2020-12-02   01:54:30
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  10:38   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
Sponsori: Festrent 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen Kaituri  2006    698  34.10        1:12.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:13.51                 
                     
Lotta Moilanen  2006    624  36.18        1:15.29   
  Oulun Uinti 1906  1:15.60                 
                     
Daniela Lietzén  2006    597  36.15        1:16.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.18                 
                     
Wilma Sundt  2006    563  36.73        1:17.89   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.11                 
                     
Reeta Ollonen  2006    525  37.37        1:19.75   
  Oulun Uinti 1906  1:19.90                 
                     
Elli Lenkkeri  2006    521  36.64        1:19.95   
  Uinti Hyvinkää  1:20.87                 
                     
Janina Granberg  2006    505  37.81        1:20.79   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.09                 
                     
Helmi Käkelä  2006    499  38.16        1:21.11   
  Tuusulan Uimaseura  1:22.43                 
                     
Tinka Tamminen  2006    498  38.12        1:21.14   
  Lahden Uimaseura  1:23.15                 
                     
10  Iisa-lotta Rantaniitty  2006    489  38.56        1:21.67   
  Cetus Espoo  1:21.80                 
                     
11  Miina Torvikoski  2006    482  38.38        1:22.07   
  Kemin Uimaseura  1:22.37                 
                     
12  Emilia Rahola  2006    479  38.03        1:22.21   
  Porin Uimaseura  1:25.35                 
                     
13  Emmi Nieminen  2006    458  39.23        1:23.43   
  Helsingfors Simsällskap  1:27.01                 
                     
14  Oosa Mattila  2006    458  39.25        1:23.47   
  Simmis Wanda  1:23.09                 
                     
15  Milla Kiviranta  2006    453  38.60        1:23.73   
  Vanders  1:24.55                 
                     
16  Nea Elomaa  2006    448  39.06        1:24.07   
  Uinti Tampere  1:23.15                 
                     
17  Kaisla Korvonen  2006    442  39.53        1:24.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.62                 
                     
18  Ariel Julienne Jämsen  2006    439  40.38        1:24.66   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.16                 
                     
19  Tiinu Tamminen  2006    434  40.48        1:24.95   
  Lahden Uimaseura  1:23.82                 
                     
20  Milla Vuolteenaho  2006    427  40.74        1:25.40   
  Kankaanpään Uimarit  1:23.98                 
                     
21  Iina Vänttinen  2006    422  39.90        1:25.73   
  Simmis Wanda  1:25.05                 
                     
22  Sofie Nauklér  2006    420  40.66        1:25.86   
  Simmis Grani  1:26.62                 
                     
23  Ippi Ranta  2006    418  39.29        1:26.00   
  Uinti Tampere  1:26.80                 
                     
24  Isla Leinonen  2006    412  40.79        1:26.44   
  Uinti Tampere  1:26.74                 
                     
25  Diana Raduly Baka  2006    405  40.54        1:26.91   
  Salon Uimarit  1:26.45                 
                     
26  Hilla Känkänen  2006    405  40.51        1:26.93   
  Porin Uimaseura  1:24.47                 
                     
27  Anniina Kurvinen  2006    403  40.88        1:27.07   
  Lappeenrannan Uimarit  1:26.83                 
                     
28  Pinja Junttari  2006    399  39.71        1:27.34   
  Kemin Työväen Uimarit  1:23.40                 
                     
29  Jessika Lampinen  2006    394  40.80        1:27.75   
  Kampuksen Plaani  1:25.75                 
                     
30  Silva Salonniemi  2006    378  41.97        1:28.94   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:26.00                 
                     
31  Emilia Pakkanen  2006    360  40.40        1:30.40   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:25.31                 
                     
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: Festrent 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    590  37.18        1:16.71   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.75                 
                     
Maria Korkalainen  2005    573  35.67        1:17.46   
  Joensuun Uimaseura  1:16.65                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    564  36.51        1:17.84   
  Cetus Espoo  1:18.44                 
                     
Kiia Metsäkonkola  2005    553  35.88        1:18.38   
  Salon Uimarit  1:19.73                 
                     
Milla Strandberg  2005    545  36.15        1:18.78   
  Vanders  1:19.57                 
                     
Viivi Säntti  2005    538  37.02        1:19.10   
  Oulun Uinti 1906  1:19.94                 
                     
Inka Vahtola  2005    519  37.72        1:20.06   
  Cetus Espoo  1:20.15                 
                     
Milla Karttunen  2005    515  37.13        1:20.23   
  Raision Urheilijat  1:20.95                 
                     
Maura Bergström  2005    514  38.33        1:20.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:20.48                 
                     
10  Lilli Kulpakko  2005    514  37.17        1:20.33   
  Aurajoen Uinti  1:19.41                 
                     
11  Meea Juntunen  2005    513  37.42        1:20.34   
  Tuusulan Uimaseura  1:20.47                 
                     
12  Aino Ollikainen  2005    506  37.95        1:20.72   
  Keuruun Toverit  1:20.44                 
                     
13  Kerttu Taponen  2005    505  37.40        1:20.80   
  Aurajoen Uinti  1:23.89                 
                     
14  Ellen Kettunen  2005    504  38.35        1:20.81   
  Cetus Espoo  1:20.25                 
                     
15  Aino Koskelo  2005    504  38.08        1:20.86   
  Nurmijärven Uinti  1:21.05                 
                     
15  Saara Niemi  2005    504  37.65        1:20.86   
  Oulun Uinti 1906  1:20.80                 
                     
17  Elina Ryynänen  2005    503  37.95        1:20.90   
  Simmis Wanda  1:21.83                 
                     
18  Rina Rantanen  2005    502  37.38        1:20.94   
  Cetus Espoo  1:18.70                 
                     
19  Kaarina Rihte  2005    473  39.62        1:22.56   
  Cetus Espoo  1:23.93                 
                     
20  Viola Karismaa  2005    472  39.20        1:22.60   
  Porin Uimaseura  1:22.76                 
                     
21  Enni Kinnunen  2005    469  38.02        1:22.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.05                 
                     
22  Amanda Riuttanen  2005    465  39.15        1:23.05   
  Oulun Uinti 1906  1:22.95                 
                     
23  Aada Hirvasoja  2005    456  39.57        1:23.59   
  Haukiputaan Heitto  1:24.44                 
                     
24  Sofi Andström  2005    448  39.86        1:24.05   
  ORCA Helsinki  1:22.13                 
                     
25  Vilma Kiviniemi  2005    442  39.20        1:24.46   
  Oulun Uinti 1906  1:23.46                 
                     
26  Milla Marttila  2005    440  39.92        1:24.57   
  Kempeleen Pyrintö  1:22.87                 
                     
27  Vilma Rintala  2005    435  38.82        1:24.87   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.42                 
                     
28  Milla Lempiälä  2005    425  39.67        1:25.58   
  Loimaan Uimaseura  1:22.20                 
                     
28  Sivi Juvakka  2005    425  39.66        1:25.58   
  Nokian Pyry  1:24.44                 
                     
30  Pihla Äkkinen  2005    418  40.20        1:26.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:23.46                 
                     
31  Maija Hinkkala  2005    416  39.83        1:26.16   
  Riihimäen Uimaseura  1:24.40                 
                     
32  Nelli Lehmijoki  2005    389  40.85        1:28.12   
  Nokian Pyry  1:23.27                 
                     
33  Sofia Rinne  2005    354  42.27        1:30.95   
  Cetus Espoo  1:24.46                 
                     
Ronja Nevanko  2005              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.37                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 1, 100m RU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: Festrent 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Taskila  2004    646  35.26        1:14.42   
  Oulun Uinti 1906  1:13.68                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    645  35.61        1:14.46   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:14.18                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    611  35.45        1:15.83   
  Kouvolan Uimarit  1:15.53                 
                     
Siiri Ala-Karvia  2004    588  36.09        1:16.77   
  Uinti Tampere  1:16.95                 
                     
Iida Heikkinen  2004    587  36.45        1:16.82   
  Uinti Imatra  1:17.50                 
                     
Laura Markuksela  2004    579  35.75        1:17.18   
  Oulun Uinti 1906  1:17.49                 
                     
Vlada Guljajeva  2004    536  37.31        1:19.18   
  Hyvinkään Uimaseura  1:19.15                 
                     
Aada Hakala  2004    529  36.39        1:19.53   
  Uinti Tampere  1:17.98                 
                     
Greta Beszteri  2004    521  36.10        1:19.95   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.95                 
                     
10  Essi Turkki  2004    520  37.02        1:20.00   
  Uinti Tampere  1:21.05                 
                     
11  Frida Ekman  2004    515  37.49        1:20.27   
  Uinti Tampere  1:21.73                 
                     
12  Jessica Mäkinen  2004    509  37.10        1:20.55   
  Uinti Tampere  1:19.53                 
                     
13  Siiri Mätäsjärvi  2004    500  38.06        1:21.07   
  Uinti Tampere  1:20.06                 
                     
14  Helmi Lehtonen  2004    498  37.71        1:21.14   
  Järvenpään Uintiklubi  1:19.15                 
                     
15  Anna Mattila  2004    496  39.03        1:21.25   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.31                 
                     
16  Inka Elamaa  2004    486  38.98        1:21.84   
  Oulun Lohet  1:19.91                 
                     
17  Julia Tuura  2004    485  39.49        1:21.90   
  Riihimäen Uimaseura  1:22.14                 
                     
18  Sofia Nurkkala  2004    484  38.12        1:21.94   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.24                 
                     
19  Jessika Liimatta  2004    478  37.47        1:22.26   
  TaTu Tampere  1:18.49                 
                     
20  Emmi Manninen  2004    478  38.52        1:22.27   
  Uinti Tampere  1:21.04                 
                     
21  Anni Hyttinen  2004    476  38.82        1:22.41   
  Aurajoen Uinti  1:22.94                 
                     
22  Nessa Järvinen  2004    471  38.37        1:22.65   
  Uimaseura Aquila  1:19.35                 
                     
23  Iiris Jämsä  2004    469  38.11        1:22.82   
  Swimming Jyväskylä  1:20.41                 
                     
24  Aada Taiponen  2004    468  39.94        1:22.87   
  Riihimäen Uimaseura  1:22.75                 
                     
25  Helmiina Toivonen  2004    465  39.40        1:23.01   
  Helsingfors Simsällskap  1:21.48                 
                     
26  Nea Parkatti  2004    459  39.18        1:23.37   
  Swimming Jyväskylä  1:21.67                 
                     
27  Viivi Lehtonen  2004    459  38.67        1:23.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.89                 
                     
28  Anni Ranta-Valkama  2004    457  38.95        1:23.54   
  Swimming Club Rovaniemi  1:22.84                 
                     
29  Pirita Hautala  2004    448  39.45        1:24.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.59                 
                     
30  Aamu Knuuttila  2004    447  39.71        1:24.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.09                 
                     
31  Salla Rantala  2004    445  39.69        1:24.27   
  Uinti Tampere  1:23.04                 
                     
Iida Herrala  2004              DSQ   
  Simmis Wanda  1:22.40                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  10:38 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:03   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ajjuub Ezzat  2005    530  29.82  1:05.19  1:49.32    2:20.80   
  Aurajoen Uinti  2:23.60                 
                     
Miklas Pikkuhuhta  2005    484  30.97  1:10.86  1:51.26    2:25.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:28.86                 
                     
Leo Währn  2005    473  30.47  1:10.31  1:52.57    2:26.25   
  Vanders  2:29.79                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    459  31.07  1:10.05  1:54.60    2:27.77   
  Aurajoen Uinti  2:31.48                 
                     
Samuel Halminen  2005    451  31.43  1:11.46  1:55.51    2:28.62   
  Helsingfors Simsällskap  2:30.23                 
                     
Teo Mattelmäki  2005    443  31.90  1:08.83  1:55.01    2:29.51   
  Cetus Espoo  2:33.18                 
                     
Luka Laaksonen  2005    423  31.97  1:14.78  1:58.13    2:31.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.99                 
                     
Nico Peltonen  2005    423  29.54  1:08.99  1:54.46    2:31.85   
  Hyvinkään Uimaseura  2:32.83                 
                     
Konsta Vainio  2005    423  33.49  1:16.16  1:57.65    2:31.86   
  Aurajoen Uinti  2:33.77                 
                     
10  Arttu Venemies  2005    420  32.81  1:13.85  1:58.49    2:32.20   
  Swimming Jyväskylä  2:37.61                 
                     
11  Lucas Lydman  2005    419  31.58  1:09.92  1:58.31    2:32.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:36.52                 
                     
12  Topias Tynjä  2005    416  31.12  1:12.62  1:59.01    2:32.65   
  Lahden Uimaseura  2:35.27                 
                     
13  Antti Musikka  2005    413  32.22  1:13.01  1:56.59    2:33.02   
  Vanders  2:34.77                 
                     
14  Aapo Tuhkanen  2005    410  33.08  1:11.66  1:58.59    2:33.37   
  Tuusulan Uimaseura  2:36.89                 
                     
15  Samuel Sainio  2005    402  31.70  1:13.70  1:57.62    2:34.34   
  Uinti Tampere  2:31.46                 
                     
16  Eero Rautaporras  2005    402  30.69  1:10.92  1:56.19    2:34.46   
  Uinti Tampere  2:33.15                 
                     
17  Nooa Matela  2005    385  33.56  1:16.34  2:00.41    2:36.70   
  Lappeenrannan Uimarit  2:36.73                 
                     
18  Aarni Linderborg  2005    378  33.70  1:14.06  2:02.93    2:37.61   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:37.53                 
                     
19  Juho Törmä  2005    368  31.68  1:12.04  2:01.66    2:38.96   
  Porin Uimaseura  2:39.06                 
                     
20  Tuomas Hämäläinen  2005    368  32.85  1:19.09  2:02.97    2:38.98   
  Kuopion Uimaseura  2:37.81                 
                     
21  Joonas Arponen  2005    361  31.42  1:14.14  2:04.68    2:40.00   
  Rauman Uimaseura  2:38.85                 
                     
22  Jasper Oikarainen  2005    361  33.34  1:15.44  2:01.02    2:40.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.86                 
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Pulkkinen  2004    573  28.02  1:03.68  1:44.03    2:17.18   
  Lahden Uimaseura  2:19.40                 
                     
Davin Lindholm  2004    540  29.60  1:07.26  1:46.85    2:19.97   
  Helsingfors Simsällskap  2:20.78                 
                     
Juuso Leppänen  2004    527  29.55  1:04.77  1:47.72    2:21.10   
  Aurajoen Uinti  2:22.26                 
                     
Onni Äijälä  2004    515  28.28  1:04.80  1:46.14    2:22.16   
  Hyvinkään Uimaseura  2:23.88                 
                     
Lassi Niemi  2004    508  29.25  1:06.84  1:49.81    2:22.86   
  TaTu Tampere  2:21.23                 
                     
Miro Birkstedt  2004    506  30.40  1:07.28  1:51.71    2:23.05   
  TaTu Tampere  2:24.10                 
                     
Taavi Backman  2004    496  29.22  1:04.91  1:48.92    2:23.98   
  Lahden Uimaseura  2:23.36                 
                     
Arttu Haipus  2004    490  29.83  1:06.45  1:52.07    2:24.56   
  Oulun Lohet  2:27.92                 
                     
Eetu Haipus  2004    489  30.46  1:06.53  1:50.32    2:24.61   
  Oulun Lohet  2:27.87                 
                     
10  Filip Jåfs  2004    480  28.85  1:07.73  1:53.39    2:25.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:28.06                 
                     
11  Niilo Kilpeläinen  2004    468  30.19  1:09.39  1:50.68    2:26.77   
  TaTu Tampere  2:24.29                 
                     
12  Riccardo Castagno  2004    441  30.77  1:08.94  1:52.89    2:29.76   
  Uinti Tampere  2:30.22                 
                     
13  Joona Kuitu  2004    435  33.32  1:10.36  1:54.98    2:30.39   
  Simmis Wanda  2:28.59                 
                     
14  Mikael Hirsiniemi  2004    432  30.17  1:08.90  1:55.40    2:30.78   
  Aurajoen Uinti  2:28.37                 
                     
15  Veerti Juurakko  2004    429  33.49  1:13.39  1:56.92    2:31.11   
  Cetus Espoo  2:30.27                 
                     
Konsta Kallio  2004              DSQ   
  Uinti Tampere  2:29.24                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Seweryn Pastucha  2004              DSQ   
  Raision Urheilijat  2:30.37                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 2, 200m SKU P-14, 15, 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aleksi Koprinen  2003    628  29.24  1:04.73  1:43.39    2:13.12   
  Helsingfors Simsällskap  2:12.67                 
                     
Lassi Haimi  2003    627  28.71  1:04.40  1:42.74    2:13.19   
  Helsingfors Simsällskap  2:16.07                 
                     
Luukas Vainio  2003    604  27.81  1:03.36  1:42.45    2:14.82   
  Cetus Espoo  2:15.87                 
                     
Jami Ihalainen  2003    601  29.42  1:03.67  1:42.44    2:15.07   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:15.27                 
                     
Niklas Hatakka  2003    593  28.88  1:04.12  1:43.94    2:15.64   
  Cetus Espoo  2:17.13                 
                     
Olli-pekka Pietarila  2003    568  29.24  1:04.64  1:44.95    2:17.63   
  Oulun Uinti 1906  2:16.81                 
                     
Niko Matela  2003    563  30.16  1:07.06  1:45.95    2:17.99   
  Lappeenrannan Uimarit  2:23.62                 
                     
Risto Martikainen  2003    536  29.96  1:06.07  1:49.37    2:20.34   
  Kouvolan Uimarit  2:23.52                 
                     
Alex Lydman  2003    532  28.92  1:07.13  1:48.74    2:20.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:18.42                 
                     
10  Toni Lipponen  2003    528  30.99  1:07.39  1:49.78    2:21.02   
  Kemin Uimaseura  2:21.43                 
                     
11  Paavo Erkinaro  2003    522  30.62  1:07.51  1:47.88    2:21.50   
  Oulun Uinti 1906  2:21.20                 
                     
12  Teemu Oksakari  2003    516  30.16  1:05.19  1:48.03    2:22.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.80                 
                     
13  Arttu Mäenpää  2003    511  28.27  1:06.43  1:50.29    2:22.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:21.02                 
                     
14  Eemil Kankare  2003    488  30.58  1:08.49  1:50.74    2:24.72   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:25.67                 
                     
15  Juuso Rahikainen  2003    484  30.61  1:08.43  1:52.69    2:25.11   
  Tuusulan Uimaseura  2:23.77                 
                     
16  Elias Kalliokoski  2003    481  29.92  1:10.88  1:52.06    2:25.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:25.17                 
                     
17  Lauri Tolvanen  2003    477  30.24  1:06.78  1:49.78    2:25.83   
  Haminan Uimaseura  2:21.80                 
                     
18  Urho Lyytinen  2003    475  30.22  1:09.36  1:51.52    2:26.03   
  Uinti Tampere  2:26.51                 
                     
19  Alexander Huhtala  2003    474  32.68  1:10.70  1:52.42    2:26.11   
  Cetus Espoo  2:25.47                 
                     
20  Oskari Repo  2003    474  32.87  1:11.48  1:52.13    2:26.15   
  Cetus Espoo  2:25.75                 
                     
21  Eetu Palvanen  2003    474  29.88  1:08.31  1:52.70    2:26.17   
  Lahden Uimaseura  2:22.43                 
                     
22  Roni Severinkangas  2003    469  29.70  1:07.00  1:52.55    2:26.71   
  Cetus Espoo  2:26.50                 
                     
23  Lauri Kinnunen  2003    429  29.40  1:10.41  1:53.07    2:31.07   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.83                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:03 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:27   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 3, 50m PU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    620          28.64   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  29.06                 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    573          29.40   
  Cetus Espoo  29.89                 
Helmi Jouhten  2004    560          29.63   
  Kempeleen Pyrintö  30.04                 
Lotta Pälsi  2004    554          29.73   
  Helsingfors Simsällskap  30.08                 
Karla Tiainen  2005    548          29.85   
  Simmis Wanda  29.33                 
Siiri Konkka  2004    541          29.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.94                 
Lilli Kulpakko  2005    540          29.99   
  Aurajoen Uinti  29.82                 
Siiri Arjanmaa  2004    535          30.08   
  Uinti Tampere  30.54                 
Essi Ahvenainen  2005    525          30.28   
  Vanders  30.24                 
10  Alina Antila  2004    522          30.33   
  Nurmijärven Uinti  29.74                 
11  Peppi Vesalainen  2004    515          30.47   
  Helsingfors Simsällskap  31.38                 
12  Kira Lindroos  2005    502          30.72   
  Cetus Espoo  30.20                 
13  Aada Rissanen  2004    498          30.81   
  Cetus Espoo  30.57                 
13  Annukka Pihkamäki  2004    498          30.81   
  Riihimäen Uimaseura  31.09                 
15  Aino Rantala  2004    497          30.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.09                 
15  Teea Jestoi  2005    497          30.83   
  Kokkolan Uimaseura  30.88                 
17  Liinu Louhikoski  2004    488          31.01   
  Vanders  30.57                 
18  Salma Mäntynen  2005    488          31.03   
  Uimaseura Aquila  30.67                 
19  Saga Jatkola  2004    486          31.06   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  31.31                 
20  Aliina Karvonen  2004    484          31.10   
  Simmis Wanda  30.72                 
21  Meea Juntunen  2005    481          31.16   
  Tuusulan Uimaseura  31.33                 
22  Riina Niemi  2005    481          31.17   
  Swimming Club Rovaniemi  31.26                 
23  Irene Mäkilä  2004    480          31.19   
  Raision Urheilijat  30.99                 
24  Julianna Kurkela  2005    477          31.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.44                 
25  Anniina Ahonen  2005    471          31.38   
  Hyvinkään Uimaseura  30.83                 
26  Meeri Yli-Äyhö  2004    470          31.40   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  30.73                 
27  Sofia Ellonen  2004    469          31.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  31.38                 
28  Lumi Rossi  2005    467          31.48   
  Cetus Espoo  31.44                 
29  Adeliina Kaarlenkaski  2004    466          31.50   
  Uinti Tampere  30.83                 
30  Melissa Virtanen  2004    465          31.52   
  Uinti Tampere  31.50                 
31  Helmi Lehtonen  2004    460          31.64   
  Järvenpään Uintiklubi  30.89                 
32  Oona Sirkiä  2004    459          31.66   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.28                 
32  Saara Niemi  2005    459          31.66   
  Oulun Uinti 1906  30.96                 
34  Maura Bergström  2005    457          31.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.98                 
35  Kerttu Taponen  2005    455          31.75   
  Aurajoen Uinti  31.41                 
36  Kanerva Kinnunen  2004    452          31.81   
  Uinti Tampere  30.55                 
37  Noora Kylmämetsä  2004    452          31.82   
  Uinti Tampere  31.44                 
38  Iiris Jämsä  2004    451          31.85   
  Swimming Jyväskylä  31.28                 
39  Sonila Selimi  2005    441          32.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  31.28                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:27 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  11:52   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 4, 50m VU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: JIPS Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Herpola  2003    627          24.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.56                 
Lari Tumanoff  2003    595          24.86   
  Helsingfors Simsällskap  24.94                 
Simon Ravals  2003    583          25.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  24.80                 
Danil Seksenov  2004    579          25.08   
  Vanders  25.48                 
Alexander Malyshkov  2004    550          25.51   
  Salon Uimarit  25.76                 
Joonas Cranston  2003    546          25.57   
  Nummelan Kisaajat  25.66                 
Miro Merinen  2003    542          25.64   
  Simmis Wanda  25.52                 
Pauli Rantamäki  2003    526          25.90   
  Octopus Lohja  26.64                 
Eero Rautaporras  2005    518          26.02   
  Uinti Tampere  25.84                 
10  Henri Heikkilä  2003    518          26.03   
  Uimaseura Aquila  26.16                 
11  Akseli Hakala  2003    513          26.11   
  Uinti Tampere  26.00                 
11  Tatu Hapuoja  2003    513          26.11   
  Uinti Tampere  25.65                 
13  Juuso Leppänen  2004    512          26.13   
  Aurajoen Uinti  25.91                 
14  Sami Uusikumpu  2003    511          26.14   
  Simmis Wanda  26.48                 
15  Sakari Korri  2005    510          26.17   
  Rauman Uimaseura  26.31                 
16  Perttu Järvinen  2003    508          26.19   
  Riihimäen Uimaseura  26.19                 
17  Joonas Maaranen  2004    502          26.30   
  Hyvinkään Uimaseura  26.79                 
18  Johan Krister Fredriksson  2003    500          26.33   
  Helsingfors Simsällskap  25.71                 
19  Matias Rasinmäki  2003    498          26.38   
  Cetus Espoo  26.78                 
20  Jami Ihalainen  2003    495          26.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  25.81                 
21  Eemeli Nylund  2003    491          26.49   
  Heinolan Isku  26.29                 
22  Roni Severinkangas  2003    489          26.54   
  Cetus Espoo  26.14                 
23  Juuso Rahikainen  2003    485          26.60   
  Tuusulan Uimaseura  26.04                 
24  Aapo Kinnunen  2004    483          26.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  26.09                 
25  Nooa Lehtoniemi  2003    480          26.69   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  26.51                 
26  Visa Kotiniitty  2003    466          26.97   
  Uinti Tampere  26.56                 
27  Onni Äijälä  2004    263          32.60   
  Hyvinkään Uimaseura  26.66                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  11:52 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:01   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Louna Kasvio  2006    603  1:09.43  2:22.41  3:35.21  4:48.02  9:36.70   
  Helsingfors Simsällskap  9:46.36      6:00.82  7:14.42  8:27.12       
                     
Wilma Sundt  2006    577  1:09.76  2:23.28  3:37.23  4:51.71  9:45.15   
  Helsingfors Simsällskap  9:44.11      6:05.44  7:19.60  8:33.78       
                     
Malin Lindblom  2006    549  1:10.03  2:24.65  3:39.78  4:55.90  9:55.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  10:11.56      6:11.40  7:26.10  8:41.56       
                     
Aino Välimaa  2006    548  1:10.57  2:26.58  3:43.03  4:59.08  9:55.41   
  Uinti Tampere  10:17.80      6:14.64  7:30.08  8:45.45       
                     
Sini Mäkilä  2006    527  1:09.54  2:24.15  3:40.34  4:56.34  10:03.14   
  Raision Urheilijat  10:15.25      6:12.54  7:29.54  8:47.27       
                     
Elli Lenkkeri  2006    525  1:09.65  2:24.65  3:41.05  4:58.20  10:03.97   
  Uinti Hyvinkää  10:16.19      6:15.75  7:32.81  8:50.19       
                     
Tilda Aaltonen  2006    511  1:10.19  2:27.55  3:44.99  5:02.48  10:09.47   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:31.82      6:20.45  7:38.03  8:55.08       
                     
Sara Seppänen  2006    499  1:12.56  2:29.43  3:47.55  5:05.09  10:14.20   
  Oulun Lohet  10:21.05      6:23.25  7:40.82  8:58.32       
                     
Hannah Lamminmäki  2006    489  1:14.67  2:33.76  3:51.93  5:10.41  10:18.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:31.10      6:29.52  7:47.38  9:05.45       
                     
10  Fia Stenman  2006    487  1:12.13  2:30.43  3:49.24  5:07.41  10:19.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:28.75      6:26.17  7:45.28  9:04.04       
                     
11  Daniela Lietzén  2006    484  1:11.25  2:27.92  3:45.96  5:04.30  10:20.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:15.98      6:23.25  7:42.71  9:02.26       
                     
12  Mirella Sauhula  2006    481  1:11.90  2:30.69  3:49.27  5:08.10  10:22.04   
  Aurajoen Uinti  10:34.18      6:27.34  7:45.79  9:05.05       
                     
13  Aino Kuusisto  2006    475  1:12.58  2:31.01  3:48.94  5:08.05  10:24.40   
  Nurmijärven Uinti  10:21.05      6:27.56  7:47.95  9:07.78       
                     
14  Anni Kärkkäinen  2006    465  1:14.03  2:33.03  3:51.89  5:11.51  10:28.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:31.47      6:31.67  7:51.56  9:10.62       
                     
15  Sofie Nauklér  2006    462  1:15.03  2:35.09  3:56.23  5:16.51  10:30.27   
  Simmis Grani  10:28.56      6:36.85  7:55.81  9:14.85       
                     
16  Alicja Milczarek  2006    461  1:12.87  2:31.60  3:51.57  5:12.06  10:30.88   
  Cetus Espoo  10:32.80      6:33.17  7:53.53  9:13.33       
                     
17  Cécilia Richard  2006    457  1:12.87  2:32.72  3:53.34  5:14.06  10:32.63   
  Cetus Espoo  10:40.47      6:34.79  7:55.64  9:15.21       
                     
18  Emmi Nieminen  2006    449  1:14.56  2:34.45  3:55.16  5:15.85  10:36.10   
  Helsingfors Simsällskap  10:35.99      6:36.48  7:57.85  9:18.68       
                     
19  Noora-maria Linna  2006    442  1:13.94  2:33.98  3:55.04  5:16.95  10:39.83   
  Vieskan Uimarit  10:36.90      6:38.75  8:00.07  9:21.71       
                     
20  Milla Vuolteenaho  2006    441  1:11.93  2:32.71  3:53.74  5:16.53  10:39.89   
  Kankaanpään Uimarit  10:27.53      6:38.59  8:01.14  9:21.54       
                     
21  Hilla Känkänen  2006    424  1:12.92  2:32.54  3:53.17  5:14.76  10:48.34   
  Porin Uimaseura  10:43.12      6:38.21  8:03.42  9:27.17       
                     
22  Helmi Räsänen  2006    407  1:15.78  2:36.97  3:58.50  5:20.60  10:57.32   
  Simmis Grani  10:27.53      6:44.11  8:08.27  9:32.07       
                     
Anniina Kurvinen  2006              DNS   
  Lappeenrannan Uimarit  10:42.32                 
                     
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Ada Hakkarainen  2005    642  1:07.02  2:16.65  3:26.84  4:37.26  9:24.72   
  Helsingfors Simsällskap  9:24.38      5:48.94  7:01.07  8:13.50       
                     
Tuuli Pippuri  2005    631  1:08.00  2:20.07  3:31.97  4:44.12  9:28.17   
  Cetus Espoo  9:26.11      5:55.03  7:07.09  8:18.45       
                     
Aino Hinkka  2005    614  1:09.02  2:21.22  3:33.72  4:46.65  9:33.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  9:36.23      5:58.71  7:10.67  8:22.77       
                     
Ella Suominen  2005    591  1:07.79  2:20.61  3:34.22  4:47.26  9:40.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:47.71      6:00.42  7:14.09  8:28.84       
                     
Moona Korpikoski  2005    559  1:08.23  2:22.33  3:37.41  4:52.84  9:51.64   
  Nokian Pyry  9:44.07      6:08.47  7:24.32  8:39.56       
                     
Veera Korsoff  2005    553  1:10.46  2:25.82  3:40.78  4:56.08  9:53.52   
  Helsingfors Simsällskap  9:59.74      6:10.46  7:25.29  8:40.55       
                     
Kira Lindroos  2005    541  1:09.50  2:24.06  3:39.77  4:55.10  9:57.87   
  Cetus Espoo  9:44.16      6:10.45  7:26.22  8:42.67       
                     
Minttu Kiili  2005    536  1:10.13  2:24.77  3:39.75  4:55.63  9:59.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  10:02.12      6:12.08  7:29.13  8:45.93       
                     
Laura Kousa  2005    527  1:09.29  2:25.63  3:42.44  4:59.04  10:03.06   
  Cetus Espoo  10:13.78      6:15.40  7:32.08  8:48.32       
                     
10  Aino Tamminen  2005    526  1:09.35  2:25.30  3:41.09  4:58.40  10:03.50   
  Lappeenrannan Uimarit  10:01.50      6:15.12  7:31.51  8:48.46       
                     
11  Veera Välivainio  2005    507  1:10.38  2:28.54  3:45.98  5:03.35  10:11.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:23.42      6:21.64  7:39.00  8:56.90       
                     
12  Elina Ryynänen  2005    498  1:10.63  2:26.95  3:44.29  5:02.06  10:14.76   
  Simmis Wanda  10:07.21      6:20.86  7:40.82  8:58.87       
                     
13  Roosa Tuomainen  2005    493  1:10.81  2:25.93  3:43.52  5:01.97  10:16.79   
  Salon Uimarit  10:12.46      6:21.21  7:41.50  9:00.58       
                     
14  Emilia Niemi  2005    478  1:10.97  2:28.01  3:46.68  5:06.26  10:23.27   
  Octopus Lohja  10:10.60      6:26.71  7:45.85  9:06.02       
                     
15  Nelli Lehmijoki  2005    467  1:11.16  2:30.01  3:48.53  5:07.40  10:27.89   
  Nokian Pyry  10:19.29      6:27.34  7:47.93  9:08.15       
                     
16  Milla Strandberg  2005    458  1:12.33  2:31.56  3:51.57  5:11.24  10:32.27   
  Vanders  10:15.08      6:31.03  7:51.62  9:12.78       
                     
17  Juulia Sakomaa  2005    455  1:12.36  2:32.15  3:52.56  5:13.62  10:33.41   
  Lahden Uimaseura  10:22.85      6:34.94  7:55.56  9:17.02       
                     
18  Salma Mäntynen  2005    435  1:13.11  2:32.62  3:52.58  5:13.74  10:43.25   
  Uimaseura Aquila  10:10.83      6:36.93  7:59.70  9:23.52       
                     
 
Laji 5, 800m VU T-13, 14, 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Sohvi Kallinen  2004    664  1:07.74  2:19.00  3:29.38  4:40.09  9:18.57   
  Lahden Uimaseura  9:24.97      5:50.98  7:01.59  8:11.09       
                     
Aino-kaisa Paatos  2004    651  1:08.08  2:19.21  3:30.08  4:41.10  9:22.22   
  Raision Urheilijat  9:22.24      5:51.89  7:04.17  8:15.44       
                     
Petra Ansaranta  2004    651  1:07.37  2:18.65  3:28.16  4:37.96  9:22.28   
  Oulun Uinti 1906  9:11.31      5:49.29  7:00.90  8:12.10       
                     
Olga Emilia Mattila  2004    588  1:09.48  2:21.92  3:35.91  4:50.60  9:41.70   
  Oulun Uinti 1906  9:31.16      6:05.23  7:17.43  8:31.26       
                     
Aliina Karvonen  2004    584  1:09.48  2:23.02  3:37.60  4:52.24  9:42.93   
  Simmis Wanda  9:45.14      6:06.80  7:21.15  8:34.46       
                     
Ida Mäki-Hokkonen  2004    548  1:11.72  2:26.17  3:41.82  4:57.06  9:55.25   
  Lappeenrannan Uimarit  9:54.86      6:11.84  7:27.37  8:42.72       
                     
Wilma Långström  2004    543  1:09.72  2:25.53  3:40.43  4:55.93  9:57.08   
  Helsingfors Simsällskap  10:08.70      6:11.83  7:27.62  8:42.86       
                     
Saga Kovanen  2004    538  1:11.32  2:27.55  3:42.44  4:57.69  9:58.96   
  Cetus Espoo  9:50.11      6:12.64  7:28.44  8:44.69       
                     
Santra Nieminen  2004    526  1:10.41  2:24.97  3:40.70  4:56.64  10:03.57   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  10:03.33      6:14.47  7:32.71  8:49.59       
                     
10  Anni Hyttinen  2004    525  1:10.78  2:26.53  3:43.01  5:00.18  10:04.05   
  Aurajoen Uinti  10:08.30      6:17.08  7:34.72  8:51.65       
                     
11  Julia Tuura  2004    518  1:11.02  2:28.00  3:45.27  5:01.94  10:06.55   
  Riihimäen Uimaseura  10:07.29      6:19.57  7:37.13  8:52.89       
                     
12  Lotta Hermonen  2004    514  1:11.60  2:26.51  3:42.35  4:59.58  10:08.36   
  Kouvolan Uimarit  9:48.18      6:16.90  7:34.34  8:52.34       
                     
13  Salla Rantala  2004    502  1:11.36  2:28.28  3:45.49  5:02.94  10:12.87   
  Uinti Tampere  10:11.63      6:20.92  7:38.91  8:57.34       
                     
14  Henna Känsäkangas  2004    498  1:12.29  2:31.42  3:49.95  5:08.25  10:14.51   
  Kokkolan Uimaseura  10:12.12      6:25.25  7:41.94  8:58.28       
                     
15  Emmi Manninen  2004    471  1:12.85  2:30.63  3:49.76  5:09.12  10:26.09   
  Uinti Tampere  10:12.52      6:29.45  7:49.88  9:09.73       
                     
16  Ciara Wacklin  2004    471  1:10.42  2:28.56  3:48.29  5:08.21  10:26.30   
  Cetus Espoo  10:01.32      6:28.30  7:48.53  9:08.54       
                     
17  Roona Karola  2004    467  1:13.54  2:32.81  3:52.69  5:13.01  10:28.01   
  Tuusulan Uimaseura  10:14.02      6:33.69  7:53.45  9:12.87       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:01 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:22   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 6, 4X100m VUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helsingfors Simsällskap  2003    655          3:36.67   
  Helsingfors Simsällskap  3:37.93                 
  Lassi Haimi  2003      26.29  53.84      53.84   
  Johan Krister Fredriksson  2003      26.85  55.66      1:49.50   
  Aleksi Koprinen  2003      25.67  54.23      2:43.73   
  Lari Tumanoff  2003      25.31  52.94      3:36.67   
                     
VUS-VSS 1  2003    601          3:42.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:46.73                 
  Alex Lydman  2003      26.49  55.00      55.00   
  Filip Jåfs  2004      26.72  56.54      1:51.54   
  Elias Kalliokoski  2003      27.26  57.19      2:48.73   
  Simon Ravals  2003      25.39  54.26      3:42.99   
                     
ÅSK 1  2003    582          3:45.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:50.08                 
  Santeri Herpola  2003      26.89  56.26      56.26   
  Arttu Mäenpää  2003      26.17  55.15      1:51.41   
  Aapo Kinnunen  2004      26.71  57.08      2:48.49   
  Eemil Kankare  2003      26.32  56.88      3:45.37   
                     
Cetus Espoo 1  2003    578          3:45.96   
  Cetus Espoo  3:50.35                 
  Luukas Vainio  2003      26.30  55.00      55.00   
  Matias Rasinmäki  2003      27.34  57.12      1:52.12   
  Niklas Hatakka  2003      26.97  57.10      2:49.22   
  Roni Severinkangas  2003      26.70  56.74      3:45.96   
                     
Uinti Tampere 1  2003    544          3:50.56   
  Uinti Tampere  3:48.68                 
  Eero Rautaporras  2005      27.05  57.77      57.77   
  Tatu Hapuoja  2003      27.56  57.86      1:55.63   
  Visa Kotiniitty  2003      26.90  58.10      2:53.73   
  Akseli Hakala  2003      26.61  56.83      3:50.56   
                     
Lahden Uimaseura  2003    537          3:51.52   
  Lahden Uimaseura  3:55.24                 
  Santeri Pulkkinen  2004      26.68  55.76      55.76   
  Taavi Backman  2004      26.99  56.97      1:52.73   
  Eetu Palvanen  2003      27.06  57.68      2:50.41   
  Jesse Hyppönen  2004      28.13  1:01.11      3:51.52   
                     
TaTU Tampere ry 1  2004    529          3:52.70   
  TaTu Tampere  3:51.90                 
  Niilo Kilpeläinen  2004      27.46  58.09      58.09   
  Pavel Pankratov  2004      27.48  59.10      1:57.19   
  Miro Birkstedt  2004      27.32  58.08      2:55.27   
  Lassi Niemi  2004      27.15  57.43      3:52.70   
                     
Aurajoen Uinti  2004    512          3:55.29   
  Aurajoen Uinti  3:54.41                 
  Ajjuub Ezzat  2005      27.94  58.48      58.48   
  Mikael Hirsiniemi  2004      28.15  1:01.04      1:59.52   
  Tuomas Toppinen  2005      27.70  58.70      2:58.22   
  Juuso Leppänen  2004      26.41  57.07      3:55.29   
                     
Salon Uimarit  2004    508          3:55.86   
  Salon Uimarit  4:01.76                 
  Alexander Malyshkov  2004      26.89  56.82      56.82   
  Joona Pohjola  2004      28.24  1:00.40      1:57.22   
  Verneri Lehtovaara  2004      27.87  58.71      2:55.93   
  Olli Havia  2004      28.34  59.93      3:55.86   
                     
10  OU 1  2003    506          3:56.17   
  Oulun Uinti 1906  3:58.59                 
  Olli-pekka Pietarila  2003      27.49  56.53      56.53   
  Rasmus Koskela  2004      28.23  59.43      1:55.96   
  Paavo Erkinaro  2003      28.69  1:00.18      2:56.14   
  Roni Heikkinen  2005      28.03  1:00.03      3:56.17   
                     
11  Simmis Wanda  2003    500          3:57.08   
  Simmis Wanda  3:56.56                 
  Miro Merinen  2003      27.42  57.34      57.34   
  Sami Uusikumpu  2003      27.77  59.17      1:56.51   
  Konsta Pekkala  2003      27.49  59.51      2:56.02   
  Juho Marjala  2003      28.29  1:01.06      3:57.08   
                     
12  SWIM1  2004    496          3:57.78   
  Swimming Jyväskylä  3:58.94                 
  Markus Veckman  2004      28.28  58.98      58.98   
  Sisu Sorri  2005      28.13  1:00.80      1:59.78   
  Arttu Venemies  2005      29.11  59.31      2:59.09   
  Touko Riipinen  2004      27.70  58.69      3:57.78   
                     
13  ÅSK 2  2003    494          3:58.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:59.56                 
  Lauri Kinnunen  2003      28.29  58.89      58.89   
  Jeremia Varonen  2004      27.61  58.85      1:57.74   
  Jaakko Pihlava  2004      28.34  59.13      2:56.87   
  Eero Mäenpää  2005      28.96  1:01.21      3:58.08   
                     
14  Vanders  2004    493          3:58.19   
  Vanders  3:59.64                 
  Danil Seksenov  2004      25.68  53.87      53.87   
  Leo Währn  2005      27.74  58.68      1:52.55   
  Antti Musikka  2005      29.68  1:03.57      2:56.12   
  Jesse Lintusalo  2004      29.46  1:02.07      3:58.19   
                     
15  Uinti Tampere 2  2003    470          4:02.06   
  Uinti Tampere  4:01.49                 
  Konsta Kallio  2004      28.61  59.73      59.73   
  Urho Lyytinen  2003      28.38  1:00.03      1:59.76   
  Ivan Chupakhin  2005      28.88  1:01.46      3:01.22   
  Riccardo Castagno  2004      28.73  1:00.84      4:02.06   
                     
Cetus Espoo 2  2003              DSQ  100 m 
  Cetus Espoo  4:06.29                 
  Juuso Pulkkinen  2004      55.86           
  Samuel Saari  2004                 
  Teo Mattelmäki  2005                 
  Veerti Juurakko  2004        86      DSQ   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:22 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:29   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 7, 100m RU P-14 15 16, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Miklas Pikkuhuhta  2005    486  33.71        1:13.65   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:15.24                 
                     
Samuel Sainio  2005    479  34.90        1:14.01   
  Uinti Tampere  1:13.29                 
                     
Sakari Korri  2005    463  34.36        1:14.84   
  Rauman Uimaseura  1:16.40                 
                     
Tuomas Toppinen  2005    453  35.16        1:15.38   
  Aurajoen Uinti  1:16.37                 
                     
Antti Musikka  2005    451  35.36        1:15.48   
  Vanders  1:16.18                 
                     
Samuel Halminen  2005    409  36.89        1:17.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:17.67                 
                     
Daniel Kontula  2005    402  36.11        1:18.42   
  Uinti Tampere  1:18.10                 
                     
Serhat Kalin  2005    392  36.74        1:19.12   
  ORCA Helsinki  1:19.82                 
                     
Miika Nurminen  2005    388  37.22        1:19.35   
  Salon Uimarit  1:21.99                 
                     
10  Veikka Leväsalo  2005    387  36.21        1:19.43   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.18                 
                     
11  Jasper Oikarainen  2005    386  37.26        1:19.50   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.35                 
                     
12  Anton Kettunen  2005    372  37.09        1:20.51   
  Gladius Kirkkonummi  1:20.65                 
                     
13  Leo Währn  2005    365  37.70        1:20.98   
  Vanders  1:18.84                 
                     
14  Oliver Priimägi  2005    360  36.93        1:21.40   
  Someron Esa  1:23.27                 
                     
15  Tuomas Hämäläinen  2005    348  38.44        1:22.29   
  Kuopion Uimaseura  1:19.53                 
                     
16  Roni Heikkinen  2005    347  37.93        1:22.35   
  Oulun Uinti 1906  1:22.15                 
                     
17  Jimi Kojo  2005    345  38.92        1:22.55   
  Uimaseura Aquila  1:23.32                 
                     
18  Santeri Salonen  2005    341  38.17        1:22.84   
  Heinolan Isku  1:22.17                 
                     
19  Frans Riekki  2005    337  37.53        1:23.21   
  Joensuun Uimaseura  1:22.17                 
                     
20  Lauri Siurua  2005    333  37.76        1:23.49   
  Oulun Uinti 1906  1:22.33                 
                     
21  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    333  39.23        1:23.52   
  Aurajoen Uinti  1:23.37                 
                     
22  Vilho Tikkanen  2005    331  38.84        1:23.69   
  Swimming Jyväskylä  1:22.80                 
                     
23  Aleksanteri Nissinen  2005    322  38.79        1:24.50   
  Swimming Jyväskylä  1:22.98                 
                     
24  Luka Laaksonen  2005    321  38.99        1:24.59   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.14                 
                     
25  Juho Törmä  2005    316  38.60        1:24.98   
  Porin Uimaseura  1:21.97                 
                     
26  Julius Sandelin  2005    304  40.14        1:26.11   
  Rauman Uimaseura  1:19.82                 
                     
27  Lucas Lydman  2005    273  41.65        1:29.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.90                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P-14 15 16, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Davin Lindholm  2004    644  31.10        1:07.07   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.92                 
                     
Santeri Pulkkinen  2004    564  32.21        1:10.08   
  Lahden Uimaseura  1:10.43                 
                     
Niilo Kilpeläinen  2004    517  33.59        1:12.13   
  TaTu Tampere  1:12.72                 
                     
Veerti Juurakko  2004    488  34.90        1:13.54   
  Cetus Espoo  1:15.17                 
                     
Joonas Maaranen  2004    479  34.30        1:13.98   
  Hyvinkään Uimaseura  1:11.68                 
                     
Pavel Pankratov  2004    471  35.05        1:14.39   
  TaTu Tampere  1:13.07                 
                     
Alexander Malyshkov  2004    467  34.72        1:14.64   
  Salon Uimarit  1:15.28                 
                     
Akseli Maaranen  2004    436  33.96        1:16.33   
  Hyvinkään Uimaseura  1:14.67                 
                     
Jesse Hyppönen  2004    432  36.97        1:16.61   
  Lahden Uimaseura  1:17.00                 
                     
10  Juuso Pulkkinen  2004    431  36.60        1:16.67   
  Cetus Espoo  1:18.49                 
                     
10  Mikael Hirsiniemi  2004    431  35.38        1:16.67   
  Aurajoen Uinti  1:17.79                 
                     
12  Jaakko Pihlava  2004    420  35.40        1:17.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:18.14                 
                     
13  Miska Törmi  2004    417  35.96        1:17.47   
  Octopus Lohja  1:17.54                 
                     
14  Joona Saloniemi  2004    412  36.47        1:17.79   
  TaTu Tampere  1:17.01                 
                     
15  Santeri Ahinko  2004    408  36.42        1:18.05   
  Vesihelmen Uimaseura  1:18.21                 
                     
16  Joona Pohjola  2004    405  36.58        1:18.27   
  Salon Uimarit  1:17.07                 
                     
17  Ukko-pekka Luomala  2004    401  35.93        1:18.52   
  Järvenpään Uintiklubi  1:17.94                 
                     
 
Laji 7, 100m RU P-14 15 16, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jami Ihalainen  2003    627  31.79        1:07.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:07.23                 
                     
Luukas Vainio  2003    595  32.47        1:08.85   
  Cetus Espoo  1:11.06                 
                     
Olli-pekka Pietarila  2003    573  33.34        1:09.72   
  Oulun Uinti 1906  1:09.97                 
                     
Niko Matela  2003    547  33.53        1:10.80   
  Lappeenrannan Uimarit  1:13.92                 
                     
Oskari Repo  2003    546  33.89        1:10.85   
  Cetus Espoo  1:13.12                 
                     
Paavo Erkinaro  2003    542  33.76        1:11.03   
  Oulun Uinti 1906  1:12.05                 
                     
Oskar Turunen  2003    519  33.87        1:12.04   
  Riihimäen Uimaseura  1:11.52                 
                     
Topi Immonen  2003    519  34.05        1:12.04   
  Lappeenrannan Uimarit  1:14.18                 
                     
Eemil Kankare  2003    507  34.10        1:12.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.90                 
                     
10  Lauri Tolvanen  2003    505  34.02        1:12.70   
  Haminan Uimaseura  1:13.35                 
                     
11  Joona Kortteinen  2003    501  34.53        1:12.88   
  Uinti Tampere  1:12.40                 
                     
12  Elias Kalliokoski  2003    476  35.07        1:14.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.10                 
                     
13  Antti Oinonen  2003    475  33.45        1:14.22   
  Uinti Imatra  1:15.11                 
                     
14  Risto Martikainen  2003    475  33.96        1:14.23   
  Kouvolan Uimarit  1:15.73                 
                     
15  Sami Uusikumpu  2003    468  34.09        1:14.56   
  Simmis Wanda  1:11.20                 
                     
16  Alexander Huhtala  2003    461  34.93        1:14.93   
  Cetus Espoo  1:12.39                 
                     
17  Ville Savulahti  2003    450  35.37        1:15.53   
  Riihimäen Uimaseura  1:15.01                 
                     
18  Henri Heikkilä  2003    447  35.70        1:15.70   
  Uimaseura Aquila  1:14.70                 
                     
19  Teemu Oksakari  2003    447  35.63        1:15.71   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.94                 
                     
20  Sihan Yu  2003    444  35.06        1:15.87   
  Oulun Uinti 1906  1:14.14                 
                     
21  Juuso Rahikainen  2003    444  35.53        1:15.89   
  Tuusulan Uimaseura  1:15.77                 
                     
22  Toni Lipponen  2003    444  36.52        1:15.92   
  Kemin Uimaseura  1:14.69                 
                     
23  Eetu Palvanen  2003    418  36.22        1:17.42   
  Lahden Uimaseura  1:15.05                 
                     
24  Nooa Lehtoniemi  2003    418  36.44        1:17.43   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  1:16.25                 
                     
24  Teppo Jestoi  2003    418  36.30        1:17.43   
  Kokkolan Uimaseura  1:16.19                 
                     
Lauri Kinnunen  2003              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.06                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  17:29 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  17:59   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 8, 200m SKU T-13 14 15, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Louna Kasvio  2006    633  32.62  1:10.06  1:54.98    2:26.87   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.01                 
                     
Lotta Moilanen  2006    627  33.25  1:11.98  1:53.76    2:27.28   
  Oulun Uinti 1906  2:29.07                 
                     
Ellen Kaituri  2006    599  32.86  1:14.07  1:54.85    2:29.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:29.70                 
                     
Wilma Sundt  2006    595  33.61  1:14.60  1:56.84    2:29.93   
  Helsingfors Simsällskap  2:31.17                 
                     
Reeta Ollonen  2006    577  32.78  1:11.36  1:55.55    2:31.49   
  Oulun Uinti 1906  2:33.69                 
                     
Aino Välimaa  2006    545  33.27  1:13.29  2:00.23    2:34.40   
  Uinti Tampere  2:40.91                 
                     
Daniela Lietzén  2006    544  32.98  1:14.87  1:58.52    2:34.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:36.82                 
                     
Janina Granberg  2006    523  34.20  1:18.15  2:01.82    2:36.48   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.07                 
                     
Elli Lenkkeri  2006    517  34.02  1:16.21  2:00.17    2:37.14   
  Uinti Hyvinkää  2:40.35                 
                     
10  Tinka Tamminen  2006    502  34.93  1:16.09  2:01.47    2:38.67   
  Lahden Uimaseura  2:38.91                 
                     
11  Miina Torvikoski  2006    501  34.44  1:16.44  2:02.67    2:38.71   
  Kemin Uimaseura  2:38.96                 
                     
12  Tilda Aaltonen  2006    496  34.65  1:14.75  2:02.60    2:39.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:45.14                 
                     
13  Milla Vuolteenaho  2006    491  34.32  1:14.67  2:02.48    2:39.85   
  Kankaanpään Uimarit  2:40.61                 
                     
14  Kaisla Korvonen  2006    473  34.63  1:14.98  2:03.08    2:41.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:42.55                 
                     
15  Helmi Käkelä  2006    472  35.68  1:19.12  2:04.96    2:41.93   
  Tuusulan Uimaseura  2:43.54                 
                     
16  Elsa Vira  2006    470  33.31  1:15.35  2:04.39    2:42.10   
  Aurajoen Uinti  2:45.04                 
                     
17  Fia Stenman  2006    470  35.34  1:16.44  2:04.55    2:42.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:43.04                 
                     
18  Milla Kiviranta  2006    470  34.30  1:17.10  2:04.41    2:42.17   
  Vanders  2:41.01                 
                     
19  Ülle Harjaks  2006    466  33.90  1:13.09  2:03.30    2:42.61   
  Oulun Uinti 1906  2:46.06                 
                     
20  Malin Lindblom  2006    462  34.92  1:18.79  2:07.70    2:43.03   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:41.82                 
                     
21  Tiinu Tamminen  2006    456  37.31  1:18.70  2:07.15    2:43.85   
  Lahden Uimaseura  2:44.33                 
                     
22  Piia Lahtinen  2006    450  35.84  1:17.48  2:07.43    2:44.46   
  Uinti Tampere  2:44.49                 
                     
23  Aino Kuusisto  2006    436  36.94  1:19.00  2:08.43    2:46.31   
  Nurmijärven Uinti  2:43.37                 
                     
24  Hilla Känkänen  2006    435  36.04  1:21.08  2:09.45    2:46.36   
  Porin Uimaseura  2:45.73                 
                     
25  Alicja Milczarek  2006    435  36.30  1:20.30  2:10.31    2:46.43   
  Cetus Espoo  2:46.23                 
                     
 
Laji 8, 200m SKU T-13 14 15, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aino Hinkka  2005    640  30.00  1:05.77  1:51.74    2:26.34   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:25.34                 
                     
Maria Korkalainen  2005    584  31.45  1:11.46  1:54.80    2:30.81   
  Joensuun Uimaseura  2:30.42                 
                     
Kira Lindroos  2005    575  31.07  1:10.85  1:57.29    2:31.60   
  Cetus Espoo  2:30.93                 
                     
Tuuli Pippuri  2005    574  32.74  1:14.01  1:58.80    2:31.71   
  Cetus Espoo  2:30.23                 
                     
Maura Bergström  2005    562  34.42  1:14.38  1:59.07    2:32.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.62                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    551  32.05  1:12.73  1:59.08    2:33.81   
  Aurajoen Uinti  2:30.07                 
                     
Ella Suominen  2005    545  34.49  1:16.00  2:00.67    2:34.34   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:35.49                 
                     
Moona Korpikoski  2005    542  33.09  1:13.36  2:00.27    2:34.63   
  Nokian Pyry  2:34.50                 
                     
Meea Juntunen  2005    542  32.63  1:15.37  2:00.49    2:34.67   
  Tuusulan Uimaseura  2:36.24                 
                     
10  Ada Hakkarainen  2005    539  34.39  1:16.29  2:01.14    2:34.91   
  Helsingfors Simsällskap  2:32.18                 
                     
11  Aino Koskelo  2005    534  34.54  1:14.75  1:59.55    2:35.37   
  Nurmijärven Uinti  2:37.61                 
                     
12  Inka Vahtola  2005    533  32.78  1:14.89  1:59.93    2:35.50   
  Cetus Espoo  2:34.45                 
                     
13  Viivi Säntti  2005    529  33.24  1:15.20  1:59.38    2:35.85   
  Oulun Uinti 1906  2:38.69                 
                     
14  Minttu Kiili  2005    529  33.54  1:14.99  2:01.27    2:35.89   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:38.25                 
                     
15  Enni Kinnunen  2005    513  33.93  1:13.66  2:00.25    2:37.54   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.25                 
                     
16  Veera Korsoff  2005    509  36.12  1:18.12  2:03.82    2:37.89   
  Helsingfors Simsällskap  2:39.53                 
                     
17  Fiona Laakso  2005    501  32.99  1:13.05  2:01.85    2:38.74   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:40.38                 
                     
18  Alexia Tahkola  2005    500  34.93  1:16.48  2:03.65    2:38.84   
  Oulun Lohet  2:39.75                 
                     
19  Laura Kousa  2005    493  36.16  1:16.14  2:04.47    2:39.58   
  Cetus Espoo  2:39.68                 
                     
20  Maija Hinkkala  2005    491  34.44  1:16.33  2:06.55    2:39.83   
  Riihimäen Uimaseura  2:39.92                 
                     
21  Essi Ahvenainen  2005    490  33.08  1:14.80  2:02.91    2:39.95   
  Vanders  2:38.34                 
                     
22  Aada Hirvasoja  2005    487  34.87  1:18.61  2:03.84    2:40.28   
  Haukiputaan Heitto  2:40.22                 
                     
23  Kerttu Taponen  2005    484  35.00  1:17.21  2:04.08    2:40.60   
  Aurajoen Uinti  2:40.39                 
                     
24  Ronja Nevanko  2005    482  33.37  1:17.52  2:02.08    2:40.82   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:39.99                 
                     
25  Veera Välivainio  2005    480  33.76  1:16.97  2:05.17    2:40.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.34                 
                     
26  Matilda Holmlund  2005    478  35.77  1:17.65  2:06.80    2:41.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:40.55                 
                     
27  Milla Lempiälä  2005    475  35.78  1:18.34  2:05.99    2:41.63   
  Loimaan Uimaseura  2:40.40                 
                     
28  Lumi Luoma  2005    475  33.18  1:14.01  2:05.32    2:41.64   
  Uinti Hyvinkää  2:40.47                 
                     
29  Lumi Rossi  2005    448  32.40  1:14.95  2:06.55    2:44.77   
  Cetus Espoo  2:37.40                 
                     
30  Sonila Selimi  2005    441  33.95  1:15.57  2:05.50    2:45.63   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:39.44                 
                     
Kukka Kangas  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.81                 
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 200m SKU T-13 14 15, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petra Ansaranta  2004    707  31.47  1:07.09  1:48.66    2:21.56   
  Oulun Uinti 1906  2:24.55                 
                     
Lotta Pälsi  2004    653  30.77  1:07.93  1:51.09    2:25.34   
  Helsingfors Simsällskap  2:22.80                 
                     
Jenna Pulkkinen  2004    653  31.60  1:10.32  1:52.50    2:25.35   
  Kouvolan Uimarit  2:26.89                 
                     
Meeri Yli-Äyhö  2004    602  33.14  1:12.42  1:53.98    2:29.31   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  2:30.41                 
                     
Sohvi Kallinen  2004    591  32.01  1:13.21  1:57.72    2:30.21   
  Lahden Uimaseura  2:31.23                 
                     
Olga Emilia Mattila  2004    589  33.12  1:14.95  1:56.15    2:30.42   
  Oulun Uinti 1906  2:29.65                 
                     
Aada Rissanen  2004    553  32.38  1:11.36  1:59.65    2:33.60   
  Cetus Espoo  2:33.88                 
                     
Pinja Taskila  2004    553  33.37  1:14.29  1:56.89    2:33.62   
  Oulun Uinti 1906  2:31.42                 
                     
Iida Heikkinen  2004    547  31.96  1:13.77  1:58.30    2:34.13   
  Uinti Imatra  2:33.28                 
                     
10  Inka Elamaa  2004    540  33.69  1:13.82  1:59.59    2:34.80   
  Oulun Lohet  2:35.10                 
                     
11  Saga Kovanen  2004    540  33.45  1:13.16  1:59.65    2:34.83   
  Cetus Espoo  2:34.59                 
                     
12  Aino Rantala  2004    539  32.83  1:14.26  2:01.34    2:34.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:34.82                 
                     
13  Annukka Pihkamäki  2004    537  31.34  1:13.85  1:58.90    2:35.07   
  Riihimäen Uimaseura  2:34.41                 
                     
14  Wilma Långström  2004    535  32.88  1:15.85  2:00.72    2:35.30   
  Helsingfors Simsällskap  2:36.20                 
                     
15  Siiri Mätäsjärvi  2004    525  33.18  1:15.02  1:59.54    2:36.33   
  Uinti Tampere  2:36.03                 
                     
16  Greta Beszteri  2004    523  32.94  1:15.37  1:59.34    2:36.46   
  Helsingfors Simsällskap  2:34.36                 
                     
17  Lotta Hermonen  2004    520  33.71  1:15.03  2:00.88    2:36.82   
  Kouvolan Uimarit  2:37.23                 
                     
18  Laura Markuksela  2004    517  34.80  1:15.10  2:00.19    2:37.12   
  Oulun Uinti 1906  2:35.11                 
                     
19  Ida Mäki-Hokkonen  2004    516  32.36  1:14.45  2:01.10    2:37.16   
  Lappeenrannan Uimarit  2:34.70                 
                     
20  Matilda Laitinen  2004    512  33.36  1:14.74  2:00.67    2:37.56   
  Aurajoen Uinti  2:36.80                 
                     
21  Siiri Konkka  2004    494  31.51  1:12.44  1:59.24    2:39.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:33.19                 
                     
22  Nea Mustonen  2004    465  34.20  1:16.64  2:04.96    2:42.72   
  Lahden Uimaseura  2:37.64                 
                     
23  Jessica Mäkinen  2004    455  33.70  1:14.13  2:03.14    2:43.94   
  Uinti Tampere  2:36.35                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  17:59 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:14   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 9, 50m PU P-14-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Enerfix Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juuso Leppänen  2004    594          26.67   
  Aurajoen Uinti  27.01                 
Aku Kaila  2003    586          26.80   
  Raision Urheilijat  27.56                 
Danil Seksenov  2004    579          26.90   
  Vanders  27.59                 
Joonas Cranston  2003    576          26.95   
  Nummelan Kisaajat  27.15                 
Jami Ihalainen  2003    575          26.97   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.26                 
Simon Ravals  2003    568          27.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  26.95                 
Lari Tumanoff  2003    565          27.13   
  Helsingfors Simsällskap  26.84                 
Arttu Mäenpää  2003    555          27.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.41                 
Santeri Herpola  2003    550          27.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.61                 
10  Visa Kotiniitty  2003    547          27.41   
  Uinti Tampere  27.20                 
11  Joonas Maaranen  2004    520          27.88   
  Hyvinkään Uimaseura  27.49                 
12  Aapo Kinnunen  2004    515          27.97   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.27                 
13  Sakari Korri  2005    514          27.99   
  Rauman Uimaseura  27.88                 
14  Eero Rautaporras  2005    506          28.13   
  Uinti Tampere  28.51                 
15  Verneri Lehtovaara  2004    505          28.16   
  Salon Uimarit  27.65                 
16  Oskar Turunen  2003    498          28.28   
  Riihimäen Uimaseura  28.25                 
16  Roni Severinkangas  2003    498          28.28   
  Cetus Espoo  28.58                 
18  Elias Kalliokoski  2003    497          28.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.59                 
19  Tatu Saareks  2003    492          28.41   
  Lappeenrannan Uimarit  28.76                 
20  Henri Heikkilä  2003    491          28.43   
  Uimaseura Aquila  28.27                 
21  Sami Uusikumpu  2003    489          28.47   
  Simmis Wanda  28.51                 
22  Lauri Kinnunen  2003    488          28.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.70                 
23  Tatu Hapuoja  2003    485          28.53   
  Uinti Tampere  28.33                 
24  Miro Merinen  2003    474          28.75   
  Simmis Wanda  28.20                 
25  Konsta Kallio  2004    459          29.06   
  Uinti Tampere  28.63                 
Otso Mäkivuokko  2003              DSQ   
  Gladius Kirkkonummi  28.76                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:14 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  18:25   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 10, 50m VU T-13-15, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenna Pulkkinen  2004    656          27.31   
  Kouvolan Uimarit  27.27                 
Dina Sadojevic Jelacik  2004    651          27.38   
  Cetus Espoo  27.24                 
Helmi Jouhten  2004    621          27.81   
  Kempeleen Pyrintö  28.06                 
Irene Mäkilä  2004    617          27.87   
  Raision Urheilijat  27.49                 
Peppi Vesalainen  2004    616          27.88   
  Helsingfors Simsällskap  27.80                 
Kanerva Kinnunen  2004    611          27.96   
  Uinti Tampere  27.19                 
Alina Antila  2004    600          28.12   
  Nurmijärven Uinti  28.66                 
Siiri Arjanmaa  2004    600          28.12   
  Uinti Tampere  28.21                 
Riikka Niskala  2004    590          28.28   
  Raision Urheilijat  28.82                 
10  Elina Ryynänen  2005    589          28.30   
  Simmis Wanda  28.77                 
10  Sofia Ellonen  2004    589          28.30   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.54                 
12  Moona Korpikoski  2005    588          28.32   
  Nokian Pyry  28.74                 
13  Inka Vahtola  2005    587          28.33   
  Cetus Espoo  29.25                 
14  Aliina Karvonen  2004    585          28.37   
  Simmis Wanda  28.38                 
15  Emilia Sihvo  2004    582          28.42   
  Raision Urheilijat  29.12                 
16  Frida Ekman  2004    576          28.51   
  Uinti Tampere  28.36                 
17  Nelli Rauhanen  2005    573          28.56   
  Raision Urheilijat  29.13                 
18  Gitta Nukala  2004    570          28.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.19                 
19  Emilia Niemi  2005    567          28.66   
  Octopus Lohja  28.77                 
19  Santra Nieminen  2004    567          28.66   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.78                 
21  Aino Hinkka  2005    567          28.67   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  28.45                 
22  Karla Lehtosalo  2005    564          28.71   
  Helsingfors Simsällskap  28.73                 
23  Tuulia Harju  2005    558          28.81   
  Kokkolan Uimaseura  29.00                 
24  Karla Tiainen  2005    558          28.82   
  Simmis Wanda  28.51                 
25  Aino Rantala  2004    553          28.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.44                 
25  Henna Känsäkangas  2004    553          28.91   
  Kokkolan Uimaseura  29.13                 
27  Meea Juntunen  2005    550          28.96   
  Tuusulan Uimaseura  28.61                 
27  Nessa Järvinen  2004    550          28.96   
  Uimaseura Aquila  28.82                 
29  Liinu Louhikoski  2004    545          29.05   
  Vanders  29.04                 
29  Salma Mäntynen  2005    545          29.05   
  Uimaseura Aquila  28.69                 
31  Inka Elamaa  2004    542          29.09   
  Oulun Lohet  28.95                 
32  Venla Lindström  2004    541          29.11   
  Lahden Uimaseura  29.19                 
33  Lilli Kulpakko  2005    538          29.16   
  Aurajoen Uinti  28.87                 
33  Maija Hinkkala  2005    538          29.16   
  Riihimäen Uimaseura  28.87                 
33  Maria Korkalainen  2005    538          29.16   
  Joensuun Uimaseura  29.08                 
36  Adeliina Kaarlenkaski  2004    535          29.23   
  Uinti Tampere  29.04                 
37  Helmi Lehtonen  2004    533          29.25   
  Järvenpään Uintiklubi  28.73                 
38  Juulia Sakomaa  2005    533          29.26   
  Lahden Uimaseura  29.25                 
39  Alexia Tahkola  2005    531          29.29   
  Oulun Lohet  28.77                 
40  Meeri Yli-Äyhö  2004    529          29.33   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu  29.00                 
41  Nea Parkatti  2004    526          29.38   
  Swimming Jyväskylä  29.00                 
42  Laura Rajavaara  2005    523          29.45   
  Oulun Uinti 1906  29.16                 
43  Teea Jestoi  2005    515          29.60   
  Kokkolan Uimaseura  28.81                 
44  Anni Kärkkäinen  2006    498          29.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.17                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  18:25 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  19:42   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 11, 800m VU P-14 15 16, Loppukilpailut 14 v 
Sponsori: JIPS Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Konsta Vainio  2005    501  1:07.57  2:19.56  3:31.87  4:44.47  9:29.17   
  Aurajoen Uinti  9:46.77      5:56.63  7:08.69  8:20.19       
                     
William Fagerstedt  2005    498  1:10.93  2:23.00  3:35.92  4:49.13  9:30.04   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  9:37.88      6:00.36  7:11.73  8:22.66       
                     
Teo Mattelmäki  2005    494  1:07.35  2:19.51  3:32.94  4:45.52  9:31.89   
  Cetus Espoo  9:51.50      5:57.80  7:10.79  8:22.53       
                     
Luka Laaksonen  2005    471  1:08.20  2:21.07  3:34.32  4:47.94  9:40.83   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:52.52      6:01.59  7:15.78  8:29.41       
                     
Samuel Halminen  2005    467  1:09.67  2:22.80  3:35.16  4:48.79  9:42.71   
  Helsingfors Simsällskap  9:41.69      6:01.89  7:17.09  8:30.80       
                     
Kasperi Heikkinen  2005    462  1:09.21  2:23.94  3:37.27  4:53.31  9:44.79   
  Raision Urheilijat  9:52.92      6:05.85  7:19.71  8:34.22       
                     
Topias Tynjä  2005    459  1:07.30  2:22.30  3:37.09  4:51.03  9:45.95   
  Lahden Uimaseura  9:56.96      6:05.81  7:20.74  8:36.29       
                     
Nico Peltonen  2005    452  1:09.63  2:23.86  3:37.12  4:50.44  9:48.84   
  Hyvinkään Uimaseura  9:51.24      6:04.00  7:18.00  8:33.69       
                     
Veikka Leväsalo  2005    442  1:08.52  2:23.90  3:38.60  4:53.88  9:53.09   
  Helsingfors Simsällskap  10:05.45      6:09.05  7:24.75  8:39.50       
                     
10  Aarni Linderborg  2005    442  1:10.09  2:25.23  3:40.34  4:55.94  9:53.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:51.63      6:10.94  7:26.53  8:42.42       
                     
 
Laji 11, 800m VU P-14 15 16, Loppukilpailut 15 v 
Sponsori: JIPS Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Lassi Niemi  2004    573  1:01.82  2:09.71  3:18.42  4:27.88  9:04.26   
  TaTu Tampere  9:01.52      5:38.07  6:48.27  7:57.52       
                     
Waldemar Palombi  2004    568  1:03.95  2:12.29  3:21.85  4:31.97  9:05.64   
  Helsingfors Simsällskap  9:25.62      5:41.70  6:49.91  7:59.09       
                     
Taavi Backman  2004    557  1:04.74  2:13.56  3:22.85  4:32.71  9:09.48   
  Lahden Uimaseura  9:20.40      5:42.78  6:52.74  8:01.86       
                     
Rasmus Mäkelä  2004    546  1:02.67  2:10.95  3:20.13  4:30.45  9:12.97   
  Porin Uimaseura  9:22.82      5:41.32  6:52.35  8:03.10       
                     
Filip Jåfs  2004    509  1:05.18  2:16.95  3:28.93  4:41.23  9:26.08   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:35.50      5:53.50  7:05.20  8:16.47       
                     
Miro Birkstedt  2004    508  1:05.78  2:16.86  3:28.85  4:39.92  9:26.32   
  TaTu Tampere  9:31.48      5:51.77  7:04.64  8:16.00       
                     
Samuel Saari  2004    494  1:06.90  2:18.92  3:31.17  4:44.10  9:31.87   
  Cetus Espoo  9:38.36      5:57.22  7:10.50  8:23.23       
                     
Jaakko Pihlava  2004    486  1:06.76  2:18.08  3:30.53  4:43.95  9:34.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  9:36.70      5:57.74  7:10.63  8:23.98       
                     
Jere Hannuksela  2004    481  1:07.94  2:20.61  3:34.47  4:48.58  9:36.77   
  Haukiputaan Heitto  9:52.87      6:02.26  7:15.51  8:28.31       
                     
10  Ilja Syrjä  2004    480  1:07.49  2:20.46  3:33.88  4:47.11  9:37.43   
  Uinti Tampere  9:48.98      5:59.86  7:12.88  8:26.42       
                     
11  Juuso Pulkkinen  2004    479  1:07.93  2:21.22  3:34.86  4:48.89  9:37.73   
  Cetus Espoo  9:50.46      6:02.49  7:15.62  8:28.41       
                     
12  Onni Äijälä  2004    479  1:06.63  2:20.04  3:33.89  4:47.45  9:37.80   
  Hyvinkään Uimaseura  9:30.99      6:00.12  7:14.01  8:27.33       
                     
13  Markus Veckman  2004    477  1:07.61  2:20.41  3:32.81  4:46.32  9:38.56   
  Swimming Jyväskylä  9:39.42      5:59.18  7:12.33  8:25.72       
                     
14  Pietari Puutio  2004    474  1:05.31  2:17.68  3:31.27  4:45.58  9:39.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:51.70      5:59.91  7:13.42  8:28.12       
                     
15  Seweryn Pastucha  2004    473  1:06.89  2:20.32  3:34.82  4:48.43  9:39.91   
  Raision Urheilijat  9:31.93      6:02.24  7:16.26  8:29.93       
                     
16  Joona Kuitu  2004    446  1:09.18  2:23.97  3:38.48  4:53.06  9:51.55   
  Simmis Wanda  9:40.90      6:07.45  7:22.40  8:37.69       
                     
17  Veerti Juurakko  2004    443  1:07.53  2:20.58  3:34.94  4:50.77  9:53.00   
  Cetus Espoo  9:32.30      6:07.11  7:23.24  8:39.15       
                     
18  Elmeri Aho  2004    434  1:03.54  2:18.47  3:34.71  4:50.67  9:57.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:42.05      6:08.00  7:24.64  8:41.22       
                     
19  Olli Havia  2004    425  1:08.58  2:22.73  3:38.82  4:55.47  10:01.24   
  Salon Uimarit  9:42.74      6:13.49  7:30.98  8:46.76       
                     
20  Rasmus Koskela  2004    421  1:07.73  2:22.47  3:39.29  4:56.55  10:02.88   
  Oulun Uinti 1906  9:53.05      6:14.24  7:31.15  8:47.72       
                     
Rasmus Kalvik  2004              DNS   
  Ålands Simförening  9:39.40                 
                     
 
Laji 11, 800m VU P-14 15 16, Loppukilpailut 16 v 
Sponsori: JIPS Oy 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Lassi Haimi  2003    701  1:01.11  2:05.87  3:11.79  4:17.67  8:28.94   
  Helsingfors Simsällskap  8:57.17      5:22.29  6:25.72  7:28.08       
                     
Lari Tumanoff  2003    682  1:00.32  2:04.51  3:09.48  4:14.43  8:33.55   
  Helsingfors Simsällskap  8:53.43      5:19.37  6:24.76  7:29.68       
                     
Aleksi Koprinen  2003    658  58.99  2:05.26  3:11.81  4:19.79  8:39.65   
  Helsingfors Simsällskap  8:45.14      5:25.90  6:33.03  7:39.70       
                     
Arttu Mäenpää  2003    647  1:01.54  2:06.93  3:13.44  4:19.93  8:42.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  8:42.40      5:26.36  6:33.11  7:39.45       
                     
Niklas Hatakka  2003    643  1:01.87  2:07.56  3:13.94  4:20.58  8:43.56   
  Cetus Espoo  8:47.89      5:26.95  6:33.58  7:39.69       
                     
Alex Lydman  2003    607  1:01.27  2:08.38  3:16.29  4:24.51  8:53.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:37.30      5:32.71  6:40.02  7:48.37       
                     
Luukas Vainio  2003    605  1:02.61  2:09.42  3:17.13  4:25.79  8:54.50   
  Cetus Espoo  8:53.15      5:34.15  6:42.49  7:50.92       
                     
Perttu Järvinen  2003    567  1:03.24  2:13.20  3:23.79  4:33.80  9:06.20   
  Riihimäen Uimaseura  9:22.87      5:43.26  6:51.51  8:02.82       
                     
Toni Lipponen  2003    559  1:03.79  2:12.33  3:22.34  4:32.09  9:08.57   
  Kemin Uimaseura  9:07.74      5:41.14  6:51.14  8:00.84       
                     
10  Teemu Oksakari  2003    547  1:04.61  2:14.10  3:24.18  4:34.41  9:12.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:32.23      5:44.62  6:54.74  8:04.32