Resultater for Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Medley Damer - Indledende |
|
|
Sponsor |
COMWELL BORUPGAARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
Birkerød S |
DEN |
Rom, Italien |
|
27-07-2009 |
|
|
|
|
|
|
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Sv |
DEN |
Wien, Østrig |
|
28-05-2017 |
|
|
|
|
|
NR |
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
DEN |
DEN |
Rom, Italien |
|
27-07-2009 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
728 |
2:20.16 |
|
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
705 |
2:21.68 |
+1.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
690 |
2:22.68 |
+2.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mia Steen Duus |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
|
684 |
2:23.09 |
+2.93 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Kotonen |
2000 |
Finland |
|
682 |
2:23.28 |
+3.12 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
Aalborg Svømmeklub |
|
676 |
2:23.65 |
+3.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
676 |
2:23.66 |
+3.50 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Grøndal |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
|
643 |
2:26.06 |
+5.90 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
643 |
2:26.10 |
+5.94 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nina Toft |
2000 |
Gentofte Svømme Klub |
|
637 |
2:26.55 |
+6.39 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
634 |
2:26.75 |
+6.59 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Louise Nimb |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
634 |
2:26.77 |
+6.61 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
624 |
2:27.56 |
+7.40 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Grandt |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
623 |
2:27.62 |
+7.46 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanne Hingebjerg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
620 |
2:27.90 |
+7.74 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
615 |
2:28.26 |
+8.10 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Krog |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
611 |
2:28.57 |
+8.41 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederikke Echardt |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
611 |
2:28.58 |
+8.42 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
608 |
2:28.82 |
+8.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liva Schmid |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
607 |
2:28.95 |
+8.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Bjørnholdt |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
604 |
2:29.13 |
+8.97 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Zenia Aarestrup |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
603 |
2:29.25 |
+9.09 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Benedicte Them Jensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
602 |
2:29.36 |
+9.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Stenholt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
|
595 |
2:29.94 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
594 |
2:30.00 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
587 |
2:30.61 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
583 |
2:30.93 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Freja A. Skov |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
|
576 |
2:31.52 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Line Strandby |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
576 |
2:31.52 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jennifer Thorius Bek |
2000 |
Horsens Svømmeklub |
|
568 |
2:32.22 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
567 |
2:32.29 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
561 |
2:32.89 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
560 |
2:32.96 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Olivia Callesen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
559 |
2:33.08 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
556 |
2:33.35 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Regitze Gotthard |
2002 |
Slagelse Svømmeklub |
|
554 |
2:33.54 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
554 |
2:33.54 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
552 |
2:33.72 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Mille Kjær Jensen |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
547 |
2:34.14 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Astrid M. Østergaard |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
546 |
2:34.27 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
|
543 |
2:34.53 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Mia T. Klüver-Kristensen |
2004 |
H2Odense |
|
539 |
2:34.95 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Louise Hvarre |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
536 |
2:35.20 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Sofie Le Fevre |
2004 |
Horsens Svømmeklub |
|
535 |
2:35.34 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Freya Ellehus |
2000 |
H2Odense |
|
532 |
2:35.59 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Clara Toft |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
531 |
2:35.65 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
530 |
2:35.84 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Anne Sofie Evald |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
523 |
2:36.45 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Freja Romanski |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
514 |
2:37.43 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
512 |
2:37.57 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
Greve Svømmeklub |
|
512 |
2:37.63 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Julie Darlem Brandt |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
507 |
2:38.09 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Christine Henriksen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
504 |
2:38.45 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
497 |
2:39.12 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
496 |
2:39.27 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
490 |
2:39.94 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Josephine Holst Vinther |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
475 |
2:41.56 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-07-2019 13:52:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-07-2019 13:52.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|