2020-01-21   10:45:05
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  20:12   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 27, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Sigma Damer A  1998  Sigma Swim            3:49.00   
  Caroline Erichsen  1998      26.93  55.86      55.86   
  Julie K Rose  2003      27.66  57.77      1:53.63   
  Thea Blomsterberg  2002      27.75  58.06      2:51.69   
  Caroline Buhl Schrøder  2003      27.43  57.31      3:49.00   
                     
A6 Damer 1  1999  A6            3:49.20   
  Lærke Toft Ruby  1999      27.53  57.41      57.41   
  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002      28.07  58.83      1:56.24   
  Cecilie Wiuff  2000      26.86  56.91      2:53.15   
  Andrea Paaske  2001      26.75  56.05      3:49.20   
                     
Kvik 1 - Piger  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:51.07   
  Sara Sylvest  2000      27.95  57.74      57.74   
  Regitze Gaard  2001      27.41  57.16      1:54.90   
  Tine Petersen  2003      28.10  58.34      2:53.24   
  Emilie Meng  2003      27.54  57.83      3:51.07   
                     
Gentofte Damer 1  2000  Gentofte Svømme Klub            3:52.55   
  Nina Toft  2000      28.26  58.65      58.65   
  Alberte V. Bisgaard  2003      27.91  58.43      1:57.08   
  Cecilie C. Helmark  2005      27.51  58.17      2:55.25   
  Clara Rybak-Andersen  2003      27.64  57.30      3:52.55   
                     
Herlev Damer 1  2000  Herlev Svømning            3:54.68   
  Victoria Bierre  2000      27.77  58.16      58.16   
  Anna Wrist-Elkjær  2003      27.74  57.98      1:56.14   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      27.59  58.42      2:54.56   
  Josephine Thomsen  2005      28.44  1:00.12      3:54.68   
                     
Køge Damer 1  2000  Køge Svømmeklub            3:54.94   
  Naya Modin Thomsen  2003      28.07  57.77      57.77   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      27.33  57.19      1:54.96   
  Benedicte Them Jensen  2004      27.94  59.80      2:54.76   
  Line Nøhr Petersen  2003      28.18  1:00.18      3:54.94   
                     
Triton Damer 1  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:55.41   
  Liva Palmund  2002      27.93  58.70      58.70   
  Liva Stjernholm  2004      27.76  57.46      1:56.16   
  Kamille Auerbach-Lind  2001      28.43  59.52      2:55.68   
  Julie Darlem Brandt  2001      28.58  59.73      3:55.41   
                     
Vat Cph Damer 1  1999  VAT Copenhagen            3:55.44   
  Josefine B. Pedersen  1999      28.74  1:00.04      1:00.04   
  Schastine Skifter Tabor  2005      27.37  57.59      1:57.63   
  Sofie Bruun Høvring  2004      28.19  59.23      2:56.86   
  Johanna Berthelsen  2000      28.16  58.58      3:55.44   
                     
Kvik 2 - Piger  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:57.89   
  Emilia C. R. Olsen  2004      28.89  59.62      59.62   
  Sarah Sirek Hansen  2003      27.85  57.80      1:57.42   
  María Fanney Kristjánsdóttir  2000      29.34  1:01.38      2:58.80   
  Liva Schmid  2000      27.95  59.09      3:57.89   
                     
10  Holbæk Damer  2000  Holbæk Svømme Klub            3:58.29   
  Amalie Søby Mortensen  2001      27.31  56.21      56.21   
  Ida Maria Nielsen  2000      28.50  59.84      1:56.05   
  Mai Pallvi  2000      29.90  1:02.59      2:58.64   
  Zara Wendel  2002      28.51  59.65      3:58.29   
                     
11  Lyngby  1999  Lyngby Svømmeklub            3:58.35   
  Jessica Yu Mortensen  2000      28.31  58.23      58.23   
  Emma Bjørnholdt  2000      28.54  59.54      1:57.77   
  Sofia Norre Bendt  2003      28.53  1:00.22      2:57.99   
  Fiona Andrea Have  2004      28.82  1:00.36      3:58.35   
                     
12  Red Stags  2000  Hørsholm Svømmeforening            3:58.95   
  Anne Føyn  2002      28.05  58.07      58.07   
  Martha Vitus Tversted  2002      28.08  1:00.27      1:58.34   
  Marina Nissen Jakobsen  2000      27.96  59.15      2:57.49   
  Martha Hjuler Britze  2004      28.46  1:01.46      3:58.95   
                     
13  Kalundborg Piger  2002  Kalundborg SK            3:59.77   
  Caroline Holm  2004      29.72  1:00.85      1:00.85   
  Frida Bang Stanelt  2004      27.73  57.78      1:58.63   
  Thea Kaiser  2004      29.02  1:01.96      3:00.59   
  Anna Larsen  2004      27.76  59.18      3:59.77   
                     
14  Gsc Damer  2001  Gladsaxe Svømmeklub            4:00.31   
  Frederikke Marie Hansen  2003      28.40  58.85      58.85   
  Sara Damkjær Bartels  2004      28.38  59.63      1:58.48   
  Nikoline Marie Lange  2005      28.97  1:01.34      2:59.82   
  Michelle Mortensen  2002      28.74  1:00.49      4:00.31   
                     
15  Hsk Junior 1  2003  Hovedstadens Svømmeklub            4:01.55   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      29.73  1:01.59      1:01.59   
  Sofie Maagøe  2003      28.16  59.32      2:00.91   
  Olivia Callesen  2004      28.77  1:00.16      3:01.07   
  Esther Else Grubert  2003      29.18  1:00.48      4:01.55   
                     
16  A6 Damer 2  1998  A6            4:02.74   
  Katja Korbo Petersson  2001      28.24  59.78      59.78   
  Pernille Elm Jensen  2003      29.48  1:01.24      2:01.02   
  Lærke Schelde-Mollerup  2003      28.89  1:00.20      3:01.22   
  Mathilda Hyldal Jung  2004      28.98  1:01.52      4:02.74   
                     
17  Gentofte Damer 2  2000  Gentofte Svømme Klub            4:04.52   
  Kristine Nilsson Norby  2005      29.44  1:01.24      1:01.24   
  Mia Rindshøj  2003      29.34  1:00.89      2:02.13   
  Astrid M. Østergaard  2004      28.63  1:00.24      3:02.37   
  Frederikke Falk-List  2004      29.41  1:02.15      4:04.52   
                     
18  Lyngby 2  2001  Lyngby Svømmeklub            4:06.40   
  Anna Myhre Rottensten  2003      29.21  1:00.90      1:00.90   
  Frederikke Elster  2004      29.86  1:02.17      2:03.07   
  Cathrine Toftelund Larsen  2003      28.97  1:01.15      3:04.22   
  Laura Borre Jacobsen  2004      29.43  1:02.18      4:06.40   
                     
19  Farum Damer  1999  Farum Svømmeklub            4:07.40   
  Sophie Amalie Schøn  1999      28.62  1:00.13      1:00.13   
  Stine Saaby Schmidt  2002      29.99  1:02.20      2:02.33   
  Simone Jørgensen  1999      29.12  1:01.71      3:04.04   
  Carolina Sahl Rasmussen  2001      30.08  1:03.36      4:07.40   
                     
20  Vat Cph Damer 2  2003  VAT Copenhagen            4:07.97   
  Josephine B. U. Danielsen  2003      29.60  1:01.55      1:01.55   
  Cille Kirketerp  2005      28.29  1:00.49      2:02.04   
  Filippa Eiler  2005      30.19  1:04.12      3:06.16   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      29.09  1:01.81      4:07.97   
                     
21  Sigma Damer B  2002  Sigma Swim            4:08.11   
  Katrine Bonefeld  2004      29.88  1:01.57      1:01.57   
  Caroline Bach Mindested  2005      30.10  1:02.52      2:04.09   
  Maria Lund  2003      29.00  1:00.74      3:04.83   
  Cornelia Bergqvist  2003      30.00  1:03.28      4:08.11   
                     
22  Hils Damer  2002  Hillerød Svømmeklub            4:08.34   
  Ulrikke Veje  2002      30.24  1:03.28      1:03.28   
  Johanne Baes Aaholst  2004      29.44  1:01.96      2:05.24   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      29.79  1:02.22      3:07.46   
  Ida Zeiler Terkildsen  2004      29.71  1:00.88      4:08.34   
                     
23  Vg17 Piger  2001  VG 17            4:08.40   
  Emma Vega Thorsen  2004      30.08  1:02.96      1:02.96   
  Ella Gohr Metz  2005      29.33  1:01.55      2:04.51   
  Stine Eskebo Nielsen  2001      29.80  1:03.68      3:08.19   
  Caroline Wiuff Jensen  2004      29.03  1:00.21      4:08.40   
                     
24  Søllerød Girls  2002  Søllerød Svømmeklub            4:09.71   
  Alba Lyhne Weiner  2004      30.05  1:02.65      1:02.65   
  Anna Nørskov  2004      29.38  1:01.72      2:04.37   
  Emma Bruhn  2002      29.09  1:01.88      3:06.25   
  Mille Vester-Christensen  2005      29.79  1:03.46      4:09.71   
                     
25  Køge Damer 2  2000  Køge Svømmeklub            4:11.16   
  Elisabeth Them Jensen  2004      29.22  1:01.83      1:01.83   
  Olivia Møller  2004      29.58  1:03.19      2:05.02   
  Melanie Degner  2000      29.78  1:02.38      3:07.40   
  Sarah Aarslew Jensen  2000      30.72  1:03.76      4:11.16   
                     
26  Sigma Damer C  2003  Sigma Swim            4:13.95   
  Emma Stoltz  2004      29.48  1:01.90      1:01.90   
  Cassandra G. Nygaard  2003      30.44  1:04.00      2:05.90   
  Kajsa G. Christensen  2004      29.71  1:02.52      3:08.42   
  Asta Højberg  2005      31.09  1:05.53      4:13.95   
                     
27  Hvidovre Damer  2000  Hvidovre Svømmeklub            4:17.28   
  Lærke Dann-Nielsen  2005      28.84  59.46      59.46   
  Mikkeline Timmerman  2005      31.75  1:09.15      2:08.61   
  Natacha Munch  2005      30.38  1:04.16      3:12.77   
  Sofie Bak  2003      30.24  1:04.51      4:17.28   
                     
28  Farum Piger  2003  Farum Svømmeklub            4:20.83   
  Maya Ehlers Hansen  2004      29.95  1:03.72      1:03.72   
  Maj Jensen  2003      30.74  1:06.30      2:10.02   
  Dagmar Boeck  2004      31.17  1:05.02      3:15.04   
  Sarah Holm Clausen  2004      30.80  1:05.79      4:20.83   
                     
Hsk Junior 2  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
  Olivia Augustinus  2004                 
  Matilde Schmidt-Lund  2005                 
  Rebecca Petersen  2005                 
  Ana Rosa Kragh  2005              DNS   
                     
Vg17 Piger 2  2001  VG 17            DSQ  sw 10.11 Tyvstart 
  Freya Ry Nielsen  2005      31.04  1:05.35      1:05.35   
  Emma Mikkelsen  2001      30.50  1:03.78      2:09.13   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark