2020-04-02   09:24:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  18 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:54   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kvik K3-Drenge  2007    283          2:17.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:18.99                 
  Herman Plehn Prehn  2007      36.00        36.00   
  Thorkild Bjørn  2007      36.64        1:12.64   
  Otto Cairo  2007      33.57        1:46.21   
  Mathias Larsen  2007      31.47        2:17.68   
                     
Fs Boys 3  2007    210          2:32.05   
  Frederikssund Svømmeklub  2:22.54                 
  Loui Krag  2007      35.62        35.62   
  Jonathan van der Rijt  2007      44.67        1:20.29   
  Balder H. Mikkelsen  2007      40.55        2:00.84   
  Rasmus Nyland  2007      31.21        2:32.05   
                     
Kvik K3-Drenge 2  2007    198          2:35.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:36.06                 
  Hector Vildrik Thougaard  2007      39.90        39.90   
  Malte Bøgelund Høpfner  2008      45.91        1:25.81   
  Jacob Riiber Hvid  2007      35.97        2:01.78   
  Stefan Birkhøj Kjærstad  2007      33.36        2:35.14   
                     
Kvik K3-Drenge 3  2007    177          2:40.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:46.96                 
  Marcus Bilberg Lund  2008      40.96        40.96   
  Samuel Lourenco  2007      43.49        1:24.45   
  Jonathan Petersen  2007      39.83        2:04.28   
  William R. Blaasvær  2008      36.60        2:40.88   
                     
Gsk´s Snuskebasser 1  2008    175          2:41.61   
  Glostrup Svømmeklub  2:42.17                 
  Tristan Nygaard  2008      37.47        37.47   
  Jonathan V Ahm-Jantzen  2009      47.60        1:25.07   
  Daniel Holger Dyhr  2008      38.62        2:03.69   
  Peter Emil Dyhr  2008      37.92        2:41.61   
                     
V1 - Bois  2008    141          2:53.53   
  Vest-Brøndby  2:51.41                 
  Oliver Hentzen Tordrup  2008      47.01        47.01   
  Mads Duer Laurberg  2008      42.50        1:29.51   
  Cornelius K. Andreassen  2008      41.65        2:11.16   
  Mads Ulslev Parbst  2008      42.37        2:53.53   
                     
Fs Boys 4  2007    130          2:58.50   
  Frederikssund Svømmeklub  2:32.44                 
  Emil Bantz Nielsen  2007      45.33        45.33   
  Mads Dencher Nielsen  2007      43.36        1:28.69   
  Lauritz Viborg Husum  2007      42.78        2:11.47   
  Villads Pehrsson  2008      47.03        2:58.50   
                     
Grønkål  2009    63          3:46.14   
  Glostrup Svømmeklub  4:22.23                 
  Marco Leang  2009      1:58.18        1:58.18   
  Oscar G. Lopez Nielsen  2010      1:00.36        2:58.54   
  Florian Westarp Zornhagen  2009      47.60        3:46.14   
  Storm Bachman Holmtoft  2010              3:46.14   
                     
 
Løb 18, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1921-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sunswim D1  2000    461          1:57.01   
  Solrød Svømmeklub  2:00.63                 
  Benjamin Koch Andersen  2004      31.11        31.11   
  Mads Mørkhøj Hartington  2006      33.33        1:04.44   
  Casper Mørkhøj Hartington  2002      26.27        1:30.71   
  Morten Kilhof  2000      26.30        1:57.01   
                     
Kvik Drenge 1  2004    456          1:57.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:59.26                 
  Casper Puggaard  2005      26.82        26.82   
  Lucas Svej  2005      33.14        59.96   
  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005      29.46        1:29.42   
  Frederik Grove Ankerdal  2005      28.00        1:57.42   
                     
Fs Boys 1  2001    445          1:58.42   
  Frederikssund Svømmeklub  1:58.11                 
  Victor Dyrhauge  2004      31.08        31.08   
  William S. Michaelsen  2001      33.01        1:04.09   
  Lucas Nielsen  2004      28.66        1:32.75   
  Bertram Olesen  2005      25.67        1:58.42   
                     
Vg17 H2 Søpølser  2005    427          2:00.02   
  VG 17  2:03.04                 
  Hugo Haakansson  2006      30.57        30.57   
  Magnus Rasmussen  2006      33.15        1:03.72   
  Theodor Møller  2005      29.06        1:32.78   
  Carl Emil Ljungdahl  2006      27.24        2:00.02   
                     
Kvik Drenge 2  2004    361          2:06.96   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:07.61                 
  Tobias Melhede  2006      33.03        33.03   
  Karl Svane Kristensen  2005      35.70        1:08.73   
  Martin Svendson  2005      29.83        1:38.56   
  Alexander Hillhouse  2004      28.40        2:06.96   
                     
Kvik Drenge 3  2005    344          2:09.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:11.71                 
  Emil Espinoza  2006      33.34        33.34   
  Sebastian Højer Øster  2006      34.70        1:08.04   
  Carl S. Sørensen  2006      33.12        1:41.16   
  Carlo-Viggo Cairo  2005      27.86        2:09.02   
                     
Vg17 H2 Vandbavianer  2005    327          2:11.15   
  VG 17  2:12.64                 
  Xander Ravn Grønholt  2006      33.14        33.14   
  Mauritz Otzen  2005      37.70        1:10.84   
  Rodi Cetinkaya  2006      29.45        1:40.29   
  Sebastian Egenhardt  2006      30.86        2:11.15   
                     
Rsk3  2003    259          2:21.82   
  Rønne Svømme Klub  2:22.05                 
  Laurits Erichsen  2007      39.72        39.72   
  Elias Løkken Boss  2008      49.22        1:28.94   
  Malthe Berlin  2005      26.84        1:55.78   
  Phillip Quist  2003      26.04        2:21.82   
                     
Fs Boys 2  2004              DSQ  Forkert rækkefølge 
  Frederikssund Svømmeklub  2:12.44                 
  Jonathan Kristensen  2006      34.36        34.36   
  Gustavs Lopacinskis  2009      48.12        1:22.48   
  Mads Bantz Nielsen  2004      30.33        1:52.81   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  18 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark