2020-01-27   18:18:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 23 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  05 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  14:16   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 23, 100m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Erichsen  1998  Sigma Swim Birkerød    29.25        1:03.13   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.64        1:03.68   
Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    29.12        1:04.59   
Victoria Bierre  2000  Herlev Svømning    28.77        1:04.66   
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    31.13        1:05.17   
Josefine B. Pedersen  1999  VAT Copenhagen-MK31    31.25        1:05.19   
Jessica Yu Mortensen  2000  Lyngby Svømmeklub    30.03        1:05.24  Deltager ikke i finalen 
Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    29.74        1:05.49   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.41        1:06.11   
10  Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.71        1:06.15  Deltager ikke i finalen 
11  Benedicte Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    30.96        1:06.42  Deltager ikke i finalen 
12  Sophie Amalie Schøn  1999  Farum Svømmeklub    30.59        1:06.96   
13  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød    30.68        1:07.25  Deltager ikke i finalen 
14  Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    31.62        1:07.57  Deltager ikke i finalen 
15  Sara Damkjær Bartels  2004  Gladsaxe Svømmeklub    32.41        1:07.73   
16  Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    30.29        1:07.76  Deltager ikke i finalen 
17  Alberte V. Bisgaard  2003  Gentofte Svømme Klub    30.76        1:07.89   
18  Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen-MK31    31.69        1:08.15   
19  Maria Lund  2003  Sigma Swim Birkerød    30.62        1:08.54   
20  Martha Vitus Tversted  2002  Hørsholm Svømmeforening    32.40        1:08.77   
21  Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning    33.54        1:08.96   
22  Marina Nissen Jakobsen  2000  Hørsholm Svømmeforening    32.57        1:09.01   
23  Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.78        1:09.18   
24  Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    32.66        1:09.20  Deltager ikke i finalen 
25  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Svømmeklub    30.53        1:09.22  Deltager ikke i finalen 
26  Nikoline Skovly Larsen  2003  Næstved IF    32.41        1:09.33   
27  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub    32.74        1:09.53   
28  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    31.70        1:09.54   
29  Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    31.91        1:09.64   
30  Frida Bang Stanelt  2004  Kalundborg SK    31.65        1:09.69   
31  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svømning    32.44        1:09.73   
32  Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    34.58        1:09.85   
33  Josephine Holst Vinther  2004  Gentofte Svømme Klub    30.90        1:09.92   
34  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub    32.33        1:10.13   
35  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.02        1:10.36   
36  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød    34.78        1:10.49   
37  Alba Lyhne Weiner  2004  Søllerød Svømmeklub    33.55        1:10.57   
38  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    32.94        1:10.76   
39  Emma Mikkelsen  2001  Vest-Brøndby    33.18        1:11.51   
40  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømmeklub    33.86        1:11.53   
41  Ida Zeiler Terkildsen  2004  Hillerød Svømmeklub    33.41        1:11.68   
42  Frederikke Falk-List  2004  Gentofte Svømme Klub    31.83        1:11.79   
43  Ida Marie Platzer  2005  Søllerød Svømmeklub    34.16        1:11.89   
44  Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    32.13        1:11.95   
45  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.85        1:12.41   
46  Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    33.49        1:12.69   
47  Petrine R. E. Sørensen  2005  Haslev Svømmeklub    32.18        1:12.88   
48  Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub    34.76        1:12.96   
49  Maya Krogh Brønnicke  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    32.90        1:13.25   
50  Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening    34.58        1:14.35   
51  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    33.93        1:14.57   
52  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.59        1:14.60   
53  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    35.80        1:14.91   
54  Mille Vester-Christensen  2005  Søllerød Svømmeklub    36.61        1:15.68   
55  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  Hvidovre Svømmeklub    37.59        1:17.26   
Julie Stampe  2002  Sigma Swim Allerød              Akut syg 
Anna Myhre Rottensten  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  sw 4.4 Tyvstart 
Clara Carlquist  2003  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw 4.4 Tyvstart 
Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby            DSQ  sw 8.4 ej berør 
Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  sw 9.4 ej rygliggend 
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  sw 4.4. tyvstart 
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  sw 44 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark