2019-12-12   13:27:15
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Aquarapid Knattesim 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Session 1

Document
Resultat
Aquarapid Knattesim 2019
Plats: Arrangör: SS04
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 19 okt 2019 till den 19 okt 2019
Gren 13, 100m Bröstsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Asta Revsäter 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:29.13
50m: 43.51
100m: 1:29.13
(45.62)
2 Mimmi Nordström Renlund 2007 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 1:29.99 +0.86
50m: 43.53
100m: 1:29.99
(46.46)
3 Olivia Bäck 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:33.61 +4.48
50m: 44.57
100m: 1:33.61
(49.04)
4 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:33.89 +4.76
50m: 44.85
100m: 1:33.89
(49.04)
5 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:35.35 +6.22
50m: 45.32
100m: 1:35.35
(50.03)
6 Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap 1:35.92 +6.79
50m: 45.67
100m: 1:35.92
(50.25)
7 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:36.21 +7.08
50m: 45.15
100m: 1:36.21
(51.06)
8 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:36.77 +7.64
50m: 46.40
100m: 1:36.77
(50.37)
9 Edith Persson 2007 Södertörns Simsällskap 1:39.19 +10.06
50m: 47.15
100m: 1:39.19
(52.04)
10 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:40.21 +11.08
50m: 47.64
100m: 1:40.21
(52.57)
11 Maja Wallmark 2007 Kanaans Simsällskap 1:41.26 +12.13
50m: 48.82
100m: 1:41.26
(52.44)
12 Teresa Giocoli 2007 Södertörns Simsällskap 1:44.53 +15.40
50m: 50.15
100m: 1:44.53
(54.38)
13 Märta Sjöberg 2007 Kanaans Simsällskap 1:44.89 +15.76
50m: 48.75
100m: 1:44.89
(56.14)
14 Elina Inkerd 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:45.15 +16.02
50m: 47.82
100m: 1:45.15
(57.33)
15 Ella Lynch 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:45.77 +16.64
50m: 49.45
100m: 1:45.77
(56.32)
16 Hanna Wickström 2007 Danderyds Simförening 1:46.06 +16.93
50m: 49.98
100m: 1:46.06
(56.08)
17 Naima Fridman 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:47.88 +18.75
50m: 50.55
100m: 1:47.88
(57.33)
18 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 1:48.80 +19.67
50m: 51.47
100m: 1:48.80
(57.33)
19 Sofia Hannu 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:48.86 +19.73
50m: 49.92
100m: 1:48.86
(58.94)
20 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:49.61 +20.48
50m: 52.94
100m: 1:49.61
(56.67)
21 Lotta Lande 2007 Södertörns Simsällskap 1:51.78 +22.65
50m: 53.69
100m: 1:51.78
(58.09)
22 Matilda Elofsson 2007 Täby Sim 1:55.15 +26.02
50m: 53.61
100m: 1:55.15
(1:01.54)
23 Julie Nömm 2007 Solna Sundbyberg SS 04 1:59.39 +30.26
50m: 55.93
100m: 1:59.39
(1:03.46)
Grenen officiell:  2019-10-19 11:30:31
2019-10-19 11:30:36 Resultathantering: WinGrodan 2.4 Licensierad till: Solna Sundbyberg SS 04

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner