Resultat för Sommardoppet 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Sommardoppet 2019 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 | |||
Tävlingsort | Solna | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | SS04 | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 15 juni 2019 |
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Hennert | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 56.41 | TLB | |||||
2 | Erik Falk | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 56.42 | TLB | |||||
3 | Leonardo Montes | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 58.02 | TLB | |||||
4 | Johannes Fällgren | 2002 | Lidingö Simklubb | 58.03 | TLB | |||||
5 | Isac Böschen | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 59.75 | ||||||
6 | Douglas Reuterskiöld | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:00.39 | ||||||
7 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens IF SF | 1:00.52 | ||||||
8 | Hugo Seemann | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:01.18 | ||||||
9 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:01.63 | ||||||
10 | Axel Gustavsson | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:03.18 | ||||||
11 | Anton Graner | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:04.56 | ||||||
12 | Artjom Ponomarjov | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:06.11 | ||||||
12 | Martin Gertz | 2005 | Lidingö Simklubb | 1:06.11 | ||||||
14 | Jesper Sandström | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.29 | ||||||
15 | Jonas Harju | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.96 | ||||||
16 | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:12.65 | ||||||
17 | Olivier Hildebrand | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:16.53 | ||||||
18 | Albin Löfqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:17.33 | ||||||
19 | Otto Sahlée | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:17.50 | ||||||
20 | Jakob Fridsell | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:18.10 | ||||||
21 | Jakob Gnalin | 2003 | Stockholmspolisens IF SF | 1:18.87 | ||||||
22 | Stefan Doan | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.94 | ||||||
23 | Alexander Källström | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:21.12 | ||||||
24 | Gustav Stridh | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 1:24.60 | ||||||
25 | Gabriel Romero | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:28.01 | ||||||
26 | Elliot Tolinsson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:28.63 | ||||||
27 | Oscar Shatkus | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:29.38 | ||||||
28 | Arvid Elfwing | 2006 | Stockholmspolisens IF SF | 1:29.43 | ||||||
29 | Jonatan Frisendahl | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 1:29.78 | ||||||
30 | Viggo Johansson | 2008 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.62 | ||||||
31 | Hugo Bentzer | 2009 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:36.85 | ||||||
32 | Mete Ahmet Arslan | 2007 | Stockholmspolisens IF SF | 1:45.50 | ||||||
33 | Anton Heddini | 2008 | Stockholmspolisens IF SF | 1:53.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 15 juni 2019 |
Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04 | Utskriftstid | 17:42 |