Results for Vest Junior/Senior kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag Finale 16.30
Resultat Løb 27 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vest JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & S68 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 27, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Lyngby Damer (1900) 3:38.94 2014-04-06 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:46.63 2009-12-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 1995 | 761 | 3:46.13 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:41.04 | |||||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 26.94 | 55.40 | 55.40 | ||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 27.56 | 57.55 | 1:52.95 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 27.73 | 56.62 | 2:49.57 | ||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 26.96 | 56.56 | 3:46.13 | ||||||
2 | Agf Damer 1 | 1996 | 718 | 3:50.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:50.75 | |||||||||
Snæfridur Sol | 2000 | 27.10 | 55.57 | 55.57 | ||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 27.91 | 57.90 | 1:53.47 | ||||||
Signe Villumsen | 2001 | 27.85 | 58.21 | 2:51.68 | ||||||
Marie Christensen | 2002 | 28.29 | 58.96 | 3:50.64 | ||||||
3 | Esbjerg 1 | 1998 | 695 | 3:53.07 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 3:53.62 | |||||||||
Søs Freund | 2004 | 28.93 | 1:00.09 | 1:00.09 | ||||||
Melanie Eggertsen | 2002 | 27.94 | 58.19 | 1:58.28 | ||||||
Astrid Nielsen | 2002 | 28.14 | 58.49 | 2:56.77 | ||||||
Laura Glerup Jensen | 1998 | 26.77 | 56.30 | 3:53.07 | ||||||
4 | Vejle Piger 1 | 2001 | 669 | 3:56.09 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:50.54 | |||||||||
Sofie Theophil Petersen | 2003 | 28.38 | 58.36 | 58.36 | ||||||
Line J. V. Hededal | 2001 | 27.12 | 57.87 | 1:56.23 | ||||||
Emilie Egerup | 2003 | 28.90 | 59.99 | 2:56.22 | ||||||
Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 28.10 | 59.87 | 3:56.09 | ||||||
5 | Horsens Damer | 1999 | 656 | 3:57.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 3:59.09 | |||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 28.15 | 58.13 | 58.13 | ||||||
Cecilie Grøndal | 2002 | 28.12 | 58.45 | 1:56.58 | ||||||
Sofie Trekær Klausen | 2003 | 29.16 | 1:00.33 | 2:56.91 | ||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 29.07 | 1:00.70 | 3:57.61 | ||||||
6 | Aalborg Damer 2 | 1995 | 647 | 3:58.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 3:52.43 | |||||||||
Fenja Romanski | 2005 | 28.37 | 59.09 | 59.09 | ||||||
Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 28.40 | 59.07 | 1:58.16 | ||||||
Freja Romanski | 2003 | 29.32 | 1:02.04 | 3:00.20 | ||||||
Jackie Gade | 1998 | 28.14 | 58.47 | 3:58.67 | ||||||
7 | H2Odense Damer 1 | 2000 | 633 | 4:00.50 | ||||||
H2Odense | 4:01.28 | |||||||||
My Phuong Bui | 2003 | 28.97 | 59.49 | 59.49 | ||||||
Nikoline Andersen | 2003 | 28.44 | 1:00.04 | 1:59.53 | ||||||
Emilie Podiss Petersen | 2004 | 29.37 | 1:00.81 | 3:00.34 | ||||||
Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 28.80 | 1:00.16 | 4:00.50 | ||||||
8 | Silkeborg Piger 1 | 2000 | 626 | 4:01.39 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:01.50 | |||||||||
Amalie Tolderlund | 2005 | 29.68 | 1:00.81 | 1:00.81 | ||||||
Maja Friis | 2005 | 29.98 | 1:03.34 | 2:04.15 | ||||||
Helena V. Elling | 2000 | 26.95 | 57.57 | 3:01.72 | ||||||
Mette Holstein | 2005 | 28.55 | 59.67 | 4:01.39 | ||||||
9 | Aarhus Swim Damer 1 | 2003 | 608 | 4:03.71 | ||||||
Aarhus Swim | 4:00.95 | |||||||||
Nanna Langvad | 2005 | 29.68 | 1:00.51 | 1:00.51 | ||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 28.55 | 1:00.56 | 2:01.07 | ||||||
Emilie Wolf Sørensen | 2003 | 29.91 | 1:02.10 | 3:03.17 | ||||||
Martha Bjerg | 2004 | 28.92 | 1:00.54 | 4:03.71 | ||||||
10 | Horsens Damer 2 | 2001 | 601 | 4:04.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:07.40 | |||||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 29.41 | 1:00.93 | 1:00.93 | ||||||
Mie Buch Nielsen | 2001 | 28.88 | 1:01.03 | 2:01.96 | ||||||
Clara Matilde Carstensen | 2004 | 28.68 | 1:01.66 | 3:03.62 | ||||||
Sofie Le Fevre | 2004 | 28.90 | 1:01.09 | 4:04.71 | ||||||
11 | Vs Piger 1 | 2002 | 599 | 4:04.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:02.90 | |||||||||
Louise D. Liboriussen | 2002 | 28.27 | 58.70 | 58.70 | ||||||
Anna Varming | 2005 | 30.01 | 1:02.27 | 2:00.97 | ||||||
Sarah Bundgaard | 2003 | 28.57 | 1:01.38 | 3:02.35 | ||||||
Maria Østergaard Nielsen | 2004 | 28.87 | 1:02.63 | 4:04.98 | ||||||
12 | Agf Damer 2 | 1996 | 593 | 4:05.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 3:58.84 | |||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 29.36 | 1:01.97 | 1:01.97 | ||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 30.00 | 1:01.67 | 2:03.64 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 29.78 | 1:01.80 | 3:05.44 | ||||||
Ane Kirstine Granild | 2004 | 29.21 | 1:00.28 | 4:05.72 | ||||||
13 | Aalborg Damer 3 | 2003 | 590 | 4:06.11 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 4:03.04 | |||||||||
Astrid Marie Hassing | 2004 | 29.39 | 1:02.01 | 1:02.01 | ||||||
Anna Toft Petersen | 2004 | 29.12 | 1:00.83 | 2:02.84 | ||||||
Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 28.98 | 1:01.65 | 3:04.49 | ||||||
Emma Kutsko Jensen | 2004 | 29.33 | 1:01.62 | 4:06.11 | ||||||
14 | Vejle Piger 2 | 1998 | 578 | 4:07.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:01.72 | |||||||||
Cecilie B. Andersen | 2001 | 28.91 | 1:00.83 | 1:00.83 | ||||||
Louise Jensen | 2003 | 29.17 | 1:01.39 | 2:02.22 | ||||||
Louise Hvarre | 2001 | 30.01 | 1:03.29 | 3:05.51 | ||||||
Marlene Reitan | 2003 | 29.91 | 1:02.30 | 4:07.81 | ||||||
15 | Neptun Tøser | 2004 | 577 | 4:07.95 | ||||||
Swim Team Neptun | 4:09.62 | |||||||||
Katrine Kruse Rasmussen | 2004 | 28.41 | 59.54 | 59.54 | ||||||
Thea Brøndum | 2004 | 32.16 | 1:07.51 | 2:07.05 | ||||||
Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 28.66 | 1:00.54 | 3:07.59 | ||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 28.48 | 1:00.36 | 4:07.95 | ||||||
16 | Aarhus Swim Damer 2 | 2003 | 565 | 4:09.70 | ||||||
Aarhus Swim | 4:09.91 | |||||||||
Eva Hjort | 2004 | 30.17 | 1:02.62 | 1:02.62 | ||||||
Laura Marie Dige | 2004 | 29.70 | 1:01.75 | 2:04.37 | ||||||
Laura Fogh | 2003 | 29.73 | 1:01.90 | 3:06.27 | ||||||
Sarah Kildahl | 2004 | 30.15 | 1:03.43 | 4:09.70 | ||||||
17 | Delta Devils | 2002 | 562 | 4:10.23 | ||||||
DeltaSwim | 4:11.16 | |||||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 30.03 | 1:03.52 | 1:03.52 | ||||||
Cecilie Batz | 2003 | 30.17 | 1:03.33 | 2:06.85 | ||||||
Mie L. Bendtsen | 2002 | 29.28 | 1:02.53 | 3:09.38 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 28.61 | 1:00.85 | 4:10.23 | ||||||
18 | Esbjerg 3 | 2004 | 561 | 4:10.31 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:13.19 | |||||||||
Natalie Da Silva Jensen | 2004 | 30.32 | 1:03.01 | 1:03.01 | ||||||
Christina M. Glargaard | 2004 | 29.67 | 1:02.31 | 2:05.32 | ||||||
Anna Bjerrum Møller | 2004 | 29.90 | 1:02.48 | 3:07.80 | ||||||
Victoria Underbjerg | 2004 | 29.43 | 1:02.51 | 4:10.31 | ||||||
19 | Kolding Piger 1 | 2002 | 552 | 4:11.68 | ||||||
Kolding SK | 4:06.08 | |||||||||
Frederikke Skau Hansen | 2002 | 30.22 | 1:03.35 | 1:03.35 | ||||||
Victoria Fræhr Piihl | 2005 | 30.82 | 1:03.86 | 2:07.21 | ||||||
Melanie Petersen | 2004 | 30.50 | 1:04.08 | 3:11.29 | ||||||
Cille Christensen | 2004 | 29.22 | 1:00.39 | 4:11.68 | ||||||
20 | Esbjerg 2 | 2002 | 550 | 4:11.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 4:04.26 | |||||||||
Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 29.88 | 1:02.56 | 1:02.56 | ||||||
Thilde Timmermand | 2002 | 29.87 | 1:02.79 | 2:05.35 | ||||||
Amanda Busk Olesen | 2005 | 29.30 | 1:03.12 | 3:08.47 | ||||||
Ida Jacobsen | 2005 | 30.01 | 1:03.48 | 4:11.95 | ||||||
21 | Agf Damer 3 | 2001 | 541 | 4:13.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 4:12.91 | |||||||||
Frida Saks Justesen | 2004 | 30.42 | 1:02.15 | 1:02.15 | ||||||
Ida Emilie Hindberg | 2005 | 29.89 | 1:02.47 | 2:04.62 | ||||||
Clara Skrydstrup | 2004 | 30.62 | 1:03.75 | 3:08.37 | ||||||
Smilla Bruun Christensen | 2001 | 30.61 | 1:04.95 | 4:13.32 | ||||||
22 | Vejle Piger 3 | 1998 | 541 | 4:13.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 4:08.22 | |||||||||
Cecilie Hingebjerg | 2004 | 30.47 | 1:03.90 | 1:03.90 | ||||||
Caroline Liboriussen | 2002 | 45.02 | 1:03.58 | 2:07.48 | ||||||
Kathrine Sofie Jensen | 2003 | 29.74 | 1:02.88 | 3:10.36 | ||||||
Aurelia Pedersen | 2004 | 29.85 | 1:02.98 | 4:13.34 | ||||||
23 | H2Odense Damer 2 | 1997 | 538 | 4:13.90 | ||||||
H2Odense | 4:08.90 | |||||||||
Cecilie Baraviec | 2000 | 30.70 | 1:03.85 | 1:03.85 | ||||||
Agnete Habermann | 2005 | 31.71 | 1:05.44 | 2:09.29 | ||||||
Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 30.72 | 1:03.61 | 3:12.90 | ||||||
Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 29.24 | 1:01.00 | 4:13.90 | ||||||
24 | Hsc Damer | 2002 | 530 | 4:15.07 | ||||||
Holstebro Svømme Club | 4:19.99 | |||||||||
Sofie Bjerre | 2005 | 31.46 | 1:06.52 | 1:06.52 | ||||||
Mille Broholm Brixen | 2005 | 29.56 | 1:02.31 | 2:08.83 | ||||||
Maja Fjordside Jensen | 2005 | 31.03 | 1:05.56 | 3:14.39 | ||||||
Isabella Rosendahl Bach | 2002 | 28.75 | 1:00.68 | 4:15.07 | ||||||
25 | Horsens Damer 3 | 2001 | 517 | 4:17.18 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 4:12.12 | |||||||||
Mille C. Berg | 2001 | 31.01 | 1:04.78 | 1:04.78 | ||||||
Feline Flytkjær Broersma | 2004 | 30.89 | 1:04.32 | 2:09.10 | ||||||
Caroline Madsen | 2004 | 30.90 | 1:04.78 | 3:13.88 | ||||||
Julia Harpøth | 2002 | 29.86 | 1:03.30 | 4:17.18 | ||||||
26 | H2Odense Damer 3 | 1997 | 511 | 4:18.27 | ||||||
H2Odense | 4:18.95 | |||||||||
Freya Ellehus | 2000 | 30.00 | 1:01.87 | 1:01.87 | ||||||
Mathilde Stilund | 2005 | 31.21 | 1:04.51 | 2:06.38 | ||||||
Maibritt Skjoldborg | 2002 | 31.72 | 1:07.83 | 3:14.21 | ||||||
Johanne A Andersson | 2003 | 30.56 | 1:04.06 | 4:18.27 | ||||||
27 | Silkeborg Piger 2 | 2005 | 511 | 4:18.30 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | 4:18.43 | |||||||||
Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 31.01 | 1:05.28 | 1:05.28 | ||||||
Line Knudsen | 2005 | 31.37 | 1:06.14 | 2:11.42 | ||||||
Annabella Bing Lauritzen | 2005 | 29.58 | 1:01.78 | 3:13.20 | ||||||
Emilie Bie Bock | 2005 | 31.44 | 1:05.10 | 4:18.30 | ||||||
28 | Vs Piger 2 | 2003 | 509 | 4:18.62 | ||||||
Viborg Svømme Klub | 4:12.76 | |||||||||
Louise Sunesen | 2005 | 31.71 | 1:05.53 | 1:05.53 | ||||||
Alberte Skov Forsberg | 2003 | 30.55 | 1:03.60 | 2:09.13 | ||||||
Christine Henriksen | 2003 | 31.36 | 1:06.48 | 3:15.61 | ||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 30.23 | 1:03.01 | 4:18.62 | ||||||
29 | S68 Piger 1 | 1999 | 499 | 4:20.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 4:25.45 | |||||||||
Anna Munk Fuglsang | 2005 | 31.21 | 1:04.78 | 1:04.78 | ||||||
Cecilie Michaelsen | 2005 | 31.55 | 1:08.34 | 2:13.12 | ||||||
Sofie Rasmussen | 1999 | 30.20 | 1:03.13 | 3:16.25 | ||||||
Matilde Thirup | 2005 | 30.25 | 1:04.08 | 4:20.33 | ||||||
30 | Pingvin Piger 1 | 2004 | 470 | 4:25.54 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 4:25.75 | |||||||||
Hannah Vixø Momme | 2005 | 32.32 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 31.51 | 1:06.13 | 2:14.20 | ||||||
Cassandra Spring | 2005 | 32.06 | 1:07.31 | 3:21.51 | ||||||
Freja Friborg | 2004 | 30.15 | 1:04.03 | 4:25.54 | ||||||
31 | Hsk 1 Piger | 2003 | 459 | 4:27.65 | ||||||
Herning Svømmeklub | 4:26.48 | |||||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 30.86 | 1:04.65 | 1:04.65 | ||||||
Clara Jensen | 2005 | 30.99 | 1:05.83 | 2:10.48 | ||||||
Laura Pedersen | 2004 | 33.12 | 1:10.24 | 3:20.72 | ||||||
Asta Buur Ovesen | 2004 | 31.48 | 1:06.93 | 4:27.65 | ||||||
- | Nyborg Piger | 2001 | Afmeldt | |||||||
Nyborg Svømmeklub | 3:56.52 | |||||||||
Iben Bak | 2001 | |||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | |||||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | |||||||||
Kristine Kipper Pedersen | 2004 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 05 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:11 |