Results for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 14:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Jensen | 2007 | 237 | 38.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
2 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 210 | 40.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.46 | |||||||||
3 | Simon Gaarde | 2007 | 205 | 40.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.92 | |||||||||
4 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 204 | 40.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.87 | |||||||||
5 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 164 | 43.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.48 | |||||||||
6 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 162 | 44.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 44.27 | |||||||||
7 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | 160 | 44.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.64 | |||||||||
8 | William Fredriksen | 2007 | 106 | 50.71 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | 56.23 | |||||||||
9 | Marcus V Andersen | 2008 | 96 | 52.28 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59.56 | |||||||||
10 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 90 | 53.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 58.37 | |||||||||
11 | Torgeir Øybekk | 2008 | 78 | 56.07 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Philip Juul Møballe | 2009 | 75 | 56.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.64 | |||||||||
13 | Lars Benjamin Landås | 2007 | 67 | 58.82 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | 63 | 1:00.03 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 58.30 | |||||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 486 | 30.51 | ||||||
DeltaSwim | 30.98 | |||||||||
2 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 417 | 32.11 | ||||||
Aarhus Swim | 32.26 | |||||||||
3 | Kristian Kjær | 2005 | 398 | 32.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
4 | Tobias Jakobsen | 2005 | 368 | 33.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.46 | |||||||||
5 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 354 | 33.92 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.91 | |||||||||
6 | Magne Christian Hansen | 2006 | 353 | 33.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.92 | |||||||||
7 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 319 | 35.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
8 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 300 | 35.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.74 | |||||||||
9 | Frederik Bisgaard | 2006 | 296 | 35.98 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.76 | |||||||||
10 | Kristian Svenstrup | 2005 | 291 | 36.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.52 | |||||||||
11 | Oliver Heuer | 2006 | 266 | 37.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.77 | |||||||||
12 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 249 | 38.14 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.81 | |||||||||
13 | Frederik Laursen | 2005 | 242 | 38.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 38.80 | |||||||||
14 | Philip Vesterby | 2005 | 239 | 38.62 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 38.59 | |||||||||
15 | Carl Roulund Holm | 2006 | 222 | 39.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.21 | |||||||||
16 | Ryan Nørgaard | 2006 | 190 | 41.70 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.54 | |||||||||
17 | Frederik Jørgensen | 2006 | 175 | 42.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 43.17 | |||||||||
18 | Theis Lindhardt | 2006 | 131 | 47.22 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.26 | |||||||||
19 | August Heltborg | 2006 | 122 | 48.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 52.03 | |||||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 581 | 28.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.05 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 539 | 29.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.38 | |||||||||
3 | Martin Holteberg | 2003 | 455 | 31.19 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 29.75 | |||||||||
4 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 453 | 31.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.27 | |||||||||
5 | Lucas Rosenborg | 2004 | 434 | 31.68 | ||||||
Aarhus Swim | 31.28 | |||||||||
6 | Lukas Paturel | 2004 | 431 | 31.75 | Deltager ikke i finalen | |||||
Farsund Svømmeklubb | 31.05 | |||||||||
7 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 419 | 32.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
8 | Oscar Pedersen | 2004 | 414 | 32.19 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.38 | |||||||||
9 | Asger Mathiasen | 2004 | 411 | 32.27 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 396 | 32.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
11 | Marcus Albæk | 2004 | 379 | 33.15 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.85 | |||||||||
12 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 374 | 33.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.00 | |||||||||
13 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 371 | 33.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.26 | |||||||||
14 | Mads Sander Andersen | 2004 | 371 | 33.39 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.71 | |||||||||
15 | Jakob Riisgaard | 2003 | 360 | 33.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.97 | |||||||||
16 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 352 | 33.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.64 | |||||||||
17 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 344 | 34.23 | ||||||
Aarhus Swim | 34.64 | |||||||||
18 | Nicklas Bager | 2003 | 327 | 34.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 34.58 | |||||||||
19 | Emil Jaworski | 2004 | 312 | 35.36 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 36.46 | |||||||||
20 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 306 | 35.60 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 44.43 | |||||||||
21 | Eirik Nornes Nesse | 2004 | 292 | 36.14 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 33.98 | |||||||||
22 | Jonas Abildgaard | 2003 | 262 | 37.50 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 36.60 | |||||||||
23 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 253 | 37.92 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.39 | |||||||||
24 | Frej Liltorp | 2004 | 250 | 38.06 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.60 | |||||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 626 | 28.05 | ||||||
DeltaSwim | 27.63 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 614 | 28.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 600 | 28.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
4 | Anton Borg Hjort | 2000 | 581 | 28.75 | ||||||
Aarhus Swim | 27.59 | |||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 525 | 29.75 | ||||||
Aarhus Swim | 29.07 | |||||||||
6 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 473 | 30.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.21 | |||||||||
7 | Jens Riisgaard | 2000 | 464 | 31.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
8 | Erlend Tregde | 2002 | 398 | 32.62 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 31.13 | |||||||||
9 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 390 | 32.84 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.48 | |||||||||
10 | Mathias Teuchler | 2000 | 351 | 34.02 | ||||||
DeltaSwim | 34.22 | |||||||||
11 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 326 | 34.85 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 32.31 | |||||||||
12 | Magnus Hald | 2002 | 255 | 37.80 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.69 | |||||||||
- | Ruben Nørgaard | 2002 | DSQ | SW 6,3 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 14:21 |
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 230 | 39.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.46 | |||||||||
2 | Storm Jensen | 2007 | 229 | 39.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.25 | |||||||||
3 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 222 | 39.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.87 | |||||||||
4 | Simon Gaarde | 2007 | 202 | 40.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.92 | |||||||||
5 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 170 | 43.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.48 | |||||||||
6 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | 158 | 44.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.64 | |||||||||
7 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 154 | 44.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 44.27 | |||||||||
8 | William Fredriksen | 2007 | 117 | 49.02 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | 56.23 | |||||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 472 | 30.82 | ||||||
DeltaSwim | 30.98 | |||||||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | 433 | 31.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
3 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 427 | 31.86 | ||||||
Aarhus Swim | 32.26 | |||||||||
4 | Tobias Jakobsen | 2005 | 376 | 33.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.46 | |||||||||
5 | Magne Christian Hansen | 2006 | 374 | 33.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.92 | |||||||||
6 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 339 | 34.40 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.91 | |||||||||
7 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 323 | 34.95 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.13 | |||||||||
8 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 303 | 35.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.74 | |||||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 617 | 28.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.05 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 509 | 30.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.38 | |||||||||
3 | Martin Holteberg | 2003 | 471 | 30.83 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 29.75 | |||||||||
4 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 449 | 31.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.27 | |||||||||
5 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 441 | 31.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.78 | |||||||||
6 | Lucas Rosenborg | 2004 | 432 | 31.73 | ||||||
Aarhus Swim | 31.28 | |||||||||
7 | Oscar Pedersen | 2004 | 431 | 31.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.38 | |||||||||
8 | Asger Mathiasen | 2004 | 412 | 32.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.62 | |||||||||
Løb 1, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 627 | 28.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
2 | Anton Borg Hjort | 2000 | 597 | 28.49 | ||||||
Aarhus Swim | 27.59 | |||||||||
3 | Malthe Lindeblad | 2001 | 578 | 28.81 | ||||||
DeltaSwim | 27.63 | |||||||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | 556 | 29.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 27.35 | |||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 514 | 29.96 | ||||||
Aarhus Swim | 29.07 | |||||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 477 | 30.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
7 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 471 | 30.83 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.21 | |||||||||
8 | Erlend Tregde | 2002 | 424 | 31.94 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 31.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Thomasen | 2008 | 226 | 44.24 | ||||||
Brønderslev SK08 | 46.43 | |||||||||
2 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 220 | 44.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.40 | |||||||||
3 | Lærke Svenstrup | 2008 | 168 | 48.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Kristensen | 2008 | 150 | 50.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.32 | |||||||||
5 | Thea Faye Jacobsen | 2008 | 141 | 51.74 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Frida Hinge | 2008 | 134 | 52.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 99 | 58.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.78 | |||||||||
8 | Lone van der Hagen | 2009 | 43 | 1:16.82 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 473 | 34.61 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 33.67 | |||||||||
2 | Kristiane Frøslev | 2007 | 462 | 34.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 428 | 35.80 | ||||||
H2Odense | 35.91 | |||||||||
4 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 385 | 37.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.13 | |||||||||
5 | Line Gjelstrup | 2006 | 378 | 37.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
6 | Ida Rønnow | 2006 | 370 | 37.58 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aabybro Idrætsforening | 36.95 | |||||||||
7 | Anna Ancker | 2006 | 362 | 37.85 | ||||||
Aarhus Swim | 38.05 | |||||||||
8 | Luanna Russo | 2006 | 348 | 38.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
9 | Aia Caroline Abel | 2006 | 341 | 38.61 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 37.16 | |||||||||
10 | Maria Lysgaard | 2006 | 335 | 38.82 | ||||||
Aarhus Swim | 40.71 | |||||||||
11 | Therese J Helt | 2006 | 333 | 38.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 39.02 | |||||||||
12 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 333 | 38.92 | ||||||
Aarhus Swim | 38.44 | |||||||||
13 | Olivia Mørch | 2006 | 331 | 39.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.18 | |||||||||
14 | Paula Lindberg | 2007 | 320 | 39.42 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.86 | |||||||||
15 | Neya Damgaard | 2007 | 316 | 39.59 | ||||||
Brønderslev SK08 | 41.15 | |||||||||
16 | Patricia Nættermann | 2007 | 303 | 40.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.74 | |||||||||
17 | Laura Wittenhagen | 2006 | 289 | 40.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.99 | |||||||||
17 | Sofia Jørgensen | 2006 | 289 | 40.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.16 | |||||||||
19 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 276 | 41.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.23 | |||||||||
20 | Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 267 | 41.88 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 43.14 | |||||||||
21 | Edita Nisic | 2007 | 238 | 43.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 48.42 | |||||||||
22 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 236 | 43.65 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 44.36 | |||||||||
23 | Ida K. Laursen | 2007 | 227 | 44.22 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 44.33 | |||||||||
24 | Anna Sigdestad | 2007 | 226 | 44.24 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 48.46 | |||||||||
24 | Ida Jensen | 2006 | 226 | 44.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.04 | |||||||||
26 | Signe Broe Larsen | 2007 | 218 | 44.81 | ||||||
Brønderslev SK08 | 45.00 | |||||||||
27 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 217 | 44.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.36 | |||||||||
28 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 191 | 46.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.82 | |||||||||
29 | Lillie Sofie Dahl | 2007 | 186 | 47.23 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 174 | 48.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.16 | |||||||||
31 | Reinike Veenstra | 2006 | 172 | 48.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.63 | |||||||||
32 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 172 | 48.48 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 49.84 | |||||||||
33 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 165 | 49.12 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 51.15 | |||||||||
34 | Clara Møller Skatka | 2007 | 162 | 49.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.80 | |||||||||
35 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 151 | 50.61 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.21 | |||||||||
- | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 49.84 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 574 | 32.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.79 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 564 | 32.64 | ||||||
Aarhus Swim | 31.73 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 556 | 32.80 | ||||||
Aarhus Swim | 34.80 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 525 | 33.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
5 | Mette Holstein | 2005 | 486 | 34.31 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 477 | 34.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
7 | Amalie Holst | 2004 | 470 | 34.68 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
8 | Selma Skipper | 2004 | 468 | 34.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.31 | |||||||||
9 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 463 | 34.86 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 34.91 | |||||||||
10 | Anna Varming | 2005 | 463 | 34.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.72 | |||||||||
11 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 458 | 34.99 | ||||||
Swim Team Neptun | 35.30 | |||||||||
12 | Louise Sunesen | 2005 | 457 | 35.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.40 | |||||||||
13 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 454 | 35.09 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.35 | |||||||||
14 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 431 | 35.70 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.29 | |||||||||
15 | Stine Mejdahl | 2005 | 430 | 35.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.94 | |||||||||
16 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 414 | 36.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.91 | |||||||||
17 | Karoline Iversen | 2005 | 414 | 36.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.39 | |||||||||
18 | Cassandra Spring | 2005 | 413 | 36.22 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.77 | |||||||||
19 | Mathilde Thirup | 2005 | 403 | 36.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.17 | |||||||||
20 | Kirstine Jørgensen | 2004 | 385 | 37.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.78 | |||||||||
21 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 381 | 37.21 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.08 | |||||||||
22 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 379 | 37.27 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.47 | |||||||||
23 | Dicte Lund | 2004 | 372 | 37.49 | ||||||
Aarhus Swim | 37.10 | |||||||||
24 | Freja Bjørn | 2005 | 370 | 37.58 | ||||||
Aarhus Swim | 37.82 | |||||||||
25 | Tilde Søe Bach | 2005 | 365 | 37.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.18 | |||||||||
26 | Thea Brøndum | 2004 | 354 | 38.11 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.21 | |||||||||
27 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 345 | 38.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.23 | |||||||||
28 | Mie Asmussen | 2005 | 342 | 38.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.47 | |||||||||
29 | Mathilde Møller | 2004 | 332 | 38.93 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.09 | |||||||||
30 | Emilia Glisic | 2005 | 320 | 39.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.32 | |||||||||
31 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 314 | 39.69 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.35 | |||||||||
32 | Kristin Hals | 2005 | 311 | 39.80 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 37.19 | |||||||||
33 | Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 311 | 39.81 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 39.31 | |||||||||
34 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 295 | 40.52 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 39.89 | |||||||||
35 | Malene H. Krabbedal | 2005 | 286 | 40.94 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 39.34 | |||||||||
36 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 200 | 46.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.01 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 676 | 30.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | 575 | 32.43 | ||||||
DeltaSwim | 30.07 | |||||||||
3 | Lærke Asmussen | 2003 | 510 | 33.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.26 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 489 | 34.24 | ||||||
Aarhus Swim | 34.05 | |||||||||
5 | Signe Thomsen | 2003 | 478 | 34.49 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.52 | |||||||||
6 | Selma Lindberg | 2003 | 475 | 34.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
7 | Ida Kjærgaard | 2003 | 462 | 34.88 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
8 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 460 | 34.95 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.31 | |||||||||
9 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 440 | 35.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.90 | |||||||||
10 | Cecilie V Jensen | 2002 | 431 | 35.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.72 | |||||||||
11 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 411 | 36.27 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.76 | |||||||||
12 | Annie Mushom | 2002 | 406 | 36.42 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 35.06 | |||||||||
13 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 380 | 37.23 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.63 | |||||||||
14 | Laura Madsen | 2002 | 370 | 37.57 | ||||||
Aars Svømmeklub | 37.30 | |||||||||
15 | Mille Winther | 2003 | 368 | 37.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.39 | |||||||||
16 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 339 | 38.67 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.65 | |||||||||
17 | Emma Jensen | 2003 | 337 | 38.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.17 | |||||||||
18 | Sara Straume | 2003 | 312 | 39.77 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 39.82 | |||||||||
19 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 267 | 41.87 | ||||||
H.G.F. Svømning | 43.34 | |||||||||
20 | Signe Møller Winther | 2002 | 226 | 44.27 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.84 | |||||||||
21 | Frida Dale Skorjanc | 2003 | 220 | 44.67 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 42.05 | |||||||||
22 | Caroline Krogh | 2002 | 215 | 44.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 42.35 | |||||||||
23 | Louise Bast Aaby | 1998 | 119 | 54.77 | ||||||
Swim Team Neptun | 52.39 | |||||||||
- | Julie Kappel Petersen | 2002 | DSQ | sw 6.3 ej brudt v/15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:50 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:51 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 269 | 41.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.40 | |||||||||
2 | Iben Thomasen | 2008 | 241 | 43.31 | ||||||
Brønderslev SK08 | 46.43 | |||||||||
3 | Lærke Svenstrup | 2008 | 195 | 46.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mathilde Kristensen | 2008 | 179 | 47.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.32 | |||||||||
5 | Thea Faye Jacobsen | 2008 | 161 | 49.54 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Frida Hinge | 2008 | 133 | 52.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 107 | 56.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.78 | |||||||||
8 | Lone van der Hagen | 2009 | 78 | 1:02.95 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Solsvik | 2006 | 520 | 33.55 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 33.67 | |||||||||
2 | Kristiane Frøslev | 2007 | 446 | 35.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.96 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 410 | 36.29 | ||||||
H2Odense | 35.91 | |||||||||
4 | Anna Ancker | 2006 | 397 | 36.68 | ||||||
Aarhus Swim | 38.05 | |||||||||
5 | Line Gjelstrup | 2006 | 387 | 37.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.65 | |||||||||
6 | Aia Caroline Abel | 2006 | 364 | 37.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 37.16 | |||||||||
7 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 363 | 37.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.13 | |||||||||
8 | Luanna Russo | 2006 | 335 | 38.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.53 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 586 | 32.24 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.79 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 539 | 33.14 | ||||||
Aarhus Swim | 31.73 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 517 | 33.60 | ||||||
Aarhus Swim | 34.80 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 514 | 33.66 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.13 | |||||||||
5 | Amalie Holst | 2004 | 469 | 34.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.30 | |||||||||
6 | Selma Skipper | 2004 | 458 | 34.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.31 | |||||||||
7 | Jazmin Jensen | 2005 | 454 | 35.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
8 | Mette Holstein | 2005 | 408 | 36.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.47 | |||||||||
Løb 2, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskole |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 706 | 30.29 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.43 | |||||||||
2 | Louise Jensen | 2003 | 608 | 31.84 | ||||||
DeltaSwim | 30.07 | |||||||||
3 | Selma Lindberg | 2003 | 482 | 34.40 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
4 | Lærke Asmussen | 2003 | 481 | 34.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.26 | |||||||||
5 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 468 | 34.74 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.31 | |||||||||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 465 | 34.81 | ||||||
Aarhus Swim | 34.05 | |||||||||
7 | Signe Thomsen | 2003 | 453 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.52 | |||||||||
8 | Ida Kjærgaard | 2003 | 445 | 35.33 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.96 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:51 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bundgaard | 2007 | 232 | 36.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
2 | Jonas Therkildsen | 2007 | 188 | 38.86 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.41 | |||||||||
3 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 172 | 39.99 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 44.96 | |||||||||
4 | Jacob Bundgaard | 2007 | 164 | 40.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.12 | |||||||||
5 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 162 | 40.79 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.93 | |||||||||
6 | Jacob Varming | 2007 | 154 | 41.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.85 | |||||||||
7 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 151 | 41.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.97 | |||||||||
8 | Rasmus Norup | 2007 | 143 | 42.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.82 | |||||||||
9 | Andreas Bindslev | 2008 | 137 | 43.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.69 | |||||||||
10 | Casper Holm Andersen | 2007 | 121 | 44.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.57 | |||||||||
11 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 120 | 45.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 45.81 | |||||||||
12 | Tobias Schwab | 2009 | 113 | 46.01 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 49.11 | |||||||||
13 | Aske T Jensen | 2007 | 108 | 46.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.34 | |||||||||
14 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 105 | 47.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.75 | |||||||||
15 | Maciej Dworzanski | 2008 | 96 | 48.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | William Fredriksen | 2007 | 68 | 54.36 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | 34 | 1:08.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | 13 | 1:32.84 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 484 | 28.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.46 | |||||||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | 393 | 30.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
3 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 383 | 30.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
4 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 357 | 31.39 | ||||||
H2Odense | 30.16 | |||||||||
5 | Emil Togsverd | 2005 | 355 | 31.43 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
6 | Magne Christian Hansen | 2006 | 346 | 31.70 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.33 | |||||||||
7 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 337 | 31.99 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.03 | |||||||||
8 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 335 | 32.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.54 | |||||||||
9 | Kristian Svenstrup | 2005 | 319 | 32.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.47 | |||||||||
10 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 288 | 33.69 | ||||||
DeltaSwim | 33.54 | |||||||||
11 | Frederik Laursen | 2005 | 275 | 34.23 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 39.00 | |||||||||
12 | Simon Gallacher | 2005 | 258 | 34.94 | ||||||
Aarhus Swim | 37.04 | |||||||||
13 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 256 | 35.03 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 36.74 | |||||||||
14 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 254 | 35.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.10 | |||||||||
15 | Kasper Petersen | 2006 | 241 | 35.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.91 | |||||||||
16 | Andreas Laursen | 2006 | 241 | 35.78 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.01 | |||||||||
17 | Tobias Jakobsen | 2005 | 238 | 35.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.99 | |||||||||
18 | Mads Mølgaard | 2006 | 225 | 36.58 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.75 | |||||||||
19 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 217 | 37.03 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.98 | |||||||||
20 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 210 | 37.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.08 | |||||||||
21 | Philip Bendtsen | 2005 | 202 | 37.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.82 | |||||||||
22 | Elliott Mitaine | 2006 | 197 | 38.25 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.66 | |||||||||
23 | Sondre Garathun | 2005 | 185 | 39.08 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 38.00 | |||||||||
24 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 184 | 39.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.37 | |||||||||
25 | Zilas Vilsen | 2006 | 168 | 40.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.88 | |||||||||
26 | Elias Bock Johansen | 2005 | 167 | 40.38 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.71 | |||||||||
27 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 157 | 41.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.46 | |||||||||
28 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 104 | 47.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 48.46 | |||||||||
29 | Frederik Jørgensen | 2006 | 90 | 49.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.99 | |||||||||
30 | August Heltborg | 2006 | 57 | 57.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 521 | 27.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.74 | |||||||||
2 | Jeppe Egholm | 2003 | 519 | 27.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.91 | |||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 517 | 27.73 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 27.24 | |||||||||
4 | Martin Holteberg | 2003 | 514 | 27.80 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 27.43 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 483 | 28.38 | ||||||
Aarhus Swim | 29.48 | |||||||||
6 | Mikkel Stilling | 2003 | 480 | 28.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
7 | William Sloth | 2003 | 474 | 28.56 | ||||||
Aarhus Swim | 29.66 | |||||||||
8 | Frederik Venø Elling | 2003 | 463 | 28.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.62 | |||||||||
9 | Niklas Højbjerg | 2003 | 462 | 28.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 28.27 | |||||||||
10 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 452 | 29.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.27 | |||||||||
11 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 444 | 29.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.67 | |||||||||
12 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 442 | 29.23 | ||||||
Aarhus Swim | 29.05 | |||||||||
13 | Malte Lyck Falk | 2003 | 427 | 29.57 | ||||||
DeltaSwim | 30.12 | |||||||||
14 | Asger Mathiasen | 2004 | 414 | 29.86 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 39.05 | |||||||||
15 | Gustav Hansen | 2004 | 409 | 30.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.88 | |||||||||
16 | Lukas Paturel | 2004 | 402 | 30.17 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 28.73 | |||||||||
17 | Emil Jaworski | 2004 | 398 | 30.26 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.22 | |||||||||
18 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 385 | 30.61 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.01 | |||||||||
19 | Oscar Pedersen | 2004 | 381 | 30.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.55 | |||||||||
19 | Sophus Lund Øe | 2003 | 381 | 30.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.73 | |||||||||
21 | Daniel Østerballe | 2003 | 375 | 30.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.77 | |||||||||
22 | Casper Johannesen | 2004 | 372 | 30.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.38 | |||||||||
23 | Jacob Toft | 2003 | 370 | 31.00 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.35 | |||||||||
24 | Kasper Hansen | 2004 | 368 | 31.06 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
25 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 356 | 31.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.34 | |||||||||
26 | Alex Fogt | 2004 | 347 | 31.69 | ||||||
H2Odense | 31.71 | |||||||||
27 | Marcus Albæk | 2004 | 345 | 31.75 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.71 | |||||||||
28 | Eirik Nornes Nesse | 2004 | 343 | 31.81 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 32.58 | |||||||||
29 | Nicklas Bager | 2003 | 338 | 31.96 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.92 | |||||||||
30 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 324 | 32.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.83 | |||||||||
31 | Jonas Abildgaard | 2003 | 309 | 32.93 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 35.87 | |||||||||
32 | Kasper Henriksen | 2004 | 307 | 32.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.13 | |||||||||
33 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 296 | 33.41 | ||||||
Brønderslev SK08 | 36.03 | |||||||||
34 | Oliver Londero | 2004 | 295 | 33.43 | ||||||
Frem Odense | 37.42 | |||||||||
35 | Joseph-Haakon Kititi | 2003 | 289 | 33.68 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 33.59 | |||||||||
36 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 284 | 33.86 | ||||||
H2Odense | 33.60 | |||||||||
37 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 277 | 34.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.03 | |||||||||
38 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 275 | 34.23 | ||||||
Aarhus Swim | 35.16 | |||||||||
39 | Oliver Feldthusen | 2003 | 218 | 36.96 | ||||||
Brønderslev SK08 | 36.16 | |||||||||
40 | Victor Haunstrup | 2003 | 213 | 37.27 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 55.53 | |||||||||
41 | Stian Nornes Nesse | 2004 | 204 | 37.80 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 37.75 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 667 | 25.48 | ||||||
DeltaSwim | 24.80 | |||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 574 | 26.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.13 | |||||||||
3 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 571 | 26.84 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | 566 | 26.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
5 | Oskar Lindholm | 2001 | 556 | 27.07 | ||||||
Aarhus Swim | 28.91 | |||||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | 524 | 27.61 | ||||||
Aarhus Swim | 26.95 | |||||||||
7 | Mads Kloster | 2002 | 518 | 27.72 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.60 | |||||||||
8 | Martin Broch | 2001 | 514 | 27.79 | ||||||
DeltaSwim | 27.58 | |||||||||
9 | Jens Riisgaard | 2000 | 483 | 28.38 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.36 | |||||||||
10 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 466 | 28.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.58 | |||||||||
11 | Mads Iversen | 2002 | 445 | 29.16 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 29.65 | |||||||||
12 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 434 | 29.41 | ||||||
Aarhus Swim | 28.91 | |||||||||
13 | Daniel Gallacher | 2002 | 416 | 29.83 | ||||||
Aarhus Swim | 29.27 | |||||||||
14 | Erlend Tregde | 2002 | 408 | 30.02 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 29.36 | |||||||||
15 | Frederik Gaardsted | 2001 | 390 | 30.47 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.50 | |||||||||
16 | Mathias Teuchler | 2000 | 379 | 30.75 | ||||||
DeltaSwim | 31.18 | |||||||||
17 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 379 | 30.77 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.80 | |||||||||
18 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 375 | 30.86 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.31 | |||||||||
19 | Simon Finch | 2002 | 351 | 31.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
20 | Harald Hals | 2002 | 344 | 31.78 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 31.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:11 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bundgaard | 2007 | 239 | 35.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 37.57 | |||||||||
2 | Jonas Therkildsen | 2007 | 197 | 38.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.41 | |||||||||
3 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 193 | 38.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 44.96 | |||||||||
4 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 169 | 40.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.93 | |||||||||
5 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 161 | 40.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.97 | |||||||||
6 | Jacob Varming | 2007 | 160 | 41.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.85 | |||||||||
7 | Jacob Bundgaard | 2007 | 150 | 41.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 41.12 | |||||||||
8 | Rasmus Norup | 2007 | 149 | 41.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.82 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 517 | 27.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.46 | |||||||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | 416 | 29.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.77 | |||||||||
3 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 403 | 30.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
4 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 372 | 30.94 | ||||||
H2Odense | 30.16 | |||||||||
5 | Magne Christian Hansen | 2006 | 361 | 31.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.33 | |||||||||
6 | Emil Togsverd | 2005 | 351 | 31.56 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.18 | |||||||||
7 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 338 | 31.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.54 | |||||||||
8 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 337 | 31.99 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 33.03 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jeppe Egholm | 2003 | 565 | 26.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.91 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 546 | 27.24 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.74 | |||||||||
3 | Martin Holteberg | 2003 | 519 | 27.71 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 27.43 | |||||||||
4 | Mads Mikkelsen | 2004 | 480 | 28.44 | ||||||
Aarhus Swim | 29.48 | |||||||||
5 | Mikkel Stilling | 2003 | 478 | 28.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
6 | William Sloth | 2003 | 466 | 28.71 | ||||||
Aarhus Swim | 29.66 | |||||||||
7 | Frederik Venø Elling | 2003 | 459 | 28.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.62 | |||||||||
8 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 453 | 28.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.27 | |||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 676 | 25.37 | ||||||
DeltaSwim | 24.80 | |||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 603 | 26.35 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.13 | |||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 583 | 26.65 | ||||||
Aarhus Swim | 28.91 | |||||||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 581 | 26.68 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
5 | Markus Kjeldsen | 2000 | 548 | 27.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | 516 | 27.76 | ||||||
Aarhus Swim | 26.95 | |||||||||
7 | Martin Broch | 2001 | 513 | 27.81 | ||||||
DeltaSwim | 27.58 | |||||||||
8 | Mads Kloster | 2002 | 511 | 27.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.60 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:11 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | 198 | 41.86 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.55 | |||||||||
2 | Alissa Stegenborg | 2008 | 176 | 43.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Nielsen | 2009 | 156 | 45.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.88 | |||||||||
4 | Iben Thomasen | 2008 | 155 | 45.45 | Deltager ikke i finalen | |||||
Brønderslev SK08 | 44.59 | |||||||||
5 | Maja Sloth | 2008 | 150 | 45.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 48.28 | |||||||||
6 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 138 | 47.19 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.97 | |||||||||
7 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 137 | 47.33 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 44.81 | |||||||||
8 | Reka Szephalmi | 2009 | 126 | 48.64 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 49.45 | |||||||||
9 | Laura Norup | 2008 | 122 | 49.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ida Gjelstrup | 2009 | 111 | 50.81 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 51.75 | |||||||||
11 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 110 | 50.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Signe Laursen | 2008 | 109 | 51.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 55.09 | |||||||||
13 | Laura Kibsgaard | 2008 | 91 | 54.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:06.47 | |||||||||
14 | Thea Faye Jacobsen | 2008 | 82 | 56.18 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 81 | 56.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.37 | |||||||||
- | Ema Ilic | 2009 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.87 | |||||||||
- | Nicoline Aa Høeg | 2008 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.00 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 447 | 31.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
2 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 446 | 31.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
3 | Marie Bertram | 2006 | 438 | 32.15 | ||||||
Aarhus Swim | 33.14 | |||||||||
4 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 401 | 33.11 | ||||||
Aarhus Swim | 32.10 | |||||||||
5 | Ida Rønnow | 2006 | 392 | 33.37 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aabybro Idrætsforening | 33.71 | |||||||||
6 | Alma Bach Larsen | 2006 | 339 | 35.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.57 | |||||||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 335 | 35.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
8 | Nikoline Sejr | 2006 | 334 | 35.18 | ||||||
Aarhus Swim | 36.17 | |||||||||
9 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 304 | 36.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.84 | |||||||||
10 | Therese J Helt | 2006 | 285 | 37.12 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 38.05 | |||||||||
11 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 281 | 37.29 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 38.04 | |||||||||
12 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 273 | 37.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.35 | |||||||||
13 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 271 | 37.73 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.56 | |||||||||
14 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 267 | 37.91 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 39.27 | |||||||||
14 | Paula Lindberg | 2007 | 267 | 37.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 38.63 | |||||||||
16 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 230 | 39.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.98 | |||||||||
17 | Emma Stabel | 2006 | 215 | 40.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.48 | |||||||||
18 | Maja Brøndum | 2006 | 215 | 40.77 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.91 | |||||||||
19 | Julie Bjørn | 2006 | 214 | 40.83 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.70 | |||||||||
20 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 212 | 40.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.43 | |||||||||
21 | Emma Andersen | 2007 | 199 | 41.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.41 | |||||||||
22 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 199 | 41.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.13 | |||||||||
23 | Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 193 | 42.22 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 43.90 | |||||||||
24 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 192 | 42.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.29 | |||||||||
25 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 191 | 42.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.41 | |||||||||
26 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 158 | 45.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.92 | |||||||||
27 | Emma Sloth | 2006 | 147 | 46.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 51.42 | |||||||||
28 | Anna Sigdestad | 2007 | 133 | 47.79 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 47.28 | |||||||||
29 | Ida Jensen | 2006 | 128 | 48.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.57 | |||||||||
30 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 125 | 48.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 50.82 | |||||||||
31 | Sarah M. Jensen | 2007 | 124 | 48.92 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 49.10 | |||||||||
32 | Lillie Sofie Dahl | 2007 | 101 | 52.44 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
33 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | 95 | 53.52 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 52.24 | |||||||||
- | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | DSQ | sw 8,4 1 v/v afsl | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.56 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 509 | 30.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
2 | Ester Lauritsen | 2005 | 504 | 30.69 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
3 | Ida Juul Grønning | 2004 | 499 | 30.79 | ||||||
H2Odense | 31.43 | |||||||||
4 | Sarah Carugati | 2004 | 475 | 31.29 | ||||||
Aarhus Swim | 29.76 | |||||||||
5 | Louise Sunesen | 2005 | 472 | 31.36 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.24 | |||||||||
6 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 470 | 31.42 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.63 | |||||||||
7 | Maja Friis | 2005 | 459 | 31.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | 453 | 31.79 | ||||||
Aarhus Swim | 34.14 | |||||||||
9 | Selma Skipper | 2004 | 453 | 31.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.33 | |||||||||
10 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 450 | 31.87 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 33.16 | |||||||||
11 | Sarah Kildahl | 2004 | 444 | 32.00 | ||||||
Aarhus Swim | 33.28 | |||||||||
12 | Karoline Kristensen | 2004 | 435 | 32.23 | ||||||
DeltaSwim | 32.39 | |||||||||
13 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 433 | 32.29 | ||||||
Swim Team Neptun | 31.81 | |||||||||
14 | Ida Hovmark | 2005 | 427 | 32.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.60 | |||||||||
15 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 421 | 32.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.11 | |||||||||
16 | Nicoline Dyrman | 2004 | 415 | 32.74 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.13 | |||||||||
17 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 395 | 33.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.52 | |||||||||
18 | Jazmin Jensen | 2005 | 392 | 33.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 33.66 | |||||||||
19 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 384 | 33.59 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 32.58 | |||||||||
20 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 383 | 33.62 | ||||||
Brønderslev SK08 | 33.12 | |||||||||
21 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 376 | 33.82 | ||||||
DeltaSwim | 34.95 | |||||||||
22 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 368 | 34.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.48 | |||||||||
23 | Laura S. Olesen | 2005 | 364 | 34.20 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.32 | |||||||||
24 | Agnete Habermann | 2005 | 362 | 34.25 | ||||||
H2Odense | 33.00 | |||||||||
25 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 361 | 34.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.74 | |||||||||
26 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 354 | 34.51 | ||||||
Aarhus Swim | 34.90 | |||||||||
27 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 349 | 34.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.08 | |||||||||
28 | Line Knudsen | 2005 | 349 | 34.68 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 36.33 | |||||||||
29 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 347 | 34.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.42 | |||||||||
30 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 342 | 34.93 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 36.73 | |||||||||
31 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 311 | 36.05 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.97 | |||||||||
32 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 310 | 36.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.17 | |||||||||
33 | Astrid Jensen | 2005 | 307 | 36.19 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 35.53 | |||||||||
34 | Frida Juliansdottir | 2005 | 300 | 36.46 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.44 | |||||||||
35 | Ida Kristensen | 2004 | 291 | 36.83 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.64 | |||||||||
36 | Thea Brøndum | 2004 | 282 | 37.25 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.20 | |||||||||
37 | Josefine Høgh | 2005 | 278 | 37.40 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.99 | |||||||||
38 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 260 | 38.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.47 | |||||||||
39 | Signe Gade | 2005 | 259 | 38.30 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.71 | |||||||||
40 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 258 | 38.34 | ||||||
Swim Team Neptun | 37.15 | |||||||||
41 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 252 | 38.64 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.50 | |||||||||
42 | Majken Haarup | 2004 | 234 | 39.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.84 | |||||||||
- | Mie Asmussen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.85 | |||||||||
- | Cecilie Michaelsen | 2005 | DSQ | sw 4,4 tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.31 | |||||||||
- | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | DSQ | sw 4,4 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | 33.01 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | 570 | 29.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 564 | 29.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
3 | Line Lyskjær | 2003 | 561 | 29.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
4 | Thea Søe Bach | 2002 | 554 | 29.73 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 525 | 30.27 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.09 | |||||||||
6 | Louise Houe Andersen | 2003 | 485 | 31.08 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.39 | |||||||||
7 | Emilie Egerup | 2003 | 468 | 31.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
8 | Freja Romanski | 2003 | 466 | 31.50 | Deltager ikke i finalen | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.72 | |||||||||
9 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 464 | 31.55 | ||||||
Aarhus Swim | 31.68 | |||||||||
10 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 425 | 32.48 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.83 | |||||||||
11 | Kathinka Dale | 2003 | 419 | 32.64 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 32.66 | |||||||||
12 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 416 | 32.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.27 | |||||||||
13 | Ida Kjærgaard | 2003 | 407 | 32.94 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.10 | |||||||||
14 | Camilla Kjær | 2003 | 386 | 33.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.67 | |||||||||
15 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 361 | 34.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.23 | |||||||||
16 | Amalije Kristensen | 2002 | 348 | 34.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.39 | |||||||||
17 | Sofie Jakobsen | 2003 | 347 | 34.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.02 | |||||||||
18 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 340 | 35.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 32.85 | |||||||||
19 | Sara Bundgaard | 2003 | 303 | 36.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.26 | |||||||||
20 | Idunn Straume | 2003 | 303 | 36.37 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 36.40 | |||||||||
21 | Cecilie V Jensen | 2002 | 291 | 36.85 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.31 | |||||||||
22 | Andrea Waagboe | 2003 | 289 | 36.94 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 35.85 | |||||||||
23 | Katrine Bisgaard | 2003 | 268 | 37.89 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.07 | |||||||||
24 | Frida Dale Skorjanc | 2003 | 201 | 41.64 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 38.06 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:25 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | 216 | 40.71 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 41.55 | |||||||||
2 | Alissa Stegenborg | 2008 | 181 | 43.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Nielsen | 2009 | 177 | 43.44 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.88 | |||||||||
4 | Maja Sloth | 2008 | 177 | 43.49 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 48.28 | |||||||||
5 | Laura Norup | 2008 | 139 | 47.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 120 | 49.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.97 | |||||||||
7 | Ida Gjelstrup | 2009 | 106 | 51.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 51.75 | |||||||||
8 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 102 | 52.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 44.81 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 473 | 31.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.40 | |||||||||
2 | Marie Bertram | 2006 | 462 | 31.58 | ||||||
Aarhus Swim | 33.14 | |||||||||
3 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 457 | 31.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.27 | |||||||||
4 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 403 | 33.05 | ||||||
Aarhus Swim | 32.10 | |||||||||
5 | Alma Bach Larsen | 2006 | 357 | 34.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.57 | |||||||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 348 | 34.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.83 | |||||||||
7 | Nikoline Sejr | 2006 | 327 | 35.46 | ||||||
Aarhus Swim | 36.17 | |||||||||
8 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 297 | 36.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.84 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Louise Sunesen | 2005 | 509 | 30.59 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.24 | |||||||||
2 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 506 | 30.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.69 | |||||||||
3 | Ester Lauritsen | 2005 | 498 | 30.81 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.19 | |||||||||
4 | Ida Juul Grønning | 2004 | 474 | 31.32 | ||||||
H2Odense | 31.43 | |||||||||
5 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 473 | 31.34 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.63 | |||||||||
6 | Sarah Carugati | 2004 | 462 | 31.60 | ||||||
Aarhus Swim | 29.76 | |||||||||
7 | Maja Friis | 2005 | 447 | 31.94 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.87 | |||||||||
8 | Laura Marie Dige | 2004 | 437 | 32.17 | ||||||
Aarhus Swim | 34.14 | |||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 586 | 29.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.22 | |||||||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | 570 | 29.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.71 | |||||||||
3 | Thea Søe Bach | 2002 | 558 | 29.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 29.36 | |||||||||
4 | Line Lyskjær | 2003 | 544 | 29.91 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 30.11 | |||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 518 | 30.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.09 | |||||||||
6 | Louise Houe Andersen | 2003 | 475 | 31.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.39 | |||||||||
7 | Emilie Egerup | 2003 | 455 | 31.74 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
8 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 445 | 31.99 | ||||||
Aarhus Swim | 31.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:14 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 479 | 1:06.13 | 2:30.76 | 4:02.84 | 5:11.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:09.14 | |||||||||
2 | Adrian Larsen Hammer | 2005 | 439 | 1:09.96 | 2:37.70 | 4:07.93 | 5:20.72 | |||
Vestkantsvømmerne | 5:21.79 | |||||||||
3 | Inas Ilic | 2005 | 423 | 1:17.36 | 2:42.24 | 4:12.50 | 5:24.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:31.90 | |||||||||
4 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 370 | 1:17.14 | 2:42.35 | 4:24.06 | 5:39.47 | |||
DeltaSwim | 5:46.81 | |||||||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 363 | 1:17.67 | 2:47.32 | 4:25.05 | 5:41.77 | |||
H2Odense | 5:30.77 | |||||||||
6 | Nikolai Johan Dale | 2005 | 351 | 1:19.85 | 2:54.95 | 4:27.14 | 5:45.65 | |||
Vestkantsvømmerne | 5:55.52 | |||||||||
7 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 328 | 1:20.04 | 2:50.61 | 4:36.87 | 5:53.56 | |||
Aabybro Idrætsforening | 6:03.47 | |||||||||
8 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 313 | 1:24.34 | 2:56.41 | 4:36.61 | 5:58.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Bisgaard | 2006 | 286 | 1:26.12 | 3:00.28 | 4:45.83 | 6:09.94 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 269 | 1:27.71 | 3:05.12 | 4:52.76 | 6:17.62 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 6:35.61 | |||||||||
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 511 | 1:09.78 | 2:29.10 | 3:55.02 | 5:04.98 | |||
Vestkantsvømmerne | 4:56.70 | |||||||||
2 | Anders Elsborg | 2003 | 506 | 1:10.22 | 2:29.80 | 3:58.41 | 5:05.81 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:05.97 | |||||||||
3 | Simon Degn | 2003 | 478 | 1:08.92 | 2:33.10 | 3:59.91 | 5:11.72 | |||
Aarhus Swim | 5:01.69 | |||||||||
4 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 438 | 1:12.51 | 2:38.90 | 4:06.40 | 5:20.88 | |||
Aarhus Swim | 5:20.78 | |||||||||
5 | Alex Fogt | 2004 | 430 | 1:12.91 | 2:40.46 | 4:07.73 | 5:22.97 | |||
H2Odense | 5:15.37 | |||||||||
6 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 418 | 1:11.90 | 2:36.76 | 4:12.32 | 5:25.90 | |||
H2Odense | 5:08.48 | |||||||||
7 | Jacob Toft | 2003 | 378 | 1:14.71 | 2:45.47 | 4:24.81 | 5:37.21 | |||
Aabybro Idrætsforening | 5:35.49 | |||||||||
8 | Frederik Lindholm | 2004 | 374 | 1:14.12 | 2:47.47 | 4:22.94 | 5:38.29 | |||
Aarhus Swim | 4:53.42 | |||||||||
Løb 5, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 436 | 1:11.60 | 2:38.64 | 4:10.89 | 5:21.45 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:22.07 | |||||||||
2 | Ruben Nørgaard | 2002 | 365 | 1:13.80 | 2:43.55 | 4:23.62 | 5:41.12 | |||
Svømmeklubben Nord | 5:30.28 | |||||||||
3 | Frederik Gaardsted | 2001 | 355 | 1:16.68 | 2:45.64 | 4:25.69 | 5:44.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:19.74 | |||||||||
4 | Simon Finch | 2002 | 321 | 1:21.71 | 2:56.17 | 4:39.55 | 5:56.09 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:28 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:56 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 497 | 1:16.15 | 2:43.97 | 4:23.57 | 5:36.06 | |||
Vestkantsvømmerne | 5:31.85 | |||||||||
2 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 496 | 1:16.22 | 2:41.94 | 4:16.95 | 5:36.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:41.46 | |||||||||
3 | Linnea Solsvik | 2006 | 435 | 1:16.87 | 2:46.83 | 4:35.22 | 5:51.37 | |||
Vestkantsvømmerne | 5:52.88 | |||||||||
4 | Anna Ancker | 2006 | 353 | 1:33.23 | 3:05.30 | 4:53.71 | 6:16.61 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
5 | Aia Caroline Abel | 2006 | 342 | 1:32.81 | 3:05.89 | 4:59.49 | 6:20.54 | |||
Svømmeklubben Nord | 6:25.57 | |||||||||
6 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 232 | 1:43.26 | 3:38.91 | 5:35.29 | 7:13.39 | |||
Viborg Svømme Klub | 7:04.17 | |||||||||
7 | Caroline Christensen Obel | 2007 | 184 | 1:48.35 | 3:49.05 | 6:04.98 | 7:48.20 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Olivia Mørch | 2006 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 6:45.64 | |||||||||
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Bager | 2005 | 564 | 1:15.43 | 2:42.20 | 4:08.18 | 5:22.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:15.06 | |||||||||
2 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 558 | 1:11.06 | 2:33.57 | 4:11.10 | 5:23.45 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:24.28 | |||||||||
3 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 522 | 1:10.24 | 2:38.30 | 4:15.82 | 5:30.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 5:25.82 | |||||||||
4 | Josephine Larsen | 2004 | 450 | 1:14.73 | 2:44.57 | 4:28.84 | 5:47.37 | |||
Viborg Svømme Klub | 5:38.12 | |||||||||
5 | Cassandra Spring | 2005 | 438 | 1:24.76 | 2:53.38 | 4:31.92 | 5:50.66 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:44.28 | |||||||||
6 | Agnete Habermann | 2005 | 423 | 1:21.30 | 2:53.85 | 4:33.20 | 5:54.70 | |||
H2Odense | 5:41.34 | |||||||||
7 | Emilie Bie Bock | 2005 | 422 | 1:17.39 | 2:50.92 | 4:33.97 | 5:54.99 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:48.40 | |||||||||
8 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 406 | 1:25.88 | 2:56.91 | 4:38.73 | 5:59.46 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 5:40.65 | |||||||||
9 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 403 | 1:22.40 | 2:54.36 | 4:36.41 | 6:00.49 | |||
Brønderslev SK08 | 5:48.18 | |||||||||
10 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 401 | 1:25.67 | 2:55.99 | 4:41.54 | 6:01.08 | |||
Thisted Svømmeklub | 5:44.40 | |||||||||
11 | Ida Jul Christensen | 2004 | 389 | 1:29.73 | 3:01.36 | 4:41.39 | 6:04.59 | |||
Thisted Svømmeklub | 6:42.48 | |||||||||
12 | Pernille Scjenken | 2005 | 366 | 1:28.12 | 3:02.99 | 4:53.49 | 6:12.10 | |||
Vestkantsvømmerne | 6:35.00 | |||||||||
13 | Karoline Iversen | 2005 | 366 | 1:28.42 | 2:56.62 | 4:50.38 | 6:12.18 | |||
Svømmeklubben Nord | 6:06.61 | |||||||||
14 | Astrid Jensen | 2005 | 318 | 1:32.04 | 3:10.37 | 5:04.00 | 6:30.23 | |||
Svømmeklubben Nord | 7:00.96 | |||||||||
15 | Ida Kristensen | 2004 | 308 | 1:30.89 | 3:13.49 | 5:10.77 | 6:34.03 | |||
Thisted Svømmeklub | 6:37.87 | |||||||||
16 | Kristin Hals | 2005 | 295 | 1:38.84 | 3:14.15 | 5:14.69 | 6:39.85 | |||
Vestkantsvømmerne | 6:35.24 | |||||||||
17 | Freja Bjørn | 2005 | 275 | 1:35.71 | 3:21.62 | 5:26.01 | 6:49.43 | |||
Aarhus Swim | 7:38.26 | |||||||||
Løb 6, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristine Kleppestrand | 2002 | 498 | 1:12.98 | 2:46.93 | 4:23.44 | 5:36.03 | |||
Vestkantsvømmerne | 5:24.69 | |||||||||
2 | Idunn Straume | 2003 | 434 | 1:21.72 | 2:54.64 | 4:36.35 | 5:51.65 | |||
Vestkantsvømmerne | 5:53.94 | |||||||||
- | Sara Straume | 2003 | DNS | |||||||
Vestkantsvømmerne | 6:44.34 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:56 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:49 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Jensen | 2007 | 225 | 42.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.59 | |||||||||
2 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 213 | 43.39 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.21 | |||||||||
3 | Jacob Bundgaard | 2007 | 211 | 43.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.21 | |||||||||
4 | Simon Gaarde | 2007 | 193 | 44.89 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 44.79 | |||||||||
5 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 170 | 46.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 46.53 | |||||||||
6 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 144 | 49.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 53.83 | |||||||||
7 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 140 | 49.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 53.07 | |||||||||
8 | William Fredriksen | 2007 | 118 | 52.76 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | 57.66 | |||||||||
9 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 90 | 57.88 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 54.33 | |||||||||
10 | Aske T Jensen | 2007 | 87 | 58.54 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | 81 | 59.97 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 1:02.22 | |||||||||
12 | Maciej Dworzanski | 2008 | 76 | 1:01.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.92 | |||||||||
13 | Sondre Kyrressønn Løve Sætren | 2007 | 75 | 1:01.38 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | 55 | 1:08.11 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.95 | |||||||||
- | Elias Atilio Nesbø Stålesen | 2012 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
- | Oskar Andree Nesbø Stålesen | 2012 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
- | Marcus V Andersen | 2008 | DSQ | sw7,5 crawben v/star | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Storm Larsen Sand | 2007 | DSQ | sw4,4 Tyvstart | ||||||
Mandal Svømmeklubb | 55.50 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 386 | 35.61 | ||||||
Aarhus Swim | 35.41 | |||||||||
2 | Magne Christian Hansen | 2006 | 336 | 37.31 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.44 | |||||||||
3 | Philip Vesterby | 2005 | 334 | 37.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
4 | Nikolai Johan Dale | 2005 | 333 | 37.43 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 37.82 | |||||||||
5 | Johan H Brorson | 2006 | 323 | 37.80 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.92 | |||||||||
6 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 322 | 37.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.27 | |||||||||
7 | Kristian Kjær | 2005 | 319 | 37.95 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.16 | |||||||||
8 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 307 | 38.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 39.01 | |||||||||
9 | Kasper Petersen | 2006 | 300 | 38.74 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.88 | |||||||||
10 | Tobias Jakobsen | 2005 | 291 | 39.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.42 | |||||||||
11 | Kristian Svenstrup | 2005 | 277 | 39.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.73 | |||||||||
12 | Mads Mølgaard | 2006 | 262 | 40.52 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.35 | |||||||||
13 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 261 | 40.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.62 | |||||||||
14 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 242 | 41.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.23 | |||||||||
15 | Sondre Garathun | 2005 | 222 | 42.83 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 42.83 | |||||||||
16 | Simon Gallacher | 2005 | 211 | 43.55 | ||||||
Aarhus Swim | 45.37 | |||||||||
17 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 200 | 44.34 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.67 | |||||||||
18 | Carl Roulund Holm | 2006 | 200 | 44.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 42.79 | |||||||||
19 | Elliott Mitaine | 2006 | 189 | 45.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.08 | |||||||||
20 | Oliver Heuer | 2006 | 185 | 45.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 46.19 | |||||||||
21 | Frederik Laursen | 2005 | 182 | 45.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 43.95 | |||||||||
22 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 174 | 46.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 47.10 | |||||||||
23 | Zilas Vilsen | 2006 | 150 | 48.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 50.67 | |||||||||
24 | Philip Bendtsen | 2005 | 145 | 49.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 47.36 | |||||||||
25 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 145 | 49.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 49.75 | |||||||||
26 | Theis Lindhardt | 2006 | 123 | 52.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 54.29 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Venø Elling | 2003 | 478 | 33.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.30 | |||||||||
2 | William Sloth | 2003 | 463 | 33.54 | ||||||
Aarhus Swim | 33.44 | |||||||||
3 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 453 | 33.78 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 32.63 | |||||||||
4 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 420 | 34.65 | ||||||
Aarhus Swim | 33.68 | |||||||||
5 | Martin Holteberg | 2003 | 405 | 35.06 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 33.86 | |||||||||
6 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 402 | 35.14 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.47 | |||||||||
7 | Frej Liltorp | 2004 | 399 | 35.24 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
8 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 389 | 35.52 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.36 | |||||||||
9 | Simon Degn | 2003 | 386 | 35.61 | ||||||
Aarhus Swim | 35.96 | |||||||||
10 | Mads Peter Hansen | 2004 | 377 | 35.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.35 | |||||||||
11 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 363 | 36.37 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 36.28 | |||||||||
12 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 362 | 36.40 | ||||||
Brønderslev SK08 | 37.66 | |||||||||
13 | Emil Lykke Grann | 2003 | 362 | 36.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 35.61 | |||||||||
14 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 347 | 36.91 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 37.40 | |||||||||
15 | Daniel Østerballe | 2003 | 343 | 37.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.87 | |||||||||
16 | Niklas Højbjerg | 2003 | 342 | 37.09 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.59 | |||||||||
17 | Gustav Hansen | 2004 | 340 | 37.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.87 | |||||||||
18 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 302 | 38.65 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 37.44 | |||||||||
19 | Kasper Henriksen | 2004 | 297 | 38.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.89 | |||||||||
20 | Jeppe Egholm | 2003 | 272 | 40.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.88 | |||||||||
21 | Emil Jaworski | 2004 | 254 | 40.95 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 39.37 | |||||||||
22 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 217 | 43.17 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 43.47 | |||||||||
23 | Stian Nornes Nesse | 2004 | 146 | 49.28 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 44.55 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 615 | 30.50 | ||||||
Aarhus Swim | 30.16 | |||||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | 560 | 31.48 | ||||||
DeltaSwim | 32.90 | |||||||||
3 | Martin Broch | 2001 | 478 | 33.18 | ||||||
DeltaSwim | 32.65 | |||||||||
4 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 455 | 33.73 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 33.18 | |||||||||
5 | Christian Hovmark | 2001 | 452 | 33.81 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
6 | Martin Madsen | 2001 | 410 | 34.91 | Deltager ikke i finalen | |||||
Viborg Svømme Klub | 34.46 | |||||||||
7 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 403 | 35.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.97 | |||||||||
8 | Erlend Tregde | 2002 | 402 | 35.14 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 34.20 | |||||||||
9 | Mathias Teuchler | 2000 | 402 | 35.15 | ||||||
DeltaSwim | 34.16 | |||||||||
10 | Anton Borg Hjort | 2000 | 379 | 35.84 | ||||||
Aarhus Swim | 34.18 | |||||||||
11 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | 299 | 38.77 | ||||||
HOG-Hinnerup | 39.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:49 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:13 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 224 | 42.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.21 | |||||||||
2 | Storm Jensen | 2007 | 221 | 42.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.59 | |||||||||
3 | Jacob Bundgaard | 2007 | 202 | 44.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.21 | |||||||||
4 | Simon Gaarde | 2007 | 197 | 44.53 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 44.79 | |||||||||
5 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 183 | 45.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 46.53 | |||||||||
6 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 135 | 50.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 53.83 | |||||||||
7 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 135 | 50.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 53.07 | |||||||||
8 | William Fredriksen | 2007 | 99 | 55.94 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | 57.66 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 412 | 34.87 | ||||||
Aarhus Swim | 35.41 | |||||||||
2 | Philip Vesterby | 2005 | 348 | 36.89 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.83 | |||||||||
3 | Nikolai Johan Dale | 2005 | 335 | 37.36 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 37.82 | |||||||||
4 | Kasper Petersen | 2006 | 334 | 37.38 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.88 | |||||||||
5 | Magne Christian Hansen | 2006 | 333 | 37.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.44 | |||||||||
6 | Kristian Kjær | 2005 | 332 | 37.46 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 36.16 | |||||||||
7 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 328 | 37.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.27 | |||||||||
8 | Johan H Brorson | 2006 | 324 | 37.76 | ||||||
Swim Team Neptun | 38.92 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 462 | 33.55 | ||||||
Aarhus Swim | 33.68 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 459 | 33.63 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.30 | |||||||||
3 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 456 | 33.70 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 32.63 | |||||||||
4 | William Sloth | 2003 | 443 | 34.03 | ||||||
Aarhus Swim | 33.44 | |||||||||
5 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 415 | 34.78 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.47 | |||||||||
6 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 409 | 34.94 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.36 | |||||||||
7 | Martin Holteberg | 2003 | 408 | 34.96 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 33.86 | |||||||||
8 | Frej Liltorp | 2004 | 399 | 35.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.80 | |||||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 633 | 30.21 | ||||||
Aarhus Swim | 30.16 | |||||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | 511 | 32.45 | ||||||
DeltaSwim | 32.90 | |||||||||
3 | Martin Broch | 2001 | 475 | 33.25 | ||||||
DeltaSwim | 32.65 | |||||||||
4 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 452 | 33.81 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 33.18 | |||||||||
5 | Christian Hovmark | 2001 | 443 | 34.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
6 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 400 | 35.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.97 | |||||||||
7 | Mathias Teuchler | 2000 | 392 | 35.44 | ||||||
DeltaSwim | 34.16 | |||||||||
8 | Erlend Tregde | 2002 | 390 | 35.50 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 34.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:13 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 220 | 48.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.62 | |||||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | 210 | 49.44 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.12 | |||||||||
3 | Maja Sloth | 2008 | 201 | 50.11 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 52.27 | |||||||||
4 | Reka Szephalmi | 2009 | 188 | 51.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 51.19 | |||||||||
5 | Lærke Svenstrup | 2008 | 184 | 51.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
6 | Frida Hinge | 2008 | 174 | 52.59 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 48.41 | |||||||||
7 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 164 | 53.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.34 | |||||||||
8 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 134 | 57.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59.27 | |||||||||
9 | Frederikke Novin | 2008 | 117 | 1:00.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
10 | Laura Kibsgaard | 2008 | 96 | 1:04.02 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.53 | |||||||||
11 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 96 | 1:04.04 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Kristensen | 2008 | 93 | 1:04.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.32 | |||||||||
- | Lone van der Hagen | 2009 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 570 | 35.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
2 | Maria Lysgaard | 2006 | 431 | 38.92 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aarhus Swim | 40.35 | |||||||||
3 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 404 | 39.76 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.41 | |||||||||
4 | Luanna Russo | 2006 | 355 | 41.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.18 | |||||||||
5 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 349 | 41.75 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.60 | |||||||||
6 | Therese J Helt | 2006 | 339 | 42.14 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.50 | |||||||||
7 | Line Gjelstrup | 2006 | 322 | 42.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.51 | |||||||||
8 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 320 | 42.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.88 | |||||||||
9 | Emilie Pedersen | 2007 | 287 | 44.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.01 | |||||||||
10 | Patricia Nættermann | 2007 | 284 | 44.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.81 | |||||||||
11 | Anna Sigdestad | 2007 | 257 | 46.22 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 47.77 | |||||||||
12 | Neya Damgaard | 2007 | 255 | 46.31 | ||||||
Brønderslev SK08 | 48.45 | |||||||||
13 | Emma Sloth | 2006 | 248 | 46.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 49.67 | |||||||||
14 | Malou Brogaard | 2007 | 244 | 47.01 | ||||||
Brønderslev SK08 | 48.20 | |||||||||
15 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 237 | 47.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 48.17 | |||||||||
16 | Mia Plougman | 2007 | 236 | 47.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 47.28 | |||||||||
17 | Emma Stabel | 2006 | 234 | 47.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.93 | |||||||||
18 | Laura Wittenhagen | 2006 | 214 | 49.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.89 | |||||||||
19 | Sofia Jørgensen | 2006 | 208 | 49.59 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.77 | |||||||||
20 | Paula Lindberg | 2007 | 201 | 50.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.62 | |||||||||
21 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 187 | 51.36 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 48.94 | |||||||||
22 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 182 | 51.80 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 50.98 | |||||||||
23 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 181 | 51.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 52.78 | |||||||||
24 | Sarah M. Jensen | 2007 | 179 | 52.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 53.57 | |||||||||
25 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 177 | 52.34 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 52.94 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 589 | 35.07 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
2 | Sarah Kildahl | 2004 | 523 | 36.47 | ||||||
Aarhus Swim | 35.03 | |||||||||
3 | Mathilde Bager | 2005 | 517 | 36.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 514 | 36.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.53 | |||||||||
5 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 501 | 37.01 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.08 | |||||||||
6 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 489 | 37.30 | ||||||
Aarhus Swim | 38.56 | |||||||||
7 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 467 | 37.88 | ||||||
DeltaSwim | 36.12 | |||||||||
8 | Ida Hovmark | 2005 | 459 | 38.11 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.09 | |||||||||
9 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 454 | 38.24 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 37.65 | |||||||||
10 | Nanna Langvad | 2005 | 451 | 38.31 | ||||||
Aarhus Swim | 47.57 | |||||||||
11 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 432 | 38.87 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.39 | |||||||||
12 | Mathilde Thirup | 2005 | 407 | 39.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 39.25 | |||||||||
13 | Kristine Vestergaard | 2005 | 380 | 40.57 | ||||||
Brønderslev SK08 | 39.64 | |||||||||
14 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 369 | 40.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.49 | |||||||||
15 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 368 | 40.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.30 | |||||||||
16 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 367 | 41.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.52 | |||||||||
17 | Dicte Lund | 2004 | 362 | 41.25 | ||||||
Aarhus Swim | 42.25 | |||||||||
18 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 342 | 42.01 | ||||||
Brønderslev SK08 | 40.34 | |||||||||
19 | Louise Sunesen | 2005 | 339 | 42.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.32 | |||||||||
20 | Maja Friis | 2005 | 338 | 42.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.67 | |||||||||
21 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 333 | 42.41 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 41.49 | |||||||||
22 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 319 | 43.02 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 43.83 | |||||||||
23 | Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 318 | 43.06 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 42.32 | |||||||||
24 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 310 | 43.40 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 41.37 | |||||||||
25 | Louise Lie Thisted | 2005 | 309 | 43.46 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 45.05 | |||||||||
26 | Emilia Glisic | 2005 | 291 | 44.36 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.15 | |||||||||
27 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 281 | 44.85 | ||||||
Brønderslev SK08 | 42.07 | |||||||||
28 | Signe Gade | 2005 | 278 | 45.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.79 | |||||||||
29 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 271 | 45.40 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 42.94 | |||||||||
30 | Zenia Christensen | 2005 | 253 | 46.44 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 47.83 | |||||||||
31 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 250 | 46.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 45.18 | |||||||||
32 | Mie Asmussen | 2005 | 245 | 46.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.72 | |||||||||
33 | Malene H. Krabbedal | 2005 | 238 | 47.42 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 47.01 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 640 | 34.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 634 | 34.21 | ||||||
Aarhus Swim | 33.03 | |||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 588 | 35.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
4 | Cecilie Batz | 2003 | 554 | 35.78 | ||||||
DeltaSwim | 34.75 | |||||||||
5 | Ida Kjærgaard | 2003 | 541 | 36.07 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
6 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 517 | 36.62 | ||||||
Aarhus Swim | 35.31 | |||||||||
7 | Freja Romanski | 2003 | 483 | 37.45 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.38 | |||||||||
8 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 472 | 37.76 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.03 | |||||||||
9 | Line Lyskjær | 2003 | 436 | 38.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.26 | |||||||||
10 | Amalie Nielsen | 2003 | 428 | 38.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.29 | |||||||||
11 | Gro Sørensen | 2002 | 403 | 39.79 | ||||||
Aarhus Swim | 41.65 | |||||||||
12 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 388 | 40.30 | ||||||
Swim Team Neptun | 41.76 | |||||||||
13 | Annie Mushom | 2002 | 353 | 41.59 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 39.33 | |||||||||
14 | Selma Lindberg | 2003 | 344 | 41.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 40.74 | |||||||||
15 | Karoline Nielsen | 1997 | 328 | 42.63 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 40.66 | |||||||||
16 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 318 | 43.03 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 43.78 | |||||||||
17 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 316 | 43.15 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.98 | |||||||||
18 | Camilla Kjær | 2003 | 275 | 45.20 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 41.95 | |||||||||
- | Ida Lønborg | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 41.76 | |||||||||
- | Mille Winther | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 37.98 | |||||||||
- | Sara Bundgaard | 2003 | DSQ | sw 4,4 Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.65 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:23 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:26 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maja Sloth | 2008 | 240 | 47.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 52.27 | |||||||||
2 | Caroline Petersen | 2008 | 227 | 48.17 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 46.12 | |||||||||
3 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 211 | 49.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 50.62 | |||||||||
4 | Frida Hinge | 2008 | 189 | 51.20 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 48.41 | |||||||||
5 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 149 | 55.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.34 | |||||||||
6 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 133 | 57.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 59.27 | |||||||||
- | Frederikke Novin | 2008 | DSQ | sw7.1 flere flyben | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
- | Lærke Svenstrup | 2008 | DSQ | sw4.4 tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 533 | 36.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.69 | |||||||||
2 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 411 | 39.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.41 | |||||||||
3 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 399 | 39.93 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 41.60 | |||||||||
4 | Luanna Russo | 2006 | 386 | 40.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.18 | |||||||||
5 | Line Gjelstrup | 2006 | 343 | 41.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.51 | |||||||||
5 | Therese J Helt | 2006 | 343 | 41.96 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.50 | |||||||||
7 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 335 | 42.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.88 | |||||||||
8 | Emilie Pedersen | 2007 | 327 | 42.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 44.01 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 596 | 34.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
2 | Sarah Kildahl | 2004 | 564 | 35.58 | ||||||
Aarhus Swim | 35.03 | |||||||||
3 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 558 | 35.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.53 | |||||||||
4 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 518 | 36.59 | ||||||
Swim Team Neptun | 36.08 | |||||||||
5 | Mathilde Bager | 2005 | 507 | 36.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.54 | |||||||||
6 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 492 | 37.24 | ||||||
DeltaSwim | 36.12 | |||||||||
7 | Ida Hovmark | 2005 | 466 | 37.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 37.09 | |||||||||
8 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 453 | 38.26 | ||||||
Aarhus Swim | 38.56 | |||||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 655 | 33.84 | ||||||
Aarhus Swim | 33.03 | |||||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | 610 | 34.66 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.65 | |||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 572 | 35.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.79 | |||||||||
4 | Cecilie Batz | 2003 | 551 | 35.86 | ||||||
DeltaSwim | 34.75 | |||||||||
5 | Ida Kjærgaard | 2003 | 512 | 36.74 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 35.82 | |||||||||
6 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 496 | 37.14 | ||||||
Aarhus Swim | 35.31 | |||||||||
7 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 484 | 37.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.03 | |||||||||
8 | Freja Romanski | 2003 | 453 | 38.26 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 37.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:26 |
Resultat Løb 9 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 26 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:51 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 266 | 32.51 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
2 | William Bundgaard | 2007 | 261 | 32.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.20 | |||||||||
3 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 246 | 33.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
4 | Jonas Therkildsen | 2007 | 245 | 33.41 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.81 | |||||||||
5 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 222 | 34.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
6 | Jacob Bundgaard | 2007 | 218 | 34.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.84 | |||||||||
7 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 215 | 34.88 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.82 | |||||||||
8 | Rasmus Norup | 2007 | 204 | 35.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.44 | |||||||||
9 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 204 | 35.50 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 39.25 | |||||||||
10 | Jacob Varming | 2007 | 200 | 35.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.75 | |||||||||
11 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 199 | 35.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 36.57 | |||||||||
12 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 180 | 36.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 40.93 | |||||||||
13 | Storm Larsen Sand | 2007 | 179 | 37.08 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | 46.87 | |||||||||
14 | Andreas Bindslev | 2008 | 179 | 37.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.97 | |||||||||
15 | Casper Holm Andersen | 2007 | 165 | 38.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.45 | |||||||||
16 | Morten Holst-Jensen | 2008 | 156 | 38.81 | ||||||
Swim Team Neptun | 40.65 | |||||||||
17 | Sondre Kyrressønn Løve Sætren | 2007 | 155 | 38.87 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | 45.53 | |||||||||
18 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | 153 | 39.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.43 | |||||||||
19 | Maciej Dworzanski | 2008 | 137 | 40.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 40.58 | |||||||||
20 | Tobias Schwab | 2009 | 129 | 41.36 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.03 | |||||||||
21 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 114 | 43.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 45.51 | |||||||||
22 | William Fredriksen | 2007 | 110 | 43.62 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
23 | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | 102 | 44.61 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 45.59 | |||||||||
23 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | 102 | 44.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 46.32 | |||||||||
25 | Marcus V Andersen | 2008 | 100 | 44.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 46.65 | |||||||||
26 | Torgeir Øybekk | 2008 | 83 | 47.85 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
27 | Philip Juul Møballe | 2009 | 77 | 49.00 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.19 | |||||||||
28 | Lars Benjamin Landås | 2007 | 59 | 53.43 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
- | Elias Atilio Nesbø Stålesen | 2012 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
- | Oskar Andree Nesbø Stålesen | 2012 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 499 | 26.36 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.03 | |||||||||
2 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 454 | 27.19 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.34 | |||||||||
3 | Magne Christian Hansen | 2006 | 431 | 27.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.01 | |||||||||
4 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 426 | 27.77 | ||||||
DeltaSwim | 28.07 | |||||||||
5 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 419 | 27.94 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
6 | Adrian Larsen Hammer | 2005 | 418 | 27.96 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 28.21 | |||||||||
7 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 387 | 28.67 | ||||||
Aarhus Swim | 29.42 | |||||||||
8 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 366 | 29.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.29 | |||||||||
9 | Tobias Jakobsen | 2005 | 364 | 29.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.30 | |||||||||
10 | Inas Ilic | 2005 | 363 | 29.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.35 | |||||||||
11 | Emil Togsverd | 2005 | 351 | 29.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.59 | |||||||||
12 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 343 | 29.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.63 | |||||||||
13 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 327 | 30.33 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.35 | |||||||||
14 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 315 | 30.73 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.80 | |||||||||
15 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 314 | 30.75 | ||||||
Aarhus Swim | 32.42 | |||||||||
15 | Kristian Svenstrup | 2005 | 314 | 30.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.68 | |||||||||
17 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 309 | 30.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.35 | |||||||||
18 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 293 | 31.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.98 | |||||||||
19 | Mads Rager Larsen | 2005 | 287 | 31.67 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.23 | |||||||||
20 | Mads Mølgaard | 2006 | 283 | 31.84 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 32.38 | |||||||||
21 | Frederik Laursen | 2005 | 281 | 31.89 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.46 | |||||||||
22 | Elias Bock Johansen | 2005 | 265 | 32.53 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.92 | |||||||||
23 | Oliver Heuer | 2006 | 250 | 33.16 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 33.77 | |||||||||
24 | Andreas Laursen | 2006 | 250 | 33.18 | ||||||
Swim Team Neptun | 34.44 | |||||||||
25 | Lars Christian Haugland | 2005 | 248 | 33.28 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 33.00 | |||||||||
26 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 239 | 33.69 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.33 | |||||||||
27 | Philip Bendtsen | 2005 | 222 | 34.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.08 | |||||||||
28 | Ryan Nørgaard | 2006 | 218 | 34.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.28 | |||||||||
29 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 215 | 34.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.40 | |||||||||
30 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 185 | 36.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.73 | |||||||||
31 | Theis Lindhardt | 2006 | 162 | 38.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 38.59 | |||||||||
32 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 152 | 39.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 43.96 | |||||||||
33 | August Heltborg | 2006 | 103 | 44.50 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 46.71 | |||||||||
- | Frederik Jørgensen | 2006 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.75 | |||||||||
- | Lukas Mogensen | 2005 | DSQ | sw 4,4 Tyvstart | ||||||
Swim Team Neptun | 31.96 | |||||||||
- | Sondre Garathun | 2005 | DSQ | sw 4,4 Tyvstart | ||||||
Vestkantsvømmerne | 31.78 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mikkelsen | 2004 | 538 | 25.70 | ||||||
Aarhus Swim | 26.30 | |||||||||
2 | Mads Peter Hansen | 2004 | 516 | 26.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.02 | |||||||||
3 | Kristian B. Rasmussen | 2003 | 505 | 26.25 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 26.26 | |||||||||
3 | Martin Holteberg | 2003 | 505 | 26.25 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 24.70 | |||||||||
5 | Frederik Venø Elling | 2003 | 503 | 26.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.33 | |||||||||
6 | Malte Lyck Falk | 2003 | 470 | 26.89 | ||||||
DeltaSwim | 26.84 | |||||||||
7 | Mikkel Stilling | 2003 | 468 | 26.92 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
8 | Frederik Lindholm | 2004 | 458 | 27.12 | ||||||
Aarhus Swim | 26.09 | |||||||||
9 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 450 | 27.28 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 27.43 | |||||||||
10 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 449 | 27.29 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.67 | |||||||||
11 | Jeppe Egholm | 2003 | 448 | 27.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 27.16 | |||||||||
12 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 445 | 27.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.18 | |||||||||
13 | Oscar Pedersen | 2004 | 443 | 27.42 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.91 | |||||||||
14 | Emil Jaworski | 2004 | 433 | 27.62 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.70 | |||||||||
14 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 433 | 27.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 27.99 | |||||||||
16 | Sophus Lund Øe | 2003 | 426 | 27.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.20 | |||||||||
17 | Eirik Nornes Nesse | 2004 | 426 | 27.78 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 27.96 | |||||||||
18 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 422 | 27.87 | ||||||
H2Odense | 27.80 | |||||||||
19 | Niklas Højbjerg | 2003 | 419 | 27.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.99 | |||||||||
20 | Lukas Paturel | 2004 | 409 | 28.15 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 27.23 | |||||||||
20 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 409 | 28.15 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 27.74 | |||||||||
22 | Lucas Rosenborg | 2004 | 408 | 28.17 | ||||||
Aarhus Swim | 28.14 | |||||||||
23 | Casper Johannesen | 2004 | 408 | 28.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
24 | Anders Elsborg | 2003 | 406 | 28.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.91 | |||||||||
25 | Kasper Hansen | 2004 | 397 | 28.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.95 | |||||||||
26 | Mads Sander Andersen | 2004 | 391 | 28.59 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.13 | |||||||||
27 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 387 | 28.69 | ||||||
H2Odense | 28.78 | |||||||||
28 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 383 | 28.77 | ||||||
Aarhus Swim | 30.15 | |||||||||
29 | Jakob Riisgaard | 2003 | 367 | 29.18 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.97 | |||||||||
30 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 359 | 29.42 | ||||||
Aarhus Swim | 29.56 | |||||||||
31 | Jacob Toft | 2003 | 352 | 29.60 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.72 | |||||||||
32 | Joseph-Haakon Kititi | 2003 | 350 | 29.66 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 28.97 | |||||||||
32 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 350 | 29.66 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.32 | |||||||||
34 | Oliver Londero | 2004 | 346 | 29.76 | ||||||
Frem Odense | 30.50 | |||||||||
35 | Frej Liltorp | 2004 | 342 | 29.90 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 30.46 | |||||||||
36 | Jonas Abildgaard | 2003 | 332 | 30.17 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.35 | |||||||||
37 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 330 | 30.24 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.03 | |||||||||
38 | Kasper Henriksen | 2004 | 324 | 30.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.71 | |||||||||
39 | Stian Nornes Nesse | 2004 | 300 | 31.23 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 30.94 | |||||||||
40 | Oliver Feldthusen | 2003 | 299 | 31.27 | ||||||
Brønderslev SK08 | 31.72 | |||||||||
41 | Victor Haunstrup | 2003 | 279 | 31.99 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 41.04 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 650 | 24.13 | ||||||
DeltaSwim | 23.47 | |||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 600 | 24.79 | ||||||
Aarhus Swim | 24.55 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 587 | 24.97 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 24.77 | |||||||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 583 | 25.03 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 24.82 | |||||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | 551 | 25.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.45 | |||||||||
6 | Mykola Izmaiev | 1998 | 536 | 25.73 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.22 | |||||||||
7 | Mads Kloster | 2002 | 534 | 25.77 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 25.70 | |||||||||
8 | Anton Borg Hjort | 2000 | 529 | 25.85 | ||||||
Aarhus Swim | 24.87 | |||||||||
9 | Daniel Gallacher | 2002 | 496 | 26.41 | ||||||
Aarhus Swim | 26.75 | |||||||||
10 | Magnus Yde | 1996 | 466 | 26.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.00 | |||||||||
11 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 460 | 27.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 26.58 | |||||||||
12 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 453 | 27.21 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.17 | |||||||||
13 | Erlend Tregde | 2002 | 442 | 27.45 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 26.20 | |||||||||
14 | Ruben Nørgaard | 2002 | 428 | 27.74 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 27.41 | |||||||||
15 | Christian Hovmark | 2001 | 425 | 27.79 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.03 | |||||||||
16 | Mads Iversen | 2002 | 420 | 27.90 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.66 | |||||||||
17 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 411 | 28.11 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.71 | |||||||||
18 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 405 | 28.26 | ||||||
Rødding Svømmeklub | 28.07 | |||||||||
19 | Martin Madsen | 2001 | 392 | 28.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 27.73 | |||||||||
20 | Mathias Teuchler | 2000 | 373 | 29.03 | ||||||
DeltaSwim | 28.84 | |||||||||
21 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 370 | 29.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 28.43 | |||||||||
22 | Harald Hals | 2002 | 367 | 29.18 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 28.77 | |||||||||
23 | Magnus Hald | 2002 | 359 | 29.41 | ||||||
Aars Svømmeklub | 29.91 | |||||||||
24 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | 308 | 30.96 | ||||||
HOG-Hinnerup | 32.79 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:51 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bundgaard | 2007 | 279 | 31.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.20 | |||||||||
2 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 267 | 32.44 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.89 | |||||||||
3 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 258 | 32.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.60 | |||||||||
4 | Jonas Therkildsen | 2007 | 244 | 33.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 34.81 | |||||||||
5 | Jacob Bundgaard | 2007 | 242 | 33.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.84 | |||||||||
6 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 218 | 34.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.47 | |||||||||
7 | Rasmus Norup | 2007 | 207 | 35.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.44 | |||||||||
8 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 206 | 35.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 36.82 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 511 | 26.14 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.03 | |||||||||
2 | Magne Christian Hansen | 2006 | 462 | 27.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.01 | |||||||||
3 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 438 | 27.53 | ||||||
DeltaSwim | 28.07 | |||||||||
4 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 436 | 27.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 29.24 | |||||||||
5 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 433 | 27.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 28.34 | |||||||||
6 | Adrian Larsen Hammer | 2005 | 414 | 28.05 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 28.21 | |||||||||
7 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 396 | 28.46 | ||||||
Aarhus Swim | 29.42 | |||||||||
8 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 368 | 29.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.29 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 539 | 25.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 26.02 | |||||||||
2 | Martin Holteberg | 2003 | 534 | 25.76 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 24.70 | |||||||||
3 | Mads Mikkelsen | 2004 | 512 | 26.13 | ||||||
Aarhus Swim | 26.30 | |||||||||
4 | Frederik Venø Elling | 2003 | 501 | 26.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.33 | |||||||||
5 | Frederik Lindholm | 2004 | 490 | 26.52 | ||||||
Aarhus Swim | 26.09 | |||||||||
6 | Mikkel Stilling | 2003 | 472 | 26.85 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
7 | Malte Lyck Falk | 2003 | 469 | 26.91 | ||||||
DeltaSwim | 26.84 | |||||||||
8 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 442 | 27.44 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 27.43 | |||||||||
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 649 | 24.15 | ||||||
DeltaSwim | 23.47 | |||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 640 | 24.26 | ||||||
Aarhus Swim | 24.55 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 576 | 25.13 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 24.77 | |||||||||
4 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 558 | 25.39 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 24.82 | |||||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | 557 | 25.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 25.45 | |||||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | 552 | 25.49 | ||||||
Aarhus Swim | 24.87 | |||||||||
7 | Mykola Izmaiev | 1998 | 520 | 26.00 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 28.22 | |||||||||
8 | Mads Kloster | 2002 | 507 | 26.22 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 25.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:31 |
Resultat Løb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 266 | 36.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
2 | Iben Thomasen | 2008 | 242 | 37.97 | ||||||
Brønderslev SK08 | 43.34 | |||||||||
3 | Signe Laursen | 2008 | 237 | 38.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
4 | Alissa Stegenborg | 2008 | 237 | 38.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.23 | |||||||||
5 | Thea Faye Jacobsen | 2008 | 224 | 38.97 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Lærke Svenstrup | 2008 | 214 | 39.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.29 | |||||||||
7 | Reka Szephalmi | 2009 | 207 | 40.01 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben S 68 | 39.99 | |||||||||
8 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 200 | 40.46 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
9 | Clara Nielsen | 2009 | 196 | 40.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.81 | |||||||||
10 | Frederikke Novin | 2008 | 195 | 40.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.54 | |||||||||
11 | Maja Sloth | 2008 | 187 | 41.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.71 | |||||||||
12 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 178 | 42.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.26 | |||||||||
13 | Mathilde Kristensen | 2008 | 159 | 43.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 44.66 | |||||||||
14 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 131 | 46.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 48.27 | |||||||||
15 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 121 | 47.82 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 51.47 | |||||||||
16 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 101 | 50.71 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 50.05 | |||||||||
17 | Lone van der Hagen | 2009 | 45 | 1:06.41 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
- | Ema Ilic | 2009 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.93 | |||||||||
- | Nicoline Aa Høeg | 2008 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.93 | |||||||||
- | Ida Gjelstrup | 2009 | DSQ | sw 4,4 Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.56 | |||||||||
- | Laura Norup | 2008 | DSQ | sw 4,4 Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.74 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 514 | 29.53 | ||||||
H2Odense | 29.72 | |||||||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | 494 | 29.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aabybro Idrætsforening | 30.21 | |||||||||
3 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 485 | 30.12 | ||||||
Aarhus Swim | 31.79 | |||||||||
4 | Linnea Solsvik | 2006 | 458 | 30.69 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 29.12 | |||||||||
5 | Kristiane Frøslev | 2007 | 456 | 30.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
6 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 454 | 30.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
7 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 445 | 30.99 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 30.98 | |||||||||
8 | Marie Bertram | 2006 | 436 | 31.20 | ||||||
Aarhus Swim | 35.53 | |||||||||
9 | Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 434 | 31.26 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 30.17 | |||||||||
10 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 396 | 32.21 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 32.79 | |||||||||
11 | Alma Bach Larsen | 2006 | 385 | 32.52 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.05 | |||||||||
12 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 379 | 32.69 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.10 | |||||||||
13 | Maria Lysgaard | 2006 | 357 | 33.35 | ||||||
Aarhus Swim | 34.97 | |||||||||
14 | Patricia Nættermann | 2007 | 350 | 33.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.10 | |||||||||
15 | Emilie Pedersen | 2007 | 348 | 33.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 36.13 | |||||||||
15 | Sofia Jørgensen | 2006 | 348 | 33.62 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 32.95 | |||||||||
17 | Nikoline Sejr | 2006 | 344 | 33.75 | ||||||
Aarhus Swim | 34.18 | |||||||||
18 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 341 | 33.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 35.74 | |||||||||
19 | Signe Broe Larsen | 2007 | 337 | 34.01 | ||||||
Brønderslev SK08 | 34.36 | |||||||||
20 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 329 | 34.27 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 33.98 | |||||||||
21 | Julie Bjørn | 2006 | 319 | 34.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
22 | Luanna Russo | 2006 | 316 | 34.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 34.66 | |||||||||
23 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 311 | 34.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 35.20 | |||||||||
24 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 307 | 35.05 | ||||||
Aarhus Swim | 36.66 | |||||||||
25 | Aia Caroline Abel | 2006 | 302 | 35.25 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.60 | |||||||||
26 | Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 299 | 35.39 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 38.59 | |||||||||
27 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 298 | 35.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 41.19 | |||||||||
28 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 296 | 35.48 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.23 | |||||||||
29 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 294 | 35.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 37.16 | |||||||||
30 | Ida Jensen | 2006 | 284 | 35.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.28 | |||||||||
31 | Maja Brøndum | 2006 | 279 | 36.21 | ||||||
Swim Team Neptun | 35.69 | |||||||||
32 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 276 | 36.35 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 37.72 | |||||||||
33 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 269 | 36.66 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 39.20 | |||||||||
34 | Malou Brogaard | 2007 | 260 | 37.08 | ||||||
Brønderslev SK08 | 37.59 | |||||||||
35 | Emma Andersen | 2007 | 255 | 37.28 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.22 | |||||||||
35 | Ida K. Laursen | 2007 | 255 | 37.28 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 45.59 | |||||||||
37 | Mia Plougman | 2007 | 245 | 37.78 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 39.07 | |||||||||
38 | Edita Nisic | 2007 | 238 | 38.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.72 | |||||||||
39 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 232 | 38.52 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 39.96 | |||||||||
40 | Lillie Sofie Dahl | 2007 | 230 | 38.60 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
41 | Caroline Christensen Obel | 2007 | 227 | 38.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 38.35 | |||||||||
42 | Clara Møller Skatka | 2007 | 221 | 39.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.81 | |||||||||
43 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 215 | 39.49 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 41.16 | |||||||||
44 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | 210 | 39.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 39.45 | |||||||||
45 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 205 | 40.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 40.11 | |||||||||
46 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 198 | 40.61 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 43.90 | |||||||||
47 | Reinike Veenstra | 2006 | 189 | 41.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 42.47 | |||||||||
48 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 179 | 41.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.02 | |||||||||
- | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 40.19 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 589 | 28.23 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.29 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 582 | 28.34 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.07 | |||||||||
3 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 546 | 28.95 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
4 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 544 | 28.98 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.54 | |||||||||
5 | Martha Bjerg | 2004 | 537 | 29.12 | ||||||
Aarhus Swim | 30.84 | |||||||||
5 | Nanna Langvad | 2005 | 537 | 29.12 | ||||||
Aarhus Swim | 29.18 | |||||||||
7 | Sarah Carugati | 2004 | 526 | 29.31 | ||||||
Aarhus Swim | 27.99 | |||||||||
8 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 522 | 29.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
9 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 512 | 29.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.59 | |||||||||
10 | Karoline Kristensen | 2004 | 510 | 29.62 | ||||||
DeltaSwim | 29.05 | |||||||||
10 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 510 | 29.62 | ||||||
Swim Team Neptun | 29.45 | |||||||||
12 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 506 | 29.70 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 29.97 | |||||||||
13 | Ester Lauritsen | 2005 | 499 | 29.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.70 | |||||||||
14 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 496 | 29.90 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 29.81 | |||||||||
15 | Anna Varming | 2005 | 495 | 29.91 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.84 | |||||||||
16 | Louise Lie Thisted | 2005 | 487 | 30.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.47 | |||||||||
17 | Mathilde Thirup | 2005 | 484 | 30.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.42 | |||||||||
18 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 478 | 30.26 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 29.86 | |||||||||
19 | Tilde Søe Bach | 2005 | 477 | 30.28 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 30.43 | |||||||||
20 | Laura Marie Dige | 2004 | 476 | 30.30 | ||||||
Aarhus Swim | 30.24 | |||||||||
21 | Ida Juul Grønning | 2004 | 475 | 30.32 | ||||||
H2Odense | 30.01 | |||||||||
22 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 466 | 30.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.15 | |||||||||
22 | Nicoline Dyrman | 2004 | 466 | 30.51 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.95 | |||||||||
24 | Freja Bjørn | 2005 | 455 | 30.77 | ||||||
Aarhus Swim | 31.99 | |||||||||
25 | Josephine Larsen | 2004 | 449 | 30.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.03 | |||||||||
26 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 448 | 30.92 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.25 | |||||||||
27 | Emilie Bie Bock | 2005 | 446 | 30.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.50 | |||||||||
28 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 445 | 30.99 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 29.89 | |||||||||
29 | Louise Sunesen | 2005 | 443 | 31.03 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.04 | |||||||||
30 | Amalie Holst | 2004 | 432 | 31.29 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 31.42 | |||||||||
31 | Mathilde Møller | 2004 | 426 | 31.45 | ||||||
Swim Team Neptun | 30.61 | |||||||||
32 | Laura S. Olesen | 2005 | 424 | 31.49 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.71 | |||||||||
32 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 424 | 31.49 | ||||||
Aarhus Swim | 33.20 | |||||||||
34 | Stine Mejdahl | 2005 | 421 | 31.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
35 | Line Knudsen | 2005 | 419 | 31.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.36 | |||||||||
35 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 419 | 31.62 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.79 | |||||||||
37 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 417 | 31.66 | ||||||
Swim Team Neptun | 32.27 | |||||||||
38 | Ida Kristensen | 2004 | 414 | 31.75 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.82 | |||||||||
39 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 412 | 31.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 30.90 | |||||||||
40 | Mie Asmussen | 2005 | 407 | 31.93 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.32 | |||||||||
41 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 405 | 31.97 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.80 | |||||||||
42 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 403 | 32.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.72 | |||||||||
43 | Astrid Jensen | 2005 | 390 | 32.39 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.39 | |||||||||
44 | Pernille Scjenken | 2005 | 387 | 32.48 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 32.23 | |||||||||
45 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 380 | 32.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 31.55 | |||||||||
46 | Malene H. Krabbedal | 2005 | 372 | 32.90 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 33.45 | |||||||||
47 | Karoline Iversen | 2005 | 369 | 32.99 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 32.32 | |||||||||
48 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 366 | 33.09 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 32.63 | |||||||||
49 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 358 | 33.32 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 33.76 | |||||||||
50 | Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 358 | 33.33 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 32.97 | |||||||||
51 | Kristine Vestergaard | 2005 | 356 | 33.37 | ||||||
Brønderslev SK08 | 33.01 | |||||||||
52 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 353 | 33.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 32.85 | |||||||||
53 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 344 | 33.76 | ||||||
Swim Team Neptun | 33.93 | |||||||||
54 | Frida Juliansdottir | 2005 | 344 | 33.77 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 34.05 | |||||||||
55 | Ida Jul Christensen | 2004 | 336 | 34.02 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 33.15 | |||||||||
56 | Kristin Hals | 2005 | 330 | 34.22 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 32.85 | |||||||||
57 | Signe Gade | 2005 | 317 | 34.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.21 | |||||||||
58 | Zenia Christensen | 2005 | 304 | 35.18 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 34.12 | |||||||||
59 | Josefine Høgh | 2005 | 300 | 35.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 34.32 | |||||||||
60 | Sofie Duelund | 2005 | 238 | 38.17 | ||||||
Swim Team Neptun | 39.35 | |||||||||
61 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 218 | 39.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.33 | |||||||||
- | Kirstine Jørgensen | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.50 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Helena V. Elling | 2000 | 661 | 27.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.61 | |||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 642 | 27.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.80 | |||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 632 | 27.57 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.93 | |||||||||
4 | Freja Romanski | 2003 | 603 | 28.01 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.40 | |||||||||
5 | Louise Jensen | 2003 | 589 | 28.23 | ||||||
DeltaSwim | 28.22 | |||||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | 571 | 28.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.48 | |||||||||
7 | Sarah Bundgaard | 2003 | 556 | 28.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.75 | |||||||||
8 | Emilie Egerup | 2003 | 555 | 28.79 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
9 | Line Lyskjær | 2003 | 528 | 29.28 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.64 | |||||||||
10 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 517 | 29.48 | ||||||
Aarhus Swim | 29.62 | |||||||||
11 | Louise Houe Andersen | 2003 | 508 | 29.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 29.83 | |||||||||
12 | Laura Fogh | 2003 | 504 | 29.73 | ||||||
Aarhus Swim | 29.28 | |||||||||
13 | Cecilie Batz | 2003 | 498 | 29.86 | ||||||
DeltaSwim | 29.05 | |||||||||
14 | Kathinka Dale | 2003 | 488 | 30.06 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 30.15 | |||||||||
15 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 474 | 30.35 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 30.28 | |||||||||
16 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 469 | 30.45 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 29.92 | |||||||||
17 | Laura Madsen | 2002 | 467 | 30.49 | ||||||
Aars Svømmeklub | 30.88 | |||||||||
18 | Signe Thomsen | 2003 | 454 | 30.78 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 30.56 | |||||||||
19 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 446 | 30.97 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 30.33 | |||||||||
20 | Mille Winther | 2003 | 444 | 31.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.41 | |||||||||
21 | Cecilie V Jensen | 2002 | 428 | 31.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.76 | |||||||||
22 | Kristine Kleppestrand | 2002 | 425 | 31.46 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 30.84 | |||||||||
23 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 417 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 31.59 | |||||||||
23 | Lærke Asmussen | 2003 | 417 | 31.66 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 30.90 | |||||||||
25 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 412 | 31.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 32.18 | |||||||||
26 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 399 | 32.13 | ||||||
Swim Team Neptun | 33.47 | |||||||||
27 | Amalie Nielsen | 2003 | 398 | 32.17 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.56 | |||||||||
28 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 382 | 32.62 | ||||||
H.G.F. Svømning | 31.76 | |||||||||
29 | Katrine Bisgaard | 2003 | 377 | 32.76 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 34.53 | |||||||||
30 | Amalije Kristensen | 2002 | 376 | 32.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 31.32 | |||||||||
31 | Gro Sørensen | 2002 | 371 | 32.94 | ||||||
Aarhus Swim | 33.14 | |||||||||
32 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 358 | 33.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 31.43 | |||||||||
33 | Andrea Waagboe | 2003 | 351 | 33.55 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 33.42 | |||||||||
34 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 344 | 33.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 35.35 | |||||||||
35 | Sofie Jakobsen | 2003 | 339 | 33.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.19 | |||||||||
36 | Emma Jensen | 2003 | 328 | 34.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 33.06 | |||||||||
37 | Frida Dale Skorjanc | 2003 | 320 | 34.58 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 33.03 | |||||||||
38 | Signe Møller Winther | 2002 | 301 | 35.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 34.56 | |||||||||
39 | Caroline Krogh | 2002 | 256 | 37.24 | ||||||
Ikast Svømmeklub | 35.42 | |||||||||
40 | Louise Bast Aaby | 1998 | 110 | 49.34 | ||||||
Swim Team Neptun | 43.91 | |||||||||
- | Ida Lønborg | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 33.47 | |||||||||
- | Selma Lindberg | 2003 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 269 | 36.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 38.09 | |||||||||
2 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 246 | 37.77 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 41.39 | |||||||||
3 | Alissa Stegenborg | 2008 | 236 | 38.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 43.23 | |||||||||
3 | Signe Laursen | 2008 | 236 | 38.25 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 41.24 | |||||||||
5 | Lærke Svenstrup | 2008 | 217 | 39.36 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 39.29 | |||||||||
6 | Thea Faye Jacobsen | 2008 | 208 | 39.92 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Clara Nielsen | 2009 | 170 | 42.68 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 42.81 | |||||||||
- | Iben Thomasen | 2008 | DNS | |||||||
Brønderslev SK08 | 43.34 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 512 | 29.58 | ||||||
H2Odense | 29.72 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 500 | 29.81 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 29.12 | |||||||||
3 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 494 | 29.94 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 30.98 | |||||||||
4 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 486 | 30.09 | ||||||
Aarhus Swim | 31.79 | |||||||||
5 | Kristiane Frøslev | 2007 | 483 | 30.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 32.13 | |||||||||
6 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 461 | 30.64 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 31.16 | |||||||||
7 | Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 452 | 30.84 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 30.17 | |||||||||
8 | Marie Bertram | 2006 | 437 | 31.19 | ||||||
Aarhus Swim | 35.53 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 578 | 28.41 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.29 | |||||||||
2 | Fenja Romanski | 2005 | 577 | 28.43 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.07 | |||||||||
3 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 568 | 28.58 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 28.65 | |||||||||
4 | Nanna Langvad | 2005 | 562 | 28.68 | ||||||
Aarhus Swim | 29.18 | |||||||||
5 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 546 | 28.95 | ||||||
Swim Team Neptun | 28.54 | |||||||||
6 | Martha Bjerg | 2004 | 543 | 29.01 | ||||||
Aarhus Swim | 30.84 | |||||||||
7 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 539 | 29.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 30.49 | |||||||||
8 | Sarah Carugati | 2004 | 511 | 29.59 | ||||||
Aarhus Swim | 27.99 | |||||||||
Løb 10, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 668 | 27.07 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 26.80 | |||||||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | 661 | 27.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 26.61 | |||||||||
3 | Karoline Sørensen | 2002 | 641 | 27.45 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 26.93 | |||||||||
4 | Freja Romanski | 2003 | 611 | 27.89 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.40 | |||||||||
5 | Louise Jensen | 2003 | 559 | 28.73 | ||||||
DeltaSwim | 28.22 | |||||||||
6 | Thea Søe Bach | 2002 | 539 | 29.08 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 28.48 | |||||||||
7 | Emilie Egerup | 2003 | 535 | 29.14 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 28.10 | |||||||||
8 | Sarah Bundgaard | 2003 | 535 | 29.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 28.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 09:39 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 11, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Sponsor: Kærholm Teltudlejining |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | Aarhus Swim | 26.57 | 55.43 | 1:25.05 | 1:53.43 | |||
2 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 27.64 | 57.49 | 1:28.84 | 2:00.95 | |||
3 | Martin Holteberg | 2003 | Farsund Svømmeklubb | 28.72 | 1:02.03 | 1:35.68 | 2:07.82 | |||
4 | Mikkel Stilling | 2003 | Thisted Svømmeklub | 29.27 | 1:02.26 | 1:36.12 | 2:07.83 | |||
5 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 29.14 | 1:02.60 | 1:36.47 | 2:09.24 | |||
6 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 29.15 | 1:01.81 | 1:35.59 | 2:09.72 | |||
7 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 28.58 | 1:01.39 | 1:36.90 | 2:10.27 | |||
8 | Asgar Knakkergaard | 2004 | Aalborg Svømmeklub | 29.98 | 1:03.42 | 1:37.77 | 2:11.15 | |||
9 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.38 | 1:04.02 | 1:38.79 | 2:11.90 | |||
9 | Malte Lyck Falk | 2003 | DeltaSwim | 28.82 | 1:02.16 | 1:37.70 | 2:11.90 | |||
11 | Lukas Paturel | 2004 | Farsund Svømmeklubb | 30.04 | 1:03.19 | 1:37.96 | 2:11.91 | |||
12 | Lucas Rosenborg | 2004 | Aarhus Swim | 30.40 | 1:04.33 | 1:39.11 | 2:12.40 | |||
13 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 31.44 | 1:05.07 | 1:39.15 | 2:12.49 | |||
14 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 29.30 | 1:03.37 | 1:38.27 | 2:12.63 | |||
15 | Mads Mikkelsen | 2004 | Aarhus Swim | 29.65 | 1:04.35 | 1:39.31 | 2:13.10 | |||
16 | Asger Mathiasen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 30.67 | 1:04.48 | 1:39.87 | 2:14.50 | |||
17 | Jakob Riisgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 31.36 | 1:05.60 | 1:40.17 | 2:14.77 | |||
18 | Inas Ilic | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 31.72 | 1:07.00 | 1:42.01 | 2:14.95 | |||
19 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.48 | 1:05.79 | 1:41.03 | 2:15.05 | |||
20 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 31.16 | 1:05.06 | 1:40.49 | 2:15.17 | |||
21 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 31.31 | 1:05.29 | 1:40.19 | 2:15.22 | |||
22 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | H2Odense | 31.12 | 1:06.06 | 1:40.71 | 2:16.05 | |||
23 | Oscar Pedersen | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.42 | 1:04.31 | 1:40.34 | 2:16.14 | |||
24 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 31.17 | 1:06.27 | 1:41.93 | 2:16.33 | |||
25 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | Rødding Svømmeklub | 31.34 | 1:05.44 | 1:41.10 | 2:16.59 | |||
26 | Jeppe Egholm | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 32.11 | 1:08.33 | 1:44.54 | 2:16.66 | |||
27 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.73 | 1:05.53 | 1:42.26 | 2:17.54 | |||
28 | Mads Iversen | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 30.70 | 1:04.77 | 1:41.75 | 2:17.93 | |||
29 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 31.09 | 1:05.79 | 1:42.13 | 2:18.01 | |||
30 | Alex Fogt | 2004 | H2Odense | 31.27 | 1:06.94 | 1:41.79 | 2:18.06 | |||
31 | Frederik Lindholm | 2004 | Aarhus Swim | 31.08 | 1:07.34 | 1:43.30 | 2:19.93 | |||
32 | Harald Hals | 2002 | Vestkantsvømmerne | 32.31 | 1:08.16 | 1:44.24 | 2:20.36 | |||
33 | Sophus Lund Øe | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 30.70 | 1:07.15 | 1:45.05 | 2:20.44 | |||
34 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 32.78 | 1:09.64 | 1:46.58 | 2:20.78 | |||
35 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 31.26 | 1:06.88 | 1:44.41 | 2:20.95 | |||
36 | Magnus Hald | 2002 | Aars Svømmeklub | 32.55 | 1:08.12 | 1:45.34 | 2:20.99 | |||
37 | Ruben Nørgaard | 2002 | Svømmeklubben Nord | 31.44 | 1:06.67 | 1:43.74 | 2:21.17 | |||
38 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 32.59 | 1:08.16 | 1:44.89 | 2:21.65 | |||
39 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 32.41 | 1:09.27 | 1:46.62 | 2:22.19 | |||
40 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 32.87 | 1:08.64 | 1:46.91 | 2:23.01 | |||
41 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | Svømmeklubben Nord | 32.93 | 1:10.67 | 1:48.26 | 2:23.36 | |||
42 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 32.76 | 1:08.87 | 1:47.37 | 2:23.79 | |||
43 | Simon Finch | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 32.00 | 1:08.58 | 1:46.99 | 2:23.85 | |||
44 | Eirik Nornes Nesse | 2004 | Vestkantsvømmerne | 30.87 | 1:07.32 | 1:47.54 | 2:23.88 | |||
45 | Mads Mølgaard | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 33.64 | 1:10.80 | 1:48.60 | 2:24.23 | |||
46 | Kasper Petersen | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 31.97 | 1:10.02 | 1:49.05 | 2:24.83 | |||
47 | Martin Madsen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 32.02 | 1:07.41 | 1:46.24 | 2:25.17 | |||
48 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | Aabybro Idrætsforening | 32.66 | 1:09.55 | 1:47.81 | 2:25.60 | |||
49 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | Aabybro Idrætsforening | 1:10.33 | 1:48.49 | 2:25.91 | ||||
50 | Frederik Bisgaard | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | 33.43 | 1:11.32 | 1:49.95 | 2:26.79 | |||
51 | Marcus Albæk | 2004 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 31.68 | 1:09.42 | 1:48.18 | 2:26.83 | |||
52 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 33.07 | 1:10.07 | 1:48.73 | 2:27.83 | |||
53 | Johan H Brorson | 2006 | Swim Team Neptun | 34.32 | 1:12.62 | 1:51.26 | 2:28.71 | |||
54 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 33.48 | 1:12.59 | 1:52.45 | 2:30.55 | |||
55 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 33.07 | 1:12.32 | 1:52.76 | 2:31.65 | |||
56 | Frederik Laursen | 2005 | Svømmeklubben Nord | 34.15 | 1:13.12 | 1:53.63 | 2:32.44 | |||
57 | Jonas Abildgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 33.72 | 1:12.91 | 1:53.20 | 2:33.07 | |||
58 | Frej Liltorp | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 34.71 | 1:14.64 | 1:55.26 | 2:33.75 | |||
59 | Stian Nornes Nesse | 2004 | Vestkantsvømmerne | 35.79 | 1:16.60 | 1:59.25 | 2:37.14 | |||
60 | William Bundgaard | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 34.75 | 1:15.40 | 1:58.11 | 2:37.51 | |||
61 | Elias Bock Johansen | 2005 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 35.84 | 1:16.38 | 1:57.56 | 2:37.92 | |||
62 | Sebastian Dalgaard | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 36.07 | 1:16.62 | 1:58.40 | 2:38.11 | |||
63 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 35.83 | 1:16.12 | 1:58.22 | 2:39.16 | |||
64 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 36.64 | 1:19.99 | 2:03.93 | 2:41.75 | |||
65 | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 38.03 | 1:21.47 | 2:04.49 | 2:42.16 | |||
66 | Lukas Mogensen | 2005 | Swim Team Neptun | 36.30 | 1:18.61 | 2:01.96 | 2:42.56 | |||
67 | Victor Haunstrup | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 35.34 | 1:17.11 | 2:00.16 | 2:44.21 | |||
68 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 36.97 | 1:20.10 | 2:04.69 | 2:45.87 | |||
69 | Jacob Varming | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.83 | 1:22.89 | 2:05.42 | 2:45.88 | |||
70 | Philip Bendtsen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 36.46 | 1:19.34 | 2:05.72 | 2:46.95 | |||
71 | Jonas Therkildsen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 37.93 | 1:22.70 | 2:06.46 | 2:47.14 | |||
72 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 37.32 | 1:21.88 | 2:06.15 | 2:49.67 | |||
73 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 38.86 | 1:23.98 | 2:11.14 | 2:55.27 | |||
74 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 38.23 | 1:23.34 | 2:09.79 | 2:55.98 | |||
75 | Frederik Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 40.61 | 1:26.04 | 2:13.18 | 2:56.70 | |||
76 | Rasmus Norup | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.62 | 1:24.12 | 2:12.83 | 2:59.41 | |||
77 | Nicklas Lorentzen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.60 | 1:27.15 | 2:15.93 | 2:59.89 | |||
78 | Andreas Bindslev | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 39.99 | 1:27.10 | 2:16.81 | 3:04.19 | |||
79 | Storm Larsen Sand | 2007 | Mandal Svømmeklubb | 41.14 | 1:30.13 | 2:21.07 | 3:07.49 | |||
80 | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 44.48 | 1:35.00 | 2:25.03 | 3:07.91 | |||
81 | Casper Holm Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 43.99 | 1:34.40 | 2:25.84 | 3:09.98 | |||
82 | Sondre Kyrressønn Løve Sætren | 2007 | Mandal Svømmeklubb | 1:32.95 | 2:25.86 | 3:15.03 | ||||
83 | Morten Holst-Jensen | 2008 | Swim Team Neptun | 44.06 | 1:39.95 | 2:35.61 | 3:24.53 | |||
84 | William Fredriksen | 2007 | Mandal Svømmeklubb | 1:09.49 | 1:49.85 | 2:36.15 | 3:25.89 | |||
85 | Maciej Dworzanski | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 46.58 | 1:40.57 | 2:35.88 | 3:28.64 | |||
86 | August Heltborg | 2006 | Svømmeklubben S 68 | 48.19 | 1:42.14 | 2:41.45 | 3:36.58 | |||
87 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | Svømmeklubben S 68 | 46.51 | 1:43.59 | 2:43.32 | 3:39.44 | |||
88 | Marcus V Andersen | 2008 | Svømmeklubben S 68 | 47.52 | 1:44.19 | 2:40.61 | 3:40.18 | |||
89 | Torgeir Øybekk | 2008 | Mandal Svømmeklubb | 3:59.93 | ||||||
90 | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | Farsund Svømmeklubb | 49.00 | 1:55.59 | 4:20.69 | ||||
- | Sondre Garathun | 2005 | Vestkantsvømmerne | DNS | ||||||
- | Elliott Mitaine | 2006 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | sw 4,4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 09:39 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | 334 | 38.21 | 1:20.93 | 2:02.92 | 2:42.78 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:45.49 | |||||||||
2 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 241 | 40.20 | 1:28.13 | 2:16.26 | 3:01.33 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:12.44 | |||||||||
3 | Maja Sloth | 2008 | 219 | 45.00 | 1:33.11 | 2:22.08 | 3:07.32 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:25.74 | |||||||||
4 | Signe Laursen | 2008 | 204 | 40.12 | 1:31.07 | 2:23.19 | 3:11.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:32.33 | |||||||||
5 | Ida Gjelstrup | 2009 | 201 | 42.15 | 1:32.81 | 2:23.91 | 3:12.77 | |||
Aalborg Svømmeklub | 4:05.01 | |||||||||
6 | Frederikke Novin | 2008 | 188 | 44.79 | 1:36.10 | 2:29.11 | 3:16.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:31.82 | |||||||||
7 | Laura Norup | 2008 | 180 | 43.36 | 1:35.98 | 2:29.45 | 3:20.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alissa Stegenborg | 2008 | 170 | 43.74 | 1:37.23 | 2:30.79 | 3:23.80 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:30.50 | |||||||||
9 | Clara Nielsen | 2009 | 163 | 45.07 | 1:38.83 | 2:35.86 | 3:26.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 139 | 47.66 | 1:44.44 | 2:42.11 | 3:37.93 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Reka Szephalmi | 2009 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:40.67 | |||||||||
- | Lærke Svenstrup | 2008 | DSQ | sw 4,4 Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:23.34 | |||||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 540 | 32.73 | 1:08.53 | 1:43.98 | 2:18.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:15.84 | |||||||||
2 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 482 | 32.80 | 1:09.76 | 1:46.90 | 2:24.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:21.27 | |||||||||
3 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 461 | 32.62 | 1:10.09 | 1:47.86 | 2:26.20 | |||
Aarhus Swim | 2:23.37 | |||||||||
4 | Linnea Solsvik | 2006 | 459 | 33.25 | 1:10.66 | 1:49.66 | 2:26.46 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:22.21 | |||||||||
5 | Kristiane Frøslev | 2007 | 444 | 34.43 | 1:12.74 | 1:52.55 | 2:28.08 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:33.22 | |||||||||
6 | Line Gjelstrup | 2006 | 412 | 34.83 | 1:13.79 | 1:53.14 | 2:31.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.54 | |||||||||
7 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 386 | 35.84 | 1:16.35 | 1:56.54 | 2:35.09 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:40.65 | |||||||||
8 | Nikoline Sejr | 2006 | 359 | 36.58 | 1:17.52 | 1:58.94 | 2:38.88 | |||
Aarhus Swim | 2:59.05 | |||||||||
9 | Aia Caroline Abel | 2006 | 352 | 36.18 | 1:17.38 | 1:59.04 | 2:40.01 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:36.07 | |||||||||
10 | Maria Lysgaard | 2006 | 345 | 36.37 | 1:18.30 | 2:00.67 | 2:41.00 | |||
Aarhus Swim | 2:41.47 | |||||||||
11 | Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 341 | 38.68 | 1:21.53 | 2:03.37 | 2:41.61 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:50.68 | |||||||||
12 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 328 | 36.54 | 1:18.25 | 2:01.92 | 2:43.73 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:43.16 | |||||||||
13 | Laura Wittenhagen | 2006 | 324 | 37.88 | 1:21.09 | 2:04.21 | 2:44.34 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:50.57 | |||||||||
14 | Julie Bjørn | 2006 | 324 | 38.72 | 1:21.63 | 2:04.84 | 2:44.48 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:47.98 | |||||||||
15 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 321 | 38.58 | 1:22.01 | 2:03.93 | 2:44.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:53.12 | |||||||||
16 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 314 | 37.24 | 1:20.35 | 2:04.45 | 2:46.17 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:00.98 | |||||||||
17 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 298 | 39.22 | 1:21.82 | 2:07.19 | 2:49.03 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:51.61 | |||||||||
18 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 292 | 38.63 | 1:23.20 | 2:07.53 | 2:50.19 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:00.66 | |||||||||
19 | Sofia Jørgensen | 2006 | 291 | 37.44 | 1:21.09 | 2:06.44 | 2:50.31 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:43.80 | |||||||||
20 | Anna Sigdestad | 2007 | 284 | 37.97 | 1:23.09 | 2:07.61 | 2:51.71 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:56.44 | |||||||||
21 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 278 | 38.88 | 1:24.46 | 2:10.69 | 2:53.10 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:55.03 | |||||||||
22 | Signe Broe Larsen | 2007 | 271 | 35.71 | 1:20.52 | 2:08.43 | 2:54.53 | |||
Brønderslev SK08 | 2:57.90 | |||||||||
23 | Patricia Nættermann | 2007 | 269 | 39.84 | 1:23.83 | 2:09.88 | 2:54.99 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:51.31 | |||||||||
24 | Emma Stabel | 2006 | 267 | 38.67 | 1:23.56 | 2:09.43 | 2:55.43 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:56.17 | |||||||||
25 | Emma Andersen | 2007 | 228 | 40.61 | 1:28.73 | 2:18.06 | 3:04.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:10.23 | |||||||||
26 | Emma Sloth | 2006 | 225 | 41.22 | 1:28.52 | 2:18.34 | 3:05.51 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:06.08 | |||||||||
27 | Ida K. Laursen | 2007 | 217 | 38.88 | 1:27.64 | 2:17.45 | 3:07.74 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:05.38 | |||||||||
28 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | 207 | 43.32 | 1:33.17 | 2:22.99 | 3:10.76 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:14.80 | |||||||||
29 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 206 | 40.63 | 1:31.61 | 2:23.05 | 3:11.13 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:07.25 | |||||||||
30 | Clara Møller Skatka | 2007 | 196 | 43.72 | 1:34.42 | 2:27.06 | 3:14.41 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 195 | 44.74 | 1:36.53 | 2:27.84 | 3:14.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:09.82 | |||||||||
32 | Caroline Christensen Obel | 2007 | 186 | 42.59 | 1:34.02 | 2:27.16 | 3:17.91 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:05.68 | |||||||||
33 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 183 | 43.84 | 1:35.84 | 2:28.98 | 3:18.80 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:29.81 | |||||||||
34 | Reinike Veenstra | 2006 | 151 | 45.30 | 1:38.77 | 2:36.81 | 3:31.76 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:28.20 | |||||||||
35 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 146 | 47.91 | 1:43.58 | 2:38.84 | 3:34.47 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:28.09 | |||||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 616 | 30.56 | 1:04.47 | 1:39.48 | 2:12.78 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:11.63 | |||||||||
2 | Martha Bjerg | 2004 | 588 | 31.81 | 1:06.14 | 1:40.70 | 2:14.85 | |||
Aarhus Swim | 2:10.24 | |||||||||
3 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 535 | 32.12 | 1:07.74 | 1:43.68 | 2:19.15 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:15.54 | |||||||||
4 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 527 | 32.22 | 1:07.65 | 1:44.34 | 2:19.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:19.21 | |||||||||
5 | Anna Varming | 2005 | 504 | 33.82 | 1:09.68 | 1:45.72 | 2:21.93 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:14.80 | |||||||||
6 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 503 | 31.73 | 1:07.43 | 1:44.62 | 2:22.02 | |||
Swim Team Neptun | 2:18.22 | |||||||||
7 | Tilde Søe Bach | 2005 | 503 | 31.26 | 1:06.99 | 1:44.62 | 2:22.06 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:19.13 | |||||||||
8 | Sarah Kildahl | 2004 | 502 | 31.98 | 1:07.45 | 1:44.76 | 2:22.07 | |||
Aarhus Swim | 2:24.37 | |||||||||
9 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 499 | 32.87 | 1:09.09 | 1:46.39 | 2:22.44 | |||
Swim Team Neptun | 2:20.01 | |||||||||
10 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 496 | 33.18 | 1:08.38 | 1:45.61 | 2:22.72 | |||
Aarhus Swim | 2:21.52 | |||||||||
11 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 493 | 31.90 | 1:07.83 | 1:45.61 | 2:22.94 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:25.12 | |||||||||
12 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 484 | 33.08 | 1:09.63 | 1:47.04 | 2:23.88 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:19.78 | |||||||||
13 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 482 | 32.73 | 1:09.94 | 1:47.48 | 2:24.08 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:21.90 | |||||||||
14 | Line Knudsen | 2005 | 471 | 32.92 | 1:10.49 | 1:48.58 | 2:25.13 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.19 | |||||||||
15 | Maja Friis | 2005 | 464 | 33.94 | 1:11.74 | 1:50.41 | 2:25.84 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:23.75 | |||||||||
16 | Karoline Kristensen | 2004 | 461 | 32.76 | 1:09.74 | 1:48.10 | 2:26.16 | |||
DeltaSwim | 2:24.61 | |||||||||
17 | Louise Sunesen | 2005 | 458 | 32.81 | 1:10.01 | 1:48.46 | 2:26.50 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:23.94 | |||||||||
18 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 442 | 33.25 | 1:11.24 | 1:50.03 | 2:28.22 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:26.52 | |||||||||
19 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 428 | 34.52 | 1:12.45 | 1:51.71 | 2:29.84 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:26.04 | |||||||||
20 | Ida Kristensen | 2004 | 424 | 33.62 | 1:11.94 | 1:50.99 | 2:30.27 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.62 | |||||||||
21 | Pernille Scjenken | 2005 | 420 | 34.26 | 1:12.73 | 1:53.05 | 2:30.83 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:28.54 | |||||||||
22 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 410 | 34.03 | 1:12.42 | 1:52.95 | 2:31.96 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.60 | |||||||||
23 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 399 | 35.45 | 1:15.15 | 1:55.16 | 2:33.42 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:33.44 | |||||||||
24 | Amalie Holst | 2004 | 393 | 33.98 | 1:13.16 | 1:53.99 | 2:34.17 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:33.24 | |||||||||
25 | Stine Mejdahl | 2005 | 390 | 35.19 | 1:14.35 | 1:54.65 | 2:34.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:27.23 | |||||||||
26 | Mathilde Møller | 2004 | 389 | 34.15 | 1:14.76 | 1:55.25 | 2:34.68 | |||
Swim Team Neptun | 2:32.22 | |||||||||
27 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 388 | 34.98 | 1:14.10 | 1:55.35 | 2:34.79 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:35.38 | |||||||||
28 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 382 | 35.02 | 1:14.48 | 1:54.99 | 2:35.66 | |||
Aarhus Swim | 2:42.74 | |||||||||
29 | Karoline Iversen | 2005 | 371 | 35.41 | 1:15.51 | 1:56.79 | 2:37.18 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:37.94 | |||||||||
30 | Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 362 | 34.69 | 1:14.24 | 1:56.29 | 2:38.39 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:41.71 | |||||||||
31 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 358 | 36.06 | 1:16.78 | 1:57.93 | 2:38.97 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:39.62 | |||||||||
32 | Freja Bjørn | 2005 | 357 | 35.07 | 1:15.75 | 1:59.01 | 2:39.21 | |||
Aarhus Swim | 2:36.28 | |||||||||
33 | Mathilde Thirup | 2005 | 352 | 37.15 | 1:19.06 | 2:00.48 | 2:39.87 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:43.38 | |||||||||
34 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 326 | 37.12 | 1:19.06 | 2:02.12 | 2:44.04 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:34.05 | |||||||||
35 | Astrid Jensen | 2005 | 318 | 36.94 | 1:19.02 | 2:02.87 | 2:45.42 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:46.70 | |||||||||
36 | Kristin Hals | 2005 | 318 | 37.58 | 1:20.94 | 2:04.86 | 2:45.49 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:33.28 | |||||||||
37 | Malene H. Krabbedal | 2005 | 316 | 37.61 | 1:20.28 | 2:03.98 | 2:45.70 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:49.52 | |||||||||
38 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 287 | 38.11 | 1:22.97 | 2:08.48 | 2:51.26 | |||
Brønderslev SK08 | 2:54.90 | |||||||||
- | Signe Gade | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:07.21 | |||||||||
- | Lærke Kjærsgaard | 2004 | DNF | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:23.88 | |||||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 729 | 29.69 | 1:01.11 | 1:33.12 | 2:05.50 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:00.79 | |||||||||
2 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 573 | 32.24 | 1:06.53 | 1:41.37 | 2:15.98 | |||
Aarhus Swim | 2:12.53 | |||||||||
3 | Line Lyskjær | 2003 | 549 | 32.77 | 1:07.99 | 1:43.68 | 2:17.90 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:19.08 | |||||||||
4 | Freja Romanski | 2003 | 517 | 32.28 | 1:08.35 | 1:44.87 | 2:20.74 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:20.74 | |||||||||
5 | Lærke Høgsted | 2003 | 510 | 32.29 | 1:08.15 | 1:44.81 | 2:21.38 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:13.49 | |||||||||
6 | Gro Sørensen | 2002 | 474 | 33.67 | 1:10.57 | 1:48.15 | 2:24.85 | |||
Aarhus Swim | 2:27.26 | |||||||||
7 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 473 | 32.41 | 1:08.99 | 1:47.40 | 2:24.99 | |||
Aarhus Swim | 2:19.44 | |||||||||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 471 | 32.92 | 1:09.36 | 1:47.58 | 2:25.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:22.97 | |||||||||
9 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 461 | 32.38 | 1:09.39 | 1:48.30 | 2:26.25 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:27.27 | |||||||||
10 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 444 | 33.20 | 1:10.55 | 1:49.51 | 2:28.07 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:27.29 | |||||||||
11 | Idunn Straume | 2003 | 414 | 34.90 | 1:13.93 | 1:53.73 | 2:31.56 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:25.12 | |||||||||
12 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 408 | 34.41 | 1:13.19 | 1:52.25 | 2:32.24 | |||
Swim Team Neptun | 2:25.63 | |||||||||
13 | Laura Madsen | 2002 | 404 | 34.38 | 1:13.27 | 1:53.76 | 2:32.79 | |||
Aars Svømmeklub | 2:32.26 | |||||||||
14 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 378 | 34.70 | 1:13.70 | 1:54.97 | 2:36.22 | |||
H.G.F. Svømning | 2:30.51 | |||||||||
15 | Mille Winther | 2003 | 375 | 35.29 | 1:15.18 | 1:56.15 | 2:36.56 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:01.03 | |||||||||
16 | Sara Straume | 2003 | 368 | 35.77 | 1:15.64 | 1:56.98 | 2:37.57 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:33.17 | |||||||||
17 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 368 | 34.76 | 1:14.28 | 1:55.03 | 2:37.63 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:27.85 | |||||||||
18 | Emma Jensen | 2003 | 315 | 39.89 | 1:23.37 | 2:07.16 | 2:46.01 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:36.46 | |||||||||
19 | Sofie Jakobsen | 2003 | 308 | 36.68 | 1:18.94 | 2:03.89 | 2:47.19 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:27.79 | |||||||||
20 | Caroline Krogh | 2002 | 257 | 39.99 | 1:25.15 | 2:12.59 | 2:57.54 | |||
Ikast Svømmeklub | 2:52.94 | |||||||||
21 | Louise Bast Aaby | 1998 | 142 | 50.48 | 1:43.80 | 2:41.39 | 3:36.40 | |||
Swim Team Neptun | 3:20.90 | |||||||||
- | Ida Lønborg | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 2:28.53 | |||||||||
- | Mie L. Bendtsen | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 2:18.59 | |||||||||
- | Signe Møller Winther | 2002 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:51.62 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Jensen | 2007 | 206 | 44.28 | 1:36.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.63 | |||||||||
2 | Jacob Bundgaard | 2007 | 206 | 47.11 | 1:36.60 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:44.81 | |||||||||
3 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 201 | 45.40 | 1:37.46 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:37.11 | |||||||||
4 | Simon Gaarde | 2007 | 182 | 47.78 | 1:40.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:48.08 | |||||||||
5 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 171 | 48.35 | 1:42.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:40.02 | |||||||||
6 | Storm Larsen Sand | 2007 | 139 | 51.89 | 1:50.08 | |||||
Mandal Svømmeklubb | 1:58.61 | |||||||||
7 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 125 | 54.35 | 1:54.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:57.36 | |||||||||
8 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 122 | 54.68 | 1:54.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:02.87 | |||||||||
9 | William Fredriksen | 2007 | 108 | 56.55 | 1:59.90 | |||||
Mandal Svømmeklubb | 2:04.58 | |||||||||
10 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 106 | 57.68 | 2:00.36 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:58.68 | |||||||||
11 | Maciej Dworzanski | 2008 | 80 | 1:01.32 | 2:12.13 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:11.42 | |||||||||
12 | Sondre Kyrressønn Løve Sætren | 2007 | 80 | 1:03.05 | 2:12.25 | |||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Philip Juul Møballe | 2009 | 64 | 1:07.69 | 2:22.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Elias Atilio Nesbø Stålesen | 2012 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
- | Oskar Andree Nesbø Stålesen | 2012 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
- | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | DSQ | sw 4,4 Tyvstart | ||||||
Farsund Svømmeklubb | 2:25.98 | |||||||||
- | Lars Benjamin Landås | 2007 | DSQ | sw 7,2 crawlt e/star | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
- | Marcus V Andersen | 2008 | DSQ | sw 7,3 hænd t/hoft | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 375 | 37.23 | 1:19.15 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.71 | |||||||||
2 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 349 | 37.78 | 1:21.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.20 | |||||||||
3 | Nikolai Johan Dale | 2005 | 344 | 37.89 | 1:21.49 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:20.49 | |||||||||
4 | Adrian Larsen Hammer | 2005 | 337 | 38.87 | 1:22.03 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:19.48 | |||||||||
5 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 322 | 38.82 | 1:23.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.70 | |||||||||
6 | Kristian Kjær | 2005 | 306 | 39.36 | 1:24.69 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.24 | |||||||||
7 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 301 | 38.79 | 1:25.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.06 | |||||||||
8 | Philip Vesterby | 2005 | 297 | 39.91 | 1:25.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.95 | |||||||||
9 | Kristian Svenstrup | 2005 | 295 | 41.09 | 1:25.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.55 | |||||||||
10 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 293 | 40.56 | 1:25.94 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.96 | |||||||||
11 | Magne Christian Hansen | 2006 | 286 | 39.47 | 1:26.59 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.61 | |||||||||
12 | Emil Togsverd | 2005 | 268 | 42.23 | 1:28.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:31.53 | |||||||||
13 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 263 | 41.91 | 1:29.09 | |||||
DeltaSwim | 1:26.44 | |||||||||
14 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 245 | 43.53 | 1:31.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.74 | |||||||||
15 | Mads Mølgaard | 2006 | 238 | 42.53 | 1:32.02 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:30.33 | |||||||||
16 | Simon Gallacher | 2005 | 236 | 43.25 | 1:32.28 | |||||
Aarhus Swim | 1:40.21 | |||||||||
17 | Sondre Garathun | 2005 | 226 | 42.95 | 1:33.64 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:26.01 | |||||||||
18 | Oliver Heuer | 2006 | 184 | 47.24 | 1:40.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:38.28 | |||||||||
19 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 175 | 48.61 | 1:42.08 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:48.15 | |||||||||
20 | Theis Lindhardt | 2006 | 140 | 51.86 | 1:49.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:03.02 | |||||||||
21 | Ryan Nørgaard | 2006 | 120 | 52.65 | 1:55.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:58.94 | |||||||||
22 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 113 | 55.63 | 1:57.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:51.54 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 453 | 34.59 | 1:14.31 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:10.30 | |||||||||
2 | Simon Degn | 2003 | 452 | 35.18 | 1:14.35 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.82 | |||||||||
3 | William Sloth | 2003 | 449 | 35.11 | 1:14.56 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.23 | |||||||||
4 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 437 | 35.65 | 1:15.20 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.27 | |||||||||
5 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 415 | 34.92 | 1:16.50 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.24 | |||||||||
6 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 384 | 36.66 | 1:18.50 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.25 | |||||||||
7 | Mads Peter Hansen | 2004 | 377 | 37.13 | 1:18.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.09 | |||||||||
8 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 376 | 36.70 | 1:19.08 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:21.70 | |||||||||
9 | Anders Elsborg | 2003 | 363 | 37.80 | 1:20.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.34 | |||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 357 | 37.36 | 1:20.48 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.65 | |||||||||
11 | Mads Sander Andersen | 2004 | 347 | 38.29 | 1:21.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.35 | |||||||||
12 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 345 | 38.10 | 1:21.41 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.27 | |||||||||
13 | Casper Johannesen | 2004 | 334 | 38.06 | 1:22.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.18 | |||||||||
14 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 332 | 39.01 | 1:22.43 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.91 | |||||||||
15 | Kasper Henriksen | 2004 | 325 | 39.07 | 1:22.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.20 | |||||||||
16 | Frej Liltorp | 2004 | 319 | 40.89 | 1:23.54 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:26.28 | |||||||||
17 | Daniel Østerballe | 2003 | 302 | 39.35 | 1:25.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.97 | |||||||||
18 | Andreas Torp | 2004 | 298 | 40.14 | 1:25.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:17.18 | |||||||||
18 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 298 | 40.40 | 1:25.41 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.97 | |||||||||
20 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 256 | 41.97 | 1:29.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.60 | |||||||||
21 | Nicklas Bager | 2003 | 254 | 41.20 | 1:30.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:27.05 | |||||||||
22 | Jonas Abildgaard | 2003 | 215 | 44.21 | 1:35.21 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:34.83 | |||||||||
- | Frederik Venø Elling | 2003 | DSQ | sw7,1 2 flbensp 50m | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:12.26 | |||||||||
- | Gustav Hansen | 2004 | DSQ | sw7.6 ej samt berør | ||||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.31 | |||||||||
- | Stian Nornes Nesse | 2004 | DSQ | sw7.1 ej br f/2 armt | ||||||
Vestkantsvømmerne | 1:35.02 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 652 | 31.61 | 1:05.84 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.58 | |||||||||
2 | Martin Broch | 2001 | 455 | 34.41 | 1:14.23 | |||||
DeltaSwim | 1:13.57 | |||||||||
3 | Christian Hovmark | 2001 | 395 | 35.12 | 1:17.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
4 | Mathias Teuchler | 2000 | 372 | 37.09 | 1:19.33 | |||||
DeltaSwim | 1:15.03 | |||||||||
5 | Erlend Tregde | 2002 | 365 | 35.99 | 1:19.88 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:13.48 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:11 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jacob Bundgaard | 2007 | 223 | 46.35 | 1:34.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:44.81 | |||||||||
2 | Storm Jensen | 2007 | 222 | 44.49 | 1:34.21 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.63 | |||||||||
3 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 214 | 45.10 | 1:35.35 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:37.11 | |||||||||
4 | Simon Gaarde | 2007 | 201 | 46.36 | 1:37.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:48.08 | |||||||||
5 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 175 | 48.38 | 1:41.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:40.02 | |||||||||
6 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 142 | 52.39 | 1:49.37 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:02.87 | |||||||||
7 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 120 | 54.34 | 1:55.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:57.36 | |||||||||
- | Storm Larsen Sand | 2007 | DNS | |||||||
Mandal Svømmeklubb | 1:58.61 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 380 | 36.63 | 1:18.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.71 | |||||||||
2 | Nikolai Johan Dale | 2005 | 351 | 37.77 | 1:20.89 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:20.49 | |||||||||
3 | Adrian Larsen Hammer | 2005 | 343 | 38.37 | 1:21.54 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:19.48 | |||||||||
4 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 332 | 39.45 | 1:22.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.20 | |||||||||
5 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 328 | 38.66 | 1:22.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.70 | |||||||||
6 | Philip Vesterby | 2005 | 310 | 39.80 | 1:24.34 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:22.95 | |||||||||
7 | Kristian Kjær | 2005 | 303 | 38.73 | 1:25.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:20.24 | |||||||||
8 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 292 | 39.57 | 1:25.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.06 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 470 | 34.59 | 1:13.40 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.24 | |||||||||
2 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 459 | 34.33 | 1:13.98 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:10.30 | |||||||||
3 | William Sloth | 2003 | 458 | 35.10 | 1:14.06 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.23 | |||||||||
4 | Simon Degn | 2003 | 455 | 35.03 | 1:14.23 | |||||
Aarhus Swim | 1:14.82 | |||||||||
5 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 454 | 35.75 | 1:14.24 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.27 | |||||||||
6 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 375 | 35.99 | 1:19.12 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.25 | |||||||||
7 | Anders Elsborg | 2003 | 359 | 37.87 | 1:20.33 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.34 | |||||||||
8 | Mads Peter Hansen | 2004 | 353 | 37.39 | 1:20.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.09 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 659 | 30.90 | 1:05.60 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.58 | |||||||||
2 | Martin Broch | 2001 | 445 | 34.50 | 1:14.79 | |||||
DeltaSwim | 1:13.57 | |||||||||
3 | Christian Hovmark | 2001 | 422 | 35.11 | 1:16.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
4 | Erlend Tregde | 2002 | 387 | 35.57 | 1:18.35 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:13.48 | |||||||||
5 | Mathias Teuchler | 2000 | 385 | 36.12 | 1:18.43 | |||||
DeltaSwim | 1:15.03 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 19:07 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 255 | 48.09 | 1:41.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:42.18 | |||||||||
2 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 217 | 50.62 | 1:46.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:50.25 | |||||||||
3 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 212 | 49.58 | 1:47.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:53.21 | |||||||||
4 | Frida Hinge | 2008 | 195 | 52.29 | 1:50.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:47.93 | |||||||||
5 | Lærke Svenstrup | 2008 | 177 | 53.08 | 1:54.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:56.08 | |||||||||
6 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 173 | 55.82 | 1:54.91 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Clara Nielsen | 2009 | 167 | 55.48 | 1:56.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alissa Stegenborg | 2008 | 152 | 55.34 | 1:59.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 136 | 58.32 | 2:04.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 2:07.74 | |||||||||
10 | Laura Kibsgaard | 2008 | 102 | 1:05.04 | 2:16.98 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:16.77 | |||||||||
11 | Mathilde Kristensen | 2008 | 77 | 1:07.65 | 2:30.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Reka Szephalmi | 2009 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:49.38 | |||||||||
- | Lone van der Hagen | 2009 | DSQ | sw7,6 ej samt ber 50 | ||||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
- | Thea Faye Jacobsen | 2008 | DSQ | sw7,1 flr flyben sta | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 535 | 37.45 | 1:18.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
2 | Maria Lysgaard | 2006 | 396 | 41.44 | 1:27.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.89 | |||||||||
3 | Naja Færgemann | 2006 | 394 | 41.95 | 1:27.45 | |||||
H2Odense | 1:25.61 | |||||||||
4 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 377 | 42.46 | 1:28.72 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:32.39 | |||||||||
5 | Luanna Russo | 2006 | 369 | 40.78 | 1:29.36 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
6 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 354 | 43.02 | 1:30.61 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.12 | |||||||||
7 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 335 | 43.51 | 1:32.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.09 | |||||||||
8 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 317 | 44.69 | 1:33.98 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.93 | |||||||||
9 | Therese J Helt | 2006 | 302 | 45.89 | 1:35.53 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:31.66 | |||||||||
10 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 290 | 45.05 | 1:36.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.76 | |||||||||
11 | Anna Ancker | 2006 | 288 | 46.01 | 1:37.10 | |||||
Aarhus Swim | 1:34.82 | |||||||||
12 | Emilie Pedersen | 2007 | 287 | 44.27 | 1:37.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.84 | |||||||||
13 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 280 | 46.52 | 1:37.93 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:40.22 | |||||||||
14 | Mia Plougman | 2007 | 264 | 47.31 | 1:39.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.70 | |||||||||
15 | Patricia Nættermann | 2007 | 250 | 46.66 | 1:41.68 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:43.03 | |||||||||
16 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 245 | 46.43 | 1:42.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.37 | |||||||||
17 | Neya Damgaard | 2007 | 242 | 48.53 | 1:42.84 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:46.26 | |||||||||
18 | Laura Wittenhagen | 2006 | 242 | 49.19 | 1:42.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.32 | |||||||||
19 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 241 | 49.24 | 1:42.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:51.67 | |||||||||
20 | Anna Sigdestad | 2007 | 239 | 48.88 | 1:43.24 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:42.13 | |||||||||
21 | Olivia Mørch | 2006 | 239 | 48.63 | 1:43.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 233 | 50.60 | 1:44.19 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:46.12 | |||||||||
23 | Malou Brogaard | 2007 | 228 | 48.70 | 1:44.84 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:47.34 | |||||||||
24 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 220 | 50.98 | 1:46.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:43.94 | |||||||||
25 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 214 | 51.65 | 1:47.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:56.21 | |||||||||
26 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 202 | 52.71 | 1:49.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:54.33 | |||||||||
27 | Edita Nisic | 2007 | 201 | 51.87 | 1:49.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:51.27 | |||||||||
28 | Signe Broe Larsen | 2007 | 201 | 48.99 | 1:49.46 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:51.60 | |||||||||
29 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 193 | 52.11 | 1:50.82 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:49.61 | |||||||||
30 | Sarah M. Jensen | 2007 | 178 | 53.67 | 1:53.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:48.17 | |||||||||
31 | Lillie Sofie Dahl | 2007 | 172 | 54.08 | 1:55.25 | |||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 171 | 54.10 | 1:55.39 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:53.78 | |||||||||
33 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 156 | 56.03 | 1:58.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:09.07 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 554 | 36.79 | 1:18.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.86 | |||||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | 546 | 36.92 | 1:18.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
3 | Laura Marie Dige | 2004 | 529 | 37.76 | 1:19.29 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.63 | |||||||||
4 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 479 | 38.44 | 1:21.92 | |||||
DeltaSwim | 1:19.22 | |||||||||
5 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 474 | 38.37 | 1:22.23 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.15 | |||||||||
6 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 465 | 38.67 | 1:22.77 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.17 | |||||||||
7 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 462 | 37.82 | 1:22.91 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.55 | |||||||||
8 | Nanna Langvad | 2005 | 432 | 40.02 | 1:24.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.85 | |||||||||
9 | Agnete Habermann | 2005 | 425 | 39.71 | 1:25.28 | |||||
H2Odense | 1:21.44 | |||||||||
10 | Nicoline Dyrman | 2004 | 417 | 40.55 | 1:25.81 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:21.33 | |||||||||
11 | Jazmin Jensen | 2005 | 413 | 40.73 | 1:26.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:27.18 | |||||||||
12 | Ester Lauritsen | 2005 | 407 | 41.03 | 1:26.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:27.40 | |||||||||
13 | Ida Hovmark | 2005 | 405 | 40.94 | 1:26.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:21.70 | |||||||||
14 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 396 | 41.26 | 1:27.27 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:22.82 | |||||||||
15 | Sarah Carugati | 2004 | 380 | 41.40 | 1:28.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:28.29 | |||||||||
16 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 379 | 41.79 | 1:28.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.00 | |||||||||
17 | Mathilde Thirup | 2005 | 378 | 43.30 | 1:28.69 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.34 | |||||||||
18 | Ida Juul Grønning | 2004 | 376 | 43.12 | 1:28.84 | |||||
H2Odense | 1:26.18 | |||||||||
19 | Kristine Vestergaard | 2005 | 366 | 42.36 | 1:29.58 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.99 | |||||||||
20 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 360 | 42.37 | 1:30.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.25 | |||||||||
21 | Emilie Bie Bock | 2005 | 358 | 43.10 | 1:30.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.63 | |||||||||
22 | Laura S. Olesen | 2005 | 357 | 42.81 | 1:30.34 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:30.81 | |||||||||
23 | Cassandra Spring | 2005 | 347 | 43.31 | 1:31.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:30.02 | |||||||||
23 | Josephine Larsen | 2004 | 347 | 43.37 | 1:31.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.00 | |||||||||
25 | Sofie Skovgaard Sørensen | 2004 | 346 | 42.36 | 1:31.30 | |||||
Swim Team Neptun | 1:31.52 | |||||||||
26 | Maja Friis | 2005 | 338 | 43.56 | 1:32.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.48 | |||||||||
27 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 327 | 43.76 | 1:33.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.89 | |||||||||
28 | Dicte Lund | 2004 | 325 | 42.91 | 1:33.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:35.37 | |||||||||
29 | Majken Haarup | 2004 | 324 | 43.38 | 1:33.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:28.14 | |||||||||
30 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 315 | 44.45 | 1:34.25 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:27.56 | |||||||||
31 | Ida Jul Christensen | 2004 | 313 | 44.38 | 1:34.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:34.39 | |||||||||
32 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 306 | 44.65 | 1:35.07 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.26 | |||||||||
33 | Emilia Glisic | 2005 | 306 | 45.19 | 1:35.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.32 | |||||||||
34 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 298 | 44.21 | 1:36.00 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:39.44 | |||||||||
35 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 297 | 45.69 | 1:36.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:34.86 | |||||||||
36 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 270 | 46.46 | 1:39.13 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:33.34 | |||||||||
37 | Frida Juliansdottir | 2005 | 248 | 47.26 | 1:41.98 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:39.43 | |||||||||
38 | Sofie Duelund | 2005 | 228 | 48.96 | 1:44.96 | |||||
Swim Team Neptun | 1:49.15 | |||||||||
39 | Mie Asmussen | 2005 | 201 | 50.60 | 1:49.34 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.00 | |||||||||
40 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 200 | 50.62 | 1:49.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:51.99 | |||||||||
- | Signe Gade | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:36.03 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emilie Egerup | 2003 | 618 | 35.56 | 1:15.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 601 | 35.63 | 1:15.99 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.15 | |||||||||
3 | Ida Kjærgaard | 2003 | 555 | 37.04 | 1:18.01 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
4 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 530 | 36.91 | 1:19.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
5 | Sara Bundgaard | 2003 | 438 | 40.67 | 1:24.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.61 | |||||||||
6 | Line Lyskjær | 2003 | 428 | 40.39 | 1:25.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
7 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 422 | 40.00 | 1:25.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.77 | |||||||||
8 | Freja Romanski | 2003 | 404 | 40.00 | 1:26.73 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.17 | |||||||||
9 | Sarah Bundgaard | 2003 | 384 | 40.92 | 1:28.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.48 | |||||||||
10 | Louise Jensen | 2003 | 379 | 42.53 | 1:28.55 | |||||
DeltaSwim | 1:26.91 | |||||||||
11 | Kathinka Dale | 2003 | 357 | 42.53 | 1:30.32 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:25.58 | |||||||||
12 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 357 | 42.37 | 1:30.33 | |||||
Swim Team Neptun | 1:28.14 | |||||||||
13 | Louise Houe Andersen | 2003 | 357 | 43.00 | 1:30.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.91 | |||||||||
14 | Gro Sørensen | 2002 | 352 | 43.43 | 1:30.76 | |||||
Aarhus Swim | 1:29.79 | |||||||||
15 | Selma Lindberg | 2003 | 348 | 43.55 | 1:31.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.62 | |||||||||
16 | Amalije Kristensen | 2002 | 341 | 43.24 | 1:31.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.93 | |||||||||
17 | Annie Mushom | 2002 | 333 | 42.06 | 1:32.52 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:26.23 | |||||||||
18 | Karoline Nielsen | 1997 | 332 | 43.80 | 1:32.59 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:28.55 | |||||||||
19 | Idunn Straume | 2003 | 285 | 46.97 | 1:37.39 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:30.66 | |||||||||
20 | Frida Dale Skorjanc | 2003 | 198 | 49.58 | 1:49.88 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:40.39 | |||||||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:33.73 | |||||||||
- | Ida Lønborg | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:28.14 | |||||||||
- | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:31.56 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 19:28 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 221 | 48.95 | 1:45.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:53.21 | |||||||||
2 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 192 | 53.12 | 1:51.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:50.25 | |||||||||
3 | Alissa Stegenborg | 2008 | 184 | 53.11 | 1:52.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Svenstrup | 2008 | 176 | 52.88 | 1:54.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:56.08 | |||||||||
5 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 174 | 54.77 | 1:54.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Clara Nielsen | 2009 | 170 | 53.90 | 1:55.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Hinge | 2008 | DSQ | sw4.4tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:47.93 | |||||||||
- | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | DSQ | sw4.4tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:42.18 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 527 | 37.45 | 1:19.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
2 | Maria Lysgaard | 2006 | 425 | 40.69 | 1:25.26 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.89 | |||||||||
3 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 382 | 41.77 | 1:28.34 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:32.39 | |||||||||
4 | Naja Færgemann | 2006 | 378 | 42.69 | 1:28.68 | |||||
H2Odense | 1:25.61 | |||||||||
5 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 376 | 42.58 | 1:28.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:29.12 | |||||||||
6 | Luanna Russo | 2006 | 373 | 41.12 | 1:29.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.80 | |||||||||
7 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 328 | 43.69 | 1:32.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.09 | |||||||||
8 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 315 | 43.10 | 1:34.24 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.93 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mette Holstein | 2005 | 548 | 37.01 | 1:18.33 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.86 | |||||||||
2 | Mathilde Bager | 2005 | 533 | 37.57 | 1:19.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.06 | |||||||||
3 | Laura Marie Dige | 2004 | 528 | 37.68 | 1:19.31 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.63 | |||||||||
4 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 487 | 38.11 | 1:21.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.15 | |||||||||
5 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 468 | 38.63 | 1:22.57 | |||||
DeltaSwim | 1:19.22 | |||||||||
6 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 462 | 37.99 | 1:22.95 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.55 | |||||||||
7 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 436 | 39.78 | 1:24.57 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:22.17 | |||||||||
8 | Nanna Langvad | 2005 | 425 | 40.69 | 1:25.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:24.85 | |||||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Sport 24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Laura Fogh | 2003 | 629 | 34.97 | 1:14.82 | |||||
Aarhus Swim | 1:12.15 | |||||||||
2 | Emilie Egerup | 2003 | 576 | 35.87 | 1:17.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 575 | 36.47 | 1:17.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.26 | |||||||||
4 | Ida Kjærgaard | 2003 | 567 | 36.34 | 1:17.44 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
5 | Sara Bundgaard | 2003 | 463 | 38.13 | 1:22.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.61 | |||||||||
6 | Line Lyskjær | 2003 | 441 | 40.20 | 1:24.23 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:24.02 | |||||||||
7 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 424 | 39.02 | 1:25.35 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:22.77 | |||||||||
8 | Freja Romanski | 2003 | 362 | 41.53 | 1:29.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 19:28 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Volkswagen Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 301 | 36.77 | 1:18.84 | 2:03.56 | 2:46.38 | |||
H2Odense | 2:38.55 | |||||||||
2 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 281 | 33.49 | 1:15.85 | 2:01.95 | 2:50.09 | |||
Aarhus Swim | 2:48.33 | |||||||||
3 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 231 | 36.82 | 1:22.84 | 2:11.47 | 3:01.65 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:01.75 | |||||||||
4 | Frederik Bisgaard | 2006 | 200 | 38.43 | 1:26.48 | 2:17.06 | 3:10.38 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Elliott Mitaine | 2006 | 114 | 42.91 | 1:42.32 | 2:46.07 | 3:49.35 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | DSQ | SW 8,3 brystb e/v100 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:17.03 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Volkswagen Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Lindholm | 2004 | 361 | 32.62 | 1:12.70 | 1:54.58 | 2:36.52 | |||
Aarhus Swim | 2:16.08 | |||||||||
2 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 357 | 33.12 | 1:12.93 | 1:54.68 | 2:37.15 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:27.00 | |||||||||
3 | Emil Jaworski | 2004 | 218 | 34.14 | 1:17.71 | 2:09.64 | 3:05.06 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:13.74 | |||||||||
Løb 15, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Volkswagen Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 526 | 28.72 | 1:03.45 | 1:40.81 | 2:18.11 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:12.71 | |||||||||
2 | Frederik Gaardsted | 2001 | 264 | 35.47 | 1:18.32 | 2:05.24 | 2:53.81 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:40.68 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Exponet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 420 | 35.78 | 1:17.14 | 1:59.52 | 2:42.61 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:38.76 | |||||||||
2 | Marie Bertram | 2006 | 369 | 36.92 | 1:20.05 | 2:06.29 | 2:49.79 | |||
Aarhus Swim | ||||||||||
3 | Maja Brøndum | 2006 | 161 | 48.39 | 1:46.49 | 2:49.10 | 3:43.64 | |||
Swim Team Neptun | 3:34.36 | |||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Exponet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 549 | 33.14 | 1:10.78 | 1:49.96 | 2:28.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.06 | |||||||||
2 | Ida Hovmark | 2005 | 361 | 35.21 | 1:18.42 | 2:04.38 | 2:50.95 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:41.97 | |||||||||
3 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 317 | 38.91 | 1:23.97 | 2:11.93 | 2:58.52 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:59.52 | |||||||||
4 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 307 | 36.96 | 1:23.35 | 2:11.98 | 3:00.53 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:58.72 | |||||||||
5 | Astrid Jensen | 2005 | 202 | 41.74 | 1:34.21 | 2:30.50 | 3:27.55 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:21.31 | |||||||||
- | Josefine Høgh | 2005 | DNF | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:07.98 | |||||||||
Løb 16, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Exponet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 494 | 31.37 | 1:09.58 | 1:51.07 | 2:34.02 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:35.18 | |||||||||
2 | Camilla Kjær | 2003 | 432 | 34.62 | 1:14.74 | 1:58.05 | 2:41.07 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:34.74 | |||||||||
3 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 424 | 34.37 | 1:14.71 | 1:56.32 | 2:42.13 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:38.88 | |||||||||
4 | Kristine Kleppestrand | 2002 | 398 | 33.38 | 1:13.10 | 1:57.99 | 2:45.51 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:46.41 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 13:11 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Jensen | 2007 | 227 | 40.88 | 1:24.99 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.20 | |||||||||
2 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 210 | 42.95 | 1:27.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:31.09 | |||||||||
3 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 207 | 41.92 | 1:27.53 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.62 | |||||||||
4 | Rasmus Norup | 2007 | 207 | 42.67 | 1:27.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.34 | |||||||||
5 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 197 | 44.42 | 1:29.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.42 | |||||||||
6 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 179 | 46.01 | 1:31.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.59 | |||||||||
7 | Jacob Varming | 2007 | 169 | 46.26 | 1:33.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.14 | |||||||||
8 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 162 | 47.52 | 1:34.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:39.55 | |||||||||
9 | Andreas Bindslev | 2008 | 159 | 45.66 | 1:35.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:36.45 | |||||||||
10 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 158 | 46.63 | 1:35.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:38.93 | |||||||||
11 | Casper Holm Andersen | 2007 | 143 | 1:39.15 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:16.54 | |||||||||
12 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 139 | 49.48 | 1:39.89 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:47.37 | |||||||||
13 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | 138 | 47.63 | 1:40.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.45 | |||||||||
14 | Storm Larsen Sand | 2007 | 129 | 52.34 | 1:42.52 | |||||
Mandal Svømmeklubb | 1:46.31 | |||||||||
15 | Morten Holst-Jensen | 2008 | 125 | 50.39 | 1:43.56 | |||||
Swim Team Neptun | 1:51.59 | |||||||||
16 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | 94 | 55.26 | 1:53.81 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Torgeir Øybekk | 2008 | 70 | 1:00.04 | 2:05.62 | |||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | 42 | 1:13.78 | 2:28.36 | |||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
- | Lars Benjamin Landås | 2007 | DSQ | sw 6.4 ej frt bev/v5 | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
- | Philip Juul Møballe | 2009 | DSQ | sw 6.21sv p/mav v/50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 431 | 34.58 | 1:08.59 | |||||
DeltaSwim | 1:05.53 | |||||||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | 419 | 33.39 | 1:09.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
3 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 347 | 35.25 | 1:13.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.25 | |||||||||
4 | Tobias Jakobsen | 2005 | 346 | 35.67 | 1:13.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.72 | |||||||||
5 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 344 | 35.48 | 1:13.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
6 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 332 | 36.42 | 1:14.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
7 | Magne Christian Hansen | 2006 | 331 | 36.23 | 1:14.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.76 | |||||||||
8 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 319 | 36.74 | 1:15.85 | |||||
DeltaSwim | 1:13.49 | |||||||||
9 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 302 | 37.30 | 1:17.28 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.23 | |||||||||
10 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 296 | 37.49 | 1:17.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.89 | |||||||||
11 | Frederik Bisgaard | 2006 | 277 | 38.85 | 1:19.53 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.92 | |||||||||
12 | Oliver Heuer | 2006 | 236 | 39.76 | 1:23.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.18 | |||||||||
13 | Elias Bock Johansen | 2005 | 212 | 42.47 | 1:26.89 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:28.13 | |||||||||
14 | Ryan Nørgaard | 2006 | 164 | 45.86 | 1:34.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.95 | |||||||||
15 | Theis Lindhardt | 2006 | 126 | 50.58 | 1:43.36 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 125 | 50.49 | 1:43.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:56.37 | |||||||||
17 | August Heltborg | 2006 | 110 | 1:48.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 491 | 31.87 | 1:05.71 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.81 | |||||||||
2 | Lukas Paturel | 2004 | 458 | 32.92 | 1:07.23 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:04.90 | |||||||||
3 | Daniel Østerballe | 2003 | 449 | 32.69 | 1:07.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.45 | |||||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 436 | 33.31 | 1:08.37 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.25 | |||||||||
5 | Anders Elsborg | 2003 | 423 | 33.81 | 1:09.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.37 | |||||||||
6 | Martin Holteberg | 2003 | 423 | 32.89 | 1:09.07 | Deltager ikke i finalen | ||||
Farsund Svømmeklubb | 1:08.45 | |||||||||
7 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 414 | 33.46 | 1:09.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.72 | |||||||||
8 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 400 | 34.03 | 1:10.37 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.22 | |||||||||
9 | Emil Lykke Grann | 2003 | 399 | 33.94 | 1:10.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
10 | Oscar Pedersen | 2004 | 390 | 34.28 | 1:10.96 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.77 | |||||||||
11 | Marcus Albæk | 2004 | 372 | 34.63 | 1:12.07 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.47 | |||||||||
12 | Casper Johannesen | 2004 | 365 | 34.03 | 1:12.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.63 | |||||||||
13 | Gustav Hansen | 2004 | 364 | 34.30 | 1:12.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.79 | |||||||||
14 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 363 | 35.80 | 1:12.63 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.57 | |||||||||
15 | Mads Sander Andersen | 2004 | 350 | 34.89 | 1:13.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.81 | |||||||||
16 | Kasper Hansen | 2004 | 346 | 35.71 | 1:13.82 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:13.91 | |||||||||
17 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 340 | 35.12 | 1:14.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
18 | Joseph-Haakon Kititi | 2003 | 337 | 36.05 | 1:14.46 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:14.72 | |||||||||
19 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 324 | 36.43 | 1:15.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.76 | |||||||||
20 | Jacob Toft | 2003 | 319 | 37.83 | 1:15.87 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:14.46 | |||||||||
21 | Jeppe Egholm | 2003 | 309 | 37.75 | 1:16.67 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.52 | |||||||||
22 | Nicklas Bager | 2003 | 304 | 35.98 | 1:17.06 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.94 | |||||||||
23 | Eirik Nornes Nesse | 2004 | 301 | 37.01 | 1:17.34 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:11.99 | |||||||||
24 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 298 | 38.07 | 1:17.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.94 | |||||||||
25 | Andreas Torp | 2004 | 298 | 36.41 | 1:17.58 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.15 | |||||||||
26 | Kasper Henriksen | 2004 | 290 | 38.24 | 1:18.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:13.31 | |||||||||
27 | Oliver Londero | 2004 | 278 | 38.67 | 1:19.43 | |||||
Frem Odense | 1:17.93 | |||||||||
28 | Jonas Abildgaard | 2003 | 265 | 39.08 | 1:20.71 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.05 | |||||||||
29 | Oliver Feldthusen | 2003 | 237 | 40.98 | 1:23.74 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.14 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Markus Kjeldsen | 2000 | 580 | 30.03 | 1:02.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.58 | |||||||||
2 | Mads Kloster | 2002 | 572 | 29.61 | 1:02.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.74 | |||||||||
3 | Malthe Lindeblad | 2001 | 567 | 32.18 | 1:02.63 | |||||
DeltaSwim | 58.80 | |||||||||
4 | Daniel Gallacher | 2002 | 512 | 31.13 | 1:04.81 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.96 | |||||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | 508 | 31.62 | 1:04.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.25 | |||||||||
6 | Anton Borg Hjort | 2000 | 501 | 31.93 | 1:05.27 | |||||
Aarhus Swim | 59.41 | |||||||||
7 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 438 | 32.99 | 1:08.25 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.38 | |||||||||
8 | Ruben Nørgaard | 2002 | 394 | 33.81 | 1:10.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.01 | |||||||||
9 | Erlend Tregde | 2002 | 380 | 34.20 | 1:11.56 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:14.88 | |||||||||
10 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 369 | 34.52 | 1:12.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:08.55 | |||||||||
11 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 360 | 34.91 | 1:12.86 | |||||
Rødding Svømmeklub | 1:10.51 | |||||||||
12 | Mads B Jensen | 2002 | 360 | 35.38 | 1:12.87 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:09.72 | |||||||||
13 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 284 | 38.04 | 1:18.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.26 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:11 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Jensen | 2007 | 240 | 39.69 | 1:23.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.20 | |||||||||
2 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 233 | 42.08 | 1:24.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.42 | |||||||||
3 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 218 | 42.40 | 1:26.13 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.62 | |||||||||
4 | Rasmus Norup | 2007 | 216 | 1:26.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.34 | |||||||||
5 | Jacob Varming | 2007 | 213 | 41.47 | 1:26.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.14 | |||||||||
6 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 206 | 42.79 | 1:27.69 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:31.09 | |||||||||
7 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 184 | 46.25 | 1:31.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.59 | |||||||||
8 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 174 | 45.95 | 1:32.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:39.55 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 469 | 32.45 | 1:06.73 | |||||
DeltaSwim | 1:05.53 | |||||||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | 452 | 32.87 | 1:07.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | 373 | 35.16 | 1:12.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.72 | |||||||||
4 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 362 | 35.45 | 1:12.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.18 | |||||||||
5 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 349 | 35.39 | 1:13.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.18 | |||||||||
6 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 346 | 35.19 | 1:13.80 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.25 | |||||||||
7 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 344 | 36.44 | 1:13.99 | |||||
DeltaSwim | 1:13.49 | |||||||||
8 | Magne Christian Hansen | 2006 | 341 | 34.53 | 1:14.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.76 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 521 | 31.44 | 1:04.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.81 | |||||||||
2 | Lukas Paturel | 2004 | 466 | 32.48 | 1:06.84 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:04.90 | |||||||||
3 | Daniel Østerballe | 2003 | 463 | 32.64 | 1:07.00 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:05.45 | |||||||||
4 | Lucas Rosenborg | 2004 | 455 | 32.37 | 1:07.41 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.25 | |||||||||
5 | Anders Elsborg | 2003 | 436 | 33.56 | 1:08.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.37 | |||||||||
6 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 433 | 32.85 | 1:08.53 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:10.72 | |||||||||
7 | Emil Lykke Grann | 2003 | 387 | 34.98 | 1:11.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.44 | |||||||||
8 | Oscar Pedersen | 2004 | 381 | 33.51 | 1:11.46 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.77 | |||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Halvorsminde Efterskolde |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Kloster | 2002 | 626 | 29.38 | 1:00.60 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.74 | |||||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | 610 | 29.54 | 1:01.12 | |||||
DeltaSwim | 58.80 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 583 | 29.61 | 1:02.05 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 57.58 | |||||||||
4 | Anton Borg Hjort | 2000 | 533 | 30.68 | 1:03.91 | |||||
Aarhus Swim | 59.41 | |||||||||
5 | Daniel Gallacher | 2002 | 520 | 31.03 | 1:04.45 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.96 | |||||||||
6 | Jens Riisgaard | 2000 | 502 | 31.70 | 1:05.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.25 | |||||||||
7 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 456 | 32.44 | 1:07.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.38 | |||||||||
8 | Ruben Nørgaard | 2002 | 383 | 33.84 | 1:11.39 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:07.01 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 214 | 47.53 | 1:36.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.97 | |||||||||
2 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 211 | 49.11 | 1:37.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:36.01 | |||||||||
3 | Ida Gjelstrup | 2009 | 203 | 47.56 | 1:38.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:51.40 | |||||||||
4 | Frederikke Novin | 2008 | 178 | 50.89 | 1:43.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:49.87 | |||||||||
5 | Signe Laursen | 2008 | 170 | 49.49 | 1:44.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
6 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 167 | 50.53 | 1:45.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:44.56 | |||||||||
7 | Laura Norup | 2008 | 163 | 51.67 | 1:46.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:47.81 | |||||||||
8 | Lærke Svenstrup | 2008 | 158 | 51.66 | 1:47.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 134 | 55.32 | 1:53.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:03.10 | |||||||||
10 | Laura Kibsgaard | 2008 | 116 | 58.00 | 1:58.90 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:01.33 | |||||||||
11 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 89 | 1:02.21 | 2:09.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Reka Szephalmi | 2009 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:43.60 | |||||||||
- | Mathilde Kristensen | 2008 | DSQ | sw6.2 sv mave 50m | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 477 | 35.78 | 1:14.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.65 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 426 | 37.25 | 1:17.03 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:13.80 | |||||||||
3 | Line Gjelstrup | 2006 | 411 | 37.50 | 1:17.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
4 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 399 | 38.07 | 1:18.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.50 | |||||||||
5 | Aia Caroline Abel | 2006 | 392 | 38.81 | 1:19.21 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.87 | |||||||||
6 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 364 | 38.61 | 1:21.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
7 | Marie Bertram | 2006 | 361 | 40.29 | 1:21.45 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.58 | |||||||||
8 | Therese J Helt | 2006 | 348 | 39.85 | 1:22.45 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.07 | |||||||||
9 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 341 | 40.45 | 1:22.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.31 | |||||||||
10 | Anna Ancker | 2006 | 338 | 39.43 | 1:23.25 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.71 | |||||||||
11 | Alma Bach Larsen | 2006 | 333 | 39.82 | 1:23.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.45 | |||||||||
12 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 330 | 1:23.87 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:23.88 | |||||||||
13 | Paula Lindberg | 2007 | 323 | 40.80 | 1:24.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.36 | |||||||||
14 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 313 | 41.21 | 1:25.39 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.63 | |||||||||
15 | Laura Wittenhagen | 2006 | 306 | 41.60 | 1:26.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.29 | |||||||||
16 | Emilie Pedersen | 2007 | 295 | 41.87 | 1:27.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.65 | |||||||||
17 | Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 286 | 42.30 | 1:27.93 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:31.72 | |||||||||
18 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 283 | 43.26 | 1:28.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.28 | |||||||||
19 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 279 | 42.36 | 1:28.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.66 | |||||||||
20 | Sofia Jørgensen | 2006 | 270 | 44.88 | 1:29.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.67 | |||||||||
21 | Patricia Nættermann | 2007 | 268 | 44.13 | 1:29.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.55 | |||||||||
22 | Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 266 | 43.84 | 1:30.15 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:34.70 | |||||||||
23 | Julie Bjørn | 2006 | 237 | 45.81 | 1:33.72 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:38.57 | |||||||||
24 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 235 | 45.66 | 1:33.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:36.42 | |||||||||
25 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 232 | 44.75 | 1:34.28 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:27.73 | |||||||||
26 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 219 | 48.06 | 1:36.12 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:35.45 | |||||||||
27 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 216 | 46.19 | 1:36.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:37.00 | |||||||||
28 | Edita Nisic | 2007 | 213 | 45.76 | 1:37.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:07.05 | |||||||||
29 | Mia Plougman | 2007 | 207 | 48.40 | 1:37.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:38.16 | |||||||||
30 | Anna Sigdestad | 2007 | 206 | 47.94 | 1:38.19 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:37.50 | |||||||||
31 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 201 | 49.06 | 1:38.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:39.84 | |||||||||
32 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 197 | 47.83 | 1:39.55 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:42.26 | |||||||||
33 | Ida Jensen | 2006 | 192 | 48.23 | 1:40.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.30 | |||||||||
34 | Emma Sloth | 2006 | 189 | 49.58 | 1:40.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:40.32 | |||||||||
35 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 180 | 48.36 | 1:42.71 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:45.18 | |||||||||
36 | Caroline Christensen Obel | 2007 | 168 | 50.94 | 1:45.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:35.56 | |||||||||
37 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 159 | 52.83 | 1:46.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:44.81 | |||||||||
38 | Reinike Veenstra | 2006 | 142 | 55.38 | 1:51.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:45.70 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 563 | 34.04 | 1:10.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.39 | |||||||||
2 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 513 | 35.42 | 1:12.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
3 | Martha Bjerg | 2004 | 509 | 35.43 | 1:12.61 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.88 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 507 | 34.86 | 1:12.70 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 497 | 34.47 | 1:13.19 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.91 | |||||||||
6 | Ester Lauritsen | 2005 | 475 | 35.66 | 1:14.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
7 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 460 | 36.88 | 1:15.10 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.40 | |||||||||
7 | Amalie Holst | 2004 | 460 | 36.55 | 1:15.10 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
9 | Sarah Kildahl | 2004 | 456 | 36.37 | 1:15.33 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.18 | |||||||||
10 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 454 | 37.25 | 1:15.46 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.12 | |||||||||
11 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 451 | 36.05 | 1:15.58 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.74 | |||||||||
12 | Karoline Iversen | 2005 | 451 | 36.97 | 1:15.61 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.11 | |||||||||
13 | Nanna Langvad | 2005 | 449 | 36.62 | 1:15.71 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.02 | |||||||||
14 | Stine Mejdahl | 2005 | 444 | 36.88 | 1:16.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.28 | |||||||||
15 | Cassandra Spring | 2005 | 420 | 37.87 | 1:17.42 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.53 | |||||||||
16 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 419 | 37.47 | 1:17.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.41 | |||||||||
17 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 407 | 38.75 | 1:18.23 | |||||
Swim Team Neptun | 1:14.38 | |||||||||
18 | Josephine Larsen | 2004 | 404 | 39.02 | 1:18.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.24 | |||||||||
19 | Karoline Kristensen | 2004 | 403 | 37.61 | 1:18.51 | |||||
DeltaSwim | 1:17.83 | |||||||||
20 | Mathilde Bager | 2005 | 400 | 38.07 | 1:18.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.32 | |||||||||
21 | Selma Skipper | 2004 | 391 | 38.74 | 1:19.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.98 | |||||||||
22 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 389 | 38.76 | 1:19.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.35 | |||||||||
23 | Tilde Søe Bach | 2005 | 381 | 38.47 | 1:19.94 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.98 | |||||||||
24 | Line Knudsen | 2005 | 365 | 40.06 | 1:21.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.07 | |||||||||
25 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 357 | 39.88 | 1:21.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:20.74 | |||||||||
26 | Emilie Bie Bock | 2005 | 357 | 40.28 | 1:21.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:20.62 | |||||||||
27 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 346 | 40.08 | 1:22.60 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.52 | |||||||||
28 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 338 | 39.73 | 1:23.24 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.73 | |||||||||
29 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 335 | 40.10 | 1:23.44 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.65 | |||||||||
30 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 329 | 39.95 | 1:23.98 | |||||
Aarhus Swim | 1:27.49 | |||||||||
31 | Thea Brøndum | 2004 | 327 | 40.25 | 1:24.16 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.14 | |||||||||
32 | Ida Jul Christensen | 2004 | 324 | 40.85 | 1:24.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:23.63 | |||||||||
33 | Freja Bjørn | 2005 | 324 | 39.78 | 1:24.43 | |||||
Aarhus Swim | 1:20.07 | |||||||||
34 | Dicte Lund | 2004 | 316 | 1:25.10 | ||||||
Aarhus Swim | 1:25.84 | |||||||||
35 | Mie Asmussen | 2005 | 313 | 39.89 | 1:25.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.19 | |||||||||
36 | Kristin Hals | 2005 | 298 | 42.58 | 1:26.81 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:17.50 | |||||||||
37 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 296 | 42.68 | 1:27.01 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:24.85 | |||||||||
38 | Mathilde Møller | 2004 | 287 | 41.43 | 1:27.84 | |||||
Swim Team Neptun | 1:23.61 | |||||||||
39 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 279 | 43.64 | 1:28.70 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.01 | |||||||||
40 | Ida Kristensen | 2004 | 260 | 44.03 | 1:30.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.51 | |||||||||
41 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 253 | 44.48 | 1:31.59 | |||||
Swim Team Neptun | 1:25.96 | |||||||||
42 | Malene H. Krabbedal | 2005 | 252 | 1:31.74 | ||||||
Vestkantsvømmerne | 1:27.60 | |||||||||
43 | Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 237 | 46.33 | 1:33.71 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:28.73 | |||||||||
44 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 199 | 1:39.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.92 | |||||||||
- | Maja Friis | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.24 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 646 | 33.99 | 1:07.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.42 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 568 | 33.63 | 1:10.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.15 | |||||||||
3 | Louise Jensen | 2003 | 562 | 34.26 | 1:10.27 | |||||
DeltaSwim | 1:05.70 | |||||||||
4 | Helena V. Elling | 2000 | 478 | 35.58 | 1:14.13 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 471 | 35.78 | 1:14.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.55 | |||||||||
6 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 469 | 36.09 | 1:14.61 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.19 | |||||||||
7 | Lærke Asmussen | 2003 | 456 | 36.45 | 1:15.33 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben S 68 | 1:11.24 | |||||||||
8 | Line Lyskjær | 2003 | 454 | 36.50 | 1:15.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
9 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 445 | 36.69 | 1:15.92 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.14 | |||||||||
10 | Lærke Høgsted | 2003 | 424 | 37.87 | 1:17.19 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.62 | |||||||||
11 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 419 | 38.32 | 1:17.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.81 | |||||||||
12 | Kathinka Dale | 2003 | 408 | 37.63 | 1:18.16 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:17.52 | |||||||||
13 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 405 | 38.07 | 1:18.38 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.76 | |||||||||
14 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 378 | 37.97 | 1:20.21 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.87 | |||||||||
15 | Emilie Egerup | 2003 | 372 | 39.12 | 1:20.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.17 | |||||||||
16 | Cecilie V Jensen | 2002 | 363 | 1:21.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:12.76 | |||||||||
17 | Annie Mushom | 2002 | 351 | 40.30 | 1:22.22 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:16.67 | |||||||||
18 | Laura Madsen | 2002 | 345 | 39.60 | 1:22.64 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:31.64 | |||||||||
19 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 339 | 40.23 | 1:23.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:15.61 | |||||||||
20 | Katrine Bisgaard | 2003 | 325 | 40.48 | 1:24.31 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:27.75 | |||||||||
21 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 322 | 42.11 | 1:24.60 | |||||
Swim Team Neptun | 1:26.49 | |||||||||
22 | Emma Jensen | 2003 | 314 | 41.13 | 1:25.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.28 | |||||||||
23 | Sara Straume | 2003 | 299 | 41.72 | 1:26.73 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:20.85 | |||||||||
24 | Karoline Nielsen | 1997 | 297 | 41.61 | 1:26.87 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.03 | |||||||||
25 | Andrea Waagboe | 2003 | 296 | 41.37 | 1:26.95 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:27.08 | |||||||||
26 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 246 | 45.66 | 1:32.52 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:26.27 | |||||||||
27 | Caroline Krogh | 2002 | 228 | 46.22 | 1:34.91 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:30.03 | |||||||||
28 | Frida Dale Skorjanc | 2003 | 196 | 48.45 | 1:39.78 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:25.00 | |||||||||
29 | Louise Bast Aaby | 1998 | 111 | 2:00.38 | ||||||
Swim Team Neptun | 1:46.01 | |||||||||
- | Ida Lønborg | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:26.49 | |||||||||
- | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.61 | |||||||||
- | Mie L. Bendtsen | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:09.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:21 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 243 | 44.88 | 1:32.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.97 | |||||||||
2 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 213 | 47.82 | 1:37.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:36.01 | |||||||||
3 | Ida Gjelstrup | 2009 | 202 | 47.46 | 1:38.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:51.40 | |||||||||
4 | Frederikke Novin | 2008 | 201 | 48.88 | 1:38.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:49.87 | |||||||||
5 | Laura Norup | 2008 | 197 | 48.92 | 1:39.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:47.81 | |||||||||
6 | Signe Laursen | 2008 | 181 | 48.93 | 1:42.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.64 | |||||||||
7 | Lærke Svenstrup | 2008 | 177 | 48.98 | 1:43.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 167 | 50.08 | 1:45.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:44.56 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 492 | 35.09 | 1:13.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.65 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 478 | 35.71 | 1:14.16 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:13.80 | |||||||||
3 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 426 | 37.21 | 1:17.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.50 | |||||||||
4 | Line Gjelstrup | 2006 | 413 | 37.28 | 1:17.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.23 | |||||||||
5 | Marie Bertram | 2006 | 392 | 38.48 | 1:19.21 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.58 | |||||||||
6 | Aia Caroline Abel | 2006 | 388 | 38.96 | 1:19.46 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.87 | |||||||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 386 | 38.79 | 1:19.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
8 | Therese J Helt | 2006 | 320 | 39.97 | 1:24.78 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:21.07 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 578 | 34.02 | 1:09.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.39 | |||||||||
2 | Martha Bjerg | 2004 | 565 | 34.73 | 1:10.13 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.88 | |||||||||
3 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 534 | 34.89 | 1:11.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:10.78 | |||||||||
4 | Louise Lie Thisted | 2005 | 521 | 34.84 | 1:12.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.40 | |||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 508 | 34.09 | 1:12.65 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.91 | |||||||||
6 | Ester Lauritsen | 2005 | 502 | 35.31 | 1:12.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
7 | Amalie Holst | 2004 | 466 | 36.10 | 1:14.81 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.62 | |||||||||
8 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 455 | 36.25 | 1:15.37 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.40 | |||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 661 | 32.06 | 1:06.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.42 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 599 | 33.51 | 1:08.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.15 | |||||||||
3 | Louise Jensen | 2003 | 560 | 34.45 | 1:10.35 | |||||
DeltaSwim | 1:05.70 | |||||||||
4 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 482 | 35.71 | 1:13.97 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.19 | |||||||||
5 | Sarah Bundgaard | 2003 | 466 | 36.14 | 1:14.76 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:11.55 | |||||||||
6 | Helena V. Elling | 2000 | 457 | 35.91 | 1:15.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.42 | |||||||||
7 | Line Lyskjær | 2003 | 452 | 36.12 | 1:15.54 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.56 | |||||||||
8 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 450 | 36.11 | 1:15.67 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:15.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 13:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Exponet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bundgaard | 2007 | 249 | 37.66 | 1:26.60 | 2:22.03 | 3:01.02 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:07.34 | |||||||||
2 | Jacob Bundgaard | 2007 | 236 | 43.44 | 1:33.16 | 2:25.66 | 3:04.38 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:06.22 | |||||||||
3 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 184 | 43.13 | 1:36.28 | 2:38.79 | 3:20.13 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:36.09 | |||||||||
4 | Jonas Therkildsen | 2007 | 184 | 41.39 | 1:31.47 | 2:38.57 | 3:20.42 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 167 | 49.13 | 1:43.25 | 2:41.16 | 3:26.70 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:19.96 | |||||||||
6 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 166 | 49.79 | 1:40.73 | 2:46.38 | 3:27.24 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:36.63 | |||||||||
7 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 165 | 49.43 | 1:40.62 | 2:39.23 | 3:27.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Aske T Jensen | 2007 | 157 | 50.84 | 1:41.75 | 2:45.79 | 3:31.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:07.43 | |||||||||
9 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | 127 | 50.93 | 1:48.13 | 2:58.60 | 3:46.35 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:54.98 | |||||||||
10 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | 82 | 1:10.17 | 2:41.92 | 3:28.03 | 4:22.03 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | 46 | 1:23.38 | 2:53.49 | 4:11.42 | 5:16.53 | |||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
- | Torgeir Øybekk | 2008 | DNS | |||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
- | Simon Gaarde | 2007 | DSQ | Sw 4.4 Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:11.80 | |||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Exponet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 451 | 32.80 | 1:12.42 | 1:56.76 | 2:28.55 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.87 | |||||||||
2 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 440 | 30.56 | 1:09.89 | 1:56.40 | 2:29.85 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:21.26 | |||||||||
3 | Inas Ilic | 2005 | 417 | 33.38 | 1:16.01 | 1:58.39 | 2:32.52 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:30.44 | |||||||||
4 | Adrian Larsen Hammer | 2005 | 375 | 32.23 | 1:16.69 | 2:01.62 | 2:38.06 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:29.79 | |||||||||
5 | Karl Anton Kristensen | 2005 | 369 | 31.87 | 1:13.68 | 2:01.53 | 2:38.82 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:39.31 | |||||||||
6 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 361 | 32.68 | 1:13.41 | 2:02.56 | 2:39.97 | |||
Aarhus Swim | 2:33.84 | |||||||||
7 | Nikolai Johan Dale | 2005 | 349 | 34.43 | 1:20.43 | 2:03.89 | 2:41.87 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:37.18 | |||||||||
8 | Johan H Brorson | 2006 | 338 | 37.03 | 1:20.29 | 2:06.12 | 2:43.53 | |||
Swim Team Neptun | 2:49.57 | |||||||||
9 | Emil Togsverd | 2005 | 330 | 33.56 | 1:19.31 | 2:08.17 | 2:44.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:42.45 | |||||||||
10 | Kristian Svenstrup | 2005 | 323 | 33.39 | 1:20.05 | 2:07.47 | 2:46.05 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:43.06 | |||||||||
11 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 317 | 34.93 | 1:18.28 | 2:09.65 | 2:47.18 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:44.76 | |||||||||
12 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 316 | 35.60 | 1:19.80 | 2:09.42 | 2:47.31 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:50.08 | |||||||||
13 | Kasper Petersen | 2006 | 313 | 36.89 | 1:20.87 | 2:09.69 | 2:47.82 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:47.41 | |||||||||
14 | Philip Vesterby | 2005 | 300 | 39.70 | 1:24.47 | 2:11.74 | 2:50.21 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.32 | |||||||||
15 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 296 | 38.85 | 1:20.64 | 2:11.10 | 2:50.99 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:44.76 | |||||||||
16 | Frederik Laursen | 2005 | 291 | 34.61 | 1:20.06 | 2:13.43 | 2:51.87 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:56.76 | |||||||||
17 | Mads Mølgaard | 2006 | 289 | 38.12 | 1:24.53 | 2:15.26 | 2:52.24 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:44.56 | |||||||||
18 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 283 | 37.66 | 1:25.37 | 2:18.13 | 2:53.58 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:52.55 | |||||||||
19 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 265 | 38.53 | 1:26.05 | 2:15.69 | 2:57.27 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:54.93 | |||||||||
20 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 238 | 35.91 | 2:22.23 | 3:03.70 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 3:09.14 | |||||||||
21 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 238 | 41.91 | 1:32.57 | 2:25.78 | 3:03.73 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:56.62 | |||||||||
22 | Mads Rager Larsen | 2005 | 238 | 38.93 | 1:29.24 | 2:23.91 | 3:03.90 | |||
Swim Team Neptun | ||||||||||
23 | Philip Bendtsen | 2005 | 236 | 39.31 | 1:28.26 | 2:25.35 | 3:04.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:08.59 | |||||||||
24 | Zilas Vilsen | 2006 | 221 | 44.10 | 1:33.80 | 2:30.84 | 3:08.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:10.17 | |||||||||
25 | Andreas Laursen | 2006 | 211 | 38.57 | 1:29.00 | 2:29.45 | 3:11.48 | |||
Swim Team Neptun | 3:12.86 | |||||||||
26 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 199 | 44.28 | 1:37.69 | 2:35.76 | 3:15.19 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:12.67 | |||||||||
27 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 189 | 44.08 | 1:34.56 | 2:34.75 | 3:18.52 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:18.58 | |||||||||
28 | Frederik Jørgensen | 2006 | 169 | 51.77 | 1:42.94 | 2:41.70 | 3:26.02 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:26.27 | |||||||||
- | David Kilsgaard Andersen | 2005 | DSQ | sw 9.4 maveli v/100m | ||||||
Aarhus Swim | 2:39.58 | |||||||||
- | Simon Gallacher | 2005 | DSQ | sw 9.4 afsl på mave | ||||||
Aarhus Swim | 3:03.81 | |||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Exponet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 494 | 30.89 | 1:09.17 | 1:51.09 | 2:24.16 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:17.29 | |||||||||
2 | Simon Degn | 2003 | 490 | 30.31 | 1:08.36 | 1:50.93 | 2:24.55 | |||
Aarhus Swim | 2:22.25 | |||||||||
3 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 476 | 31.05 | 1:09.83 | 1:52.06 | 2:26.00 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:24.43 | |||||||||
4 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 474 | 29.80 | 1:08.49 | 1:52.05 | 2:26.16 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:24.33 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 467 | 30.87 | 1:10.66 | 1:54.49 | 2:26.91 | |||
Aarhus Swim | 2:23.86 | |||||||||
6 | Asger Mathiasen | 2004 | 459 | 30.92 | 1:08.10 | 1:52.89 | 2:27.75 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:26.00 | |||||||||
7 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 458 | 30.23 | 1:08.95 | 1:54.04 | 2:27.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:32.12 | |||||||||
8 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 453 | 33.15 | 1:12.82 | 1:53.17 | 2:28.33 | |||
Aarhus Swim | 2:35.72 | |||||||||
9 | William Sloth | 2003 | 448 | 30.90 | 1:11.74 | 1:53.51 | 2:28.95 | |||
Aarhus Swim | 2:27.70 | |||||||||
10 | Jakob Riisgaard | 2003 | 422 | 32.54 | 1:12.14 | 1:57.24 | 2:31.93 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.72 | |||||||||
11 | Alex Fogt | 2004 | 417 | 32.48 | 1:14.99 | 1:56.50 | 2:32.53 | |||
H2Odense | 2:30.98 | |||||||||
12 | Mikkel Stilling | 2003 | 416 | 30.64 | 1:11.92 | 1:59.31 | 2:32.70 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:28.89 | |||||||||
13 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 393 | 31.32 | 1:12.25 | 1:59.53 | 2:35.61 | |||
H2Odense | 2:27.31 | |||||||||
14 | Jacob Toft | 2003 | 383 | 33.40 | 1:16.03 | 2:02.70 | 2:36.85 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:38.03 | |||||||||
15 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 381 | 34.11 | 1:15.55 | 2:01.96 | 2:37.13 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:33.31 | |||||||||
16 | Jeppe Egholm | 2003 | 375 | 29.69 | 1:12.45 | 2:03.85 | 2:38.06 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:32.49 | |||||||||
17 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 360 | 37.14 | 1:18.12 | 2:07.31 | 2:40.12 | |||
H2Odense | 2:36.27 | |||||||||
18 | Sophus Lund Øe | 2003 | 356 | 33.36 | 1:18.51 | 2:05.34 | 2:40.83 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:38.70 | |||||||||
19 | Joseph-Haakon Kititi | 2003 | 339 | 37.02 | 1:18.34 | 2:08.07 | 2:43.38 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:37.47 | |||||||||
20 | Emil Jaworski | 2004 | 336 | 32.46 | 1:17.09 | 2:07.17 | 2:43.96 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:42.59 | |||||||||
21 | Andreas Torp | 2004 | 335 | 32.26 | 1:17.76 | 2:05.43 | 2:44.03 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:33.90 | |||||||||
22 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 316 | 35.17 | 1:21.23 | 2:11.90 | 2:47.31 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:38.39 | |||||||||
23 | Eirik Nornes Nesse | 2004 | 309 | 34.75 | 1:20.02 | 2:13.07 | 2:48.51 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:37.83 | |||||||||
24 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 309 | 35.56 | 1:24.74 | 2:09.76 | 2:48.58 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:44.69 | |||||||||
25 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 297 | 36.21 | 1:20.76 | 2:13.61 | 2:50.75 | |||
Aarhus Swim | 2:55.00 | |||||||||
26 | Stian Nornes Nesse | 2004 | 249 | 40.09 | 1:26.62 | 2:22.87 | 3:00.98 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:54.95 | |||||||||
27 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 220 | 36.92 | 1:27.22 | 2:22.66 | 3:08.72 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:22.45 | |||||||||
28 | Victor Haunstrup | 2003 | 218 | 38.69 | 1:27.73 | 2:23.80 | 3:09.30 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:03.46 | |||||||||
Løb 19, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Exponet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 652 | 28.50 | 1:04.16 | 1:41.92 | 2:11.43 | |||
Aarhus Swim | 2:13.63 | |||||||||
2 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 580 | 30.48 | 1:08.99 | 1:44.68 | 2:16.68 | |||
Aarhus Swim | 2:09.92 | |||||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 497 | 29.29 | 1:10.22 | 1:52.91 | 2:23.85 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:19.74 | |||||||||
4 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 449 | 32.57 | 1:14.62 | 1:54.44 | 2:28.87 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:23.58 | |||||||||
5 | Martin Broch | 2001 | 439 | 30.11 | 1:11.32 | 1:53.29 | 2:29.94 | |||
DeltaSwim | 2:28.20 | |||||||||
6 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 402 | 32.55 | 1:14.40 | 2:00.91 | 2:34.44 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:34.58 | |||||||||
7 | Mads Iversen | 2002 | 399 | 30.20 | 1:15.04 | 2:00.82 | 2:34.84 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:43.95 | |||||||||
8 | Christian Hovmark | 2001 | 369 | 31.96 | 1:15.93 | 2:00.45 | 2:38.82 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:34.47 | |||||||||
9 | Harald Hals | 2002 | 355 | 33.59 | 1:15.72 | 2:04.71 | 2:40.87 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:44.03 | |||||||||
10 | Simon Finch | 2002 | 325 | 34.12 | 1:19.05 | 2:09.52 | 2:45.68 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:44.49 | |||||||||
11 | Magnus Hald | 2002 | 285 | 37.56 | 1:23.18 | 2:14.45 | 2:53.20 | |||
Aars Svømmeklub | 2:45.36 | |||||||||
- | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | DSQ | sw 9.4 mavel v/vend | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:23.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:40 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | 261 | 44.49 | 1:36.87 | 2:34.20 | 3:17.30 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:13.61 | |||||||||
2 | Maja Sloth | 2008 | 203 | 51.01 | 1:47.29 | 2:46.61 | 3:34.40 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:35.34 | |||||||||
3 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 196 | 55.73 | 1:50.48 | 2:45.79 | 3:36.81 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:41.08 | |||||||||
4 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 195 | 49.61 | 1:47.08 | 2:44.18 | 3:37.48 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 171 | 1:53.38 | 2:54.51 | 3:47.10 | ||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frida Hinge | 2008 | 164 | 57.85 | 1:59.13 | 2:58.12 | 3:50.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:57.56 | |||||||||
7 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 150 | 57.33 | 2:01.77 | 3:02.69 | 3:57.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 495 | 35.81 | 1:17.33 | 2:03.60 | 2:39.43 | |||
H2Odense | 2:34.17 | |||||||||
2 | Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 465 | 34.53 | 1:17.54 | 2:07.18 | 2:42.70 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:36.64 | |||||||||
3 | Kristiane Frøslev | 2007 | 444 | 35.20 | 1:19.25 | 2:08.56 | 2:45.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:46.99 | |||||||||
4 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 426 | 35.89 | 1:19.23 | 2:10.87 | 2:47.58 | |||
Aarhus Swim | 2:43.46 | |||||||||
5 | Linnea Solsvik | 2006 | 397 | 36.17 | 1:19.57 | 2:13.70 | 2:51.50 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:39.53 | |||||||||
6 | Maria Lysgaard | 2006 | 378 | 39.41 | 1:26.08 | 2:14.24 | 2:54.37 | |||
Aarhus Swim | 2:53.88 | |||||||||
7 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 361 | 41.26 | 1:25.74 | 2:18.18 | 2:57.03 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:58.32 | |||||||||
8 | Therese J Helt | 2006 | 361 | 38.81 | 1:25.52 | 2:18.03 | 2:57.08 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:57.20 | |||||||||
9 | Olivia Mørch | 2006 | 340 | 36.58 | 1:22.63 | 2:19.04 | 3:00.64 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:07.36 | |||||||||
10 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 333 | 40.26 | 1:29.89 | 2:19.56 | 3:01.84 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:03.89 | |||||||||
11 | Paula Lindberg | 2007 | 325 | 38.38 | 1:25.79 | 2:23.04 | 3:03.43 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:08.83 | |||||||||
12 | Nikoline Sejr | 2006 | 323 | 38.40 | 1:26.08 | 2:23.90 | 3:03.77 | |||
Aarhus Swim | 3:04.37 | |||||||||
13 | Aia Caroline Abel | 2006 | 312 | 42.89 | 1:27.80 | 2:24.87 | 3:05.95 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:59.16 | |||||||||
14 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 310 | 42.37 | 1:29.10 | 2:26.63 | 3:06.25 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:07.25 | |||||||||
15 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 305 | 41.50 | 1:31.98 | 2:24.95 | 3:07.23 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:08.32 | |||||||||
16 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 278 | 41.46 | 1:34.27 | 2:25.79 | 3:13.20 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:06.12 | |||||||||
17 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 274 | 45.83 | 1:33.95 | 2:36.70 | 3:14.15 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:04.84 | |||||||||
18 | Emma Stabel | 2006 | 262 | 42.61 | 1:38.26 | 2:33.75 | 3:16.97 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:18.51 | |||||||||
19 | Maja Brøndum | 2006 | 257 | 41.22 | 1:33.92 | 2:34.18 | 3:18.17 | |||
Swim Team Neptun | 3:43.69 | |||||||||
20 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 248 | 44.70 | 2:35.98 | 3:20.62 | ||||
Viborg Svømme Klub | 3:20.33 | |||||||||
21 | Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 244 | 45.42 | 1:38.68 | 2:39.26 | 3:21.73 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:13.95 | |||||||||
22 | Neya Damgaard | 2007 | 234 | 44.61 | 1:35.92 | 2:33.17 | 3:24.60 | |||
Brønderslev SK08 | 3:37.53 | |||||||||
23 | Sofia Jørgensen | 2006 | 231 | 50.56 | 1:42.68 | 2:45.58 | 3:25.32 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:23.41 | |||||||||
24 | Emma Andersen | 2007 | 228 | 45.24 | 1:37.29 | 2:40.43 | 3:26.21 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:35.59 | |||||||||
25 | Signe Broe Larsen | 2007 | 219 | 46.41 | 1:43.56 | 2:45.53 | 3:28.92 | |||
Brønderslev SK08 | 3:27.04 | |||||||||
26 | Malou Brogaard | 2007 | 218 | 43.56 | 1:43.26 | 2:41.93 | 3:29.30 | |||
Brønderslev SK08 | 3:27.59 | |||||||||
27 | Ida K. Laursen | 2007 | 211 | 46.35 | 1:42.55 | 2:44.82 | 3:31.56 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:37.52 | |||||||||
28 | Sarah M. Jensen | 2007 | 198 | 53.19 | 1:55.81 | 2:53.43 | 3:36.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:35.73 | |||||||||
29 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 188 | 55.11 | 1:51.04 | 2:50.64 | 3:39.88 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:36.59 | |||||||||
30 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 187 | 53.19 | 1:46.02 | 2:53.24 | 3:40.54 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:26.83 | |||||||||
31 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 183 | 55.89 | 1:53.85 | 2:53.35 | 3:41.81 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:31.92 | |||||||||
32 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 179 | 55.83 | 1:54.31 | 2:55.27 | 3:43.45 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:39.40 | |||||||||
33 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 147 | 58.01 | 3:03.91 | 3:58.45 | ||||
Viborg Svømme Klub | 3:55.93 | |||||||||
34 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 147 | 58.62 | 1:58.99 | 3:08.61 | 3:58.92 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:07.40 | |||||||||
35 | Clara Møller Skatka | 2007 | 146 | 55.92 | 1:59.17 | 3:11.35 | 3:59.32 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:04.87 | |||||||||
36 | Reinike Veenstra | 2006 | 142 | 58.39 | 1:56.04 | 3:08.93 | 4:01.27 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:59.72 | |||||||||
- | Alma Bach Larsen | 2006 | DSQ | sw 9,4 mavel v/100 m | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 2:51.78 | |||||||||
- | Lillie Sofie Dahl | 2007 | DSQ | sw 9.4 mavel v/100m | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 607 | 34.76 | 1:13.57 | 1:56.28 | 2:28.90 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:27.89 | |||||||||
2 | Laura Marie Dige | 2004 | 568 | 33.92 | 1:12.82 | 1:56.87 | 2:32.25 | |||
Aarhus Swim | 2:29.90 | |||||||||
3 | Mette Holstein | 2005 | 536 | 33.61 | 1:16.76 | 1:58.92 | 2:35.25 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:29.95 | |||||||||
4 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 521 | 31.86 | 1:12.66 | 1:59.17 | 2:36.64 | |||
Aarhus Swim | 2:38.24 | |||||||||
5 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 506 | 32.31 | 1:12.37 | 2:02.55 | 2:38.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.61 | |||||||||
6 | Jazmin Jensen | 2005 | 482 | 34.68 | 1:16.88 | 2:03.59 | 2:40.85 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:43.41 | |||||||||
7 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 459 | 35.25 | 1:16.37 | 2:06.25 | 2:43.44 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:42.82 | |||||||||
8 | Laura S. Olesen | 2005 | 455 | 36.03 | 1:17.26 | 2:07.08 | 2:43.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.90 | |||||||||
9 | Nicoline Dyrman | 2004 | 454 | 33.93 | 1:17.63 | 2:04.78 | 2:43.98 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:39.05 | |||||||||
10 | Louise Sunesen | 2005 | 450 | 33.18 | 1:16.37 | 2:06.72 | 2:44.55 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:38.11 | |||||||||
11 | Ida Juul Grønning | 2004 | 447 | 35.17 | 1:18.66 | 2:08.87 | 2:44.88 | |||
H2Odense | 2:53.84 | |||||||||
12 | Agnete Habermann | 2005 | 445 | 36.56 | 1:19.68 | 2:07.28 | 2:45.09 | |||
H2Odense | 2:37.64 | |||||||||
13 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 434 | 36.56 | 1:21.93 | 2:08.22 | 2:46.50 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:45.26 | |||||||||
14 | Anna Varming | 2005 | 422 | 35.13 | 1:18.18 | 2:11.04 | 2:48.03 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.52 | |||||||||
15 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 417 | 37.81 | 1:21.14 | 2:10.92 | 2:48.79 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:43.76 | |||||||||
16 | Selma Skipper | 2004 | 411 | 34.43 | 1:18.24 | 2:09.17 | 2:49.54 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:04.00 | |||||||||
17 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 406 | 35.11 | 1:19.23 | 2:11.60 | 2:50.31 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:40.93 | |||||||||
18 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 395 | 36.38 | 1:23.65 | 2:11.66 | 2:51.77 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:49.15 | |||||||||
19 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | 391 | 37.37 | 1:24.57 | 2:14.52 | 2:52.47 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:49.83 | |||||||||
20 | Kristine Vestergaard | 2005 | 377 | 37.85 | 1:23.85 | 2:13.27 | 2:54.47 | |||
Brønderslev SK08 | 2:48.03 | |||||||||
21 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 373 | 39.80 | 1:27.88 | 2:17.59 | 2:55.06 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:45.56 | |||||||||
22 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 362 | 38.83 | 1:26.93 | 2:16.47 | 2:56.88 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:52.96 | |||||||||
23 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 356 | 39.76 | 1:27.65 | 2:17.56 | 2:57.82 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:52.63 | |||||||||
24 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 354 | 38.36 | 1:28.53 | 2:15.90 | 2:58.19 | |||
DeltaSwim | 2:42.69 | |||||||||
25 | Pernille Scjenken | 2005 | 352 | 39.10 | 1:26.38 | 2:22.04 | 2:58.60 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:51.25 | |||||||||
26 | Karoline Iversen | 2005 | 337 | 40.96 | 1:22.87 | 2:19.80 | 3:01.18 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:51.19 | |||||||||
27 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 335 | 37.31 | 1:24.66 | 2:20.50 | 3:01.42 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:58.93 | |||||||||
28 | Thea Brøndum | 2004 | 330 | 40.13 | 1:24.90 | 2:19.21 | 3:02.46 | |||
Swim Team Neptun | 2:55.86 | |||||||||
29 | Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 295 | 39.21 | 1:32.03 | 2:26.99 | 3:09.29 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:06.43 | |||||||||
30 | Kristin Hals | 2005 | 283 | 42.41 | 1:31.62 | 2:30.86 | 3:11.95 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:57.55 | |||||||||
31 | Frida Juliansdottir | 2005 | 282 | 40.06 | 1:30.46 | 2:29.84 | 3:12.26 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:03.94 | |||||||||
32 | Emilia Glisic | 2005 | 282 | 41.33 | 1:33.20 | 2:29.45 | 3:12.32 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.91 | |||||||||
33 | Josefine Høgh | 2005 | 207 | 44.61 | 1:45.95 | 2:44.48 | 3:33.00 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:01.69 | |||||||||
- | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | 3:00.77 | |||||||||
Løb 20, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Spar Nord |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 605 | 31.18 | 1:10.50 | 1:55.86 | 2:29.05 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:27.87 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 558 | 33.91 | 1:14.51 | 1:56.32 | 2:33.14 | |||
Aarhus Swim | 2:30.68 | |||||||||
3 | Helena V. Elling | 2000 | 519 | 31.94 | 1:14.37 | 2:00.38 | 2:36.90 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.73 | |||||||||
4 | Louise Houe Andersen | 2003 | 475 | 33.75 | 1:13.98 | 2:03.66 | 2:41.64 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:34.65 | |||||||||
5 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 472 | 34.80 | 1:19.02 | 2:04.75 | 2:41.93 | |||
Aarhus Swim | 2:35.65 | |||||||||
6 | Kristine Kleppestrand | 2002 | 458 | 34.74 | 1:19.85 | 2:07.57 | 2:43.57 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:40.65 | |||||||||
7 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 444 | 35.10 | 1:19.12 | 2:07.68 | 2:45.29 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:42.59 | |||||||||
8 | Selma Lindberg | 2003 | 441 | 35.94 | 1:19.22 | 2:07.09 | 2:45.67 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:47.65 | |||||||||
9 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 415 | 33.52 | 1:20.86 | 2:10.68 | 2:49.01 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:43.95 | |||||||||
10 | Idunn Straume | 2003 | 405 | 37.00 | 1:22.61 | 2:12.83 | 2:50.36 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:42.39 | |||||||||
11 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 396 | 36.78 | 1:20.28 | 2:12.89 | 2:51.62 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:50.82 | |||||||||
12 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 390 | 36.49 | 1:21.77 | 2:14.07 | 2:52.57 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:37.27 | |||||||||
13 | Camilla Kjær | 2003 | 358 | 35.84 | 1:23.04 | 2:18.16 | 2:57.54 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:44.82 | |||||||||
14 | Katrine Bisgaard | 2003 | 328 | 40.32 | 1:29.00 | 2:22.48 | 3:02.84 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:29.79 | |||||||||
15 | Sara Straume | 2003 | 312 | 44.57 | 1:29.33 | 2:24.59 | 3:05.91 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:52.67 | |||||||||
16 | Signe Møller Winther | 2002 | 267 | 41.70 | 1:34.02 | 2:32.53 | 3:15.80 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:07.04 | |||||||||
17 | Louise Bast Aaby | 1998 | 82 | 1:13.13 | 2:15.83 | 3:54.18 | 4:49.46 | |||
Swim Team Neptun | 4:21.77 | |||||||||
- | Sara Bundgaard | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:48.16 | |||||||||
- | Sofie Jakobsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:06.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 14:19 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 21, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Sponsor: Volkswagen Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Drenge 1 | 2005 | 395 | 4:42.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:39.29 | |||||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 35.73 | 1:14.18 | 1:14.18 | ||||||
Inas Ilic | 2005 | 37.35 | 1:21.01 | 2:35.19 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 30.44 | 1:05.60 | 3:40.79 | ||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 29.26 | 1:01.66 | 4:42.45 | ||||||
2 | Vestkantsvømmerne 4 | 2005 | 288 | 5:13.82 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Lars Christian Haugland | 2005 | 41.27 | 1:31.71 | 1:31.71 | ||||||
Nikolai Johan Dale | 2005 | 37.38 | 1:20.90 | 2:52.61 | ||||||
Adrian Larsen Hammer | 2005 | 31.82 | 1:10.13 | 4:02.74 | ||||||
Sondre Garathun | 2005 | 32.63 | 1:11.08 | 5:13.82 | ||||||
3 | Aalborg Drenge 2 | 2006 | 252 | 5:27.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:41.29 | |||||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 38.38 | 1:20.40 | 1:20.40 | ||||||
Storm Jensen | 2007 | 45.06 | 1:36.30 | 2:56.70 | ||||||
William Bundgaard | 2007 | 39.82 | 1:25.22 | 4:21.92 | ||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 31.37 | 1:05.97 | 5:27.89 | ||||||
4 | Neptun Drenge | 2005 | 234 | 5:36.23 | ||||||
Swim Team Neptun | 5:46.73 | |||||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 42.74 | 1:30.17 | 1:30.17 | ||||||
Johan H Brorson | 2006 | 39.12 | 1:23.90 | 2:54.07 | ||||||
Andreas Laursen | 2006 | 39.96 | 1:31.26 | 4:25.33 | ||||||
Lukas Mogensen | 2005 | 32.71 | 1:10.90 | 5:36.23 | ||||||
5 | Ssk Herrer 3 | 2005 | 224 | 5:40.87 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:29.68 | |||||||||
Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 45.81 | 1:35.28 | 1:35.28 | ||||||
Simon Gaarde | 2007 | 46.91 | 1:39.48 | 3:14.76 | ||||||
Emil Togsverd | 2005 | 32.25 | 1:11.22 | 4:25.98 | ||||||
Zilas Vilsen | 2006 | 34.69 | 1:14.89 | 5:40.87 | ||||||
6 | Vs Drenge 3 | 2005 | 206 | 5:50.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 6:01.97 | |||||||||
Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 43.70 | 1:29.13 | 1:29.13 | ||||||
Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 43.59 | 1:32.81 | 3:01.94 | ||||||
Oliver Heuer | 2006 | 39.43 | 1:30.28 | 4:32.22 | ||||||
Jacob Varming | 2007 | 38.14 | 1:18.40 | 5:50.62 | ||||||
7 | S68 - Drenge 2 | 2005 | 203 | 5:52.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 5:32.16 | |||||||||
Sebastian Dalgaard | 2005 | 39.87 | 1:21.61 | 1:21.61 | ||||||
Jacob Bundgaard | 2007 | 46.45 | 1:37.03 | 2:58.64 | ||||||
Laszlo Szephalmi | 2007 | 48.70 | 1:49.48 | 4:48.12 | ||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 30.26 | 1:04.39 | 5:52.51 | ||||||
8 | Vs Drenge 4 | 2006 | 148 | 6:31.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 6:37.73 | |||||||||
Jonathan N. Sørensen | 2006 | 43.63 | 1:31.69 | 1:31.69 | ||||||
Aksel K. Pedersen | 2006 | 50.99 | 1:49.36 | 3:21.05 | ||||||
Jonas Therkildsen | 2007 | 41.62 | 1:41.65 | 5:02.70 | ||||||
Asbjørn Aggerholm | 2006 | 40.88 | 1:28.37 | 6:31.07 | ||||||
9 | Aalborg Drenge 3 | 2007 | 143 | 6:36.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Norup | 2007 | 1:15.45 | 1:29.26 | 1:29.26 | ||||||
Casper Holm Andersen | 2007 | 55.10 | 1:59.09 | 3:28.35 | ||||||
Sigurd S. Kristensen | 2008 | 47.75 | 1:47.88 | 5:16.23 | ||||||
Nicklas Lorentzen | 2007 | 37.35 | 1:19.85 | 6:36.08 | ||||||
10 | Aalborg Drenge 4 | 2006 | 140 | 6:38.57 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 6:54.85 | |||||||||
Carl-Emil Sørensen | 2007 | 49.73 | 1:43.12 | 1:43.12 | ||||||
Lukas Bøgh Worup | 2007 | 53.28 | 1:52.93 | 3:36.05 | ||||||
Andreas Bindslev | 2008 | 44.21 | 1:43.62 | 5:19.67 | ||||||
Ryan Nørgaard | 2006 | 36.71 | 1:18.90 | 6:38.57 | ||||||
11 | Ssk Herrer 4 | 2007 | 97 | 7:30.65 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 6:26.97 | |||||||||
Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 47.21 | 1:35.82 | 1:35.82 | ||||||
Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | 2:20.58 | 3:56.40 | |||||||
Laurits Winter Poulsen | 2007 | 42.50 | 1:41.32 | 5:37.72 | ||||||
Philip Juul Møballe | 2009 | 50.83 | 1:52.93 | 7:30.65 | ||||||
Løb 21, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Volkswagen Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ssk Herrer 1 | 2000 | 599 | 4:05.84 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:14.01 | |||||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 31.30 | 1:03.40 | 1:03.40 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 32.46 | 1:08.77 | 2:12.17 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 28.32 | 1:00.38 | 3:12.55 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 25.08 | 53.29 | 4:05.84 | ||||||
2 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2000 | 577 | 4:08.98 | ||||||
Aarhus Swim | 3:59.24 | |||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 31.26 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 32.01 | 1:07.76 | 2:11.12 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 29.48 | 1:05.36 | 3:16.48 | ||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 25.11 | 52.50 | 4:08.98 | ||||||
3 | Thisted Drenge | 2001 | 517 | 4:18.15 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:16.97 | |||||||||
Mads Kloster | 2002 | 29.51 | 1:02.04 | 1:02.04 | ||||||
Christian Hovmark | 2001 | 35.16 | 1:16.69 | 2:18.73 | ||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 28.96 | 1:02.21 | 3:20.94 | ||||||
Mikkel Stilling | 2003 | 27.30 | 57.21 | 4:18.15 | ||||||
4 | Delta Devils | 2000 | 509 | 4:19.60 | ||||||
DeltaSwim | 4:16.70 | |||||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 29.47 | 1:00.26 | 1:00.26 | ||||||
Mathias Teuchler | 2000 | 35.12 | 1:17.56 | 2:17.82 | ||||||
Martin Broch | 2001 | 29.40 | 1:04.31 | 3:22.13 | ||||||
Malte Lyck Falk | 2003 | 27.76 | 57.47 | 4:19.60 | ||||||
5 | S68 Drenge 1 | 2001 | 460 | 4:28.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:26.49 | |||||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 32.58 | 1:06.16 | 1:06.16 | ||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 34.95 | 1:19.17 | 2:25.33 | ||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 28.60 | 1:01.98 | 3:27.31 | ||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 29.08 | 1:01.17 | 4:28.48 | ||||||
6 | Vs Drenge 1 | 2001 | 455 | 4:29.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:20.09 | |||||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 32.70 | 1:08.09 | 1:08.09 | ||||||
Martin Madsen | 2001 | 37.05 | 1:20.55 | 2:28.64 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 28.24 | 1:01.42 | 3:30.06 | ||||||
Anders Elsborg | 2003 | 28.53 | 59.42 | 4:29.48 | ||||||
7 | Penguin Guns | 2000 | 440 | 4:32.44 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:32.52 | |||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 34.24 | 1:11.10 | 1:11.10 | ||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 36.17 | 1:18.50 | 2:29.60 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 29.39 | 1:02.57 | 3:32.17 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 28.62 | 1:00.27 | 4:32.44 | ||||||
8 | Aarhus Swim Drenge 3 | 2003 | 425 | 4:35.52 | ||||||
Aarhus Swim | 4:45.59 | |||||||||
Lucas Rosenborg | 2004 | 33.06 | 1:07.87 | 1:07.87 | ||||||
Valdemar Vind Sejr | 2003 | 35.93 | 1:16.04 | 2:23.91 | ||||||
Simon Degn | 2003 | 29.10 | 1:04.30 | 3:28.21 | ||||||
Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 31.68 | 1:07.31 | 4:35.52 | ||||||
9 | Aalborg Herre 1 | 2004 | 409 | 4:39.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:37.86 | |||||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 34.95 | 1:13.24 | 1:13.24 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 36.92 | 1:19.86 | 2:33.10 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 30.93 | 1:06.81 | 3:39.91 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 27.77 | 59.26 | 4:39.17 | ||||||
10 | Thisted Drenge 2 | 2004 | 403 | 4:40.44 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:28.03 | |||||||||
Kristian Kjær | 2005 | 34.00 | 1:10.73 | 1:10.73 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 36.07 | 1:18.37 | 2:29.10 | ||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 31.47 | 1:09.33 | 3:38.43 | ||||||
Gustav Hansen | 2004 | 28.38 | 1:02.01 | 4:40.44 | ||||||
11 | Ssk Herrer 2 | 2001 | 375 | 4:47.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:41.81 | |||||||||
Kasper Hansen | 2004 | 36.01 | 1:13.46 | 1:13.46 | ||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 37.59 | 1:21.12 | 2:34.58 | ||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 32.27 | 1:10.03 | 3:44.61 | ||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 29.77 | 1:02.71 | 4:47.32 | ||||||
12 | Nord Drenge | 2002 | 370 | 4:48.57 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 4:27.00 | |||||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 33.91 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 38.49 | 1:23.59 | 2:33.94 | ||||||
Andreas Torp | 2004 | 31.43 | 1:13.69 | 3:47.63 | ||||||
Emil Jaworski | 2004 | 28.38 | 1:00.94 | 4:48.57 | ||||||
13 | Aabybro Destroyers | 2003 | 370 | 4:48.64 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:50.36 | |||||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 32.54 | 1:09.02 | 1:09.02 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 37.50 | 1:21.62 | 2:30.64 | ||||||
Jacob Toft | 2003 | 33.02 | 1:12.14 | 3:42.78 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 31.49 | 1:05.86 | 4:48.64 | ||||||
14 | Vs Drenge 2 | 2004 | 325 | 5:01.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:01.93 | |||||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 37.03 | 1:16.42 | 1:16.42 | ||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 38.81 | 1:22.87 | 2:39.29 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 36.45 | 1:19.53 | 3:58.82 | ||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 28.96 | 1:02.41 | 5:01.23 | ||||||
15 | Aabybro Guns | 2003 | 272 | 5:19.66 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 5:19.60 | |||||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 36.78 | 1:15.82 | 1:15.82 | ||||||
Victor Haunstrup | 2003 | 43.17 | 1:35.85 | 2:51.67 | ||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 36.29 | 1:19.58 | 4:11.25 | ||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 31.81 | 1:08.41 | 5:19.66 | ||||||
- | Vestkantsvømmerne 5 | 2002 | DSQ | sw7.2ryglig 152m | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Joseph-Haakon Kititi | 2003 | 36.25 | 1:15.20 | 1:15.20 | ||||||
- | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | DSQ | sw7.1 2 flybsp v/150 | ||||||
Aarhus Swim | 4:18.36 | |||||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 33.99 | 1:10.21 | 1:10.21 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:11 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 27 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:39 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 22, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2006 | 441 | 5:04.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:17.60 | |||||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 36.25 | 1:16.17 | 1:16.17 | ||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 36.36 | 1:17.78 | 2:33.95 | ||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 35.00 | 1:17.93 | 3:51.88 | ||||||
Line Gjelstrup | 2006 | 34.07 | 1:12.21 | 5:04.09 | ||||||
2 | Aarhus Swim Piger 4 | 2006 | 397 | 5:14.80 | ||||||
Aarhus Swim | 5:16.17 | |||||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 36.41 | 1:15.78 | 1:15.78 | ||||||
Maria Lysgaard | 2006 | 40.30 | 1:26.17 | 2:41.95 | ||||||
Nikoline Sejr | 2006 | 39.64 | 1:26.62 | 4:08.57 | ||||||
Marie Bertram | 2006 | 31.77 | 1:06.23 | 5:14.80 | ||||||
3 | Ssk Damer 3 | 2006 | 361 | 5:25.17 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:46.21 | |||||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 39.70 | 1:21.08 | 1:21.08 | ||||||
Laura Wittenhagen | 2006 | 46.59 | 1:38.56 | 2:59.64 | ||||||
Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 32.41 | 1:10.46 | 4:10.10 | ||||||
Paula Lindberg | 2007 | 34.42 | 1:15.07 | 5:25.17 | ||||||
4 | Vestkantsvømmerne 1 | 2006 | 357 | 5:26.34 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Linnea Solsvik | 2006 | 36.19 | 1:16.43 | 1:16.43 | ||||||
Anna Sigdestad | 2007 | 45.75 | 1:40.23 | 2:56.66 | ||||||
Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 33.61 | 1:13.22 | 4:09.88 | ||||||
Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 36.15 | 1:16.46 | 5:26.34 | ||||||
5 | Aalborg Piger 2 | 2006 | 313 | 5:40.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:42.89 | |||||||||
Alma Bach Larsen | 2006 | 40.04 | 1:24.41 | 1:24.41 | ||||||
Luanna Russo | 2006 | 43.22 | 1:33.72 | 2:58.13 | ||||||
Amalie Kirkegaard | 2007 | 39.23 | 1:26.48 | 4:24.61 | ||||||
Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 36.51 | 1:16.26 | 5:40.87 | ||||||
6 | S68 Piger 2 | 2006 | 273 | 5:56.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 6:18.28 | |||||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 39.62 | 1:24.00 | 1:24.00 | ||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 47.27 | 1:40.52 | 3:04.52 | ||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 42.46 | 1:33.73 | 4:38.25 | ||||||
Sofia Jørgensen | 2006 | 36.73 | 1:18.39 | 5:56.64 | ||||||
7 | Ssk Damer 4 | 2006 | 263 | 6:01.15 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 6:52.91 | |||||||||
Julie Bjørn | 2006 | 45.25 | 1:31.58 | 1:31.58 | ||||||
Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 49.84 | 1:44.81 | 3:16.39 | ||||||
Klara Ledager Lauritsen | 2007 | 40.94 | 1:29.68 | 4:46.07 | ||||||
Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 35.66 | 1:15.08 | 6:01.15 | ||||||
8 | Aalborg Piger 3 | 2007 | 263 | 6:01.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 6:26.00 | |||||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 41.06 | 1:22.99 | 1:22.99 | ||||||
Mia Plougman | 2007 | 47.95 | 1:41.86 | 3:04.85 | ||||||
Emilie Pedersen | 2007 | 40.76 | 1:34.43 | 4:39.28 | ||||||
Emma Andersen | 2007 | 38.73 | 1:21.95 | 6:01.23 | ||||||
9 | Aalborg Piger 4 | 2007 | 200 | 6:35.74 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 44.11 | 1:33.07 | 1:33.07 | ||||||
Edita Nisic | 2007 | 51.32 | 1:53.89 | 3:26.96 | ||||||
Silje Kjær Routhe | 2008 | 41.48 | 1:39.44 | 5:06.40 | ||||||
Signe Laursen | 2008 | 40.37 | 1:29.34 | 6:35.74 | ||||||
10 | Aalborg Piger 5 | 2008 | 163 | 7:03.18 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 7:51.24 | |||||||||
Ida Gjelstrup | 2009 | 49.32 | 1:42.16 | 1:42.16 | ||||||
Laura Norup | 2008 | 57.23 | 2:04.26 | 3:46.42 | ||||||
Clara Nielsen | 2009 | 48.24 | 1:48.79 | 5:35.21 | ||||||
Frederikke Novin | 2008 | 41.35 | 1:27.97 | 7:03.18 | ||||||
11 | Ssk Damer 5 | 2007 | 149 | 7:16.67 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 7:04.65 | |||||||||
Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 49.69 | 1:40.15 | 1:40.15 | ||||||
Sarah M. Jensen | 2007 | 54.17 | 1:55.77 | 3:35.92 | ||||||
Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 59.27 | 2:04.37 | 5:40.29 | ||||||
Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 43.55 | 1:36.38 | 7:16.67 | ||||||
Løb 22, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
Sponsor: Vendelbo Spedition |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ssk Damer 1 | 2000 | 593 | 4:35.57 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:40.01 | |||||||||
Ester Lauritsen | 2005 | 35.76 | 1:13.14 | 1:13.14 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 35.47 | 1:16.52 | 2:29.66 | ||||||
Line Lyskjær | 2003 | 31.29 | 1:07.03 | 3:36.69 | ||||||
Helena V. Elling | 2000 | 27.86 | 58.88 | 4:35.57 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 1995 | 572 | 4:38.86 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:42.42 | |||||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 35.38 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 37.17 | 1:20.43 | 2:33.72 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 30.70 | 1:06.71 | 3:40.43 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 28.03 | 58.43 | 4:38.86 | ||||||
3 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 562 | 4:40.45 | ||||||
Aarhus Swim | 4:29.70 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 34.31 | 1:11.58 | 1:11.58 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 34.83 | 1:15.53 | 2:27.11 | ||||||
Sarah Carugati | 2004 | 32.03 | 1:12.43 | 3:39.54 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 29.16 | 1:00.91 | 4:40.45 | ||||||
4 | Thisted Piger 1 | 2002 | 548 | 4:42.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:36.98 | |||||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 31.84 | 1:05.37 | 1:05.37 | ||||||
Ida Hovmark | 2005 | 38.42 | 1:23.57 | 2:28.94 | ||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 30.89 | 1:06.47 | 3:35.41 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 31.76 | 1:07.46 | 4:42.87 | ||||||
5 | Delta Devils | 2002 | 543 | 4:43.72 | ||||||
DeltaSwim | 4:37.81 | |||||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 33.90 | 1:11.77 | 1:11.77 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 35.71 | 1:16.89 | 2:28.66 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 31.78 | 1:10.83 | 3:39.49 | ||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 29.90 | 1:04.23 | 4:43.72 | ||||||
6 | Aarhus Swim Piger 2 | 2001 | 515 | 4:48.84 | ||||||
Aarhus Swim | 4:39.10 | |||||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 35.84 | 1:14.11 | 1:14.11 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 36.40 | 1:18.46 | 2:32.57 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 33.40 | 1:14.44 | 3:47.01 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 29.12 | 1:01.83 | 4:48.84 | ||||||
7 | Ssk Damer 2 | 2001 | 500 | 4:51.72 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:52.22 | |||||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 36.25 | 1:16.14 | 1:16.14 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 36.79 | 1:17.69 | 2:33.83 | ||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 33.68 | 1:13.75 | 3:47.58 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 30.94 | 1:04.14 | 4:51.72 | ||||||
8 | Duller Med Muller | 2003 | 492 | 4:53.23 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:42.28 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 33.81 | 1:09.97 | 1:09.97 | ||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 39.41 | 1:25.49 | 2:35.46 | ||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 32.51 | 1:11.58 | 3:47.04 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 30.56 | 1:06.19 | 4:53.23 | ||||||
9 | Vs Piger 2 | 2004 | 469 | 4:57.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:52.01 | |||||||||
Anna Varming | 2005 | 37.42 | 1:16.57 | 1:16.57 | ||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 41.35 | 1:27.65 | 2:44.22 | ||||||
Louise Sunesen | 2005 | 31.60 | 1:09.02 | 3:53.24 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 29.85 | 1:04.61 | 4:57.85 | ||||||
10 | Neptun Supergirls | 2004 | 451 | 5:01.78 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:51.69 | |||||||||
Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 36.62 | 1:16.40 | 1:16.40 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 38.28 | 1:23.80 | 2:40.20 | ||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 35.77 | 1:19.30 | 3:59.50 | ||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 29.78 | 1:02.28 | 5:01.78 | ||||||
11 | Aalborg Damer 2 | 2005 | 441 | 5:04.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:09.27 | |||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 36.24 | 1:14.42 | 1:14.42 | ||||||
Jazmin Jensen | 2005 | 40.07 | 1:24.95 | 2:39.37 | ||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 35.05 | 1:18.56 | 3:57.93 | ||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 30.99 | 1:06.07 | 5:04.00 | ||||||
12 | Vestkantsvømmerne 2 | 2002 | 410 | 5:11.45 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Kristin Hals | 2005 | 41.72 | 1:24.41 | 1:24.41 | ||||||
Kristine Kleppestrand | 2002 | 41.95 | 1:29.10 | 2:53.51 | ||||||
Kathinka Dale | 2003 | 33.12 | 1:13.45 | 4:06.96 | ||||||
Anna Victoria Plassen | 2005 | 30.73 | 1:04.49 | 5:11.45 | ||||||
13 | Aarhus Swim Piger 3 | 2002 | 397 | 5:15.05 | ||||||
Aarhus Swim | 5:36.34 | |||||||||
Freja Bjørn | 2005 | 39.03 | 1:22.95 | 1:22.95 | ||||||
Dicte Lund | 2004 | 41.86 | 1:32.83 | 2:55.78 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 33.65 | 1:12.42 | 4:08.20 | ||||||
Gro Sørensen | 2002 | 32.06 | 1:06.85 | 5:15.05 | ||||||
14 | Power Puff Pingviner | 2005 | 370 | 5:22.36 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 5:07.89 | |||||||||
Cassandra Spring | 2005 | 37.38 | 1:17.46 | 1:17.46 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 43.30 | 1:34.59 | 2:52.05 | ||||||
Linea Lodberg Klein | 2005 | 35.24 | 1:19.52 | 4:11.57 | ||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 33.78 | 1:10.79 | 5:22.36 | ||||||
15 | Nord Piger 1 | 1997 | 352 | 5:27.86 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 4:54.00 | |||||||||
Karoline Iversen | 2005 | 38.50 | 1:19.57 | 1:19.57 | ||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 44.16 | 1:33.99 | 2:53.56 | ||||||
Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 37.85 | 1:29.93 | 4:23.49 | ||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 30.16 | 1:04.37 | 5:27.86 | ||||||
16 | Vestkantsvømmerne 7 | 2003 | 342 | 5:31.02 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Pernille Scjenken | 2005 | 41.41 | 1:24.95 | 1:24.95 | ||||||
Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 43.62 | 1:35.21 | 3:00.16 | ||||||
Sara Straume | 2003 | 37.07 | 1:20.87 | 4:21.03 | ||||||
Emma Sofie Anthun | 2004 | 33.27 | 1:09.99 | 5:31.02 | ||||||
17 | Nord Piger 2 | 2005 | 331 | 5:34.64 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 5:15.00 | |||||||||
Naja Laitinen Wigard | 2003 | 37.64 | 1:18.13 | 1:18.13 | ||||||
Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 43.01 | 1:31.45 | 2:49.58 | ||||||
Astrid Jensen | 2005 | 38.55 | 1:28.22 | 4:17.80 | ||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 36.17 | 1:16.84 | 5:34.64 | ||||||
18 | Vs Piger 4 | 2004 | 315 | 5:40.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:53.82 | |||||||||
Olivia Mørch | 2006 | 59.55 | 1:24.42 | 1:24.42 | ||||||
Majken Haarup | 2004 | 43.23 | 1:33.37 | 2:57.79 | ||||||
Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 39.16 | 1:24.08 | 4:21.87 | ||||||
Emma Stabel | 2006 | 37.21 | 1:18.42 | 5:40.29 | ||||||
19 | Vs Piger 5 | 2005 | 233 | 6:16.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 6:30.99 | |||||||||
Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 49.35 | 1:41.08 | 1:41.08 | ||||||
Emma Sloth | 2006 | 45.87 | 1:37.94 | 3:19.02 | ||||||
Natasha Do Jespersen | 2007 | 44.46 | 1:39.71 | 4:58.73 | ||||||
Olivia Sehested Mogensen | 2006 | 36.76 | 1:17.40 | 6:16.13 | ||||||
20 | Vs Piger 6 | 0 | 182 | 6:48.51 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 6:18.97 | |||||||||
Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 50.11 | 1:41.89 | 1:41.89 | ||||||
Ida-Marie K. Pind | 2007 | 46.77 | 1:42.00 | 3:23.89 | ||||||
Caroline Christensen Obel | 2007 | 49.67 | 1:55.91 | 5:19.80 | ||||||
Maja Sloth | 2008 | 40.58 | 1:28.71 | 6:48.51 | ||||||
- | Thisted Piger 2 | 2004 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 5:02.62 | |||||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 38.51 | 1:21.27 | 1:21.27 | ||||||
- | Vestkantsvømmerne 3 | 2003 | DSQ | sw10.12 forkert rækf | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Malene H. Krabbedal | 2005 | 44.57 | 1:32.10 | 1:32.10 | ||||||
- | Vs Piger 1 | 2002 | DSQ | sw 10.4 Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:46.20 | |||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 35.69 | 1:13.16 | 1:13.16 | ||||||
- | Vs Piger 3 | 2004 | DSQ | sw 10.4 Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:05.61 | |||||||||
Selma Skipper | 2004 | 38.70 | 1:18.69 | 1:18.69 | ||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 42.30 | 1:30.75 | 2:49.44 | ||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 35.12 | 1:16.10 | 4:05.54 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:39 |
Resultat Løb 23 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 09:34 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bundgaard | 2007 | 281 | 34.05 | 1:11.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
2 | Storm Jensen | 2007 | 263 | 34.51 | 1:13.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
3 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 233 | 37.46 | 1:16.15 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
4 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 232 | 36.81 | 1:16.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.33 | |||||||||
5 | Jacob Bundgaard | 2007 | 225 | 36.68 | 1:17.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.34 | |||||||||
6 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 219 | 37.61 | 1:17.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.18 | |||||||||
7 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 218 | 37.34 | 1:17.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.74 | |||||||||
8 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 213 | 37.26 | 1:18.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.82 | |||||||||
9 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 213 | 37.05 | 1:18.51 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:27.67 | |||||||||
10 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 212 | 39.07 | 1:18.63 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.64 | |||||||||
11 | Simon Gaarde | 2007 | 211 | 37.60 | 1:18.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
12 | Jonas Therkildsen | 2007 | 210 | 37.71 | 1:18.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.61 | |||||||||
13 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 188 | 37.80 | 1:21.85 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.88 | |||||||||
14 | Storm Larsen Sand | 2007 | 182 | 39.05 | 1:22.75 | |||||
Mandal Svømmeklubb | 1:39.58 | |||||||||
15 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 173 | 41.29 | 1:24.03 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:25.99 | |||||||||
16 | Andreas Bindslev | 2008 | 168 | 39.96 | 1:24.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:24.09 | |||||||||
17 | Casper Holm Andersen | 2007 | 163 | 41.09 | 1:25.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.93 | |||||||||
18 | Sondre Kyrressønn Løve Sætren | 2007 | 146 | 42.12 | 1:29.04 | |||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
19 | William Fredriksen | 2007 | 114 | 46.08 | 1:36.63 | |||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
20 | Maciej Dworzanski | 2008 | 113 | 44.67 | 1:36.90 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:36.96 | |||||||||
21 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 110 | 46.16 | 1:37.72 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:42.52 | |||||||||
22 | Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | 92 | 48.99 | 1:43.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:45.82 | |||||||||
23 | Marcus V Andersen | 2008 | 86 | 49.69 | 1:46.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:48.86 | |||||||||
24 | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | 64 | 51.56 | 1:56.81 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:55.30 | |||||||||
25 | Lars Benjamin Landås | 2007 | 53 | 55.87 | 2:04.19 | |||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
- | Aske T Jensen | 2007 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:30.12 | |||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 484 | 28.44 | 59.72 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.32 | |||||||||
2 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 463 | 28.77 | 1:00.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.62 | |||||||||
3 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 447 | 29.47 | 1:01.33 | |||||
DeltaSwim | 1:01.04 | |||||||||
4 | Magne Christian Hansen | 2006 | 434 | 29.47 | 1:01.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.85 | |||||||||
5 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 424 | 30.10 | 1:02.43 | |||||
Frem Odense | 1:01.22 | |||||||||
6 | Emil Togsverd | 2005 | 417 | 29.99 | 1:02.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:02.46 | |||||||||
7 | Adrian Larsen Hammer | 2005 | 413 | 29.72 | 1:02.99 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:02.18 | |||||||||
8 | Kristian Kjær | 2005 | 411 | 29.92 | 1:03.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.07 | |||||||||
9 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 399 | 30.72 | 1:03.68 | |||||
H2Odense | 1:04.85 | |||||||||
10 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 388 | 31.01 | 1:04.31 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.30 | |||||||||
11 | Johan H Brorson | 2006 | 366 | 30.98 | 1:05.57 | |||||
Swim Team Neptun | 1:06.04 | |||||||||
12 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 364 | 31.37 | 1:05.65 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.18 | |||||||||
13 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 361 | 32.05 | 1:05.87 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:06.33 | |||||||||
14 | Frederik Bisgaard | 2006 | 359 | 1:05.95 | 1:05.95 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:07.50 | |||||||||
15 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 358 | 31.84 | 1:06.04 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:11.25 | |||||||||
16 | Kasper Petersen | 2006 | 352 | 31.29 | 1:06.41 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:05.48 | |||||||||
17 | Nikolai Johan Dale | 2005 | 349 | 31.75 | 1:06.62 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:06.99 | |||||||||
18 | Kristian Svenstrup | 2005 | 323 | 31.72 | 1:08.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:07.76 | |||||||||
19 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 321 | 32.80 | 1:08.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.24 | |||||||||
20 | Mads Mølgaard | 2006 | 317 | 33.21 | 1:08.75 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.52 | |||||||||
21 | Frederik Laursen | 2005 | 311 | 33.06 | 1:09.23 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:11.72 | |||||||||
22 | Lukas Mogensen | 2005 | 299 | 33.15 | 1:10.11 | |||||
Swim Team Neptun | 1:11.63 | |||||||||
23 | Sondre Garathun | 2005 | 296 | 31.83 | 1:10.31 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:03.55 | |||||||||
24 | Mads Rager Larsen | 2005 | 287 | 34.34 | 1:11.10 | |||||
Swim Team Neptun | 1:12.16 | |||||||||
25 | Simon Gallacher | 2005 | 275 | 33.53 | 1:12.09 | |||||
Aarhus Swim | 1:16.29 | |||||||||
26 | Philip Vesterby | 2005 | 272 | 34.82 | 1:12.40 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
27 | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | 270 | 34.99 | 1:12.54 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.23 | |||||||||
28 | Elias Bock Johansen | 2005 | 269 | 35.14 | 1:12.63 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:18.57 | |||||||||
29 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 266 | 34.65 | 1:12.88 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.22 | |||||||||
30 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 262 | 34.82 | 1:13.22 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.99 | |||||||||
31 | Andreas Laursen | 2006 | 258 | 34.67 | 1:13.61 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.51 | |||||||||
32 | Lars Christian Haugland | 2005 | 254 | 34.38 | 1:14.07 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:10.00 | |||||||||
33 | Elliott Mitaine | 2006 | 251 | 34.35 | 1:14.33 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
34 | Oliver Heuer | 2006 | 237 | 35.11 | 1:15.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.39 | |||||||||
35 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 205 | 37.93 | 1:19.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:23.40 | |||||||||
36 | Ryan Nørgaard | 2006 | 195 | 38.06 | 1:20.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:23.31 | |||||||||
37 | Frederik Jørgensen | 2006 | 172 | 40.73 | 1:24.28 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:20.60 | |||||||||
38 | Theis Lindhardt | 2006 | 163 | 39.55 | 1:25.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.28 | |||||||||
39 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 140 | 42.21 | 1:30.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:27.32 | |||||||||
40 | August Heltborg | 2006 | 104 | 46.11 | 1:39.70 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:42.13 | |||||||||
- | Karl Anton Kristensen | 2005 | DSQ | sw4.4 tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.81 | |||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 582 | 27.20 | 56.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | 55.94 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 563 | 28.07 | 56.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.31 | |||||||||
3 | Mikkel Stilling | 2003 | 520 | 28.18 | 58.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.98 | |||||||||
4 | Martin Holteberg | 2003 | 513 | 27.74 | 58.58 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 55.12 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 506 | 27.74 | 58.83 | |||||
Aarhus Swim | 56.78 | |||||||||
6 | Anders Elsborg | 2003 | 494 | 28.90 | 59.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 57.67 | |||||||||
7 | Frederik Lindholm | 2004 | 482 | 28.68 | 59.81 | |||||
Aarhus Swim | 57.90 | |||||||||
8 | Emil Jaworski | 2004 | 474 | 28.38 | 1:00.14 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:01.92 | |||||||||
9 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 471 | 28.72 | 1:00.27 | |||||
Vestkantsvømmerne | 58.51 | |||||||||
10 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 464 | 28.33 | 1:00.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.93 | |||||||||
11 | Daniel Østerballe | 2003 | 463 | 29.26 | 1:00.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 59.13 | |||||||||
12 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 462 | 29.18 | 1:00.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.77 | |||||||||
13 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 458 | 29.28 | 1:00.83 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:00.07 | |||||||||
14 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 457 | 28.92 | 1:00.87 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 59.05 | |||||||||
15 | Lucas Rosenborg | 2004 | 451 | 29.51 | 1:01.13 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.47 | |||||||||
16 | William Sloth | 2003 | 446 | 29.89 | 1:01.36 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.77 | |||||||||
17 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 443 | 29.37 | 1:01.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.02 | |||||||||
18 | Casper Johannesen | 2004 | 441 | 29.36 | 1:01.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.21 | |||||||||
19 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 435 | 29.88 | 1:01.88 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.75 | |||||||||
20 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | 434 | 29.61 | 1:01.93 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 59.09 | |||||||||
21 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 432 | 29.46 | 1:02.01 | |||||
H2Odense | 1:01.00 | |||||||||
22 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 431 | 29.78 | 1:02.07 | |||||
Aarhus Swim | 1:01.43 | |||||||||
23 | Sophus Lund Øe | 2003 | 430 | 29.46 | 1:02.15 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:02.28 | |||||||||
24 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 415 | 30.52 | 1:02.88 | |||||
H2Odense | 1:01.46 | |||||||||
25 | Asger Mathiasen | 2004 | 413 | 29.55 | 1:02.97 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
26 | Gustav Hansen | 2004 | 405 | 29.58 | 1:03.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:01.96 | |||||||||
27 | Eirik Nornes Nesse | 2004 | 401 | 29.62 | 1:03.59 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:01.44 | |||||||||
28 | Jacob Toft | 2003 | 397 | 31.31 | 1:03.81 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.36 | |||||||||
29 | Marcus Albæk | 2004 | 387 | 30.44 | 1:04.37 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.87 | |||||||||
30 | Andreas Torp | 2004 | 380 | 30.69 | 1:04.75 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.60 | |||||||||
31 | Mads Sander Andersen | 2004 | 373 | 31.24 | 1:05.11 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:07.25 | |||||||||
32 | Oliver Londero | 2004 | 371 | 31.43 | 1:05.24 | |||||
Frem Odense | 1:05.66 | |||||||||
33 | Jonas Abildgaard | 2003 | 368 | 31.36 | 1:05.46 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:06.20 | |||||||||
34 | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | 361 | 31.36 | 1:05.87 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:04.57 | |||||||||
35 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 311 | 33.55 | 1:09.17 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:18.51 | |||||||||
36 | Stian Nornes Nesse | 2004 | 304 | 32.91 | 1:09.69 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:09.19 | |||||||||
37 | Nicklas Bager | 2003 | 295 | 32.11 | 1:10.46 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.71 | |||||||||
38 | Oliver Feldthusen | 2003 | 288 | 33.72 | 1:11.01 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:08.76 | |||||||||
39 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 268 | 34.60 | 1:12.72 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:13.20 | |||||||||
40 | Victor Haunstrup | 2003 | 267 | 33.77 | 1:12.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:31.19 | |||||||||
- | Jeppe Egholm | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:01.79 | |||||||||
- | Simon Degn | 2003 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 1:02.02 | |||||||||
- | Frej Liltorp | 2004 | DSQ | SW4.4 tyvstart | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:08.71 | |||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 673 | 26.41 | 53.52 | |||||
DeltaSwim | 51.28 | |||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 618 | 27.00 | 55.06 | |||||
Aarhus Swim | 51.85 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 617 | 27.19 | 55.10 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 53.11 | |||||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | 594 | 26.99 | 55.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | 55.23 | |||||||||
5 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 560 | 27.50 | 56.90 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 54.86 | |||||||||
6 | Daniel Gallacher | 2002 | 559 | 28.06 | 56.93 | |||||
Aarhus Swim | 56.09 | |||||||||
7 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 556 | 28.07 | 57.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.49 | |||||||||
8 | Jens Riisgaard | 2000 | 555 | 27.67 | 57.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.79 | |||||||||
9 | Anton Borg Hjort | 2000 | 534 | 28.37 | 57.81 | |||||
Aarhus Swim | 54.00 | |||||||||
10 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 519 | 28.33 | 58.34 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 56.76 | |||||||||
11 | Mykola Izmaiev | 1998 | 518 | 28.22 | 58.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:01.22 | |||||||||
12 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 484 | 28.97 | 59.71 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 59.84 | |||||||||
13 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 471 | 29.05 | 1:00.26 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.85 | |||||||||
14 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 465 | 29.06 | 1:00.54 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:03.33 | |||||||||
15 | Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 464 | 29.29 | 1:00.59 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:00.00 | |||||||||
16 | Mads B Jensen | 2002 | 452 | 29.15 | 1:01.12 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:03.51 | |||||||||
17 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | 428 | 29.23 | 1:02.24 | |||||
Rødding Svømmeklub | 1:00.97 | |||||||||
18 | Mads Iversen | 2002 | 426 | 29.80 | 1:02.31 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:04.43 | |||||||||
19 | Erlend Tregde | 2002 | 417 | 29.37 | 1:02.77 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 58.29 | |||||||||
20 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 407 | 30.44 | 1:03.28 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:03.08 | |||||||||
21 | Ruben Nørgaard | 2002 | 400 | 30.25 | 1:03.64 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:00.07 | |||||||||
22 | Magnus Hald | 2002 | 386 | 30.80 | 1:04.42 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:02.77 | |||||||||
23 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | 378 | 30.83 | 1:04.87 | |||||
HOG-Hinnerup | 1:14.93 | |||||||||
24 | Harald Hals | 2002 | 373 | 31.32 | 1:05.12 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:02.92 | |||||||||
25 | Simon Finch | 2002 | 370 | 30.98 | 1:05.34 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 09:34 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:15 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Bundgaard | 2007 | 290 | 34.14 | 1:10.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
2 | Storm Jensen | 2007 | 271 | 34.72 | 1:12.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.46 | |||||||||
3 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 265 | 35.19 | 1:13.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:16.33 | |||||||||
4 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 254 | 35.90 | 1:14.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:25.18 | |||||||||
5 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 251 | 36.87 | 1:14.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
6 | Jacob Bundgaard | 2007 | 246 | 37.90 | 1:14.80 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.34 | |||||||||
7 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 236 | 35.88 | 1:15.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.74 | |||||||||
8 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 220 | 36.21 | 1:17.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:16.82 | |||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 520 | 28.24 | 58.30 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.32 | |||||||||
2 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 484 | 29.42 | 59.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 58.62 | |||||||||
3 | Magne Christian Hansen | 2006 | 476 | 28.98 | 1:00.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.85 | |||||||||
4 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 474 | 29.08 | 1:00.14 | |||||
DeltaSwim | 1:01.04 | |||||||||
5 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 430 | 29.98 | 1:02.15 | |||||
Frem Odense | 1:01.22 | |||||||||
6 | Adrian Larsen Hammer | 2005 | 422 | 29.69 | 1:02.51 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:02.18 | |||||||||
7 | Kristian Kjær | 2005 | 401 | 29.47 | 1:03.57 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:03.07 | |||||||||
8 | Emil Togsverd | 2005 | 396 | 30.40 | 1:03.85 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:02.46 | |||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 577 | 27.70 | 56.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | 55.94 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 555 | 28.04 | 57.07 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 56.31 | |||||||||
3 | Martin Holteberg | 2003 | 545 | 28.08 | 57.41 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 55.12 | |||||||||
4 | Mikkel Stilling | 2003 | 525 | 28.02 | 58.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | 57.98 | |||||||||
5 | Mads Mikkelsen | 2004 | 523 | 27.98 | 58.21 | |||||
Aarhus Swim | 56.78 | |||||||||
6 | Frederik Lindholm | 2004 | 487 | 28.72 | 59.60 | |||||
Aarhus Swim | 57.90 | |||||||||
7 | Anders Elsborg | 2003 | 470 | 29.10 | 1:00.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | 57.67 | |||||||||
8 | Emil Jaworski | 2004 | 442 | 33.56 | 1:01.54 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:01.92 | |||||||||
Løb 23, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Hirtshals Vand |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 706 | 26.04 | 52.67 | |||||
Aarhus Swim | 51.85 | |||||||||
2 | Malthe Lindeblad | 2001 | 698 | 25.57 | 52.87 | |||||
DeltaSwim | 51.28 | |||||||||
3 | Markus Kjeldsen | 2000 | 651 | 26.08 | 54.11 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 53.11 | |||||||||
4 | Mads Kloster | 2002 | 597 | 26.80 | 55.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | 55.23 | |||||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | 587 | 27.15 | 56.01 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 55.79 | |||||||||
6 | Daniel Gallacher | 2002 | 580 | 27.24 | 56.23 | |||||
Aarhus Swim | 56.09 | |||||||||
7 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 542 | 28.21 | 57.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.49 | |||||||||
8 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 511 | 27.94 | 58.66 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 54.86 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:15 |
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 10:20 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | 347 | 35.28 | 1:13.53 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.04 | |||||||||
2 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 228 | 39.96 | 1:24.59 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.59 | |||||||||
3 | Maja Sloth | 2008 | 207 | 43.58 | 1:27.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.46 | |||||||||
4 | Signe Laursen | 2008 | 205 | 41.15 | 1:27.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.80 | |||||||||
5 | Ida Gjelstrup | 2009 | 197 | 42.02 | 1:28.81 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.01 | |||||||||
6 | Alissa Stegenborg | 2008 | 189 | 41.99 | 1:30.09 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:46.93 | |||||||||
7 | Iben Thomasen | 2008 | 187 | 42.34 | 1:30.27 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:28.68 | |||||||||
8 | Lærke Svenstrup | 2008 | 185 | 41.94 | 1:30.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.53 | |||||||||
9 | Frederikke Novin | 2008 | 181 | 43.91 | 1:31.41 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.28 | |||||||||
10 | Clara Nielsen | 2009 | 161 | 43.92 | 1:35.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:41.27 | |||||||||
11 | Frida Hinge | 2008 | 160 | 44.23 | 1:35.18 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:42.72 | |||||||||
12 | Mathilde Kristensen | 2008 | 154 | 44.44 | 1:36.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 149 | 45.01 | 1:37.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:48.55 | |||||||||
14 | Thea Faye Jacobsen | 2008 | 147 | 45.10 | 1:37.90 | |||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 135 | 45.14 | 1:40.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:39.18 | |||||||||
16 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 126 | 47.58 | 1:43.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:53.68 | |||||||||
17 | Laura Kibsgaard | 2008 | 117 | 49.65 | 1:45.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 2:03.85 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 525 | 30.81 | 1:04.07 | |||||
H2Odense | 1:03.07 | |||||||||
2 | Ida Rønnow | 2006 | 490 | 31.59 | 1:05.57 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.60 | |||||||||
3 | Linnea Solsvik | 2006 | 476 | 31.92 | 1:06.22 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:04.69 | |||||||||
4 | Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 467 | 32.14 | 1:06.61 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:06.18 | |||||||||
5 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 463 | 31.79 | 1:06.84 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.94 | |||||||||
6 | Marie Bertram | 2006 | 440 | 32.82 | 1:07.94 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.71 | |||||||||
7 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 429 | 32.14 | 1:08.52 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
8 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 403 | 33.70 | 1:09.99 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.98 | |||||||||
9 | Line Gjelstrup | 2006 | 397 | 34.14 | 1:10.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.94 | |||||||||
10 | Therese J Helt | 2006 | 390 | 33.84 | 1:10.76 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:12.60 | |||||||||
11 | Olivia Mørch | 2006 | 377 | 33.25 | 1:11.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:18.71 | |||||||||
12 | Nikoline Sejr | 2006 | 338 | 35.69 | 1:14.23 | |||||
Aarhus Swim | 1:19.18 | |||||||||
13 | Emilie Pedersen | 2007 | 337 | 35.14 | 1:14.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:15.10 | |||||||||
14 | Luanna Russo | 2006 | 333 | 35.46 | 1:14.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.31 | |||||||||
15 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 323 | 34.91 | 1:15.32 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:14.32 | |||||||||
16 | Paula Lindberg | 2007 | 322 | 35.43 | 1:15.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.24 | |||||||||
17 | Aia Caroline Abel | 2006 | 321 | 35.95 | 1:15.52 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:12.34 | |||||||||
18 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 320 | 35.49 | 1:15.55 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:17.50 | |||||||||
19 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 319 | 36.19 | 1:15.66 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:15.33 | |||||||||
20 | Anna Ancker | 2006 | 318 | 35.25 | 1:15.75 | |||||
Aarhus Swim | 1:15.05 | |||||||||
21 | Sofia Jørgensen | 2006 | 302 | 35.69 | 1:17.05 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.33 | |||||||||
22 | Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 302 | 36.62 | 1:17.06 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:22.36 | |||||||||
23 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 300 | 36.31 | 1:17.22 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.53 | |||||||||
24 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 294 | 37.83 | 1:17.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.34 | |||||||||
25 | Patricia Nættermann | 2007 | 290 | 38.02 | 1:18.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.11 | |||||||||
26 | Emma Stabel | 2006 | 282 | 37.53 | 1:18.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:19.31 | |||||||||
27 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 282 | 37.25 | 1:18.82 | |||||
Aarhus Swim | 1:18.79 | |||||||||
28 | Signe Broe Larsen | 2007 | 278 | 35.96 | 1:19.22 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:20.75 | |||||||||
29 | Ida Jensen | 2006 | 272 | 37.48 | 1:19.73 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:19.20 | |||||||||
30 | Anna Sigdestad | 2007 | 271 | 38.47 | 1:19.87 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:24.33 | |||||||||
31 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 270 | 39.34 | 1:19.94 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:20.98 | |||||||||
32 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 268 | 39.04 | 1:20.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:31.16 | |||||||||
33 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 257 | 40.03 | 1:21.28 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:23.54 | |||||||||
34 | Sarah M. Jensen | 2007 | 242 | 39.65 | 1:22.87 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:22.28 | |||||||||
35 | Emma Andersen | 2007 | 241 | 39.30 | 1:23.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.31 | |||||||||
36 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 233 | 40.35 | 1:23.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.99 | |||||||||
37 | Ida K. Laursen | 2007 | 230 | 38.25 | 1:24.29 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:27.59 | |||||||||
38 | Emma Sloth | 2006 | 228 | 40.20 | 1:24.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.81 | |||||||||
39 | Malou Brogaard | 2007 | 225 | 39.83 | 1:24.94 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:29.44 | |||||||||
40 | Caroline Christensen Obel | 2007 | 222 | 40.36 | 1:25.37 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.30 | |||||||||
41 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 214 | 40.80 | 1:26.41 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:29.05 | |||||||||
42 | Mia Plougman | 2007 | 214 | 40.57 | 1:26.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.45 | |||||||||
43 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 213 | 39.74 | 1:26.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.00 | |||||||||
44 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | 211 | 41.60 | 1:26.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:28.79 | |||||||||
45 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 208 | 40.84 | 1:27.21 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:30.43 | |||||||||
46 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 207 | 41.18 | 1:27.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:33.45 | |||||||||
47 | Edita Nisic | 2007 | 203 | 40.55 | 1:27.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.29 | |||||||||
48 | Clara Møller Skatka | 2007 | 197 | 40.79 | 1:28.84 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.43 | |||||||||
49 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 196 | 1:28.96 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:26.27 | |||||||||
50 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 186 | 41.74 | 1:30.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:29.91 | |||||||||
51 | Lillie Sofie Dahl | 2007 | 177 | 43.99 | 1:32.04 | |||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
52 | Reinike Veenstra | 2006 | 167 | 44.03 | 1:33.87 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.82 | |||||||||
53 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 162 | 45.76 | 1:34.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:37.00 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 570 | 30.07 | 1:02.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.15 | |||||||||
1 | Martha Bjerg | 2004 | 570 | 30.42 | 1:02.34 | |||||
Aarhus Swim | 1:00.67 | |||||||||
3 | Nanna Langvad | 2005 | 562 | 29.71 | 1:02.66 | |||||
Aarhus Swim | 1:02.05 | |||||||||
4 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 558 | 30.14 | 1:02.78 | |||||
Swim Team Neptun | 1:01.71 | |||||||||
5 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 541 | 30.65 | 1:03.44 | |||||
Swim Team Neptun | 1:03.27 | |||||||||
6 | Mette Holstein | 2005 | 540 | 30.57 | 1:03.50 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.81 | |||||||||
7 | Sarah Kildahl | 2004 | 532 | 30.99 | 1:03.79 | |||||
Aarhus Swim | 1:05.30 | |||||||||
8 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 526 | 30.84 | 1:04.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
9 | Mathilde Bager | 2005 | 511 | 31.28 | 1:04.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.12 | |||||||||
10 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 510 | 31.39 | 1:04.69 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.11 | |||||||||
11 | Tilde Søe Bach | 2005 | 500 | 31.15 | 1:05.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.06 | |||||||||
12 | Sarah Carugati | 2004 | 497 | 30.96 | 1:05.28 | |||||
Aarhus Swim | 1:02.63 | |||||||||
13 | Maja Friis | 2005 | 493 | 31.61 | 1:05.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:04.92 | |||||||||
14 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 488 | 31.54 | 1:05.67 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:05.82 | |||||||||
15 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 486 | 31.16 | 1:05.76 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:04.58 | |||||||||
16 | Agnete Habermann | 2005 | 484 | 32.09 | 1:05.86 | |||||
H2Odense | 1:05.14 | |||||||||
17 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 479 | 31.53 | 1:06.06 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:04.65 | |||||||||
18 | Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 474 | 31.17 | 1:06.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:03.34 | |||||||||
19 | Line Knudsen | 2005 | 462 | 32.49 | 1:06.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:07.50 | |||||||||
20 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 456 | 31.97 | 1:07.14 | |||||
Swim Team Neptun | 1:05.65 | |||||||||
20 | Louise Lie Thisted | 2005 | 456 | 31.84 | 1:07.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.15 | |||||||||
22 | Karoline Kristensen | 2004 | 451 | 31.61 | 1:07.42 | |||||
DeltaSwim | 1:04.51 | |||||||||
23 | Laura S. Olesen | 2005 | 449 | 32.35 | 1:07.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.01 | |||||||||
24 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 444 | 32.85 | 1:07.78 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:08.15 | |||||||||
25 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 436 | 32.88 | 1:08.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.79 | |||||||||
26 | Freja Bjørn | 2005 | 435 | 32.13 | 1:08.22 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.54 | |||||||||
27 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 433 | 32.76 | 1:08.35 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.30 | |||||||||
28 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 431 | 32.72 | 1:08.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
29 | Lærke Kjærsgaard | 2004 | 422 | 32.38 | 1:08.92 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:05.67 | |||||||||
30 | Emilie Bie Bock | 2005 | 412 | 33.58 | 1:09.45 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.16 | |||||||||
31 | Amalie Holst | 2004 | 412 | 33.34 | 1:09.48 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:09.34 | |||||||||
32 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 409 | 34.29 | 1:09.61 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:10.79 | |||||||||
33 | Nicoline Dyrman | 2004 | 407 | 32.30 | 1:09.77 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:05.98 | |||||||||
34 | Stine Mejdahl | 2005 | 404 | 33.31 | 1:09.92 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.89 | |||||||||
35 | Pernille Scjenken | 2005 | 403 | 33.81 | 1:09.99 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:10.00 | |||||||||
36 | Ida Kristensen | 2004 | 402 | 32.64 | 1:10.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.13 | |||||||||
37 | Mathilde Møller | 2004 | 399 | 32.97 | 1:10.23 | |||||
Swim Team Neptun | 1:08.60 | |||||||||
38 | Mathilde Thirup | 2005 | 398 | 34.06 | 1:10.26 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.46 | |||||||||
39 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 392 | 32.94 | 1:10.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.73 | |||||||||
39 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 392 | 33.78 | 1:10.63 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.52 | |||||||||
41 | Astrid Jensen | 2005 | 387 | 33.34 | 1:10.93 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.56 | |||||||||
42 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 383 | 34.52 | 1:11.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.97 | |||||||||
43 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 378 | 34.83 | 1:11.48 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.99 | |||||||||
44 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 367 | 34.60 | 1:12.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.85 | |||||||||
45 | Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 365 | 35.15 | 1:12.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.83 | |||||||||
46 | Izabella Sizifredo de Sousa | 2005 | 360 | 34.23 | 1:12.68 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:14.20 | |||||||||
47 | Emilia Glisic | 2005 | 353 | 35.59 | 1:13.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:15.04 | |||||||||
48 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 351 | 34.81 | 1:13.26 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.07 | |||||||||
49 | Malene H. Krabbedal | 2005 | 343 | 35.45 | 1:13.84 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:15.21 | |||||||||
50 | Kristine Vestergaard | 2005 | 337 | 35.73 | 1:14.25 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:13.97 | |||||||||
51 | Dicte Lund | 2004 | 323 | 34.31 | 1:15.31 | |||||
Aarhus Swim | 1:26.64 | |||||||||
52 | Kristin Hals | 2005 | 319 | 36.05 | 1:15.64 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:11.58 | |||||||||
53 | Frida Juliansdottir | 2005 | 312 | 36.92 | 1:16.23 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.41 | |||||||||
54 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | 295 | 37.50 | 1:17.61 | |||||
Swim Team Neptun | 1:16.17 | |||||||||
55 | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | 285 | 37.03 | 1:18.50 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:19.24 | |||||||||
56 | Josefine Høgh | 2005 | 249 | 40.09 | 1:22.11 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.09 | |||||||||
57 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 204 | 41.82 | 1:27.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:25.74 | |||||||||
- | Silke Maria Pjengaard | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.26 | |||||||||
- | Mette Aagesen Jensen | 2004 | DSQ | sw4.4 tyvstart | ||||||
Aarhus Swim | 1:10.12 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 629 | 29.41 | 1:00.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.92 | |||||||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | 612 | 30.07 | 1:00.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
3 | Emilie Egerup | 2003 | 568 | 30.32 | 1:02.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.55 | |||||||||
4 | Laura Fogh | 2003 | 559 | 29.90 | 1:02.74 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.91 | |||||||||
5 | Freja Romanski | 2003 | 549 | 30.33 | 1:03.13 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:02.37 | |||||||||
6 | Sarah Bundgaard | 2003 | 541 | 30.28 | 1:03.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.14 | |||||||||
7 | Louise Jensen | 2003 | 530 | 30.41 | 1:03.89 | |||||
DeltaSwim | 1:02.01 | |||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 523 | 30.22 | 1:04.18 | |||||
Aarhus Swim | 1:02.84 | |||||||||
9 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 505 | 31.02 | 1:04.90 | |||||
DeltaSwim | 1:04.99 | |||||||||
10 | Kristine Kleppestrand | 2002 | 491 | 31.67 | 1:05.51 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:03.85 | |||||||||
11 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 488 | 31.60 | 1:05.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.87 | |||||||||
12 | Signe Thomsen | 2003 | 476 | 31.84 | 1:06.19 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:05.93 | |||||||||
13 | Kathinka Dale | 2003 | 471 | 31.55 | 1:06.45 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:07.20 | |||||||||
14 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 464 | 32.26 | 1:06.77 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:08.94 | |||||||||
15 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 462 | 31.46 | 1:06.85 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:08.36 | |||||||||
16 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 459 | 32.05 | 1:07.02 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:06.91 | |||||||||
17 | Gro Sørensen | 2002 | 443 | 32.96 | 1:07.79 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.45 | |||||||||
18 | Selma Lindberg | 2003 | 443 | 31.87 | 1:07.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:08.37 | |||||||||
19 | Laura Madsen | 2002 | 436 | 32.37 | 1:08.15 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:08.22 | |||||||||
20 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 423 | 32.78 | 1:08.84 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:05.82 | |||||||||
21 | Mille Winther | 2003 | 417 | 32.95 | 1:09.17 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:07.51 | |||||||||
22 | Mia Sommer Johansen | 2002 | 407 | 32.96 | 1:09.77 | |||||
Swim Team Neptun | 1:15.57 | |||||||||
23 | Carolina D. Agerbæk | 2002 | 401 | 33.33 | 1:10.07 | |||||
H.G.F. Svømning | 1:08.47 | |||||||||
24 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 397 | 33.54 | 1:10.35 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:09.48 | |||||||||
25 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 389 | 33.71 | 1:10.80 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:09.17 | |||||||||
26 | Karoline Nielsen | 1997 | 367 | 34.14 | 1:12.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:09.94 | |||||||||
27 | Idunn Straume | 2003 | 365 | 34.70 | 1:12.33 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:09.96 | |||||||||
28 | Katrine Bisgaard | 2003 | 361 | 34.69 | 1:12.61 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:15.43 | |||||||||
29 | Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 358 | 35.16 | 1:12.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.42 | |||||||||
30 | Sofie Jakobsen | 2003 | 330 | 35.50 | 1:14.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:13.38 | |||||||||
31 | Sara Straume | 2003 | 312 | 36.31 | 1:16.18 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:14.24 | |||||||||
32 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | 305 | 37.07 | 1:16.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.46 | |||||||||
33 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 291 | 35.35 | 1:17.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
34 | Signe Møller Winther | 2002 | 276 | 36.93 | 1:19.40 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:16.28 | |||||||||
35 | Frida Dale Skorjanc | 2003 | 266 | 37.13 | 1:20.33 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:16.79 | |||||||||
36 | Caroline Krogh | 2002 | 244 | 39.30 | 1:22.70 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:19.09 | |||||||||
37 | Louise Bast Aaby | 1998 | 136 | 47.66 | 1:40.39 | |||||
Swim Team Neptun | 1:32.36 | |||||||||
- | Amalije Kristensen | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:08.49 | |||||||||
- | Andrea Waagboe | 2003 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | 1:14.30 | |||||||||
- | Annie Mushom | 2002 | DNS | |||||||
Farsund Svømmeklubb | 1:06.89 | |||||||||
- | Ida Lønborg | 2002 | DNS | |||||||
DeltaSwim | 1:15.57 | |||||||||
- | Lærke Høgsted | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.29 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:20 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Petersen | 2008 | 373 | 35.00 | 1:11.81 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:14.04 | |||||||||
2 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 265 | 38.21 | 1:20.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.59 | |||||||||
3 | Maja Sloth | 2008 | 242 | 39.50 | 1:22.93 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:30.46 | |||||||||
4 | Signe Laursen | 2008 | 195 | 41.05 | 1:29.03 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.80 | |||||||||
5 | Lærke Svenstrup | 2008 | 195 | 41.42 | 1:29.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:33.53 | |||||||||
6 | Ida Gjelstrup | 2009 | 192 | 42.39 | 1:29.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:32.01 | |||||||||
7 | Frederikke Novin | 2008 | 191 | 42.79 | 1:29.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.28 | |||||||||
8 | Alissa Stegenborg | 2008 | 190 | 42.14 | 1:29.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:46.93 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | 537 | 31.58 | 1:03.60 | |||||
H2Odense | 1:03.07 | |||||||||
2 | Linnea Solsvik | 2006 | 506 | 30.97 | 1:04.88 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:04.69 | |||||||||
3 | Ida Rønnow | 2006 | 495 | 32.46 | 1:05.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:05.60 | |||||||||
4 | Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 489 | 32.29 | 1:05.60 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:06.18 | |||||||||
5 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 464 | 31.37 | 1:06.75 | |||||
Aarhus Swim | 1:06.94 | |||||||||
6 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 444 | 31.58 | 1:07.77 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:08.72 | |||||||||
7 | Marie Bertram | 2006 | 436 | 33.71 | 1:08.19 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.71 | |||||||||
8 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 409 | 34.10 | 1:09.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.98 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 661 | 28.21 | 59.36 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:01.15 | |||||||||
2 | Martha Bjerg | 2004 | 589 | 30.05 | 1:01.68 | |||||
Aarhus Swim | 1:00.67 | |||||||||
3 | Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 584 | 29.67 | 1:01.84 | |||||
Swim Team Neptun | 1:01.71 | |||||||||
4 | Nanna Langvad | 2005 | 568 | 29.95 | 1:02.43 | |||||
Aarhus Swim | 1:02.05 | |||||||||
5 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 542 | 30.50 | 1:03.40 | |||||
Swim Team Neptun | 1:03.27 | |||||||||
6 | Mette Holstein | 2005 | 541 | 30.40 | 1:03.44 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.81 | |||||||||
7 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 538 | 30.71 | 1:03.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:04.40 | |||||||||
8 | Sarah Kildahl | 2004 | 478 | 31.34 | 1:06.10 | |||||
Aarhus Swim | 1:05.30 | |||||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: BDO |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 691 | 28.32 | 58.48 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 56.92 | |||||||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | 665 | 28.90 | 59.22 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 58.22 | |||||||||
3 | Emilie Egerup | 2003 | 588 | 30.15 | 1:01.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:00.55 | |||||||||
4 | Freja Romanski | 2003 | 552 | 30.26 | 1:03.01 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:02.37 | |||||||||
5 | Laura Fogh | 2003 | 540 | 30.39 | 1:03.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.91 | |||||||||
6 | Sarah Bundgaard | 2003 | 532 | 30.64 | 1:03.81 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:02.14 | |||||||||
7 | Louise Jensen | 2003 | 520 | 30.85 | 1:04.28 | |||||
DeltaSwim | 1:02.01 | |||||||||
8 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 518 | 31.16 | 1:04.37 | |||||
Aarhus Swim | 1:02.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 232 | 43.10 | 1:30.06 | 2:17.36 | 3:01.93 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:08.36 | |||||||||
2 | William Bundgaard | 2007 | 216 | 43.71 | 1:32.03 | 2:20.36 | 3:06.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:14.45 | |||||||||
3 | Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 205 | 46.43 | 1:36.42 | 2:26.18 | 3:09.53 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:17.53 | |||||||||
4 | Sigurd S. Kristensen | 2008 | 194 | 1:38.05 | 3:13.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 3:29.58 | |||||||||
5 | Lukas Bøgh Worup | 2007 | 193 | 48.13 | 1:38.91 | 2:27.21 | 3:13.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 185 | 48.36 | 1:38.82 | 2:29.61 | 3:16.36 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:13.67 | |||||||||
7 | Andreas Bindslev | 2008 | 177 | 47.02 | 1:37.75 | 2:29.99 | 3:19.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicklas Lorentzen | 2007 | 172 | 49.33 | 1:41.98 | 2:34.75 | 3:20.90 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:33.21 | |||||||||
9 | Aske T Jensen | 2007 | 164 | 48.90 | 1:41.92 | 2:33.93 | 3:24.11 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | 122 | 51.03 | 1:50.39 | 2:49.22 | 3:45.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:24.70 | |||||||||
11 | Torgeir Øybekk | 2008 | 90 | 57.96 | 2:01.66 | 3:05.16 | 4:09.08 | |||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Lars Benjamin Landås | 2007 | 65 | 1:05.98 | 2:18.05 | 3:29.12 | 4:37.17 | |||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
13 | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | 51 | 3:45.90 | 5:00.87 | |||||
Farsund Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 349 | 37.57 | 1:18.22 | 1:58.47 | 2:38.89 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:54.19 | |||||||||
2 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 348 | 37.52 | 1:18.27 | 1:59.49 | 2:39.05 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.00 | |||||||||
3 | Tobias Jakobsen | 2005 | 329 | 1:19.26 | 2:02.16 | 2:42.07 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:35.66 | |||||||||
4 | Inas Ilic | 2005 | 328 | 37.76 | 1:18.77 | 2:00.31 | 2:42.18 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:39.26 | |||||||||
5 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 316 | 1:19.44 | 2:02.19 | 2:44.31 | ||||
Viborg Svømme Klub | 2:42.59 | |||||||||
6 | Emil Togsverd | 2005 | 306 | 38.24 | 1:20.72 | 2:03.13 | 2:46.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:37.62 | |||||||||
7 | Frederik Bisgaard | 2006 | 296 | 38.68 | 1:21.86 | 2:05.48 | 2:47.91 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:00.99 | |||||||||
8 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 279 | 41.07 | 1:24.64 | 2:08.03 | 2:51.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:18.53 | |||||||||
9 | Mads Mølgaard | 2006 | 253 | 42.24 | 1:27.52 | 2:13.26 | 2:56.95 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:08.56 | |||||||||
10 | Sebastian Dalgaard | 2005 | 243 | 43.31 | 1:29.34 | 2:15.57 | 2:59.33 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:57.01 | |||||||||
11 | Zilas Vilsen | 2006 | 219 | 44.76 | 1:32.71 | 2:20.68 | 3:05.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:26.51 | |||||||||
12 | Ryan Nørgaard | 2006 | 168 | 48.27 | 1:40.89 | 2:34.16 | 3:22.57 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:37.87 | |||||||||
13 | Theis Lindhardt | 2006 | 133 | 52.00 | 1:49.27 | 2:45.40 | 3:38.83 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | August Heltborg | 2006 | 105 | 54.23 | 1:56.01 | 2:58.04 | 3:56.69 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 479 | 33.48 | 1:10.36 | 1:47.72 | 2:23.03 | |||
Aarhus Swim | 2:14.62 | |||||||||
2 | Asgar Knakkergaard | 2004 | 462 | 33.91 | 1:11.55 | 1:48.31 | 2:24.72 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:23.22 | |||||||||
3 | Asger Mathiasen | 2004 | 438 | 33.69 | 1:10.99 | 1:49.24 | 2:27.29 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:20.51 | |||||||||
4 | Emil Lykke Grann | 2003 | 423 | 35.65 | 1:13.37 | 1:51.31 | 2:29.02 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:31.55 | |||||||||
5 | Lucas Rosenborg | 2004 | 409 | 35.47 | 1:14.31 | 1:53.27 | 2:30.70 | |||
Aarhus Swim | 2:24.08 | |||||||||
6 | Jakob Riisgaard | 2003 | 380 | 36.19 | 1:15.43 | 1:54.56 | 2:34.44 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.63 | |||||||||
7 | Kasper Hansen | 2004 | 364 | 37.53 | 1:17.12 | 1:57.51 | 2:36.64 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:30.17 | |||||||||
8 | Joseph-Haakon Kititi | 2003 | 357 | 37.05 | 1:16.97 | 1:57.55 | 2:37.75 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:32.98 | |||||||||
9 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 346 | 37.77 | 1:18.84 | 2:00.46 | 2:39.32 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:35.74 | |||||||||
10 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 342 | 37.40 | 1:19.23 | 1:59.99 | 2:39.99 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.68 | |||||||||
11 | Kasper Henriksen | 2004 | 340 | 37.94 | 1:18.51 | 2:00.03 | 2:40.33 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:39.14 | |||||||||
12 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 336 | 37.03 | 1:19.29 | 2:02.08 | 2:40.90 | |||
Aarhus Swim | 2:48.08 | |||||||||
13 | Eirik Nornes Nesse | 2004 | 285 | 38.01 | 1:20.27 | 2:05.46 | 2:49.89 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:33.41 | |||||||||
14 | Stian Nornes Nesse | 2004 | 232 | 41.84 | 1:27.95 | 2:15.64 | 3:01.98 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:49.93 | |||||||||
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Sparekassen Vendsyssel |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ruben Nørgaard | 2002 | 342 | 36.93 | 1:16.91 | 1:58.20 | 2:39.99 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:29.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 230 | 50.55 | 1:43.30 | 2:32.92 | 3:22.26 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alissa Stegenborg | 2008 | 204 | 48.52 | 1:43.55 | 2:38.66 | 3:30.54 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Novin | 2008 | 203 | 52.05 | 1:45.59 | 2:40.67 | 3:31.03 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:57.86 | |||||||||
4 | Ida Gjelstrup | 2009 | 196 | 50.65 | 1:46.62 | 2:40.01 | 3:33.26 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:31.35 | |||||||||
5 | Clara Nielsen | 2009 | 163 | 53.73 | 1:54.83 | 2:52.45 | 3:46.84 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 144 | 59.29 | 1:59.92 | 3:01.38 | 3:56.17 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Friis Stenholt | 2009 | 136 | 57.00 | 1:59.28 | 3:00.03 | 4:00.74 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Kristensen | 2008 | 118 | 1:00.12 | 2:06.39 | 3:12.85 | 4:12.89 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Astrid Munk Fuglsang | 2009 | 97 | 1:06.32 | 2:16.82 | 3:23.79 | 4:29.26 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Thea Faye Jacobsen | 2008 | DSQ | sw6.2 mavl v50m | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 467 | 37.53 | 1:19.04 | 1:59.55 | 2:39.81 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.62 | |||||||||
2 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 457 | 39.29 | 1:21.38 | 2:02.50 | 2:41.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:38.17 | |||||||||
3 | Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 451 | 38.17 | 1:19.95 | 2:02.23 | 2:41.70 | |||
Aarhus Swim | 2:40.51 | |||||||||
4 | Linnea Solsvik | 2006 | 406 | 39.75 | 1:22.92 | 2:06.95 | 2:47.51 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:36.16 | |||||||||
5 | Kristiane Frøslev | 2007 | 380 | 40.00 | 1:25.26 | 2:08.69 | 2:51.22 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:36.91 | |||||||||
6 | Luanna Russo | 2006 | 368 | 40.83 | 1:25.81 | 2:10.69 | 2:53.04 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:01.25 | |||||||||
7 | Ida Rønnow | 2006 | 358 | 42.14 | 1:27.17 | 2:54.63 | ||||
Aabybro Idrætsforening | 3:13.94 | |||||||||
8 | Laura Wittenhagen | 2006 | 352 | 41.75 | 1:27.55 | 2:11.41 | 2:55.60 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:56.87 | |||||||||
9 | Aia Caroline Abel | 2006 | 344 | 43.04 | 1:28.77 | 2:14.05 | 2:56.92 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:46.40 | |||||||||
10 | Anna Ancker | 2006 | 343 | 42.33 | 1:28.73 | 2:14.17 | 2:57.07 | |||
Aarhus Swim | 2:59.83 | |||||||||
11 | Alma Bach Larsen | 2006 | 340 | 41.53 | 1:27.23 | 2:13.06 | 2:57.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:03.00 | |||||||||
12 | Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 332 | 44.94 | 1:31.45 | 2:16.58 | 2:59.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:06.07 | |||||||||
13 | Nikoline Michaelsen | 2007 | 292 | 1:32.34 | 2:21.97 | 3:06.86 | ||||
Svømmeklubben S 68 | 2:56.72 | |||||||||
14 | Sofia Jørgensen | 2006 | 275 | 47.52 | 1:37.85 | 2:26.48 | 3:10.63 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:12.89 | |||||||||
15 | Emma Andersen | 2007 | 272 | 46.26 | 1:35.44 | 3:11.34 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 3:21.31 | |||||||||
16 | Emilie Pedersen | 2007 | 267 | 46.66 | 1:36.77 | 2:28.14 | 3:12.51 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:31.58 | |||||||||
17 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 258 | 47.90 | 1:38.44 | 2:28.47 | 3:14.83 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:32.51 | |||||||||
18 | Anna Sigdestad | 2007 | 245 | 48.34 | 1:38.87 | 2:28.93 | 3:18.02 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:16.03 | |||||||||
19 | Julie Bjørn | 2006 | 245 | 49.31 | 1:39.37 | 2:30.05 | 3:18.07 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:10.58 | |||||||||
20 | Ida K. Laursen | 2007 | 231 | 46.05 | 1:38.17 | 2:29.98 | 3:21.92 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:27.30 | |||||||||
21 | Neya Damgaard | 2007 | 229 | 2:32.05 | 3:22.61 | |||||
Brønderslev SK08 | 3:17.34 | |||||||||
22 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 221 | 49.69 | 1:41.55 | 2:34.28 | 3:25.12 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:23.66 | |||||||||
23 | Mia Plougman | 2007 | 213 | 49.97 | 1:42.81 | 2:36.76 | 3:27.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:31.37 | |||||||||
24 | Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 209 | 50.50 | 1:47.13 | 2:39.81 | 3:28.81 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:18.33 | |||||||||
25 | Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 207 | 52.93 | 1:46.79 | 2:40.37 | 3:29.40 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:23.42 | |||||||||
26 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | 200 | 51.69 | 1:47.60 | 2:41.14 | 3:31.98 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Edita Nisic | 2007 | 199 | 49.76 | 1:45.83 | 3:32.27 | ||||
Aalborg Svømmeklub | 4:32.36 | |||||||||
28 | Katerina Mikhaleva | 2007 | 181 | 52.16 | 1:47.76 | 2:44.90 | 3:39.23 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:31.34 | |||||||||
29 | Reinike Veenstra | 2006 | 161 | 51.30 | 1:49.02 | 2:47.24 | 3:47.83 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:58.60 | |||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Fenja Romanski | 2005 | 567 | 35.36 | 1:13.07 | 1:51.87 | 2:29.87 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:22.95 | |||||||||
2 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 517 | 36.10 | 1:14.66 | 1:54.39 | 2:34.53 | |||
Aarhus Swim | 2:24.39 | |||||||||
3 | Laura Marie Dige | 2004 | 515 | 37.21 | 1:16.35 | 1:55.75 | 2:34.76 | |||
Aarhus Swim | 2:29.58 | |||||||||
4 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 470 | 38.26 | 1:18.90 | 1:59.92 | 2:39.54 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:36.69 | |||||||||
5 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 469 | 36.46 | 1:16.85 | 1:58.06 | 2:39.60 | |||
Swim Team Neptun | 2:43.70 | |||||||||
6 | Amalie Holst | 2004 | 460 | 38.60 | 1:18.81 | 1:59.70 | 2:40.62 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:38.72 | |||||||||
7 | Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 449 | 38.87 | 1:20.48 | 2:01.97 | 2:42.01 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:35.46 | |||||||||
8 | Cassandra Spring | 2005 | 437 | 38.69 | 1:19.73 | 2:01.99 | 2:43.36 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:37.54 | |||||||||
9 | Jazmin Jensen | 2005 | 435 | 37.50 | 1:19.64 | 2:01.66 | 2:43.63 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:34.51 | |||||||||
10 | Tilde Søe Bach | 2005 | 423 | 38.98 | 1:21.22 | 2:03.64 | 2:45.18 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:40.78 | |||||||||
11 | Anne Lundorff Larsen | 2004 | 422 | 40.05 | 1:22.26 | 2:04.07 | 2:45.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:38.65 | |||||||||
12 | Josephine Larsen | 2004 | 421 | 41.21 | 1:23.96 | 2:05.46 | 2:45.41 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:43.88 | |||||||||
13 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 417 | 39.44 | 1:21.67 | 2:04.59 | 2:46.02 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:41.46 | |||||||||
14 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 401 | 39.81 | 1:23.07 | 2:06.47 | 2:48.20 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:45.48 | |||||||||
15 | Karoline Kristensen | 2004 | 393 | 39.26 | 1:22.38 | 2:06.37 | 2:49.26 | |||
DeltaSwim | 2:45.00 | |||||||||
16 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 368 | 41.15 | 1:26.05 | 2:09.95 | 2:53.08 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:38.71 | |||||||||
17 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 350 | 41.61 | 1:27.30 | 2:11.85 | 2:55.90 | |||
DeltaSwim | 2:49.25 | |||||||||
18 | Pernille Scjenken | 2005 | 346 | 42.48 | 1:27.83 | 2:13.88 | 2:56.59 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:52.19 | |||||||||
19 | Ida Jul Christensen | 2004 | 326 | 42.95 | 1:28.11 | 2:14.75 | 3:00.18 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:45.67 | |||||||||
20 | Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 322 | 43.88 | 1:29.86 | 2:16.30 | 3:00.97 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
21 | Kristin Hals | 2005 | 307 | 43.90 | 1:32.29 | 2:18.95 | 3:03.72 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:45.53 | |||||||||
22 | Emilia Glisic | 2005 | 304 | 44.29 | 1:31.83 | 2:20.24 | 3:04.38 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:06.43 | |||||||||
23 | Astrid Jensen | 2005 | 302 | 43.30 | 1:30.80 | 2:18.24 | 3:04.90 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:56.53 | |||||||||
24 | Malene H. Krabbedal | 2005 | 269 | 45.73 | 1:35.31 | 2:25.54 | 3:11.99 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:07.57 | |||||||||
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Invita Hjørring |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Sørensen | 2002 | 644 | 32.73 | 1:08.32 | 1:45.68 | 2:23.65 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:13.56 | |||||||||
2 | Thea Søe Bach | 2002 | 587 | 34.49 | 1:12.00 | 1:50.25 | 2:28.10 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:20.33 | |||||||||
3 | Louise Houe Andersen | 2003 | 476 | 37.34 | 1:17.57 | 1:57.96 | 2:38.83 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:32.87 | |||||||||
4 | Mie L. Bendtsen | 2002 | 464 | 36.29 | 1:16.69 | 1:58.52 | 2:40.24 | |||
DeltaSwim | 2:31.84 | |||||||||
5 | Ida Kjærgaard | 2003 | 447 | 38.48 | 1:19.84 | 2:01.54 | 2:42.19 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:46.08 | |||||||||
6 | Signe Thomsen | 2003 | 425 | 38.58 | 1:19.70 | 2:03.24 | 2:44.99 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:35.06 | |||||||||
7 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 421 | 37.79 | 1:19.77 | 2:02.95 | 2:45.41 | |||
Aarhus Swim | 2:41.34 | |||||||||
8 | Naja Laitinen Wigard | 2003 | 399 | 40.08 | 1:22.49 | 2:05.46 | 2:48.41 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:37.51 | |||||||||
9 | Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 369 | 40.48 | 1:25.14 | 2:10.14 | 2:52.86 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:41.08 | |||||||||
10 | Sara Straume | 2003 | 341 | 42.79 | 1:28.29 | 2:14.10 | 2:57.53 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:45.52 | |||||||||
11 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | 332 | 42.18 | 1:27.22 | 2:13.44 | 2:59.15 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:42.50 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Holm Andersen | 2007 | 123 | 45.70 | 1:40.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.88 | |||||||||
2 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | 72 | 54.32 | 1:59.72 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:01.37 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 464 | 29.62 | 1:04.31 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | 405 | 30.97 | 1:07.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
3 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 386 | 31.41 | 1:08.41 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.84 | |||||||||
4 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 385 | 32.11 | 1:08.46 | |||||
Frem Odense | 1:08.38 | |||||||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 344 | 32.25 | 1:11.06 | |||||
H2Odense | 1:06.91 | |||||||||
6 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 312 | 33.74 | 1:13.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.60 | |||||||||
7 | Inas Ilic | 2005 | 308 | 33.51 | 1:13.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.92 | |||||||||
8 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 292 | 34.81 | 1:15.04 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.11 | |||||||||
9 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 280 | 34.98 | 1:16.08 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Kristian Svenstrup | 2005 | 263 | 37.04 | 1:17.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:17.78 | |||||||||
11 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 233 | 36.86 | 1:20.90 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:18.83 | |||||||||
12 | Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 212 | 37.79 | 1:23.55 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:36.83 | |||||||||
13 | Tobias Jakobsen | 2005 | 188 | 38.30 | 1:26.92 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:26.54 | |||||||||
14 | Andreas Laursen | 2006 | 163 | 41.20 | 1:31.09 | |||||
Swim Team Neptun | 1:31.06 | |||||||||
15 | Elliott Mitaine | 2006 | 162 | 40.06 | 1:31.30 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:34.88 | |||||||||
16 | Simon Gallacher | 2005 | 159 | 39.92 | 1:31.86 | |||||
Aarhus Swim | 1:51.01 | |||||||||
17 | Jonathan N. Sørensen | 2006 | 118 | 43.47 | 1:41.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:41.20 | |||||||||
18 | Frederik Jørgensen | 2006 | 80 | 51.79 | 1:55.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:55.72 | |||||||||
- | Johan Damsgaard Bossen | 2005 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:26.89 | |||||||||
- | Karl Anton Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:22.45 | |||||||||
- | Aksel K. Pedersen | 2006 | DSQ | sw 8.2 Brystarm v/80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:39.85 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 527 | 28.75 | 1:01.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.32 | |||||||||
2 | Frederik Venø Elling | 2003 | 479 | 29.93 | 1:03.67 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.01 | |||||||||
3 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 432 | 29.64 | 1:05.90 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.94 | |||||||||
4 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 431 | 30.85 | 1:05.95 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.35 | |||||||||
5 | William Sloth | 2003 | 425 | 30.31 | 1:06.22 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.35 | |||||||||
6 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 420 | 30.60 | 1:06.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
7 | Mikkel Stilling | 2003 | 416 | 30.18 | 1:06.70 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.16 | |||||||||
8 | Frederik Lindholm | 2004 | 415 | 31.44 | 1:06.77 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.40 | |||||||||
9 | Anders Elsborg | 2003 | 385 | 31.94 | 1:08.45 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.75 | |||||||||
10 | Jacob Toft | 2003 | 372 | 32.41 | 1:09.27 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.17 | |||||||||
11 | Mads Mikkelsen | 2004 | 347 | 32.32 | 1:10.86 | |||||
Aarhus Swim | 1:11.63 | |||||||||
12 | Andreas Torp | 2004 | 345 | 31.77 | 1:11.01 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:10.09 | |||||||||
13 | Jakob Riisgaard | 2003 | 332 | 33.25 | 1:11.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:11.50 | |||||||||
14 | Gustav Hansen | 2004 | 323 | 33.14 | 1:12.56 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:08.56 | |||||||||
15 | Daniel Østerballe | 2003 | 322 | 33.15 | 1:12.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:10.19 | |||||||||
16 | Alex Fogt | 2004 | 317 | 32.61 | 1:13.04 | |||||
H2Odense | 1:12.58 | |||||||||
17 | Emil Jaworski | 2004 | 310 | 32.63 | 1:13.55 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.15 | |||||||||
18 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 306 | 34.07 | 1:13.90 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:13.15 | |||||||||
19 | Sophus Lund Øe | 2003 | 289 | 33.29 | 1:15.27 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:15.70 | |||||||||
20 | Nicklas Bager | 2003 | 287 | 32.68 | 1:15.50 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:12.60 | |||||||||
21 | Marcus Albæk | 2004 | 276 | 34.58 | 1:16.45 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:16.59 | |||||||||
22 | Simon Kutsko Jensen | 2004 | 272 | 33.50 | 1:16.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:16.50 | |||||||||
23 | Mathias E. Kristiansen | 2004 | 264 | 34.73 | 1:17.65 | |||||
H2Odense | 1:14.28 | |||||||||
24 | Joseph-Haakon Kititi | 2003 | 253 | 35.35 | 1:18.67 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:13.33 | |||||||||
25 | Mads Halfdan Nielsen | 2004 | 233 | 37.31 | 1:20.92 | |||||
Aarhus Swim | ||||||||||
26 | Oliver Feldthusen | 2003 | 167 | 39.46 | 1:30.34 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.04 | |||||||||
27 | Sebastian Stoltenborg | 2004 | 160 | 36.51 | 1:31.58 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeppe Egholm | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:02.09 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-2002 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 584 | 29.88 | 59.58 | |||||
DeltaSwim | 56.14 | |||||||||
2 | Oskar Lindholm | 2001 | 573 | 28.35 | 59.96 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.80 | |||||||||
3 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 556 | 28.64 | 1:00.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.74 | |||||||||
4 | Markus Kjeldsen | 2000 | 537 | 28.35 | 1:01.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
5 | Jens Riisgaard | 2000 | 529 | 29.06 | 1:01.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:02.02 | |||||||||
6 | Mads Kloster | 2002 | 524 | 28.62 | 1:01.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:00.69 | |||||||||
7 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 484 | 29.90 | 1:03.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.44 | |||||||||
8 | Martin Broch | 2001 | 469 | 29.04 | 1:04.08 | |||||
DeltaSwim | 1:04.81 | |||||||||
9 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 446 | 28.65 | 1:05.16 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:03.71 | |||||||||
10 | Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 425 | 30.63 | 1:06.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:04.36 | |||||||||
11 | Daniel Gallacher | 2002 | 394 | 31.42 | 1:07.95 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.48 | |||||||||
12 | Mads Iversen | 2002 | 393 | 31.14 | 1:07.96 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:09.86 | |||||||||
13 | Erlend Tregde | 2002 | 378 | 30.75 | 1:08.87 | |||||
Farsund Svømmeklubb | 1:07.96 | |||||||||
14 | Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 373 | 32.20 | 1:09.19 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:08.51 | |||||||||
15 | Christoffer Juul Jensen | 2001 | 352 | 33.22 | 1:10.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:09.10 | |||||||||
16 | Frederik Gaardsted | 2001 | 333 | 33.50 | 1:11.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:09.55 | |||||||||
17 | Harald Hals | 2002 | 303 | 34.37 | 1:14.14 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:12.04 | |||||||||
18 | Mads B Jensen | 2002 | 300 | 32.39 | 1:14.39 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:13.34 | |||||||||
19 | Simon Finch | 2002 | 251 | 35.38 | 1:18.97 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:15.63 | |||||||||
20 | Magnus Hald | 2002 | 193 | 37.28 | 1:26.19 | |||||
Aars Svømmeklub | 1:18.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Holm Andersen | 2007 | 111 | 47.42 | 1:43.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:45.88 | |||||||||
2 | Carl-Emil Sørensen | 2007 | 79 | 51.73 | 1:55.73 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 2:01.37 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Jørgensen | 2005 | 484 | 29.72 | 1:03.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:02.40 | |||||||||
2 | Kristian Kjær | 2005 | 442 | 30.41 | 1:05.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.21 | |||||||||
3 | Gustav Dalby Østerberg | 2005 | 401 | 31.81 | 1:07.55 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.84 | |||||||||
4 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 399 | 31.36 | 1:07.67 | |||||
Frem Odense | 1:08.38 | |||||||||
5 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 346 | 32.46 | 1:10.95 | |||||
H2Odense | 1:06.91 | |||||||||
6 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 322 | 33.59 | 1:12.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.60 | |||||||||
7 | Inas Ilic | 2005 | 321 | 33.16 | 1:12.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:11.92 | |||||||||
8 | David Kilsgaard Andersen | 2005 | 306 | 34.16 | 1:13.89 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.11 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Peter Hansen | 2004 | 526 | 29.09 | 1:01.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:01.32 | |||||||||
2 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | 477 | 30.22 | 1:03.72 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.35 | |||||||||
3 | Frederik Venø Elling | 2003 | 475 | 29.63 | 1:03.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:03.01 | |||||||||
4 | Frederik Lindholm | 2004 | 453 | 30.33 | 1:04.83 | |||||
Aarhus Swim | 1:03.40 | |||||||||
5 | Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 444 | 30.34 | 1:05.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.09 | |||||||||
6 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 438 | 29.43 | 1:05.57 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:04.94 | |||||||||
7 | Mikkel Stilling | 2003 | 429 | 30.39 | 1:06.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:04.16 | |||||||||
8 | William Sloth | 2003 | 401 | 30.89 | 1:07.53 | |||||
Aarhus Swim | 1:07.35 | |||||||||
Løb 27, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Guldregn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Lindeblad | 2001 | 655 | 27.18 | 57.34 | |||||
DeltaSwim | 56.14 | |||||||||
2 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 645 | 27.36 | 57.66 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 57.74 | |||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 598 | 27.87 | 59.12 | |||||
Aarhus Swim | 1:04.80 | |||||||||
4 | Jens Riisgaard | 2000 | 541 | 28.80 | 1:01.12 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:02.02 | |||||||||
5 | Mads Kloster | 2002 | 535 | 28.60 | 1:01.36 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:00.69 | |||||||||
6 | Markus Kjeldsen | 2000 | 521 | 28.61 | 1:01.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:01.16 | |||||||||
7 | Emil Viltoft Andersen | 2000 | 499 | 29.30 | 1:02.78 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:04.44 | |||||||||
8 | Martin Broch | 2001 | 446 | 29.79 | 1:05.18 | |||||
DeltaSwim | 1:04.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:45 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silje Kjær Routhe | 2008 | 156 | 45.48 | 1:43.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.98 | |||||||||
- | Thea Faye Jacobsen | 2008 | DNS | |||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Bertram | 2006 | 457 | 33.70 | 1:11.98 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.22 | |||||||||
2 | Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 422 | 34.44 | 1:13.96 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:12.06 | |||||||||
3 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 411 | 34.17 | 1:14.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
4 | Olivia Mørch | 2006 | 363 | 35.89 | 1:17.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristiane Frøslev | 2007 | 347 | 36.05 | 1:18.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.78 | |||||||||
6 | Alma Bach Larsen | 2006 | 315 | 37.25 | 1:21.53 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.99 | |||||||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 310 | 37.58 | 1:21.94 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.23 | |||||||||
8 | Ida Rønnow | 2006 | 308 | 36.96 | 1:22.10 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.10 | |||||||||
9 | Nikoline Sejr | 2006 | 273 | 38.62 | 1:25.48 | |||||
Aarhus Swim | 1:22.58 | |||||||||
10 | Amalie Kirkegaard | 2007 | 270 | 39.40 | 1:25.76 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:31.77 | |||||||||
11 | Therese J Helt | 2006 | 238 | 40.51 | 1:29.51 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:29.32 | |||||||||
12 | Sofie Schmidt-Petersen | 2007 | 225 | 41.40 | 1:31.20 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:39.41 | |||||||||
13 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 222 | 43.63 | 1:31.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:34.40 | |||||||||
14 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | 220 | 41.93 | 1:31.84 | |||||
Aarhus Swim | 1:33.96 | |||||||||
15 | Emma Stabel | 2006 | 192 | 43.58 | 1:36.09 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 187 | 41.87 | 1:36.97 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 178 | 45.42 | 1:38.60 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:38.84 | |||||||||
18 | Natasha Do Jespersen | 2007 | 177 | 45.87 | 1:38.77 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:36.47 | |||||||||
19 | Sarah M. Jensen | 2007 | 109 | 54.04 | 1:55.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:00.17 | |||||||||
- | Caroline Christensen Obel | 2007 | DSQ | sw 8.3 brystb i fly | ||||||
Viborg Svømme Klub | 1:46.71 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 561 | 31.68 | 1:07.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.71 | |||||||||
2 | Josephine Larsen | 2004 | 505 | 33.78 | 1:09.66 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.48 | |||||||||
3 | Ida Juul Grønning | 2004 | 461 | 34.31 | 1:11.81 | |||||
H2Odense | 1:11.05 | |||||||||
4 | Mette Holstein | 2005 | 453 | 33.71 | 1:12.19 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
5 | Laura Marie Dige | 2004 | 451 | 33.54 | 1:12.30 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.30 | |||||||||
6 | Selma Skipper | 2004 | 439 | 33.28 | 1:12.99 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.80 | |||||||||
7 | Sarah Carugati | 2004 | 418 | 33.77 | 1:14.17 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.09 | |||||||||
8 | Mathilde Bager | 2005 | 413 | 34.33 | 1:14.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
9 | Emilie Bie Bock | 2005 | 407 | 34.57 | 1:14.86 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:14.52 | |||||||||
10 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | 402 | 34.65 | 1:15.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:12.93 | |||||||||
11 | Ida Hovmark | 2005 | 389 | 34.61 | 1:15.96 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:14.71 | |||||||||
12 | Nicoline Dyrman | 2004 | 385 | 34.98 | 1:16.20 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:14.19 | |||||||||
13 | Martha Bjerg | 2004 | 383 | 34.35 | 1:16.35 | |||||
Aarhus Swim | 1:17.73 | |||||||||
14 | Laura S. Olesen | 2005 | 366 | 36.17 | 1:17.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
15 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 362 | 36.84 | 1:17.79 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:15.07 | |||||||||
16 | Alberte Kempel Christense | 2004 | 333 | 36.58 | 1:20.02 | |||||
Swim Team Neptun | 1:17.05 | |||||||||
16 | Stine Mejdahl | 2005 | 333 | 37.60 | 1:20.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.30 | |||||||||
18 | Anna Victoria Plassen | 2005 | 325 | 36.22 | 1:20.68 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:12.80 | |||||||||
19 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 301 | 37.64 | 1:22.73 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:20.54 | |||||||||
20 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 255 | 39.10 | 1:27.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:32.98 | |||||||||
21 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 252 | 39.02 | 1:27.81 | |||||
DeltaSwim | 1:48.06 | |||||||||
22 | Mette Aagesen Jensen | 2004 | 239 | 41.35 | 1:29.30 | |||||
Aarhus Swim | 1:25.11 | |||||||||
23 | Frida Juliansdottir | 2005 | 238 | 40.24 | 1:29.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:31.21 | |||||||||
24 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 223 | 40.36 | 1:31.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:50.50 | |||||||||
25 | Astrid Jensen | 2005 | 222 | 40.95 | 1:31.58 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:25.91 | |||||||||
26 | Josefine Høgh | 2005 | 214 | 40.87 | 1:32.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:25.68 | |||||||||
- | Mie Asmussen | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Dicte Lund | 2004 | DNF | |||||||
Aarhus Swim | 1:30.01 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 526 | 32.01 | 1:08.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.76 | |||||||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | 525 | 32.06 | 1:08.76 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
3 | Sarah Bundgaard | 2003 | 478 | 32.27 | 1:10.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.97 | |||||||||
4 | Louise Jensen | 2003 | 478 | 33.46 | 1:10.95 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
5 | Karoline Sørensen | 2002 | 451 | 32.63 | 1:12.34 | Deltager ikke i finalen | ||||
Thisted Svømmeklub | 1:09.03 | |||||||||
6 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 447 | 33.61 | 1:12.56 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.19 | |||||||||
7 | Kristine Kleppestrand | 2002 | 443 | 33.06 | 1:12.73 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:12.51 | |||||||||
8 | Camilla Kjær | 2003 | 430 | 34.22 | 1:13.47 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
9 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 427 | 33.32 | 1:13.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise Houe Andersen | 2003 | 411 | 34.65 | 1:14.56 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.97 | |||||||||
11 | Julie Kappel Petersen | 2002 | 411 | 34.36 | 1:14.58 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:13.07 | |||||||||
12 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 406 | 34.73 | 1:14.88 | |||||
Aarhus Swim | 1:10.55 | |||||||||
13 | Kathinka Dale | 2003 | 398 | 34.26 | 1:15.42 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:14.21 | |||||||||
14 | Emma Viborg Larsen | 2001 | 355 | 34.39 | 1:18.32 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:59.81 | |||||||||
- | Sofie Jakobsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:26.69 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:48 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 16:54 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Silje Kjær Routhe | 2008 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:42.98 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Bertram | 2006 | 467 | 33.35 | 1:11.50 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.22 | |||||||||
2 | Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 463 | 33.74 | 1:11.67 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:12.06 | |||||||||
3 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 446 | 33.72 | 1:12.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:13.66 | |||||||||
4 | Olivia Mørch | 2006 | 405 | 33.62 | 1:14.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristiane Frøslev | 2007 | 353 | 35.24 | 1:18.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.78 | |||||||||
6 | Alma Bach Larsen | 2006 | 335 | 36.26 | 1:19.82 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:21.99 | |||||||||
7 | Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 309 | 37.38 | 1:21.98 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:21.23 | |||||||||
8 | Ida Rønnow | 2006 | 231 | 40.15 | 1:30.35 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:22.10 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 580 | 31.56 | 1:06.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.71 | |||||||||
2 | Josephine Larsen | 2004 | 506 | 32.74 | 1:09.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:09.48 | |||||||||
3 | Ida Juul Grønning | 2004 | 478 | 32.94 | 1:10.93 | |||||
H2Odense | 1:11.05 | |||||||||
3 | Laura Marie Dige | 2004 | 478 | 33.30 | 1:10.93 | |||||
Aarhus Swim | 1:13.30 | |||||||||
5 | Mette Holstein | 2005 | 437 | 34.61 | 1:13.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:10.83 | |||||||||
5 | Sarah Carugati | 2004 | 437 | 33.19 | 1:13.09 | |||||
Aarhus Swim | 1:09.09 | |||||||||
7 | Selma Skipper | 2004 | 419 | 33.87 | 1:14.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:14.80 | |||||||||
8 | Mathilde Bager | 2005 | 393 | 35.10 | 1:15.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
Løb 28, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Glaseksperten |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Thea Søe Bach | 2002 | 568 | 31.33 | 1:06.98 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:06.76 | |||||||||
2 | Helena V. Elling | 2000 | 529 | 31.96 | 1:08.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
3 | Sarah Bundgaard | 2003 | 508 | 32.25 | 1:09.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:08.97 | |||||||||
4 | Louise Jensen | 2003 | 492 | 32.93 | 1:10.24 | |||||
DeltaSwim | ||||||||||
5 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 458 | 33.10 | 1:11.97 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:11.19 | |||||||||
6 | Kristine Kleppestrand | 2002 | 442 | 33.06 | 1:12.83 | |||||
Vestkantsvømmerne | 1:12.51 | |||||||||
7 | Camilla Kjær | 2003 | 438 | 34.47 | 1:13.01 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:10.25 | |||||||||
8 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 388 | 34.05 | 1:16.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 16:54 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Storm Jensen | 2007 | 238 | 46.41 | 1:38.89 | 2:31.86 | 3:24.24 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:37.14 | |||||||||
2 | Jacob Bundgaard | 2007 | 225 | 49.25 | 1:44.32 | 2:39.43 | 3:28.04 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:50.01 | |||||||||
3 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 224 | 47.49 | 1:42.94 | 2:37.36 | 3:28.48 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:33.62 | |||||||||
4 | Simon Gaarde | 2007 | 222 | 49.22 | 1:43.47 | 2:37.22 | 3:29.14 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:28.88 | |||||||||
5 | Laszlo Szephalmi | 2007 | 191 | 51.00 | 1:48.25 | 2:45.46 | 3:39.81 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Storm Larsen Sand | 2007 | 161 | 52.54 | 1:52.87 | 2:52.64 | 3:52.41 | |||
Mandal Svømmeklubb | 4:13.48 | |||||||||
7 | Laurits Winter Poulsen | 2007 | 143 | 56.57 | 1:57.84 | 3:01.03 | 4:02.09 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Munk Fuglsang | 2009 | 140 | 55.78 | 1:57.79 | 3:02.75 | 4:03.40 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | William Fredriksen | 2007 | 122 | 57.22 | 2:03.55 | 3:10.31 | 4:15.31 | |||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Maciej Dworzanski | 2008 | 105 | 1:02.10 | 2:11.92 | 3:21.67 | 4:28.15 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Sondre Kyrressønn Løve Sætren | 2007 | 97 | 1:02.76 | 2:13.61 | 3:25.27 | 4:35.68 | |||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Benjami Angel Nesbø Stålesen | 2008 | 66 | 1:07.35 | 2:28.88 | 3:49.49 | 5:12.11 | |||
Farsund Svømmeklubb | 5:06.73 | |||||||||
- | Marcus V Andersen | 2008 | DSQ | sw 7.3 armt bag hoft | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 384 | 40.74 | 1:25.68 | 2:10.12 | 2:54.27 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:57.43 | |||||||||
2 | Adrian Larsen Hammer | 2005 | 378 | 39.42 | 1:24.14 | 2:09.51 | 2:55.14 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:47.45 | |||||||||
3 | Nikolai Johan Dale | 2005 | 372 | 39.29 | 1:24.07 | 2:10.29 | 2:56.12 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:49.90 | |||||||||
4 | Philip Vesterby | 2005 | 349 | 41.19 | 1:29.12 | 2:14.87 | 2:59.89 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:58.00 | |||||||||
5 | Kasper Petersen | 2006 | 311 | 42.67 | 1:31.27 | 2:19.79 | 3:06.96 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:06.59 | |||||||||
6 | Mikkel K. Kristensen | 2005 | 299 | 44.96 | 1:33.75 | 2:22.31 | 3:09.36 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:56.12 | |||||||||
7 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 298 | 43.88 | 1:33.27 | 2:24.35 | 3:09.53 | |||
DeltaSwim | 3:08.35 | |||||||||
8 | William Elliot Lumholtz | 2006 | 293 | 43.09 | 1:32.82 | 2:24.21 | 3:10.70 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:03.46 | |||||||||
9 | Mads Mølgaard | 2006 | 289 | 44.03 | 1:33.84 | 2:23.82 | 3:11.51 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:40.49 | |||||||||
10 | Magne Christian Hansen | 2006 | 284 | 42.21 | 1:31.08 | 2:21.00 | 3:12.61 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:18.66 | |||||||||
11 | Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 281 | 43.78 | 1:34.32 | 2:24.00 | 3:13.23 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:14.72 | |||||||||
12 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 258 | 47.42 | 1:36.91 | 2:28.45 | 3:18.81 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:15.84 | |||||||||
13 | Mathias Ø. Barslev | 2006 | 235 | 47.58 | 1:39.32 | 2:32.85 | 3:25.12 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:24.49 | |||||||||
14 | Elias Bock Johansen | 2005 | 229 | 47.47 | 1:39.53 | 2:33.60 | 3:26.86 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:47.39 | |||||||||
15 | Frederik Laursen | 2005 | 216 | 47.83 | 1:42.56 | 2:37.88 | 3:30.99 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:48.58 | |||||||||
16 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 205 | 48.27 | 1:42.23 | 2:39.36 | 3:34.71 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:46.16 | |||||||||
17 | Aksel K. Pedersen | 2006 | 190 | 51.21 | 1:48.95 | 2:47.37 | 3:40.00 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:38.48 | |||||||||
18 | Oliver Heuer | 2006 | 188 | 50.36 | 1:47.24 | 2:45.93 | 3:41.05 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:35.23 | |||||||||
19 | Zilas Vilsen | 2006 | 169 | 53.32 | 1:52.65 | 2:50.73 | 3:48.90 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | 132 | 57.16 | 2:01.73 | 3:06.83 | 4:08.60 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:00.73 | |||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Vind Sejr | 2003 | 508 | 36.69 | 1:17.59 | 1:57.70 | 2:38.75 | |||
Aarhus Swim | 2:39.88 | |||||||||
2 | Andreas Getz Bjartland | 2003 | 449 | 36.05 | 1:17.53 | 2:01.26 | 2:45.40 | |||
Vestkantsvømmerne | 2:30.62 | |||||||||
3 | Alex Fogt | 2004 | 441 | 37.79 | 1:21.26 | 2:03.56 | 2:46.37 | |||
H2Odense | 2:42.21 | |||||||||
4 | Malik Lodberg Klein | 2003 | 414 | 38.44 | 1:21.83 | 2:05.94 | 2:49.92 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 2:47.02 | |||||||||
5 | Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 400 | 39.47 | 1:23.36 | 2:08.94 | 2:51.91 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:44.60 | |||||||||
6 | Casper Johannesen | 2004 | 393 | 39.27 | 1:22.85 | 2:06.87 | 2:52.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:47.39 | |||||||||
7 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 380 | 38.38 | 1:22.45 | 2:08.98 | 2:54.76 | |||
H2Odense | 2:40.18 | |||||||||
8 | Sebastian Jacobsen | 2004 | 379 | 40.67 | 1:26.14 | 2:10.83 | 2:54.97 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:55.18 | |||||||||
9 | Mads Sander Andersen | 2004 | 378 | 39.05 | 1:23.99 | 2:10.62 | 2:55.10 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:52.84 | |||||||||
10 | Emil Lykke Grann | 2003 | 375 | 39.59 | 1:23.92 | 2:09.49 | 2:55.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:45.35 | |||||||||
11 | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 366 | 40.04 | 1:25.78 | 2:12.58 | 2:57.06 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:54.10 | |||||||||
12 | Kasper Henriksen | 2004 | 365 | 39.54 | 1:24.48 | 2:11.00 | 2:57.24 | |||
Viborg Svømme Klub | 2:50.95 | |||||||||
13 | Jacob Aagaard Andersen | 2004 | 362 | 39.63 | 1:25.09 | 2:11.53 | 2:57.60 | |||
Brønderslev SK08 | 3:08.98 | |||||||||
14 | Andreas Torp | 2004 | 347 | 40.72 | 1:26.67 | 2:13.78 | 3:00.14 | |||
Svømmeklubben Nord | 2:45.67 | |||||||||
15 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 344 | 39.07 | 1:26.18 | 2:14.21 | 3:00.75 | |||
Aabybro Idrætsforening | 2:54.20 | |||||||||
16 | Oliver Londero | 2004 | 336 | 42.23 | 1:29.87 | 2:16.26 | 3:02.10 | |||
Frem Odense | 3:03.48 | |||||||||
17 | Kasper Hansen | 2004 | 311 | 42.88 | 1:31.82 | 2:19.35 | 3:06.85 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:08.08 | |||||||||
18 | Frej Liltorp | 2004 | 290 | 43.28 | 1:34.39 | 2:23.69 | 3:11.32 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 3:47.29 | |||||||||
19 | Jonas Abildgaard | 2003 | 263 | 45.02 | 1:36.30 | 2:28.84 | 3:17.54 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:13.75 | |||||||||
- | Mathias Frahm Feldtmose | 2004 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Nord | 2:58.99 | |||||||||
- | Simon Degn | 2003 | DNS | |||||||
Aarhus Swim | 2:36.96 | |||||||||
- | Jacob Toft | 2003 | DSQ | sw 7.1 2 flyb v/105m | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 3:02.62 | |||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Hjørring Varmeforsyning |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aksel Skrydstrup | 2001 | 698 | 32.42 | 1:08.24 | 1:44.94 | 2:22.77 | |||
Aarhus Swim | 2:17.65 | |||||||||
2 | Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 563 | 34.83 | 1:13.44 | 1:52.93 | 2:33.35 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 2:27.59 | |||||||||
3 | Martin Broch | 2001 | 453 | 36.76 | 1:18.62 | 2:02.51 | 2:44.89 | |||
DeltaSwim | 2:43.08 | |||||||||
4 | Christian Hovmark | 2001 | 424 | 37.84 | 1:20.62 | 2:04.79 | 2:48.52 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:42.51 | |||||||||
5 | Mathias Teuchler | 2000 | 401 | 37.90 | 1:22.27 | 2:06.38 | 2:51.64 | |||
DeltaSwim | 2:40.98 | |||||||||
6 | Mathias G-Rasmussen | 2001 | 322 | 39.93 | 1:27.10 | 2:15.86 | 3:04.69 | |||
HOG-Hinnerup | 3:24.50 | |||||||||
- | Frederik Gaardsted | 2001 | DSQ | sw 7.1 2 x flyb v/st | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 2:55.75 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2019 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejining |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Iben Thomasen | 2008 | 236 | 51.82 | 1:50.96 | 2:49.01 | 3:45.06 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
2 | Frida Hinge | 2008 | 220 | 52.76 | 1:52.56 | 2:50.51 | 3:50.22 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:45.42 | |||||||||
3 | Caroline Petersen | 2008 | 214 | 53.18 | 1:51.82 | 2:54.02 | 3:52.44 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alma Nygreen Sakic | 2008 | 211 | 51.80 | 1:52.90 | 2:53.48 | 3:53.65 | |||
Svømmeklubben S 68 | 4:00.37 | |||||||||
5 | Signe Laursen | 2008 | 198 | 55.65 | 1:55.78 | 2:57.93 | 3:58.62 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 195 | 56.23 | 2:00.30 | 3:01.71 | 3:59.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lærke Svenstrup | 2008 | 174 | 56.16 | 2:01.16 | 3:04.45 | 4:08.72 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Silje S. Rosenberg | 2009 | 174 | 57.43 | 2:01.94 | 3:05.49 | 4:08.73 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:13.53 | |||||||||
9 | Laura Kibsgaard | 2008 | 118 | 1:05.90 | 2:17.49 | 3:30.20 | 4:43.55 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | DSQ | sw 4.4 Tyvstart | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:33.38 | |||||||||
- | Maja Sloth | 2008 | DSQ | sw 7.1fl armt u/v st | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:47.29 | |||||||||
- | Thea Faye Jacobsen | 2008 | DSQ | sw 7.1 4 flyben e/st | ||||||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejining |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | 550 | 38.50 | 1:22.55 | 2:06.25 | 2:49.69 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:42.16 | |||||||||
2 | Naja Færgemann | 2006 | 408 | 43.53 | 1:31.62 | 2:19.72 | 3:07.50 | |||
H2Odense | ||||||||||
3 | Line Gjelstrup | 2006 | 407 | 42.86 | 1:30.87 | 2:19.38 | 3:07.71 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:04.28 | |||||||||
4 | Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 361 | 46.27 | 1:37.29 | 2:27.21 | 3:15.31 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:19.13 | |||||||||
5 | Selma Nygreen Sakic | 2006 | 353 | 45.28 | 1:34.77 | 2:26.19 | 3:16.68 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:08.33 | |||||||||
6 | Emma Sloth | 2006 | 325 | 46.72 | 1:38.26 | 2:30.45 | 3:22.32 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:28.13 | |||||||||
7 | Therese J Helt | 2006 | 310 | 49.70 | 1:42.13 | 2:34.53 | 3:25.54 | |||
Aabybro Idrætsforening | 3:16.22 | |||||||||
8 | Lærke Ljungberg Kristense | 2007 | 276 | 51.88 | 1:46.97 | 2:40.60 | 3:33.55 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:41.25 | |||||||||
9 | Ida-Marie K. Pind | 2007 | 258 | 50.87 | 1:46.81 | 2:42.28 | 3:38.37 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:43.15 | |||||||||
10 | Neya Damgaard | 2007 | 251 | 51.10 | 1:47.88 | 2:43.56 | 3:40.39 | |||
Brønderslev SK08 | 3:47.22 | |||||||||
11 | Patricia Nættermann | 2007 | 247 | 49.49 | 1:45.88 | 2:43.77 | 3:41.71 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:35.79 | |||||||||
12 | Malou Brogaard | 2007 | 231 | 51.75 | 1:49.75 | 2:49.37 | 3:46.48 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
13 | Lykke Madelen Teige | 2007 | 218 | 54.69 | 1:53.61 | 2:52.25 | 3:50.87 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:51.24 | |||||||||
14 | Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 207 | 55.38 | 1:55.96 | 2:58.13 | 3:55.03 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:21.71 | |||||||||
15 | Julie Bjørn | 2006 | 195 | 56.38 | 1:58.02 | 2:59.56 | 3:59.52 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:53.02 | |||||||||
16 | Lillie Sofie Dahl | 2007 | 175 | 56.36 | 2:00.75 | 3:04.74 | 4:08.48 | |||
Mandal Svømmeklubb | ||||||||||
17 | Kamilla Ruseng Henriksen | 2007 | 174 | 55.47 | 2:01.85 | 3:07.03 | 4:08.83 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:19.21 | |||||||||
18 | Emma Kidmose Hansen | 2007 | 168 | 58.02 | 2:03.33 | 3:08.49 | 4:12.10 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 4:02.07 | |||||||||
19 | Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 137 | 1:01.99 | 2:11.54 | 3:20.63 | 4:29.29 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:15.50 | |||||||||
20 | Clara Møller Skatka | 2007 | 127 | 1:04.80 | 2:15.44 | 3:25.87 | 4:36.72 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejining |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Kildahl | 2004 | 565 | 37.57 | 1:21.15 | 2:04.32 | 2:48.26 | |||
Aarhus Swim | 2:46.36 | |||||||||
2 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 463 | 40.21 | 1:26.48 | 2:13.84 | 2:59.72 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:55.57 | |||||||||
3 | Jazmin Jensen | 2005 | 450 | 42.07 | 1:28.50 | 2:14.70 | 3:01.43 | |||
Aalborg Svømmeklub | 2:59.23 | |||||||||
4 | Agnete Habermann | 2005 | 424 | 42.49 | 1:30.16 | 2:17.57 | 3:05.07 | |||
H2Odense | 2:54.85 | |||||||||
5 | Ida Hovmark | 2005 | 423 | 43.46 | 1:31.90 | 2:19.12 | 3:05.30 | |||
Thisted Svømmeklub | 2:59.15 | |||||||||
6 | Nanna Langvad | 2005 | 420 | 42.77 | 1:31.89 | 2:19.22 | 3:05.70 | |||
Aarhus Swim | 3:02.83 | |||||||||
7 | Emma Sofie Anthun | 2004 | 405 | 42.87 | 1:30.08 | 2:19.26 | 3:08.00 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:08.64 | |||||||||
8 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 402 | 43.05 | 1:31.96 | 2:20.60 | 3:08.34 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:07.31 | |||||||||
9 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | 387 | 43.15 | 1:32.48 | 2:21.61 | 3:10.83 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:05.38 | |||||||||
10 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 386 | 43.47 | 1:32.79 | 2:22.88 | 3:11.05 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:03.84 | |||||||||
11 | Cassandra Spring | 2005 | 383 | 44.24 | 1:33.09 | 2:23.38 | 3:11.39 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 3:05.37 | |||||||||
12 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 376 | 44.71 | 1:34.05 | 2:23.23 | 3:12.60 | |||
Aalborg Svømmeklub | 3:04.50 | |||||||||
13 | Line Knudsen | 2005 | 373 | 43.48 | 1:31.54 | 2:22.83 | 3:13.20 | |||
Silkeborg Svømmeklub | 3:05.16 | |||||||||
14 | Kristine Vestergaard | 2005 | 369 | 43.99 | 1:33.90 | 2:24.42 | 3:13.93 | |||
Brønderslev SK08 | 3:06.18 | |||||||||
15 | Ida Juul Grønning | 2004 | 368 | 44.36 | 1:33.17 | 2:24.92 | 3:14.04 | |||
H2Odense | 3:15.26 | |||||||||
16 | Mathilde Thirup | 2005 | 362 | 44.68 | 1:36.48 | 2:27.13 | 3:15.05 | |||
Svømmeklubben S 68 | 3:05.62 | |||||||||
17 | Majken Haarup | 2004 | 351 | 44.78 | 1:34.65 | 2:25.99 | 3:17.08 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:11.42 | |||||||||
18 | Malena Pind Therkildsen | 2004 | 324 | 46.26 | 1:38.04 | 2:31.37 | 3:22.40 | |||
Viborg Svømme Klub | 3:06.84 | |||||||||
19 | Sofie Duelund | 2005 | 241 | 50.82 | 1:48.29 | 2:46.68 | 3:43.36 | |||
Swim Team Neptun | 3:48.97 | |||||||||
20 | Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 201 | 53.80 | 1:56.86 | 2:59.11 | 3:57.15 | |||
Viborg Svømme Klub | 4:06.00 | |||||||||
- | Silke Maria Pjengaard | 2005 | DNS | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:14.95 | |||||||||
- | Sofie Søe Møhlenberg | 2004 | DNF | |||||||
Brønderslev SK08 | 3:20.19 | |||||||||
- | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | DSQ | sw 7.1 2 brystb v/st | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 3:00.64 | |||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: Kærholm Teltudlejining |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | 599 | 38.83 | 1:20.61 | 2:03.03 | 2:44.96 | |||
DeltaSwim | 2:42.11 | |||||||||
2 | Laura Fogh | 2003 | 591 | 37.64 | 1:19.80 | 2:02.25 | 2:45.72 | |||
Aarhus Swim | 2:36.69 | |||||||||
3 | Ida Kjærgaard | 2003 | 548 | 39.05 | 1:22.48 | 2:06.31 | 2:49.91 | |||
Skanderborg Svømmeklub | 2:42.52 | |||||||||
4 | Amalije Kristensen | 2002 | 381 | 43.33 | 1:31.65 | 2:20.89 | 3:11.82 | |||
Svømmeklubben S 68 | 2:57.72 | |||||||||
5 | Gro Sørensen | 2002 | 381 | 43.96 | 1:32.92 | 2:22.87 | 3:11.88 | |||
Aarhus Swim | 3:12.63 | |||||||||
6 | Idunn Straume | 2003 | 354 | 46.40 | 1:37.05 | 2:26.57 | 3:16.58 | |||
Vestkantsvømmerne | 3:09.24 | |||||||||
7 | Karoline Nielsen | 1997 | 348 | 45.77 | 1:35.91 | 2:27.01 | 3:17.77 | |||
Svømmeklubben Nord | 3:07.68 | |||||||||
- | Sara Bundgaard | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 2:59.18 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 31, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2019 |
Sponsor: Exponet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Drenge 1 | 2005 | 459 | 4:03.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:09.70 | |||||||||
Inas Ilic | 2005 | 30.03 | 1:01.98 | 1:01.98 | ||||||
Christoffer P. Voldbjerg | 2005 | 28.92 | 1:00.39 | 2:02.37 | ||||||
Mikkel K. Kristensen | 2005 | 29.89 | 1:02.65 | 3:05.02 | ||||||
Morten H. Kobbelgaard | 2005 | 29.01 | 58.86 | 4:03.88 | ||||||
2 | Vestkantsvømmerne 4 | 2005 | 314 | 4:36.66 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Adrian Larsen Hammer | 2005 | 29.80 | 1:03.12 | 1:03.12 | ||||||
Nikolai Johan Dale | 2005 | 32.14 | 1:07.68 | 2:10.80 | ||||||
Sondre Garathun | 2005 | 32.88 | 1:10.51 | 3:21.31 | ||||||
Lars Christian Haugland | 2005 | 35.09 | 1:15.35 | 4:36.66 | ||||||
3 | Neptun Drenge | 2005 | 298 | 4:41.79 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:45.34 | |||||||||
Johan H Brorson | 2006 | 31.10 | 1:06.52 | 1:06.52 | ||||||
Andreas Laursen | 2006 | 34.97 | 1:13.57 | 2:20.09 | ||||||
Mads Rager Larsen | 2005 | 34.23 | 1:12.90 | 3:32.99 | ||||||
Lukas Mogensen | 2005 | 32.56 | 1:08.80 | 4:41.79 | ||||||
4 | Aalborg Drenge 2 | 2006 | 265 | 4:52.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:42.12 | |||||||||
Jeppe Moeslund Lausen | 2006 | 32.23 | 1:07.40 | 1:07.40 | ||||||
William Bundgaard | 2007 | 35.15 | 1:16.78 | 2:24.18 | ||||||
Storm Jensen | 2007 | 36.28 | 1:17.70 | 3:41.88 | ||||||
Marcus Juul Jørgensen | 2006 | 32.79 | 1:11.01 | 4:52.89 | ||||||
5 | Ssk Herrer 3 | 2005 | 260 | 4:54.58 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:28.90 | |||||||||
Emil Togsverd | 2005 | 30.72 | 1:04.09 | 1:04.09 | ||||||
Frederik Rantzau Vejvad | 2007 | 37.14 | 1:19.13 | 2:23.22 | ||||||
Laurits Winter Poulsen | 2007 | 36.77 | 1:17.08 | 3:40.30 | ||||||
Zilas Vilsen | 2006 | 35.93 | 1:14.28 | 4:54.58 | ||||||
6 | S68 - Drenge 2 | 2005 | 223 | 5:09.98 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:48.97 | |||||||||
Karl Anton Kristensen | 2005 | 30.21 | 1:03.46 | 1:03.46 | ||||||
Frederik Jørgensen | 2006 | 39.14 | 1:19.94 | 2:23.40 | ||||||
Theis Lindhardt | 2006 | 38.82 | 1:24.80 | 3:48.20 | ||||||
Laszlo Szephalmi | 2007 | 37.69 | 1:21.78 | 5:09.98 | ||||||
7 | Vs Drenge 3 | 2005 | 201 | 5:20.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:13.40 | |||||||||
Aksel K. Pedersen | 2006 | 37.45 | 1:20.34 | 1:20.34 | ||||||
Jonas Therkildsen | 2007 | 36.05 | 1:18.37 | 2:38.71 | ||||||
Lucas Lund Rasmussen | 2007 | 36.83 | 1:22.02 | 4:00.73 | ||||||
Jonathan N. Sørensen | 2006 | 36.83 | 1:20.17 | 5:20.90 | ||||||
8 | Ssk Herrer 4 | 2007 | 135 | 6:06.29 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 6:28.61 | |||||||||
Magnus Rantzau Vejvad | 2008 | 43.45 | 1:28.76 | 1:28.76 | ||||||
Aske T Jensen | 2007 | 43.50 | 1:34.30 | 3:03.06 | ||||||
Luca Korsgaard Nicholson | 2009 | 48.47 | 1:42.66 | 4:45.72 | ||||||
Simon Gaarde | 2007 | 37.51 | 1:20.57 | 6:06.29 | ||||||
Løb 31, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2004 |
Sponsor: Exponet |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aarhus Swim Drenge 1 | 2000 | 634 | 3:39.07 | ||||||
Aarhus Swim | 3:39.22 | |||||||||
Oskar Lindholm | 2001 | 26.30 | 53.09 | 53.09 | ||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | 26.19 | 55.04 | 1:48.13 | ||||||
Daniel Gallacher | 2002 | 26.35 | 55.73 | 2:43.86 | ||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 26.12 | 55.21 | 3:39.07 | ||||||
2 | Ssk Herrer 1 | 2000 | 574 | 3:46.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 3:49.51 | |||||||||
Emil Lykke Grann | 2003 | 27.86 | 59.08 | 59.08 | ||||||
Frederik Venø Elling | 2003 | 27.54 | 57.20 | 1:56.28 | ||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 26.04 | 54.46 | 2:50.74 | ||||||
Jens Riisgaard | 2000 | 26.65 | 55.65 | 3:46.39 | ||||||
3 | S68 Drenge 1 | 2001 | 533 | 3:52.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 3:50.23 | |||||||||
Kristian B. Rasmussen | 2003 | 26.78 | 56.69 | 56.69 | ||||||
Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | 27.85 | 57.83 | 1:54.52 | ||||||
Hjalte Lillevik Frost | 2001 | 28.45 | 58.16 | 2:52.68 | ||||||
Jeppe Egholm | 2003 | 28.08 | 59.35 | 3:52.03 | ||||||
4 | Vs Drenge 1 | 2003 | 504 | 3:56.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 3:54.61 | |||||||||
Anders Elsborg | 2003 | 28.70 | 58.77 | 58.77 | ||||||
Magne Christian Hansen | 2006 | 28.92 | 1:01.48 | 2:00.25 | ||||||
Daniel Østerballe | 2003 | 27.98 | 1:00.04 | 3:00.29 | ||||||
Mads Peter Hansen | 2004 | 26.83 | 56.11 | 3:56.40 | ||||||
5 | Penguin Guns | 2000 | 474 | 4:01.35 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:01.48 | |||||||||
Oscar Pedersen | 2004 | 28.24 | 1:00.24 | 1:00.24 | ||||||
Joachim Hedegaard Nielsen | 2002 | 28.70 | 1:00.66 | 2:00.90 | ||||||
Mikkel Hedeby Madsen | 2002 | 29.10 | 1:00.91 | 3:01.81 | ||||||
Emil Viltoft Andersen | 2000 | 27.61 | 59.54 | 4:01.35 | ||||||
6 | Delta Devils | 2000 | 472 | 4:01.66 | ||||||
DeltaSwim | 4:05.00 | |||||||||
Martin Broch | 2001 | 29.69 | 1:03.82 | 1:03.82 | ||||||
Mathias Teuchler | 2000 | 30.46 | 1:05.18 | 2:09.00 | ||||||
Malthe Lindeblad | 2001 | 25.91 | 52.73 | 3:01.73 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 28.07 | 59.93 | 4:01.66 | ||||||
7 | Aalborg Herre 1 | 2004 | 459 | 4:04.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:04.21 | |||||||||
Simon Kutsko Jensen | 2004 | 30.60 | 1:04.86 | 1:04.86 | ||||||
Sebastian Jacobsen | 2004 | 29.37 | 1:00.88 | 2:05.74 | ||||||
Casper Johannesen | 2004 | 28.03 | 59.73 | 3:05.47 | ||||||
Asgar Knakkergaard | 2004 | 28.21 | 58.55 | 4:04.02 | ||||||
8 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2003 | 452 | 4:05.15 | ||||||
Aarhus Swim | 3:58.47 | |||||||||
Mads Mikkelsen | 2004 | 28.22 | 59.88 | 59.88 | ||||||
William Sloth | 2003 | 29.81 | 1:02.20 | 2:02.08 | ||||||
Viktor Lei Lamberg | 2004 | 29.78 | 1:02.86 | 3:04.94 | ||||||
Frederik Lindholm | 2004 | 28.41 | 1:00.21 | 4:05.15 | ||||||
9 | Ssk Herrer 2 | 2001 | 449 | 4:05.70 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:04.16 | |||||||||
Kasper Hansen | 2004 | 29.15 | 1:00.71 | 1:00.71 | ||||||
Jakob Riisgaard | 2003 | 29.62 | 1:01.99 | 2:02.70 | ||||||
Gustav Fløche Fuglsang | 2002 | 29.08 | 1:00.76 | 3:03.46 | ||||||
Frederik Gaardsted | 2001 | 30.28 | 1:02.24 | 4:05.70 | ||||||
10 | Thisted Drenge 2 | 2004 | 430 | 4:09.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:10.12 | |||||||||
Kristian Kjær | 2005 | 30.25 | 1:04.44 | 1:04.44 | ||||||
Gustav Hansen | 2004 | 28.93 | 1:02.10 | 2:06.54 | ||||||
Viktor Enevold Sørensen | 2004 | 28.37 | 1:00.40 | 3:06.94 | ||||||
Asger Mathiasen | 2004 | 29.26 | 1:02.37 | 4:09.31 | ||||||
11 | Aabybro Destroyers | 2003 | 419 | 4:11.48 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:10.68 | |||||||||
Jacob Toft | 2003 | 31.10 | 1:03.83 | 1:03.83 | ||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 31.25 | 1:06.05 | 2:09.88 | ||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 28.84 | 1:01.00 | 3:10.88 | ||||||
Magnus Østergaard Barslev | 2003 | 28.58 | 1:00.60 | 4:11.48 | ||||||
12 | Vestkantsvømmerne 5 | 2002 | 408 | 4:13.69 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Eirik Nornes Nesse | 2004 | 29.69 | 1:02.31 | 1:02.31 | ||||||
Andreas Getz Bjartland | 2003 | 28.34 | 59.46 | 2:01.77 | ||||||
Harald Hals | 2002 | 29.80 | 1:03.53 | 3:05.30 | ||||||
Stian Nornes Nesse | 2004 | 31.52 | 1:08.39 | 4:13.69 | ||||||
13 | Nord Drenge | 2002 | 380 | 4:19.80 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 4:10.00 | |||||||||
Emil Jaworski | 2004 | 29.53 | 1:02.74 | 1:02.74 | ||||||
Frederik Laursen | 2005 | 32.50 | 1:08.78 | 2:11.52 | ||||||
Gustav Hjerrild-Jensen | 2003 | 32.19 | 1:07.42 | 3:18.94 | ||||||
Ruben Nørgaard | 2002 | 28.23 | 1:00.86 | 4:19.80 | ||||||
14 | Vs Drenge 2 | 2004 | 333 | 4:31.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:41.06 | |||||||||
Tobias Jakobsen | 2005 | 31.69 | 1:07.28 | 1:07.28 | ||||||
Kristian Svenstrup | 2005 | 32.12 | 1:08.04 | 2:15.32 | ||||||
Emil Ulrich Sørensen | 2005 | 33.26 | 1:11.15 | 3:26.47 | ||||||
Kasper Henriksen | 2004 | 30.70 | 1:05.01 | 4:31.48 | ||||||
15 | Aabybro Guns | 2003 | 313 | 4:37.19 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:42.80 | |||||||||
Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 31.66 | 1:06.93 | 1:06.93 | ||||||
Mads Mølgaard | 2006 | 33.22 | 1:09.66 | 2:16.59 | ||||||
Victor Haunstrup | 2003 | 33.53 | 1:13.19 | 3:29.78 | ||||||
Mathias Ø. Barslev | 2006 | 32.94 | 1:07.41 | 4:37.19 | ||||||
- | Thisted Drenge | 2001 | DSQ | SW 10.11 Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | 3:51.38 | |||||||||
Mads Kloster | 2002 | 26.72 | 55.77 | 55.77 | ||||||
Sebastian Jørgensen | 2005 | 27.95 | 58.67 | 1:54.44 | ||||||
Christian Hovmark | 2001 | 28.23 | 1:01.11 | 2:55.55 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 28 april 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 17:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 26 april 2019 |
Løb 32, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2019 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Piger 1 | 2006 | 477 | 4:28.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:40.39 | |||||||||
Karoline Kjelstrup | 2006 | 31.38 | 1:04.02 | 1:04.02 | ||||||
Line Gjelstrup | 2006 | 34.23 | 1:11.08 | 2:15.10 | ||||||
Kristiane Frøslev | 2007 | 31.77 | 1:06.77 | 3:21.87 | ||||||
Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 31.26 | 1:06.82 | 4:28.69 | ||||||
2 | Aarhus Swim Piger 4 | 2006 | 400 | 4:44.86 | ||||||
Aarhus Swim | 4:48.88 | |||||||||
Marie Bertram | 2006 | 33.53 | 1:09.68 | 1:09.68 | ||||||
Nikoline Sejr | 2006 | 35.29 | 1:14.19 | 2:23.87 | ||||||
Anna Ancker | 2006 | 34.83 | 1:15.28 | 3:39.15 | ||||||
Rikke Friis Kanstrup | 2006 | 31.27 | 1:05.71 | 4:44.86 | ||||||
3 | Vestkantsvømmerne 1 | 2006 | 382 | 4:49.28 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Linnea Solsvik | 2006 | 31.51 | 1:06.41 | 1:06.41 | ||||||
Leah Stensaker Nilsen | 2006 | 32.48 | 1:07.33 | 2:13.74 | ||||||
Vilde Arefjord Elholm | 2007 | 37.30 | 1:16.99 | 3:30.73 | ||||||
Anna Sigdestad | 2007 | 36.27 | 1:18.55 | 4:49.28 | ||||||
4 | Ssk Damer 3 | 2006 | 355 | 4:56.60 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:08.91 | |||||||||
Trine Lundø Michaelsen | 2006 | 34.29 | 1:11.47 | 1:11.47 | ||||||
Paula Lindberg | 2007 | 35.37 | 1:15.58 | 2:27.05 | ||||||
Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | 35.36 | 1:14.99 | 3:42.04 | ||||||
Julie Bjørn | 2006 | 35.97 | 1:14.56 | 4:56.60 | ||||||
5 | Aalborg Piger 2 | 2006 | 326 | 5:05.02 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:10.10 | |||||||||
Alma Bach Larsen | 2006 | 34.25 | 1:11.90 | 1:11.90 | ||||||
Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 37.22 | 1:18.26 | 2:30.16 | ||||||
Amalie Kirkegaard | 2007 | 36.06 | 1:18.41 | 3:48.57 | ||||||
Luanna Russo | 2006 | 35.53 | 1:16.45 | 5:05.02 | ||||||
6 | S68 Piger 2 | 2006 | 282 | 5:20.03 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 5:04.76 | |||||||||
Patricia Nættermann | 2007 | 36.60 | 1:17.58 | 1:17.58 | ||||||
Selma Nygreen Sakic | 2006 | 39.32 | 1:27.00 | 2:44.58 | ||||||
Sofia Jørgensen | 2006 | 37.88 | 1:20.38 | 4:04.96 | ||||||
Nikoline Michaelsen | 2007 | 34.73 | 1:15.07 | 5:20.03 | ||||||
7 | Aalborg Piger 3 | 2007 | 259 | 5:29.21 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 5:40.97 | |||||||||
Victoria Amdi Brinkmann | 2007 | 37.36 | 1:17.80 | 1:17.80 | ||||||
Mia Plougman | 2007 | 42.59 | 1:31.36 | 2:49.16 | ||||||
Emilie Pedersen | 2007 | 34.45 | 1:14.60 | 4:03.76 | ||||||
Emma Andersen | 2007 | 39.94 | 1:25.45 | 5:29.21 | ||||||
8 | Vs Piger 5 | 2006 | 209 | 5:53.79 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:48.04 | |||||||||
Emma Sloth | 2006 | 41.51 | 1:29.04 | 1:29.04 | ||||||
Caroline Christensen Obel | 2007 | 41.06 | 1:28.92 | 2:57.96 | ||||||
Alberte Martiny Sørensen | 2007 | 40.87 | 1:25.06 | 4:23.02 | ||||||
Maja Sloth | 2008 | 42.75 | 1:30.77 | 5:53.79 | ||||||
9 | Ssk Damer 4 | 2006 | 201 | 5:58.32 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:13.27 | |||||||||
Silke Sejr Elgaard Jørgen | 2007 | 43.14 | 1:34.43 | 1:34.43 | ||||||
Emma Kidmose Hansen | 2007 | 44.61 | 1:31.86 | 3:06.29 | ||||||
Liya Korsgaard Nicholson | 2009 | 44.58 | 1:37.51 | 4:43.80 | ||||||
Laura Wittenhagen | 2006 | 34.93 | 1:14.52 | 5:58.32 | ||||||
10 | Ssk Damer 5 | 2008 | 146 | 6:38.22 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 5:31.72 | |||||||||
Anna Friis Stenholt | 2009 | 49.11 | 1:42.29 | 1:42.29 | ||||||
Silje S. Rosenberg | 2009 | 49.94 | 1:44.61 | 3:26.90 | ||||||
Frida Hinge | 2008 | 46.34 | 1:40.03 | 5:06.93 | ||||||
Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | 42.69 | 1:31.29 | 6:38.22 | ||||||
Løb 32, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2005 |
Sponsor: Fjordbak Byg |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ssk Damer 1 | 2000 | 616 | 4:06.80 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:13.75 | |||||||||
Mette Holstein | 2005 | 31.03 | 1:03.36 | 1:03.36 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 30.34 | 1:03.88 | 2:07.24 | ||||||
Helena V. Elling | 2000 | 27.83 | 58.73 | 3:05.97 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 29.26 | 1:00.83 | 4:06.80 | ||||||
2 | Aarhus Swim Piger 1 | 2003 | 577 | 4:12.19 | ||||||
Aarhus Swim | 4:08.19 | |||||||||
Martha Bjerg | 2004 | 30.44 | 1:02.39 | 1:02.39 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 30.68 | 1:04.56 | 2:06.95 | ||||||
Nanna Langvad | 2005 | 29.70 | 1:02.27 | 3:09.22 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 30.08 | 1:02.97 | 4:12.19 | ||||||
3 | Aalborg Damer 1 | 1995 | 570 | 4:13.29 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:26.46 | |||||||||
Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 31.31 | 1:05.09 | 1:05.09 | ||||||
Mathilde Bager | 2005 | 31.42 | 1:05.86 | 2:10.95 | ||||||
Camilla Nørgaard Frost | 2005 | 30.40 | 1:03.24 | 3:14.19 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 28.38 | 59.10 | 4:13.29 | ||||||
4 | Neptun Supergirls | 2004 | 559 | 4:14.87 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:13.38 | |||||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 29.91 | 1:02.51 | 1:02.51 | ||||||
Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 30.54 | 1:03.16 | 2:05.67 | ||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 31.12 | 1:06.14 | 3:11.81 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 29.38 | 1:03.06 | 4:14.87 | ||||||
5 | Thisted Piger 1 | 2002 | 548 | 4:16.61 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:18.79 | |||||||||
Thea Søe Bach | 2002 | 29.58 | 1:02.27 | 1:02.27 | ||||||
Julie Kappel Petersen | 2002 | 32.27 | 1:09.41 | 2:11.68 | ||||||
Tilde Søe Bach | 2005 | 30.39 | 1:04.93 | 3:16.61 | ||||||
Karoline Sørensen | 2002 | 27.94 | 1:00.00 | 4:16.61 | ||||||
6 | Vs Piger 1 | 2002 | 534 | 4:18.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:15.72 | |||||||||
Josephine Larsen | 2004 | 32.63 | 1:06.65 | 1:06.65 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 30.01 | 1:04.26 | 2:10.91 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 29.98 | 1:03.07 | 3:13.98 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 31.08 | 1:04.80 | 4:18.78 | ||||||
7 | Delta Devils | 2002 | 524 | 4:20.45 | ||||||
DeltaSwim | 4:16.55 | |||||||||
Cecilie Batz | 2003 | 31.58 | 1:05.72 | 1:05.72 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 30.64 | 1:05.13 | 2:10.85 | ||||||
Karoline Kristensen | 2004 | 30.28 | 1:05.91 | 3:16.76 | ||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 29.83 | 1:03.69 | 4:20.45 | ||||||
8 | Duller Med Muller | 2003 | 523 | 4:20.57 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:16.41 | |||||||||
Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 32.21 | 1:07.52 | 1:07.52 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 31.94 | 1:07.96 | 2:15.48 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 30.77 | 1:05.94 | 3:21.42 | ||||||
Fenja Romanski | 2005 | 27.71 | 59.15 | 4:20.57 | ||||||
9 | Aarhus Swim Piger 2 | 2002 | 514 | 4:22.15 | ||||||
Aarhus Swim | 4:15.71 | |||||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 31.00 | 1:04.46 | 1:04.46 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 31.18 | 1:06.19 | 2:10.65 | ||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | 31.77 | 1:06.39 | 3:17.04 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 31.10 | 1:05.11 | 4:22.15 | ||||||
10 | Vestkantsvømmerne 2 | 2002 | 485 | 4:27.29 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Kristine Kleppestrand | 2002 | 31.79 | 1:06.04 | 1:06.04 | ||||||
Anna Victoria Plassen | 2005 | 31.54 | 1:05.89 | 2:11.93 | ||||||
Emma Sofie Anthun | 2004 | 33.71 | 1:09.97 | 3:21.90 | ||||||
Kathinka Dale | 2003 | 30.86 | 1:05.39 | 4:27.29 | ||||||
11 | Aalborg Damer 2 | 2005 | 475 | 4:29.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:39.48 | |||||||||
Louise Lie Thisted | 2005 | 31.93 | 1:08.01 | 1:08.01 | ||||||
Laura S. Olesen | 2005 | 31.94 | 1:06.36 | 2:14.37 | ||||||
Stine Mejdahl | 2005 | 32.00 | 1:07.54 | 3:21.91 | ||||||
Jazmin Jensen | 2005 | 30.89 | 1:07.18 | 4:29.09 | ||||||
12 | Ssk Damer 2 | 2001 | 471 | 4:29.93 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:26.45 | |||||||||
Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 32.02 | 1:06.99 | 1:06.99 | ||||||
Line Knudsen | 2005 | 31.97 | 1:07.52 | 2:14.51 | ||||||
Selma Lindberg | 2003 | 31.05 | 1:06.52 | 3:21.03 | ||||||
Anne Lundorff Larsen | 2004 | 32.30 | 1:08.90 | 4:29.93 | ||||||
13 | Aarhus Swim Piger 3 | 2002 | 461 | 4:31.77 | ||||||
Aarhus Swim | 4:36.41 | |||||||||
Sarah Carugati | 2004 | 31.16 | 1:05.24 | 1:05.24 | ||||||
Freja Bjørn | 2005 | 32.02 | 1:09.11 | 2:14.35 | ||||||
Mette Aagesen Jensen | 2004 | 33.16 | 1:10.23 | 3:24.58 | ||||||
Gro Sørensen | 2002 | 32.06 | 1:07.19 | 4:31.77 | ||||||
14 | Aabybro Girl Power | 2001 | 447 | 4:34.58 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 4:29.00 | |||||||||
Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 31.36 | 1:04.59 | 1:04.59 | ||||||
Therese J Helt | 2006 | 34.48 | 1:14.25 | 2:18.84 | ||||||
Ida Rønnow | 2006 | 32.58 | 1:09.18 | 3:28.02 | ||||||
Emma Viborg Larsen | 2001 | 31.10 | 1:06.56 | 4:34.58 | ||||||
15 | Nord Piger 1 | 2003 | 434 | 4:37.31 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 4:34.00 | |||||||||
Anne-Sophie Andersen | 2004 | 31.19 | 1:04.55 | 1:04.55 | ||||||
Astrid Jensen | 2005 | 34.66 | 1:14.53 | 2:19.08 | ||||||
Naja Laitinen Wigard | 2003 | 31.96 | 1:08.62 | 3:27.70 | ||||||
Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 32.67 | 1:09.61 | 4:37.31 | ||||||
16 | Thisted Piger 2 | 2002 | 413 | 4:41.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | 4:35.33 | |||||||||
Ida Hovmark | 2005 | 32.93 | 1:09.95 | 1:09.95 | ||||||
Lise Lindemann-Larsen | 2002 | 33.86 | 1:12.14 | 2:22.09 | ||||||
Ida Kristensen | 2004 | 32.24 | 1:09.19 | 3:31.28 | ||||||
Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 33.41 | 1:10.63 | 4:41.91 | ||||||
17 | Power Puff Pingviner | 2003 | 399 | 4:45.24 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:42.05 | |||||||||
Cassandra Spring | 2005 | 34.20 | 1:11.64 | 1:11.64 | ||||||
Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | 33.94 | 1:12.20 | 2:23.84 | ||||||
Ida Kold Dalsgaard | 2005 | 33.88 | 1:10.53 | 3:34.37 | ||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 33.14 | 1:10.87 | 4:45.24 | ||||||
18 | Vs Piger 2 | 2004 | 397 | 4:45.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:36.23 | |||||||||
Lea Kjær Kristensen | 2004 | 33.74 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Maria Aakmann Andersen | 2004 | 34.09 | 1:11.63 | 2:22.11 | ||||||
Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | 34.07 | 1:12.16 | 3:34.27 | ||||||
Olivia Mørch | 2006 | 33.29 | 1:11.40 | 4:45.67 | ||||||
19 | Vs Piger 3 | 2002 | 380 | 4:49.92 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:45.65 | |||||||||
Selma Skipper | 2004 | 35.42 | 1:12.65 | 1:12.65 | ||||||
Celeste Pind Therkildsen | 2002 | 34.46 | 1:12.12 | 2:24.77 | ||||||
Malena Pind Therkildsen | 2004 | 35.17 | 1:13.56 | 3:38.33 | ||||||
Freja Jungersen Nielsen | 2004 | 34.47 | 1:11.59 | 4:49.92 | ||||||
20 | Vestkantsvømmerne 7 | 2003 | 376 | 4:50.92 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Pernille Scjenken | 2005 | 34.73 | 1:10.64 | 1:10.64 | ||||||
Idunn Straume | 2003 | 34.72 | 1:12.59 | 2:23.23 | ||||||
Kristin Hals | 2005 | 35.12 | 1:14.26 | 3:37.49 | ||||||
Malene H. Krabbedal | 2005 | 34.12 | 1:13.43 | 4:50.92 | ||||||
21 | Nord Piger 2 | 1997 | 337 | 5:01.72 | ||||||
Svømmeklubben Nord | 4:52.00 | |||||||||
Karoline Nielsen | 1997 | 34.45 | 1:13.07 | 1:13.07 | ||||||
Mathilde Hoff Sørensen | 2006 | 37.18 | 1:17.68 | 2:30.75 | ||||||
Aia Caroline Abel | 2006 | 35.67 | 1:15.24 | 3:45.99 | ||||||
Signe Møller Winther | 2002 | 36.53 | 1:15.73 | 5:01.72 | ||||||
22 | Vs Piger 4 | 2004 | 289 | 5:17.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 5:18.71 | |||||||||
Majken Haarup | 2004 | 36.82 | 1:17.71 | 1:17.71 | ||||||
Emma Stabel | 2006 | 38.65 | 1:20.77 | 2:38.48 | ||||||
Ida-Marie K. Pind | 2007 | 39.96 | 1:21.85 | 4:00.33 | ||||||
Natasha Do Jespersen | 2007 | 36.02 | 1:17.31 | 5:17.64 | ||||||
23 | Vestkantsvømmerne 3 | 2003 | 259 | 5:29.46 | ||||||
Vestkantsvømmerne | ||||||||||
Sara Straume | 2003 | 35.77 | 1:15.15 | 1:15.15 | ||||||
Amalie Helland Thorsheim | 2006 | 39.64 | 1:20.75 | 2:35.90 | ||||||
Lykke Madelen Teige | 2007 | 40.57 | 1:28.35 | 4:04.25 | ||||||
Katerina Mikhaleva | 2007 | 39.94 | 1:25.21 | 5:29.46 | ||||||
24 | Vs Piger 6 | 2005 | 175 | 6:15.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 6:03.16 | |||||||||
Sofie Reinholdt Andreasen | 2005 | 42.54 | 1:29.64 | 1:29.64 | ||||||
Clara Møller Skatka | 2007 | 44.23 | 1:37.04 | 3:06.68 | ||||||
Lærke Svenstrup | 2008 | 44.31 | 1:37.00 | 4:43.68 | ||||||
Klara Brinch Dyrløv | 2006 | 42.13 | 1:31.36 | 6:15.04 | ||||||
- | S68 Piger 1 | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:24.89 | |||||||||
Lærke Høgsted | 2003 | |||||||||
Lærke Kjærsgaard | 2004 | |||||||||
Mathilde Thirup | 2005 | |||||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 april 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 17:50 |