2020-01-27   18:12:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  19:22   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 40, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:39.45 2009-12-12 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 7:49.67 2006-10-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
          500m  600m  700m       











 
Óli Mortensen  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    58.84  2:00.43  3:01.79  4:03.10  8:05.60   
          5:04.33  6:05.48  7:06.14       
Mads Rishøj  1999  Sigma Swim Allerød    59.49  2:00.88  3:02.42  4:03.66  8:08.23   
          5:05.26  6:06.94  7:08.85       
Christoffer H. Andersen  2002  Søllerød Svømmeklub    59.14  2:01.29  3:03.42  4:05.63  8:09.32   
          5:07.76  6:10.05  7:11.64       
Carl Emil Lønborg  2002  Gentofte Svømme Klub    57.50  1:58.50  3:00.26  4:02.04  8:10.96   
          5:04.03  6:06.62  7:09.77       
Christian Rasmussen  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:00.23  2:03.63  3:07.64  4:12.47  8:30.33   
          5:16.57  6:21.58  7:26.44       
Silas Storm Nielsen  2002  Holbæk Svømme Klub    1:01.04  2:04.12  3:07.91  4:12.88  8:30.45   
          5:17.51  6:22.34  7:27.18       
Christopher H. Brown  2002  Holbæk Svømme Klub    59.87  2:04.69  3:10.27  4:16.72  8:37.47   
          5:22.23  6:27.85  7:33.89       
Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.14  2:07.13  3:13.12  4:19.55  8:39.00   
          5:25.21  6:31.46  7:36.88       
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:02.56  2:08.58  3:14.18  4:19.95  8:41.26   
          5:25.47  6:30.96  7:36.33       
10  Valdemar Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub    1:01.36  2:07.17  3:13.84  4:20.71  8:44.78   
          5:25.54  6:31.90  7:38.73       
11  Mads Lind  2002  Hvidovre Svømmeklub    1:01.75  2:10.05  3:17.90  4:24.69  8:46.88   
          5:30.87  6:37.56  7:44.16       
12  Carl Magnus Krievs  2002  Vest-Brøndby    1:01.72  2:07.22  3:13.49  4:20.31  8:47.13   
          5:26.74  6:33.90  7:40.68       
13  Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub    1:01.01  2:07.25  3:14.42  4:21.33  8:50.05   
          5:28.03  6:35.91  7:44.05       
14  Scott Steenberg  2000  Farum Svømmeklub    1:01.67  2:07.11  3:13.47  4:20.38  8:50.73   
          5:27.62  6:35.73  7:43.50       
15  Philip Krogh Brønnicke  2000  VAT Copenhagen-MK31    1:00.97  2:06.17  3:13.78  4:20.99  8:52.31   
          5:29.16  6:37.75  7:45.97       
16  Alexander Rendlev  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:02.95  2:09.45  3:16.58  4:24.64  9:01.17   
          5:33.46  6:42.91  7:52.57       
17  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svømmeklub    1:04.00  2:11.15  3:19.36  4:27.83  9:02.56   
          5:36.01  6:45.26  7:54.52       
18  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.07  2:09.12  3:19.04  4:29.17  9:06.13   
          5:38.88  6:48.19  7:57.58       
19  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    1:06.52  2:18.07  3:30.16  4:42.12  9:22.02   
          5:52.75  7:03.27  8:13.32       
20  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømmeklub    1:06.00  2:17.57  3:29.34  4:41.45  9:23.21   
          5:52.95  7:04.48  8:15.37       
21  Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub    1:06.45  2:17.35  3:29.37  4:41.94  9:35.56   
          5:52.77  7:04.30  8:18.35       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark