2021-04-22   01:46:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Swim Cup 2020

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Swim Cup 2020    Udskriftsdato  19 januar 2020   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:22   
  Arrangør  Vest-Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  18 januar 2020         
 
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram J. Trangbæk  2009    129  47.71        1:36.60   
  Vest-Brøndby  1:39.74                 
                     
Alexander Juul Lorenzen  2009    115  48.94        1:40.44   
  Vest-Brøndby  1:44.93                 
                     
Linus Reimer  2010    111  50.49        1:41.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Gustav Holm  2009    102  50.87        1:44.47   
  Albertslund IF  1:57.70                 
                     
Marco Leang  2009    93  50.97        1:47.75   
  Glostrup Svømmeklub  2:09.90                 
                     
Jonas Packert-Frandsen  2009    93  52.64        1:47.85   
  Vest-Brøndby  1:50.71                 
                     
Magnus Kleis  2010    80  53.64        1:53.39   
  Vest-Brøndby  1:52.02                 
                     
Oscar G. Lopez Nielsen  2010    78  54.26        1:53.97   
  Glostrup Svømmeklub  1:59.33                 
                     
William Winther Sørensen  2009    77  55.70        1:54.48   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Emil Laurs Worsøe Tholstrup  2009    71  54.65        1:57.76   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
11  Mads Hentzen  2010    71  56.99        1:58.04   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
12  Benjamin Nygaard  2010    69  56.89        1:58.83   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
13  William To Frederiksen  2010    67  56.90        1:59.86   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:07.83                 
                     
14  Oliver Blankholm  2009    66  56.90        2:00.74   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
15  Alexander Birk Lund  2010    64  1:00.14        2:02.06   
  Vest-Brøndby  2:06.55                 
                     
16  Ronas Cetinkaya  2010    63  59.08        2:02.33   
  Vest-Brøndby  2:07.27                 
                     
17  Noah Kobbernagel  2011    63  1:00.89        2:02.60   
  Vest-Brøndby  2:14.39                 
                     
18  Willum Sullivan Sommer  2009    63  56.92        2:02.80   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
19  Jacob Bornhøft Nielsen  2010    57  57.99        2:06.66   
  Vest-Brøndby  2:16.70                 
                     
20  Louie Brammer Rasmussen  2011    53  59.71        2:09.69   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
21  Nohr Kure  2011    41  1:08.27        2:20.77   
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
22  Daniel Wetendorff Nielsen  2009    38  1:09.47        2:24.88   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Alexander Bech  2011              DSQ  Svøm på mave v.27m 
  Glostrup Svømmeklub                   
                     
Elias Sirag  2011              DSQ  afslutn. på mave 
  Vest-Brøndby                   
                     
Mads Skriver  2009              DSQ  Svøm på mave eft.50m 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Markus Tordrup  2010              DSQ  Ej forts. bevæg. 50m 
  Vest-Brøndby  1:52.31                 
                     
Mikkel Frank  2009              DSQ  Tyvstart 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:52.91                 
                     
Noah Seneberg  2010              DSQ  Ej forts. bevæg 75m 
  Vest-Brøndby  2:01.19                 
                     
Tobias Evald Sørensen  2011              DSQ  Svøm på mave eft.25m 
  Glostrup Svømmeklub  2:32.48                 
                     
Villum Nygaard  2011              DSQ  Svøm på mave eft.25m 
  Vest-Brøndby  2:24.53                 
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Otto Cairo  2007    256  37.43        1:16.89   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:23.97                 
                     
Balder H. Mikkelsen  2007    229  39.01        1:19.88   
  Frederikssund Svømmeklub  1:20.43                 
                     
Tristan Nygaard  2008    210  40.76        1:22.14   
  Glostrup Svømmeklub  1:22.44                 
                     
Laurits Erichsen  2007    189  41.10        1:25.06   
  Rønne Svømme Klub  1:28.53                 
                     
Hector Vildrik Thougaard  2007    189  40.51        1:25.14   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:26.86                 
                     
Samuel Lourenco  2007    171  43.58        1:28.03   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:35.77                 
                     
Cornelius K. Andreassen  2008    166  42.28        1:28.79   
  Vest-Brøndby  1:30.27                 
                     
Peter Emil Dyhr  2008    144  45.93        1:33.09   
  Glostrup Svømmeklub  1:32.33                 
                     
Storm Useinovski Krat  2007    144  45.32        1:33.20   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:40.70                 
                     
10  Christian V. F. Jakobsen  2008    143  44.96        1:33.44   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:36.50                 
                     
11  Lauritz Viborg Husum  2007    142  44.77        1:33.54   
  Frederikssund Svømmeklub  1:34.83                 
                     
11  Oliver Hentzen Tordrup  2008    142  46.06        1:33.54   
  Vest-Brøndby  1:37.61                 
                     
13  Jonathan Petersen  2007    137  46.94        1:34.61   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:33.39                 
                     
14  William R. Blaasvær  2008    131  44.81        1:36.11   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:39.71                 
                     
15  Elias Løkken Boss  2008    128  47.22        1:36.86   
  Rønne Svømme Klub  1:42.02                 
                     
16  Emil Bantz Nielsen  2007    127  46.44        1:37.16   
  Frederikssund Svømmeklub  1:39.59                 
                     
17  Mads Ulslev Parbst  2008    102  52.53        1:44.40   
  Vest-Brøndby  1:37.31                 
                     
18  Kasper Egerod  2008    83  54.69        1:51.66   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:50.70                 
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malthe Berlin  2005    454  30.61        1:03.56   
  Rønne Svømme Klub  1:06.58                 
                     
Hugo Haakansson  2006    406  31.56        1:05.97   
  Vest-Brøndby  1:06.23                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    374  32.39        1:07.80   
  Vest-Brøndby  1:08.05                 
                     
Vincent Borup Schärer  2006    325  34.89        1:11.06   
  Solrød Svømmeklub  1:14.22                 
                     
Xander Ravn Grønholt  2006    320  34.03        1:11.40   
  Glostrup Svømmeklub  1:13.75                 
                     
Jonathan Kristensen  2006    289  36.23        1:13.88   
  Frederikssund Svømmeklub  1:15.87                 
                     
 
Løb 22, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Davidsen  1999    468  30.68        1:02.93   
  Vest-Brøndby  1:03.02                 
                     
Morten Kilhof  2000    322  34.16        1:11.30   
  Solrød Svømmeklub  1:11.67                 
                     
Mads Bantz Nielsen  2004    268  36.15        1:15.76   
  Frederikssund Svømmeklub  1:20.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.14  Udskriftsdato  19 januar 2020 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner