2020-01-27   18:14:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 37 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 37 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  06 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 37, 200m Medley Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Clara Rybak-Andersen  2003  Gentofte Svømme Klub    30.10  1:05.83  1:43.48    2:16.46   
Regitze Gaard  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.30  1:05.82  1:45.17    2:18.67   
Mia Steen Duus  2001  Sigma Swim Birkerød    29.70  1:07.13  1:46.81    2:19.33   
Thea Blomsterberg  2002  Sigma Swim Birkerød    30.90  1:07.56  1:46.25    2:19.93  Deltager ikke i finalen 
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  JGI Svømning    31.15  1:06.78  1:47.04    2:20.52   
Julie K Rose  2003  Sigma Swim Allerød    30.54  1:09.25  1:47.68    2:21.02   
Frederikke Echardt  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.55  1:07.93  1:48.52    2:22.84   
Schastine Skifter Tabor  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    30.34  1:08.23  1:50.66    2:23.08  Deltager ikke i finalen 
Caroline Buhl Schrøder  2003  Sigma Swim Allerød    31.14  1:07.55  1:51.43    2:23.36   
10  Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub    31.54  1:10.84  1:50.99    2:23.58   
11  Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.24  1:07.57  1:49.76    2:23.66   
12  Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    30.81  1:05.77  1:49.64    2:23.83   
13  Nina Toft  2000  Gentofte Svømme Klub    32.00  1:07.69  1:51.01    2:24.09  Deltager ikke i finalen 
14  Karoline Barrett  2002  Greve Svømmeklub    29.94  1:08.11  1:51.23    2:24.29  Deltager ikke i finalen 
15  Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen-MK31    30.34  1:08.29  1:50.24    2:24.48  Deltager ikke i finalen 
16  María Fanney Kristjánsdóttir  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.97  1:08.86  1:50.72    2:24.89   
17  Katrine Bonefeld  2004  Sigma Swim Birkerød    32.40  1:07.85  1:51.52    2:25.14   
18  Tine Petersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.09  1:09.33  1:51.77    2:25.71   
19  Sofie Maagøe  2003  Hovedstadens Svømmeklub    31.55  1:10.04  1:52.67    2:26.58   
20  Pernille Elm Jensen  2003  JGI Svømning    32.40  1:12.90  1:53.12    2:26.66   
21  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Svømmeklub    30.76  1:07.21  1:54.65    2:27.32  Deltager ikke i finalen 
22  Amalie Kruse Enemærke  2003  Herlev Svømning    30.69  1:10.22  1:51.56    2:27.34  Deltager ikke i finalen 
23  Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    31.58  1:08.13  1:52.96    2:27.35  Deltager ikke i finalen 
24  Esther Else Grubert  2003  Hovedstadens Svømmeklub    31.83  1:08.60  1:53.08    2:27.37   
25  Caroline Wiuff Jensen  2004  Vest-Brøndby    32.98  1:11.17  1:54.03    2:27.39   
26  Line Strandby  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.40  1:11.04  1:53.98    2:27.55   
27  Kristine Mikkelsen  2000  Hvidovre Svømmeklub    31.42  1:09.15  1:52.25    2:27.92   
28  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.39  1:11.42  1:53.09    2:28.27   
29  Olivia Callesen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    2:28.28        2:28.28   
30  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub    31.98  1:12.23  1:53.61    2:28.56   
31  Astrid M. Østergaard  2004  Gentofte Svømme Klub    2:29.25        2:29.25   
32  Anne Sofie Evald  2004  Gentofte Svømme Klub    2:30.22  2:30.29      2:30.22   
33  Kamille Auerbach-Lind  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.44  1:13.51  1:55.61    2:30.25   
34  Josephine Thomsen  2005  Herlev Svømning    2:30.31        2:30.31   
35  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub    33.50  1:12.80  1:56.76    2:30.33   
36  Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    34.21  1:13.11  1:54.95    2:30.48   
37  Emma Stoltz  2004  Sigma Swim Allerød    33.30  1:15.45  1:56.37    2:31.55   
38  Clara Toft  2004  Gentofte Svømme Klub    2:31.75        2:31.75   
39  Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.69  1:11.58  1:57.03    2:31.83   
40  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    33.96  1:11.90  1:57.28    2:32.86   
41  Cornelia Bergqvist  2003  Sigma Swim Birkerød    35.36  1:13.91  1:59.62    2:33.53   
42  Josephine B. U. Danielsen  2003  Swim Team Taastrup - VATCPH    2:35.36        2:35.36   
43  Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømmeklub    33.03  1:14.39  1:59.44    2:35.52   
44  Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    34.61  1:16.41  1:58.51    2:35.63   
45  Elisabeth Them Jensen  2004  Køge Svømmeklub    33.44  1:16.08  2:00.84    2:35.93   
46  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerød    35.47  1:15.05  2:00.59    2:36.32   
47  Hannah B. Pedersen  2005  VAT Copenhagen-MK31    33.29  1:14.78  2:00.86    2:36.72   
48  Cassandra G. Nygaard  2003  Sigma Swim Allerød    33.84  1:13.27  2:00.43    2:37.13   
49  Helena Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    2:37.20        2:37.20   
50  Cille Kirketerp  2005  VAT Copenhagen-MK31    35.10  1:18.18  2:02.67    2:37.25   
51  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    33.13  1:14.48  2:01.66    2:38.62   
52  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.84  1:14.55  2:01.11    2:38.86   
53  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerød    35.48  1:15.82  2:03.86    2:38.89   
54  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub    34.51  1:13.86  2:01.42    2:39.01   
55  Freja Møller  2004  Slangerup Svømmeklub    35.80  1:18.90  2:02.66    2:40.31   
56  Clara Carlquist  2003  Gentofte Svømme Klub    2:02.71  2:41.30      2:41.30   
57  Ida-Marie Nørgaard  2005  Frederiksværk Svømmeklub    36.31  1:17.59  2:02.72    2:41.36   
58  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.74  1:18.05  2:06.02    2:43.68   
59  Anna Mundt Karup  2005  Holbæk Svømme Klub    36.28  1:20.03  2:07.01    2:46.70   
Zenia Aarestrup  2001  Gladsaxe Svømmeklub              Akut syg 
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  sw 4.4 Tyvstart 
Line Nøhr Petersen  2003  Køge Svømmeklub            DSQ  sw 9.4 ej ryg 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  06 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark