2019-10-16   05:22:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Upp till 13

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 1, 25m Fjärilsim Herrar 10oy - Final
U t 13 rek 18.15 Hannes Aminoff 2009 2018-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim 17.44 U t 13 rek
2 Christopher Calek 2009 Göteborg Sim 18.02 +0.58 U t 13 rek
3 Mio Pettersson 2009 Simklubben S 02 18.08 +0.64 U t 13 rek
4 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim 18.99 +1.55
5 Isak Tullberg Ledel 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 19.92 +2.48
6 Noah McAdam 2009 Falkenbergs Simklubb 23.06 +5.62
7 Jonathan Hellberg 2009 Simklubben Alingsås 24.56 +7.12
8 August Pärlö 2010 Kungsbacka Simsällskap 24.58 +7.14
9 Alexéy Shishkin 2009 Kungsbacka Simsällskap 25.64 +8.20
10 Albert Bohlin 2009 Simklubben 1970 27.77 +10.33
11 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap 31.21 +13.77
- Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-21 14:06:28
2019-09-21 14:11:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 2, 25m Fjärilsim Damer 10 oy - Final
U t 13 rek 16.66 Alva Rohman 2007 2017-10-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 17.94
2 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 20.33 +2.39
3 Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 20.88 +2.94
4 Hedda Byfeldt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 21.06 +3.12
5 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 21.07 +3.13
6 Thea Emmertz 2010 Kungsbacka Simsällskap 23.41 +5.47
7 Filippa Oom 2010 Kungsbacka Simsällskap 24.12 +6.18
8 Nicole Caira Saand 2009 Göteborg Sim 25.53 +7.59
9 Ebba Westman 2009 Föreningen Ale Simmarna 26.85 +8.91
10 Amanda Gustafsson 2009 Kungsbacka Simsällskap 28.29 +10.35
11 Jolin Persson 2009 Kungsbacka Simsällskap 31.38 +13.44
- Lovisa Modin 2009 Göteborg Sim DSQ
- Julia Henberg 2009 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-21 14:07:25
2019-09-21 14:11:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 3, 50m Fjärilsim Herrar 11 - Final
U t 13 rek 37.55 Anton Windeman 2006 2017-10-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Feng 2008 Göteborg Sim 148 41.14
2 Arda Beybutov 2008 Simklubben S 02 134 42.55 +1.41
3 Adam Ellison 2008 Simklubben S 02 109 45.62 +4.48
4 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim 95 47.69 +6.55
5 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 84 49.61 +8.47
6 Hannes Johnsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 72 52.32 +11.18
- Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 14:12:38
2019-09-21 14:12:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 4, 50m Fjärilsim Damer 11 - Final
U t 13 rek 35.16 Hilda Hou Vasiiliagou 2006 2017-10-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 239 39.25
2 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S 02 230 39.75 +0.50
3 Emilia Söderström 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 167 44.21 +4.96
4 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim 159 44.99 +5.74
5 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim 157 45.10 +5.85
6 Ida Brandt 2008 Simklubben S 02 147 46.14 +6.89
7 Elsa Gentzel 2008 Kungsbacka Simsällskap 139 46.99 +7.74
8 Amanda Nordberg 2008 Simklubben S 02 134 47.64 +8.39
9 Julia Blomqvist 2008 Göteborg Sim 116 49.98 +10.73
10 Majken Lidman 2008 Göteborg Sim 87 54.87 +15.62
11 Evelina Berlin 2008 Göteborg Sim 86 55.23 +15.98
12 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim 83 55.72 +16.47
13 Vera Persson 2008 Kungsbacka Simsällskap 79 56.71 +17.46
- Molly Sjursen 2008 Göteborg Sim DSQ
- Julie Capkova 2008 Göteborg Sim DSQ
- Olivia Ståhl 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Emelie Hedström 2008 Falkenbergs Simklubb DSQ
- Elin Sandbom 2008 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Julia Holle Granat 2008 Göteborg Sim DSQ
- Maya Pascoe 2008 Simklubben Alingsås DSQ
- Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 14:16:39
2019-09-21 14:16:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 5, 50m Fjärilsim Herrar 12 - Final
U t 13 rek 37.79 Calvin Lindén 2007 Göteborg Sim SWE Valhallabadet SWE 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Calvin Lindén 2007 Göteborg Sim 191 37.79 U t 13 rek
2 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim 173 39.09 +1.30
3 Mio Hernandez 2007 Simklubben S 02 161 40.05 +2.26
4 Walter Jerling 2007 Simklubben S 02 151 40.92 +3.13
5 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim 124 43.69 +5.90
6 Julius Boman 2007 Kungsbacka Simsällskap 99 47.04 +9.25
7 Viktor  de Jonge 2007 Göteborg Sim 81 50.27 +12.48
8 Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim 57 56.35 +18.56
- Erik Göransson Emgård 2007 Göteborg Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-09-21 14:19:45
2019-09-21 14:20:06 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 6, 50m Fjärilsim Damer 12 - Final
U t 13 rek 35.27 2007 Simklubben S 02 SWE Valhallabadet SWE 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S 02 330 35.27 U t 13 rek
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S 02 324 35.48 +0.21
3 Ella Götestam Sundén 2007 Föreningen Ale Simmarna 288 36.90 +1.63
4 Livia Ek 2007 Göteborg Sim 266 37.87 +2.60
5 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 258 38.28 +3.01
6 Malva Berggren 2007 Föreningen Ale Simmarna 250 38.68 +3.41
7 Mirabelle Hedendahl 2007 Simklubben 1970 244 39.00 +3.73
8 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås 218 40.48 +5.21
9 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap 214 40.70 +5.43
10 Tuva Johannesson 2007 Göteborg Sim 212 40.87 +5.60
11 Elin Klerfors 2007 Föreningen Ale Simmarna 199 41.70 +6.43
12 Beatrice Stucinskas 2007 Göteborg Sim 194 42.09 +6.82
13 Alice Wickberg 2007 Simklubben S 02 192 42.25 +6.98
14 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 175 43.56 +8.29
15 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim 167 44.22 +8.95
16 Emilia Bengtler 2007 Lysekils Simsällskap 163 44.56 +9.29
17 Miriam Schedvin 2007 Kungsbacka Simsällskap 162 44.67 +9.40
18 Selma Holmqvist 2007 Simklubben S 02 124 48.77 +13.50
19 Ella Pettersson 2007 Simklubben S 02 118 49.60 +14.33
20 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap 102 52.11 +16.84
21 Agnes Haglund 2007 Simklubben S 02 98 52.79 +17.52
22 Medina Abdullah 2007 Simklubben S 02 89 54.42 +19.15
- Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim DSQ
- Tea  Jälevik 2007 Lysekils Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 14:25:40
2019-09-21 14:25:50 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 7, 50m Fjärilsim Herrar 13 - Final
U t 13 rek 33.60 Milton Hedendahl 2005 2018-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Lai 2006 Göteborg Sim 212 36.56
2 Jonas Shafie 2006 Simklubben S 02 194 37.61 +1.05
3 Max Ha 2006 Göteborg Sim 167 39.53 +2.97
4 Brian Rauch 2006 Göteborg Sim 78 51.01 +14.45
5 Axel Smith 2006 Göteborg Sim 57 56.62 +20.06
- Leo Dilberovic 2006 Göteborg Sim DSQ
- Charlie Liu 2006 Simklubben S 02 DNS
- Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 14:26:11
2019-09-21 14:26:16 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 8, 50m Fjärilsim Damer 13 - Final
U t 13 rek 31.78 Linnea Högstedt 2004 2017-10-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Sillerström 2006 Simklubben S 02 375 33.80
2 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 260 38.16 +4.36
3 Molly Dahlbäck 2006 Göteborg Sim 248 38.78 +4.98
4 Sofia Isberg 2006 Göteborg Sim 236 39.44 +5.64
5 Ava Abasi 2006 Göteborg Sim 216 40.59 +6.79
6 Wilma Ekdahl 2006 Göteborg Sim 213 40.77 +6.97
7 Elsie Nysten 2006 Göteborg Sim 183 42.90 +9.10
8 Ajla Vajzovic 2006 Simklubben S 02 142 46.67 +12.87
9 Emilia Rantanen 2006 Simklubben S 02 141 46.84 +13.04
10 Moa Lindberg Bandelin 2006 Föreningen Ale Simmarna 131 47.91 +14.11
- Diba Mobini 2006 Göteborg Sim DSQ
- Francesca Pusceddo 2006 Göteborg Sim DSQ
- Ines Norlander 2006 Göteborg Sim DNS
- Emilia Gustafsson 2006 Kungsbacka Simsällskap DNS
- Ingrid Nilsson 2006 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 14:28:38
2019-09-21 14:28:44 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar 10 o y - Final
U t 13 rek 43.43 Arda Beybutov 2008 2018-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isak Tullberg Ledel 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 149 41.91 U t 13 rek
2 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim 141 42.60 +0.69 U t 13 rek
3 Christopher Calek 2009 Göteborg Sim 132 43.55 +1.64
4 Mio Pettersson 2009 Simklubben S 02 123 44.57 +2.66
5 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim 121 44.81 +2.90
6 Noah McAdam 2009 Falkenbergs Simklubb 91 49.37 +7.46
7 Jonathan Hellberg 2009 Simklubben Alingsås 83 50.87 +8.96
8 Hugo Chauhan 2010 Göteborg Sim 81 51.21 +9.30
9 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap 74 52.75 +10.84
10 Jakub Drobena 2008 Göteborg Sim 70 53.72 +11.81
11 Benjamin Lai 2009 Göteborg Sim 55 58.18 +16.27
12 Alexéy Shishkin 2009 Kungsbacka Simsällskap 53 59.06 +17.15
13 Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 52 59.46 +17.55
14 Hugo Bergelin 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 51 59.76 +17.85
15 Hugo Liu 2009 Göteborg Sim 45 1:02.20 +20.29
16 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap 34 1:08.22 +26.31
- August Pärlö 2010 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Dexter Stones 2009 Göteborg Sim DSQ
- Gustav Steen 2009 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 14:40:41
2019-09-21 14:40:50 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 10, 50m Ryggsim Damer 10 o y - Final
U t 13 rek 40.30 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås SWE Valhallabadet SWE 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 258 40.30 U t 13 rek
2 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 157 47.52 +7.22
3 Hedda Byfeldt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 149 48.38 +8.08
4 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 149 48.42 +8.12
5 Ebba Westman 2009 Föreningen Ale Simmarna 140 49.40 +9.10
6 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 128 50.86 +10.56
7 Madeleine Bake Schell 2010 Simklubben 1970 122 51.67 +11.37
8 Nicole Caira Saand 2009 Göteborg Sim 122 51.74 +11.44
9 Tekla  Hagström 2009 Angereds Simklubb 100 55.19 +14.89
10 Lyra Morate 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 100 55.28 +14.98
11 Julia Henberg 2009 Kungsbacka Simsällskap 90 57.11 +16.81
12 Lovisa Modin 2009 Göteborg Sim 88 57.68 +17.38
13 Emilia Granberg 2009 Göteborg Sim 72 1:01.55 +21.25
14 Jolin Persson 2009 Kungsbacka Simsällskap 48 1:10.23 +29.93
- Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Amanda Gustafsson 2009 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Filippa Oom 2010 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Filippa Wier 2009 Göteborg Sim DSQ
- Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Thea Emmertz 2010 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Andjelina Ostojic 2009 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 14:42:45
2019-09-21 14:42:55 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar 11 - Final
U t 13 rek 38.31 Lowe Stenberg 2006 2017-10-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Feng 2008 Göteborg Sim 161 40.77
2 Arda Beybutov 2008 Simklubben S 02 154 41.45 +0.68
3 Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 133 43.45 +2.68
4 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim 107 46.79 +6.02
5 Filip Barreto 2008 Simklubben S 02 100 47.85 +7.08
6 Hannes Johnsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 99 48.03 +7.26
7 Adam Ellison 2008 Simklubben S 02 89 49.75 +8.98
7 Luka Bulatovic 2008 Simklubben S 02 89 49.75 +8.98
9 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 88 49.86 +9.09
10 Albin Wiik 2008 Simklubben S 02 88 49.90 +9.13
11 Olle Näs 2008 Simklubben S 02 78 51.94 +11.17
12 Matheus Castellino 2008 Göteborg Sim 74 52.76 +11.99
13 Hassan Haydar 2008 Simklubben 1970 70 53.82 +13.05
14 Erik Åkesson 2008 Göteborg Sim 60 56.64 +15.87
15 Tim Damber 2008 Göteborg Sim 58 57.15 +16.38
16 Jacob Berggren 2008 Göteborg Sim 50 1:00.28 +19.51
- Reber Inci 2008 Göteborg Sim DNS
- Leonidas Tsoposidis 2008 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 14:43:41
2019-09-21 14:43:46 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 12, 50m Ryggsim Damer 11 - Final
U t 13 rek 37.44 Filippa Sjögren 2006 2017-10-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Louise Ahlstedt 2008 Simklubben S 02 273 39.57
2 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 224 42.25 +2.68
3 Linn Bravert 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 191 44.55 +4.98
4 Elsa Gentzel 2008 Kungsbacka Simsällskap 188 44.79 +5.22
5 Lily Burenius 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 186 44.94 +5.37
6 Kerstin Saalman 2008 Göteborg Sim 181 45.31 +5.74
7 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim 168 46.50 +6.93
8 Annie Alsterstad 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 164 46.86 +7.29
9 Moa Gårdman 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 163 46.98 +7.41
10 Selmin Bektemir 2008 Göteborg Sim 159 47.35 +7.78
11 Emilia Söderström 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 152 48.08 +8.51
11 Amanda Ekström 2008 Göteborg Sim 152 48.08 +8.51
13 Julia Holle Granat 2008 Göteborg Sim 141 49.23 +9.66
14 Diona Rrhmani 2008 Falkenbergs Simklubb 138 49.57 +10.00
15 Anna Hall 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 138 49.65 +10.08
16 Molly Sjursen 2008 Göteborg Sim 136 49.86 +10.29
17 Olivia Ståhl 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 134 50.05 +10.48
18 Ida Brandt 2008 Simklubben S 02 132 50.32 +10.75
19 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim 128 50.93 +11.36
20 Amanda Nordberg 2008 Simklubben S 02 127 50.94 +11.37
21 Anna-Maria Al Khoury 2008 Simklubben S 02 123 51.52 +11.95
22 Julia Blomqvist 2008 Göteborg Sim 121 51.80 +12.23
23 Olivia Ljungström 2008 Simklubben Alingsås 118 52.24 +12.67
24 Agnes Emanuelsson 2008 Simklubben 1970 115 52.77 +13.20
25 Trinity Nordenlilja 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap 110 53.53 +13.96
26 Evelina Berlin 2008 Göteborg Sim 105 54.30 +14.73
27 Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 88 57.65 +18.08
28 Vera Persson 2008 Kungsbacka Simsällskap 65 1:03.78 +24.21
- Emelie Hedström 2008 Falkenbergs Simklubb DSQ
- Majken Lidman 2008 Göteborg Sim DSQ
- Maya Pascoe 2008 Simklubben Alingsås DSQ
- Elin Sandbom 2008 Kungsbacka Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-09-21 14:50:42
2019-09-21 14:50:47 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 13, 50m Ryggsim Herrar 12 - Final
U t 13 rek 38.86 Lucas Larsson 2006 2018-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Calvin Lindén 2007 Göteborg Sim 186 38.91
2 Walter Jerling 2007 Simklubben S 02 161 40.80 +1.89
3 Robin Mohammadi 2007 Göteborg Sim 155 41.29 +2.38
4 Mio Hernandez 2007 Simklubben S 02 150 41.75 +2.84
5 Jakub Bober 2007 Göteborg Sim 135 43.25 +4.34
6 Viktor  de Jonge 2007 Göteborg Sim 134 43.37 +4.46
7 Lucas Hang 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 120 44.99 +6.08
8 Julius Boman 2007 Kungsbacka Simsällskap 118 45.22 +6.31
9 Luksa Krstulovic 2007 Göteborg Sim 115 45.64 +6.73
10 Lucas Ribic-Barreto 2007 Simklubben S 02 101 47.63 +8.72
11 Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim 89 49.74 +10.83
12 Ludvig Kulin 2007 Göteborg Sim 70 53.91 +15.00
13 Viktor Lidman 2007 Göteborg Sim 62 56.09 +17.18
- Erik Göransson Emgård 2007 Göteborg Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-09-21 14:54:02
2019-09-21 14:54:09 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 14, 50m Ryggsim Damer 12 - Final
U t 13 rek 35.57 Nelly Gripfors 2005 2017-10-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Jelvestam Petersson 2007 Simklubben S 02 371 35.71
2 Tova Axelsson 2007 Simklubben S 02 340 36.75 +1.04
3 Livia Ek 2007 Göteborg Sim 295 38.52 +2.81
4 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås 295 38.53 +2.82
5 Elin Klerfors 2007 Föreningen Ale Simmarna 276 39.41 +3.70
6 Ella Götestam Sundén 2007 Föreningen Ale Simmarna 262 40.11 +4.40
7 Filippa Sundqvist 2007 Kungsbacka Simsällskap 231 41.80 +6.09
8 Malva Berggren 2007 Föreningen Ale Simmarna 224 42.24 +6.53
9 Elin  Johannesson 2007 Göteborg Sim 221 42.40 +6.69
10 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 217 42.71 +7.00
11 Alma Haknert 2007 Simklubben Alingsås 210 43.18 +7.47
12 Maja Nordelöf 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 209 43.25 +7.54
13 Sofia Tikotska 2007 Göteborg Sim 200 43.87 +8.16
14 Mirabelle Hedendahl 2007 Simklubben 1970 198 43.99 +8.28
15 Elin Linders 2007 Kungsbacka Simsällskap 197 44.05 +8.34
16 Alice Wickberg 2007 Simklubben S 02 197 44.06 +8.35
17 Beatrice Stucinskas 2007 Göteborg Sim 192 44.48 +8.77
18 Ella Pettersson 2007 Simklubben S 02 185 45.05 +9.34
19 Livia Kaipiainen 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 178 45.55 +9.84
20 Lin Smith 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 171 46.23 +10.52
21 Filippa Halvardsson 2007 Simklubben S 02 166 46.68 +10.97
22 Tyra Fredlund 2007 Göteborg Sim 161 47.17 +11.46
23 Selma Holmqvist 2007 Simklubben S 02 158 47.45 +11.74
24 Miriam Schedvin 2007 Kungsbacka Simsällskap 151 48.14 +12.43
25 Alice Killius 2007 Simklubben S 02 143 49.02 +13.31
26 Emilia Bengtler 2007 Lysekils Simsällskap 129 50.72 +15.01
27 Agnes Haglund 2007 Simklubben S 02 128 50.84 +15.13
28 Maja Gunnarsson 2007 Göteborg Sim 128 50.93 +15.22
29 Medina Abdullah 2007 Simklubben S 02 125 51.29 +15.58
30 Elin Friman 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 116 52.53 +16.82
31 Mira Groeger 2007 Göteborg Sim 108 53.84 +18.13
32 Tyra Carlsson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap 96 55.91 +20.20
- Marta Apel 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Lilly  Johansson 2007 Föreningen Ale Simmarna DSQ
- Tea  Jälevik 2007 Lysekils Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 15:01:12
2019-09-21 15:01:17 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar 13 - Final
U t 13 rek 34.55 Hektor Kvarnlöf 2004 2017-10-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas Shafie 2006 Simklubben S 02 190 38.63
2 Max Ha 2006 Göteborg Sim 167 40.30 +1.67
3 Elias Lai 2006 Göteborg Sim 153 41.47 +2.84
4 Axel Westman 2006 Föreningen Ale Simmarna 152 41.63 +3.00
5 Axel Smith 2006 Göteborg Sim 112 46.01 +7.38
6 Leo Dilberovic 2006 Göteborg Sim 98 48.11 +9.48
7 Brian Rauch 2006 Göteborg Sim 84 50.61 +11.98
- Erik Paulin 2006 Simklubben S 02 DSQ
- Charlie Liu 2006 Simklubben S 02 DNS
- Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 15:04:07
2019-09-21 15:04:35 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 16, 50m Ryggsim Damer 13 - Final
U t 13 rek 33.58 Linnea Högstedt 2004 2017-10-07
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Sillerström 2006 Simklubben S 02 426 34.09
2 Molly Dahlbäck 2006 Göteborg Sim 246 40.92 +6.83
3 Minella Jacksson 2006 Föreningen Ale Simmarna 235 41.57 +7.48
4 Ava Abasi 2006 Göteborg Sim 230 41.84 +7.75
5 Evelina Hallman 2006 Simklubben 1970 224 42.25 +8.16
6 Wilma Ekdahl 2006 Göteborg Sim 205 43.52 +9.43
7 Filippa Källefjärd 2006 Föreningen Ale Simmarna 185 45.02 +10.93
8 Diba Mobini 2006 Göteborg Sim 180 45.46 +11.37
9 Elsie Nysten 2006 Göteborg Sim 177 45.69 +11.60
10 Julia Gustafsson 2006 Föreningen Ale Simmarna 175 45.82 +11.73
11 Agnes Morelli 2006 Göteborg Sim 171 46.19 +12.10
12 Emilia Rantanen 2006 Simklubben S 02 167 46.60 +12.51
13 Francesca Pusceddo 2006 Göteborg Sim 111 53.34 +19.25
- Ajla Vajzovic 2006 Simklubben S 02 DSQ
- Maja Duzman 2006 Falkenbergs Simklubb DSQ
- Cornelia Ek 2006 Falkenbergs Simklubb DSQ
- Frida Alfredsson 2006 Simklubben 1970 DNF
- Liv Yngfors 2006 Simklubben S 02 DNS
- Ingrid Nilsson 2006 Göteborg Sim DNS
- Ines Norlander 2006 Göteborg Sim DNS
- Emilia Gustafsson 2006 Kungsbacka Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 15:10:37
2019-09-21 15:10:42 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 17, 50m Bröstsim Herrar 10 oy - Final
U t 13 rek 48.05 Arda Beybutov 2008 2018-09-22
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim 179 44.79 U t 13 rek
2 Jakob Högstedt 2009 Göteborg Sim 130 49.77 +4.98
3 Christopher Calek 2009 Göteborg Sim 128 50.07 +5.28
4 Mio Pettersson 2009 Simklubben S 02 127 50.19 +5.40
5 Isak Tullberg Ledel 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 101 54.06 +9.27
6 Gustav Steen 2009 Göteborg Sim 85 57.22 +12.43
7 Olle Jacobsson 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 82 58.10 +13.31
8 Hugo Liu 2009 Göteborg Sim 73 1:00.22 +15.43
9 Jonas Bjerklund 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 72 1:00.49 +15.70
10 Alexéy Shishkin 2009 Kungsbacka Simsällskap 68 1:01.78 +16.99
11 Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap 41 1:13.19 +28.40
- Noah McAdam 2009 Falkenbergs Simklubb DSQ
- Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- August Pärlö 2010 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Hugo Chauhan 2010 Göteborg Sim DSQ
- Benjamin Lai 2009 Göteborg Sim DSQ
Grenen officiell:  2019-09-21 15:25:57
2019-09-21 15:26:04 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 18, 50m Bröstsim Damer 10 oy - Final
U t 13 rek 45.79 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås SWE Valhallabadet SWE 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås 244 45.79 U t 13 rek
2 Hedda Byfeldt 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 180 50.67 +4.88
3 Ronja Kylen 2009 Simklubben Alingsås 151 53.77 +7.98
4 Celia Höglund 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap 147 54.16 +8.37
5 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 142 54.89 +9.10
6 Thea Emmertz 2010 Kungsbacka Simsällskap 134 55.87 +10.08
7 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 128 56.77 +10.98
8 Filippa Oom 2010 Kungsbacka Simsällskap 126 57.08 +11.29
9 Nicole Caira Saand 2009 Göteborg Sim 121 57.75 +11.96
10 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap 102 1:01.20 +15.41
11 Ebba Westman 2009 Föreningen Ale Simmarna 99 1:01.71 +15.92
12 Amanda Gustafsson 2009 Kungsbacka Simsällskap 91 1:03.46 +17.67
13 Jolin Persson 2009 Kungsbacka Simsällskap 75 1:07.87 +22.08
14 Linn Klockar 2010 Göteborg Sim 69 1:09.68 +23.89
15 Emilia Granberg 2009 Göteborg Sim 68 1:10.12 +24.33
- Lovisa Modin 2009 Göteborg Sim DSQ
- Julia Henberg 2009 Kungsbacka Simsällskap DSQ
- Lyra Morate 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap DSQ
- Andjelina Ostojic 2009 Göteborg Sim DNS
Grenen officiell:  2019-09-21 15:30:09
2019-09-21 15:33:49 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Göteborg Sim
Document
Resultat
Upp till 13
Arrangör:
Plats: Valhallabadet Göteborg Sim
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 21 sep 2019 till den 21 sep 2019
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar 11 - Final
U t 13 rek 41.98 Hans Feng 2008 Göteborg Sim SWE Valhallabadet SWE 2019-09-21
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hans Feng 2008 Göteborg Sim 217 41.98 U t 13 rek
2 Arda Beybutov 2008 Simklubben S 02 159 46.58 +4.60
3 Luka Bulatovic 2008 Simklubben S 02 128 50.07 +8.09
4 Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 125 50.48 +8.50
5 Edvin Pettersson 2008 Simklubben Alingsås 106 53.22 +11.24
6 Hannes Johnsson 2008 Kungsbacka Simsällskap 100 54.32 +12.34
7 Tim Damber 2008 Göteborg Sim 99 54.42 +12.44
8 Oscar Heden Carlsson 2008 Göteborg Sim 99 54.46 +12.48
9 Albin Wiik 2008 Simklubben S 02 88 56.75 +14.77
10 Filip Barreto 2008 Simklubben S 02 81 58.15 +16.17
11 Jacob Berggren 2008 Göteborg Sim 81 58.27 +16.29
12 Erik Åkesson 2008 Göteborg Sim 80 58.42 +16.44
- Matheus Castellino 2008 Göteborg Sim DSQ
- Hassan Haydar 2008 Simklubben 1970 DSQ
- Olle Näs 2008 Simklubben S 02 DSQ
- Jakub Drobena 2008 Göteborg Sim