2020-03-30   08:57:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:19   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Englund  2008    325  1:19.18  2:46.24  4:14.38    5:40.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:59.09                 
                     
Vigga Skou  2008    301  1:21.01  2:50.47  4:21.18    5:48.82   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:48.72                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    273  1:22.48  2:54.15  4:29.50    6:00.52   
  Vest-Brøndby  6:30.00                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    270  1:29.19  3:03.00  4:36.18    6:01.92   
  Vest-Brøndby  6:30.00                 
                     
Vega Deneke Kure  2009    269  1:28.42  3:01.06  4:33.83    6:02.25   
  Glostrup Svømmeklub  6:16.75                 
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009    259  1:25.22  2:57.98  4:34.68    6:06.87   
  Vest-Brøndby  6:30.00                 
                     
Adia Brekling  2008    227  1:30.69  3:11.38  4:50.33    6:23.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mille Reimer  2008    225  1:34.26  3:12.19  4:49.44    6:24.58   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Sofia Tang  2008    212  1:32.43    4:54.25    6:31.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Ida Fam  2008    188  1:39.01  3:24.36  5:09.03    6:47.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Cecilia Janning  2009    180  1:32.87  3:20.27  5:08.54    6:53.79   
  Vest-Brøndby  6:30.00                 
                     
12  Thilde Jølver Rasmussen  2008    145    2:39.48  5:30.57    7:24.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007    560  1:08.16  2:21.84  3:32.64    4:43.71   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:51.66                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    526  1:06.96  2:20.69  3:34.86    4:49.69   
  Solrød Svømmeklub  4:48.90                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    523  1:07.10  2:21.32  3:36.45    4:50.26   
  Vest-Brøndby  4:53.07                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    516  1:08.51  2:23.13  3:37.66    4:51.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:57.53                 
                     
Molly Namensen  2006    488  1:06.89  2:21.55  3:38.29    4:56.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:49.27                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    477  1:10.59  2:28.37  3:46.39    4:59.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:01.78                 
                     
Nynne Zandra Opperfelt  2006    475  1:10.74  2:28.08  3:45.65    4:59.78   
  Solrød Svømmeklub  5:18.50                 
                     
Katja Poulsen  2006    407  1:13.29  2:34.47  3:55.62    5:15.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:20.00                 
                     
Mollie Kaustrup Lindemose  2007    389  1:14.55  2:37.16  3:59.55    5:20.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:26.36                 
                     
10  Emma Spang  2006    364  1:16.25  2:40.00  4:04.19    5:27.43   
  Solrød Svømmeklub  5:36.59                 
                     
11  Smilla Hauge  2007    363  1:17.36  2:42.72  4:06.85    5:27.78   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:30.00                 
                     
12  Ida Celine Sangstad Holst  2007    344  1:18.98  2:45.67  4:12.72    5:33.66   
  Glostrup Svømmeklub  6:15.57                 
                     
13  Leonora Wahl-Brink  2007    330  1:19.26  2:46.39  4:13.82    5:38.28   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:30.47                 
                     
14  Sophie Harborg Fuchs  2007    321  1:17.58  2:45.18  4:14.35    5:41.29   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:30.00                 
                     
15  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007    284  1:21.73  2:52.87  4:24.74    5:55.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:56.09                 
                     
16  Josephine Michelsen  2007    282  1:26.65  2:59.50  4:30.39    5:56.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:13.53                 
                     
17  Amanda Aidinian  2007    271  1:26.48  2:59.82  4:32.05    6:01.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:05.86                 
                     
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mille Bergmann  2004    473  1:09.39  2:24.23  3:42.10    5:00.19   
  Rønne Svømme Klub  5:00.23                 
                     
Emma Riis  2005    353  1:15.43  2:41.38  4:06.22    5:30.74   
  Albertslund IF  5:47.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:19 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Otto Cairo  2007    317  1:11.46  2:29.92  3:50.77    5:11.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:31.72                 
                     
Daniel Holger Dyhr  2008    271  1:16.65  2:40.76  4:06.51    5:27.88   
  Glostrup Svømmeklub  6:10.04                 
                     
Herman Plehn Prehn  2007    259  1:14.63  2:40.51  4:07.34    5:32.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:10.17                 
                     
Balder H. Mikkelsen  2007    246  1:20.51  2:47.83  4:15.31    5:38.52   
  Frederikssund Svømmeklub  5:47.29                 
                     
Thorkild Bjørn  2007    237  1:20.75  2:49.87  4:18.74    5:42.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:00.00                 
                     
Jacob Riiber Hvid  2007    232  1:19.87  2:48.60  4:17.06    5:45.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:01.51                 
                     
Tristan Nygaard  2008    227  1:22.66  2:52.22  4:22.30    5:47.47   
  Glostrup Svømmeklub  6:10.04                 
                     
Mathias Larsen  2007    223  1:20.09  2:51.38  4:22.17    5:49.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:00.00                 
                     
Marcus Bilberg Lund  2008    219  1:25.08  2:56.99  4:26.77    5:52.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:15.22                 
                     
10  Storm Useinovski Krat  2007    191  1:28.14  3:02.72  4:35.89    6:07.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:23.81                 
                     
11  Hector Vildrik Thougaard  2007    188  1:22.30  2:58.72  4:34.86    6:09.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  6:20.65                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Puggaard  2005    530  1:00.98  2:08.22  3:15.15    4:22.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:21.04                 
                     
Theodor Møller  2005    451  1:02.44  2:12.86  3:24.17    4:36.66   
  Vest-Brøndby  4:33.54                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    445  1:03.75  2:14.90  3:27.63    4:38.00   
  Vest-Brøndby  4:35.06                 
                     
Carlo-Viggo Cairo  2005    390  1:09.57  2:25.26  3:41.04    4:50.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:51.96                 
                     
Emil Espinoza  2006    385  1:12.09  2:27.60  3:42.06    4:51.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:45.00                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006    366  1:10.01  2:24.29  3:40.23    4:56.56   
  Vest-Brøndby  4:55.61                 
                     
Mauritz Otzen  2005    341  1:13.28  2:30.47  3:49.01    5:03.78   
  Vest-Brøndby  5:08.14                 
                     
Marcus Skov Zacho  2006    311  1:13.80  2:32.92  3:53.84    5:13.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  5:37.22                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Nielsen  2004    438  1:03.87  2:15.04  3:27.88    4:39.38   
  Frederikssund Svømmeklub  4:33.44                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    435  1:04.29  2:17.24  3:29.82    4:40.04   
  Frederikssund Svømmeklub  4:35.50                 
                     
Valdemar Mariegaard  1999    396  1:00.59  2:10.77  3:29.63    4:48.80   
  Vest-Brøndby  4:12.09                 
                     
Alexander Hillhouse  2004    393  1:09.72  2:24.23  3:38.77    4:49.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:45.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:02   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kruse Enemærke  2010    215          42.82   
  Glostrup Svømmeklub  41.01                 
Nora Rosenkrantz  2010    186          44.96   
  Glostrup Svømmeklub  44.48                 
Amalie Vogt Monberg  2010    152          48.06   
  Solrød Svømmeklub  49.16                 
Laura Holg Jensen  2010    144          48.91   
  Vest-Brøndby  52.70                 
Alba Kunak  2010    126          51.08   
  Frederikssund Svømmeklub  51.30                 
Ellen Johanne Skovsgaard  2010    125          51.25   
  Frederikssund Svømmeklub  55.75                 
Ina Højsteen  2010    120          51.94   
  Vest-Brøndby  53.56                 
Asta Kruse Enemærke  2010    116          52.52   
  Glostrup Svømmeklub  50.08                 
Lissie Murphy  2010    115          52.69   
  Vest-Brøndby  52.88                 
10  Karla Bødiker  2012    113          53.05   
  Glostrup Svømmeklub  55.73                 
11  Ingrid Schultz  2010    104          54.58   
  Albertslund IF  56.74                 
12  Isabella Frederiksen  2011    89          57.43   
  Glostrup Svømmeklub  1:00.43                 
13  Sofie Nygaard Kofoed  2010    88          57.71   
  Albertslund IF  1:04.32                 
14  Carmen Grønkjær Thomsen  2011    87          57.72   
  Glostrup Svømmeklub  51.86                 
15  Carla Milling  2011    74          1:01.04   
  Solrød Svømmeklub  1:00.08                 
16  Leonora Ottosen  2011    70          1:02.25   
  Vest-Brøndby  1:03.75                 
17  Lucca Skov  2012    66          1:03.36   
  Frederikssund Svømmeklub                   
18  Filippa Kristoffersen  2010    65          1:03.62   
  Vest-Brøndby  1:07.05                 
19  Sofie K. Kristensen  2010    64          1:04.17   
  Vest-Brøndby  1:09.23                 
Sofie Forsmark  2010              DSQ  Afslutn. mave 50m 
  Vest-Brøndby  1:06.75                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Sohn  2008    335          36.95   
  Rønne Svømme Klub  39.65                 
Ellen Lunn  2008    334          36.98   
  Frederikssund Svømmeklub  39.26                 
Julie Truelsen  2008    269          39.72   
  Frederikssund Svømmeklub  42.38                 
Siena Serizawa  2008    266          39.91   
  Glostrup Svømmeklub  40.78                 
Mille Bækmark  2008    231          41.83   
  Albertslund IF  42.39                 
Clara Johansen  2008    230          41.85   
  Rønne Svømme Klub  47.17                 
Caroline Milling  2009    230          41.88   
  Solrød Svømmeklub  42.58                 
Thea Fritz Larsen  2009    221          42.45   
  Albertslund IF  45.45                 
Mathilde Rygaard Hansen  2008    210          43.12   
  Solrød Svømmeklub  43.26                 
10  Kornelia Eg  2008    208          43.26   
  Frederikssund Svømmeklub  44.77                 
11  Sofia Tang  2008    200          43.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.53                 
12  Emma de Palo-Jonas  2008    196          44.12   
  Vest-Brøndby  44.23                 
13  Thilde Bødiker  2009    181          45.34   
  Glostrup Svømmeklub  44.87                 
14  Ann-Louise Schledermann  2009    180          45.40   
  Glostrup Svømmeklub  44.62                 
15  Cornelia Matthesen  2009    159          47.29   
  Vest-Brøndby  52.71                 
16  Emma Metasch Rueløkke  2009    144          48.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  51.95                 
17  Lisa Koerver Schmidt  2009    143          49.05   
  Glostrup Svømmeklub  45.91                 
18  Jensine Højmark Skaaning  2008    134          50.04   
  Albertslund IF  54.92                 
18  Lucca Lundemoes  2009    134          50.04   
  Vest-Brøndby  47.93                 
20  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    80          59.51   
  Vest-Brøndby  57.42                 
Linea Skriver Fabricius  2009              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.89                 
Frederikke Rasmussen  2009              DSQ  Ej fortsat bev. v25m 
  Albertslund IF  1:00.64                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Siv Reimer  2006    499          32.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.90                 
Nicole Damhøj Andersen  2006    434          33.89   
  Solrød Svømmeklub  33.65                 
Malouca Laura Bruun  2007    423          34.19   
  Glostrup Svømmeklub  34.30                 
Maya Amstrup Riis  2007    394          34.99   
  Vest-Brøndby  34.43                 
Lilja Skov  2007    355          36.23   
  Frederikssund Svømmeklub  41.26                 
Mikkeline H. Jacobsen  2007    353          36.32   
  Vest-Brøndby  35.45                 
Jasmin Jansuk Rømer  2007    345          36.57   
  Rønne Svømme Klub  41.00                 
Regitze Rosenkrantz  2006    339          36.81   
  Glostrup Svømmeklub  35.98                 
Daniella Anderson  2006    326          37.29   
  Solrød Svømmeklub  37.32                 
10  Agnes Højsteen  2007    314          37.74   
  Vest-Brøndby  37.62                 
11  Line Appel  2007    307          38.02   
  Frederikssund Svømmeklub  39.67                 
12  Helena Fritz Larsen  2007    205          43.47   
  Albertslund IF  48.05                 
13  Caroline Lindberg  2007    201          43.76   
  Frederikssund Svømmeklub  45.76                 
14  Mila Schwarzenburg  2007    195          44.24   
  Rønne Svømme Klub  55.80                 
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sille Andersen  2003    497          32.39   
  Frederikssund Svømmeklub  32.09                 
Emilie Pyndt Hansen  2004    457          33.31   
  Frederikssund Svømmeklub  34.47                 
Ida Lykke Wennicke  2001    449          33.50   
  Frederikssund Svømmeklub  32.34                 
Amanda L. Munch-Jensen  2005    339          36.81   
  Solrød Svømmeklub  38.55                 
Mathilde Lund  2004    264          39.97   
  Solrød Svømmeklub  39.75                 
Sofie Riis  2005    254          40.51   
  Albertslund IF  39.68                 
Freja Johanna Kepser  2005    221          42.43   
  Albertslund IF  41.89                 
Sofie Christiansen  2005    189          44.73   
  Rønne Svømme Klub  43.53                 
Sofia Levisen  2002              DNS   
  Solrød Svømmeklub  36.00                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:02 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustavs Lopacinskis  2009    195          38.28   
  Frederikssund Svømmeklub  43.72                 
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009    114          45.81   
  Glostrup Svømmeklub  45.75                 
Markus Tordrup  2010    95          48.65   
  Vest-Brøndby  49.75                 
Marco Leang  2009    91          49.34   
  Glostrup Svømmeklub  52.52                 
Gustav Holm  2009    86          50.28   
  Albertslund IF  56.10                 
Filip Nielsen  2010    85          50.39   
  Albertslund IF  48.93                 
Jonas Packert-Frandsen  2009    82          51.07   
  Vest-Brøndby  51.32                 
Florian Westarp Zornhagen  2009    74          52.73   
  Glostrup Svømmeklub  53.12                 
Oscar G. Lopez Nielsen  2010    70          53.73   
  Glostrup Svømmeklub  52.50                 
10  Noah Seneberg  2010    67          54.53   
  Vest-Brøndby  53.65                 
11  Benjamin Nygaard  2010    67          54.65   
  Glostrup Svømmeklub  55.99                 
12  Storm Bachman Holmtoft  2010    65          55.10   
  Glostrup Svømmeklub  53.68                 
13  Alexander Birk Lund  2010    65          55.22   
  Vest-Brøndby  57.44                 
14  Ronas Cetinkaya  2010    64          55.53   
  Vest-Brøndby  57.67                 
15  Noah Kobbernagel  2011    62          56.10   
  Vest-Brøndby  59.42                 
16  Nohr Kure  2011    54          58.47   
  Glostrup Svømmeklub  1:09.61                 
17  Oliver Krogh  2011    50          1:00.26   
  Glostrup Svømmeklub  1:01.33                 
18  Alexander Bech  2011    49          1:00.66   
  Glostrup Svømmeklub  1:00.78                 
19  Tobias Evald Sørensen  2011    48          1:00.88   
  Glostrup Svømmeklub  1:01.67                 
20  Villum Nygaard  2011    47          1:01.16   
  Vest-Brøndby  1:07.78                 
21  Jacob Bornhøft Nielsen  2010    43          1:03.14   
  Vest-Brøndby  59.63                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Loui Krag  2007    266          34.51   
  Frederikssund Svømmeklub  35.86                 
Laurits Erichsen  2007    200          37.99   
  Rønne Svømme Klub  40.19                 
Mads Dencher Nielsen  2007    178          39.43   
  Frederikssund Svømmeklub                   
Rasmus Nyland  2007    172          39.88   
  Frederikssund Svømmeklub  45.41                 
Oscaar Opperfelt  2008    161          40.77   
  Solrød Svømmeklub  41.48                 
Samuel Lourenco  2007    160          40.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.90                 
Anders Koch Jensen  2008    140          42.75   
  Glostrup Svømmeklub  44.27                 
William R. Blaasvær  2008    139          42.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  43.54                 
Peter Emil Dyhr  2008    130          43.82   
  Glostrup Svømmeklub  42.93                 
10  Christian V. F. Jakobsen  2008    130          43.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  45.06                 
11  Elias Løkken Boss  2008    130          43.86   
  Rønne Svømme Klub  44.81                 
12  Lauritz Viborg Husum  2007    126          44.29   
  Frederikssund Svømmeklub  48.95                 
13  Lucas Lund Warner  2008    125          44.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  46.06                 
14  Emil Bantz Nielsen  2007    116          45.51   
  Frederikssund Svømmeklub  44.25                 
15  Noah Nygaard  2008    104          47.13   
  Vest-Brøndby  47.87                 
16  Kasper Egerod  2008    91          49.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  49.21                 
17  Micas Victor Løth Brandt  2008    82          51.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  59.83                 
18  Villads Pehrsson  2008    62          56.03   
  Frederikssund Svømmeklub  58.59                 
Mathias Hørsving  2008              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  50.50                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hugo Haakansson  2006    407          29.96   
  Vest-Brøndby  30.46                 
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    329          32.17   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  34.73                 
Mads Mørkhøj Hartington  2006    299          33.21   
  Solrød Svømmeklub  32.51                 
Tobias Melhede  2006    295          33.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.18                 
Bertram Olesen  2005    293          33.45   
  Frederikssund Svømmeklub  32.86                 
Jonathan Kristensen  2006    289          33.59   
  Frederikssund Svømmeklub  34.31                 
Vincent Borup Schärer  2006    277          34.06   
  Solrød Svømmeklub  34.01                 
Carl S. Sørensen  2006    250          35.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  41.17                 
Jacob Tykskov Marcussen  2006    163          40.67   
  Frederikssund Svømmeklub  46.45                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999    435          29.32   
  Vest-Brøndby  29.95                 
Morten Kilhof  2000    327          32.22   
  Solrød Svømmeklub  32.79                 
Mads Bantz Nielsen  2004    286          33.70   
  Frederikssund Svømmeklub  37.40                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:13 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:41   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Marie Munk  2008    336  36.68  1:21.99  2:12.51    2:55.13   
  Albertslund IF  3:01.45                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    336  36.59  1:20.51  2:12.39    2:55.26   
  Vest-Brøndby  2:56.50                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    290  38.35  1:25.64  2:21.00    3:04.03   
  Glostrup Svømmeklub  3:06.55                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    256  41.54  1:30.48  2:28.19    3:11.87   
  Vest-Brøndby  3:15.71                 
                     
Frederikke M. Rasmussen  2008    252  38.83  1:29.16  2:30.76    3:12.86   
  Vest-Brøndby  3:36.08                 
                     
Luka Revitz  2008    218  45.20  1:37.97  2:35.62    3:22.22   
  Vest-Brøndby  3:39.65                 
                     
Vega Deneke Kure  2009    207  48.33  1:38.45  2:41.93    3:25.83   
  Glostrup Svømmeklub  3:27.30                 
                     
Caroline Stefansen  2009    183  48.49  1:41.91  2:43.31    3:34.41   
  Vest-Brøndby  3:34.19                 
                     
Emma de Palo-Jonas  2008    173  49.72  1:48.10  2:51.33    3:38.43   
  Vest-Brøndby  3:22.29                 
                     
10  Ida Larsen  2009    142  51.51  1:52.40  3:00.80    3:53.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Cecilia Janning  2009    136  56.15  1:49.68  3:09.24    3:56.91   
  Vest-Brøndby  3:53.61                 
                     
12  Lisa Koerver Schmidt  2009    135  52.38  1:51.80  3:05.85    3:57.51   
  Glostrup Svømmeklub  3:47.93                 
                     
13  Katinka Als Makne  2009    117  59.27  2:03.59  3:19.11    4:08.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009              DNS   
  Vest-Brøndby  3:20.58                 
                     
Lamia Taslicukur  2008              DSQ  Ej samt. berør v125m 
  Vest-Brøndby  3:45.23                 
                     
Maiken Stoel Nielsen  2009              DSQ  Ej berøring v.125m 
  Glostrup Svømmeklub  3:57.85                 
                     
Mille Therp  2009              DSQ  Aktiv ryglig eft.175 
  Vest-Brøndby  3:30.00                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emma Hansen  2007    487  34.42  1:14.85  1:58.62    2:34.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.82                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    462  33.65  1:15.84  2:02.06    2:37.56   
  Vest-Brøndby  2:39.24                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    461  34.33  1:17.16  2:00.80    2:37.66   
  Solrød Svømmeklub  2:37.89                 
                     
Rikke Therp  2006    459  34.91  1:15.30  2:01.45    2:37.96   
  Vest-Brøndby  2:40.14                 
                     
Mathilde Johansen  2007    424  34.26  1:17.11  2:04.25    2:42.12   
  Glostrup Svømmeklub  2:40.73                 
                     
Katja Poulsen  2006    390  36.73  1:18.33  2:08.02    2:46.69   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:43.27                 
                     
Charlotte Hjortshøj  2006    385  35.47  1:19.56  2:09.10    2:47.44   
  Solrød Svømmeklub  2:42.54                 
                     
Laura Jørgensen  2007    335  39.10  1:22.94  2:13.65    2:55.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:57.94                 
                     
Sandra Bünsov Frederiksen  2007    296  37.67  1:24.05  2:17.71    3:02.84   
  Vest-Brøndby  3:12.69                 
                     
10  Ingeborg Fleron Qvant  2007    281  41.17  1:25.79  2:23.14    3:05.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:15.69                 
                     
11  Liv Emilie Ryberg  2007    201  48.60  1:41.00  2:40.94    3:27.89   
  Frederikssund Svømmeklub  3:39.49                 
                     
12  Emilia Nielsen  2007    187  48.25  1:45.70  2:48.91    3:32.83   
  Albertslund IF  3:33.64                 
                     
Amalie Backhausen  2006              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:40.47                 
                     
Hannah Bjørneboe  2007              DSQ  Ryg ej afslut. v100m 
  Vest-Brøndby  3:28.06                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline P. Mathiesen  2001    535  31.16  1:07.71  1:54.00    2:30.05   
  Solrød Svømmeklub  2:26.60                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    454  34.50  1:16.69  2:00.70    2:38.53   
  Solrød Svømmeklub  2:40.74                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004    426  34.39  1:14.52  2:04.76    2:41.91   
  Frederikssund Svømmeklub  2:43.37                 
                     
Laura Buchmann  2004    320  38.86  1:26.55  2:16.07    2:58.05   
  Albertslund IF  3:02.68                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:41 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:52   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Loui Krag  2007    294  37.42  1:18.38  2:07.21    2:44.72   
  Frederikssund Svømmeklub  2:47.83                 
                     
Mads Duer Laurberg  2008    224  39.29  1:28.85  2:17.77    3:00.49   
  Vest-Brøndby  3:03.73                 
                     
Jonathan van der Rijt  2007    220  39.54  1:27.12  2:19.01    3:01.53   
  Frederikssund Svømmeklub  3:08.72                 
                     
Daniel Holger Dyhr  2008    207  41.43  1:27.38  2:25.21    3:05.06   
  Glostrup Svømmeklub  3:18.43                 
                     
Tristan Nygaard  2008    203  42.11  1:29.11  2:24.55    3:06.49   
  Glostrup Svømmeklub  3:04.39                 
                     
Malte Bøgelund Høpfner  2008    178  43.17  1:33.36  2:31.65    3:14.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:45.85                 
                     
Cornelius K. Andreassen  2008    176  42.87  1:31.42  2:30.98    3:15.26   
  Vest-Brøndby  3:36.75                 
                     
Oliver Hentzen Tordrup  2008    156  45.53  1:38.56  2:40.77    3:23.34   
  Vest-Brøndby  3:44.22                 
                     
Noah Nygaard  2008    109  58.50  1:54.23  2:58.27    3:49.43   
  Vest-Brøndby  4:23.82                 
                     
Laurits Erichsen  2007              DSQ  Ej samt. berør v125m 
  Rønne Svømme Klub  3:15.81                 
                     
Mads Ulslev Parbst  2008              DSQ  Ej samt. berør v125m 
  Vest-Brøndby  3:30.00                 
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Svej  2005    455  30.75  1:09.33  1:48.70    2:22.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.79                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    414  30.94  1:07.24  1:52.75    2:27.00   
  Vest-Brøndby  2:29.66                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    380  33.35  1:11.50  1:55.70    2:31.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.82                 
                     
Frederik Knakkergaard  2005    369  33.08  1:12.41  1:57.36    2:32.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:41.45                 
                     
Martin Svendson  2005    366  31.44  1:10.06  1:57.40    2:33.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:35.15                 
                     
Sebastian Højer Øster  2006    363  33.34  1:15.28  1:57.74    2:33.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.20                 
                     
Xander Ravn Grønholt  2006    339  33.16  1:13.46  2:00.83    2:37.12   
  Glostrup Svømmeklub  2:40.12                 
                     
Karl Svane Kristensen  2005    338  34.96  1:18.34  2:00.57    2:37.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:47.12                 
                     
Philip Schou Christiansen  2006    217  42.08  1:29.48  2:22.74    3:02.35   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:12.74                 
                     
10  Karl-Johan Brandt  2006    168  44.26  1:36.43  2:34.26    3:18.43   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William S. Michaelsen  2001    437  29.75  1:08.40  1:50.27    2:24.46   
  Frederikssund Svømmeklub  2:20.49                 
                     
Benjamin Koch Andersen  2004    404  29.35  1:06.30  1:48.65    2:28.28   
  Solrød Svømmeklub  2:25.85                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:52 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kruse Enemærke  2010    230          39.78   
  Glostrup Svømmeklub  40.30                 
Nora Rosenkrantz  2010    73          58.14   
  Glostrup Svømmeklub  55.38                 
Amalie Vogt Monberg  2010    65          1:00.48   
  Solrød Svømmeklub  56.94                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ellen Lunn  2008    338          34.99   
  Frederikssund Svømmeklub  35.18                 
Siena Serizawa  2008    281          37.19   
  Glostrup Svømmeklub  37.26                 
Clara Johansen  2008    207          41.21   
  Rønne Svømme Klub  45.16                 
Luka Revitz  2008    171          43.84   
  Vest-Brøndby  46.69                 
Maiken Stoel Nielsen  2009    155          45.36   
  Glostrup Svømmeklub  42.44                 
Ann-Louise Schledermann  2009    152          45.67   
  Glostrup Svømmeklub  49.16                 
Natalie Meyer  2009    146          46.20   
  Glostrup Svømmeklub  49.55                 
Thilde Bødiker  2009    145          46.32   
  Glostrup Svømmeklub  58.05                 
Jensine Højmark Skaaning  2008    139          47.04   
  Albertslund IF                   
10  Lamia Taslicukur  2008    126          48.54   
  Vest-Brøndby  50.15                 
11  Mille Therp  2009    114          50.19   
  Vest-Brøndby  48.29                 
12  Caroline Stefansen  2009    106          51.38   
  Vest-Brøndby  48.63                 
13  Mille Mouritzen  2009    97          52.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
14  Ida Matthesen  2009    95          53.30   
  Vest-Brøndby  1:08.69                 
15  Lina Louardi  2009    84          55.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
16  Victoria Sinding Vetlov  2009    78          56.90   
  Vest-Brøndby                   
17  Frida Christoffersen  2009    51          1:05.42   
  Vest-Brøndby  1:02.30                 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Møller-Ern  2006    494          30.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.23                 
Julie Eriksen Tankmar  2006    462          31.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  30.67                 
Nicole Damhøj Andersen  2006    461          31.54   
  Solrød Svømmeklub  31.29                 
Malouca Laura Bruun  2007    417          32.62   
  Glostrup Svømmeklub  36.12                 
Regitze Rosenkrantz  2006    415          32.66   
  Glostrup Svømmeklub  32.28                 
Rikke Therp  2006    408          32.87   
  Vest-Brøndby  31.99                 
Maya Amstrup Riis  2007    407          32.89   
  Vest-Brøndby  33.84                 
Marie Nissov-Johansen  2006    392          33.31   
  Vest-Brøndby  34.32                 
Mathilde Johansen  2007    376          33.77   
  Glostrup Svømmeklub  33.68                 
10  Karla Bergmann  2007    345          34.74   
  Rønne Svømme Klub  36.13                 
11  Laika Usinger  2006    333          35.16   
  Vest-Brøndby  35.86                 
12  Mikkeline H. Jacobsen  2007    313          35.87   
  Vest-Brøndby  35.33                 
13  Line Appel  2007    241          39.13   
  Frederikssund Svømmeklub  40.47                 
14  Jasmin Jansuk Rømer  2007    240          39.23   
  Rønne Svømme Klub  38.10                 
15  Freja Fyller Jacobsen  2007    238          39.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.22                 
16  Josephine Michelsen  2007    209          41.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  45.90                 
17  Hannah Bjørneboe  2007    163          44.55   
  Vest-Brøndby  48.81                 
18  Helena Fritz Larsen  2007    143          46.58   
  Albertslund IF                   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Lykke Wennicke  2001    454          31.72   
  Frederikssund Svømmeklub  31.54                 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    384          33.52   
  Solrød Svømmeklub  34.47                 
Amanda L. Munch-Jensen  2005    352          34.50   
  Solrød Svømmeklub  35.21                 
Emma Riis  2005    257          38.32   
  Albertslund IF  40.62                 
Julie Sonne  2005    247          38.83   
  Frederikssund Svømmeklub  36.18                 
Sofie Riis  2005    225          40.07   
  Albertslund IF  42.46                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:50 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustavs Lopacinskis  2009    148          41.11   
  Frederikssund Svømmeklub  40.36                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Herman Plehn Prehn  2007    277          33.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.88                 
Otto Cairo  2007    273          33.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.85                 
Jacob Riiber Hvid  2007    218          36.10   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  36.47                 
Thorkild Bjørn  2007    210          36.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.14                 
Mads Duer Laurberg  2008    180          38.47   
  Vest-Brøndby  37.85                 
Mathias Larsen  2007    177          38.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  38.54                 
Jonathan Petersen  2007    173          39.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  39.12                 
Nick Nielsen  2008    161          39.91   
  Solrød Svømmeklub  45.94                 
Marcus Bilberg Lund  2008    161          39.95   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  45.76                 
10  Jonathan van der Rijt  2007    159          40.12   
  Frederikssund Svømmeklub  38.17                 
11  Samuel Lourenco  2007    150          40.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  58.15                 
12  Oscaar Opperfelt  2008    144          41.41   
  Solrød Svømmeklub  41.98                 
13  Cornelius K. Andreassen  2008    138          42.03   
  Vest-Brøndby  46.32                 
14  Hector Vildrik Thougaard  2007    130          42.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  40.99                 
15  Peter Emil Dyhr  2008    113          44.88   
  Glostrup Svømmeklub  50.90                 
16  Lucas Lund Warner  2008    112          45.01   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  54.27                 
17  Elias Løkken Boss  2008    109          45.50   
  Rønne Svømme Klub  44.58                 
18  Storm Useinovski Krat  2007    106          45.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  47.08                 
19  Mads Dencher Nielsen  2007    104          46.17   
  Frederikssund Svømmeklub  44.46                 
20  Oliver Hentzen Tordrup  2008    104          46.25   
  Vest-Brøndby  51.03                 
21  William R. Blaasvær  2008    89          48.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.32                 
22  Mathias Hørsving  2008    80          50.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.53                 
23  Noah Nygaard  2008    59          55.64   
  Vest-Brøndby  58.06                 
24  Micas Victor Løth Brandt  2008    47          1:00.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.48                 
25  Mads Ulslev Parbst  2008    31          1:09.16   
  Vest-Brøndby  1:01.00                 
Kasper Egerod  2008              DSQ  Asynkrone arme v20m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.24                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Berlin  2005    532          26.83   
  Rønne Svømme Klub  25.89                 
Theodor Møller  2005    411          29.25   
  Vest-Brøndby  30.92                 
Rodi Cetinkaya  2006    398          29.56   
  Vest-Brøndby  29.81                 
Magnus Rasmussen  2006    395          29.64   
  Vest-Brøndby  30.74                 
Carlo-Viggo Cairo  2005    384          29.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  32.30                 
Marcus Skov Zacho  2006    304          32.32   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  33.98                 
Carl S. Sørensen  2006    300          32.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  31.72                 
Vincent Borup Schärer  2006    291          32.79   
  Solrød Svømmeklub  32.13                 
Mauritz Otzen  2005    273          33.51   
  Vest-Brøndby  34.15                 
10  Jonathan Kristensen  2006    253          34.35   
  Frederikssund Svømmeklub  34.35                 
11  Sebastian Egenhardt  2006    211          36.52   
  Vest-Brøndby  38.79                 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Mariegaard  1999    560          26.38   
  Vest-Brøndby  26.29                 
Casper Mørkhøj Hartington  2002    553          26.49   
  Solrød Svømmeklub  25.89                 
Casper Davidsen  1999    531          26.85   
  Vest-Brøndby  28.26                 
Phillip Quist  2003    449          28.39   
  Rønne Svømme Klub  28.56                 
Mads Bantz Nielsen  2004    354          30.74   
  Frederikssund Svømmeklub  30.20                 
Morten Kilhof  2000    294          32.68   
  Solrød Svømmeklub  32.23                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  12:53   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nora Rosenkrantz  2010    170  40.34        1:30.63   
  Glostrup Svømmeklub  1:24.76                 
                     
Alba Kunak  2010    135  45.92        1:37.87   
  Frederikssund Svømmeklub  1:44.57                 
                     
Asta Kruse Enemærke  2010    112  46.25        1:43.94   
  Glostrup Svømmeklub  1:54.28                 
                     
Anna Dencher Nielsen  2010    105  50.06        1:46.27   
  Frederikssund Svømmeklub  1:50.68                 
                     
Lissie Murphy  2010    96  49.62        1:49.74   
  Vest-Brøndby  1:54.65                 
                     
Ingrid Schultz  2010    88  52.96        1:52.70   
  Albertslund IF  1:53.85                 
                     
Carmen Grønkjær Thomsen  2011    82  51.21        1:55.38   
  Glostrup Svømmeklub  1:46.20                 
                     
Ina Højsteen  2010    81  54.63        1:55.90   
  Vest-Brøndby  1:56.93                 
                     
Sofie Nygaard Kofoed  2010    76  58.54        1:58.27   
  Albertslund IF  2:02.24                 
                     
10  Karla Bødiker  2012    74  56.67        1:59.36   
  Glostrup Svømmeklub  2:06.32                 
                     
11  Laura Holg Jensen  2010    68  53.83        2:02.52   
  Vest-Brøndby  2:01.10                 
                     
12  Isabella Frederiksen  2011    65  58.79        2:04.95   
  Glostrup Svømmeklub  2:11.07                 
                     
13  Leonora Ottosen  2011    58  58.51        2:09.28   
  Vest-Brøndby  2:06.12                 
                     
14  Carla Milling  2011    55  59.89        2:11.52   
  Solrød Svømmeklub  2:17.28                 
                     
15  Lucca Skov  2012    54  1:01.22        2:12.89   
  Frederikssund Svømmeklub  2:11.25                 
                     
16  Sofie Forsmark  2010    46  1:03.39        2:19.76   
  Vest-Brøndby  2:19.20                 
                     
17  Filippa Kristoffersen  2010    44  1:06.04        2:21.75   
  Vest-Brøndby  2:21.12                 
                     
Sofie K. Kristensen  2010              DNF   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Sohn  2008    358  34.60        1:10.75   
  Rønne Svømme Klub  1:15.13                 
                     
Vigga Skou  2008    311  35.40        1:14.16   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:13.49                 
                     
Marie Munk  2008    300  36.69        1:15.02   
  Albertslund IF  1:13.02                 
                     
Mathilde Rygaard Hansen  2008    246  37.57        1:20.19   
  Solrød Svømmeklub  1:19.55                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    239  39.20        1:20.96   
  Glostrup Svømmeklub  1:21.42                 
                     
Esther Bang Laursen  2009    238  37.88        1:21.04   
  Vest-Brøndby  1:21.65                 
                     
Adia Brekling  2008    233  37.90        1:21.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:27.29                 
                     
Sofia Tang  2008    228  40.02        1:22.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.21                 
                     
Caroline Milling  2009    215  38.22        1:23.79   
  Solrød Svømmeklub  1:27.79                 
                     
10  Thea Fritz Larsen  2009    200  40.69        1:25.80   
  Albertslund IF  1:27.05                 
                     
11  Marie Borregaard Nielsen  2008    190  40.15        1:27.32   
  Frederikssund Svømmeklub  1:44.31                 
                     
12  Cornelia Matthesen  2009    154  43.83        1:33.72   
  Vest-Brøndby  1:38.60                 
                     
13  Ida Matthesen  2009    138  46.12        1:37.22   
  Vest-Brøndby  1:40.33                 
                     
14  Frida Christoffersen  2009    125  45.97        1:40.27   
  Vest-Brøndby  1:34.96                 
                     
15  Lucca Lundemoes  2009    124  47.46        1:40.54   
  Vest-Brøndby  1:46.41                 
                     
16  Victoria Sinding Vetlov  2009    119  48.63        1:42.07   
  Vest-Brøndby  1:38.80                 
                     
17  Frederikke Rasmussen  2009    98  50.97        1:48.86   
  Albertslund IF  1:49.51                 
                     
18  Alma Pedersen  2009    91  50.68        1:51.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
19  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    67  57.98        2:03.24   
  Vest-Brøndby  2:02.23                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Ravn Herche  2007    585  28.74        1:00.05   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.07                 
                     
Martine Damborg  2007    547  29.26        1:01.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.18                 
                     
Julie Eriksen Tankmar  2006    498  30.43        1:03.37   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:01.50                 
                     
Emma Hansen  2007    492  31.37        1:03.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.15                 
                     
Molly Namensen  2006    487  30.27        1:03.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.28                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    475  30.97        1:04.36   
  Solrød Svømmeklub  1:04.01                 
                     
Marie Nissov-Johansen  2006    448  31.61        1:05.66   
  Vest-Brøndby  1:05.38                 
                     
Siv Reimer  2006    440  31.33        1:06.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.38                 
                     
Nynne Zandra Opperfelt  2006    433  31.68        1:06.41   
  Solrød Svømmeklub  1:05.64                 
                     
10  Katja Poulsen  2006    422  32.42        1:06.99   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.91                 
                     
11  Regitze Rosenkrantz  2006    412  32.43        1:07.50   
  Glostrup Svømmeklub  1:07.52                 
                     
12  Smilla Hauge  2007    394  32.51        1:08.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.91                 
                     
13  Jasmin Jansuk Rømer  2007    392  33.06        1:08.65   
  Rønne Svømme Klub  1:11.36                 
                     
14  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    390  33.01        1:08.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.34                 
                     
15  Daniella Anderson  2006    377  32.88        1:09.55   
  Solrød Svømmeklub  1:09.50                 
                     
16  Emma Spang  2006    354  34.21        1:10.97   
  Solrød Svømmeklub  1:11.53                 
                     
17  Lilja Skov  2007    352  33.84        1:11.12   
  Frederikssund Svømmeklub  1:07.59                 
                     
18  Agnes Højsteen  2007    344  34.67        1:11.71   
  Vest-Brøndby  1:12.66                 
                     
19  Ida Celine Sangstad Holst  2007    310  35.44        1:14.21   
  Glostrup Svømmeklub  1:14.50                 
                     
20  Sophie Harborg Fuchs  2007    306  35.35        1:14.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.76                 
                     
21  Leonora Wahl-Brink  2007    305  35.64        1:14.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.94                 
                     
22  Laura Jørgensen  2007    305  35.76        1:14.63   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.11                 
                     
23  Ingeborg Fleron Qvant  2007    301  35.95        1:14.97   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.09                 
                     
24  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007    298  35.75        1:15.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:16.93                 
                     
25  Sandra Bünsov Frederiksen  2007    294  35.72        1:15.54   
  Vest-Brøndby  1:21.61                 
                     
26  Mila Schwarzenburg  2007    281  36.77        1:16.66   
  Rønne Svømme Klub  1:21.35                 
                     
27  Amanda Aidinian  2007    275  36.37        1:17.19   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.17                 
                     
28  Hannah Bjørneboe  2007    246  39.26        1:20.11   
  Vest-Brøndby  1:19.72                 
                     
29  Emilia Nielsen  2007    212  39.90        1:24.21   
  Albertslund IF  1:21.53                 
                     
 
Løb 9, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline P. Mathiesen  2001    473  31.02        1:04.47   
  Solrød Svømmeklub  1:03.52                 
                     
Sille Andersen  2003    459  31.27        1:05.13   
  Frederikssund Svømmeklub  1:03.57                 
                     
Mille Bergmann  2004    439  32.13        1:06.07   
  Rønne Svømme Klub  1:05.70                 
                     
Laura Buchmann  2004    356  33.93        1:10.90   
  Albertslund IF  1:09.70                 
                     
Emma Riis  2005    340  34.81        1:11.93   
  Albertslund IF  1:12.98                 
                     
Mathilde Lund  2004    334  34.22        1:12.37   
  Solrød Svømmeklub  1:14.31                 
                     
Julie Sonne  2005    314  34.31        1:13.89   
  Frederikssund Svømmeklub  1:12.33                 
                     
Freja Johanna Kepser  2005    227  38.85        1:22.31   
  Albertslund IF  1:18.45                 
                     
Sofie Christiansen  2005    217  39.79        1:23.60   
  Rønne Svømme Klub  1:21.99                 
                     
Sofia Levisen  2002              DNS   
  Solrød Svømmeklub  1:09.43                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  12:53 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009    167  37.87        1:21.57   
  Glostrup Svømmeklub  1:23.53                 
                     
Marco Leang  2009    138  40.55        1:26.91   
  Glostrup Svømmeklub  1:45.00                 
                     
Jonas Packert-Frandsen  2009    111  43.27        1:33.44   
  Vest-Brøndby  1:33.98                 
                     
Oscar G. Lopez Nielsen  2010    101  44.36        1:36.35   
  Glostrup Svømmeklub  1:40.29                 
                     
Gustav Holm  2009    90  47.79        1:40.03   
  Albertslund IF  1:47.23                 
                     
Filip Nielsen  2010    87  48.00        1:41.29   
  Albertslund IF  1:50.66                 
                     
Markus Tordrup  2010    84  47.52        1:42.40   
  Vest-Brøndby  1:46.65                 
                     
Storm Bachman Holmtoft  2010    79  49.79        1:44.61   
  Glostrup Svømmeklub  1:41.04                 
                     
Ronas Cetinkaya  2010    64  51.14        1:52.13   
  Vest-Brøndby  1:55.81                 
                     
10  Alexander Birk Lund  2010    62  53.90        1:53.05   
  Vest-Brøndby  2:02.76                 
                     
11  Noah Kobbernagel  2011    58  52.47        1:55.60   
  Vest-Brøndby  1:58.12                 
                     
12  Noah Seneberg  2010    49  1:02.09        2:02.49   
  Vest-Brøndby  2:10.30                 
                     
13  Nohr Kure  2011    47  57.20        2:04.18   
  Glostrup Svømmeklub  2:21.90                 
                     
14  Villum Nygaard  2011    44  1:01.31        2:06.54   
  Vest-Brøndby  2:22.59                 
                     
15  Benjamin Nygaard  2010    32  1:03.49        2:21.29   
  Glostrup Svømmeklub  2:26.58                 
                     
16  Oliver Krogh  2011    30  1:06.99        2:24.22   
  Glostrup Svømmeklub  2:29.38                 
                     
17  Jacob Bornhøft Nielsen  2010    29  1:08.24        2:26.08   
  Vest-Brøndby  2:33.48                 
                     
18  Alexander Bech  2011    28  2:26.97        2:26.97   
  Glostrup Svømmeklub  2:31.38                 
                     
19  Tobias Evald Sørensen  2011    21  1:13.41        2:42.77   
  Glostrup Svømmeklub  2:49.61                 
                     
Florian Westarp Zornhagen  2009              DNS   
  Glostrup Svømmeklub  1:39.53                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Balder H. Mikkelsen  2007    257  33.60        1:10.66   
  Frederikssund Svømmeklub  1:10.98                 
                     
Laurits Erichsen  2007    253  33.63        1:10.99   
  Rønne Svømme Klub  1:12.11                 
                     
Rasmus Nyland  2007    245  35.06        1:11.74   
  Frederikssund Svømmeklub  1:15.36                 
                     
Daniel Holger Dyhr  2008    224  35.55        1:13.89   
  Glostrup Svømmeklub  1:16.06                 
                     
Tristan Nygaard  2008    224  36.34        1:13.99   
  Glostrup Svømmeklub  1:13.35                 
                     
Stefan Birkhøj Kjærstad  2007    212  35.88        1:15.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:19.70                 
                     
Malte Bøgelund Høpfner  2008    196  35.79        1:17.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.23                 
                     
Nick Nielsen  2008    187  37.37        1:18.49   
  Solrød Svømmeklub  1:24.45                 
                     
Anders Koch Jensen  2008    178  37.79        1:19.87   
  Glostrup Svømmeklub  1:18.78                 
                     
10  Christian V. F. Jakobsen  2008    175  36.86        1:20.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:22.37                 
                     
11  Lucas Lund Warner  2008    174  37.77        1:20.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:25.85                 
                     
12  Lauritz Viborg Husum  2007    169  38.35        1:21.26   
  Frederikssund Svømmeklub  1:19.02                 
                     
13  Samuel Lourenco  2007    167  38.31        1:21.46   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:37.36                 
                     
14  Emil Bantz Nielsen  2007    159  39.69        1:22.86   
  Frederikssund Svømmeklub  1:40.46                 
                     
15  Cornelius K. Andreassen  2008    150  39.68        1:24.54   
  Vest-Brøndby  1:25.60                 
                     
16  Mads Ulslev Parbst  2008    111  46.33        1:33.47   
  Vest-Brøndby  1:28.84                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Berlin  2005    490  27.94        57.00   
  Rønne Svømme Klub  54.82                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    433  28.67        59.36   
  Vest-Brøndby  1:00.89                 
                     
Bertram Olesen  2005    425  28.25        59.75   
  Frederikssund Svømmeklub  1:00.20                 
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    387  29.81        1:01.64   
  Solrød Svømmeklub  1:02.91                 
                     
Emil Espinoza  2006    380  29.84        1:02.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.33                 
                     
Tobias Melhede  2006    376  30.03        1:02.25   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.99                 
                     
Martin Svendson  2005    356  30.15        1:03.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:03.17                 
                     
Frederik Knakkergaard  2005    345  30.38        1:04.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:04.08                 
                     
Sebastian Højer Øster  2006    344  31.28        1:04.09   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:05.88                 
                     
10  Jonathan Kristensen  2006    340  30.87        1:04.36   
  Frederikssund Svømmeklub  1:04.45                 
                     
11  Karl Svane Kristensen  2005    330  31.52        1:05.00   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:10.49                 
                     
12  Jacob Tykskov Marcussen  2006    256  34.41        1:10.77   
  Frederikssund Svømmeklub  1:11.73                 
                     
13  Karl-Johan Brandt  2006    254  33.89        1:10.93   
  Solrød Svømmeklub  1:12.51                 
                     
14  Philip Schou Christiansen  2006    225  35.80        1:13.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:15.97                 
                     
 
Løb 10, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999    570  25.95        54.17   
  Vest-Brøndby  53.78                 
                     
Valdemar Mariegaard  1999    570  26.05        54.19   
  Vest-Brøndby  53.16                 
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    503  27.16        56.48   
  Solrød Svømmeklub  54.24                 
                     
Phillip Quist  2003    481  27.86        57.33   
  Rønne Svømme Klub  57.26                 
                     
William S. Michaelsen  2001    458  28.18        58.27   
  Frederikssund Svømmeklub  57.52                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    456  27.76        58.36   
  Frederikssund Svømmeklub  58.23                 
                     
Alexander Hillhouse  2004    413  29.07        1:00.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.68                 
                     
Benjamin Koch Andersen  2004    403  28.55        1:00.82   
  Solrød Svømmeklub  59.50                 
                     
Morten Kilhof  2000    385  28.96        1:01.74   
  Solrød Svømmeklub  58.80                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Freja Kobbernagel  2008    256  41.28  1:32.04  2:22.46    3:08.26   
  Vest-Brøndby  3:30.00                 
                     
Julie Truelsen  2008    232  41.91  1:31.60  2:23.61    3:14.56   
  Frederikssund Svømmeklub  3:04.74                 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alma Møller-Ern  2006    436  33.68  1:13.79  1:55.78    2:37.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:39.85                 
                     
Nicole Damhøj Andersen  2006    435  34.41  1:14.25  1:55.58    2:37.74   
  Solrød Svømmeklub  2:36.02                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    426  34.75  1:14.30  1:56.17    2:38.95   
  Solrød Svømmeklub  2:36.41                 
                     
Charlotte Hjortshøj  2006              DNF   
  Solrød Svømmeklub  2:48.02                 
                     
 
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Amanda L. Munch-Jensen  2005    295  36.47  1:20.21  2:09.87    2:59.48   
  Solrød Svømmeklub  2:49.42                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:36 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:36   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Petersen  2007    150  40.92  1:34.09  2:30.23    3:23.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:21.32                 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rodi Cetinkaya  2006    369  33.17  1:11.86  1:52.64    2:30.83   
  Vest-Brøndby  2:34.78                 
                     
Theodor Møller  2005    368  31.63  1:10.54  1:51.62    2:31.04   
  Vest-Brøndby  2:29.44                 
                     
Hugo Haakansson  2006    352  33.36  1:12.28  1:53.55    2:33.19   
  Vest-Brøndby  2:35.00                 
                     
Malthe Berlin  2005    332  30.87  1:09.53  1:52.82    2:36.19   
  Rønne Svømme Klub  2:32.69                 
                     
Xander Ravn Grønholt  2006    327  34.24  1:14.30  1:55.27    2:37.07   
  Glostrup Svømmeklub  2:40.39                 
                     
Gustav Majkjær Mikkelsen  2005    308  33.82  1:13.75  1:56.67    2:40.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:37.02                 
                     
Vincent Borup Schärer  2006    251  35.62  1:20.33  2:07.10    2:51.41   
  Solrød Svømmeklub  3:01.13                 
                     
Carl S. Sørensen  2006    238  34.66  1:18.12  2:06.30    2:54.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:00.00                 
                     
 
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Nielsen  2004    399  31.96  1:09.64  1:47.93    2:26.92   
  Frederikssund Svømmeklub  2:24.93                 
                     
Phillip Quist  2003    286  32.76  1:12.55  1:59.63    2:44.14   
  Rønne Svømme Klub  2:44.21                 
                     
Mads Bantz Nielsen  2004    277  33.70  1:15.72  2:02.23    2:45.85   
  Frederikssund Svømmeklub  3:00.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:36 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:09   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ella Kruse Enemærke  2010    216  47.90        1:43.82   
  Glostrup Svømmeklub  1:43.53                 
                     
Amalie Vogt Monberg  2010    127  55.48        2:03.77   
  Solrød Svømmeklub  1:58.33                 
                     
Asta Kruse Enemærke  2010    114  59.84        2:08.49   
  Glostrup Svømmeklub  2:04.98                 
                     
Ingrid Schultz  2010    99  1:01.97        2:14.56   
  Albertslund IF  2:31.89                 
                     
Sofie Nygaard Kofoed  2010    88  1:07.79        2:20.12   
  Albertslund IF  2:32.42                 
                     
Anna Dencher Nielsen  2010    79  1:06.72        2:25.04   
  Frederikssund Svømmeklub  2:41.95                 
                     
Ellen Johanne Skovsgaard  2010              DSQ  Tyvstart 
  Frederikssund Svømmeklub  2:21.36                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Englund  2008    315  43.01        1:31.56   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:29.19                 
                     
Ellen Lunn  2008    315  41.98        1:31.61   
  Frederikssund Svømmeklub  1:34.26                 
                     
Marie Munk  2008    287  45.63        1:34.44   
  Albertslund IF  1:45.20                 
                     
Luka Revitz  2008    284  44.74        1:34.83   
  Vest-Brøndby  1:32.12                 
                     
Siena Serizawa  2008    272  44.93        1:36.22   
  Glostrup Svømmeklub  1:34.97                 
                     
Freja Kobbernagel  2008    268  46.54        1:36.64   
  Vest-Brøndby  1:31.62                 
                     
Ida Sohn  2008    254  47.01        1:38.36   
  Rønne Svømme Klub  1:40.09                 
                     
Liva Friche Christensen  2008    241  47.61        1:40.15   
  Glostrup Svømmeklub  1:34.77                 
                     
Mathilde Rygaard Hansen  2008    236  47.43        1:40.83   
  Solrød Svømmeklub  1:38.86                 
                     
10  Esther Bang Laursen  2009    195  51.11        1:47.50   
  Vest-Brøndby  1:44.57                 
                     
11  Ann-Louise Schledermann  2009    185  51.03        1:49.37   
  Glostrup Svømmeklub  1:49.42                 
                     
12  Mille Therp  2009    183  52.26        1:49.74   
  Vest-Brøndby  1:50.38                 
                     
13  Frederikke M. Rasmussen  2008    181  52.14        1:50.05   
  Vest-Brøndby  1:50.96                 
                     
14  Thilde Bødiker  2009    181  50.26        1:50.10   
  Glostrup Svømmeklub  1:49.33                 
                     
15  Lamia Taslicukur  2008    176  51.31        1:51.23   
  Vest-Brøndby  1:50.34                 
                     
16  Caroline Stefansen  2009    173  52.33        1:51.75   
  Vest-Brøndby  1:49.69                 
                     
17  Marie Borregaard Nielsen  2008    172  52.90        1:52.13   
  Frederikssund Svømmeklub  1:52.65                 
                     
18  Natalie Meyer  2009    147  56.20        1:58.07   
  Glostrup Svømmeklub  1:59.96                 
                     
19  Thilde Jølver Rasmussen  2008    136  57.84        2:01.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.04                 
                     
20  Ida Matthesen  2009    131  58.34        2:02.65   
  Vest-Brøndby  1:59.66                 
                     
21  Jensine Højmark Skaaning  2008    129  59.18        2:03.20   
  Albertslund IF  2:03.14                 
                     
22  Thea Fritz Larsen  2009    129  56.91        2:03.33   
  Albertslund IF  2:08.20                 
                     
23  Kornelia Eg  2008    120  58.94        2:06.25   
  Frederikssund Svømmeklub  2:16.16                 
                     
24  Frederikke Rasmussen  2009    105  1:04.54        2:12.09   
  Albertslund IF  2:10.84                 
                     
25  Mille Reimer  2008    104  1:02.98        2:12.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:14.20                 
                     
26  Katinka Als Makne  2009    87  1:08.23        2:20.39   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:27.71                 
                     
Emma de Palo-Jonas  2008              DSQ  Tyvstart 
  Vest-Brøndby  1:52.30                 
                     
Frida Christoffersen  2009              DSQ  Ej samt. berør v75m 
  Vest-Brøndby  2:17.36                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nynne Zandra Opperfelt  2006    468  37.65        1:20.28   
  Solrød Svømmeklub  1:18.01                 
                     
Emma Hansen  2007    445  39.43        1:21.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.19                 
                     
Maya Amstrup Riis  2007    441  39.46        1:21.90   
  Vest-Brøndby  1:20.93                 
                     
Caroline Rygaard Hansen  2006    440  39.34        1:21.93   
  Solrød Svømmeklub  1:20.12                 
                     
Rikke Therp  2006    437  38.52        1:22.17   
  Vest-Brøndby  1:21.21                 
                     
Anna Blom Bygum  2006    426  38.27        1:22.82   
  Vest-Brøndby  1:22.97                 
                     
Laika Usinger  2006    411  40.10        1:23.82   
  Vest-Brøndby  1:23.16                 
                     
Mathilde Johansen  2007    407  39.54        1:24.09   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.99                 
                     
Amalie Backhausen  2006    399  39.53        1:24.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:18.40                 
                     
10  Siv Reimer  2006    375  41.03        1:26.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.67                 
                     
11  Marie Nissov-Johansen  2006    367  40.54        1:27.05   
  Vest-Brøndby  1:28.17                 
                     
12  Mollie Kaustrup Lindemose  2007    347  42.35        1:28.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.88                 
                     
13  Freja Fyller Jacobsen  2007    311  43.75        1:32.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.15                 
                     
14  Karla Bergmann  2007    306  43.84        1:32.47   
  Rønne Svømme Klub  1:41.73                 
                     
15  Ida Celine Sangstad Holst  2007    297  44.13        1:33.43   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.71                 
                     
16  Smilla Hauge  2007    289  44.30        1:34.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:32.51                 
                     
17  Charlotte Hjortshøj  2006    273  45.15        1:36.02   
  Solrød Svømmeklub  1:30.74                 
                     
18  Leonora Wahl-Brink  2007    261  46.05        1:37.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:38.93                 
                     
19  Caroline Lindberg  2007    201  49.66        1:46.35   
  Frederikssund Svømmeklub  1:46.62                 
                     
20  Liv Emilie Ryberg  2007    173  53.67        1:51.84   
  Frederikssund Svømmeklub  1:52.69                 
                     
21  Emilia Nielsen  2007    145  55.79        1:58.55   
  Albertslund IF  1:55.89                 
                     
Daniella Anderson  2006              DSQ  Asymmetriske ben 
  Solrød Svømmeklub  1:27.89                 
                     
Helena Fritz Larsen  2007              DSQ  Tyvstart 
  Albertslund IF  1:33.93                 
                     
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    445  38.73        1:21.67   
  Solrød Svømmeklub  1:21.93                 
                     
Mille Bergmann  2004    367  41.29        1:27.04   
  Rønne Svømme Klub  1:29.27                 
                     
Julie Sonne  2005    358  41.65        1:27.76   
  Frederikssund Svømmeklub  1:26.28                 
                     
Sofie Riis  2005    344  41.32        1:28.95   
  Albertslund IF  1:33.17                 
                     
Laura Buchmann  2004    320  43.09        1:31.11   
  Albertslund IF  1:29.33                 
                     
Freja Johanna Kepser  2005    179  52.43        1:50.63   
  Albertslund IF  1:49.25                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:09 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:24   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009    181  46.39        1:38.26   
  Glostrup Svømmeklub  1:40.17                 
                     
Florian Westarp Zornhagen  2009    84  59.43        2:06.84   
  Glostrup Svømmeklub  2:05.74                 
                     
Gustav Holm  2009    76  1:01.51        2:10.89   
  Albertslund IF  3:14.09                 
                     
Marco Leang  2009    75  1:03.03        2:11.52   
  Glostrup Svømmeklub  2:10.00                 
                     
Oscar G. Lopez Nielsen  2010    59  1:06.52        2:22.73   
  Glostrup Svømmeklub  2:23.11                 
                     
Storm Bachman Holmtoft  2010              DSQ  3 flyspark v .start 
  Glostrup Svømmeklub  2:10.00                 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Thorkild Bjørn  2007    304  38.46        1:22.62   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.11                 
                     
Otto Cairo  2007    239  42.91        1:29.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:30.77                 
                     
Mathias Larsen  2007    236  42.22        1:29.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:31.51                 
                     
Jonathan van der Rijt  2007    202  44.40        1:34.74   
  Frederikssund Svømmeklub  1:36.03                 
                     
Mads Dencher Nielsen  2007    189  44.86        1:36.89   
  Frederikssund Svømmeklub  1:36.47                 
                     
Jacob Riiber Hvid  2007    187  46.15        1:37.22   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:41.08                 
                     
Oscaar Opperfelt  2008    174  47.36        1:39.51   
  Solrød Svømmeklub  1:39.41                 
                     
Stefan Birkhøj Kjærstad  2007    172  47.27        1:39.87   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:39.75                 
                     
Malte Bøgelund Høpfner  2008    154  49.21        1:43.67   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:40.92                 
                     
10  Lauritz Viborg Husum  2007    137  48.69        1:47.64   
  Frederikssund Svømmeklub  1:47.99                 
                     
11  Anders Koch Jensen  2008    137  50.85        1:47.76   
  Glostrup Svømmeklub  1:44.23                 
                     
12  Elias Løkken Boss  2008    137  50.39        1:47.83   
  Rønne Svømme Klub  1:54.44                 
                     
13  Mathias Hørsving  2008    136  51.75        1:47.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:52.30                 
                     
14  William R. Blaasvær  2008    135  50.93        1:48.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:47.52                 
                     
15  Christian V. F. Jakobsen  2008    134  49.69        1:48.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:50.08                 
                     
16  Nick Nielsen  2008    129  51.13        1:50.05   
  Solrød Svømmeklub  2:30.58                 
                     
17  Hector Vildrik Thougaard  2007    114  53.34        1:54.55   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:51.18                 
                     
18  Oliver Hentzen Tordrup  2008    111  54.68        1:55.40   
  Vest-Brøndby  2:00.39                 
                     
19  Emil Bantz Nielsen  2007    110  54.86        1:56.06   
  Frederikssund Svømmeklub  1:57.80                 
                     
20  Marcus Bilberg Lund  2008    109  54.35        1:56.08   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:05.10                 
                     
21  Micas Victor Løth Brandt  2008    101  54.88        1:59.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:03.72                 
                     
22  Kasper Egerod  2008    96  58.68        2:01.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:59.17                 
                     
23  Villads Pehrsson  2008    75  59.21        2:11.61   
  Frederikssund Svømmeklub  2:08.40                 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Lucas Svej  2005    439  34.81        1:13.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:11.56                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    438  34.12        1:13.19   
  Vest-Brøndby  1:15.35                 
                     
Mads Mørkhøj Hartington  2006    438  34.48        1:13.21   
  Solrød Svømmeklub  1:12.47                 
                     
Karl Svane Kristensen  2005    368  36.83        1:17.57   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.50                 
                     
Sebastian Højer Øster  2006    361  37.13        1:18.06   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:21.09                 
                     
Frederik Grove Ankerdal  2005    361  36.73        1:18.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:17.63                 
                     
Carlo-Viggo Cairo  2005    354  37.97        1:18.60   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:24.43                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    343  37.36        1:19.43   
  Vest-Brøndby  1:18.30                 
                     
Emil Espinoza  2006    342  37.40        1:19.52   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:20.97                 
                     
10  Mauritz Otzen  2005    318  39.09        1:21.45   
  Vest-Brøndby  1:20.61                 
                     
11  Marcus Skov Zacho  2006    281  39.48        1:24.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:28.50                 
                     
12  Sebastian Egenhardt  2006    273  40.17        1:25.62   
  Vest-Brøndby  1:26.52                 
                     
13  Jacob Tykskov Marcussen  2006    181  45.26        1:38.26   
  Frederikssund Svømmeklub  1:40.89                 
                     
14  Karl-Johan Brandt  2006    177  45.20        1:38.94   
  Solrød Svømmeklub  1:36.18                 
                     
15  Philip Schou Christiansen  2006    173  48.16        1:39.70   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:40.24                 
                     
Bertram Olesen  2005              DSQ  2 flyspark eft. 75m 
  Frederikssund Svømmeklub  1:14.31                 
                     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999    552  32.29        1:07.76   
  Vest-Brøndby  1:04.37                 
                     
Casper Mørkhøj Hartington  2002    534  32.53        1:08.54   
  Solrød Svømmeklub  1:05.01                 
                     
Benjamin Koch Andersen  2004    431  34.11        1:13.57   
  Solrød Svømmeklub  1:11.14                 
                     
William S. Michaelsen  2001    426  34.69        1:13.86   
  Frederikssund Svømmeklub  1:10.81                 
                     
Victor Dyrhauge  2004    412  35.68        1:14.69   
  Frederikssund Svømmeklub  1:16.88                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:24 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:13   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Laura Holg Jensen  2010    120  58.70  2:03.55  3:07.08    4:01.57   
  Vest-Brøndby                   
                     
Lissie Murphy  2010    103  57.49  2:01.22  3:07.71    4:14.03   
  Vest-Brøndby  4:31.98                 
                     
Ina Højsteen  2010              DSQ  Ej fort. bev. v.100m 
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julie Truelsen  2008    276  43.83  1:30.53  2:18.19    3:02.94   
  Frederikssund Svømmeklub  3:12.19                 
                     
Vega Deneke Kure  2009    224  45.71  1:36.88  2:28.53    3:16.16   
  Glostrup Svømmeklub  3:13.91                 
                     
Caroline Milling  2009    213  48.21  1:39.85  2:31.03    3:19.59   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Ida Fam  2008    198  49.16  1:41.50  2:36.39    3:24.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:45.21                 
                     
Cecilia Janning  2009    182  48.50  1:41.90  2:37.06    3:30.14   
  Vest-Brøndby  3:45.26                 
                     
Cornelia Matthesen  2009    166  52.70  1:48.91  2:44.20    3:36.70   
  Vest-Brøndby  4:15.42                 
                     
Mille Mouritzen  2009    159  51.46  1:47.70  2:45.99    3:39.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Victoria Sinding Vetlov  2009    157  55.97  1:53.81  2:49.88    3:40.85   
  Vest-Brøndby                   
                     
Emma Metasch Rueløkke  2009    153  53.15  1:50.58  2:49.36    3:42.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Lisa Koerver Schmidt  2009    150  52.91    2:49.47    3:44.27   
  Glostrup Svømmeklub  3:49.17                 
                     
11  Natalie Meyer  2009    146  54.69  1:53.82  2:51.69    3:46.10   
  Glostrup Svømmeklub  3:34.05                 
                     
12  Lucca Lundemoes  2009    136  56.95  1:57.07  2:56.86    3:51.31   
  Vest-Brøndby                   
                     
13  Lina Louardi  2009    132  53.99  1:53.95  2:55.08    3:53.83   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
14  Alma Pedersen  2009    85  1:05.22  2:14.16  3:23.83    4:31.13   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Liva-Silje Brobjerg Jensen  2009    84  1:11.18  2:22.80  3:30.97    4:31.26   
  Vest-Brøndby  4:43.25                 
                     
Linea Skriver Fabricius  2009              DNS   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Alma Gottorp Sørensen  2009              DSQ  Ej fort. bevæg. v25m 
  Vest-Brøndby  3:20.51                 
                     
Ida Larsen  2009              DSQ  Mavelig. efter 150m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Martine Damborg  2007    583  33.74  1:10.40  1:47.14    2:22.72   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.34                 
                     
Sofie Ravn Herche  2007    537  34.53  1:12.03  1:49.74    2:26.65   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:30.05                 
                     
Mathilde Holm Villadsen  2006    481  35.90  1:14.50  1:53.70    2:32.13   
  Solrød Svømmeklub  2:32.93                 
                     
Nicole Damhøj Andersen  2006    411  38.26  1:19.07  2:00.48    2:40.32   
  Solrød Svømmeklub  2:38.21                 
                     
Malouca Laura Bruun  2007    406  36.30  1:16.47  1:58.39    2:40.93   
  Glostrup Svømmeklub  2:36.27                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007    363  40.91  1:23.59  2:06.15    2:47.14   
  Vest-Brøndby  2:42.71                 
                     
Sophie Harborg Fuchs  2007    332  40.46  1:24.12  2:08.42    2:52.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:58.72                 
                     
Laura Jørgensen  2007    325  41.76  1:26.05  2:10.36    2:53.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:48.93                 
                     
Lilja Skov  2007    317  41.92  1:26.83  2:12.74    2:54.85   
  Frederikssund Svømmeklub  2:56.75                 
                     
10  Ingeborg Fleron Qvant  2007    312  41.87  1:26.92  2:13.00    2:55.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:52.61                 
                     
11  Line Appel  2007    282  43.15  1:30.01  2:16.84    3:01.72   
  Frederikssund Svømmeklub  2:55.51