2019-12-10   10:08:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst Junior/Senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 10 (Indledende) - Officiel 
 
  Stævne navn  Øst JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  04 oktober 2019   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  20:18   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  04 oktober 2019         
 
 
Løb 10, 50m Butterfly Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.79 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.04 2003-12-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nickelsen  2003  Herlev Svømning            23.74   
Tobias Dan Hansen  2002  Herlev Svømning            24.29   
Frederik Rindshøj  1999  Sigma Swim Allerød            24.81   
Sebastian Ovesen  1994  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            24.83  Deltager ikke i finalen 
Frederik Møller  2002  Herlev Svømning            24.98   
Frederik Riedel Lentz  2001  Gladsaxe Svømmeklub            25.06   
Oliver Søgaard-Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            25.31   
Peter Vangsgaard  2000  Gentofte Svømme Klub            25.35  Deltager ikke i finalen 
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svømmeklub            25.37   
10  Lucas Bruun Strøbek  2001  Gentofte Svømme Klub            25.43   
11  Alexander Tullberg  2003  Hørsholm Svømmeforening            25.57   
12  Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup            25.73  Deltager ikke i finalen 
13  Joakim Køhn  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.76   
14  Joakim Brønnum  1997  Sigma Swim Allerød            25.77  Deltager ikke i finalen 
15  Tomas Stensballe Larsen  2000  Gentofte Svømme Klub            25.83   
16  Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            25.87   
17  Lars Thor Sørensen  1999  Vest-Brøndby            25.89   
18  David Arneskov  2002  Holbæk Svømme Klub            26.15   
19  Gustav Friberg  1997  Sigma Swim Birkerød            26.24  Deltager ikke i finalen 
20  Mads Tornow Rasmussen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.30   
21  Antoine Montier  1993  VAT Copenhagen-MK31            26.39   
22  Christoffer Weiss  2002  Søllerød Svømmeklub            26.40   
22  Rasmus Steenberg  2000  Hørsholm Svømmeforening            26.40   
24  Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.41   
25  Bertram Dreyer Riis  2002  Hovedstadens Svømmeklub            26.42   
25  Oliver Thor Sørensen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.42   
27  Casper Mørkhøj Hartington  2002  Solrød Svømmeklub            26.57   
28  Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            26.59   
28  Theodor L Munch-Jensen  2002  Solrød Svømmeklub            26.59   
30  Anton Borring Andersen  1999  Sigma Swim Allerød            26.63   
31  Valdemar Brøns  2003  Hovedstadens Svømmeklub            26.67   
32  Christopher G. Trandum  2003  Gentofte Svømme Klub            26.80   
33  Asbjørn Floor-Bøjden  2002  Vest-Brøndby            26.81   
33  Gustav Haugård Hansen  2002  Hvidovre Svømmeklub            26.81   
35  August Ryom  2002  Køge Svømmeklub            26.82   
36  Carl Kirchhoff  2002  Hillerød Svømmeklub            26.88   
36  Daniel Berg Wenk  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            26.88   
38  Mads Steen Petersen  1997  Helsinge Svømmeklub            26.89   
39  Frederik Emil Bækgaard  2002  Vest-Brøndby            26.97   
40  Nicolai Wiuff  2002  JGI Svømning            27.02   
41  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen-MK31            27.03   
42  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            27.07   
43  Mikkel Jørgensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.10   
44  Alfred Højberg  2002  Sigma Swim Birkerød            27.15   
45  William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            27.17   
46  Lars Reber Knudsen  2003  Farum Svømmeklub            27.25   
47  Asger Væver Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            27.30   
47  William Ølshøj  2004  Sigma Swim Birkerød            27.30   
49  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            27.31   
50  Joshua P. Sidebotham  2003  Hovedstadens Svømmeklub            27.33   
51  Rasmus Hatting Petersen  2002  Swim Team Taastrup - VATCPH            27.38   
52  Noah Bred  2003  Gladsaxe Svømmeklub            27.41   
53  Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening            27.45   
54  Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            27.46   
55  Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømmeklub            27.51   
56  Nikolai Pagh Pedersen  2002  Nakskov Svømme Klub            27.60   
57  William Kristensen  2003  Søllerød Svømmeklub            27.61   
58  Emil Steenberg  2002  Hørsholm Svømmeforening            27.63   
59  Asger Johansen  2003  Glostrup Svømmeklub            27.64   
60  Elias Noe  2004  Dragsholm Svømmeklub            27.71   
61  Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            27.89   
62  Frederik Bach Mindested  2003  Sigma Swim Allerød            27.91   
63  Malte Egholm Brøns  2003  Hørsholm Svømmeforening            27.94   
64  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd            27.96   
65  Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svømning            28.03   
66  Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.06   
67  Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub            28.12   
68  Noah Tranum  2004  JGI Svømning            28.14   
69  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.26   
69  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            28.26   
71  Nicolai Therkelsen  2003  Svømmeklubben Laksen            28.40   
72  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            28.47   
73  Peter Vinge-Maigaard  2003  Vallensbæk IF Af 1939            28.54   
74  Alfred Balslev Jørgensen  2004  Søllerød Svømmeklub            28.56   
75  Andreas Hoffmann  2003  Sigma Swim Birkerød            28.57   
75  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            28.57   
77  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            28.63   
78  Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup            28.89   
79  Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svømmeklub            29.01   
79  Emil Stenholt Røpke  2004  JGI Svømning            29.01   
79  Oskar Skov Grell  2002  Glostrup Svømmeklub            29.01   
82  Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svømmeklub            29.06   
83  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            29.20   
84  Harald Franck  2003  Næstved IF            29.23   
85  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.31   
86  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH            29.32   
87  Matias Munkholm  2004  Vallensbæk IF Af 1939            29.53   
88  Marcus Christiansen  2001  Helsinge Svømmeklub            29.57   
89  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømmeklub            29.70   
90  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub            29.84   
91  Oliver Gadegaard  2003  Køge Svømmeklub            29.89   
92  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.85   
93  Thorbjørn Jari Ikkala  2002  Frederiksværk Svømmeklub            30.99   
94  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub            31.62   
Emil Osberg Poulsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 oktober 2019 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark