2019-12-16   15:28:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Herlev Svømning            22.86   
Frederik Møller  2002  Herlev Svømning            22.90   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svømmeklub            22.93   
Frederik Rindshøj  1999  Sigma Swim Allerød            22.95   
Sebastian Tullberg  2000  Hørsholm Svømmeforening            23.16   
Frederik Riedel Lentz  2001  Gladsaxe Svømmeklub            23.19   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            23.19   
Felix Lund  2001  Herlev Svømning            23.20   
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            23.25  Deltager ikke i finalen 
10  Alexander Tullberg  2003  Hørsholm Svømmeforening            23.32   
11  Tobias Dan Hansen  2002  Herlev Svømning            23.52  Deltager ikke i finalen 
12  William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            23.63   
13  Mads Ingeman Hansen  1997  Næstved IF            23.85   
14  Nicklas Östman Pedersen  2002  Herlev Svømning            23.92   
15  Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            23.96   
16  Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.04   
17  Jacob M. Jørgensen  1997  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.21  Deltager ikke i finalen 
18  Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub            24.26   
18  Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.26   
20  Christoffer Vang-Jensen  2001  Gentofte Svømme Klub            24.28   
21  Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød            24.29   
22  Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.32   
23  Mathias Immerkjær  1999  Vest-Brøndby            24.34  Deltager ikke i finalen 
23  Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            24.34   
25  Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.36   
26  Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK            24.40   
27  Óli Mortensen  1996  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.44   
28  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            24.49   
29  Christian Crone  2001  Gladsaxe Svømmeklub            24.52   
30  Matthias Hansen  2001  Slagelse Svømmeklub            24.53   
31  Arthur Dalén Ellegaard  2001  Sigma Swim Allerød            24.54   
32  Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.58   
33  Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            24.59   
34  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            24.61   
35  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            24.63   
36  Jens Bomgaard  2002  Hovedstadens Svømmeklub            24.80   
37  Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            24.81   
38  Mads Ottosen  1997  Holbæk Svømme Klub            24.85   
39  Casper Mørkhøj Hartington  2002  Solrød Svømmeklub            24.86   
40  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            24.93   
41  Mads Steen Petersen  1997  Helsinge Svømmeklub            24.96   
42  Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            24.97   
43  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.98   
44  Niels Paulli Sparholt  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.03   
45  Alfred Højberg  2002  Sigma Swim Birkerød            25.06   
45  Rasmus Thode Møller  2002  Farum Svømmeklub            25.06   
47  Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømmeklub            25.09   
48  Mads Ørsted Nielsen  1999  Swim Team Taastrup - VATCPH            25.13   
49  Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub            25.16   
50  Peter Holm  2003  Herlev Svømning            25.17   
51  Marcus Skøtt Haslev  2002  Hovedstadens Svømmeklub            25.21   
52  Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            25.22   
53  Frederik Jørgensen  2003  Farum Svømmeklub            25.23   
54  Lucas Emil Christensen  2003  Sigma Swim Allerød            25.24   
55  Sebastian Bidstrup Lantz  1999  Vest-Brøndby            25.33   
56  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            25.35   
57  Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.38   
58  Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            25.48   
59  Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby            25.49   
59  Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            25.49   
61  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd            25.51   
61  Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF            25.51   
63  Thor Malmby Jørgin  2001  Dragsholm Svømmeklub            25.52   
64  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.56   
65  Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            25.60   
66  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub            25.63   
67  Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerød            25.67   
67  Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.67   
69  Asger Johansen  2003  Glostrup Svømmeklub            25.72   
70  Owais Hamid  2000  Hvidovre Svømmeklub            25.73   
71  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            25.77   
72  Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd            25.82   
73  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby            25.84   
74  Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            25.86   
75  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub            25.89   
76  Holger Flytkjær-Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            25.98   
77  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  JGI Svømning            26.00   
78  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.02   
79  Emil Kildahl Døssing  2002  Sigma Swim Birkerød            26.04   
80  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  Frederiksværk Svømmeklub            26.15   
81  Harald Franck  2003  Næstved IF            26.17   
82  Marcus Christiansen  2001  Helsinge Svømmeklub            26.36   
83  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.43   
84  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            26.45   
85  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            26.46   
86  Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svømning            26.50   
86  Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub            26.50   
88  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            26.56   
89  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.65   
90  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svømmeklub            26.67   
91  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            26.82   
92  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            26.83   
93  Julian Birch  2004  Søllerød Svømmeklub            26.97   
94  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            27.00   
95  Alfred Balslev Jørgensen  2004  Søllerød Svømmeklub            27.26   
96  William Leth  2004  Gladsaxe Svømmeklub            27.57   
97  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.94   
Thor Majvig Mogensen  2004  Hillerød Svømmeklub            DNS   
Leo Badaker  2002  Gentofte Svømme Klub            DSQ  SW4.4 tyvstart 
William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            DSQ  SW10.9 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark