2019-12-08   15:31:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 5, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 3:58.02 2011-12-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:06.51 2011-10-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Amalie Søby Mortensen  2001  Holbæk Svømme Klub    59.89  2:03.92  3:08.25    4:12.17   
Naya Modin Thomsen  2003  Køge Svømmeklub    1:00.83  2:07.45  3:14.45    4:19.73   
Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub    1:02.82  2:08.89  3:14.97    4:20.66   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:02.89  2:09.59  3:16.12    4:21.57   
Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Svømmeklub    1:03.38  2:10.33  3:16.75    4:22.35   
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    1:02.78  2:09.76  3:17.13    4:23.73   
Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:03.56  2:10.42  3:17.35    4:23.99   
Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:03.03  2:10.44  3:18.19    4:24.23   
Lærke Toft Ruby  1999  JGI Svømning    1:03.06  2:11.05  3:19.45    4:25.54   
10  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  JGI Svømning    1:03.23  2:10.95  3:19.06    4:25.71   
11  Emilia C. R. Olsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:06.30  2:14.99  3:22.93    4:29.67   
12  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    1:05.04  2:13.48  3:22.20    4:29.87   
13  Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:05.60  2:14.19  3:21.75    4:30.31   
14  Sofie Nielsen  2001  Slagelse Svømmeklub    1:03.19  2:11.26  3:20.94    4:30.44   
15  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.60  2:13.96  3:23.53    4:31.81   
16  Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    1:05.27  2:14.38  3:24.19    4:31.83   
17  Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub    1:05.14  2:14.96  3:24.33    4:33.71   
18  Kajsa G. Christensen  2004  Sigma Swim Birkerød    1:04.25  2:14.16  3:25.00    4:34.64   
19  Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub    1:05.35  2:14.66  3:24.93    4:34.99   
20  Lærke Schelde-Mollerup  2003  JGI Svømning    1:05.56  2:16.00  3:26.68    4:36.03   
21  Mai Pallvi  2000  Holbæk Svømme Klub    1:05.06  2:15.41  3:26.05    4:36.76   
22  Mie Bidsted Hansen  2003  Hvidovre Svømmeklub    1:05.42  2:15.73  3:26.87    4:37.74   
23  Lærke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre Svømmeklub    1:06.19  2:16.75  3:28.11    4:39.20   
24  Viktoria Freja Sørensen  2004  Gladsaxe Svømmeklub    1:06.55  2:18.60  3:30.67    4:40.02   
25  Sophie Grandjean  2003  Ringsted Svømme Klub    1:06.24  2:17.90  3:30.50    4:40.81   
26  Silja Brage  2005  JGI Svømning    1:07.03  2:18.82  3:30.83    4:40.85   
27  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød    1:07.72  2:18.34  3:29.91    4:40.91   
28  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  Ringsted Svømme Klub    1:06.41  2:17.91  3:31.00    4:42.05   
29  Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerød    1:10.22  2:20.66  3:31.65    4:42.75   
30  Johanne Baes Aaholst  2004  Hillerød Svømmeklub    1:09.38  2:21.06  3:32.76    4:44.14   
31  Mathilde Yde Munkebæk  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:07.60  2:19.50  3:32.45    4:44.84   
32  Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    1:09.04  2:22.72  3:35.86    4:45.54   
33  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:09.04  2:21.90  3:35.23    4:46.13   
34  Hannah Höesch  2003  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.51  2:19.55  3:33.25    4:46.52   
35  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    1:08.47  2:21.96  3:35.29    4:46.78   
36  Annika Køhn  2005  Vallensbæk IF Af 1939    1:10.30  2:25.10  3:37.18    4:47.63   
37  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub    1:08.67  2:21.21  3:34.81    4:47.72   
38  Liva Lund Hansen  2005  Vallensbæk IF Af 1939    1:08.52  2:21.89  3:35.57    4:49.70   
39  Filippa Eiler  2005  VAT Copenhagen-MK31    1:09.39  2:23.88  3:38.65    4:51.86   
40  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.57  2:23.55  3:37.97    4:51.91   
41  Elisabeth Roskær  2004  VAT Copenhagen-MK31    1:08.69  2:22.25  3:37.77    4:52.10   
42  Maya Krogh Brønnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    1:09.13  2:24.80  3:39.09    4:54.09   
43  Line Thode Møller  2004  Farum Svømmeklub    1:08.13  2:22.15  3:39.33    4:57.85   
44  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning    1:08.08  2:25.45  3:43.73    4:58.94   
45  Emily Hansen  2005  Helsinge Svømmeklub    1:10.10  2:25.71  3:44.48    5:01.97   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød              Akut syg 
Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark