2020-01-27   18:23:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 42 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  20:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 42, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:33.67 2009-10-25 
Dansk Rekord Junior: Elite Svøm Esbjerg (1900) 3:41.71 2009-12-19 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Red Stags 1  1998  Hørsholm Svømmeforening            3:42.14   
  Mathias Zander Rysgaard  1998      25.94  53.75      53.75   
  Rasmus Steenberg  2000      29.41  1:03.49      1:57.24   
  Sebastian Tullberg  2000      24.91  54.53      2:51.77   
  Alexander Tullberg  2003      23.79  50.37      3:42.14   
                     
Kvik 1 - Drenge  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:43.63   
  Jakob Strunge Nissen  2002      27.26  57.00      57.00   
  Jacob M. Jørgensen  1997      29.15  1:01.69      1:58.69   
  Sebastian Ovesen  1994      24.94  53.83      2:52.52   
  Jonas M. Jørgensen  2001      23.93  51.11      3:43.63   
                     
Herlev Herrer 1  2001  Herlev Svømning            3:43.69   
  Nicklas Östman Pedersen  2002      26.41  55.25      55.25   
  Felix Lund  2001      29.68  1:05.62      2:00.87   
  Rasmus Nickelsen  2003      23.38  51.98      2:52.85   
  Frederik Møller  2002      23.72  50.84      3:43.69   
                     
Sigma Herrer A  1997  Sigma Swim            3:44.04   
  Gustav Friberg  1997      26.51  55.31      55.31   
  Joakim Brønnum  1997      29.53  1:03.50      1:58.81   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      26.45  56.41      2:55.22   
  Frederik Rindshøj  1999      23.11  48.82      3:44.04   
                     
Gentofte Herrer 1  2000  Gentofte Svømme Klub            3:49.42   
  Peter Vangsgaard  2000      27.53  57.05      57.05   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      29.32  1:03.19      2:00.24   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      26.26  57.30      2:57.54   
  Leo Badaker  2002      24.41  51.88      3:49.42   
                     
Gsc Herrer  2001  Gladsaxe Svømmeklub            3:49.48   
  Alfred August Grubert  2001      27.22  56.08      56.08   
  Oliver Steenberg  2002      30.59  1:05.87      2:01.95   
  Frederik Riedel Lentz  2001      25.34  55.22      2:57.17   
  Christian Crone  2001      24.49  52.31      3:49.48   
                     
Triton Herrer 1  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:52.76   
  Mads Tornow Rasmussen  2000      28.54  1:00.01      1:00.01   
  Gustav Klit Stjernholm  2002      29.50  1:04.53      2:04.54   
  Kasper Bonnichsen  2002      25.56  56.18      3:00.72   
  Tobias Andersen  1998      24.99  52.04      3:52.76   
                     
Holbæk Herrer  1997  Holbæk Svømme Klub            3:53.04   
  Jakob Schmidt  1999      28.22  58.09      58.09   
  Niels Ottosen  1998      28.76  1:02.70      2:00.79   
  Mads Toft  2001      27.16  1:00.00      3:00.79   
  Mads Ottosen  1997      25.27  52.25      3:53.04   
                     
Hsk Junior 1  2002  Hovedstadens Svømmeklub            3:53.15   
  Valdemar Brøns  2003      28.10  57.70      57.70   
  Bertram Dreyer Riis  2002      31.25  1:06.45      2:04.15   
  Oliver Søgaard-Andersen  2003      25.77  56.43      3:00.58   
  Marcus Skøtt Haslev  2002      25.11  52.57      3:53.15   
                     
10  Kvik 2 - Drenge  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:54.13   
  Rasmus Warberg  2004      28.55  58.92      58.92   
  Mathias Christensen  2004      31.40  1:06.90      2:05.82   
  Joakim Køhn  2003      26.09  56.30      3:02.12   
  Carl Heyn Stage  2003      24.82  52.01      3:54.13   
                     
11  Herlev Herrer 2  2000  Herlev Svømning            3:55.22   
  Luccas Dam Brenner  2001      27.92  57.36      57.36   
  Tobias Dan Hansen  2002      32.18  1:09.69      2:07.05   
  Julius Munk  2000      25.17  55.39      3:02.44   
  Laurits Kenskov  2001      25.03  52.78      3:55.22   
                     
12  Gentofte Herrrer 2  2001  Gentofte Svømme Klub            3:55.87   
  Christoffer Vang-Jensen  2001      28.04  57.80      57.80   
  Carl Emil Lønborg  2002      30.31  1:04.82      2:02.62   
  Christopher G. Trandum  2003      26.85  57.71      3:00.33   
  Oskar Luckow Larsen  2004      25.49  55.54      3:55.87   
                     
13  Triton Herrer 2  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            3:59.53   
  Mikkel Hjelm  2003      28.12  59.42      59.42   
  Mikkel S. Hansen  2000      31.70  1:08.04      2:07.46   
  Oliver Thor Sørensen  2000      26.62  58.20      3:05.66   
  Niels Paulli Sparholt  2000      25.38  53.87      3:59.53   
                     
14  Red Stags 2  2000  Hørsholm Svømmeforening            4:00.09   
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      29.07  1:00.22      1:00.22   
  Asger Væver Hartvig  2002      30.67  1:05.40      2:05.62   
  Martin Vennick Haugbølle  2001      27.12  59.84      3:05.46   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      25.77  54.63      4:00.09   
                     
15  Holbæk Junior Drenge  2002  Holbæk Svømme Klub            4:00.21   
  Simon Rytter Eliasen  2003      30.34  1:03.44      1:03.44   
  Oliver Lystlund  2003      30.79  1:06.44      2:09.88   
  David Arneskov  2002      26.16  56.75      3:06.63   
  Christopher H. Brown  2002      25.66  53.58      4:00.21   
                     
16  Vat Cph Herrer 1  1993  VAT Copenhagen            4:02.67   
  Carl Terp Larsen  2001      29.55  1:01.49      1:01.49   
  Antoine Montier  1993      30.12  1:05.91      2:07.40   
  Rasmus Hatting Petersen  2002      27.19  1:00.17      3:07.57   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      25.79  55.10      4:02.67   
                     
17  Køge Herrer 1  1997  Køge Svømmeklub            4:04.04   
  Mert Kaya  2001      30.21  1:03.08      1:03.08   
  Andreas L. Damgård  2000      31.60  1:08.80      2:11.88   
  August Ryom  2002      26.73  58.49      3:10.37   
  Rasmus Danielsen  2001      25.65  53.67      4:04.04   
                     
18  Sigma Herrer B  1997  Sigma Swim            4:05.48   
  Emil Kildahl Døssing  2002      30.08  1:02.34      1:02.34   
  Alfred Højberg  2002      32.22  1:09.90      2:12.24   
  William Ølshøj  2004      27.64  1:01.46      3:13.70   
  Frederik Eg Ibsen  2002      24.87  51.78      4:05.48   
                     
19  Vg17 Herrer 1  1999  VG 17            4:05.57   
  Asbjørn Floor-Bøjden  2002      30.72  1:05.02      1:05.02   
  Casper Davidsen  1999      31.37  1:08.14      2:13.16   
  Rasmus Langvad  2000      26.58  58.95      3:12.11   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      25.75  53.46      4:05.57   
                     
20  Hsk Junior 2  2002  Hovedstadens Svømmeklub            4:08.56   
  Jens Bomgaard  2002      29.99  1:02.60      1:02.60   
  Troels Fode  2004      33.37  1:11.41      2:14.01   
  Joshua P. Sidebotham  2003      27.72  59.78      3:13.79   
  Sebastian Greisen  2004      25.61  54.77      4:08.56   
                     
21  Farum Drenge  2001  Farum Svømmeklub            4:10.20   
  Christian Ong Hansen  2001      31.20  1:05.55      1:05.55   
  Frederik Jørgensen  2003      31.57  1:08.41      2:13.96   
  Lars Reber Knudsen  2003      28.44  1:00.86      3:14.82   
  Scott Steenberg  2000      26.05  55.38      4:10.20   
                     
22  Triton Herrer 3  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup            4:11.20   
  Silas Waterval  2004      29.86  1:01.41      1:01.41   
  Frederik Taubert Løgager  2004      34.07  1:14.44      2:15.85   
  Lasse Darlem Brandt  2003      27.52  1:00.49      3:16.34   
  Daniel Berg Wenk  2000      25.78  54.86      4:11.20   
                     
23  Lyngby  2001  Lyngby Svømmeklub            4:13.80   
  Kasper Aagaard Jeppesen  2003      28.99  1:00.65      1:00.65   
  Bror Textor-Broch  2003      32.62  1:11.12      2:11.77   
  Kasper Thorn  2004      29.61  1:05.29      3:17.06   
  Phillip Niemann Madsen  2004      27.17  56.74      4:13.80   
                     
24  Vg17 Herrer 2  2000  VG 17            4:15.25   
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      32.05  1:06.26      1:06.26   
  Asger Johansen  2003      31.47  1:09.22      2:15.48   
  Carl Magnus Krievs  2002      27.51  1:00.67      3:16.15   
  Anton Skov Grell  2004      28.02  59.10      4:15.25   
                     
25  Sigma Herrer C  1999  Sigma Swim            4:23.57   
  Villads Arfelt  2004      34.07  1:09.81      1:09.81   
  Jakob Legaard  2003      33.81  1:12.50      2:22.31   
  Andreas Hoffmann  2003      28.12  1:01.67      3:23.98   
  Frederik Bach Mindested  2003      27.68  59.59      4:23.57   
                     
26  Køge Herrer 2  1997  Køge Svømmeklub            4:30.57   
  Mads Hauge Sørensen  1997      30.73  1:04.68      1:04.68   
  Oliver Schultz  2004      38.10  1:21.72      2:26.40   
  Oliver Gadegaard  2003      30.72  1:07.03      3:33.43   
  Mikkel Roed  2004      26.80  57.14      4:30.57   
                     
Søllerød Boys  2002  Søllerød Svømmeklub            DSQ  Sw10.11 Tyvstart 
  Christoffer H. Andersen  2002      30.34  1:01.43      1:01.43   
  Christoffer Weiss  2002      32.75  1:10.94      2:12.37   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark