2019-12-09   15:20:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarapid Knattesim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 1, 4X50m Medley Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 SKK lag 1. 12 Stockholms Kappsimningsklubb 2:26.49
Ellen Bystedt 2007 AY2207 +0.85 38.45 38.45
Alma Brorson 2008 AT8208 41.20 1:19.65
Elise Karlsson 2007 BA4607 34.19 1:53.84
Anna Eklöf 2007 AD9807 32.65 2:26.49
2 SS04 lag 1 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:28.23 +1.74
Alice Jeansson 2008 AI7408 +0.58 39.09 39.09
Asta Revsäter 2007 AP4607 39.99 1:19.08
Thea Bergström 2007 AK9807 33.62 1:52.70
Nora Forsèn 2007 35.53 2:28.23
3 Danderyds Simförening 11 Danderyds Simförening 2:37.15 +10.66
Greta Bruzelius 2008 BE9008 +0.75 41.27 41.27
Micaela Donoso Hammar 2008 BA2408 46.01 1:27.28
Isabelle Nilsson 2008 AU8208 36.87 2:04.15
Sofia Sundström Curstedt 2008 AQ5208 33.00 2:37.15
4 Kanaans Simsällskap 12 Kanaans Simsällskap 2:43.75 +17.26
emilia säther 2008 AZ7208 43.37 43.37
Märta Sjöberg 2007 AE5207 45.95 1:29.32
Maja Wallmark 2007 AL6407 38.18 2:07.50
Jennifer Vainikka Eklund 2007 BB5207 36.25 2:43.75
5 SS04 lag 2 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:49.64 +23.15
Judit Andersson 2007 BA7607 +0.97 43.42 43.42
Louise Axland 2007 BA6607 47.91 1:31.33
Bianca Utgren 2008 AU2608 42.09 2:13.42
Lova Hjort 2007 BJ4807 36.22 2:49.64
6 Södertörns Simsällskap 12 Södertörns Simsällskap 2:51.63 +25.14
Téa Brännström 2008 +0.68 41.02 41.02
Edith Persson 2007 44.15 1:25.17
Emma Johanson 2008 AL9608 38.45 2:03.62
Tuva Hodneland 2009 AP1409 48.01 2:51.63
7 Södertörns Simsällskap lag 2 12 Södertörns Simsällskap 2:51.82 +25.33
Nova Salmi-Wikander 2008 +0.62 43.86 43.86
Sara Holen 2008 48.88 1:32.74
Lotta Lande 2007 AY4407 41.85 2:14.59
Nora Hodneland 2007 BJ5807 37.23 2:51.82
8 Täby Sim F lag 2 11 Täby Sim 3:23.38 +56.89
Freja Hoffert 2008 AX5808 +0.88 50.86 50.86
Elisabeth Akopian 2008 BE7208 54.47 1:45.33
Cornelia Sjöberg 2008 AY5008 56.26 2:41.59
Clara Elander 2008 BE5408 41.79 3:23.38
- SKK lag 2 12 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Ofelia Öström 2008 AO6808 +0.76 40.55 40.55
Elin Borgman 2008 AT4408
Olivia Bäck 2007 AP7207
Ellen Gustafsson 2007 BI3407
- Täby Sim F lag 1 11 Täby Sim DSQ
Hedda Härning-Nilsson 2008 AX4808 +0.93 48.80 48.80
Ester von Goës 2008 AX5008 48.28 1:37.08
Alva Björk 2008 AS9408 49.55 2:26.63
Nina Zhang 2008 AX5408
Grenen officiell:  2019-10-19 10:13:16
2019-10-19 10:13:24 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 2, 4X50m Medley Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 SKK lag 1. 12 Stockholms Kappsimningsklubb 2:28.60
Alexander Bouchet 2007 AO8707 +0.74 38.46 38.46
Ludvig Axegård 2008 AI1108 46.14 1:24.60
Samuel Flores 2008 AA8908 31.70 1:56.30
Jordan Sundström 2007 AM1706 32.30 2:28.60
2 SS04 lag 1 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:41.11 +12.51
Viggo Johansson 2008 AH6508 +0.75 42.65 42.65
Stefan Doan 2007 AS0307 40.43 1:23.08
Melker Larsson 2008 AK3508 44.48 2:07.56
Gustaf Färnqvist 2007 AU5107 33.55 2:41.11
3 SS04 lag 2 12 Solna Sundbyberg SS 04 2:43.91 +15.31
Elwe Montelius 2008 AN2308 +0.75 39.98 39.98
Lucas Tang 2008 AH1708 46.42 1:26.40
Oscar Shatkus 2007 AS0107 43.55 2:09.95
Jonas Chiu 2007 AR9907 33.96 2:43.91
Grenen officiell:  2019-10-19 10:14:24
2019-10-19 10:14:29 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 3, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 32.34
2 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening 33.26 +0.92
3 Alice Jeansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 33.54 +1.20
4 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening 33.58 +1.24
5 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap 34.20 +1.86
6 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 35.11 +2.77
7 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 35.47 +3.13
8 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 35.88 +3.54
9 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 36.43 +4.09
10 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 37.77 +5.43
11 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap 38.12 +5.78
12 emilia säther 2008 Kanaans Simsällskap 38.39 +6.05
13 Jasmine Musaji 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 38.77 +6.43
14 Emilia Blomström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 38.85 +6.51
15 Nina Zhang 2008 Täby Sim 39.13 +6.79
16 Nova Salmi-Wikander 2008 Södertörns Simsällskap 39.49 +7.15
17 Ester von Goës 2008 Täby Sim 39.68 +7.34
18 Freja Hoffert 2008 Täby Sim 39.85 +7.51
19 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 40.09 +7.75
20 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 40.20 +7.86
21 Greta Bruzelius 2008 Danderyds Simförening 40.24 +7.90
22 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap 40.78 +8.44
23 Alva Björk 2008 Täby Sim 40.90 +8.56
24 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim 42.17 +9.83
25 Sibel Levin 2008 Södertörns Simsällskap 42.25 +9.91
26 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 42.36 +10.02
27 Felicia Johansson 2008 Spårvägen Simförening 42.73 +10.39
28 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim 42.91 +10.57
29 Ida Anderberg 2008 Solna Sundbyberg SS 04 43.00 +10.66
30 Ellen Rönnkvist 2008 Solna Sundbyberg SS 04 43.05 +10.71
31 Clara Elander 2008 Täby Sim 43.47 +11.13
32 Ester Isaksson 2008 Kanaans Simsällskap 44.75 +12.41
33 Frida Caro Matamoros 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 45.04 +12.70
34 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 46.08 +13.74
35 Rebecka Tousek 2008 Kanaans Simsällskap 46.28 +13.94
36 Amanda Wirsén 2008 Spårvägen Simförening 46.60 +14.26
37 Ida Norrbin-Schilling 2008 Solna Sundbyberg SS 04 46.61 +14.27
38 Nova Vidmark 2008 Spårvägen Simförening 1:02.73 +30.39
- Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 10:26:53
2019-10-19 10:27:14 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 4, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 30.16
2 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 34.10 +3.94
3 Peter Oechtering 2008 Danderyds Simförening 35.74 +5.58
4 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 36.16 +6.00
5 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 36.44 +6.28
6 Amaury Lacaze 2008 Danderyds Simförening 37.93 +7.77
7 Adrian Fardi 2008 Danderyds Simförening 39.16 +9.00
8 Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening 41.03 +10.87
9 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim 41.06 +10.90
10 Raoul Danes 2008 Täby Sim 41.63 +11.47
11 Gabriel Florin 2008 Täby Sim 42.62 +12.46
12 Oskar Joona 2008 Södertörns Simsällskap 43.22 +13.06
13 Vincent Vitas 2008 Södertörns Simsällskap 43.25 +13.09
14 Joakim Sandstrröm 2008 Solna Sundbyberg SS 04 44.05 +13.89
15 isak käck 2008 Solna Sundbyberg SS 04 47.30 +17.14
16 Georg Blomgren 2008 Spårvägen Simförening 51.76 +21.60
17 Wiliam Högberg 2008 Solna Sundbyberg SS 04 58.21 +28.05
- Sam Rydén 2008 Täby Sim DSQ
- Nahom Mahari 2008 Kanaans Simsällskap DNS
- Chengtai Li 2008 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 10:34:05
2019-10-19 10:34:17 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 5, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:06.89
50m: 32.04
100m: 1:06.89
(34.85)
2 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:09.36 +2.47
50m: 32.89
100m: 1:09.36
(36.47)
3 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:12.57 +5.68
50m: 34.26
100m: 1:12.57
(38.31)
4 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening 1:12.98 +6.09
50m: 33.71
100m: 1:12.98
(39.27)
4 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:12.98 +6.09
50m: 35.43
100m: 1:12.98
(37.55)
6 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:14.39 +7.50
50m: 35.70
100m: 1:14.39
(38.69)
7 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:15.51 +8.62
50m: 36.19
100m: 1:15.51
(39.32)
8 Asta Revsäter 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:17.67 +10.78
50m: 36.52
100m: 1:17.67
(41.15)
9 Nora Forsèn 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:18.99 +12.10
50m: 36.67
100m: 1:18.99
(42.32)
10 Maja Wallmark 2007 Kanaans Simsällskap 1:21.07 +14.18
50m: 38.45
100m: 1:21.07
(42.62)
11 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:21.72 +14.83
50m: 38.69
100m: 1:21.72
(43.03)
12 Märta Sjöberg 2007 Kanaans Simsällskap 1:22.91 +16.02
50m: 40.42
100m: 1:22.91
(42.49)
13 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:23.17 +16.28
50m: 38.92
100m: 1:23.17
(44.25)
14 Jennifer Vainikka Eklund 2007 Kanaans Simsällskap 1:24.51 +17.62
50m: 41.69
100m: 1:24.51
(42.82)
15 Teresa Giocoli 2007 Södertörns Simsällskap 1:24.60 +17.71
50m: 38.84
100m: 1:24.60
(45.76)
16 Ella Lynch 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:24.65 +17.76
50m: 37.98
100m: 1:24.65
(46.67)
17 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:25.58 +18.69
50m: 41.47
100m: 1:25.58
(44.11)
18 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap 1:25.82 +18.93
50m: 39.88
100m: 1:25.82
(45.94)
19 Matilda Elofsson 2007 Täby Sim 1:25.97 +19.08
50m: 38.43
100m: 1:25.97
(47.54)
20 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:26.30 +19.41
50m: 39.96
100m: 1:26.30
(46.34)
21 Edith Persson 2007 Södertörns Simsällskap 1:27.64 +20.75
50m: 40.50
100m: 1:27.64
(47.14)
22 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap 1:31.65 +24.76
50m: 42.72
100m: 1:31.65
(48.93)
23 Sofia Hannu 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:31.68 +24.79
50m: 41.52
100m: 1:31.68
(50.16)
24 Julie Nömm 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:31.91 +25.02
50m: 41.24
100m: 1:31.91
(50.67)
- Elina Inkerd 2007 Solna Sundbyberg SS 04 DNF
Grenen officiell:  2019-10-19 10:42:07
2019-10-19 10:42:19 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 6, 100m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:10.89
50m: 34.68
100m: 1:10.89
(36.21)
2 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:12.63 +1.74
50m: 34.96
100m: 1:12.63
(37.67)
3 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:15.16 +4.27
50m: 35.86
100m: 1:15.16
(39.30)
4 Stefan Doan 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:16.61 +5.72
50m: 35.22
100m: 1:16.61
(41.39)
5 Måns Berggren Kvarvåg 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:22.27 +11.38
50m: 38.07
100m: 1:22.27
(44.20)
6 Omar Bounif 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:22.77 +11.88
50m: 37.11
100m: 1:22.77
(45.66)
7 Oscar Shatkus 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:25.10 +14.21
50m: 42.21
100m: 1:25.10
(42.89)
8 Adrian Calvo 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:25.75 +14.86
50m: 40.55
100m: 1:25.75
(45.20)
9 Philip Rydholm 2007 Täby Sim 1:29.08 +18.19
50m: 43.10
100m: 1:29.08
(45.98)
10 Alvin Engström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:36.17 +25.28
50m: 44.35
100m: 1:36.17
(51.82)
11 Tony Matic 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:39.95 +29.06
50m: 45.19
100m: 1:39.95
(54.76)
12 Elmer karlsson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:40.97 +30.08
50m: 46.43
100m: 1:40.97
(54.54)
13 Adrian linder 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:48.97 +38.08
50m: 50.17
100m: 1:48.97
(58.80)
- Jonas Chiu 2007 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 10:46:56
2019-10-19 10:47:12 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 7, 50m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap 40.70
2 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 42.23 +1.53
3 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening 46.07 +5.37
4 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 47.90 +7.20
5 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 48.25 +7.55
6 Greta Bruzelius 2008 Danderyds Simförening 48.61 +7.91
7 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 48.65 +7.95
8 Alva Björk 2008 Täby Sim 48.78 +8.08
9 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap 49.33 +8.63
10 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 49.55 +8.85
11 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening 49.58 +8.88
12 Ester von Goës 2008 Täby Sim 49.65 +8.95
13 Nina Zhang 2008 Täby Sim 49.82 +9.12
14 Ester Isaksson 2008 Kanaans Simsällskap 50.19 +9.49
15 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap 50.28 +9.58
16 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 50.42 +9.72
17 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 50.43 +9.73
18 Nova Salmi-Wikander 2008 Södertörns Simsällskap 51.23 +10.53
19 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 51.91 +11.21
20 Rebecka Tousek 2008 Kanaans Simsällskap 52.53 +11.83
21 Felicia Johansson 2008 Spårvägen Simförening 52.60 +11.90
22 emilia säther 2008 Kanaans Simsällskap 52.73 +12.03
23 Emilia Blomström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 53.38 +12.68
23 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 53.38 +12.68
25 Sibel Levin 2008 Södertörns Simsällskap 54.02 +13.32
26 Donike Kabashi 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 54.19 +13.49
27 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim 55.75 +15.05
28 Freja Hoffert 2008 Täby Sim 56.57 +15.87
29 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 57.28 +16.58
30 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim 58.24 +17.54
31 Ida Norrbin-Schilling 2008 Solna Sundbyberg SS 04 58.56 +17.86
32 Nova Vidmark 2008 Spårvägen Simförening 59.54 +18.84
33 Amanda Wirsén 2008 Spårvägen Simförening 1:01.24 +20.54
34 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 1:01.32 +20.62
35 Clara Elander 2008 Täby Sim 1:02.05 +21.35
- Frida Caro Matamoros 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap DSQ
- Ida Anderberg 2008 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 10:54:36
2019-10-19 10:54:41 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amaury Lacaze 2008 Danderyds Simförening 46.86
2 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 46.92 +0.06
3 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 47.03 +0.17
4 Igor Bedlinski 2008 Spårvägen Simförening 51.13 +4.27
5 Peter Oechtering 2008 Danderyds Simförening 51.57 +4.71
6 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 51.95 +5.09
7 isak käck 2008 Solna Sundbyberg SS 04 53.78 +6.92
8 Sam Rydén 2008 Täby Sim 53.81 +6.95
9 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 53.86 +7.00
10 Adrian Fardi 2008 Danderyds Simförening 55.12 +8.26
11 Christoffer Lenstad 2008 Täby Sim 57.09 +10.23
12 Oskar Joona 2008 Södertörns Simsällskap 59.21 +12.35
13 Joakim Sandstrröm 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:00.91 +14.05
14 Wiliam Högberg 2008 Solna Sundbyberg SS 04 1:03.04 +16.18
15 Gabriel Florin 2008 Täby Sim 1:03.29 +16.43
- Georg Blomgren 2008 Spårvägen Simförening DSQ
- Nahom Mahari 2008 Kanaans Simsällskap DNS
- Chengtai Li 2008 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 11:00:42
2019-10-19 11:00:48 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:20.83
50m: 37.16
100m: 1:20.83
(43.67)
2 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:23.70 +2.87
50m: 39.31
100m: 1:23.70
(44.39)
3 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:25.75 +4.92
50m: 38.92
100m: 1:25.75
(46.83)
4 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:28.82 +7.99
50m: 41.60
100m: 1:28.82
(47.22)
5 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:35.59 +14.76
50m: 45.60
100m: 1:35.59
(49.99)
6 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:38.35 +17.52
50m: 43.31
100m: 1:38.35
(55.04)
7 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap 1:51.10 +30.27
50m: 48.59
100m: 1:51.10
(1:02.51)
- Teresa Giocoli 2007 Södertörns Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 11:15:27
2019-10-19 11:15:31 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:26.77
50m: 40.53
100m: 1:26.77
(46.24)
2 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:38.54 +11.77
50m: 45.87
100m: 1:38.54
(52.67)
Grenen officiell:  2019-10-19 11:15:48
2019-10-19 11:15:52 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alice Jeansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 36.50
2 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 36.86 +0.36
3 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening 38.27 +1.77
4 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap 41.02 +4.52
5 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 41.58 +5.08
6 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 42.44 +5.94
7 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening 42.77 +6.27
8 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening 44.92 +8.42
9 Bianca Utgren 2008 Solna Sundbyberg SS 04 45.09 +8.59
10 Jasmine Musaji 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 45.64 +9.14
11 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 47.28 +10.78
12 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap 47.74 +11.24
13 Greta Bruzelius 2008 Danderyds Simförening 47.86 +11.36
14 Nina Zhang 2008 Täby Sim 48.54 +12.04
15 Freja Hoffert 2008 Täby Sim 48.98 +12.48
16 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 51.58 +15.08
17 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap 51.60 +15.10
18 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 53.06 +16.56
19 Sibel Levin 2008 Södertörns Simsällskap 53.17 +16.67
20 Alva Björk 2008 Täby Sim 53.43 +16.93
21 Rebecka Tousek 2008 Kanaans Simsällskap 55.96 +19.46
22 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim 57.71 +21.21
23 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 59.28 +22.78
24 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 1:01.03 +24.53
Grenen officiell:  2019-10-19 11:19:49
2019-10-19 11:19:53 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 32.73
2 Peter Oechtering 2008 Danderyds Simförening 42.51 +9.78
3 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 43.03 +10.30
4 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 45.29 +12.56
5 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 45.62 +12.89
6 Melker Larsson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 46.22 +13.49
7 Viggo Johansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 47.50 +14.77
8 Amaury Lacaze 2008 Danderyds Simförening 48.67 +15.94
9 Oskar Joona 2008 Södertörns Simsällskap 58.08 +25.35
- Vincent Vitas 2008 Södertörns Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 11:23:53
2019-10-19 11:24:21 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 13, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Revsäter 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:29.13
50m: 43.51
100m: 1:29.13
(45.62)
2 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:29.99 +0.86
50m: 43.53
100m: 1:29.99
(46.46)
3 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:33.61 +4.48
50m: 44.57
100m: 1:33.61
(49.04)
4 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:33.89 +4.76
50m: 44.85
100m: 1:33.89
(49.04)
5 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:35.35 +6.22
50m: 45.32
100m: 1:35.35
(50.03)
6 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap 1:35.92 +6.79
50m: 45.67
100m: 1:35.92
(50.25)
7 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:36.21 +7.08
50m: 45.15
100m: 1:36.21
(51.06)
8 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:36.77 +7.64
50m: 46.40
100m: 1:36.77
(50.37)
9 Edith Persson 2007 Södertörns Simsällskap 1:39.19 +10.06
50m: 47.15
100m: 1:39.19
(52.04)
10 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:40.21 +11.08
50m: 47.64
100m: 1:40.21
(52.57)
11 Maja Wallmark 2007 Kanaans Simsällskap 1:41.26 +12.13
50m: 48.82
100m: 1:41.26
(52.44)
12 Teresa Giocoli 2007 Södertörns Simsällskap 1:44.53 +15.40
50m: 50.15
100m: 1:44.53
(54.38)
13 Märta Sjöberg 2007 Kanaans Simsällskap 1:44.89 +15.76
50m: 48.75
100m: 1:44.89
(56.14)
14 Elina Inkerd 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:45.15 +16.02
50m: 47.82
100m: 1:45.15
(57.33)
15 Ella Lynch 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:45.77 +16.64
50m: 49.45
100m: 1:45.77
(56.32)
16 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening 1:46.06 +16.93
50m: 49.98
100m: 1:46.06
(56.08)
17 Naima Fridman 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:47.88 +18.75
50m: 50.55
100m: 1:47.88
(57.33)
18 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:48.80 +19.67
50m: 51.47
100m: 1:48.80
(57.33)
19 Sofia Hannu 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:48.86 +19.73
50m: 49.92
100m: 1:48.86
(58.94)
20 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:49.61 +20.48
50m: 52.94
100m: 1:49.61
(56.67)
21 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap 1:51.78 +22.65
50m: 53.69
100m: 1:51.78
(58.09)
22 Matilda Elofsson 2007 Täby Sim 1:55.15 +26.02
50m: 53.61
100m: 1:55.15
(1:01.54)
23 Julie Nömm 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:59.39 +30.26
50m: 55.93
100m: 1:59.39
(1:03.46)
Grenen officiell:  2019-10-19 11:30:31
2019-10-19 11:30:36 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stefan Doan 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:33.04
50m: 42.27
100m: 1:33.04
(50.77)
2 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:34.63 +1.59
50m: 46.00
100m: 1:34.63
(48.63)
3 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:39.73 +6.69
50m: 48.36
100m: 1:39.73
(51.37)
4 Måns Berggren Kvarvåg 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:41.07 +8.03
50m: 46.86
100m: 1:41.07
(54.21)
5 Jordan Sundström 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:42.55 +9.51
50m: 50.22
100m: 1:42.55
(52.33)
6 Jonas Chiu 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:44.37 +11.33
50m: 49.25
100m: 1:44.37
(55.12)
7 Oscar Shatkus 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:52.33 +19.29
50m: 53.96
100m: 1:52.33
(58.37)
8 Adrian linder 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:54.93 +21.89
50m: 53.56
100m: 1:54.93
(1:01.37)
9 Alvin Engström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:55.78 +22.74
50m: 54.79
100m: 1:55.78
(1:00.99)
10 Adrian Calvo 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:55.96 +22.92
50m: 55.57
100m: 1:55.96
(1:00.39)
- Tony Matic 2007 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Elmer karlsson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
Grenen officiell:  2019-10-19 11:36:43
2019-10-19 11:36:48 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 15, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.97 38.82
2 Alice Jeansson 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.62 38.99 +0.17
3 Sofia Sundström Curstedt 2008 Danderyds Simförening +0.62 40.02 +1.20
4 Emma Johanson 2008 Södertörns Simsällskap +0.60 40.60 +1.78
5 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 40.96 +2.14
6 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening +0.82 42.08 +3.26
7 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.95 42.69 +3.87
8 Isabelle Nilsson 2008 Danderyds Simförening +0.70 43.14 +4.32
9 Téa Brännström 2008 Södertörns Simsällskap +0.66 43.83 +5.01
10 emilia säther 2008 Kanaans Simsällskap +0.99 44.36 +5.54
11 Nova Salmi-Wikander 2008 Södertörns Simsällskap +0.61 44.52 +5.70
12 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 44.66 +5.84
13 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyds Simförening +0.83 44.75 +5.93
14 Greta Bruzelius 2008 Danderyds Simförening +0.92 45.09 +6.27
15 Ester von Goës 2008 Täby Sim +0.83 46.80 +7.98
16 Nina Zhang 2008 Täby Sim +0.68 47.14 +8.32
17 Ester Isaksson 2008 Kanaans Simsällskap +0.90 47.63 +8.81
18 Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.83 48.30 +9.48
19 Sara Holen 2008 Södertörns Simsällskap +0.76 48.58 +9.76
20 Isabel Behring 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.87 48.68 +9.86
21 Ellen Rönnkvist 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.85 48.89 +10.07
22 Jasmine Musaji 2008 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.67 48.99 +10.17
23 Cornelia Sjöberg 2008 Täby Sim +0.32 49.08 +10.26
24 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.85 49.19 +10.37
25 Sibel Levin 2008 Södertörns Simsällskap +0.86 49.96 +11.14
26 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim +0.67 50.14 +11.32
27 Emilia Blomström 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.89 50.16 +11.34
28 Annie Donaldsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.92 52.85 +14.03
29 Astrid Flossing 2008 Täby Sim +0.84 53.55 +14.73
30 Freja Hoffert 2008 Täby Sim +0.80 53.69 +14.87
31 Ida Anderberg 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.75 53.97 +15.15
32 Felicia Johansson 2008 Spårvägen Simförening +0.70 56.17 +17.35
33 Rebecka Tousek 2008 Kanaans Simsällskap +0.91 57.81 +18.99
- Nova Vidmark 2008 Spårvägen Simförening +0.79 DSQ
- Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim DSQ
- Amanda Wirsén 2008 Spårvägen Simförening DSQ
- Frida Norlin 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2019-10-19 11:47:24
2019-10-19 11:47:28 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04
Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb +0.57 36.61