Tulokset Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
DMJ hold/indledende fredag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Brystsvømning Damer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Rema1000 Helsingør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
Frem Odens |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
01-08-2013 |
|
|
|
|
|
|
2:25.98 |
|
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim |
DEN |
Glasgow, GBR |
|
06-08-2018 |
|
|
|
|
|
NR |
2:19.11 |
|
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
DEN |
DEN |
Barcelona, Spanien |
|
01-08-2013 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Wermuth |
1996 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
811 |
2:29.17 |
|
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
760 |
2:32.39 |
+3.22 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
732 |
2:34.33 |
+5.16 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
697 |
2:36.83 |
+7.66 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanne A Andersson |
2003 |
H2Odense |
|
643 |
2:41.14 |
+11.97 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
636 |
2:41.73 |
+12.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Bjørnholdt |
2000 |
Lyngby Svømmeklub |
|
633 |
2:41.96 |
+12.79 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Kotonen |
2000 |
Finland |
|
628 |
2:42.44 |
+13.27 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
619 |
2:43.20 |
+14.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
615 |
2:43.54 |
+14.37 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Fogh |
2003 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
613 |
2:43.69 |
+14.52 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie K Rose |
2003 |
Sigma Swim Allerød |
|
605 |
2:44.46 |
+15.29 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
598 |
2:45.04 |
+15.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pernille Elm Jensen |
2003 |
A6 JGI-Swim |
|
597 |
2:45.20 |
+16.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Pernille Jensen |
1998 |
Holbæk Svømme Klub |
|
597 |
2:45.20 |
+16.03 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Brink |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
596 |
2:45.30 |
+16.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Nyegaard |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
593 |
2:45.57 |
+16.40 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Stoltz |
2004 |
Sigma Swim Allerød |
|
590 |
2:45.85 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
584 |
2:46.38 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johanna Berthelsen |
2000 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
577 |
2:47.06 |
+17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
Næstved IF |
|
576 |
2:47.12 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
576 |
2:47.14 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maiken Hougaard |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
571 |
2:47.60 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Cecilie Batz |
2003 |
DeltaSwim |
|
566 |
2:48.16 |
+18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Freja Nicholas |
2000 |
H2Odense |
|
562 |
2:48.47 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
562 |
2:48.51 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
A6 JGI-Swim |
|
561 |
2:48.61 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Benedicte Them Jensen |
2004 |
Køge Svømmeklub |
|
557 |
2:49.00 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Hannah Höesch |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
557 |
2:49.04 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Martha Vitus Tversted |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
554 |
2:49.29 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Josephine Kruse |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
|
550 |
2:49.74 |
+20.57 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Nikoline Biltoft-Jensen |
2001 |
Lyngby Svømmeklub |
|
546 |
2:50.15 |
+20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Luna Holm Møller |
2004 |
Kolding SK |
|
535 |
2:51.31 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Amanda Hietala |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
534 |
2:51.44 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Victoria K. Jespersen |
2001 |
IHF Svømning |
|
533 |
2:51.57 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Melanie Degner |
2000 |
Køge Svømmeklub |
|
524 |
2:52.45 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Regitze Gotthard |
2002 |
Slagelse Svømmeklub |
|
519 |
2:53.03 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
517 |
2:53.25 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Freja Møller |
2004 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
513 |
2:53.70 |
+24.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
DeltaSwim |
|
508 |
2:54.26 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Frida Hagstrup Vesterlund |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
506 |
2:54.52 |
+25.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
500 |
2:55.22 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Clara Toft |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
490 |
2:56.38 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emma Mikkelsen |
2001 |
Vest-Brøndby |
|
489 |
2:56.48 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Anne Sofie Evald |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
470 |
2:58.81 |
+29.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Mira Emilie Schmidt |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
|
467 |
2:59.22 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
464 |
2:59.67 |
+30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Freja Romanski |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
455 |
3:00.78 |
+31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Line Nøhr Petersen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
430 |
3:04.30 |
+35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12-07-2019 13:52:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-07-2019 13:53.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|