Resultater for DM-L/DJM-L og Danish Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 41 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Indledende) Senior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM-L og DJM-L og Danish Open |
|
Udskriftsdato |
31 marts 2010 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:29 |
|
|
Arrangør |
Swim Team Esbjerg og Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 800m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 8:10.74 2006-04-13 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 |
Europarekord Senior: Frederico Colbertaldo (1988) 7:43.84 2009-07-29 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frans Johannessen |
1992 |
|
736 |
58.86 |
2:02.23 |
3:05.93 |
4:09.29 |
8:20.84 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
5:12.45 |
6:15.68 |
7:19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Pedersen |
1991 |
|
719 |
59.64 |
2:03.75 |
3:07.43 |
4:11.35 |
8:24.68 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
5:15.13 |
6:19.03 |
7:22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karsten Vedel |
1992 |
|
694 |
59.63 |
2:03.33 |
3:06.88 |
4:11.42 |
8:30.77 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
5:15.55 |
6:20.49 |
7:26.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viktor B. Bromer |
1993 |
|
683 |
59.24 |
2:03.14 |
3:07.68 |
4:12.18 |
8:33.39 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
5:17.56 |
6:23.51 |
7:29.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jon Rud |
1986 |
|
683 |
1:04.55 |
2:11.70 |
3:17.95 |
4:20.94 |
8:33.46 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
5:24.53 |
6:28.35 |
7:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anders Lie |
1991 |
|
681 |
1:03.66 |
2:06.70 |
3:13.24 |
4:16.44 |
8:33.84 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
5:23.12 |
6:27.22 |
7:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thomas Olsen |
1992 |
|
659 |
1:00.60 |
2:04.79 |
3:09.61 |
4:15.16 |
8:39.66 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
5:21.02 |
6:27.14 |
7:33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nicklas Luplau |
1989 |
|
657 |
1:00.29 |
2:04.07 |
3:08.74 |
4:14.84 |
8:40.19 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
5:21.82 |
6:28.74 |
7:35.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonas Hansen |
1991 |
|
648 |
1:03.87 |
2:08.60 |
3:13.83 |
4:19.79 |
8:42.43 |
|
|
Farum Svømmeklub |
|
|
|
5:25.85 |
6:33.92 |
7:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kristian Weber Larsen |
1990 |
|
646 |
1:00.12 |
2:04.53 |
3:10.13 |
4:16.38 |
8:42.95 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kas |
|
|
|
5:23.06 |
6:30.41 |
7:37.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mikkel Munk Sørensen |
1992 |
|
641 |
59.42 |
2:02.91 |
3:08.07 |
4:15.51 |
8:44.36 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:22.74 |
6:30.26 |
7:37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kristoffer Salomonsen |
1993 |
|
614 |
1:04.05 |
2:11.63 |
3:18.79 |
4:25.33 |
8:51.95 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
5:32.67 |
6:40.26 |
7:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Andreas B. Hiltmar |
1993 |
|
612 |
1:04.36 |
2:12.06 |
3:19.46 |
4:26.33 |
8:52.60 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
5:33.60 |
6:41.42 |
7:48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Nicolai Frejvald Petersen |
1993 |
|
600 |
1:01.48 |
2:06.55 |
3:12.32 |
4:19.43 |
8:55.92 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
5:28.01 |
6:37.58 |
7:47.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Skov Andersen |
1993 |
|
593 |
1:03.41 |
2:10.00 |
3:17.74 |
4:25.93 |
8:58.28 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
5:34.40 |
6:43.82 |
7:53.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Niklas Broch Thielemann |
1994 |
|
591 |
1:04.19 |
2:12.60 |
3:20.64 |
4:29.10 |
8:58.88 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
5:36.63 |
6:44.67 |
7:52.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Magnus Westermann |
1995 |
|
584 |
1:00.00 |
2:06.29 |
3:15.27 |
4:24.74 |
9:00.86 |
|
|
Herlev Svømning |
|
|
|
5:34.04 |
6:44.21 |
7:53.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mikkel Knudsen |
1990 |
|
583 |
1:03.13 |
2:09.94 |
3:16.83 |
4:24.73 |
9:01.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:33.45 |
6:43.15 |
7:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Kasper Holkjær |
1993 |
|
578 |
1:02.74 |
2:10.13 |
3:18.59 |
4:27.42 |
9:02.92 |
|
|
Allerød Svømmeklub |
|
|
|
5:36.87 |
6:46.23 |
7:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jacob Holst |
1991 |
|
572 |
1:04.93 |
2:13.21 |
3:21.84 |
4:30.57 |
9:04.57 |
|
|
Frem Odense |
|
|
|
5:38.17 |
6:47.57 |
7:56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Frederik Gustafsson |
1993 |
|
565 |
1:03.71 |
2:10.93 |
3:18.30 |
4:26.25 |
9:06.77 |
|
|
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
5:35.87 |
6:46.52 |
7:56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Johannes Rose |
1993 |
|
556 |
1:05.25 |
2:15.05 |
3:24.64 |
4:33.74 |
9:09.76 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
5:43.21 |
6:52.66 |
8:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Frederik A. Mariegaard |
1994 |
|
556 |
1:04.98 |
2:13.99 |
3:23.07 |
4:33.18 |
9:09.83 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
5:43.24 |
6:53.33 |
8:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Christoffer Harms-Tefke |
1992 |
|
542 |
1:05.44 |
2:15.09 |
3:24.12 |
4:33.99 |
9:14.55 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
5:43.94 |
6:54.39 |
8:04.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Lasse Sangild |
1990 |
|
534 |
1:04.79 |
2:14.79 |
3:24.51 |
4:35.09 |
9:17.12 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
5:45.96 |
6:56.86 |
8:07.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Nicolai Pedersen |
1994 |
|
502 |
1:04.94 |
2:16.08 |
3:27.99 |
4:40.49 |
9:28.86 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
5:53.03 |
7:05.87 |
8:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
31 marts 2010 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
12:29 |
|