2019-10-15   07:16:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Parasport FM-DM 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 13.20

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FM-DM Parasport Danmark    Udskriftsdato  12 maj 2019   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  16:33   
  Arrangør  Parasport Danmark & H2Odense         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  12 maj 2019         
 
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Camilla Bitz Witt  2003    620          34.70   
  Erritsø Gymnastik Og IF  34.14                 
Freja Kvist  2006    510          37.04   
  Ebeltoft Svømme Klub  36.00                 
Mille Dige From  2004    311          35.17   
  Ifah Hørsholm  34.58                 
Celia El Maghili Fisker  2003    174          59.48   
  Horsens Svømmeklub  57.56                 
Johanne Øland Frøkjær  2009    147          45.11   
  Thisted Svømmeklub  43.65                 
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amalie Vinther  1995    798          32.93   
  Lyseng IF  32.07                 
Eva Rosted  1999    743          42.26   
  Sigma Swim Allerød  41.34                 
Camilla Aagaard  2000    622          31.38   
  IF For Handicappede, Aalborg  31.89                 
Mie Trothe  1998    409          32.11   
  Lyseng IF  32.18                 
Camilla Hansen  1997    225          39.76   
  Korsør Handicap Idræt  36.49                 
Maja Przeklasa  1999    213          40.49   
  Vordingborg Handicap Idræt  44.97                 
Henriette Christensen  2000    175          43.25   
  Sælungerne  47.50                 
Mollie Berling  1996    91          53.70   
  Ifah Hørsholm  54.81                 
Josefine Andersen  2000    56          1:03.07   
  Ifah Hørsholm  1:00.52                 
10  Marina Melin  2000    39          1:10.77   
  Vordingborg Handicap Idræt  59.64                 
Marie Husfeldt Hendriksen  1995              DSQ  Ej be 25m IPC 11.2.2 
  Sigma Swim Allerød  39.36                 
 
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1989 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Susan Hansen  1987    232          39.35   
  Ringsted Handicap IF  39.90                 
Louise Pedersen  1979    198          41.52   
  København IF Udviklingshæmmede  39.90                 
Lene Olsen  1979    96          52.75   
  København IF Udviklingshæmmede  49.97                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 maj 2019 
Licens til Dansk Handicap Idræts-Forbund  Udskriftstidspunkt  16:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark