Results for DGI Sprint 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Sprint stvne 2019 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 | |||
Stvne by | Snderborg | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangr | DGI Snderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 12 maj 2019 |
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1952-1994 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | Bjerre Herreds Svmmeklub | 1:05.91 | ||||||
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 1995-2002 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Signe Frits Nielsen | 2002 | Haderslev Svmme Klub | 37.70 | ||||||
2 | Olivia Steenstrup | 2000 | Rdding Svmmeklub | 40.97 | ||||||
3 | Julie Fink | 2001 | Svmmeklubben Snderborg | 41.70 | ||||||
4 | Lucca Mikkelsen | 2002 | Bov IF | 47.27 | ||||||
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mira Emilie Schmidt | 2003 | Haderslev Svmme Klub | 35.46 | ||||||
2 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | Haderslev Svmme Klub | 37.11 | ||||||
3 | Iben Mnsted | 2003 | Svmmeklubben Opnr | 38.81 | ||||||
4 | Pernille Thastrup Hansen | 2003 | Haderslev Svmme Klub | 38.96 | ||||||
5 | Naja Johnsen | 2003 | Haderslev Svmme Klub | 39.38 | ||||||
6 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svmme Klub | 41.68 | ||||||
7 | Karen K. H. Hagensen | 2004 | H.G.F. Svmning | 42.06 | ||||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Svmmeklubben Snderborg | 43.23 | ||||||
9 | Cheyenne Erdmann | 2004 | Bov IF | 43.82 | ||||||
10 | Sara Farag | 2003 | Svmmeklubben Snderborg | 44.32 | ||||||
11 | Cecilie Daugaard | 2003 | Bjerre Herreds Svmmeklub | 45.52 | ||||||
12 | Mathilde Baltsersen | 2003 | Vamdrup Idrtsforening | 47.48 | ||||||
13 | Dichte Kristensen | 2003 | Vamdrup Idrtsforening | 48.86 | ||||||
14 | Cecilie Meier | 2003 | Vamdrup Idrtsforening | 51.34 | ||||||
15 | Isabella Knudsen | 2004 | Bov IF | 52.55 | ||||||
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Jette Muusmann | 2005 | Bov IF | 37.70 | ||||||
2 | Clara Kapke | 2006 | Svmmeklubben Snderborg | 38.06 | ||||||
3 | Sofie Hjorth Jakobsen | 2005 | Bjerre Herreds Svmmeklub | 38.90 | ||||||
4 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | Haderslev Svmme Klub | 39.14 | ||||||
5 | Freya Thorsgaard | 2006 | Svmmeklubben Koral | 42.55 | ||||||
6 | Nora Gombos | 2006 | Svmmeklubben Snderborg | 42.71 | ||||||
7 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Bjerre Herreds Svmmeklub | 43.16 | ||||||
8 | Maria Crisan | 2005 | Svmmeklubben Opnr | 43.82 | ||||||
9 | Alberte Randlev Laustsen | 2005 | Bjerre Herreds Svmmeklub | 44.05 | ||||||
10 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svmme Klub | 46.13 | ||||||
11 | Silja Larsen | 2006 | Svmmeklubben Koral | 46.23 | ||||||
12 | Maja Emilie Skjdt | 2005 | Haderslev Svmme Klub | 46.79 | ||||||
13 | Pernille Hermannsen | 2005 | Rdekro Svmmeklub | 47.19 | ||||||
14 | Norgee Lauren Schmidt | 2006 | Bov IF | 47.62 | ||||||
15 | Hanne Mrsk Johannsen | 2006 | Bov IF | 48.79 | ||||||
16 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svmmeklubben Snderborg | 49.33 | ||||||
17 | Sara Als | 2006 | Vamdrup Idrtsforening | 49.38 | ||||||
18 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svmmeklubben Snderborg | 49.39 | ||||||
19 | Thilde Jensen | 2006 | Nord-Als Svmmeklub | 49.54 | ||||||
20 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svmme Klub | 49.62 | ||||||
21 | Sille Milther | 2006 | Haderslev Svmme Klub | 50.18 | ||||||
22 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Bjerre Herreds Svmmeklub | 51.05 | ||||||
23 | Katrine Due Srensen | 2006 | Bjerre Herreds Svmmeklub | 52.57 | ||||||
- | Laura Ranch | 2006 | Rdekro Svmmeklub | DNS | ||||||
- | Sophia Lee Axholdt | 2006 | Svmmeklubben Opnr | DNS | ||||||
- | Ida Valentiner-Branth | 2006 | Bjerre Herreds Svmmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Thea Kvejborg | 2006 | Svmmeklubben Koral | DSQ | ej samtidig rrt 25m | |||||
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Signe Holst Jacobsen | 2007 | Bjerre Herreds Svmmeklub | 41.12 | ||||||
2 | Sigrid Sand Jrgensen | 2007 | Svmmeklubben Opnr | 45.02 | ||||||
3 | Andrea Berg Nielsen | 2007 | Svmmeklubben Snderborg | 45.35 | ||||||
4 | Anja Kisielewicz | 2007 | Haderslev Svmme Klub | 46.68 | ||||||
5 | Stina Elise Srensen | 2007 | Bov IF | 47.34 | ||||||
6 | Sille Holm-Nissen | 2007 | Haderslev Svmme Klub | 48.21 | ||||||
7 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svmmeklubben Koral | 48.90 | ||||||
8 | Josefine K. Pedersen | 2007 | Bjerre Herreds Svmmeklub | 49.06 | ||||||
9 | Sofie Skibelund Olesen | 2007 | Svmmeklubben Snderborg | 49.37 | ||||||
10 | Mathilde S. Iversen | 2007 | Rdekro Svmmeklub | 49.90 | ||||||
11 | Gro Holt | 2007 | Rdekro Svmmeklub | 50.34 | ||||||
12 | Lucie Hempel | 2008 | Bov IF | 50.93 | ||||||
13 | Sofie Simonsen Buerstedde | 2007 | Vamdrup Idrtsforening | 51.20 | ||||||
14 | Drea Schmidt | 2008 | Bov IF | 53.62 | ||||||
15 | Anna Weltz Srensen | 2008 | Rdding Svmmeklub | 54.09 | ||||||
16 | Lotta Trger | 2008 | Svmmeklubben Snderborg | 54.76 | ||||||
17 | Anneli Paulson | 2007 | Rdekro Svmmeklub | 57.93 | ||||||
18 | Emma Schmidt | 2008 | Vamdrup Idrtsforening | 1:01.53 | ||||||
19 | Tinke Johannesen | 2007 | Vamdrup Idrtsforening | 1:02.05 | ||||||
- | Katharina Poulsen | 2007 | Haderslev Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Lahisha Nakkeeran | 2007 | Bov IF | DSQ | asynkrone ben | |||||
Lb 10, 50m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2013 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Ellen Lassen | 2009 | Rdding Svmmeklub | 1:01.28 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 12 maj 2019 |
Licens til DGI Snderjylland | Udskriftstidspunkt | 12:56 |