2019-10-20   19:52:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Lilla Laxaleken

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 1, 50m Ryggsim Damer - Final
Alla grupper
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Laaksonen 2006 Simklubben Laxen 39.56
2 Clara Lövenkjaer 2006 SK Stimmet 40.66 +1.10
3 Cazzandra Lindblad 2003 Simklubben Laxen 40.68 +1.12
4 Ebba Jakobsson 2004 SK Stimmet 40.73 +1.17
5 Signe Nilsson 2008 SK Stimmet 43.44 +3.88
6 Nora Levin 2005 SK Stimmet 46.48 +6.92
7 Cornelia Silversten 2006 Simklubben Laxen 46.93 +7.37
8 Livia Berggren 2009 SK Stimmet 49.01 +9.45
9 Louise Thomasson 2006 Simklubben Laxen 51.56 +12.00
10 Nova Bergqvist 2008 Simklubben Laxen 52.09 +12.53
11 Hedda Bergendorff 2009 SK Stimmet 59.17 +19.61
12 Stina Thein 2010 Simklubben Laxen 59.42 +19.86
13 Klara Levin 2009 SK Stimmet 1:01.85 +22.29
14 Edith Jonsson 2010 Simklubben Laxen 1:02.91 +23.35
15 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 1:03.80 +24.24
16 Signe Viola Larsson 2009 Simklubben Laxen 1:04.27 +24.71
17 Alva Strömstedt 2011 Simklubben Laxen 1:04.90 +25.34
18 Evelina Radoi 2009 Simklubben Laxen 1:04.92 +25.36
19 Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen 1:08.68 +29.12
20 Emilia Svensson 2009 Simklubben Laxen 1:12.33 +32.77
21 Astrid Knutsson 2009 Simklubben Laxen 1:13.35 +33.79
22 Astrid Cronqvist 2009 Simklubben Laxen 1:18.48 +38.92
23 Ella Lövenkjaer 2010 SK Stimmet 1:20.93 +41.37
24 Filippa Bovie 2010 SK Stimmet 1:39.51 +59.95
- Ella Franvin 2009 SK Stimmet DSQ
- Allis Johansson 2008 Simklubben Laxen DNS
- Ella Andersson 2008 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2019-05-23 17:45:29
2019-05-23 17:47:12 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar - Final
Alla grupper
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linus Rosdahl 2003 Simklubben Laxen 43.18
2 Anton Ekstrand 2008 Simklubben Laxen 43.86 +0.68
3 Alexander Stegmark 2009 Simklubben Laxen 45.17 +1.99
4 Elias Garino 2005 SK Stimmet 48.88 +5.70
5 Viktor Jedrycha 2008 Simklubben Laxen 52.71 +9.53
6 Oskar Klonowski 2008 SK Stimmet 52.97 +9.79
7 Gustaf Melin 2010 Simklubben Laxen 1:05.59 +22.41
8 Alexander Andreasson 2010 Simklubben Laxen 1:10.50 +27.32
9 Levi Hullegård 2012 Simklubben Laxen 1:10.60 +27.42
10 Karim Kurdi 2009 Simklubben Laxen 1:12.18 +29.00
11 Vincent Ternström 2009 Simklubben Laxen 1:14.36 +31.18
12 Karl-Melker Djupfeldt 2011 Simklubben Laxen 1:23.93 +40.75
13 Casper Janver 2010 Simklubben Laxen 1:25.13 +41.95
14 Rares Mavromati 2008 Simklubben Laxen 1:29.75 +46.57
15 Theodor Stattin 2008 Simklubben Laxen 1:31.40 +48.22
- Felix Grahn 2006 Simklubben Laxen DSQ
- August Tellander 2010 Simklubben Laxen DSQ
- Martin Tronsson 2010 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2019-05-23 17:53:11
2019-05-23 18:12:24 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 3, 100m Ryggsim Damer - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stina Holmqvist 2006 Simklubben Laxen 1:23.94
50m: 40.51
100m: 1:23.94
(43.43)
2 Sandra Barisic 2005 Simklubben Laxen 1:35.45 +11.51
50m: 1:35.45
3 Wilma Augustsson 2008 Simklubben Laxen 1:51.29 +27.35
50m: 1:51.29
4 Clara Ric 2007 Simklubben Laxen 1:51.95 +28.01
50m: 51.99
100m: 1:51.95
(59.96)
5 Amy Bladh 2008 Simklubben Laxen 1:56.56 +32.62
50m: 56.34
100m: 1:56.56
(1:00.22)
6 Perla Bruhn 2009 Simklubben Laxen 2:04.06 +40.12
50m: 56.38
100m: 2:04.06
(1:07.68)
Grenen officiell:  2019-05-23 17:59:09
2019-05-23 18:12:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Jacobsson 2007 Simklubben Laxen 1:40.92
50m: 49.35
100m: 1:40.92
(51.57)
2 Erik Nilsson 2007 Simklubben Laxen 1:46.74 +5.82
50m: 52.98
100m: 1:46.74
(53.76)
3 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen 1:59.37 +18.45
50m: 58.03
100m: 1:59.37
(1:01.34)
4 Emil Nicklasson 2008 Simklubben Laxen 1:59.72 +18.80
50m: 59.09
100m: 1:59.72
(1:00.63)
- Julius Röhrle 2009 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2019-05-23 18:01:08
2019-05-23 18:12:18 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 5, 50m Bröstsim Damer - Final
Alla grupper
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Gullberg 2005 Simklubben Laxen 38.07
2 Isa Persson 2006 Simklubben Laxen 39.69 +1.62
3 Simona Gunnarsson 2007 SK Stimmet 44.32 +6.25
4 Linnea Torin 2007 Simklubben Laxen 51.67 +13.60
5 Vanessa Simsek 2008 Simklubben Laxen 53.77 +15.70
6 Ella Franvin 2009 SK Stimmet 57.52 +19.45
7 Alva Holmgren 2008 Simklubben Laxen 57.61 +19.54
8 Hedda Bergendorff 2009 SK Stimmet 1:00.33 +22.26
9 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 1:03.37 +25.30
10 Klara Levin 2009 SK Stimmet 1:05.22 +27.15
11 Filippa Bovie 2010 SK Stimmet 1:11.52 +33.45
12 Ella Lövenkjaer 2010 SK Stimmet 1:14.12 +36.05
13 Ellie Persson 2010 Simklubben Laxen 1:24.36 +46.29
- Evelina Radoi 2009 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2019-05-23 18:04:31
2019-05-23 18:12:15 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar - Final
Alla grupper
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonathan Vlanikolin 2006 Simklubben Laxen 50.39
2 Simon Tellander 2007 Simklubben Laxen 52.16 +1.77
3 Elias Garino 2005 SK Stimmet 54.28 +3.89
4 Oskar Klonowski 2008 SK Stimmet 56.94 +6.55
5 Mahmoud Kurdi 2008 Simklubben Laxen 57.91 +7.52
6 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen 58.98 +8.59
7 William Janver 2009 Simklubben Laxen 1:05.56 +15.17
8 Mio Lindgren 2009 Simklubben Laxen 1:11.37 +20.98
- Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen DSQ
- Simon Jedrycha 2010 Simklubben Laxen DSQ
- Casper Janver 2010 Simklubben Laxen DSQ
- Alexander Arandjelovic 2008 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2019-05-23 18:08:34
2019-05-23 18:12:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 7, 100m Bröstsim Damer - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nelly Antlöv 2002 Simklubben Laxen 1:21.06
50m: 37.71
100m: 1:21.06
(43.35)
2 Emilia Karlberg 2002 Simklubben Laxen 1:22.89 +1.83
50m: 38.38
100m: 1:22.89
(44.51)
3 Emilia Pålsson 2005 Simklubben Laxen 1:36.23 +15.17
50m: 45.31
100m: 1:36.23
(50.92)
4 Moa Fagerström 2003 SK Stimmet 1:38.07 +17.01
50m: 46.36
100m: 1:38.07
(51.71)
5 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen 1:38.37 +17.31
50m: 46.12
100m: 1:38.37
(52.25)
6 Ebba Jakobsson 2004 SK Stimmet 1:46.54 +25.48
50m: 50.22
100m: 1:46.54
(56.32)
7 Agnes Lööf 2008 Simklubben Laxen 1:56.19 +35.13
50m: 54.48
100m: 1:56.19
(1:01.71)
- Nova Bergqvist 2008 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2019-05-23 18:12:58
2019-05-23 18:13:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustaf Jonsson 2003 Simklubben Laxen 1:23.07
50m: 39.07
100m: 1:23.07
(44.00)
2 Joel Meuller 2004 Simklubben Laxen 1:23.08 +0.01
50m: 38.72
100m: 1:23.08
(44.36)
3 Bence Barnabás Márkus 2005 Simklubben Laxen 1:24.03 +0.96
50m: 38.90
100m: 1:24.03
(45.13)
4 Erik Hakopian 2004 Simklubben Laxen 1:28.00 +4.93
50m: 40.74
100m: 1:28.00
(47.26)
5 Anton Ymén 2005 Simklubben Laxen 1:36.84 +13.77
50m: 43.71
100m: 1:36.84
(53.13)
6 Samuel Nilsson 2006 SK Stimmet 1:42.85 +19.78
50m: 47.81
100m: 1:42.85
(55.04)
7 Julius Röhrle 2009 Simklubben Laxen 1:58.33 +35.26
50m: 58.36
100m: 1:58.33
(59.97)
8 Viktor Jedrycha 2008 Simklubben Laxen 1:58.52 +35.45
50m: 54.70
100m: 1:58.52
(1:03.82)
9 Gustav Jacobsson 2007 Simklubben Laxen 2:21.72 +58.65
50m: 1:05.58
100m: 2:21.72
(1:16.14)
Grenen officiell:  2019-05-23 18:26:10
2019-05-23 18:26:19 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 9, 200m Ryggsim Damer - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Laaksonen 2006 Simklubben Laxen 3:05.77
50m: 44.10
100m: 1:31.94
(47.84)
150m: 2:20.77
(48.83)
200m: 3:05.77
(45.00)
2 Alice Fransson 2007 Simklubben Laxen 3:09.56 +3.79
50m: 42.22
100m: 1:31.12
(48.90)
150m: 2:20.49
(49.37)
200m: 3:09.56
(49.07)
3 Hanne Nielsen 2006 Simklubben Laxen 3:12.95 +7.18
50m: 45.98
100m: 1:34.46
(48.48)
150m: 2:23.47
(49.01)
200m: 3:12.95
(49.48)
4 Sophia Röhrle 2007 Simklubben Laxen 3:18.66 +12.89
50m: 46.23
100m: 1:37.52
(51.29)
150m: 2:27.98
(50.46)
200m: 3:18.66
(50.68)
Grenen officiell:  2019-05-23 18:26:32
2019-05-23 18:26:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 10, 200m Ryggsim Herrar - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen 2:41.97
50m: 36.13
100m: 1:17.28
(41.15)
150m: 1:59.91
(42.63)
200m: 2:41.97
(42.06)
2 Georgie Reljanovic 2006 Simklubben Laxen 2:46.12 +4.15
50m: 39.43
100m: 1:21.90
(42.47)
150m: 2:04.55
(42.65)
200m: 2:46.12
(41.57)
3 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 3:01.10 +19.13
50m: 42.75
100m: 1:28.71
(45.96)
150m: 2:15.85
(47.14)
200m: 3:01.10
(45.25)
4 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen 3:04.20 +22.23
50m: 42.05
100m: 1:29.37
(47.32)
150m: 2:17.20
(47.83)
200m: 3:04.20
(47.00)
5 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen 3:04.69 +22.72
50m: 42.76
100m: 1:30.56
(47.80)
150m: 3:04.69
(1:34.13)
6 Rasmus Strömstedt 2007 Simklubben Laxen 3:21.52 +39.55
50m: 47.04
100m: 1:39.38
(52.34)
150m: 2:30.89
(51.51)
200m: 3:21.52
(50.63)
7 Jonathan Vlanikolin 2006 Simklubben Laxen 3:31.20 +49.23
50m: 48.94
100m: 1:42.87
(53.93)
150m: 2:38.22
(55.35)
200m: 3:31.20
(52.98)
8 Olle Norling 2009 Simklubben Laxen 3:33.09 +51.12
50m: 47.94
100m: 1:43.31
(55.37)
150m: 2:40.92
(57.61)
200m: 3:33.09
(52.17)
Grenen officiell:  2019-05-23 18:36:54
2019-05-23 18:37:02 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 11, 200m Bröstsim Damer - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Jonsson 2004 Simklubben Laxen 2:57.35
50m: 38.29
100m: 1:22.35
(44.06)
150m: 2:10.48
(48.13)
200m: 2:57.35
(46.87)
2 Isa Persson 2006 Simklubben Laxen 3:13.92 +16.57
50m: 42.87
100m: 1:31.58
(48.71)
150m: 2:23.03
(51.45)
200m: 3:13.92
(50.89)
3 Alice Öberg 2005 SK Stimmet 3:20.43 +23.08
50m: 45.56
100m: 1:37.09
(51.53)
150m: 2:29.05
(51.96)
200m: 3:20.43
(51.38)
4 Nellie Lindell 2006 Simklubben Laxen 3:27.74 +30.39
50m: 46.73
100m: 1:39.98
(53.25)
150m: 2:34.06
(54.08)
200m: 3:27.74
(53.68)
5 Josephine Andersson 2007 Simklubben Laxen 3:30.02 +32.67
50m: 47.35
100m: 1:40.26
(52.91)
150m: 2:35.82
(55.56)
200m: 3:30.02
(54.20)
6 Saga Bengtsson 2006 Simklubben Laxen 3:35.02 +37.67
50m: 46.71
100m: 1:41.96
(55.25)
150m: 2:38.52
(56.56)
200m: 3:35.02
(56.50)
7 Sophia Röhrle 2007 Simklubben Laxen 3:37.49 +40.14
50m: 50.08
100m: 1:46.14
(56.06)
150m: 2:42.53
(56.39)
200m: 3:37.49
(54.96)
8 Nora Levin 2005 SK Stimmet 3:38.70 +41.35
50m: 51.29
100m: 1:48.55
(57.26)
150m: 2:44.45
(55.90)
200m: 3:38.70
(54.25)
9 Rebecka Viktorsson 2008 Simklubben Laxen 3:41.53 +44.18
50m: 47.09
100m: 1:44.92
(57.83)
150m: 2:44.51
(59.59)
200m: 3:41.53
(57.02)
10 Alice Fransson 2007 Simklubben Laxen 3:41.69 +44.34
50m: 49.81
100m: 1:46.00
(56.19)
150m: 2:44.42
(58.42)
200m: 3:41.69
(57.27)
11 Gertrud Gustafsson 2006 Simklubben Laxen 3:43.67 +46.32
50m: 50.44
100m: 1:48.42
(57.98)
150m: 2:46.06
(57.64)
200m: 3:43.67
(57.61)
12 Emmie Fransson 2009 Simklubben Laxen 4:23.43 +1:26.08
50m: 1:02.03
100m: 2:10.93
(1:08.90)
150m: 3:18.11
(1:07.18)
200m: 4:23.43
(1:05.32)
- Maja Ljungdahl 2006 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2019-05-23 18:36:12
2019-05-23 18:36:21 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 3:20.17
50m: 43.76
100m: 1:36.82
(53.06)
150m: 2:29.57
(52.75)
200m: 3:20.17
(50.60)
2 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen 3:25.97 +5.80
50m: 46.39
100m: 1:39.11
(52.72)
150m: 2:32.77
(53.66)
200m: 3:25.97
(53.20)
Grenen officiell:  2019-05-23 18:43:02
2019-05-23 18:43:10 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 13, 200m Frisim Damer - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Stina Holmqvist 2006 Simklubben Laxen 2:35.41
50m: 36.42
100m: 1:16.41
(39.99)
150m: 1:56.20
(39.79)
200m: 2:35.41
(39.21)
2 Moa Fagerström 2003 SK Stimmet 2:52.00 +16.59
50m: 37.72
100m: 1:22.43
(44.71)
150m: 2:08.28
(45.85)
200m: 2:52.00
(43.72)
3 Clara Lövenkjaer 2006 SK Stimmet 2:53.40 +17.99
50m: 38.66
100m: 1:23.12
(44.46)
150m: 2:09.82
(46.70)
200m: 2:53.40
(43.58)
4 Ebba Jakobsson 2004 SK Stimmet 2:58.95 +23.54
50m: 39.25
100m: 1:24.87
(45.62)
150m: 2:12.63
(47.76)
200m: 2:58.95
(46.32)
5 Signe Nilsson 2008 SK Stimmet 2:59.78 +24.37
50m: 39.23
100m: 1:25.66
(46.43)
150m: 2:13.24
(47.58)
200m: 2:59.78
(46.54)
6 Cornelia Silversten 2006 Simklubben Laxen 3:09.51 +34.10
50m: 40.06
100m: 1:27.78
(47.72)
150m: 2:19.53
(51.75)
200m: 3:09.51
(49.98)
7 Louise Thomasson 2006 Simklubben Laxen 3:25.14 +49.73
50m: 44.05
100m: 1:36.15
(52.10)
150m: 2:31.87
(55.72)
200m: 3:25.14
(53.27)
8 Livia Berggren 2009 SK Stimmet 3:31.37 +55.96
50m: 44.61
100m: 1:40.09
(55.48)
150m: 2:37.65
(57.56)
200m: 3:31.37
(53.72)
9 Emmie Fransson 2009 Simklubben Laxen 3:32.79 +57.38
50m: 48.60
100m: 1:44.18
(55.58)
150m: 2:40.99
(56.81)
200m: 3:32.79
(51.80)
Grenen officiell:  2019-05-23 18:48:53
2019-05-23 18:49:03 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 14, 200m Frisim Herrar - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 2:29.10
50m: 34.56
100m: 1:13.55
(38.99)
150m: 1:52.78
(39.23)
200m: 2:29.10
(36.32)
2 Georgie Reljanovic 2006 Simklubben Laxen 2:29.91 +0.81
50m: 33.52
100m: 1:12.36
(38.84)
150m: 1:52.29
(39.93)
200m: 2:29.91
(37.62)
3 Edvin Viktorsson 2006 Simklubben Laxen 2:37.38 +8.28
50m: 34.99
100m: 1:15.30
(40.31)
150m: 1:57.00
(41.70)
200m: 2:37.38
(40.38)
4 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen 2:39.31 +10.21
50m: 36.27
100m: 1:17.60
(41.33)
150m: 1:59.08
(41.48)
200m: 2:39.31
(40.23)
5 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 2:40.42 +11.32
50m: 36.44
100m: 1:18.07
(41.63)
150m: 2:00.71
(42.64)
200m: 2:40.42
(39.71)
6 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen 2:43.56 +14.46
50m: 36.99
100m: 1:18.98
(41.99)
150m: 2:02.40
(43.42)
200m: 2:43.56
(41.16)
7 Rasmus Strömstedt 2007 Simklubben Laxen 2:55.06 +25.96
50m: 39.90
100m: 1:25.52
(45.62)
150m: 2:11.34
(45.82)
200m: 2:55.06
(43.72)
8 Isac Dolck 2007 Simklubben Laxen 3:00.30 +31.20
50m: 39.44
100m: 1:25.44
(46.00)
150m: 2:14.58
(49.14)
200m: 3:00.30
(45.72)
9 Anton Ekstrand 2008 Simklubben Laxen 3:03.39 +34.29
50m: 40.16
100m: 1:29.05
(48.89)
150m: 2:16.65
(47.60)
200m: 3:03.39
(46.74)
10 Erik Nilsson 2007 Simklubben Laxen 3:03.62 +34.52
50m: 41.28
100m: 1:28.94
(47.66)
150m: 2:18.93
(49.99)
200m: 3:03.62
(44.69)
11 William Hedman 2008 Simklubben Laxen 3:14.37 +45.27
50m: 41.48
100m: 1:32.43
(50.95)
150m: 2:23.87
(51.44)
200m: 3:14.37
(50.50)
12 Simon Tellander 2007 Simklubben Laxen 3:14.49 +45.39
50m: 44.19
100m: 1:39.16
(54.97)
150m: 2:33.21
(54.05)
200m: 3:14.49
(41.28)
Grenen officiell:  2019-05-23 19:28:23
2019-05-24 13:37:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 15, 50m Frisim Damer - Final
Alla grupper
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ellen Gullberg 2005 Simklubben Laxen 30.33
2 Moa Bergstedt 2000 Simklubben Laxen 30.56 +0.23
3 Elicia  Allard 2005 Simklubben Laxen 31.30 +0.97
4 Maja Ljungdahl 2006 Simklubben Laxen 31.58 +1.25
5 Nellie Lindell 2006 Simklubben Laxen 35.85 +5.52
6 Nora Levin 2005 SK Stimmet 37.83 +7.50
7 Wilma Augustsson 2008 Simklubben Laxen 40.53 +10.20
8 Rebecka Viktorsson 2008 Simklubben Laxen 41.63 +11.30
9 Allis Johansson 2008 Simklubben Laxen 44.95 +14.62
10 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 46.09 +15.76
11 Amy Bladh 2008 Simklubben Laxen 46.88 +16.55
12 Hedda Bergendorff 2009 SK Stimmet 49.79 +19.46
13 Signe Viola Larsson 2009 Simklubben Laxen 50.86 +20.53
14 Klara Levin 2009 SK Stimmet 51.50 +21.17
15 Rut Meurling 2009 Simklubben Laxen 51.73 +21.40
16 Stina Thein 2010 Simklubben Laxen 53.32 +22.99
17 Rebecca Tegsved 2009 Simklubben Laxen 54.16 +23.83
18 Mira Arvidsson 2007 Simklubben Laxen 55.17 +24.84
19 Ellie Persson 2010 Simklubben Laxen 55.68 +25.35
20 Astrid Cronqvist 2009 Simklubben Laxen 55.88 +25.55
21 Leia Carlsson 2010 Simklubben Laxen 56.25 +25.92
22 Edith Jonsson 2010 Simklubben Laxen 57.41 +27.08
23 Emilia Gustafsson 2009 Simklubben Laxen 58.69 +28.36
24 Ella Lövenkjaer 2010 SK Stimmet 1:00.00 +29.67
25 Alva Strömstedt 2011 Simklubben Laxen 1:00.49 +30.16
26 Linnea Visell 2011 Simklubben Laxen 1:00.56 +30.23
27 Emilia Svensson 2009 Simklubben Laxen 1:01.18 +30.85
28 Evelina Radoi 2009 Simklubben Laxen 1:01.23 +30.90
29 Astrid Knutsson 2009 Simklubben Laxen 1:04.48 +34.15
30 Ella Falk 2009 Simklubben Laxen 1:04.75 +34.42
31 Filippa Bovie 2010 SK Stimmet 1:18.27 +47.94
- Ella Andersson 2008 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2019-05-23 19:02:33
2019-05-23 19:02:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 16, 50m Frisim Herrar - Final
Alla grupper
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen 29.32
2 Linus Rosdahl 2003 Simklubben Laxen 31.83 +2.51
3 Elias Garino 2005 SK Stimmet 35.03 +5.71
4 Samuel Nilsson 2006 SK Stimmet 36.01 +6.69
5 Alexander Stegmark 2009 Simklubben Laxen 41.41 +12.09
6 Viktor Jedrycha 2008 Simklubben Laxen 42.16 +12.84
7 Olle Norling 2009 Simklubben Laxen 42.65 +13.33
8 Levi Hullegård 2012 Simklubben Laxen 47.45 +18.13
9 Simon Jedrycha 2010 Simklubben Laxen 50.44 +21.12
10 Martin Tronsson 2010 Simklubben Laxen 53.22 +23.90
11 Mio Lindgren 2009 Simklubben Laxen 53.67 +24.35
12 Alexander Svantesson 2009 Simklubben Laxen 54.82 +25.50
13 Alexander Andreasson 2010 Simklubben Laxen 55.53 +26.21
14 Oskar Klonowski 2008 SK Stimmet 1:01.87 +32.55
15 Gustaf Melin 2010 Simklubben Laxen 1:02.45 +33.13
16 Casper Janver 2010 Simklubben Laxen 1:03.93 +34.61
17 Karim Kurdi 2009 Simklubben Laxen 1:05.27 +35.95
18 Loke Wilhelmsson 2008 Simklubben Laxen 1:05.63 +36.31
19 Vincent Ternström 2009 Simklubben Laxen 1:08.86 +39.54
20 Rares Mavromati 2008 Simklubben Laxen 1:09.22 +39.90
21 Theodor Stattin 2008 Simklubben Laxen 1:11.15 +41.83
- August Tellander 2010 Simklubben Laxen DSQ
- Karl-Melker Djupfeldt 2011 Simklubben Laxen DNS
- Levi Packalen, Åkerblom 2008 Simklubben Laxen DNS
- Alexander Arandjelovic 2008 Simklubben Laxen DNS
Grenen officiell:  2019-05-23 19:08:02
2019-05-23 19:08:13 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 17, 100m Frisim Damer - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Pålsson 2005 Simklubben Laxen 1:11.56
50m: 34.08
100m: 1:11.56
(37.48)
2 Tilda Hägglund 2005 Simklubben Laxen 1:13.05 +1.49
50m: 35.21
100m: 1:13.05
(37.84)
3 Alice Öberg 2005 SK Stimmet 1:14.40 +2.84
50m: 36.09
100m: 1:14.40
(38.31)
4 Cazzandra Lindblad 2003 Simklubben Laxen 1:14.87 +3.31
50m: 35.55
100m: 1:14.87
(39.32)
5 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen 1:14.96 +3.40
50m: 35.12
100m: 1:14.96
(39.84)
6 Linnea Torin 2007 Simklubben Laxen 1:30.55 +18.99
50m: 42.01
100m: 1:30.55
(48.54)
7 Gertrud Gustafsson 2006 Simklubben Laxen 1:32.68 +21.12
50m: 45.11
100m: 1:32.68
(47.57)
8 Clara Ric 2007 Simklubben Laxen 1:34.21 +22.65
50m: 44.89
100m: 1:34.21
(49.32)
9 Wilma Augustsson 2008 Simklubben Laxen 1:36.55 +24.99
50m: 47.20
100m: 1:36.55
(49.35)
10 Rebecka Viktorsson 2008 Simklubben Laxen 1:37.92 +26.36
50m: 46.12
100m: 1:37.92
(51.80)
10 Vanessa Simsek 2008 Simklubben Laxen 1:37.92 +26.36
50m: 45.89
100m: 1:37.92
(52.03)
12 Ella Franvin 2009 SK Stimmet 1:41.21 +29.65
50m: 46.15
100m: 1:41.21
(55.06)
13 Alva Holmgren 2008 Simklubben Laxen 1:45.66 +34.10
50m: 48.55
100m: 1:45.66
(57.11)
14 Nova Bergqvist 2008 Simklubben Laxen 1:48.23 +36.67
50m: 50.26
100m: 1:48.23
(57.97)
15 Perla Bruhn 2009 Simklubben Laxen 1:51.00 +39.44
50m: 51.93
100m: 1:51.00
(59.07)
Grenen officiell:  2019-05-23 19:12:36
2019-05-23 19:12:45 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 18, 100m Frisim Herrar - Final
Elit, DM, Sum-Sim, Ungdom, Simiaden
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Olsson 2004 Simklubben Laxen 59.21
50m: 28.04
100m: 59.21
(31.17)
2 Gustaf Jonsson 2003 Simklubben Laxen 1:04.66 +5.45
50m: 30.44
100m: 1:04.66
(34.22)
3 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen 1:06.54 +7.33
50m: 31.41
100m: 1:06.54
(35.13)
4 Anton Ymén 2005 Simklubben Laxen 1:08.29 +9.08
50m: 32.53
100m: 1:08.29
(35.76)
5 Erik Hakopian 2004 Simklubben Laxen 1:10.11 +10.90
50m: 32.81
100m: 1:10.11
(37.30)
6 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen 1:16.01 +16.80
50m: 35.79
100m: 1:16.01
(40.22)
7 Felix Grahn 2006 Simklubben Laxen 1:17.90 +18.69
50m: 36.99
100m: 1:17.90
(40.91)
8 Erik Nilsson 2007 Simklubben Laxen 1:25.17 +25.96
50m: 40.59
100m: 1:25.17
(44.58)
9 Jonathan Vlanikolin 2006 Simklubben Laxen 1:26.35 +27.14
50m: 39.64
100m: 1:26.35
(46.71)
10 Mahmoud Kurdi 2008 Simklubben Laxen 1:39.95 +40.74
50m: 46.12
100m: 1:39.95
(53.83)
11 Emil Nicklasson 2008 Simklubben Laxen 1:41.72 +42.51
50m: 48.64
100m: 1:41.72
(53.08)
12 William Janver 2009 Simklubben Laxen 1:46.68 +47.47
50m: 51.63
100m: 1:46.68
(55.05)
13 Olle Salomonsson 2009 Simklubben Laxen 1:53.12 +53.91
50m: 50.87
100m: 1:53.12
(1:02.25)
Grenen officiell:  2019-05-23 19:20:33
2019-05-23 19:20:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Simklubben Laxen
Document
Resultat
Lilla Laxaleken
Arrangör:
Plats: Simklubben Laxen
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 23 maj 2019 till den 23 maj 2019
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elicia  Allard 2005 Simklubben Laxen 34.13
2 Emmalina Ottosson 2005 Simklubben Laxen 39.04 +4.91
3 Clara Lövenkjaer 2006 SK Stimmet 39.74 +5.61
4 Moa Fagerström 2003 SK Stimmet 39.80 +5.67
5 Nellie Lindell 2006 Simklubben Laxen 40.41 +6.28
6 Agnes Lööf 2008 Simklubben Laxen 48.37 +14.24
7 Signe Nilsson 2008 SK Stimmet 48.78 +14.65
8 Cornelia Silversten 2006 Simklubben Laxen 50.06 +15.93
9 Louise Thomasson 2006 Simklubben Laxen 51.45 +17.32
10 Noomi Hullegård 2009 Simklubben Laxen 54.76 +20.63
11 Gertrud Gustafsson 2006 Simklubben Laxen 56.33 +22.20
12 Amy Bladh 2008 Simklubben Laxen 59.80 +25.67
13 Livia Berggren 2009 SK Stimmet 1:09.35 +35.22
- Alva Holmgren 2008 Simklubben Laxen DSQ
Grenen officiell:  2019-05-23 19:20:53
2019-05-23 19:21:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad