Simklubb 21 Eskilstuna Simklubb DSQ
Eskil Jonsson 2003 AA5303 +0.74 33.57 1:10.50 1:10.50
Alex Ly 2003 AE6103 -0.10
William Brand 1998 AN2198 +0.26
Axel Thorsén 2003 AH6503 +0.42
- Säffle Simsällskap 22 Säffle Simsällskap DNS
Tobias Klasson 2000 AM1500
Erik Mulikov 2005 AA5105
Ludvig Nyrén 1997 AO5797
Daniel Lithner 2001 AJ9701
2019-06-01 18:42:07 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner