2020-11-30   20:51:20
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Ikäkausimestaruusuinnit 2019

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-aamu

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Ikäkausimestaruusuinnit 2019    Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019   
  Kilpailun paikkakunta  Pori    Tulostusaika  13:22   
  Järjestäjä  Porin Uimaseura         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  14 kesäkuu 2019         
 
 
Laji 6, 4X100m VUV P-16, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Helsingfors Simsällskap  2003    655          3:36.67   
  Helsingfors Simsällskap  3:37.93                 
  Lassi Haimi  2003      26.29  53.84      53.84   
  Johan Krister Fredriksson  2003      26.85  55.66      1:49.50   
  Aleksi Koprinen  2003      25.67  54.23      2:43.73   
  Lari Tumanoff  2003      25.31  52.94      3:36.67   
                     
VUS-VSS 1  2003    601          3:42.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:46.73                 
  Alex Lydman  2003      26.49  55.00      55.00   
  Filip Jåfs  2004      26.72  56.54      1:51.54   
  Elias Kalliokoski  2003      27.26  57.19      2:48.73   
  Simon Ravals  2003      25.39  54.26      3:42.99   
                     
ÅSK 1  2003    582          3:45.37   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:50.08                 
  Santeri Herpola  2003      26.89  56.26      56.26   
  Arttu Mäenpää  2003      26.17  55.15      1:51.41   
  Aapo Kinnunen  2004      26.71  57.08      2:48.49   
  Eemil Kankare  2003      26.32  56.88      3:45.37   
                     
Cetus Espoo 1  2003    578          3:45.96   
  Cetus Espoo  3:50.35                 
  Luukas Vainio  2003      26.30  55.00      55.00   
  Matias Rasinmäki  2003      27.34  57.12      1:52.12   
  Niklas Hatakka  2003      26.97  57.10      2:49.22   
  Roni Severinkangas  2003      26.70  56.74      3:45.96   
                     
Uinti Tampere 1  2003    544          3:50.56   
  Uinti Tampere  3:48.68                 
  Eero Rautaporras  2005      27.05  57.77      57.77   
  Tatu Hapuoja  2003      27.56  57.86      1:55.63   
  Visa Kotiniitty  2003      26.90  58.10      2:53.73   
  Akseli Hakala  2003      26.61  56.83      3:50.56   
                     
Lahden Uimaseura  2003    537          3:51.52   
  Lahden Uimaseura  3:55.24                 
  Santeri Pulkkinen  2004      26.68  55.76      55.76   
  Taavi Backman  2004      26.99  56.97      1:52.73   
  Eetu Palvanen  2003      27.06  57.68      2:50.41   
  Jesse Hyppönen  2004      28.13  1:01.11      3:51.52   
                     
TaTU Tampere ry 1  2004    529          3:52.70   
  TaTu Tampere  3:51.90                 
  Niilo Kilpeläinen  2004      27.46  58.09      58.09   
  Pavel Pankratov  2004      27.48  59.10      1:57.19   
  Miro Birkstedt  2004      27.32  58.08      2:55.27   
  Lassi Niemi  2004      27.15  57.43      3:52.70   
                     
Aurajoen Uinti  2004    512          3:55.29   
  Aurajoen Uinti  3:54.41                 
  Ajjuub Ezzat  2005      27.94  58.48      58.48   
  Mikael Hirsiniemi  2004      28.15  1:01.04      1:59.52   
  Tuomas Toppinen  2005      27.70  58.70      2:58.22   
  Juuso Leppänen  2004      26.41  57.07      3:55.29   
                     
Salon Uimarit  2004    508          3:55.86   
  Salon Uimarit  4:01.76                 
  Alexander Malyshkov  2004      26.89  56.82      56.82   
  Joona Pohjola  2004      28.24  1:00.40      1:57.22   
  Verneri Lehtovaara  2004      27.87  58.71      2:55.93   
  Olli Havia  2004      28.34  59.93      3:55.86   
                     
10  OU 1  2003    506          3:56.17   
  Oulun Uinti 1906  3:58.59                 
  Olli-pekka Pietarila  2003      27.49  56.53      56.53   
  Rasmus Koskela  2004      28.23  59.43      1:55.96   
  Paavo Erkinaro  2003      28.69  1:00.18      2:56.14   
  Roni Heikkinen  2005      28.03  1:00.03      3:56.17   
                     
11  Simmis Wanda  2003    500          3:57.08   
  Simmis Wanda  3:56.56                 
  Miro Merinen  2003      27.42  57.34      57.34   
  Sami Uusikumpu  2003      27.77  59.17      1:56.51   
  Konsta Pekkala  2003      27.49  59.51      2:56.02   
  Juho Marjala  2003      28.29  1:01.06      3:57.08   
                     
12  SWIM1  2004    496          3:57.78   
  Swimming Jyväskylä  3:58.94                 
  Markus Veckman  2004      28.28  58.98      58.98   
  Sisu Sorri  2005      28.13  1:00.80      1:59.78   
  Arttu Venemies  2005      29.11  59.31      2:59.09   
  Touko Riipinen  2004      27.70  58.69      3:57.78   
                     
13  ÅSK 2  2003    494          3:58.08   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  3:59.56                 
  Lauri Kinnunen  2003      28.29  58.89      58.89   
  Jeremia Varonen  2004      27.61  58.85      1:57.74   
  Jaakko Pihlava  2004      28.34  59.13      2:56.87   
  Eero Mäenpää  2005      28.96  1:01.21      3:58.08   
                     
14  Vanders  2004    493          3:58.19   
  Vanders  3:59.64                 
  Danil Seksenov  2004      25.68  53.87      53.87   
  Leo Währn  2005      27.74  58.68      1:52.55   
  Antti Musikka  2005      29.68  1:03.57      2:56.12   
  Jesse Lintusalo  2004      29.46  1:02.07      3:58.19   
                     
15  Uinti Tampere 2  2003    470          4:02.06   
  Uinti Tampere  4:01.49                 
  Konsta Kallio  2004      28.61  59.73      59.73   
  Urho Lyytinen  2003      28.38  1:00.03      1:59.76   
  Ivan Chupakhin  2005      28.88  1:01.46      3:01.22   
  Riccardo Castagno  2004      28.73  1:00.84      4:02.06   
                     
Cetus Espoo 2  2003              DSQ  100 m 
  Cetus Espoo  4:06.29                 
  Juuso Pulkkinen  2004      55.86           
  Samuel Saari  2004                 
  Teo Mattelmäki  2005                 
  Veerti Juurakko  2004        86      DSQ   
  SW 10.11 Vaihtorikko               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 kesäkuu 2019 
Lisenssinhaltija: Porin Uimaseura  Tulostusaika  13:22 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner