Tulokset Øst Junior/Senior kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 7 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 13:03 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.39 2014-12-05 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 26.98 2012-03-31 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | Sigma Swim Birkerød | 28.28 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.83 | ||||||
3 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 29.28 | ||||||
4 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 29.35 | ||||||
5 | Sofie Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.52 | ||||||
6 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 29.61 | ||||||
7 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.69 | ||||||
8 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 29.73 | ||||||
9 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.80 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 29.82 | ||||||
11 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 29.96 | ||||||
12 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.01 | ||||||
13 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.09 | ||||||
14 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 30.46 | ||||||
15 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 30.49 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 30.54 | ||||||
17 | Cecilie C. Helmark | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.56 | ||||||
18 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.64 | ||||||
19 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.67 | ||||||
20 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.70 | ||||||
20 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.70 | ||||||
22 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.98 | ||||||
23 | Isabel Mass | 1998 | JGI Svømning | 31.03 | ||||||
24 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 31.12 | ||||||
25 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 31.26 | ||||||
26 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 31.29 | ||||||
27 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 31.32 | ||||||
28 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.37 | ||||||
29 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 31.39 | ||||||
30 | Josephine Thomsen | 2005 | Herlev Svømning | 31.44 | ||||||
31 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.48 | ||||||
32 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 31.53 | ||||||
33 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.67 | ||||||
34 | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | Sigma Swim Allerød | 31.72 | ||||||
35 | Marie Louise B Andersen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 31.88 | ||||||
35 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 31.88 | ||||||
37 | Kajsa Salomonsen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.90 | ||||||
38 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.95 | ||||||
39 | Signe Eie | 2005 | Herlev Svømning | 32.31 | ||||||
40 | Josefine Arbo Sørensen | 2004 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 32.32 | ||||||
41 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 32.38 | ||||||
42 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.43 | ||||||
42 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 32.43 | ||||||
44 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.64 | ||||||
45 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 32.65 | ||||||
46 | Juliane Bo Andersen | 2005 | JGI Svømning | 32.69 | ||||||
47 | Ella Gohr Metz | 2005 | Vest-Brøndby | 32.72 | ||||||
48 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 32.74 | ||||||
49 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 32.77 | ||||||
50 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 32.85 | ||||||
51 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.95 | ||||||
52 | Maj Jensen | 2003 | Farum Svømmeklub | 33.06 | ||||||
53 | Anna Lind Petersen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 33.17 | ||||||
54 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.18 | ||||||
54 | Mikkeline Rud Wiberg | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 33.18 | ||||||
56 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.22 | ||||||
57 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.25 | ||||||
58 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 33.30 | ||||||
59 | Mille Maxwell Berthou | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.46 | ||||||
60 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 33.78 | ||||||
61 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 33.97 | ||||||
62 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 34.44 | ||||||
63 | Asta Højberg | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 34.68 | ||||||
- | Emilie Pyndt Hansen | 2004 | Frederikssund Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | Akut syg | ||||||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | akut syg | ||||||
- | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:03 |