2020-01-27   18:17:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 17 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning    29.29        1:00.39   
Caroline Erichsen  1998  Sigma Swim Birkerød    30.15        1:02.49   
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.39        1:02.76   
Sara Sylvest  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.83        1:03.01   
Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Svømmeklub    30.90        1:03.40   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    31.09        1:03.56   
Sophie Amalie Schøn  1999  Farum Svømmeklub    31.08        1:04.29   
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub    30.85        1:04.36   
Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub    31.55        1:04.40   
10  Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub    31.35        1:04.58   
11  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød    31.98        1:04.61   
12  Mia Rindshøj  2003  Gentofte Svømme Klub    31.59        1:04.62   
13  Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.61        1:04.66   
14  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.60        1:04.71   
15  Zara Wendel  2002  Holbæk Svømme Klub    31.17        1:05.05   
16  Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    31.92        1:05.26   
17  Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Svømmeklub    31.72        1:05.80   
18  Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    32.59        1:05.93   
19  Caroline P. Mathiesen  2001  Solrød Svømmeklub    32.17        1:06.13   
20  Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub    32.76        1:07.06   
21  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.13        1:07.08   
22  Cecilie Wiuff  2000  JGI Svømning    32.73        1:07.52  Deltager ikke i finalen 
23  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub    32.36        1:07.61   
24  Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31    32.69        1:07.66   
25  Josefine Nielsen  2005  Frederiksværk Svømmeklub    33.27        1:08.05   
26  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    33.16        1:08.08   
27  Stine Eskebo Nielsen  2001  Vest-Brøndby    33.20        1:08.40   
28  Karoline K. Larsen  2004  Farum Svømmeklub    33.56        1:08.56   
29  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.34        1:08.65   
30  Juliane Bo Andersen  2005  JGI Svømning    33.30        1:08.92   
31  Lærke Dann-Nielsen  2005  Hvidovre Svømmeklub    33.97        1:08.98   
32  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.97        1:09.32   
33  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub    33.37        1:09.37   
34  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    34.25        1:09.74   
35  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    32.39        1:09.78   
36  Ulrikke Juul Søeborg  2003  Helsingør Svømmeklub    33.43        1:09.88   
37  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub    33.66        1:09.92   
38  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    34.40        1:09.94   
39  Kajsa Salomonsen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.65        1:10.04   
40  Sille Andersen  2003  Frederikssund Svømmeklub    34.06        1:10.09   
41  Marie Louise B Andersen  2005  Slagelse Svømmeklub    33.64        1:10.18   
42  Emma Vega Thorsen  2004  Vest-Brøndby    34.19        1:10.19   
43  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    34.32        1:10.85   
44  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    34.23        1:11.00   
45  Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    34.48        1:11.20   
46  Emilie Pyndt Hansen  2004  Frederikssund Svømmeklub    34.37        1:11.21   
47  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub    33.80        1:11.59   
47  Julie Segato  2005  Tune I.F. Svømmeafdeling    34.77        1:11.59   
49  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    35.09        1:11.65   
49  Olivia Augustinus  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.75        1:11.65   
51  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    34.99        1:12.71   
52  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    35.02        1:12.79   
53  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.96        1:12.84   
54  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    35.82        1:13.32   
55  Maj Jensen  2003  Farum Svømmeklub    34.32        1:13.51   
56  Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.18        1:14.12   
57  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømmeklub    36.75        1:14.97   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub              Akut syg 
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød              Akut syg 
Signe Holm Hansen  2005  Værløse Svømmeklub              Akut syg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark